LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 film "Pavúk"30.04.2016
Ahoj. Ráda bych se zeptala, jak by bylo možné shlédnout (případně i zakoupit) film "Pavúk / The Spider" o Pavlu Pochylém. Předem díky za odpovědi!
 Re: film Pavúk01.05.2016
taky bych se na to podíval, stejně jako na Ti z labského údolí - kdosi psal že to bude v televizi a
  Re: film Pavúk01.05.2016
bejt tebou, zeptal bych se jinde:
   Re: film Pavúk01.05.2016
..a poskytnutím odkazu dostáváme spor s předpokladem. ⎕
    Re: film Pavúk05.05.2016
nikoli. špatně chápeš význam adverbia "moc".
     Re: film Pavúk06.05.2016
?

 Maltatal ubytování30.04.2016
Ahoj, máte tip na nějaké ubytování v oblasti Maltatal s vlastním stravování? Díky, Adam
 Re: Maltatal ubytování30.04.2016
Ještě jsem zapomněl dodat, hledám ubytování pro 2 osoby. Díky, Adam

 Chamonix - květen30.04.2016
Ahoj, shanim tipy na odstavení auta po 4 dny s možností přespání v Chamonix, nejlépe v blízkosti lanovky na Midi. Low cost vítáno ☺
 Re: Chamonix - květen30.04.2016
Parkoviště nad hřbitovem. Zadarmo. Při cestě ze směru od Argentiere hned za šraňakama doleva směrem
  Re: Chamonix - květen02.05.2016
Dík, našel jsem to!

 Identifikace skalky v JH28.04.2016
Ahoj. Poradil by prosím někdo bližší info (název, jaké cesty na to vedou) o skalce v Jizerských horách, konkrétně asi 500m pod Hřebenovým bukem hned u silnice nedaleko místa, kde se od ní odpojuje modře značená trasa? Souřadnice jsou tyto: 50°50'36.220&qu
 Re: Identifikace skalky v JH28.04.2016
Kokořík
  Re: Identifikace skalky v JH28.04.2016
Děkuji moc za odpověď, server skalnioblasti.cz jsem neznala. To že tam ale není žádná cesta zapsaná
   Re: Identifikace skalky v JH29.04.2016
V Jizerkách je spousta skalek a větších šutrů a je celkem běžný, že se na ně leze, ale nikdo to nika
    Re: Identifikace skalky v JH29.04.2016
Já bych o jednom důvodu ty "nevýznamné" výstupy zdokumentovat věděl. Z praktické zkušenost
     Re: Identifikace skalky v JH29.04.2016
hm, kobercové dělání cest je problém. v poslední době tíhnu ke směru "lez a drž hubu", ale
      Re: Identifikace skalky v JH29.04.2016
Hm. Chlapi, máte pravdu.
Chtělo by to zvyk přehodnotit...
       Re: Identifikace skalky v JH02.05.2016
Vzdy mi prislo naprosto uzasne mit moznost prijit ke skale, kde nic neni. Zadne zelezo. Nic o ni nev
        Re: Identifikace skalky v JH02.05.2016
A musim priznat, ze to zamrzi. Obvzlaste v Jizerkach. Vratit se pod skalu a najit borhaky a zapisy v

 Lezeni Bechyne28.04.2016
Byl nekdo lezt na Bechyni (foto dne)? Jake to tam je? Ma smysl tam jet, kdyz je vzdalenost k oblasti pres 100 km? Na fotkach to vypada dost hrozne, ale treba klamou.
 Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
Bechyně byla známá dříve jako boulderová oblast. Boulderů je tam zhruba 12 jiskra + 30 žiďárna.
  Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
Diky JirkaSi za vecne info! Asi tam nekdy zajedeme.
 Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
průvodce na bouldry je zde
  Re: Lezeni Bechyne28.04.2016
spíš zde

 jake lano od bealu?27.04.2016
Čau, jaké mi doporučíte lano od Bealu? rozhoduji se mezi Beal Diablo 9,8 a Beal Tiger unicore 10
 Re: jake lano od bealu?27.04.2016
Myslím na klasické skalní lezení, popřípadě nějaká vícedélka
  Re: jake lano od bealu?28.04.2016
Klííd, lezci jsou veselá kopa.
Hele já mám teď Unicore Stinger. To je 9.4 a jsem s ním spokoj
   Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Beal Stinger mám už druhý a musím říct, že je hodně dobrý. Na tenký průměr až něčekaně dobrá životno
 Re: jake lano od bealu?29.04.2016
špatný se zatím nejeví ani booster 9,7,lezu ho zhruba rok, 2x, 3x týdně. Jen mi přijde zbytečně rych
 Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Tiger je výborné lano. Má o něco méně lepší parametry než Diablo. Asi bych vybral Tiger. Jak JirkaS
  Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Nikdy jsem nepochopil výhody tenkých lan, kdy musíš mít kvalitního jističe, rychleji se ojedou a psy
   Re: jake lano od bealu?01.05.2016
váha. a v grigrině ti to neprojede jako v kyblíku
   Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Nižší váha, menší objem po sbalení (asi to nejdůležitější, na cestování letadlem klíčové) a subjekti
 Re: jake lano od bealu?01.05.2016
já ted koupil boostera a max spokojenost - a nejsem sám
  Re: jake lano od bealu?01.05.2016
Ja mam Jokera, kupoval jsem ho prave kvuli vaze do letadla. Naskakal jsem toho do nej hodne a v poro
   Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Na Joker se křivě podíváš a odejde mu oplet.
    Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Blbost.
     Re: jake lano od bealu?02.05.2016
Já se na něj taky blbě koukal. Hlavně nekupovat ekonomické verze. Na ty stačí jen blbě mrkat.
      Re: jake lano od bealu?04.05.2016
jj, koupil jsem levneho mamuta a do roka to byl drát jak do betonu ...
       Re: jake lano od bealu?04.05.2016
Zajímavé, mám jinou zkušenost, taky jsou koupil levného Mammuta, ať vyzkouším, za jak dlouho odejde.
        Re: jake lano od bealu?04.05.2016
S tim opletem - do Jokera jsem toho naskakal fakt hodne - dlouhy i kratky nacvicovaci a rezu minimal
        Re: jake lano od bealu?04.05.2016
já měl takovej nějakej modro/červeno/šedý z Arca a byla to dost bída - ale byl k němu aspon lanovak

 Portugalsko27.04.2016
Ahoj, plánujeme jet na přelomu června a července na road trip po Portugalsku. Máme na to něco přes tři týdny a rádi bychom dali i nějaké lezení, ale spíš takové nepříliš zavazující. Tj. ideálně někam přijet, nemuset nic extra hledat, mít relativně dobřý p
 Re: Portugalsko27.04.2016
Tak jen tak bude dobra snad mozna jen Guia, to ostatni mi prijde jakoby nic. Spis mozna ale jen tak
  Re: Portugalsko27.04.2016
Oki, díky. Vycházím z toho, že do jury se dá taky zajen ne tak na den, nebo do labáku a tak.
 Re: Portugalsko27.04.2016
Myslím, že v létě tam bude k padnutí, u chladnýho oceánu se to asi dá, ale ve vnitrozemí je fakt hor
  Re: Portugalsko27.04.2016
My teplo milujem a k padnutí pro nás není téměř nic :) To je fakt dost subjektivní...
   Re: Portugalsko27.04.2016
Ahoj, pozri článok na boulder.sk v sekcii Články hľadaj Portugalsko. Možno tam nájdeš nejakú inšpirá
    Re: Portugalsko27.04.2016
Na september dobry vykony! moc pekny video
    Re: Portugalsko28.04.2016
Jee, to je nadherný! Krásnej článek, krásný fotky, parádní cesta i výkony :) Díky moc za inspiraci :
   Re: Portugalsko27.04.2016
Ani 45 ve stinu a temer nulova vlhkost vzduchu? Co se v tom da vylezt?
   Re: Portugalsko28.04.2016
Guia, Montejunto, Sesimbra, Fenda k veceru ... cerven/cervenec, denik z roku 2008 rika ze se dalo
    Re: Portugalsko28.04.2016
Díky moc!
 Re: Portugalsko27.04.2016
 Nový úvazek26.04.2016
Chystám se po letech koupit nový sedák na sportovky. Po brouzdání po netu mi zatím padly do oka SR Crux a Petzl Sama. Uvítal bych nějaké praktické zkušenosti s těmito sedáky nebo i tip na nějaký podobný sedák jiné značky. Díky za případné názory.
 Re: Nový úvazek26.04.2016
Ja mam strasne dobrou zkusenost se sedaky od Triopu. Je to spicka od ktere treba Petzl dost kopiruje
  Re: Nový úvazek27.04.2016
Triop dělá sedáky?
   Re: Nový úvazek27.04.2016
Ty nejlepsi! Vicemene je to, podobne jako u lezecek, friendu a vklinencu, technologicky leader!
    Re: Nový úvazek27.04.2016
Zas bych si ze značky Triop nedělal jenom prdel. Pravdou je, že nabízí kvalitní železo (byť Camaloty
     Re: Nový úvazek27.04.2016
Vysvětlete mi někdo ty Triop vtípky, jsem mimo a nechápu :D
      Re: Nový úvazek27.04.2016
Ále, byla tady před časem taková diskuse o lezečkách...
       Re: Nový úvazek27.04.2016
Triop vtípky se na tomto serveru jedou už asi 10 let...
        Re: Nový úvazek27.04.2016
Tak děkuju za probuzení :)
         Re: Nový úvazek29.04.2016
Ono je to stejné jako vtípky s LS akorát někteří to nemůžou skousnout a rvou to všude...smutné :-/
          Re: Nový úvazek29.04.2016
:))
 Re: Nový úvazek26.04.2016
Na sportovky doporučuju určitě Ocún Ego.
 Re: Nový úvazek28.04.2016
Crux už se nevyrábí, ale třeba ještě svoji velikost seženeš. Byl nahrazen modelem Onyx, je pohodlněj
  Re: Nový úvazek30.04.2016
No, já mám crux v M-ku a sedí mi úplně skvělě, Onyx M je mi malej a L zas obrovskej
tak nevim
 Re: Nový úvazek29.04.2016
Dlouhé roky jsem byl spokojený se tímto sedákem, potom jsem pořídíl Petzl Calidris a naprostá spokoj
 Re: Nový úvazek30.04.2016
Pro mě byl výše zmíněný sedák SR zklamáním, z Tvých návrhů hlasuju určitě spíš pro Petzl. SR ve vývo
 Re: Nový úvazek01.05.2016
Wild Country má novou řadu lezeckých sedáků a je to špica. Můžu Ti zavézt vyzkoušet.

 Singing Rock vs Rock Empire26.04.2016
Vybírám úvazek mezi značkami uvedenými v nadpisu. Je jedna výrazně lepší než druhá? Chtěl bych hlavně pohodlné nohavičky. U současného mi ty úzké šité ztvrdly a je to děs (starý singáč). Momentálně mi padl mi do oka Singing Rock Garnet. V létě lezu všechn
 Re: Singing Rock vs Rock Empire26.04.2016
Nové sedáky RE jsou líbivé, i když našití poutek působí hodně čínsky. Bohužel mají velkou nevýhodu v
  Re: Singing Rock vs Rock Empire26.04.2016
Měl jsem Ocůn Ego (než mi ho ukradli) a spokojenost naprostá. I když je to myšleno hlavně jako sport

 Kazbek v květnu26.04.2016
Ahoj!

V půlce května s kamarádem nabíráme směr Gruzie a v plánu je Kazbek. Nebyl jste tam někdo ve stejném nebo +/- podobném období?? Zajímaly by mě nějaké informace o tom co můžu od normálky asi tak očekávat. :) Jestli jsou sněhové mosty

1   ...   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   307   308   309   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 jake lano od bealu?
Čau, jaké mi doporučíte lano od Bealu? rozhoduji se mezi Beal Diablo 9,8 a Beal Tiger unicore 10
lukáš14:01:42 27.04.2016
odpovědět 
 Re: jake lano od bealu?
Myslím na klasické skalní lezení, popřípadě nějaká vícedélka
lukas14:03:01 27.04.2016
odpovědět 
  Re: jake lano od bealu?
Klííd, lezci jsou veselá kopa.
Hele já mám teď Unicore Stinger. To je 9.4 a jsem s ním spokojený. (mám i Tiger 10.0mm a taky je to dobrej špagát a taky má Unicore) Unicore jadro mi totiž celkem vychází jako pozitivní věc, lano nebačkorovatí, což dřívější Bealy trochu dělaly. Trochu jsem uvažoval o tenčím Jocker tj. 9.1 tak ho možná zkusím na léto, ale jen když bude za dobrou cenu, protože lano je tak trochu spotřební záležitost, ale až na vyjímky jsou, podle mě, lana zavedených výrobců, hodně podobný.
 jirkas11:30:21 28.04.2016
odpovědět 
   Re: jake lano od bealu?
Beal Stinger mám už druhý a musím říct, že je hodně dobrý. Na tenký průměr až něčekaně dobrá životnost. Měl jsem neunicor a nyní unicor a nevidím v tom nějaký zásadní rozdíl. Průměr na manipulaci a jistění přes Grigri ideál.
13:35:03 01.05.2016
odpovědět 
 Re: jake lano od bealu?
špatný se zatím nejeví ani booster 9,7,lezu ho zhruba rok, 2x, 3x týdně. Jen mi přijde zbytečně rychlý, příště bych šel určitě do lana kolem 9,9, 10. Používám s kýblem ATC guide.

Jinak jsem měl ještě tigera a tuším top guna ale obě krátce na zhodnocení.
Honza07:56:34 29.04.2016
odpovědět 
 Re: jake lano od bealu?
Tiger je výborné lano. Má o něco méně lepší parametry než Diablo. Asi bych vybral Tiger. Jak JirkaS vzpomínal Joker, tak bacha. Je zapotřebí kvalitního jističe. Je to hodně rychlé lano.
09:04:50 01.05.2016
odpovědět 
  Re: jake lano od bealu?
Nikdy jsem nepochopil výhody tenkých lan, kdy musíš mít kvalitního jističe, rychleji se ojedou a psychologicky moc člověku na prvním, tím jak jsou tenká, nepřidají. Jednoznačně průměr 9.7 a výše a Tendon! Cena/výkon je nejlepší.
T10:26:19 01.05.2016
odpovědět 
   Re: jake lano od bealu?
váha. a v grigrině ti to neprojede jako v kyblíku
11:20:47 01.05.2016
odpovědět 
   Re: jake lano od bealu?
Nižší váha, menší objem po sbalení (asi to nejdůležitější, na cestování letadlem klíčové) a subjektivně dobrá manipulace (lépe se "vleze" do expresky). Horší je samozřejmě na ručkování po laně při nacvičování a při dobírání padlého lezce jističem. Ovšem při dobře zvládnuté technice dobírání s grigri to není až takový problém. Zkušenost jističe při použití grigri nehraje roli, nevidím rozdíl mezi lany 9,1 a 9,7. To spíš nezkušený jistič s tlustým lanem v grigri nepodá dostatečně rychle...
 Variant09:32:28 02.05.2016
odpovědět 
 Re: jake lano od bealu?
já ted koupil boostera a max spokojenost - a nejsem sám
11:33:07 01.05.2016
odpovědět 
  Re: jake lano od bealu?
Ja mam Jokera, kupoval jsem ho prave kvuli vaze do letadla. Naskakal jsem toho do nej hodne a v porovnani treba s Tendonem, tak vydrz neskutecna... Jisto jak grigri tak kyblem v poho. Jisticka o 20 kilo lehci :) Takze pristi lano nejspis zas Beal.
19:32:00 01.05.2016
odpovědět 
   Re: jake lano od bealu?
Na Joker se křivě podíváš a odejde mu oplet.
pbla402413:35:21 02.05.2016
odpovědět 
    Re: jake lano od bealu?
Blbost.
17:50:15 02.05.2016
odpovědět 
     Re: jake lano od bealu?
Já se na něj taky blbě koukal. Hlavně nekupovat ekonomické verze. Na ty stačí jen blbě mrkat.
Bída18:30:02 02.05.2016
odpovědět 
      Re: jake lano od bealu?
jj, koupil jsem levneho mamuta a do roka to byl drát jak do betonu ...
07:46:51 04.05.2016
odpovědět 
       Re: jake lano od bealu?
Zajímavé, mám jinou zkušenost, taky jsou koupil levného Mammuta, ať vyzkouším, za jak dlouho odejde. Je to ten modrý, nějaká Hudy edice, 9.8mm, bez povrchovky. Oplet šel srát celkem rychle, ale jinak měkoučké lano se super manipulovatelností, jakou jsem třeba u Tendonu Master 9.7 nezažil.
 Variant08:37:10 04.05.2016
odpovědět 
        Re: jake lano od bealu?
S tim opletem - do Jokera jsem toho naskakal fakt hodne - dlouhy i kratky nacvicovaci a rezu minimalne - oplet zatim ze vsech spagatu best. Minimalne oproti 9.7 tendonu. O levnym Mammutu ani nemluve, to uz bych v zivote nekoupil..
09:44:53 04.05.2016
odpovědět 
        Re: jake lano od bealu?
já měl takovej nějakej modro/červeno/šedý z Arca a byla to dost bída - ale byl k němu aspon lanovak :)
17:14:31 04.05.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi