Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 29.Bulička 10315 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 Bouldry: 29.Mikulec 9625 30.Oliva 9609 31.Urubčík 9575 Hory: 28.Trkal 2410 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Vicedelky 11.04.2016 Ahoj, poradi nekdo hezkou oblast na sportovni vicedelky? Muze byt v horach ale aby to bylo rozumne odjistene a se snesitelnym pristupem. Idealne okolo 5c, 6a s klicovou delkou klidne 6b/6c. Idealne tak 200-300m dlouhe cesty, ale klidne i vic. Co jsem se t
  Re: Vicedelky 11.04.2016 Našinci nejblíž je asi Hollentahl. Moc pěkný je hlavně lezení v údolí Grosses Hollentahl.
    Re: Vicedelky 11.04.2016 Dik! Hollental je fajn, ale klidne beru i neco dal :) Stejne docela dost cestuju, tak je to jedno :)
    Re: Vicedelky 12.04.2016 chtel HEZKOU oblast
  Re: Vicedelky 11.04.2016 Hochkonig
  Re: Vicedelky 12.04.2016 Anića Kuk v Paklenici
  Re: Vicedelky 12.04.2016 Marmolada je v podstate ciste tradicni lezeni. Takovy specifikum oblasti, ze nytu se dava poskrovnu.
  Re: Vicedelky 13.04.2016 co Wilder Kaiser? Je na to i parádní průvodce a je tam toho spousta.
  Re: Vicedelky 13.04.2016 Lechtálky - okolí Steinsee Huette. Ratikon - dá se tam výhodně dojet autem na Pardutz Kletterhuette.
  Re: Vicedelky 13.04.2016 Lechtálky - okolí Steinsee Huette. Ratikon - dá se tam výhodně dojet autem na Pardutz Kletterhuette.
  Re: Vicedelky 13.04.2016 Nahodou v Kaiseru je toho mezi novejsima cestama sportovne odjisteno relativne dost. Napr. od jihu n
    Re: Vicedelky 14.04.2016 Jako jo, Via Classica je třeba fakt v podstatě sportovka. Ale musíš dávat bacha do čeho nalezeš a i
  Re: Vicedelky 14.04.2016 Francie Orpiere :-)
  Re: Vicedelky 14.04.2016 Dik za vsechny napady. Hochkonig vypada dost monumentalne, to se mi libi. O Kaiseru jsem si prave my
    Re: Vicedelky 14.04.2016 Dej si Das Leben is schon v Hochkonigu a nebudes litovat.
  Re: Vicedelky 14.04.2016 Tak jsem mrknul na web Panica a asi to rozhodnu proste koupi pruvodce. Do oka mi padly vicemene 3 z
    Re: Vicedelky 14.04.2016 na nákupy se vykašli - koukni na bergsteigen.at, zadej horskou cestu za sedm (nebo jiné číslo) - nab
      Re: Vicedelky 14.04.2016 nebo sxi ten průvodce, který chceš kupovat, pujč ve Vršovicích na horosvazu. jako člen máš půjčení z
      Re: Vicedelky 14.04.2016 No to prave uz nechci delat :D Moc mi to nevyhovuje.
  Re: Vicedelky 14.04.2016 Ještě tu nepadl Bergell, geniální žulová oblast. Zalezeš si i dole v Mellu, ale nahoře třeba u chaty
    Re: Vicedelky 15.04.2016 Dik :) Do Chamonix jezdim posledni dobou casto (1x - 2x za rok) a obcas tam lezu i na suche skale. J
váha lezce se 197 cm 11.04.2016 Ahoj, nechci v prvé řadě rozohnit diskuzi a dělat nějaký flame. Můj dotaz tkví čistě ze zájmu a z ochoty se sebou něco dělat. Můj dotaz je na to, jaká by měla být váha lezce s výškou 197 cm, který chce z kategorie hobby šlápnout trošku výš. Vím, že je teď
  Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 Dříve se říkalo výška v cm mínus 110. Něco na tom bude, ale viděl bych to spíš dle dispozic a somato
    Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 díky, somatotypem jsem spíš mezomorf :)
    Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 Něco na tom asi bude, ale zapomněl jsi napsat, že je rozdíl, jestli ti je 25 nebo 45 let. Nebo věk p
      Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 30 let
  Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 John Dunne je na lezecké poměry vyloženě váleček. Při treninku bušil bez ohledu na váhu a když vyraz
  Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 Těch 81 kg, které uvádíš, to může být pro tebe taková nejnižší možná zdravá váha. Já mám 78-80 kg na
    Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 Ja mam 188 a mam 84kg. Jsem schopen shodit na 80kg, ale kdyz jsem byl na te vaze, tak se mi moc dobr
      Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 Jo a kdyz rikam ze s 84kg se mi lezlo lip nez s 80kg tak to radim k tomu ze jsem ztratil spis na sva
        Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 Normálně se na férovku zeptej Kareše v jeho fitku.Myslím,že rozhodně k tématu váha má co říct.
      Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 Myslím že fakt hodně záleží na somatotypu. Asi na tom budu výkonostně podobně jako ty: na stěně tahá
        Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 Lezu red cca 6c+ na o.s. max, r.p. jsem zatím nic nelezl. Vaha 78, vyska 170, vek 55...ale taky s ti
          Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 To je supr, vazis o 10kg vic jak ja, meris o 10cm min, je ti o 10 let vic a pritom lezem stejne. Mus
    Re: váha lezce se 197 cm 12.04.2016 No ono to Matěji fakt bude tím somatotypem. Já mám 190 a 68kg.
      Re: váha lezce se 197 cm 13.04.2016 Tak to víš, že jo. Ale nehodlám se s tím smířit! :-)
  Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 jste boží kluci, díky za podnětné rady a názory!
  Re: váha lezce se 197 cm 11.04.2016 Jo, ještě jsem zapomněl,že celkem do hloubky byť bez jasného a stručného závěru se této problematice
  Re: váha lezce se 197 cm 14.04.2016 175kg, 70kg, lezu 15 let. Max. 7b RP. OS do 6c. Výkonost šla nohuru jen když jsem začal trochu víc
    Re: váha lezce se 197 cm 14.04.2016 175cm :-))
      Re: váha lezce se 197 cm 14.04.2016 E... Eržiku seš to ty?
        Re: váha lezce se 197 cm 14.04.2016 Nejsem :-)
          Re: váha lezce se 197 cm 14.04.2016 Tak to je škoda. A nevíš, kde bych ho mohl najít? Naposledy jsem ho viděl na stránkách brněnské VHS
            Re: váha lezce se 197 cm 15.04.2016 Eržo, kde seš?
Dotazník k BP - outdoorové vybavení 11.04.2016 Milí lezci a příznivci outdoorových aktivit,
v rámci bakalářské práce provádím výzkum spojený s outdoorovým vybavením a znalostí značek, poprosila bych Vás o vyplnění dotazníku, nezabere Vám více než 5 minut a pomůžete mi najít co nejdříve
  Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 11.04.2016 Bakalářka nebo spíš průzkum trhu?
    Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 11.04.2016 Myslím, že se to nevylučuje, průzkum trhu v rámci bakalářské práce, píšu případovou studii marketing
      Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 11.04.2016 Vylucuje. I kdybys studovala soukromou VS, tak vzhledem k danovym ulevam to castecne platime vsichni
        Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 11.04.2016 Obávám se, že částečně platíme všichni i daleko větší zvěrstva, než nějakou bakalářku.
    Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 11.04.2016 Myslím, že se to nevylučuje, průzkum trhu v rámci bakalářské práce, píšu případovou studii marketing
      Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 11.04.2016 nevylučuje se to, ale (i obecně o ekonomických VŠ) nepovažuješ to za zbytečnost?
  Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 11.04.2016 A vazne to neni jenom napad jak ziskat informace pro dalsi vyuziti v marketingu?
    Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 11.04.2016 kéž by to byl dobrý nápad jak vydělat prachy (a ne vážně míněna práce za účelem získání akademického
      Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 19.04.2016 Bc. je spíš důkaz toho, že umíš samostatně pracovat a publikovat nějakou vědeckou práci, umíš pracov
        Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 19.04.2016 ...no vědeckou práci :-) Vždycky je mi líto úsilí, které vloží lidi do různých seminárek, bakalářek
        Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 19.04.2016 Podstatná část bakalářek, bohužel, nemá s vědou společného téměř nic – včetně této. Jak chceš vydáva
          Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 19.04.2016 Aneb přesné sčítání nepřesných čísel.
          Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 19.04.2016 Myslím, že v obecným principu (něco napíšu - něco za to dostanu - např. titul před jméno, body do RI
          Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 19.04.2016 Myslím, že v obecným principu (něco napíšu - něco za to dostanu - např. titul před jméno, body do RI
          Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 19.04.2016 Bakalařská práce nemusí být nutně výzkum !!! Může to být klidně soubor dat a jen dokážeš, že s nimi
  Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení 11.04.2016 Jenom ještě jedna poznámka - průzkumů k bakalářskejm pracem si tu nechají studenti vyplnit několik z
Nové cesty v Ádru (a jinde) 09.04.2016 Čego, nemáte někdo ideu, jak se dostat k seznamu "nových" (tedy neuvedených v průvodci) cest v Ádru (či jinde na písku, ale hlavně tady)? Nejde mi jen o těžké cesty (kdysi jejich seznam byl na DŽC, ne?) ale i ostatní, jakékoliv. Ideálně v elektr
  Re: Nové cesty v Ádru (a jinde) 10.04.2016 skaly.horosvaz.cz stojí za prohlídnutí. Něco se tam najít dá
      Re: Nové cesty v Ádru (a jinde) 11.04.2016 dává se to dohromady, je tam už teď dost nových cest, ale holt je to práce a taky je tam spousta kol
  Re: Nové cesty v Ádru (a jinde) 10.04.2016 skaly.horosvaz.cz stojí za prohlídnutí. Něco se tam najít dá
  Re: Nové cesty v Ádru (a jinde) 10.04.2016 Jo, děkuji za tipy. Hlavně tedy za pískaře, to je novinka. Na horosvazu jsem ani seznam cest aspoň p
    Re: Nové cesty v Ádru (a jinde) 10.04.2016 V sešitu u Tošováka toho je dost. Sem tam i něco tady na lezci, všechno nebude nikde(teda snad skoro
      Re: Nové cesty v Ádru (a jinde) 10.04.2016 Ovšem, pokud někde Cikána odchytíš, tak na normální otázku odpoví, řek bych.
    Re: Nové cesty v Ádru (a jinde) 11.04.2016 sešit u Tošováka je, co se týče lehčích cest, značně nekompletní. seznam těch těžkých na džc konec k
  Re: To si musis precist :) 09.04.2016 Kahanem nebo horakem? Přbytky utřít do stará hadry a trochu vytvarovat dle libosti? ... Bož lidi to
    Re: To si musis precist :) 09.04.2016 Ve skolce maji jeste blbejsi dotazy ;)
      Re: To si musis precist :) 09.04.2016 To jo, ale ten titulek je přímo bulvarní :-D
    Re: To si musis precist :) 10.04.2016 Zřejmě jsi nikdy neměl lano s volnějším opletem, jinak bys věděl, že v takovým případě nějaký říznou
  Re: To si musis precist :) 09.04.2016 Zapalovač, plynový vařič (klasickej zájezdovej i domácí plotýnka), svíčka, sirka, prostě něco, co ho
    Re: To si musis precist :) 09.04.2016 Stou tejpkou super napad,diky,ostatni ohledne zapalovani atd. samozrejme vim. mam bile lazo a ten ko
      Re: To si musis precist :) 09.04.2016 Ta tejpka není můj nápad, kdysi tu měl myslím jirkas celej článek o zkracování lana. Prostě Téma :)<
      Re: To si musis precist :) 09.04.2016 kus plechu pořádně nahřeju nad svíčkou a řeže to skoro jako pájka v hudy
  Re: To si musis precist :) 10.04.2016 po x variacích na různý téma jsem si nakonec vymyslel to svoje, co (jako vždycky:) zatím funguje nej
Jaký jsou La Sportiva Spantik 08.04.2016 Ahoj, rád bych boty na ledy, mám Cčkové a mrznu v nich. Co říkají ledoborci na LS Spantik, jak se v nich leze na ledech? A jak zvládají mix, asi nic moc díky robustnosti co? Díky za radu
  Re: Jaký jsou La Sportiva Spantik 09.04.2016 Cuz, tak prijde asi na to cemu rikas ,,zima'' a ,,mrznu'' Okolo me lezou lidi vicemene v jednovrstve
    Re: Jaký jsou La Sportiva Spantik 09.04.2016 Cus Tome, sám mám Guide od Scarpy a pod 10 st v nich na štandech nehorázně mrznu, mám blbý cevní krv
      Re: Jaký jsou La Sportiva Spantik 09.04.2016 To asi jo. Osobne mam vyhlidle Baruntse. To sem na par lidech videl a sou takove nerozbitne. To se t
        Re: Jaký jsou La Sportiva Spantik 09.04.2016 Pokud bys věděl, kde Baruntse sehnat, napiš. Já měl za to, že už se dlouho nedělají
          Re: Jaký jsou La Sportiva Spantik 09.04.2016 Ziju v zahranici a tady se zase nedaj sehnat jine... je to peklo
            Re: Jaký jsou La Sportiva Spantik 09.04.2016 prosim nedal bys mi na sebe kontakt?:)
            Re: Jaký jsou La Sportiva Spantik 09.04.2016 respektive, kde žiješ a kde se dají tak dobře sehnat:)
              Re: Jaký jsou La Sportiva Spantik 09.04.2016 Calgary, Alberta Kanada... nevim jestli ti to s nakupem bot nak moc pomuze. Leda tak v prosinci na d
  Re: Jaký jsou La Sportiva Spantik 10.04.2016 Pred par lety jsem di Spantiky poridil do vetsich hor a obcas je vezmu i do Alp, pokud ma zrovna smy
  Re: Skialp podminky Vysoke Tatry 08.04.2016 aktuálně nevím, ale jestli ti to pomuže, tak minulej víkend bylo sněhu dost, od 1500m se dalo na lyž
La Solution 07.04.2016 Ahoj, jak hodně se roztáhnou "solušny"?
Dík za radu!
  Re: La Solution 07.04.2016 Mně se teda roztáhnout moc nechtěly. Nemyslím takové to sednutí na nohu po pár lezeních, ale jsou na
    Re: La Solution 07.04.2016 A o kolik čísel je máš menší než normální botu? Diky
      Re: La Solution 07.04.2016 Pohorku od LaSportivy jsem měl 43. Solušny buď 40, nebo 39,5. Pythony a Cobry 39. Šněrovací Miury 40
      Re: La Solution 07.04.2016 Pohorku od LaSportivy jsem měl 43. Solušny buď 40, nebo 39,5. Pythony a Cobry 39. Šněrovací Miury 40
  Re: La Solution 08.04.2016 Mam stejnou zkusenost jako borec vyse. Mam siroky nart, lehce vboceny palec, civilni boty 42, LS Miu
1
...
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
...
2263
  Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení Bakalářka nebo spíš průzkum trhu? Urkund Dickens 12:30:21 11.04.2016odpovědět
    Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení Myslím, že se to nevylučuje, průzkum trhu v rámci bakalářské práce, píšu případovou studii marketingového plánování u vybrané firmy. Nikoho nenutím k vyplnění, ale budu ráda za pomoc. 13:51:03 11.04.2016odpovědět
      Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení Vylucuje. I kdybys studovala soukromou VS, tak vzhledem k danovym ulevam to castecne platime vsichni. Za svoje penize opravdu nechci aby nekdo vymyslel jak lidem valit sr... do hlavy. ac 15:42:54 11.04.2016odpovědět
        Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení Obávám se, že částečně platíme všichni i daleko větší zvěrstva, než nějakou bakalářku. honza 18:07:08 11.04.2016odpovědět
    Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení Myslím, že se to nevylučuje, průzkum trhu v rámci bakalářské práce, píšu případovou studii marketingového plánování u vybrané firmy. Nikoho nenutím k vyplnění, ale budu ráda za pomoc. 14:01:33 11.04.2016odpovědět
      Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení nevylučuje se to, ale (i obecně o ekonomických VŠ) nepovažuješ to za zbytečnost? 14:45:21 11.04.2016odpovědět
  Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení A vazne to neni jenom napad jak ziskat informace pro dalsi vyuziti v marketingu? ac 15:40:47 11.04.2016odpovědět
    Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení kéž by to byl dobrý nápad jak vydělat prachy (a ne vážně míněna práce za účelem získání akademického titulu)! nojo, dědkovatím.... Lukas B. 15:58:57 11.04.2016odpovědět
      Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení Bc. je spíš důkaz toho, že umíš samostatně pracovat a publikovat nějakou vědeckou práci, umíš pracovat s odbornými databázemi, správně citovat, apod. Není to důkaz ničeho jiného. Takže marketingový průzkum s využitím dotazníku, nějakou SWOT analýzou a závěrečnou diskusí. Proč ne? 06:37:29 19.04.2016odpovědět
        Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení ...no vědeckou práci :-) Vždycky je mi líto úsilí, které vloží lidi do různých seminárek, bakalářek a diplomek, když se to pak hodí do koše. Když už to nebylo rovnou myšleno jako něco buď praktického, nebo objevného, tak by to mohla dostat do rukou aspoň komunita lidí, kteří se o věc zajímají. Kuba Turek 08:43:21 19.04.2016odpovědět
        Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení Podstatná část bakalářek, bohužel, nemá s vědou společného téměř nic – včetně této. Jak chceš vydávat za seriozní vědu výzkum, kdy o složení výzkumného vzorku nemáš jiné informace, než ty, které ti tam respondenti dle libosti naklikali (a přitom jejich výběr zcela jistě není ani náhodný, ani reprezentativní). Jediné, co na tom lze dokumentovat, je to, že umíš nějak zpracovávat data. Ovšem data naprosto nespolehlivá. D. 10:45:35 19.04.2016odpovědět
          Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení Aneb přesné sčítání nepřesných čísel. Kuba Turek 11:35:40 19.04.2016odpovědět
          Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení Myslím, že v obecným principu (něco napíšu - něco za to dostanu - např. titul před jméno, body do RIVu apod.) se psaní seminárek a bakalářek od "vědy" příliš neliší. O seriózní vědě tady asi vůbec není diskuse a ani mi nepřijde, že by někdo tvrdil, že napsání bakalářský práce je seriózní věda. honza 15:03:17 19.04.2016odpovědět
          Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení Myslím, že v obecným principu (něco napíšu - něco za to dostanu - např. titul před jméno, body do RIVu apod.) se psaní seminárek a bakalářek od "vědy" příliš neliší. O seriózní vědě tady asi vůbec není diskuse a ani mi nepřijde, že by někdo tvrdil, že napsání bakalářský práce je seriózní věda. honza 15:03:20 19.04.2016odpovědět
          Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení Bakalařská práce nemusí být nutně výzkum !!! Může to být klidně soubor dat a jen dokážeš, že s nimi umíš pracovat a sesbírat je. Nic víc, nic míň. žádná přesnost dat se nepředpokládá. Hodnotí se originalita tématu, zpracování, použité metody, atd. Tzn. důkaz toho, že to co jsi se naučil, umíš aplikovat do praxe. To co zatím neexistuje jsi se asi nenaučil, proto je potřeba výzkumu a ten začíná na vyšším stupni vysokoškolského studia. 18:39:50 19.04.2016odpovědět
  Re: Dotazník k BP - outdoorové vybavení Jenom ještě jedna poznámka - průzkumů k bakalářskejm pracem si tu nechají studenti vyplnit několik za rok. Považoval bych za korektní pak třeba v tomhle vláknu nalinkovat nějakej abstrakt nebo klidně celou bakalářku - aby respondenti dotazníku alespoň něco málo získali a né, že jsou jen podojeni. honza 18:30:06 11.04.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: