Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Výstup na Triglav 25.04.2016 Zdravím, chystám se v květnu na Triglav. Nemá někdo zkušenosti s tominskova pot v tomto termínu? Nerad bych vlezl do nějaké pasti. Díky
  Re: Výstup na Triglav 25.04.2016 Myslím že to bude v pohodě. Jen bych si kromě obvyklých cajků na zimní lezení vzal ještě sněžnice.
    Re: Výstup na Triglav 25.04.2016 Julky v zimě jsou docela past, masiv Triglavu zvlášť. Občas tam někdo zahyne - blbé sestupy, střídán
      Re: Výstup na Triglav 25.04.2016 no vidíš, to jsou ty blbé intuitivní překlady, jako jsem kdysi marně hledal "feine" čili f
        Re: Výstup na Triglav 25.04.2016 Krušliva grapa? To je něco jako borovička?
          Re: Výstup na Triglav 26.04.2016 borovičku (nebo jinou pálenku) je nutno ordinovat dodatečně po grapě pro uchování duševního zdraví.
            Re: Výstup na Triglav 26.04.2016 Google translate poradil. Takovýhle věci by se měly publikovat až po 22 hodině večerní.
Černolické Skály 23.04.2016 Ahoj, prosim Vás kdo jste byli teď z jara v Černolických skalách jak to vypadá ? není to moc roschrastaný ? případně zamešený ? dík za info.
  Re: Černolické Skály 23.04.2016 Byl jsem tam začátkem dubna a bylo to v pohodě.
  Re: Černolické Skály 26.04.2016 Už asi 90 let víceméně stejně, zrovna letošní zima nemohla mít moc vliv :)
    Re: Černolické Skály 26.04.2016 Ahoj dík za konkrétní info. (pět let jsem tam nebyl tak jen malej průzkum na dálku) a ještě jedna vě
      Re: Černolické Skály 26.04.2016 Průvodce na Černolické skály v pdf najdeš na netu nejlíp tak, když budeš hledat klíčové slovo "
        Re: Černolické Skály 26.04.2016 Souhlas. V podstatě na netu kolujou dva a oba jako základ stačí. Pokud bys potřeboval něco konkrétní
Sellrain - stav sněhu 22.04.2016 Ahoj, máte někdo aktuální info jak to vypadá v oblasti Sellrain se sněhem, od jaké výšky se ještě dá uvažovat o skialpech - jak dlouhé budou případné nástupy bez sněhu pod nohama? Dík.
  Re: záchrana na Suškách 22.04.2016 asi nehoda
South Lake Tahoe Climbing 21.04.2016 Nemáte někdo prosím průvodce South Lake Tahoe Climbing? Pokud ano, napište mi pls na mail.
tre cime 21.04.2016 zdar, v létě se chystáme na Cimy, zajímá mě, jak je to tam se spaním. Je tam ta chata, ale ceny pro moje partáky turisty bez AW jsou trochu víc...jsou tam jiný levnější možnosti, klidně i níž v údolí? díky
Honza
  Re: tre cime 22.04.2016 Ahoj, pokud se nechce do chaty, tak se da přespat ve vojenskych chosbach, je to i s vyhlidkou na udo
    Re: tre cime 22.04.2016 ok, a to tam někde najdu v pohodě? do chaty půjde, ale asi ne každý den...ď
      Re: tre cime 22.04.2016 Na parkaci by to malo byt v poho, byvaly vojenky bunker je u skalnej steny nad chatou.
  Re: tre cime 22.04.2016 Na Misurině je kemp (nic moc), další kemp je před Cortinou.
Pokud nechceš chatu, tak už ti zb
    Re: tre cime 22.04.2016 jasný. ten výjezd nahoru k čimám stojí kolik cca? hádám kolem 10€?
      Re: tre cime 22.04.2016 Zkus do gúglu napsat "maut Misurina".
    Re: tre cime 22.04.2016 To na Misurině je spíš ne-kemp, prakticky jen takový plácek, den dva by se tam asi dalo, ale víc nic
  Re: tre cime 22.04.2016 parkoviště - když jsi v klidu, tak by si podle mě musel mít smůlu aby tě někdo vyháněl.
  Re: tre cime 22.04.2016 Ahoj, spani na parkaci u auta i ve stanu je v pohode, pokud postavis vecer a rano brzo uklidis.
    Re: tre cime 24.04.2016 Ahoj, my jsme vždy jeli nahoru až večer a to je už brána průjezdná.. Spaní na parkáči a ráno rychle
Skalaška Triglav 21.04.2016 Ahoj, chystáme se na Triglav a zajímalo by mě pár věcí, pokud jste někdo lezli Skalašku.
1. Je Skalaška smer to samé co Skalaška z Ladjo?
2. Jak je to s obtížností? Kuba Turek uvádí 5-, někde se píše 5+. Jaká je reálná obtížnost, je klasa t
  Re: Skalaška Triglav 21.04.2016 Co bys ještě chtěl? Jestli nevíš, co čekat v jedné z nej stěn Alp, tak zajeď radši do (Č./M.) krasu.
    Re: Skalaška Triglav 21.04.2016 Samozřejmě, že nevím, co čekat, když jsem v ní nikdy nebyl..Proto se ptám;-) Díky za tvé postřehy*
  Re: Skalaška Triglav 21.04.2016 Těch 5- je podle klasifikace, která se používá ve Východních Alpách a Dolomitech (tedy přibližně tam
    Re: Skalaška Triglav 21.04.2016 Nepřijde mi, že by třeba v Dolomitech byla nějaká mimořádně tvrdá klasa. V Kaiseru je podle mě třeba
      Re: Skalaška Triglav 21.04.2016 Tak samozřejmě cesta od cesty a oblast od oblasti. Ale obecně je to v Alpách zvlášť v klasikách tvrd
mapa z průvodce Prachov 21.04.2016 Můžete prosím někdo poradit kde sehnat mapu skal z průvodce na Prachov? Na podzim jsem ji ještě měl a teď ji nemůžu najít. Zbyl mi průvodce bez mapy :(
  Re: mapa z průvodce Prachov 22.04.2016 Už jsem sehnal a tímto děkuju neznámemu dobrodinci za zaslání mapy :)
    Re: mapa z průvodce Prachov 25.04.2016 Já ji taky ztratila, ale lze ji dostatečně nahradit zakoupením podrobné turistické mapky skalního mě
Životnost kyblíku 19.04.2016 Nemáte někdo představu či zkušenost, za jak dlouho se vybrousí kyblík, který byl používaný na písku tak, že je na jištění nebezpečný? Včera mě na stěně pustil jistič po malém pádu na podlahu z deseti metrů a tvrdil, že to nebrzdilo. Naštěstí tření v expre
  Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 A jak starý bylo lano?
  Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Jen pro ujasnění jistil tě přes drážky nebo naopak?
A nebyla tam jiná chyba? Třeba že neumí j
    Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Hele, že to jistič nezvládl to vím určitě, protože neměl moc spálený ruce. Nejde ani tak o neskušeno
      Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 V tom přídě sis odpověděl sám, NEPOMOHLO-NEMOHLO...byla to nepozornost jističe, prostě nezaeagoval,
        Re: Životnost kyblíku 21.04.2016 sorry, ale to bije do oci... pohlavi. Jinak souhlas ;)
      Re: Životnost kyblíku 25.04.2016 GriGri FTW.
    Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Jo,a lano bylo založený správně včetně orientace drážek. Použita byla karabina s pojistkou proti pře
  Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Dokud se nerozpadne, je vše OK. Tvůj jistič tvrdí nesmysl. Něco pořádně podělal.
  Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Jestli se to stalo v Brne, tak bych zakazal jisteni pres kybl. Pro jistotu :D
    Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 tak tření v expreskách....dalo se vůbec cvakat?
  Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Kyblík se probrušuje tak, že se na něm začnou tvořit ostrý hrany a začne rychleji opotřebovávat lano
  Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Jasně že má kombo kýbl lano vliv. Mám jedno starý žvýkačkový lano, se kterým moc nefungují ani kýbly
    Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Dá se říct, jestli bude u "žvýkačkových" lan fungovat líp Reverso nebo BD ATC?
      Re: Životnost kyblíku 20.04.2016 Netuším, ATC jsem nezkouušel. Ještě bych dodal, že konkrétní lano má hodně povolený oplet, takže se
    Re: Životnost kyblíku 20.04.2016 Nevěřím, fyziku neokecáš... Kyblík v podstatě Stichtova desticka upravená pro menší drhnutí lana. Po
      Re: Životnost kyblíku 20.04.2016 Click up nepoužívám, ale Grigri není problémové, je naopak velmi spolehlivé, ale princip chytání pád
        Re: Životnost kyblíku 20.04.2016 Rozhodne chyba jistice
        Re: Životnost kyblíku 20.04.2016 U Grigri(první generace) bylo několik zdokumentovaných případů nezachycení pádu bez zjevného zaviněn
          Re: Životnost kyblíku 20.04.2016 Ještě doplnění krásné video od Petzla.
            Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 to ze stare grigri melo problem s tenkymi lany se vi ale smarja ted uz poslednich xxx let koupis jen
              Re: Životnost kyblíku 23.04.2016 Problém GriGri nikdy nebyl technického rázu. Jde o to, že ho používají idioti.
          Re: Životnost kyblíku 21.04.2016 POLOautomatů, nedržet spodní konec lana je zjevné zavinění!
  Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 U některých kyblíků může být po delší době problém, že se spouštěním a slaňováním "nabrousí&quo
    Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 PS: s ATC jsem slaňoval jednoduchý 8mm lano a čekal jsem, že to pojede rychlejc.
  Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 Prosim kontaktuj mne na tel 603810600 nebo mail zoban@seznam.cz
Radek
  Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 Prosím kontaktujte nás na odskodne@vanecekaspol.cz. Toho povedeného jističe doženeme k právní odpově
    Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 Spíš právní kancelář zmetek a šmejd.
      Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 Spíš tak troll, páč ta adresa neexistuje.
    Re: Životnost kyblíku 24.04.2016 Jako právní zástupci jističe informujeme, že jsme již podali žalobu na pana Stichta.
  Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 výmluvy jističe. jak ho znáš dlouho? kde si ho splašil?
gratuluji k přežití. bezpečnostní pod
    Re: Životnost kyblíku 23.04.2016 Je tam vic faktoru, lano., pozice rukou jistice, jak mel spalene ruce, atd, atd
nejlepsi by b
      Re: Životnost kyblíku 23.04.2016 Nikdo to neudela a nebo to neprecte, ale kybl muze byt vrazedna zbran/opravdu nejlepe zakazat samoze
        Re: Životnost kyblíku 24.04.2016 100% click up? jako od začátku jeho prodeje nebo nyní nebo po další nehodě s kterou výrobce nepočíta
        Re: Životnost kyblíku 24.04.2016 To je zase perla :)
          Filipika proti jisteni kyblikem... 25.04.2016 Mno, takze na stenach i skalach lezu moc dlouho a moc často. Na stenach jsem videl mozna kolem dese
            Re: Filipika proti jisteni kyblikem... 25.04.2016 80% procent padu s grigri... to je stejna logika jako tvrdit ze skodovka je u nas nejnebezpecnjsi au
              Re: Filipika proti jisteni kyblikem... 25.04.2016 To neres. Nemluvi snad podpis "Martas." za vse? Jedna z vyhod tech tu tolik nekterymi lidm
        Re: Životnost kyblíku 25.04.2016 Myslet si o nějakém jistítu, že je 100% bezpečné, je cesta do pekel.
          Re: Životnost kyblíku 25.04.2016 GriGri na stenach rozhodne není nejčastěji pouzivanym jistitkem a patri tam prave to pokud, ale nejc
Westwand 19.04.2016 Ahoj, neviete prosím kde by sa dala zohnať kniha Westwand od autora Malte Roeper? Vďaka
  Re: Westwand 19.04.2016   Re: Westwand 19.04.2016 1
...
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
...
2263
tre cime zdar, v létě se chystáme na Cimy, zajímá mě, jak je to tam se spaním. Je tam ta chata, ale ceny pro moje partáky turisty bez AW jsou trochu víc...jsou tam jiný levnější možnosti, klidně i níž v údolí? díky
Honza honza k. 13:59:04 21.04.2016odpovědět
  Re: tre cime Ahoj, pokud se nechce do chaty, tak se da přespat ve vojenskych chosbach, je to i s vyhlidkou na udoli, musiš si vzit spacak a připadně stan. stenly 10:21:46 22.04.2016odpovědět
    Re: tre cime ok, a to tam někde najdu v pohodě? do chaty půjde, ale asi ne každý den...ď honza 11:02:43 22.04.2016odpovědět
      Re: tre cime Na parkaci by to malo byt v poho, byvaly vojenky bunker je u skalnej steny nad chatou. jove 19:04:12 22.04.2016odpovědět
  Re: tre cime Na Misurině je kemp (nic moc), další kemp je před Cortinou.
Pokud nechceš chatu, tak už ti zbývá jen spát vedle auta nebo se ve vší slušnosti někam zašít se stanem.
Počítej, že výjezd autem až nahoru je také slušně zpoplatněn. krtek 12:44:03 22.04.2016odpovědět
    Re: tre cime jasný. ten výjezd nahoru k čimám stojí kolik cca? hádám kolem 10€? honza 14:29:00 22.04.2016odpovědět
      Re: tre cime Zkus do gúglu napsat "maut Misurina". krtek 14:32:24 22.04.2016odpovědět
    Re: tre cime To na Misurině je spíš ne-kemp, prakticky jen takový plácek, den dva by se tam asi dalo, ale víc nic moc. Krom kempu v Cortině je i kemp u Lago di Dobbiaco. Nespal jsem tam, jen se šel projít okolo jezera a na kafe, ale vypadá lidsky a je to kousek.
MM 17:47:57 22.04.2016odpovědět
  Re: tre cime parkoviště - když jsi v klidu, tak by si podle mě musel mít smůlu aby tě někdo vyháněl. 15:42:52 22.04.2016odpovědět
  Re: tre cime Ahoj, spani na parkaci u auta i ve stanu je v pohode, pokud postavis vecer a rano brzo uklidis.
Chodby jsou hned nad parkacem, nelze nevidet. Je tam obcas nadelano..nic moc. Kemp dole v Missurine ujde (teply sprchy,...), pocitej ale ze vyjezd nahoru je tusim kolem 20e.
Sumasumarum...nejlepsi je parkac :) hypa 21:05:29 22.04.2016odpovědět
    Re: tre cime Ahoj, my jsme vždy jeli nahoru až večer a to je už brána průjezdná.. Spaní na parkáči a ráno rychle pryč.. Himbajs 11:59:14 24.04.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: