LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
33. 10255
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
Bouldry:
33.Stadtherrová 9550
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
Hory:
16. 3376
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230742 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Klub Dubina - Litoměřice

Prodejny
HUDYsport - Mladá Boleslav
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Výstup na Triglav25.04.2016
Zdravím, chystám se v květnu na Triglav. Nemá někdo zkušenosti s tominskova pot v tomto termínu? Nerad bych vlezl do nějaké pasti. Díky
 Re: Výstup na Triglav25.04.2016
Myslím že to bude v pohodě. Jen bych si kromě obvyklých cajků na zimní lezení vzal ještě sněžnice.
  Re: Výstup na Triglav25.04.2016
Julky v zimě jsou docela past, masiv Triglavu zvlášť. Občas tam někdo zahyne - blbé sestupy, střídán
   Re: Výstup na Triglav25.04.2016
no vidíš, to jsou ty blbé intuitivní překlady, jako jsem kdysi marně hledal "feine" čili f
    Re: Výstup na Triglav25.04.2016
Krušliva grapa? To je něco jako borovička?
     Re: Výstup na Triglav26.04.2016
borovičku (nebo jinou pálenku) je nutno ordinovat dodatečně po grapě pro uchování duševního zdraví.
      Re: Výstup na Triglav26.04.2016
Google translate poradil. Takovýhle věci by se měly publikovat až po 22 hodině večerní.

 Černolické Skály23.04.2016
Ahoj, prosim Vás kdo jste byli teď z jara v Černolických skalách jak to vypadá ? není to moc roschrastaný ? případně zamešený ? dík za info.
 Re: Černolické Skály23.04.2016
Byl jsem tam začátkem dubna a bylo to v pohodě.
 Re: Černolické Skály26.04.2016
Už asi 90 let víceméně stejně, zrovna letošní zima nemohla mít moc vliv :)
  Re: Černolické Skály26.04.2016
Ahoj dík za konkrétní info. (pět let jsem tam nebyl tak jen malej průzkum na dálku) a ještě jedna vě
   Re: Černolické Skály26.04.2016
Průvodce na Černolické skály v pdf najdeš na netu nejlíp tak, když budeš hledat klíčové slovo "
    Re: Černolické Skály26.04.2016
Souhlas. V podstatě na netu kolujou dva a oba jako základ stačí. Pokud bys potřeboval něco konkrétní

 Sellrain - stav sněhu22.04.2016
Ahoj, máte někdo aktuální info jak to vypadá v oblasti Sellrain se sněhem, od jaké výšky se ještě dá uvažovat o skialpech - jak dlouhé budou případné nástupy bez sněhu pod nohama? Dík.
 Re: Sellrain - stav sněhu25.04.2016
Webcamy napovi:

  Re: Sellrain - stav sněhu26.04.2016
Díky moc, ty odkazy se budou hodit i příště. Bohužel nám to zřejmě nevyjde - noha v ortéze na dva tý

 záchrana na Suškách22.04.2016
Nevíte někdo, co se stalo včera na Suškách?
 Re: záchrana na Suškách22.04.2016
asi nehoda

 South Lake Tahoe Climbing21.04.2016
Nemáte někdo prosím průvodce South Lake Tahoe Climbing? Pokud ano, napište mi pls na mail.

 tre cime21.04.2016
zdar, v létě se chystáme na Cimy, zajímá mě, jak je to tam se spaním. Je tam ta chata, ale ceny pro moje partáky turisty bez AW jsou trochu víc...jsou tam jiný levnější možnosti, klidně i níž v údolí? díky
Honza
 Re: tre cime22.04.2016
Ahoj, pokud se nechce do chaty, tak se da přespat ve vojenskych chosbach, je to i s vyhlidkou na udo
  Re: tre cime22.04.2016
ok, a to tam někde najdu v pohodě? do chaty půjde, ale asi ne každý den...ď
   Re: tre cime22.04.2016
Na parkaci by to malo byt v poho, byvaly vojenky bunker je u skalnej steny nad chatou.
 Re: tre cime22.04.2016
Na Misurině je kemp (nic moc), další kemp je před Cortinou.
Pokud nechceš chatu, tak už ti zb
  Re: tre cime22.04.2016
jasný. ten výjezd nahoru k čimám stojí kolik cca? hádám kolem 10€?
   Re: tre cime22.04.2016
Zkus do gúglu napsat "maut Misurina".
  Re: tre cime22.04.2016
To na Misurině je spíš ne-kemp, prakticky jen takový plácek, den dva by se tam asi dalo, ale víc nic
 Re: tre cime22.04.2016
parkoviště - když jsi v klidu, tak by si podle mě musel mít smůlu aby tě někdo vyháněl.
 Re: tre cime22.04.2016
Ahoj, spani na parkaci u auta i ve stanu je v pohode, pokud postavis vecer a rano brzo uklidis.
  Re: tre cime24.04.2016
Ahoj, my jsme vždy jeli nahoru až večer a to je už brána průjezdná.. Spaní na parkáči a ráno rychle

 Skalaška Triglav21.04.2016
Ahoj, chystáme se na Triglav a zajímalo by mě pár věcí, pokud jste někdo lezli Skalašku.
1. Je Skalaška smer to samé co Skalaška z Ladjo?
2. Jak je to s obtížností? Kuba Turek uvádí 5-, někde se píše 5+. Jaká je reálná obtížnost, je klasa t
 Re: Skalaška Triglav21.04.2016
Co bys ještě chtěl? Jestli nevíš, co čekat v jedné z nej stěn Alp, tak zajeď radši do (Č./M.) krasu.
  Re: Skalaška Triglav21.04.2016
Samozřejmě, že nevím, co čekat, když jsem v ní nikdy nebyl..Proto se ptám;-) Díky za tvé postřehy*
 Re: Skalaška Triglav21.04.2016
Těch 5- je podle klasifikace, která se používá ve Východních Alpách a Dolomitech (tedy přibližně tam
  Re: Skalaška Triglav21.04.2016
Nepřijde mi, že by třeba v Dolomitech byla nějaká mimořádně tvrdá klasa. V Kaiseru je podle mě třeba
   Re: Skalaška Triglav21.04.2016
Tak samozřejmě cesta od cesty a oblast od oblasti. Ale obecně je to v Alpách zvlášť v klasikách tvrd

 mapa z průvodce Prachov21.04.2016
Můžete prosím někdo poradit kde sehnat mapu skal z průvodce na Prachov? Na podzim jsem ji ještě měl a teď ji nemůžu najít. Zbyl mi průvodce bez mapy :(
 Re: mapa z průvodce Prachov22.04.2016
Už jsem sehnal a tímto děkuju neznámemu dobrodinci za zaslání mapy :)
  Re: mapa z průvodce Prachov25.04.2016
Já ji taky ztratila, ale lze ji dostatečně nahradit zakoupením podrobné turistické mapky skalního mě

 Životnost kyblíku19.04.2016
Nemáte někdo představu či zkušenost, za jak dlouho se vybrousí kyblík, který byl používaný na písku tak, že je na jištění nebezpečný? Včera mě na stěně pustil jistič po malém pádu na podlahu z deseti metrů a tvrdil, že to nebrzdilo. Naštěstí tření v expre
 Re: Životnost kyblíku19.04.2016
A jak starý bylo lano?
 Re: Životnost kyblíku19.04.2016
Jen pro ujasnění jistil tě přes drážky nebo naopak?
A nebyla tam jiná chyba? Třeba že neumí j
  Re: Životnost kyblíku19.04.2016
Hele, že to jistič nezvládl to vím určitě, protože neměl moc spálený ruce. Nejde ani tak o neskušeno
   Re: Životnost kyblíku19.04.2016
V tom přídě sis odpověděl sám, NEPOMOHLO-NEMOHLO...byla to nepozornost jističe, prostě nezaeagoval,
    Re: Životnost kyblíku21.04.2016
sorry, ale to bije do oci... pohlavi. Jinak souhlas ;)
   Re: Životnost kyblíku25.04.2016
GriGri FTW.
  Re: Životnost kyblíku19.04.2016
Jo,a lano bylo založený správně včetně orientace drážek. Použita byla karabina s pojistkou proti pře
 Re: Životnost kyblíku19.04.2016
Dokud se nerozpadne, je vše OK. Tvůj jistič tvrdí nesmysl. Něco pořádně podělal.
 Re: Životnost kyblíku19.04.2016
Jestli se to stalo v Brne, tak bych zakazal jisteni pres kybl. Pro jistotu :D
  Re: Životnost kyblíku19.04.2016
tak tření v expreskách....dalo se vůbec cvakat?
 Re: Životnost kyblíku19.04.2016
Kyblík se probrušuje tak, že se na něm začnou tvořit ostrý hrany a začne rychleji opotřebovávat lano
 Re: Životnost kyblíku19.04.2016
Jasně že má kombo kýbl lano vliv. Mám jedno starý žvýkačkový lano, se kterým moc nefungují ani kýbly
  Re: Životnost kyblíku19.04.2016
Dá se říct, jestli bude u "žvýkačkových" lan fungovat líp Reverso nebo BD ATC?
   Re: Životnost kyblíku20.04.2016
Netuším, ATC jsem nezkouušel. Ještě bych dodal, že konkrétní lano má hodně povolený oplet, takže se
  Re: Životnost kyblíku20.04.2016
Nevěřím, fyziku neokecáš... Kyblík v podstatě Stichtova desticka upravená pro menší drhnutí lana. Po
   Re: Životnost kyblíku20.04.2016
Click up nepoužívám, ale Grigri není problémové, je naopak velmi spolehlivé, ale princip chytání pád
    Re: Životnost kyblíku20.04.2016
Rozhodne chyba jistice
    Re: Životnost kyblíku20.04.2016
U Grigri(první generace) bylo několik zdokumentovaných případů nezachycení pádu bez zjevného zaviněn
     Re: Životnost kyblíku20.04.2016
Ještě doplnění krásné video od Petzla.
      Re: Životnost kyblíku22.04.2016
to ze stare grigri melo problem s tenkymi lany se vi ale smarja ted uz poslednich xxx let koupis jen
       Re: Životnost kyblíku23.04.2016
Problém GriGri nikdy nebyl technického rázu. Jde o to, že ho používají idioti.
     Re: Životnost kyblíku21.04.2016
POLOautomatů, nedržet spodní konec lana je zjevné zavinění!
 Re: Životnost kyblíku22.04.2016
U některých kyblíků může být po delší době problém, že se spouštěním a slaňováním "nabrousí&quo
  Re: Životnost kyblíku22.04.2016
PS: s ATC jsem slaňoval jednoduchý 8mm lano a čekal jsem, že to pojede rychlejc.
 Re: Životnost kyblíku22.04.2016
Prosim kontaktuj mne na tel 603810600 nebo mail zoban@seznam.cz
Radek
 Re: Životnost kyblíku22.04.2016
Prosím kontaktujte nás na odskodne@vanecekaspol.cz. Toho povedeného jističe doženeme k právní odpově
  Re: Životnost kyblíku22.04.2016
Spíš právní kancelář zmetek a šmejd.
   Re: Životnost kyblíku22.04.2016
Spíš tak troll, páč ta adresa neexistuje.
  Re: Životnost kyblíku24.04.2016
Jako právní zástupci jističe informujeme, že jsme již podali žalobu na pana Stichta.
 Re: Životnost kyblíku22.04.2016
výmluvy jističe. jak ho znáš dlouho? kde si ho splašil?
gratuluji k přežití. bezpečnostní pod
  Re: Životnost kyblíku23.04.2016
Je tam vic faktoru, lano., pozice rukou jistice, jak mel spalene ruce, atd, atd
nejlepsi by b
   Re: Životnost kyblíku23.04.2016
Nikdo to neudela a nebo to neprecte, ale kybl muze byt vrazedna zbran/opravdu nejlepe zakazat samoze
    Re: Životnost kyblíku24.04.2016
100% click up? jako od začátku jeho prodeje nebo nyní nebo po další nehodě s kterou výrobce nepočíta
    Re: Životnost kyblíku24.04.2016
To je zase perla :)
     Filipika proti jisteni kyblikem...25.04.2016
Mno, takze na stenach i skalach lezu moc dlouho a moc často. Na stenach jsem videl mozna kolem dese
      Re: Filipika proti jisteni kyblikem...25.04.2016
80% procent padu s grigri... to je stejna logika jako tvrdit ze skodovka je u nas nejnebezpecnjsi au
       Re: Filipika proti jisteni kyblikem...25.04.2016
To neres. Nemluvi snad podpis "Martas." za vse? Jedna z vyhod tech tu tolik nekterymi lidm
    Re: Životnost kyblíku25.04.2016
Myslet si o nějakém jistítu, že je 100% bezpečné, je cesta do pekel.
     Re: Životnost kyblíku25.04.2016
GriGri na stenach rozhodne není nejčastěji pouzivanym jistitkem a patri tam prave to pokud, ale nejc

 Westwand19.04.2016
Ahoj, neviete prosím kde by sa dala zohnať kniha Westwand od autora Malte Roeper? Vďaka
 Re: Westwand19.04.2016
 Re: Westwand19.04.2016
1   ...   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Životnost kyblíku
Nemáte někdo představu či zkušenost, za jak dlouho se vybrousí kyblík, který byl používaný na písku tak, že je na jištění nebezpečný? Včera mě na stěně pustil jistič po malém pádu na podlahu z deseti metrů a tvrdil, že to nebrzdilo. Naštěstí tření v expreskách mi zaručilo, že jsem odešel po svých... Tak by mě zajímalo, jestli na to mohl mít ten kyblík vliv. Jinak šlo o ATC první generace a lano 9,7 mm
v.18:45:36 19.04.2016
odpovědět 
 Re: Životnost kyblíku
A jak starý bylo lano?
Happy18:54:01 19.04.2016
odpovědět 
 Re: Životnost kyblíku
Jen pro ujasnění jistil tě přes drážky nebo naopak?
A nebyla tam jiná chyba? Třeba že neumí jistit a jen si to myslí že umí (nikoho nechci urážet, ale stává se to...)? Pokud bys to mohl zdokumentovat víc, fotky svatu kýblu, stáří kýblíku, a v jakém je stavu lano atd... bylo by to asi lepší. Moje zkušenost je taková, že kýbl po 8mi letech (ten stejný ATC první generace) celkem dost i odjistil je pořád cca stejný akorát elox je pryč. Lozím všehochuť od písků, žula, vápno, přes hory, zima, kotel proslaňovaný a bez problémů jistí i půlky nebo dvojičky dodnes a pár celkem velkých pádů sem s ním chytil i v horách na půlkách cca kolem 15-20m...a to byl průměr 7.9mm SG a bez problémů.
Zaviš19:03:18 19.04.2016
odpovědět 
  Re: Životnost kyblíku
Hele, že to jistič nezvládl to vím určitě, protože neměl moc spálený ruce. Nejde ani tak o neskušenost, jak spíš o nepozornost- lezl jsem pod svým limitem a nevypadal jsem, že budu padat, což ho samozřejmě neomlouvá. Jde mi jen o to, jestli na tom nemohlo mít částečnou vinu (třeba že v tu chvíli kdy to brousil rukama, by mě ještě chytil) i to jistítko-. Jinak lano je starý necelý rok a celkem ho šetřím (mám jiný lana). K situaci se bohužel víc vyjadřovat nechci. V podstatě jsi mě odpověděl a myslel jsem si to tak taky, chtěl jsem se jen ujistit.
v.19:33:32 19.04.2016
odpovědět 
   Re: Životnost kyblíku
V tom přídě sis odpověděl sám, NEPOMOHLO-NEMOHLO...byla to nepozornost jističe, prostě nezaeagoval, popř. neměl sprvnou pozici lana (zamknuto, ohnuté lano), pořp. sledoval baby nebo chlapy (podle pohlavý a preferencí) kolem a kochal se... ATC je v tom nevinně...Z.
Záviš19:39:28 19.04.2016
odpovědět 
    Re: Životnost kyblíku
sorry, ale to bije do oci... pohlavi. Jinak souhlas ;)
14:19:56 21.04.2016
odpovědět 
   Re: Životnost kyblíku
GriGri FTW.
13:50:05 25.04.2016
odpovědět 
  Re: Životnost kyblíku
Jo,a lano bylo založený správně včetně orientace drážek. Použita byla karabina s pojistkou proti přetočení.
v.19:36:15 19.04.2016
odpovědět 
 Re: Životnost kyblíku
Dokud se nerozpadne, je vše OK. Tvůj jistič tvrdí nesmysl. Něco pořádně podělal.
Kuba Turek19:18:06 19.04.2016
odpovědět 
 Re: Životnost kyblíku
Jestli se to stalo v Brne, tak bych zakazal jisteni pres kybl. Pro jistotu :D
MM20:19:58 19.04.2016
odpovědět 
  Re: Životnost kyblíku
tak tření v expreskách....dalo se vůbec cvakat?
k21:24:35 19.04.2016
odpovědět 
 Re: Životnost kyblíku
Kyblík se probrušuje tak, že se na něm začnou tvořit ostrý hrany a začne rychleji opotřebovávat lano. V extrémním případě by se asi mohl probroušením skrz naskrz rozpadnout. Brzdný účinek se opotřebováním nesnižuje. Ukázka starýho, lanem silně erodovanýho matroše je (nebo aspoň bejvala) v Mammutu na výstavce na baru. Daleko, daleko dřív, než by se kyblík rozpadl, vypadá tak hrozivě obroušeně, že by nikoho nenapadlo jej dál používat. Svádět svou chybu na opotřebovanej kyblík je kokotina.
honza21:30:22 19.04.2016
odpovědět 
 Re: Životnost kyblíku
Jasně že má kombo kýbl lano vliv. Mám jedno starý žvýkačkový lano, se kterým moc nefungují ani kýbly se zoubky. Konkrétně zkoušeno Reverso 3 a VC Pro 2. S kýblem bez zoubků (a možní i s) by to po větším pádu byla jasná podlaha.
 kk23:07:36 19.04.2016
odpovědět 
  Re: Životnost kyblíku
Dá se říct, jestli bude u "žvýkačkových" lan fungovat líp Reverso nebo BD ATC?
Stáňa23:58:23 19.04.2016
odpovědět 
   Re: Životnost kyblíku
Netuším, ATC jsem nezkouušel. Ještě bych dodal, že konkrétní lano má hodně povolený oplet, takže se ve žlábku kýble jakoby rozplacatí. Asi proto to nebrzdí, ale to je jenom můj skromný odhad.
kk09:42:33 20.04.2016
odpovědět 
  Re: Životnost kyblíku
Nevěřím, fyziku neokecáš... Kyblík v podstatě Stichtova desticka upravená pro menší drhnutí lana. Pokud by to bylo ja tvrdíš tak už by byl známý nějaká případ nehody, kdy z to může kýblík a ne lidský faktor...a ten bohužel dělá průsery a né jistítko... jediné problémové jsou automaty grigri clickup atd. ne kybl.
Zaviš06:27:18 20.04.2016
odpovědět 
   Re: Životnost kyblíku
Click up nepoužívám, ale Grigri není problémové, je naopak velmi spolehlivé, ale princip chytání pádu je přesně opačný než kýblu, proto se začátečníkům s jištěním přes grigri stávají nehody (s lezeckou zkušeností to nesouvisí).
V případě nehody je opět viníkem jistič.
Hadrburg08:08:51 20.04.2016
odpovědět 
    Re: Životnost kyblíku
Rozhodne chyba jistice
08:36:38 20.04.2016
odpovědět 
    Re: Životnost kyblíku
U Grigri(první generace) bylo několik zdokumentovaných případů nezachycení pádu bez zjevného zavinění, pak se došlo na to, že když máš lano tuším pod 10mm, víc ohebné lano atd. tak to není uplně tak automatické a může to lano projet bez zachycení, jistítko nezareaguje. Sám sem to viděl na vlastní oči. Borec nedržel spodní konec lana a druhý mu hupsl a jel nekontrolovaně až na zem = volným pádem!! Naštěstí to ustál, 6m pád na zem... Obecně se dá říct že čím jednodušší jistítko tím lepší proto nejsem zastáncem automatů,jistič musí dávat pozor celou dobu co druhý leze a reagovat s ním ne čumět po babach...Ono si vem že stačí trocha bordelu v jistítku, drobný písek, hlina, prach a vše může být uplně jinak s fatalními následky. Z.
Ztko09:04:58 20.04.2016
odpovědět 
     Re: Životnost kyblíku
Ještě doplnění krásné video od Petzla.
https://www.youtube.com /watch?v=V9hsWjA3SmU (jedna mezera)
Ztko09:22:36 20.04.2016
odpovědět 
      Re: Životnost kyblíku
to ze stare grigri melo problem s tenkymi lany se vi ale smarja ted uz poslednich xxx let koupis jen to nove a tam je to uplne cajk. nehanim zadne jistitka a pouzivam podle situace ruzne ale gri gri pokud je spravne zalozeno (partner check) a neblokuje se rukou brzdeni tak si nedovedu predstavit ze se neco stane. hlavne na umele stene kde je verval jak v opicim pavilonu je to zlata vec.
jan16:26:38 22.04.2016
odpovědět 
       Re: Životnost kyblíku
Problém GriGri nikdy nebyl technického rázu. Jde o to, že ho používají idioti.
lib14:20:34 23.04.2016
odpovědět 
     Re: Životnost kyblíku
POLOautomatů, nedržet spodní konec lana je zjevné zavinění!
m.14:26:26 21.04.2016
odpovědět 
 Re: Životnost kyblíku
U některých kyblíků může být po delší době problém, že se spouštěním a slaňováním "nabrousí" horní hrana jak vychází lano, tj. naproti drážkám na straně jističe. Ale nemělo by to bejt nic vážnýho :)
 boban06:42:16 22.04.2016
odpovědět 
  Re: Životnost kyblíku
PS: s ATC jsem slaňoval jednoduchý 8mm lano a čekal jsem, že to pojede rychlejc.
 boban06:43:26 22.04.2016
odpovědět 
 Re: Životnost kyblíku
Prosim kontaktuj mne na tel 603810600 nebo mail zoban@seznam.cz
Radek
zoban07:22:07 22.04.2016
odpovědět 
 Re: Životnost kyblíku
Prosím kontaktujte nás na odskodne@vanecekaspol.cz. Toho povedeného jističe doženeme k právní odpovědnosti. Odškodné by mohlo být 300000 - 750000 Kč.
Kancelář Vaněček a spol.09:56:10 22.04.2016
odpovědět 
  Re: Životnost kyblíku
Spíš právní kancelář zmetek a šmejd.
a@a.cz13:52:21 22.04.2016
odpovědět 
   Re: Životnost kyblíku
Spíš tak troll, páč ta adresa neexistuje.
JIrka14:15:41 22.04.2016
odpovědět 
  Re: Životnost kyblíku
Jako právní zástupci jističe informujeme, že jsme již podali žalobu na pana Stichta.
Advokátní kancelář PrimaLex21:23:00 24.04.2016
odpovědět 
 Re: Životnost kyblíku
výmluvy jističe. jak ho znáš dlouho? kde si ho splašil?
gratuluji k přežití. bezpečnostní podlaha nebo na co si padal?
Zobane - nebo je znám nějaký takový případ, kdy by neselhal jistič ale pomůcka? nebo proč má dotyčný volat?
16:07:14 22.04.2016
odpovědět 
  Re: Životnost kyblíku
Je tam vic faktoru, lano., pozice rukou jistice, jak mel spalene ruce, atd, atd
nejlepsi by byl zaznam videa nehody tak jak mame zdokumentovane vsechny nehody v Brne, leckdy jsou lide sami dost prekvapeni, kdyz pak nehodu zpetne vidi co a jak se vlastne stalo
Takze muj nazor je chyba jistice, ale dalsi faktory mohou pohled rozsirit.
Radek
zoban13:29:22 23.04.2016
odpovědět 
   Re: Životnost kyblíku
Nikdo to neudela a nebo to neprecte, ale kybl muze byt vrazedna zbran/opravdu nejlepe zakazat samoze jen na steny myslim/ a to v rukou kohokoli!!! Rovnez Gri Gri a osma...jedine ClickUp a MegaJul je vždy stopro a nestalo by se to, na to vem jed...pokud ovšem navíc dodržuješ Partnercheck. Tot vse.
Martas.20:21:18 23.04.2016
odpovědět 
    Re: Životnost kyblíku
100% click up? jako od začátku jeho prodeje nebo nyní nebo po další nehodě s kterou výrobce nepočítal? :-)
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=10609
Naprosto dokonalé a blbuvzdorné jistítko neexistuje. Nejlepší prevencí je dobrý a zkušený parťák a nepodceňovat nikdy situaci.
11:05:39 24.04.2016
odpovědět 
    Re: Životnost kyblíku
To je zase perla :)
23:15:51 24.04.2016
odpovědět 
     Filipika proti jisteni kyblikem...
Mno, takze na stenach i skalach lezu moc dlouho a moc často. Na stenach jsem videl mozna kolem deseti padu az na zem a leccos jsem i slysel a precetl. odhadem cca 80 % těchto padu bylo s GriGri a to z ruznych duvodu, mnohdy ani jistic nevedel proc. Druhy nejcastejsi pad byl pak s osmou a kybl pak byl relatuivne nejbezpecnejsi ale viz. tento pripad a pozorovani na stenach rozhodne pro mnohe nebezpecny je také. Tento pad zkusim popsat asi takto...jistic spatne drzel lano pod kyblíkem, mozna vůbec ne pod, mozna jen 2 prsty a mozna nedbale podaval lano zrovna v pripade padu a to se rozjelo...jistic se bal vic o sve dlane nez o život partaka a proto rozjete lano proste pustil a nezachytil aby se nahodou nepopalil...jsem presvedcen, ze to tak bylo a budu rad, když mi to autor prispevku potvrdi, predpokladam však, ze nebude chtit urazit kamaráda pripadne sve devce a neudela to, presto to takto muselo byt. V pripade Megajulu se to nestane, protože i takove selhani jistice toto jistitko vyresi. Ovšem holky s tim nechteji jistit, protože nejsou ochotne se s tim naucit podavat lano . V tomto je lepsi ClickUp kde to jde lepe. A rovněž i ClickUp vyresi jakekoliv selhani jistice a o to jde, protože není moc prijemne resit na stene uraz kohokoliv. Rovnez zde se trosku hure podava lano na cvakani, ale lepe nez s MegaJulem. Selhat ani jedno nemůže, proto ale ještě je nutny ten Patrnercheck, zda ma jistic dobře zalozeno, vcetne originalni karabiny v pripade ClickUp a pak to selhat nemůže..... na rozdil od jistice. Partnercheck je dulezity i naopak pro kontrolu uzlu atp. u toho kdo cestu vyvadi. Tak to je a všechny ostatní jistitka vam mohou drive ci pozdeji přivodit problém, nevim proc to zesmesnovat, když se da poucit ze zkusenosti druhého.
Martas.07:53:12 25.04.2016
odpovědět 
      Re: Filipika proti jisteni kyblikem...
80% procent padu s grigri... to je stejna logika jako tvrdit ze skodovka je u nas nejnebezpecnjsi auto, protoze se v nem zabije nejvic lidi... a jeste prosim vysvetli me jak muze selhat grigri pokud je spravne zalozeno a neblokuje se rukou brzdici mechanizmus. predem dekuju.
jan09:38:30 25.04.2016
odpovědět 
       Re: Filipika proti jisteni kyblikem...
To neres. Nemluvi snad podpis "Martas." za vse? Jedna z vyhod tech tu tolik nekterymi lidmi prosazovanych podpisu.
15:14:04 25.04.2016
odpovědět 
    Re: Životnost kyblíku
Myslet si o nějakém jistítu, že je 100% bezpečné, je cesta do pekel.
Jirka10:10:39 25.04.2016
odpovědět 
     Re: Životnost kyblíku
GriGri na stenach rozhodne není nejčastěji pouzivanym jistitkem a patri tam prave to pokud, ale nejcastejsi problém je to panicke zmacknuti packy při spousteni ani ne tak při padu, kdy se to samo blokne...ale tech moznych fatálních chyb u GriGri je pry cca 10, ale to nevim presne, ja ho odlozil po prvním jisteni .... vlastne ja jen popsal realitu, kterou jsem jiz zazil a osobne z GriGri znam 2 roztristene kotníky a jednu zlomenou pater...2x stena, jedenkrat skaly.
Rovnez si nemyslim,ze je něco 100% bezpecne, jen vim ze to 100% funguje / plus minus nejake promile./
Martas.13:34:11 25.04.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz