Ahoj, mám dotaz na tip k ubytování. Plánuju víkendovy výjezd na Jizerky, potřebuji s sebou vzít půlročního potomka - proto hledám něco jako turistickou chatu a podobně. Nemáte někdo tip na nějaké fajn ubytování v Hejnicích nebo okolí? Na googlu jsem samoz
Helou - včera mi nějaký dobrák rozbil okno a vykrad auto na parkovacím místě "u křížku" před Jedovnicema u Rudickýho propadání. Muži zákona se mi svěřili že na tomto konkrétním místě řeší víc jak 30 podobných událostí ročně, tak bacha! Rad
Poradíte prosím jakého knižního průvodce pořídit pro Frankejuru aby byl maximálně aktuální (poslední vydání) a byl i ideálně v angličtině (což není podmínkou)?
Něco málo jsem hledal v historii i na eshopech, ale objevil jsem
Ahoj, poradi nekdo hezkou oblast na sportovni vicedelky? Muze byt v horach ale aby to bylo rozumne odjistene a se snesitelnym pristupem. Idealne okolo 5c, 6a s klicovou delkou klidne 6b/6c. Idealne tak 200-300m dlouhe cesty, ale klidne i vic. Co jsem se t
Ahoj, nechci v prvé řadě rozohnit diskuzi a dělat nějaký flame. Můj dotaz tkví čistě ze zájmu a z ochoty se sebou něco dělat. Můj dotaz je na to, jaká by měla být váha lezce s výškou 197 cm, který chce z kategorie hobby šlápnout trošku výš. Vím, že je teď
v rámci bakalářské práce provádím výzkum spojený s outdoorovým vybavením a znalostí značek, poprosila bych Vás o vyplnění dotazníku, nezabere Vám více než 5 minut a pomůžete mi najít co nejdříve
Ahoj, nechci v prvé řadě rozohnit diskuzi a dělat nějaký flame. Můj dotaz tkví čistě ze zájmu a z ochoty se sebou něco dělat. Můj dotaz je na to, jaká by měla být váha lezce s výškou 197 cm, který chce z kategorie hobby šlápnout trošku výš. Vím, že je teď váha hodně řešeným tématem ve špičce, ke které se samozřejmě neřadím. Jen bych rád věděl, jak moc jsem za ostatními. Mám 89 kg. Míval jsem i 81kg. Jen by mě to zajímalo, taková srovnávačka pro mou hlavu, třeba to se mnou pak hne :)
John Dunne je na lezecké poměry vyloženě váleček. Při treninku bušil bez ohledu na váhu a když vyrazil na nějaký převislý projekt - zhubl. Sílu měl na váhu o dvacet kilo víc a tak mu to padalo.
Ja mam 188 a mam 84kg. Jsem schopen shodit na 80kg, ale kdyz jsem byl na te vaze, tak se mi moc dobre nelezlo. Drzim si 84 kg uz par let. V roce 2012 jsem zacal s lezenim cca obtiznosti 5a a behem roku jsem se rychle zlepsil a v 2013 uz jsem lezl tak 6a na RP, tam jsem se na dlouho zasek a az na konci sezony 2014 jsem se dostal o kousek vys a dal jsem 6b na RP. Do te doby jsem trenoval tak 1x tydne na umelce a kdyz bylo pekne tak vikend venku. Od podzimu 2014 jsem zacal trenovat intenzivneji 3x tydne umelka (obcas i boulder) a vikend venku plus v zime ledy a ted krokuju cesty 6c+ a obcas se mi povede 6b na OS. Podle me se s podobnym pristupem a tvoji vahou (cca 90 kg) klidne dostanes na 7a az 7c, kam presne, to je asi dost individualni. Rozhodne bych ale netvrdil ze musis shodit 10 kg. Take zalezi na jake cesty se pak zacnes zamerovat. Ono je dost jine poslat ve Fjure 10m cestu 7c typu "skoroboulder" s 5ti nyty nebo 50m Xb s 10ti kruhy v Labaku :D Pokud chces mermomoci shodit, tak zacni take behat delsi trate. Ja beham uz 10 let, driv tak 4x tydne 8km a ted jen 2-3x protoze ted vic lezu. Urcite ti to pomuze minimalne si vahu udrzet. Sorry za dlouhy post a sorry pokud lezes vetsi cisla nez jsem odhadl. Vim ze pro nekoho je lezeni 6b hobby, ale tak nejak tusim ze lezes spis okolo 5b a z vlastni zkusenosti a ze zkusenosti kamosu vim ze prvni tezka meta je dostat se pres 6a :)
Myslím že fakt hodně záleží na somatotypu. Asi na tom budu výkonostně podobně jako ty: na stěně tahám na RP do 7a+, venku nevím, protože sportovky nelezu, lezu jen na písku cesty "Os nebo smrt", takže hluboko pod svým maximem. Měřím taky 188 a vážím 74 Za poslední dva roky jsem začal více lézt a posilovat a nabral jsem asi 2kg, ale předpokládám, že hlavně svalů. Ale je fakt že při své vyzáblosti mě jdou kolmé cesty vyžší obtížnosti než převislé.
Jo, ještě jsem zapomněl,že celkem do hloubky byť bez jasného a stručného závěru se této problematice věnuje Rudo ve své knížce Trénink sportovního lezce. Tak se poptej u kámošů, určitě ji někdo bude mít...
175kg, 70kg, lezu 15 let. Max. 7b RP. OS do 6c. Výkonost šla nohuru jen když jsem začal trochu víc trénovat (lézt) - 2× týdně mně stačí a nesmím vysazovat.
Tak to je škoda. A nevíš, kde bych ho mohl najít? Naposledy jsem ho viděl na stránkách brněnské VHS a od té doby nic. Prostě se ztratil. Chci mu ukázat pár oklouzaných cest až hrůůůza v Krase.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.