LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230750 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 film "Pavúk"30.04.2016
Ahoj. Ráda bych se zeptala, jak by bylo možné shlédnout (případně i zakoupit) film "Pavúk / The Spider" o Pavlu Pochylém. Předem díky za odpovědi!
 Re: film Pavúk01.05.2016
taky bych se na to podíval, stejně jako na Ti z labského údolí - kdosi psal že to bude v televizi a
  Re: film Pavúk01.05.2016
bejt tebou, zeptal bych se jinde:
   Re: film Pavúk01.05.2016
..a poskytnutím odkazu dostáváme spor s předpokladem. ⎕
    Re: film Pavúk05.05.2016
nikoli. špatně chápeš význam adverbia "moc".
     Re: film Pavúk06.05.2016
?

 Maltatal ubytování30.04.2016
Ahoj, máte tip na nějaké ubytování v oblasti Maltatal s vlastním stravování? Díky, Adam
 Re: Maltatal ubytování30.04.2016
Ještě jsem zapomněl dodat, hledám ubytování pro 2 osoby. Díky, Adam

 Chamonix - květen30.04.2016
Ahoj, shanim tipy na odstavení auta po 4 dny s možností přespání v Chamonix, nejlépe v blízkosti lanovky na Midi. Low cost vítáno ☺
 Re: Chamonix - květen30.04.2016
Parkoviště nad hřbitovem. Zadarmo. Při cestě ze směru od Argentiere hned za šraňakama doleva směrem
  Re: Chamonix - květen02.05.2016
Dík, našel jsem to!

 Identifikace skalky v JH28.04.2016
Ahoj. Poradil by prosím někdo bližší info (název, jaké cesty na to vedou) o skalce v Jizerských horách, konkrétně asi 500m pod Hřebenovým bukem hned u silnice nedaleko místa, kde se od ní odpojuje modře značená trasa? Souřadnice jsou tyto: 50°50'36.220&qu
 Re: Identifikace skalky v JH28.04.2016
Kokořík
  Re: Identifikace skalky v JH28.04.2016
Děkuji moc za odpověď, server skalnioblasti.cz jsem neznala. To že tam ale není žádná cesta zapsaná
   Re: Identifikace skalky v JH29.04.2016
V Jizerkách je spousta skalek a větších šutrů a je celkem běžný, že se na ně leze, ale nikdo to nika
    Re: Identifikace skalky v JH29.04.2016
Já bych o jednom důvodu ty "nevýznamné" výstupy zdokumentovat věděl. Z praktické zkušenost
     Re: Identifikace skalky v JH29.04.2016
hm, kobercové dělání cest je problém. v poslední době tíhnu ke směru "lez a drž hubu", ale
      Re: Identifikace skalky v JH29.04.2016
Hm. Chlapi, máte pravdu.
Chtělo by to zvyk přehodnotit...
       Re: Identifikace skalky v JH02.05.2016
Vzdy mi prislo naprosto uzasne mit moznost prijit ke skale, kde nic neni. Zadne zelezo. Nic o ni nev
        Re: Identifikace skalky v JH02.05.2016
A musim priznat, ze to zamrzi. Obvzlaste v Jizerkach. Vratit se pod skalu a najit borhaky a zapisy v

 Lezeni Bechyne28.04.2016
Byl nekdo lezt na Bechyni (foto dne)? Jake to tam je? Ma smysl tam jet, kdyz je vzdalenost k oblasti pres 100 km? Na fotkach to vypada dost hrozne, ale treba klamou.
 Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
Bechyně byla známá dříve jako boulderová oblast. Boulderů je tam zhruba 12 jiskra + 30 žiďárna.
  Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
Diky JirkaSi za vecne info! Asi tam nekdy zajedeme.
 Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
průvodce na bouldry je zde
  Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
spíš zde

 jake lano od bealu?27.04.2016
Čau, jaké mi doporučíte lano od Bealu? rozhoduji se mezi Beal Diablo 9,8 a Beal Tiger unicore 10
 Re: jake lano od bealu?27.04.2016
Myslím na klasické skalní lezení, popřípadě nějaká vícedélka
  Re: jake lano od bealu?28.04.2016
Klííd, lezci jsou veselá kopa.
Hele já mám teď Unicore Stinger. To je 9.4 a jsem s ním spokoj
   Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Beal Stinger mám už druhý a musím říct, že je hodně dobrý. Na tenký průměr až něčekaně dobrá životno
 Re: jake lano od bealu?29.04.2016
špatný se zatím nejeví ani booster 9,7,lezu ho zhruba rok, 2x, 3x týdně. Jen mi přijde zbytečně rych
 Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Tiger je výborné lano. Má o něco méně lepší parametry než Diablo. Asi bych vybral Tiger. Jak JirkaS
  Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Nikdy jsem nepochopil výhody tenkých lan, kdy musíš mít kvalitního jističe, rychleji se ojedou a psy
   Re: jake lano od bealu?01.05.2016
váha. a v grigrině ti to neprojede jako v kyblíku
   Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Nižší váha, menší objem po sbalení (asi to nejdůležitější, na cestování letadlem klíčové) a subjekti
 Re: jake lano od bealu?01.05.2016
já ted koupil boostera a max spokojenost - a nejsem sám
  Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Ja mam Jokera, kupoval jsem ho prave kvuli vaze do letadla. Naskakal jsem toho do nej hodne a v poro
   Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Na Joker se křivě podíváš a odejde mu oplet.
    Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Blbost.
     Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Já se na něj taky blbě koukal. Hlavně nekupovat ekonomické verze. Na ty stačí jen blbě mrkat.
      Re: jake lano od bealu?04.05.2016
jj, koupil jsem levneho mamuta a do roka to byl drát jak do betonu ...
       Re: jake lano od bealu?04.05.2016
Zajímavé, mám jinou zkušenost, taky jsou koupil levného Mammuta, ať vyzkouším, za jak dlouho odejde.
        Re: jake lano od bealu?04.05.2016
S tim opletem - do Jokera jsem toho naskakal fakt hodne - dlouhy i kratky nacvicovaci a rezu minimal
        Re: jake lano od bealu?04.05.2016
já měl takovej nějakej modro/červeno/šedý z Arca a byla to dost bída - ale byl k němu aspon lanovak

 Portugalsko27.04.2016
Ahoj, plánujeme jet na přelomu června a července na road trip po Portugalsku. Máme na to něco přes tři týdny a rádi bychom dali i nějaké lezení, ale spíš takové nepříliš zavazující. Tj. ideálně někam přijet, nemuset nic extra hledat, mít relativně dobřý p
 Re: Portugalsko27.04.2016
Tak jen tak bude dobra snad mozna jen Guia, to ostatni mi prijde jakoby nic. Spis mozna ale jen tak
  Re: Portugalsko27.04.2016
Oki, díky. Vycházím z toho, že do jury se dá taky zajen ne tak na den, nebo do labáku a tak.
 Re: Portugalsko27.04.2016
Myslím, že v létě tam bude k padnutí, u chladnýho oceánu se to asi dá, ale ve vnitrozemí je fakt hor
  Re: Portugalsko27.04.2016
My teplo milujem a k padnutí pro nás není téměř nic :) To je fakt dost subjektivní...
   Re: Portugalsko27.04.2016
Ahoj, pozri článok na boulder.sk v sekcii Články hľadaj Portugalsko. Možno tam nájdeš nejakú inšpirá
    Re: Portugalsko27.04.2016
Na september dobry vykony! moc pekny video
    Re: Portugalsko28.04.2016
Jee, to je nadherný! Krásnej článek, krásný fotky, parádní cesta i výkony :) Díky moc za inspiraci :
   Re: Portugalsko27.04.2016
Ani 45 ve stinu a temer nulova vlhkost vzduchu? Co se v tom da vylezt?
   Re: Portugalsko28.04.2016
Guia, Montejunto, Sesimbra, Fenda k veceru ... cerven/cervenec, denik z roku 2008 rika ze se dalo
    Re: Portugalsko28.04.2016
Díky moc!
 Re: Portugalsko27.04.2016
 Nový úvazek26.04.2016
Chystám se po letech koupit nový sedák na sportovky. Po brouzdání po netu mi zatím padly do oka SR Crux a Petzl Sama. Uvítal bych nějaké praktické zkušenosti s těmito sedáky nebo i tip na nějaký podobný sedák jiné značky. Díky za případné názory.
 Re: Nový úvazek26.04.2016
Ja mam strasne dobrou zkusenost se sedaky od Triopu. Je to spicka od ktere treba Petzl dost kopiruje
  Re: Nový úvazek27.04.2016
Triop dělá sedáky?
   Re: Nový úvazek27.04.2016
Ty nejlepsi! Vicemene je to, podobne jako u lezecek, friendu a vklinencu, technologicky leader!
    Re: Nový úvazek27.04.2016
Zas bych si ze značky Triop nedělal jenom prdel. Pravdou je, že nabízí kvalitní železo (byť Camaloty
     Re: Nový úvazek27.04.2016
Vysvětlete mi někdo ty Triop vtípky, jsem mimo a nechápu :D
      Re: Nový úvazek27.04.2016
Ále, byla tady před časem taková diskuse o lezečkách...
       Re: Nový úvazek27.04.2016
Triop vtípky se na tomto serveru jedou už asi 10 let...
        Re: Nový úvazek27.04.2016
Tak děkuju za probuzení :)
         Re: Nový úvazek29.04.2016
Ono je to stejné jako vtípky s LS akorát někteří to nemůžou skousnout a rvou to všude...smutné :-/
          Re: Nový úvazek29.04.2016
:))
 Re: Nový úvazek26.04.2016
Na sportovky doporučuju určitě Ocún Ego.
 Re: Nový úvazek28.04.2016
Crux už se nevyrábí, ale třeba ještě svoji velikost seženeš. Byl nahrazen modelem Onyx, je pohodlněj
  Re: Nový úvazek30.04.2016
No, já mám crux v M-ku a sedí mi úplně skvělě, Onyx M je mi malej a L zas obrovskej
tak nevim
 Re: Nový úvazek29.04.2016
Dlouhé roky jsem byl spokojený se tímto sedákem, potom jsem pořídíl Petzl Calidris a naprostá spokoj
 Re: Nový úvazek30.04.2016
Pro mě byl výše zmíněný sedák SR zklamáním, z Tvých návrhů hlasuju určitě spíš pro Petzl. SR ve vývo
 Re: Nový úvazek01.05.2016
Wild Country má novou řadu lezeckých sedáků a je to špica. Můžu Ti zavézt vyzkoušet.

 Singing Rock vs Rock Empire26.04.2016
Vybírám úvazek mezi značkami uvedenými v nadpisu. Je jedna výrazně lepší než druhá? Chtěl bych hlavně pohodlné nohavičky. U současného mi ty úzké šité ztvrdly a je to děs (starý singáč). Momentálně mi padl mi do oka Singing Rock Garnet. V létě lezu všechn
 Re: Singing Rock vs Rock Empire26.04.2016
Nové sedáky RE jsou líbivé, i když našití poutek působí hodně čínsky. Bohužel mají velkou nevýhodu v
  Re: Singing Rock vs Rock Empire26.04.2016
Měl jsem Ocůn Ego (než mi ho ukradli) a spokojenost naprostá. I když je to myšleno hlavně jako sport

 Kazbek v květnu26.04.2016
Ahoj!

V půlce května s kamarádem nabíráme směr Gruzie a v plánu je Kazbek. Nebyl jste tam někdo ve stejném nebo +/- podobném období?? Zajímaly by mě nějaké informace o tom co můžu od normálky asi tak očekávat. :) Jestli jsou sněhové mosty

1   ...   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Nový úvazek
Chystám se po letech koupit nový sedák na sportovky. Po brouzdání po netu mi zatím padly do oka SR Crux a Petzl Sama. Uvítal bych nějaké praktické zkušenosti s těmito sedáky nebo i tip na nějaký podobný sedák jiné značky. Díky za případné názory.
 Došlík20:56:54 26.04.2016
odpovědět 
 Re: Nový úvazek
Ja mam strasne dobrou zkusenost se sedaky od Triopu. Je to spicka od ktere treba Petzl dost kopiruje.
21:22:43 26.04.2016
odpovědět 
  Re: Nový úvazek
Triop dělá sedáky?
kk08:45:55 27.04.2016
odpovědět 
   Re: Nový úvazek
Ty nejlepsi! Vicemene je to, podobne jako u lezecek, friendu a vklinencu, technologicky leader!
09:11:27 27.04.2016
odpovědět 
    Re: Nový úvazek
Zas bych si ze značky Triop nedělal jenom prdel. Pravdou je, že nabízí kvalitní železo (byť Camaloty to nejsou, ale rozdíl není zas až takovej) za dobrou cenu. Život máme jenom jeden - v podstatě do jiný horoznačky může jít jen sebevrah.
honza10:36:52 27.04.2016
odpovědět 
     Re: Nový úvazek
Vysvětlete mi někdo ty Triop vtípky, jsem mimo a nechápu :D
kk16:25:27 27.04.2016
odpovědět 
      Re: Nový úvazek
Ále, byla tady před časem taková diskuse o lezečkách...
P.17:14:51 27.04.2016
odpovědět 
       Re: Nový úvazek
Triop vtípky se na tomto serveru jedou už asi 10 let...
MM17:23:16 27.04.2016
odpovědět 
        Re: Nový úvazek
Tak děkuju za probuzení :)
P.21:49:11 27.04.2016
odpovědět 
         Re: Nový úvazek
Ono je to stejné jako vtípky s LS akorát někteří to nemůžou skousnout a rvou to všude...smutné :-/
13:02:16 29.04.2016
odpovědět 
          Re: Nový úvazek
:))
P.13:47:13 29.04.2016
odpovědět 
 Re: Nový úvazek
Na sportovky doporučuju určitě Ocún Ego.
Eman22:45:53 26.04.2016
odpovědět 
 Re: Nový úvazek
Crux už se nevyrábí, ale třeba ještě svoji velikost seženeš. Byl nahrazen modelem Onyx, je pohodlnější.
17:50:41 28.04.2016
odpovědět 
  Re: Nový úvazek
No, já mám crux v M-ku a sedí mi úplně skvělě, Onyx M je mi malej a L zas obrovskej
tak nevim...
m21:23:55 30.04.2016
odpovědět 
 Re: Nový úvazek
Dlouhé roky jsem byl spokojený se tímto sedákem, potom jsem pořídíl Petzl Calidris a naprostá spokojenost, je sice trošku těžší, ale zase to pohodlíčko, když v něm sedíš dleší dobu... bude asi podobný tomu Big Horn?
Zaviš13:04:39 29.04.2016
odpovědět 
 Re: Nový úvazek
Pro mě byl výše zmíněný sedák SR zklamáním, z Tvých návrhů hlasuju určitě spíš pro Petzl. SR ve vývoji zaspal, jejich staré sedáky mě přišli skoro i lepší než ty jejich nové...
Martin Stuchlík17:18:50 30.04.2016
odpovědět 
 Re: Nový úvazek
Wild Country má novou řadu lezeckých sedáků a je to špica. Můžu Ti zavézt vyzkoušet.
Čaj08:57:42 01.05.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi