Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
ME boulder (18.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
19.Sejbal 10400
20.Fajkoš 10389
21.Melen 10357
Bouldry:
19.Nespoutaný 9956
20.Majdloch 9950
21.Chejn 9928
Hory:
26.Relovsky 2422
27.Slavíček 2366
28.Lukeš 2357

Výsledky
SP Chamonix (10.07)
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)

Deníčky
5964 lezců
1233165 cest
Nové přelezy:
Fuego 8b
Iron Maide 9+/10-
Mars Attac 9-/9
Vodní Svět Xb
Petr A Pav Xb
Píďa Xb
Andre Høyr 7c+
Depredador 7b
Sólo Para 7c
Athenea 8a

Stěny
HARLEM - Ústí nad Labem
Cakle - Ústí nad Orlicí
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
HUDYsport - Praha 7
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

 Stan - Decathlon
Ahoj,rád bych se dozvěděl Váš názor na stan FORCLAZ 2 zn. QUECHUA z Decathlonu.
Hledám lehký a skladný stan na několika týdenní expedici pro 2. S outdoorovým vybavením nemám zkušenosti a zaráží mě několika násobně nižší cena než u konkurence. Předem díky za rady.Petr
Petr17:43:55 14.04.2016
odpovědět 
 Re: Stan - Decathlon
Pokud chces kvalitu na nekolik let tak Jurka, česká výroba, ochotní, když se něco posere tak to za pa drobných vymění, opraví atd...V tomto případě platí nejsem tak bohatý abych si pořizoval levné věci za mě určitě.
20:33:32 14.04.2016
odpovědět 
  Re: Stan - Decathlon
tak nějak, do stanu se vyplati dat trochu
h21:02:08 14.04.2016
odpovědět 
   Re: Stan - Decathlon
A ještě několik výhod kvalitní stan má ... není tak těžký 3.5kg vs průměrně 2.5kg , objemný, navíc duralové pruty vs umělohmotné taky dobré zvážit (umělina se poměrně láme i sklolaminát, hlavně v mrazu)...
07:45:32 15.04.2016
odpovědět 
   Re: Stan - Decathlon
Doporučíte mi někdo velmi lehký a odolný stan pro občasné přespání v kempu či v lese dík
lenoch11:19:00 19.02.2018
odpovědět 
  Re: Stan - Decathlon
Jurek a česká výroba? Vzpamatuj se. Už dlouho ne.
08:02:40 15.04.2016
odpovědět 
   Re: Stan - Decathlon
Záleží asi jak co, stany jsem tam viděl šít ještě nedávno :-).
08:03:43 15.04.2016
odpovědět 
    Re: Stan - Decathlon
Jurek je šitej jistě v Asii. Kvalita šla taky dolů, mám historickej - malej a kupoval jsem asi 2-3 roky nazpět větší a tropiko při velkých kapkách jakoby prostřikuje vodu skrz.
Reklamace neuznána, prý splňuje parametry. Ale ne ty moje. Jurek nikdy více.
Lepší zkušenosti má kamarád s Pinguinem, ale taky je z Asie, myslím, že v současné době neexistuje stan vyráběný v ČR (zřejmě kromě nějakých expedičních vyjímek).
09:10:44 15.04.2016
odpovědět 
     Re: Stan - Decathlon
Hmhm, dneska už fakt není jedinej důvod koupit si něco od český firmy.. :-(
dandy14:34:23 15.04.2016
odpovědět 
   Re: Stan - Decathlon
Kde je teda šijou teď?
strýček Váňa09:09:21 15.04.2016
odpovědět 
    Re: Stan - Decathlon
Čína .. a ne teď, ale posledních cca. 8 let.
22:05:14 18.04.2016
odpovědět 
 Re: Stan - Decathlon
Na několikatýdenní expedici bych šáhnul po nějaký osvědčený značce - jako třeba zmíněný Jurek. Stany Decathlon jsou dobrý tak na kempování u rybníka
pavelk22:28:47 14.04.2016
odpovědět 
  Re: Stan - Decathlon
No nevím. Chvilku ten stan vydrží, klidně i jen tu expedici, a pak ho vyhodí. Sice se říká o tom bohaství a levných věcech, ale stan je dnes spotřební zboží. Já si drahé na dlouhou dobu nekupuji. A vychází to dlouhodobě skoro stejně, jen mám stále nové. Než na deset let za desítku, to raději ob rok za dvojku.
00:00:32 15.04.2016
odpovědět 
   Re: Stan - Decathlon
Vtip je v tom že kvalitní stan koupíš už od 3.5k-5k a vydrží při pořádném zápřeju i těch 10 let, takže bych to neviděl tak černě a za desítku ? Pokud chceš mít super hyper ultra mega membránový od MH nebo Ferina tak snad, ale to si normální člověk ani koupit snad nemůže...to jsou vyhozené peníze...
07:19:08 15.04.2016
odpovědět 
    Re: Stan - Decathlon
Pokud je rozdíl pár korun, tak samozřejmě ano :-)
07:20:32 15.04.2016
odpovědět 
    Re: Stan - Decathlon
Mountain Hardware stany doporucuju.
jan10:44:18 15.04.2016
odpovědět 
 Re: Stan - Decathlon
Obecně jediné dobré stany co kdy v Decathlonu udělali jsou ty sekundové. Zbytek stanu je hrozný konstrukčně. Materiál tropika ujde, podlážka je klasická jak na levných stanech např. Husky, Coleman, apod. Jurek je na dnešní dobu ku.evsky těžký a velký po sbalení. Česká výroba je pohádka pro blby. Podívej se na stan MSR Elixir 2 nebo 3. Dá se sehnat za slušné peníze a myslím, že lepší stan za tyto prachy koupit nejde. Pokud jsi minimalista, tak doporučuju mrknout na Camp Minima 2 SL. Měl jsem ho několikrát při dalekých cestách letadlem (je fakt malý) a můžu říct, že naprostá spokojenost.
08:09:20 15.04.2016
odpovědět 
  Re: Stan - Decathlon
:-D MSR Elixir 2 váha 2.64kg, Jurek Tramp 2.6kg to sou zas kecy...
08:19:37 15.04.2016
odpovědět 
   Re: Stan - Decathlon
Obal po zbalení MSR elixir 2 51x17 cm Jurek tramp
Průměr: 17 cm Délka: 51 cm :-D jsou uplně stejné troubo akorát jeden je za 3.5kk a druhá za 6.5k :-D, a jeden z česka a druhý made in čikmoočko(MSR)... JJ HUDY reklamka jede :-D
08:23:24 15.04.2016
odpovědět 
    Re: Stan - Decathlon
A jako bonus Elixir podlážka pouze 3k vodního sloupce !! :-D Jurek 10k. U tropika 1.5k (MSR) u Jurka 4k :-D ... holt dvojnásovná cena za značku poloviční parametry... :-D
08:28:12 15.04.2016
odpovědět 
     Re: Stan - Decathlon
zjisti si nejdřív metodiku, kterou k těmhle hodnotám došli a pak pindej ;)
d.10:54:08 15.04.2016
odpovědět 
      Re: Stan - Decathlon
???
12:15:19 15.04.2016
odpovědět 
       Re: Stan - Decathlon
Měřením a vážením chytrolíne, to je celkem exaktní část vědy... narozdíl od tvého hyperprostoru.
12:54:21 15.04.2016
odpovědět 
        Re: Stan - Decathlon
WTF? Odkdy dela Jurek expedicni stany? Mimochodem, par gramu navic rozhodne neznamena horsi stan.. To bychom meli hodne omezana meritka..
A zdanlive horsi cisla na papire taky moc neznamenaji..

To by me zajimalo, kolik tech podporovatelu (teda pokud to neni jeden clovek) Jurka a odpurcu vseho ostatniho ma s tim "ostatnim" (treba s tim stanem z decathlonu) ma osobni zkusenost. Pokud jo, tak se podelte. Obecny nicim nepodlozeny kydy nikoho nezajimaj.
asdf21:20:07 15.04.2016
odpovědět 
         Re: Stan - Decathlon
Mám Jurek Midi se sněhovými pásy, jako celoroční stan a je super, expedici taky už nějakou prodělal Pik Lenina, Koženivského, zimní Tatry, zimní Alpy, Peru... vše zatím v pohodě. Teď ho mám 8 let, jedna oprava (prohořelelé dírky od táboráku, oprava tropika asi za dvě stovky, čekačka asi týden). V porovnání s jinými co mají známí tak Husky je šunt co se trochu rozpadá , podlepené švy po půl roce tečou dva modely co vím že byly problém Extreme Flame a Fighter, H-M EV 2 jedna expedice 3 týdny a bylo po něm, reklamace neuznána pry opetřebením (rozpadlé švy a tekoucí podlážka).
Zaviš11:46:35 16.04.2016
odpovědět 
          Re: Stan - Decathlon
Všechny Jurky, které znám (dětské oddíly - tam stany dostávají zabrat nejvíc, univerzální outdoormani - celý rok, kempy, skitouring, turistika, horolezci - stany jen v kempu nebo na parkáči, vodáci - tábořiště, extrémní běžec -Island křížem krážem), vydržely dlouhá léta bez problémů. Případné drobné opravy (propálené tropiko, ztracené kolíky, zničený zip, utržená guma vevnitř tyček) byly opraveny tím, že majitel poslal stan poštou pod Beskydy a po pár dnech se mu zase vrátil na dobírku.

Sám jsme dlouhá léta na nenáročné akcičky využíval jednovrstvý supermarketový stan za tři stovky (po mnoha letech mu díky dětem odešel zátěr). Před tím jen tropiko z áčkového stanu Start nebo tropiko z kulové Gemmy. Vše vydrželo více než desetiletí. Moje děti teď na takové věci používají Tarp.

Já na to dneska mám Coleman Nevada. Dřív jsem měl něco od Husky a Hannah. Oběma se zlomily laminátové tyčky a vždycky v zimě za silného větru. Huskyho jsem dokonce nechal po drsné noci v lavinovém poli pod Hromovým v Malé Fatře, když ho po zlomení tyček částečně zničil vítr a částečně jsme ho roztrhali my, když jsme se do něj balili jako mumie.

Na náročnější nebo delší akce mám Pinguin Vega, ale skoro ho nepoužívám, protože je těžší a větší - a to pro mě v posledních letech nahrazují spíš alpské chaty a winterraumy. Je jako nový a spaní a počasí mu nijak neublížilo.

Moje děti (teda teď už dospělé) od jara do podzimu používají na náročnější akce (turistické přechody hor, případně turistika s dětmi z jejich turistických oddílů) Boll Litehouse. Pochvalují si, že je velký, lehký a odolný. Měli jsme ho jednou na ledovci pod Mont Blankem, ale to už bylo za jeho možnostmi. Stan sice přežil, ale ty tři noci v něm nebyli komfortní.
Kuba Turek15:01:33 16.04.2016
odpovědět 
          Re: Stan - Decathlon
Expedice do zimnich Tater mluvi za vse :).
01:10:40 17.04.2016
odpovědět 
          Re: Stan - Decathlon
mám jurek z třiadevadesátýho, a byl všude možně, od trempáren přes nějaké ty tatry, dolomity, taury, vejletu stopem do norska atakdále po Špicberky, a furt ještě docela drží (pravda je, že v posledních letech kdy mi doma straší malé děti v něm většinou přespávají děti když spím před stanem), když tak zhruba plácnu, tak takových 300-400 noclehů v něm bude natočeno. jsem si myslel že je to takňák standard výdrže u všech stanů, nebo né?
Lukas B.09:53:04 20.04.2016
odpovědět 
   Re: Stan - Decathlon
Nějak jsem se nedočetl, kam ten stan má jet. to je dost důležité.Pokud někam, kde bez stanu zmrzneš, nešetřil bych, protože to není na správném místě.
po zkušenostech doporučuji vybírat z Vau De, Ferrino.
Vláďa08:25:25 15.04.2016
odpovědět 
  Re: Stan - Decathlon
Možná bude lepší si ty dva stany postavit vedle sebe a uvidíš, že dáš přednost MSR.
22:09:14 18.04.2016
odpovědět 
 Re: Stan - Decathlon
Měli jsme loni na treku v Peru stan QuickHiker Ultralight 2 z Decathlonu a osvědčil se. Hlavní předností je nízká váha a skladnost.
Honza09:09:06 15.04.2016
odpovědět 
 Re: Stan - Decathlon
Super, všem moc děkuji za rady. Petr
09:05:54 18.04.2016
odpovědět 
  Re: Stan - Decathlon
Ahoj hledám nějaký opravdu dobrý,prostorný a lehký stan pro dvě osoby.
Karel19:05:19 09.12.2017
odpovědět 
   Re: Stan - Decathlon
Za mě určitě z ferrino.cz mám odtud stan Gobi2 a nemůžu si ho vynachválit,je lehký a odolný .
Rony20:51:33 12.12.2017
odpovědět 
    Re: Stan - Decathlon
Kurna a my zrovna koupili ferrino, ale ne z ferrino.cz. Tak snad prezijeme ve zdravi. Skoda, ze si to nenapsal drive... :(
14:28:58 13.12.2017
odpovědět 
   Re: Stan - Decathlon
Pokud máš jako kritérium ještě že nesmí bejt drahej a ošklivej, pak doporučuju tohle:

tinyurl.com/y8zjgvzp

Jenom nevim jestli nebude pro dva moc malej.
honza23:02:54 12.12.2017
odpovědět 
 Foto dne:
Cherubín
Čardáš, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192914)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
N.N. 7 Frankenjura
Bingo Bongo 6b Auplate
Lockenwickler 6b+ Auplate
Velebit Ultra Trail 6b Tulove Grede
Route 42 6b Arco
Nově komentované:
Aule mit Beule IXa Labské Údolí- Pravý Břeh
Kosmik 7- Srbsko
Nimbus 2000 VIIIa Adršpach
R 1 5+ Frankenjura
Doba kamenná VIIIa Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Labák - Růžové stěny | Re: Labák - Růžové stěny | Re: Labák - Růžové stěny | Labák - Růžové stěny | Re: Rozpočítání amortizace | Re: U Magnuse je AO ABC | U Magnuse je AO ABC |

 Nové komentáře:
Re: Zabalit | Re: Zabalit | Nositka | Re: Zabalit | Díky všem | Všetka česť! | Re: Zabalit | Re: Zabalit | Re: Zabalit | Zabalit |

 Kde to vře:
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (33)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (28)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (19)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
SP v lezení na obtížnost Praha (10)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
spolulezec-praha | Blue Ice Choucas Pro 2.0 | Boty SALEWA MS RAPACE GTX Man velikost 45 | TAZ LOV 3 slaňovací brzda černá | AegisMax Kids 600 | Deuter kid comfort pro. | Výstupy | Spolulezce Český ráj | Dámská softshell | Nové sandály Lizard |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1231 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1353 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1526 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1496 
 Neřeším to – lezu vše 
 1206 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi