Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English tre cime 21.04.2016 zdar, v létě se chystáme na Cimy, zajímá mě, jak je to tam se spaním. Je tam ta chata, ale ceny pro moje partáky turisty bez AW jsou trochu víc...jsou tam jiný levnější možnosti, klidně i níž v údolí? díky
Honza
  Re: tre cime 22.04.2016 Ahoj, pokud se nechce do chaty, tak se da přespat ve vojenskych chosbach, je to i s vyhlidkou na udo
    Re: tre cime 22.04.2016 ok, a to tam někde najdu v pohodě? do chaty půjde, ale asi ne každý den...ď
      Re: tre cime 22.04.2016 Na parkaci by to malo byt v poho, byvaly vojenky bunker je u skalnej steny nad chatou.
  Re: tre cime 22.04.2016 Na Misurině je kemp (nic moc), další kemp je před Cortinou.
Pokud nechceš chatu, tak už ti zb
    Re: tre cime 22.04.2016 jasný. ten výjezd nahoru k čimám stojí kolik cca? hádám kolem 10€?
      Re: tre cime 22.04.2016 Zkus do gúglu napsat "maut Misurina".
    Re: tre cime 22.04.2016 To na Misurině je spíš ne-kemp, prakticky jen takový plácek, den dva by se tam asi dalo, ale víc nic
  Re: tre cime 22.04.2016 parkoviště - když jsi v klidu, tak by si podle mě musel mít smůlu aby tě někdo vyháněl.
  Re: tre cime 22.04.2016 Ahoj, spani na parkaci u auta i ve stanu je v pohode, pokud postavis vecer a rano brzo uklidis.
    Re: tre cime 24.04.2016 Ahoj, my jsme vždy jeli nahoru až večer a to je už brána průjezdná.. Spaní na parkáči a ráno rychle
Skalaška Triglav 21.04.2016 Ahoj, chystáme se na Triglav a zajímalo by mě pár věcí, pokud jste někdo lezli Skalašku.
1. Je Skalaška smer to samé co Skalaška z Ladjo?
2. Jak je to s obtížností? Kuba Turek uvádí 5-, někde se píše 5+. Jaká je reálná obtížnost, je klasa t
  Re: Skalaška Triglav 21.04.2016 Co bys ještě chtěl? Jestli nevíš, co čekat v jedné z nej stěn Alp, tak zajeď radši do (Č./M.) krasu.
    Re: Skalaška Triglav 21.04.2016 Samozřejmě, že nevím, co čekat, když jsem v ní nikdy nebyl..Proto se ptám;-) Díky za tvé postřehy*
  Re: Skalaška Triglav 21.04.2016 Těch 5- je podle klasifikace, která se používá ve Východních Alpách a Dolomitech (tedy přibližně tam
    Re: Skalaška Triglav 21.04.2016 Nepřijde mi, že by třeba v Dolomitech byla nějaká mimořádně tvrdá klasa. V Kaiseru je podle mě třeba
      Re: Skalaška Triglav 21.04.2016 Tak samozřejmě cesta od cesty a oblast od oblasti. Ale obecně je to v Alpách zvlášť v klasikách tvrd
mapa z průvodce Prachov 21.04.2016 Můžete prosím někdo poradit kde sehnat mapu skal z průvodce na Prachov? Na podzim jsem ji ještě měl a teď ji nemůžu najít. Zbyl mi průvodce bez mapy :(
  Re: mapa z průvodce Prachov 22.04.2016 Už jsem sehnal a tímto děkuju neznámemu dobrodinci za zaslání mapy :)
    Re: mapa z průvodce Prachov 25.04.2016 Já ji taky ztratila, ale lze ji dostatečně nahradit zakoupením podrobné turistické mapky skalního mě
Životnost kyblíku 19.04.2016 Nemáte někdo představu či zkušenost, za jak dlouho se vybrousí kyblík, který byl používaný na písku tak, že je na jištění nebezpečný? Včera mě na stěně pustil jistič po malém pádu na podlahu z deseti metrů a tvrdil, že to nebrzdilo. Naštěstí tření v expre
  Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 A jak starý bylo lano?
  Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Jen pro ujasnění jistil tě přes drážky nebo naopak?
A nebyla tam jiná chyba? Třeba že neumí j
    Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Hele, že to jistič nezvládl to vím určitě, protože neměl moc spálený ruce. Nejde ani tak o neskušeno
      Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 V tom přídě sis odpověděl sám, NEPOMOHLO-NEMOHLO...byla to nepozornost jističe, prostě nezaeagoval,
        Re: Životnost kyblíku 21.04.2016 sorry, ale to bije do oci... pohlavi. Jinak souhlas ;)
      Re: Životnost kyblíku 25.04.2016 GriGri FTW.
    Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Jo,a lano bylo založený správně včetně orientace drážek. Použita byla karabina s pojistkou proti pře
  Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Dokud se nerozpadne, je vše OK. Tvůj jistič tvrdí nesmysl. Něco pořádně podělal.
  Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Jestli se to stalo v Brne, tak bych zakazal jisteni pres kybl. Pro jistotu :D
    Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 tak tření v expreskách....dalo se vůbec cvakat?
  Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Kyblík se probrušuje tak, že se na něm začnou tvořit ostrý hrany a začne rychleji opotřebovávat lano
  Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Jasně že má kombo kýbl lano vliv. Mám jedno starý žvýkačkový lano, se kterým moc nefungují ani kýbly
    Re: Životnost kyblíku 19.04.2016 Dá se říct, jestli bude u "žvýkačkových" lan fungovat líp Reverso nebo BD ATC?
      Re: Životnost kyblíku 20.04.2016 Netuším, ATC jsem nezkouušel. Ještě bych dodal, že konkrétní lano má hodně povolený oplet, takže se
    Re: Životnost kyblíku 20.04.2016 Nevěřím, fyziku neokecáš... Kyblík v podstatě Stichtova desticka upravená pro menší drhnutí lana. Po
      Re: Životnost kyblíku 20.04.2016 Click up nepoužívám, ale Grigri není problémové, je naopak velmi spolehlivé, ale princip chytání pád
        Re: Životnost kyblíku 20.04.2016 Rozhodne chyba jistice
        Re: Životnost kyblíku 20.04.2016 U Grigri(první generace) bylo několik zdokumentovaných případů nezachycení pádu bez zjevného zaviněn
          Re: Životnost kyblíku 20.04.2016 Ještě doplnění krásné video od Petzla.
            Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 to ze stare grigri melo problem s tenkymi lany se vi ale smarja ted uz poslednich xxx let koupis jen
              Re: Životnost kyblíku 23.04.2016 Problém GriGri nikdy nebyl technického rázu. Jde o to, že ho používají idioti.
          Re: Životnost kyblíku 21.04.2016 POLOautomatů, nedržet spodní konec lana je zjevné zavinění!
  Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 U některých kyblíků může být po delší době problém, že se spouštěním a slaňováním "nabrousí&quo
    Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 PS: s ATC jsem slaňoval jednoduchý 8mm lano a čekal jsem, že to pojede rychlejc.
  Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 Prosim kontaktuj mne na tel 603810600 nebo mail zoban@seznam.cz
Radek
  Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 Prosím kontaktujte nás na odskodne@vanecekaspol.cz. Toho povedeného jističe doženeme k právní odpově
    Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 Spíš právní kancelář zmetek a šmejd.
      Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 Spíš tak troll, páč ta adresa neexistuje.
    Re: Životnost kyblíku 24.04.2016 Jako právní zástupci jističe informujeme, že jsme již podali žalobu na pana Stichta.
  Re: Životnost kyblíku 22.04.2016 výmluvy jističe. jak ho znáš dlouho? kde si ho splašil?
gratuluji k přežití. bezpečnostní pod
    Re: Životnost kyblíku 23.04.2016 Je tam vic faktoru, lano., pozice rukou jistice, jak mel spalene ruce, atd, atd
nejlepsi by b
      Re: Životnost kyblíku 23.04.2016 Nikdo to neudela a nebo to neprecte, ale kybl muze byt vrazedna zbran/opravdu nejlepe zakazat samoze
        Re: Životnost kyblíku 24.04.2016 100% click up? jako od začátku jeho prodeje nebo nyní nebo po další nehodě s kterou výrobce nepočíta
        Re: Životnost kyblíku 24.04.2016 To je zase perla :)
          Filipika proti jisteni kyblikem... 25.04.2016 Mno, takze na stenach i skalach lezu moc dlouho a moc často. Na stenach jsem videl mozna kolem dese
            Re: Filipika proti jisteni kyblikem... 25.04.2016 80% procent padu s grigri... to je stejna logika jako tvrdit ze skodovka je u nas nejnebezpecnjsi au
              Re: Filipika proti jisteni kyblikem... 25.04.2016 To neres. Nemluvi snad podpis "Martas." za vse? Jedna z vyhod tech tu tolik nekterymi lidm
        Re: Životnost kyblíku 25.04.2016 Myslet si o nějakém jistítu, že je 100% bezpečné, je cesta do pekel.
          Re: Životnost kyblíku 25.04.2016 GriGri na stenach rozhodne není nejčastěji pouzivanym jistitkem a patri tam prave to pokud, ale nejc
Westwand 19.04.2016 Ahoj, neviete prosím kde by sa dala zohnať kniha Westwand od autora Malte Roeper? Vďaka
  Re: Horní a dolní Mazák 18.04.2016 Napiš na venca@amuerte.cz. Podám Ti zevrubné info :-).
Horní a dolní Mazák 18.04.2016 Ahoj, chtěl bych se zeptat na skály na Mazáku pod Lysou horou. Proč nejsou zapsány na lezci? Jsou zde dva masivy, přičemž jeden chybí úplně (Horní Mazák - asi 15 cest) a druhý je neúplný (Dolní Mazák - na lezci je zapsána asi polovina cest). Na netu už ce
  Re: Horní a dolní Mazák 18.04.2016 Na lezci nejsou zapsány, protože jsi je tam ještě nezapsal. Databázi lezce tvoří lezci - neexistuje
  Re: Horní a dolní Mazák 18.04.2016 Je to opravdu kvak. Určitě se tam zajeď podívat, ale podruhé tam už asi nepojedeš.
Na dolním
  Re: Horní a dolní Mazák 18.04.2016 Tak díky za info. Omlouvám se za spamy, byly způsobeny omylem.
Malorka auto / bez auta 18.04.2016 Zdravim, pohyboval se nekdo na Malorce bez auta? jde to?
Pripadne jakou pujcovnu a kde jste vyuzili?
termin cervenec/srpen
Diky
  Re: Malorka auto / bez auta 18.04.2016 Ahoj, auto stoji zato. Aspon pro nas stalo, protoze jsme v nem take spali :D Ale pry je na Mallorce
  Re: Malorka auto / bez auta 18.04.2016 Byli jsme 2 bez auta. Jezdili jsme stopem, autobusy a vlakem. Doprava absolutne bez problemu a spani
  Re: Malorka auto / bez auta 19.04.2016 Jak už zaznělo, to se upečeš. Ale útesy u moře mužou být fajn, lezečky pak dobře schnou.
  Re: Malorka auto / bez auta 23.04.2016 Měli jsme na podzim na pár dní Fiat Panda od hyperrental a všechno v pohodě. Víc jsem auto kontrolov
lezeni dolomity 17.04.2016 Ahoj,chystame se jet lezt do Dolomit na 14 dni v kvetnu a nevim, ktereho pruvodce koupit.Kterou oblast byste doporucili pro 2 holky, ktery lezou sportovky max 6c a po vlastnim max 5b. diky za tip:)
  Re: lezeni dolomity 17.04.2016 Notěbůh. Tam bude ještě spousta sněhu.
    Re: lezeni dolomity 18.04.2016 Taky bych rekl ze to je brzo :)
      Re: lezeni dolomity 18.04.2016 jen asi tak o 3 měsíce :)
        Re: lezeni dolomity 18.04.2016 Pravdou ale je, ze treba Cassin vylezl severni stenu Piz Badille v podobne podmince jako jsou ty cim
        Re: lezeni dolomity 18.04.2016 jestli ty dvě holky mají výkonnost Cassina, tak Lucka má dost konkurenci :)
          Re: lezeni dolomity 18.04.2016 Pokud tím myslíš sportovní výkonnost, tak skoro mají.
            Re: lezeni dolomity 19.04.2016 cassin ta 6c lezl v pohorkách a bez maglajzu, takže nemají
              Re: lezeni dolomity 19.04.2016 Ktera 6c?
                Re: lezeni dolomity 20.04.2016 Ona je to spis 6a. Btw. hledam partaka do teto cesty/steny (spis mam spadeno na Another day in Parad
                  Re: lezeni dolomity 20.04.2016 Navíc ty tři klíčový dýlky hákoval.
                  Re: lezeni dolomity 21.04.2016 sem to lezl, chce to vyrazit brzo, aby jste nemuseli slaňovat hranou za tmy jako my (není nic extra,
        Re: lezeni dolomity 18.04.2016 Bych ještě vyčkal s těmi hrrrr informacemi. I na kameře je vidět, že je to jen pár čísel, které klid
  Re: lezeni dolomity 18.04.2016 asi záleží na oblasti, něco níž na jih by se asi najít dalo. V tomhle období bude lepší kousek popoj
    Re: lezeni dolomity 18.04.2016 Dalsi alternativa je Ticino na jihu Svycarska. Hezka zula, cesty i 20 delek. Casto zulove plotnove l
    Re: lezeni dolomity 18.04.2016 Zdar, mě tedy květen přijde taky dost brzo. Teoreticky mohli jít kratší a sportovnější cesty na Cinq
      Re: lezeni dolomity 18.04.2016 To je zajimave. A proc by mela byt zula "bezpecnejsi" z tohodle hlediska? Nad tim jsem nik
        Re: lezeni dolomity 18.04.2016 Že tolik neprotýká (skrz) a na slunci a větru rychle povrchově osychá? Ale tající sníh na policích m
          Re: lezeni dolomity 18.04.2016 :-) přesně tak, lépe bych to nenapsal.
            Re: lezeni dolomity 18.04.2016 Odborníci:-D
  koupě průvodce 18.04.2016 tušíš, že existuje knihovna ČHS? Itálie, potažmo italské Dolomiti mají na regálu velké zastoupení. N
    Re: koupě průvodce 18.04.2016 Tusis ty, ze se pta na typ, osobni zkusenost nekoho, kdo tam byl?
      Re: koupě průvodce 18.04.2016 Kromě toho, knihovna ČHS sice existuje, ale její význam pro řadovýho lezce je minimální až žádnej: j
        Okolí Cortiny 18.04.2016 Nevím, jak znáte Dolomity, ale sportovek je tam jako šafránu a odjištěné jsou občas řídce. Musíte mí
          Re: Okolí Cortiny 18.04.2016 ahoj, diky za vsechny odpovedi.bohuzel pozdeji jet nemuzeme, tak snad tam neco suchyho najdeme. pruv
            Re: Okolí Cortiny 19.04.2016 Každý z nás na horách jistě udělal mnoho hovadin kvůli pozdnímu sněhu na horách. Tak si to užijte.
              Re: Okolí Cortiny 19.04.2016 Nutno dodat, ze v kvetnu uz je top sezona pro mnoho oblasti a cest.
            Re: Okolí Cortiny 19.04.2016 Prej rychle osychá a dá se "brzy" lézt Don Quijote na Marmoladu. (Ale jestli je brzy už v
              Re: Okolí Cortiny 19.04.2016 sellou se pro začátek vůbec nic nezkazí, pro začátek na první věž hrana nad lokomotivou, potom třeba
                Re: Okolí Cortiny 19.04.2016 jo, a ještě ten druhej tejden ze 14 dnů: v záloze na špatný počasí činkvetóri, pak pro krajinnou vel
                  Re: Okolí Cortiny 20.04.2016 V údolí Vajolet se stále ještě prohánějí skialpinisti :-)
                    Re: Okolí Cortiny 20.04.2016 jo, to je možný. květen je takovej horsky hluchej měsíc, na lyže to už nejde a bez nich ještě nejde.
              Re: Okolí Cortiny 20.04.2016 No doporučovat zrovna na jaro Don Quijote, kde se leze až na vršek Marmolády (nejvyššího kopce v oko
                Re: Okolí Cortiny 20.04.2016 V květnu už jsou dlouhý dny. Na druhý straně Marmolady je sníh celoročně, páč tam je ledovec, čili p
              Re: Okolí Cortiny 20.04.2016 No, tedy, nevím... To je vtip? Asi jo, páč Quijote vede pod policí takovým koutem - ne vůbec lehkým,
                Re: Okolí Cortiny 20.04.2016 To je fakt. Měl jsem pocit, že ten kout je jen jedna z variant, ale teď jsem se na to koukal a to je
                  Re: Okolí Cortiny 20.04.2016 kout a komín... a nahoře byl taky nějakej trojkovej dolez a ten byl mokrej i v létě....
  Re: Spolulezec na stěnu v Praze 16.04.2016 Ona skupina Lezení a kdy a kde?, kde se hledají spolulezci na překližku i do skal, už nefunguje?
    Re: Spolulezec na stěnu v Praze 16.04.2016 až někdo založí komunitu lamám vstup zakázán, tak do takové komunity půjdu
      Re: Spolulezec na stěnu v Praze 18.04.2016 no aby tě z ní taky nevyloučili ty borče :D
  Re: Spolulezec na stěnu v Praze 16.04.2016 Mě by zajímalo, zda-li někdo z vás si skrz web (např. lezec.cz) či soc. sítě (např. FB) skutečně naš
    Re: Spolulezec na stěnu v Praze 16.04.2016 Jo já jo ...
    Re: Spolulezec na stěnu v Praze 16.04.2016 já taky, nesmíš jít s každým mamlasem. valná část z členů lezení kdy kde netuší nic o lezení ani jiš
      Re: Spolulezec na stěnu v Praze 17.04.2016 No tak on to zase takový problém není. Když se podíváš pořádně, tak ten pool lidí není nijak velký,
1
...
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
...
2263
tre cime zdar, v létě se chystáme na Cimy, zajímá mě, jak je to tam se spaním. Je tam ta chata, ale ceny pro moje partáky turisty bez AW jsou trochu víc...jsou tam jiný levnější možnosti, klidně i níž v údolí? díky
Honza honza k. 13:59:04 21.04.2016odpovědět
  Re: tre cime Ahoj, pokud se nechce do chaty, tak se da přespat ve vojenskych chosbach, je to i s vyhlidkou na udoli, musiš si vzit spacak a připadně stan. stenly 10:21:46 22.04.2016odpovědět
    Re: tre cime ok, a to tam někde najdu v pohodě? do chaty půjde, ale asi ne každý den...ď honza 11:02:43 22.04.2016odpovědět
      Re: tre cime Na parkaci by to malo byt v poho, byvaly vojenky bunker je u skalnej steny nad chatou. jove 19:04:12 22.04.2016odpovědět
  Re: tre cime Na Misurině je kemp (nic moc), další kemp je před Cortinou.
Pokud nechceš chatu, tak už ti zbývá jen spát vedle auta nebo se ve vší slušnosti někam zašít se stanem.
Počítej, že výjezd autem až nahoru je také slušně zpoplatněn. krtek 12:44:03 22.04.2016odpovědět
    Re: tre cime jasný. ten výjezd nahoru k čimám stojí kolik cca? hádám kolem 10€? honza 14:29:00 22.04.2016odpovědět
      Re: tre cime Zkus do gúglu napsat "maut Misurina". krtek 14:32:24 22.04.2016odpovědět
    Re: tre cime To na Misurině je spíš ne-kemp, prakticky jen takový plácek, den dva by se tam asi dalo, ale víc nic moc. Krom kempu v Cortině je i kemp u Lago di Dobbiaco. Nespal jsem tam, jen se šel projít okolo jezera a na kafe, ale vypadá lidsky a je to kousek.
MM 17:47:57 22.04.2016odpovědět
  Re: tre cime parkoviště - když jsi v klidu, tak by si podle mě musel mít smůlu aby tě někdo vyháněl. 15:42:52 22.04.2016odpovědět
  Re: tre cime Ahoj, spani na parkaci u auta i ve stanu je v pohode, pokud postavis vecer a rano brzo uklidis.
Chodby jsou hned nad parkacem, nelze nevidet. Je tam obcas nadelano..nic moc. Kemp dole v Missurine ujde (teply sprchy,...), pocitej ale ze vyjezd nahoru je tusim kolem 20e.
Sumasumarum...nejlepsi je parkac :) hypa 21:05:29 22.04.2016odpovědět
    Re: tre cime Ahoj, my jsme vždy jeli nahoru až večer a to je už brána průjezdná.. Spaní na parkáči a ráno rychle pryč.. Himbajs 11:59:14 24.04.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: