LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231532 cest
Nové přelezy:
Spielwiese 9-/9
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezeni Bechyne28.04.2016
Byl nekdo lezt na Bechyni (foto dne)? Jake to tam je? Ma smysl tam jet, kdyz je vzdalenost k oblasti pres 100 km? Na fotkach to vypada dost hrozne, ale treba klamou.
 Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
Bechyně byla známá dříve jako boulderová oblast. Boulderů je tam zhruba 12 jiskra + 30 žiďárna.
  Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
Diky JirkaSi za vecne info! Asi tam nekdy zajedeme.
 Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
průvodce na bouldry je zde
  Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
spíš zde

 jake lano od bealu?27.04.2016
Čau, jaké mi doporučíte lano od Bealu? rozhoduji se mezi Beal Diablo 9,8 a Beal Tiger unicore 10
 Re: jake lano od bealu?27.04.2016
Myslím na klasické skalní lezení, popřípadě nějaká vícedélka
  Re: jake lano od bealu?28.04.2016
Klííd, lezci jsou veselá kopa.
Hele já mám teď Unicore Stinger. To je 9.4 a jsem s ním spokoj
   Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Beal Stinger mám už druhý a musím říct, že je hodně dobrý. Na tenký průměr až něčekaně dobrá životno
 Re: jake lano od bealu?29.04.2016
špatný se zatím nejeví ani booster 9,7,lezu ho zhruba rok, 2x, 3x týdně. Jen mi přijde zbytečně rych
 Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Tiger je výborné lano. Má o něco méně lepší parametry než Diablo. Asi bych vybral Tiger. Jak JirkaS
  Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Nikdy jsem nepochopil výhody tenkých lan, kdy musíš mít kvalitního jističe, rychleji se ojedou a psy
   Re: jake lano od bealu?01.05.2016
váha. a v grigrině ti to neprojede jako v kyblíku
   Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Nižší váha, menší objem po sbalení (asi to nejdůležitější, na cestování letadlem klíčové) a subjekti
 Re: jake lano od bealu?01.05.2016
já ted koupil boostera a max spokojenost - a nejsem sám
  Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Ja mam Jokera, kupoval jsem ho prave kvuli vaze do letadla. Naskakal jsem toho do nej hodne a v poro
   Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Na Joker se křivě podíváš a odejde mu oplet.
    Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Blbost.
     Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Já se na něj taky blbě koukal. Hlavně nekupovat ekonomické verze. Na ty stačí jen blbě mrkat.
      Re: jake lano od bealu?04.05.2016
jj, koupil jsem levneho mamuta a do roka to byl drát jak do betonu ...
       Re: jake lano od bealu?04.05.2016
Zajímavé, mám jinou zkušenost, taky jsou koupil levného Mammuta, ať vyzkouším, za jak dlouho odejde.
        Re: jake lano od bealu?04.05.2016
S tim opletem - do Jokera jsem toho naskakal fakt hodne - dlouhy i kratky nacvicovaci a rezu minimal
        Re: jake lano od bealu?04.05.2016
já měl takovej nějakej modro/červeno/šedý z Arca a byla to dost bída - ale byl k němu aspon lanovak

 Portugalsko27.04.2016
Ahoj, plánujeme jet na přelomu června a července na road trip po Portugalsku. Máme na to něco přes tři týdny a rádi bychom dali i nějaké lezení, ale spíš takové nepříliš zavazující. Tj. ideálně někam přijet, nemuset nic extra hledat, mít relativně dobřý p
 Re: Portugalsko27.04.2016
Tak jen tak bude dobra snad mozna jen Guia, to ostatni mi prijde jakoby nic. Spis mozna ale jen tak
  Re: Portugalsko27.04.2016
Oki, díky. Vycházím z toho, že do jury se dá taky zajen ne tak na den, nebo do labáku a tak.
 Re: Portugalsko27.04.2016
Myslím, že v létě tam bude k padnutí, u chladnýho oceánu se to asi dá, ale ve vnitrozemí je fakt hor
  Re: Portugalsko27.04.2016
My teplo milujem a k padnutí pro nás není téměř nic :) To je fakt dost subjektivní...
   Re: Portugalsko27.04.2016
Ahoj, pozri článok na boulder.sk v sekcii Články hľadaj Portugalsko. Možno tam nájdeš nejakú inšpirá
    Re: Portugalsko27.04.2016
Na september dobry vykony! moc pekny video
    Re: Portugalsko28.04.2016
Jee, to je nadherný! Krásnej článek, krásný fotky, parádní cesta i výkony :) Díky moc za inspiraci :
   Re: Portugalsko27.04.2016
Ani 45 ve stinu a temer nulova vlhkost vzduchu? Co se v tom da vylezt?
   Re: Portugalsko28.04.2016
Guia, Montejunto, Sesimbra, Fenda k veceru ... cerven/cervenec, denik z roku 2008 rika ze se dalo
    Re: Portugalsko28.04.2016
Díky moc!
 Re: Portugalsko27.04.2016
 Nový úvazek26.04.2016
Chystám se po letech koupit nový sedák na sportovky. Po brouzdání po netu mi zatím padly do oka SR Crux a Petzl Sama. Uvítal bych nějaké praktické zkušenosti s těmito sedáky nebo i tip na nějaký podobný sedák jiné značky. Díky za případné názory.
 Re: Nový úvazek26.04.2016
Ja mam strasne dobrou zkusenost se sedaky od Triopu. Je to spicka od ktere treba Petzl dost kopiruje
  Re: Nový úvazek27.04.2016
Triop dělá sedáky?
   Re: Nový úvazek27.04.2016
Ty nejlepsi! Vicemene je to, podobne jako u lezecek, friendu a vklinencu, technologicky leader!
    Re: Nový úvazek27.04.2016
Zas bych si ze značky Triop nedělal jenom prdel. Pravdou je, že nabízí kvalitní železo (byť Camaloty
     Re: Nový úvazek27.04.2016
Vysvětlete mi někdo ty Triop vtípky, jsem mimo a nechápu :D
      Re: Nový úvazek27.04.2016
Ále, byla tady před časem taková diskuse o lezečkách...
       Re: Nový úvazek27.04.2016
Triop vtípky se na tomto serveru jedou už asi 10 let...
        Re: Nový úvazek27.04.2016
Tak děkuju za probuzení :)
         Re: Nový úvazek29.04.2016
Ono je to stejné jako vtípky s LS akorát někteří to nemůžou skousnout a rvou to všude...smutné :-/
          Re: Nový úvazek29.04.2016
:))
 Re: Nový úvazek26.04.2016
Na sportovky doporučuju určitě Ocún Ego.
 Re: Nový úvazek28.04.2016
Crux už se nevyrábí, ale třeba ještě svoji velikost seženeš. Byl nahrazen modelem Onyx, je pohodlněj
  Re: Nový úvazek30.04.2016
No, já mám crux v M-ku a sedí mi úplně skvělě, Onyx M je mi malej a L zas obrovskej
tak nevim
 Re: Nový úvazek29.04.2016
Dlouhé roky jsem byl spokojený se tímto sedákem, potom jsem pořídíl Petzl Calidris a naprostá spokoj
 Re: Nový úvazek30.04.2016
Pro mě byl výše zmíněný sedák SR zklamáním, z Tvých návrhů hlasuju určitě spíš pro Petzl. SR ve vývo
 Re: Nový úvazek01.05.2016
Wild Country má novou řadu lezeckých sedáků a je to špica. Můžu Ti zavézt vyzkoušet.

 Singing Rock vs Rock Empire26.04.2016
Vybírám úvazek mezi značkami uvedenými v nadpisu. Je jedna výrazně lepší než druhá? Chtěl bych hlavně pohodlné nohavičky. U současného mi ty úzké šité ztvrdly a je to děs (starý singáč). Momentálně mi padl mi do oka Singing Rock Garnet. V létě lezu všechn
 Re: Singing Rock vs Rock Empire26.04.2016
Nové sedáky RE jsou líbivé, i když našití poutek působí hodně čínsky. Bohužel mají velkou nevýhodu v
  Re: Singing Rock vs Rock Empire26.04.2016
Měl jsem Ocůn Ego (než mi ho ukradli) a spokojenost naprostá. I když je to myšleno hlavně jako sport

 Kazbek v květnu26.04.2016
Ahoj!

V půlce května s kamarádem nabíráme směr Gruzie a v plánu je Kazbek. Nebyl jste tam někdo ve stejném nebo +/- podobném období?? Zajímaly by mě nějaké informace o tom co můžu od normálky asi tak očekávat. :) Jestli jsou sněhové mosty

 Výstup na Triglav25.04.2016
Zdravím, chystám se v květnu na Triglav. Nemá někdo zkušenosti s tominskova pot v tomto termínu? Nerad bych vlezl do nějaké pasti. Díky
 Re: Výstup na Triglav25.04.2016
Myslím že to bude v pohodě. Jen bych si kromě obvyklých cajků na zimní lezení vzal ještě sněžnice.
  Re: Výstup na Triglav25.04.2016
Julky v zimě jsou docela past, masiv Triglavu zvlášť. Občas tam někdo zahyne - blbé sestupy, střídán
   Re: Výstup na Triglav25.04.2016
no vidíš, to jsou ty blbé intuitivní překlady, jako jsem kdysi marně hledal "feine" čili f
    Re: Výstup na Triglav25.04.2016
Krušliva grapa? To je něco jako borovička?
     Re: Výstup na Triglav26.04.2016
borovičku (nebo jinou pálenku) je nutno ordinovat dodatečně po grapě pro uchování duševního zdraví.
      Re: Výstup na Triglav26.04.2016
Google translate poradil. Takovýhle věci by se měly publikovat až po 22 hodině večerní.

 Černolické Skály23.04.2016
Ahoj, prosim Vás kdo jste byli teď z jara v Černolických skalách jak to vypadá ? není to moc roschrastaný ? případně zamešený ? dík za info.
 Re: Černolické Skály23.04.2016
Byl jsem tam začátkem dubna a bylo to v pohodě.
 Re: Černolické Skály26.04.2016
Už asi 90 let víceméně stejně, zrovna letošní zima nemohla mít moc vliv :)
  Re: Černolické Skály26.04.2016
Ahoj dík za konkrétní info. (pět let jsem tam nebyl tak jen malej průzkum na dálku) a ještě jedna vě
   Re: Černolické Skály26.04.2016
Průvodce na Černolické skály v pdf najdeš na netu nejlíp tak, když budeš hledat klíčové slovo "
    Re: Černolické Skály26.04.2016
Souhlas. V podstatě na netu kolujou dva a oba jako základ stačí. Pokud bys potřeboval něco konkrétní

 Sellrain - stav sněhu22.04.2016
Ahoj, máte někdo aktuální info jak to vypadá v oblasti Sellrain se sněhem, od jaké výšky se ještě dá uvažovat o skialpech - jak dlouhé budou případné nástupy bez sněhu pod nohama? Dík.
 Re: Sellrain - stav sněhu25.04.2016
Webcamy napovi:

  Re: Sellrain - stav sněhu26.04.2016
Díky moc, ty odkazy se budou hodit i příště. Bohužel nám to zřejmě nevyjde - noha v ortéze na dva tý

 záchrana na Suškách22.04.2016
Nevíte někdo, co se stalo včera na Suškách?
 Re: záchrana na Suškách22.04.2016
asi nehoda

1   ...   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   310   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Nový úvazek
Chystám se po letech koupit nový sedák na sportovky. Po brouzdání po netu mi zatím padly do oka SR Crux a Petzl Sama. Uvítal bych nějaké praktické zkušenosti s těmito sedáky nebo i tip na nějaký podobný sedák jiné značky. Díky za případné názory.
 Došlík20:56:54 26.04.2016
odpovědět 
 Re: Nový úvazek
Ja mam strasne dobrou zkusenost se sedaky od Triopu. Je to spicka od ktere treba Petzl dost kopiruje.
21:22:43 26.04.2016
odpovědět 
  Re: Nový úvazek
Triop dělá sedáky?
kk08:45:55 27.04.2016
odpovědět 
   Re: Nový úvazek
Ty nejlepsi! Vicemene je to, podobne jako u lezecek, friendu a vklinencu, technologicky leader!
09:11:27 27.04.2016
odpovědět 
    Re: Nový úvazek
Zas bych si ze značky Triop nedělal jenom prdel. Pravdou je, že nabízí kvalitní železo (byť Camaloty to nejsou, ale rozdíl není zas až takovej) za dobrou cenu. Život máme jenom jeden - v podstatě do jiný horoznačky může jít jen sebevrah.
honza10:36:52 27.04.2016
odpovědět 
     Re: Nový úvazek
Vysvětlete mi někdo ty Triop vtípky, jsem mimo a nechápu :D
kk16:25:27 27.04.2016
odpovědět 
      Re: Nový úvazek
Ále, byla tady před časem taková diskuse o lezečkách...
P.17:14:51 27.04.2016
odpovědět 
       Re: Nový úvazek
Triop vtípky se na tomto serveru jedou už asi 10 let...
MM17:23:16 27.04.2016
odpovědět 
        Re: Nový úvazek
Tak děkuju za probuzení :)
P.21:49:11 27.04.2016
odpovědět 
         Re: Nový úvazek
Ono je to stejné jako vtípky s LS akorát někteří to nemůžou skousnout a rvou to všude...smutné :-/
13:02:16 29.04.2016
odpovědět 
          Re: Nový úvazek
:))
P.13:47:13 29.04.2016
odpovědět 
 Re: Nový úvazek
Na sportovky doporučuju určitě Ocún Ego.
Eman22:45:53 26.04.2016
odpovědět 
 Re: Nový úvazek
Crux už se nevyrábí, ale třeba ještě svoji velikost seženeš. Byl nahrazen modelem Onyx, je pohodlnější.
17:50:41 28.04.2016
odpovědět 
  Re: Nový úvazek
No, já mám crux v M-ku a sedí mi úplně skvělě, Onyx M je mi malej a L zas obrovskej
tak nevim...
m21:23:55 30.04.2016
odpovědět 
 Re: Nový úvazek
Dlouhé roky jsem byl spokojený se tímto sedákem, potom jsem pořídíl Petzl Calidris a naprostá spokojenost, je sice trošku těžší, ale zase to pohodlíčko, když v něm sedíš dleší dobu... bude asi podobný tomu Big Horn?
Zaviš13:04:39 29.04.2016
odpovědět 
 Re: Nový úvazek
Pro mě byl výše zmíněný sedák SR zklamáním, z Tvých návrhů hlasuju určitě spíš pro Petzl. SR ve vývoji zaspal, jejich staré sedáky mě přišli skoro i lepší než ty jejich nové...
Martin Stuchlík17:18:50 30.04.2016
odpovědět 
 Re: Nový úvazek
Wild Country má novou řadu lezeckých sedáků a je to špica. Můžu Ti zavézt vyzkoušet.
Čaj08:57:42 01.05.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192458)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Plaisir immediat 6c Petit Clocher Du Portalet
Le Retour en Afrique 7a Aiguilles Dorées
La Croisiere S'amuse 6b Aiguilles Dorées
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Ostwand Verschneidung Hochthron | Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1444 
 Neřeším to – lezu vše 
 1144 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi