Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Šípek 10075
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230831 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Boulderování nad slanou vodou16.05.2016
Přátelé, máte někdo zkušenosti s lezením nad slanou vodou? Asi dva měsíce budu na Kanárských ostrovech a některé útesy vypadají na lezení fakt nádherně. Jen nevím co to udělá s lezečkama a jestli se dá používat mágo (suchý asi ne, ale třeba tekutý)...

 horalové16.05.2016
...a když jsme u toho, kdeže jsou ti charismatičtí horalové, blázniví, leč zodpovědní, tvrdí i citliví, s kterými se dá zasmát i na ramínku se vyplakat??? (kdosi mi řekl, že chci kombinaci Ferrari a džípu...%)
 Re: horalové16.05.2016
No neco musis vymazat. Treba zodpovednost.
 Re: horalové16.05.2016
Záleží zda-li i Ty máš co na oplátku nabídnout...
 Re: horalové16.05.2016
jistěže se na světě vyskytujeme! ale větinu z nás už dávno klofla nějaká hezčí a chytřejší.š
  Re: horalové16.05.2016
.. a taky sme uz vetsinou v duchodovym veku.
A nejhorsi blazen je starej blazen...
  Re: horalové17.05.2016
To rek ten pravej, skoro neco jako ja :-)
 Re: horalové16.05.2016
Kdyz uz toho tolik chces, tak napis i co nabizis...
 Re: horalové16.05.2016
Jak říká kozel: "ani mezi lezci koncentrace Princů bohužel neodpovídá ženským představám".
  Re: horalové17.05.2016
ženy jsou nespokojeny i s koncentrací princů mezi princi
 Re: horalové vs Hausmann17.05.2016
Josef Hausmann, Základy mužského šovinismu, kapitola 34: Ženské nitro je v podstatě charakterizováno
  Re: horalové vs Hausmann17.05.2016
pana H. nemusím, ale v tomhle má celkem pravdu...
   Re: horalové vs Hausmann17.05.2016
jeho zkousne jen maloktera, Libo :_)

 Pod slanenim 15.05.2016
Chci se zeptat lezli jsme cestu Pod slanenim tusim ze sektor Ocko...v pruvodci za V a v knižce na vrcholu bylo VIIa... tak  me zajima jak to teda je ??!!
 Re: Pod slanenim 15.05.2016
Omlouvam se sektor dvojce..
  Re: Pod slanenim 16.05.2016
Je dobrý napsat že je to na Křížáku a nějaké info máš přímo u cesty v databázi ;)
 Tatranská Lomnica15.05.2016
Zdravim lezce.V létě jedm s přitelkiní do Tatranské Lomnice.Rád bych vylezl pár jendoduchých cest v okoli.Chci se zeptat jestli muže přitelkině se mnou když nejni v horolezeckém svazu.Podle toho co jsem četl na strankách horosvazu že do skal muže jen člen
 Re: Tatranská Lomnica15.05.2016
Myslím,že bys tam jezdit lízt neměl. Hory vyžadují zkušenosti a půlroční lezec v horách- to je zralý
  Re: Tatranská Lomnica15.05.2016
To se omlouvám že dělám hrubky,bohužel to nějak nedokáži změninit.Do tater jedu jako klasický turist
   Re: Tatranská Lomnica15.05.2016
Bohuzel dvojky lezt muzes, ale muzes mi t problem s vudci (ochranari) na dvojky mohou jen oni s klie
    Re: Tatranská Lomnica15.05.2016
Aha,já myslel podle toho co jsem vyčetl na horosvazu že člen muže všude po skalách jednoduše řečeno.
     Re: Tatranská Lomnica15.05.2016
Máš pravdu v tom, že člen ČHS může lézt v Tatrách samostatně cesty obtížnosti větší než II. Přesná p
     Re: Tatranská Lomnica15.05.2016
Omlouvám se už jsem to tam našel máš uplnou pravdu s těmi 2 cituji- Horolezeci smí vstupovat mimo zn
      Re: Tatranská Lomnica16.05.2016
Napisal si si klasicke turisticke trasy z T.Lomnice
napr. TL - Chata pri Zelenom plese - V
      Re: Tatranská Lomnica17.05.2016
Doporučuju túru na Skalnatou chatu. Myslím, že byste si s chatárem mohli padnout do noty.
       Re: Tatranská Lomnica17.05.2016
Lezl jsem to. Voknem, páč bylo zamčeno.
  Re: Tatranská Lomnica15.05.2016
Tak to je ale jen tvůj problém, že po deseti letech lezení nevylezeš v Tatrách ani klasickou trojku.
   Re: Tatranská Lomnica16.05.2016
Jsem tehož názoru, u nás jezdí nováčci s instruktorem také po třech měsících do Tater a nikdo v tom

 baby Vs antibaby12.05.2016
Omlouvám se, že zakládám další vlákno, ale nechci feu prasit její. Přesto mi to téma přijde docela zásadní, sám ho řeším jak na stěně, tak na skalách. Předesílám, že nejsem proti nikomu zaujatej a založit v určitým věku rodinu mi přijde přirozený. Přesto
 Re: baby Vs antibaby12.05.2016
Jednou jsem byl v Anglickém parčíku a tak si jdu ke skalám čučim na skalu na lezoucí dvojku a najedn
 Re: baby Vs antibaby12.05.2016
Při dnešní aroganci většiny dětmi obdařených a překližkářů ti zbývají jižní svahy Mt. Vinson...
 Re: baby Vs antibaby12.05.2016
Muj pohled. Deti patrej k rodicum a patri do jejich "prirozeneho" prostredi. V soucasne ci
  Re: baby Vs antibaby12.05.2016
To je tak, kdyz nekdo chce deti a pritom chce ale stale zit jakoby je nemel. To, ze mit deti bude ob
   Re: baby Vs antibaby12.05.2016
Naopak, my, co děti máme, už bychom nikdy nechtěli žít bez dětí.
Ale rozhodně kvůli tomu nep
    Re: baby Vs antibaby13.05.2016
To by me zajimalo, copak tvoje decko ma z toho, ze lezes? :) Vychovu souzneni s prirodou si teda pre
    Re: baby Vs antibaby13.05.2016
"Naopak, my, co děti máme, už bychom nikdy nechtěli žít bez dětí. Ale rozhodně kvůli tomu nepra
     Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Hele Geo a jaký negativa máš konkrétně na mysli? Ač jsem celkem zkušenej fotr, bohužel jen jedný dce
      Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Nejsem sice Geo, ale tech omezeni a zmen mi dite prineslo dost. Asi nejvyraznejsi je ta zodpovednost
   Re: baby Vs antibaby12.05.2016
Deti mam, do skal je beru minimalne, ale co je sakra nekomu po tom, jestli bere deti do skal nebo ne
    Re: baby Vs antibaby13.05.2016
"...pokud je dokaze ukocirovat tak, aby se nepletly ostatnim pod nohy, zajistil jim bezpeci a o
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Nevím jak kdo to má, ale já si neumím moc představit vůbec ani tu možnost "mít děti a žít jako
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
souhlas
  Re: baby Vs antibaby12.05.2016
Líp bych to nenapsal...
  Re: baby Vs antibaby12.05.2016
Jojo, Feu to vystihla dokonale. Děti patří k rodičům, nehledě na to, že třeba můj roční syn je v pod
   Pro Johanku13.05.2016
Johanko, Feu, kolik těch dětí máte? Promiň, ale máte jednoho haranta a jste z něj vedle a myslíte si
    Re: Pro Johanku13.05.2016
Na stěnách je celý to téma vygradovanější tím, že se tam člověk nikam neschová, neuteče, je tam pros
     Re: Pro Johanku13.05.2016
Na druhou stranu, pokud budeme pořád chodit kolem horké kaše, některým lidem to nikdy nedojde. Ono ř
    Re: Pro Johanku13.05.2016
Rekl bych, ze prvni dite je pro vsechny dost nova zkusenost, takze se clovek muze citit jinak/vyjime
     Re: Pro Johanku13.05.2016
Odpočinout si od dětí může znamenat více věcí. Ono když třeba 3 roky vstáváš v noci ke třem dětem 0-
      Re: Pro Johanku13.05.2016
Nojo, ale vriskajici deti proste jsou. Pokud te serou, nemel sis jich tolik porizovat, abys nebyl to
       Re: Pro Johanku13.05.2016
To, že si člověk potřebuje občas od něčeho odpočinout, ještě neznamená, že si na to stěžuje. Dělám v
      Re: Pro Johanku13.05.2016
Hele, kdybych měla aplikovat tvojí logiku, řekla bych ti, že sis prostě neměl ty děcka takhle dělat.
       Re: Pro Johanku13.05.2016
To je fakt síla. Máš jedno dítě, jsi z něj celá vedle, a chceš poučovat lidi, co jich mají několik?
        Re: Pro Johanku13.05.2016
Johanka je dost mimo, ser na to.
        Re: Pro Johanku14.05.2016
Jako nezaujatý kolem jdoucí...ty Johanku znáš?! Víš jak se chová u skal, na stěně?! Víš kulový jako
         Re: Pro Johanku14.05.2016
Jo, jasně, že znám. Na některé ze stěn jsou pořád, tedy přes zimu byli, v poslední době i s mimčem.
         Re: Pro Johanku14.05.2016
Ja jsem teda jeste snad na jakekoliv stene nezazil matku s deckem, ktera by se chovala ohleduplne ke
    Re: Pro Johanku14.05.2016
Ty máš dobře vymydleno :-D :-D :-D
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Hele feu uvedomujes si ze v tech tlupach meli zeny s detma dane nejake misto a postaveni, ktere by s
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
V těch tlupách jsem nežil, ale u hominidů /nebo jak se nazývaj opice/ i jinejch biologickejch druhů
 Re: baby Vs antibaby12.05.2016
Bylo to tu mnohokrát a nemá tyhle flejmy nemaj žádný řešení. Bezdětný nechtěj bejt rušený, rodiče ne
 Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Johanko, Feu, rozumím vašemu přístupu. Taky chci, aby jednou moje děcka byly co nejvíc v přírodě a u
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Nikdo tu nekritizuje děti na stěně a ve skalách,ale ty rodiče,co nechají děti bez dozoru běhat všude
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Děti sebou beru tak v polovině výletů na skály. Momentálně mají 4 a 5,5 roku. Velmi často jezdíme do
    Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Asi jsi jinýma slova vystih o co mi tu jde. Dík a ať to leze. H
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
A nebo se dá jezdit tam, kde ty dnešní uvědomělé matky nepotkáš a i takové oblasti se najdou. Tam má
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Prekvapive, boulderove oblasti jsou relativne (a nastesti) v klidu.
Coz vlastne asi chapu, ba
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Jo, posledně se čoklové servali i v Suchym žlebu ve všední den dopoledne-to byla pro mě dřív oblast
   Re: baby Vs antibaby15.05.2016
a když mně čokl sežral celou svačinu, tak se majitel jenom "smál" jak je šikovnej, že si u
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Honzo, napsal jsi toho hodně, ale nějak mi z toho není jasný jak by jsi si to představoval. Asi cítí
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Vidím to stejně, je to v prvý řadě o toleranci, proto se snažím tu diskuzi nesměřovat jako napadání,
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Honzo, jak už jsem zmínila, naše děti jsou kojené, takže zatím ani není možné je nechat u babičky. K
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Dobrý Johanko. nechci to rozebírat, s tím kojencem, nádobím a tak. myslím, že to jde i jinak. Ale je
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Johanko, mám dva kluky, dvojčata; teď už budou maturovat. Já i žena lezeme a po jejich narození jsme
    Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Jo jo. A takový mobil vypadlý z kapsy při lezení převisu na stěně je také lahůdka :-) A zrovna na B
    Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Jo Davide a to je právě ten případ nezodpovědnosti rodičů - jak jsi mohl nechat dítě ležet někde kde
     Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Musím souhlasit, nezodpovědnost to od nás byla. Bohužel. Ale ne v tom, kde děti ležely, ale že jsme
      Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Davide díky za zkušenost i sebereflexi. Jsem rád, že to dopadlo jak to dopadlo a držím palce s lezen
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
To je pomerne dost silna fixace matky na syna. Mivas vuci otcovi obcasny pocit hostility obzvlast ve
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
jo to znam taky ze co delaji rodice to delaji deti. a tak sem najaro okopaval zahradku, v lete hraba
   Re: baby Vs antibaby16.05.2016
hele, pindy vo tom jak mejete nádobí nikoho neberou. marně čekáme recenzi toho fantastickýho emeryck
 Psi13.05.2016
Nemáte rádi psy? Už jste zkusili prášky na spaní? Pokud se okolo vás fláká problematický pes, odhadn
  Re: Psi13.05.2016
To same uz nekolik let aplikuji na deti!
  Re: Psi13.05.2016
Lepší je buřt a do něj drcené sklo.
   Re: Psi13.05.2016
Já případná rizika a následky konzultoval s veterinářem. Co ty?
    Re: Psi13.05.2016
Deset z devíti veterinářů doporučuje: nevychované psisko, které žere cizí buřty, chcípne na vnitřní
     Re: Psi13.05.2016
Nejspíš to psovi nic neudělá (ale nechtěl bych to zkoušet), jeden můj spolužák se pravidelně sázel o
      Re: Psi13.05.2016
Tím tedy padá moje dlouholetá iluze, co bych nejradši udělal psům, co po mě přátelsky skáčou. Budu m
       Re: Psi15.05.2016
To se mi libi, jak clovek, ktery tu casto vyhrozuje porusovanim zakona lidem, kteri napisou neco, co
        Re: Psi16.05.2016
Mě týrají ti psy a ne já je!

P.S.: Nejde o to, co se mi nelíbí, ale jsou všeobecně uz
         Re: Psi16.05.2016
A proc ty vseobecne uznavane hranice prekracujes temer nepretrzite?
          Re: Psi16.05.2016
Sem s tím. Kdy, kde, jak? A rád se dozvím, kdo mi to píše.
   Re: Psi13.05.2016
Tak toto je definitivně nejlepší příspěvek Jakuba Turka na tomto serveru :DD
   Re: Psi13.05.2016
osvedcena skola STB? jsi normalni? tohle vubec sem psat?
    Re: Psi13.05.2016
Ano, je to normální reakce na humanizaci psů ze strany některých jejich majitelů...
 Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Myslim ze se tu slucujou dve veci. Jedna je samotna pritomnost deti ve skalach a nezadouci, ale prir
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
feu, ono to jde shrnout i do jedné věty. Koncentrace se zvyšuje a tolerance snižuje. V tom je z mýho
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Koncentrace se zvyšuje a tolerance snižuje. Jenže to spolu úzce souvisí. Když vyrazíš za lezením a j
    Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Pak jenom stačí si vzpomenout, že nedávno nebyli injlajnisti, ale ani cyklostezky a úsměv se na tvář
     Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Ja teda na kole radeji jezdim na silnicich. Na tech cyklostezskach se totiz o jizde (tak jak si jizd
      Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Náhodou jsi uhodil hřebíček na hlavičku.

Celý to je o tom, že každej si něco představ
       Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Já ten problém nevidím na svý straně, ani na straně ortodoxních matek, jen mám prostě přírodu a skál
        Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Některá mý svý sny, jiná má svý dny... tak co je teď lepší?
 Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Tak pro vás muže,kterým vadí děti ve skalách (většinou jsou to totiž muži) mám jednu důležitou radu.
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Zuzka udeřila hřebíček na hlavičku :-)
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Utne tipec....proste kdyz zenu nelezkyni, tak hlavne ne kravu :)
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Naopak - chceš-li mít rodinu a jezdit za lezením bez děcek najdi si právě tu krávu, případně ovci, k
    Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Nevim jestli tahle umele vyhrocena moznost je jedina mozna.. Vetsina paru proste s prichodem decka n
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Jseš zlatá :-) všechny ženy, které se mnou chodily, protože jsem lezec (a ony lezkyně), ze mne nakon
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
A jak to souvisí s tím, že někdo nechává své dítě otravovat okolí? Píšeš nesmysly, protože tu slučuj
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Jak tu tak čtu "příspěvky" některých žen, tak pořídit si lezkyni bude ještě o něco horší n
 Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Diskuze je dlouha, cist to nebudu, tak jenom pridam svuj hlas.

Jsem chlap, tim padem
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Super diskuze !!
opravdu ze života, s plno názory se stotožnuji a jsem rád, že nejsem sám, ko
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Zajímavá diskuze. Ale všem tady v zásadě jde jen o to, aby se všichni chovali rozumně slušně. Jako v
 Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Lezci jsou dost casto spolecenska hoveda a asocialove, takze deti ve skalach je aspon castecne bud v
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
:) Jeste si zapomnel na hovno pod nastupem do cesty, to do skal taky patri!
 Re: baby Vs antibaby13.05.2016
asi bych to videl jako problém velkych aglomeraci a hodne lidi na malem prostoru. U nas mam spis pro
 Re: baby Vs antibaby13.05.2016
asi bych to videl jako problém velkych aglomeraci a hodne lidi na malem prostoru. U nas mam spis pro
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
není to o dětech ani o psech, ale "o lidech". Přesněji řečeno o vychovanosti a o respektu.
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Psí maso se prodává jen z dobrého chovu. Ne co najdeš chcíplého na ulici.
    Re: baby Vs antibaby13.05.2016
já myslel toho buřta ty trdlo, neboť řádní Turci, jakožto muslimové, psi nejedí.
     Re: baby Vs antibaby14.05.2016
muslimové nejedí prasaty ty tele ;-)
     Re: baby Vs antibaby14.05.2016
muslimové nejedí prasata ty tele ;-)
      Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Psy taky ne. Jsou taky nečistí, jako prasata.
     Re: baby Vs antibaby16.05.2016
A zase: něco jiného jsi napsal a něco jiného myslel...
      Re: baby Vs antibaby16.05.2016
A ty ted taky....
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Je to jednoduchý, to ze někde řvou pod skálou děti mi muže vadit, ale nic s tím neudělám, jelikož ma
  Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Je to jednoduchý, to ze někde řvou pod skálou děti mi muže vadit, ale nic s tím neudělám, jelikož ma
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
Mezi inteligentními lidmi je zavedeno, že můj životní prostor končí tam, kde začíná prostor druhého.
    Re: baby Vs antibaby13.05.2016
mylím že Aldo to shrnul velmi dobře...klidně mějte na stěně/pod skálou 20 dětí. ale když si nedokáží
     Re: baby Vs antibaby14.05.2016
A teď ještě je potřeba definovat čí je prostor pod skalami. Je to prostor dospělých nebo prostor dět
      Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Prostor pod skalami je vetsinou verejny. Muze tam prijit kdo chce a delat cokoliv nezakazaneho. Napr
       Re: baby Vs antibaby14.05.2016
No vetsinou se respektuji vseobecne uznavane konvence, ktere vychazeji z toho, k cemu byl prostor pr
        Re: baby Vs antibaby14.05.2016
K cemu je tedy primarne urcen prostor pod skalou ?
         Re: baby Vs antibaby14.05.2016
V těch územích, kde je vyhlášen nějaký stupeň ochrany přírody (všechny pískovcové a zaznamenatelná č
          Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Existence NP / CHKO neznamena zakaz pohybu mimo cesty. Ten se tyka pouze vybranych zon v ramci techt
           Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Píšu "obvykle nemáš ani bejt". Nevím, jakej je status území okolo Kapelníka a je pravda, ž
            Re: baby Vs antibaby14.05.2016
P.S. U těch Jizerek myslím samozřejmě ty místa, kde se leze, což je NPR Jizerskohorské bučiny nebo t
           Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Houbar muze sbirat houby pod nastupem udolky, stejne tak jako si nekdo jiny muze udelat piknik upros
            Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Z pohledu nekoho si treba uzurpujes skalu pro svuj trenink. Napadlo te to nekdy ?
             Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Ne. Už se tady probíralo, že většina skal, na které vedou lezecké cesty, je fakticky vyhrazena pro n
             Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Porad meles to same dokola.. Takto muzes vykonstruovat miliony prapodivnych prirovnani.

              Re: baby Vs antibaby15.05.2016
Ano, ty a tvoje potreby na prvnim miste. To je to co z tvych odpovedi ctu a proto se porad ptam.
               Re: baby Vs antibaby15.05.2016
Tak poparadku. Vidim, ze v tom ucelove hledas co sam chces slyset..

Vetsina skal je b
               Re: baby Vs antibaby15.05.2016
Tvým slovníkem, lezecká cesta (včetně nástupu k ní) a jištění v ní je taky uměle vytvořený účelový o
                Re: baby Vs antibaby15.05.2016
Hm, vidím, že jsme měli dva skoro najednou zcela analogické myšlenky...
                Re: baby Vs antibaby15.05.2016

Taky uz s tim cvicenim koncim. Takovejch zbytecnejch slovy kvuli tomu, ze deti brecej, psi s
             Re: baby Vs antibaby14.05.2016
A samozrejme, ze me napadlo, ze si deti na destskych hristich uzurpuji ten prostor na ukor me.
           Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Houbař nemůže sbírat hřiby pod Káplem, protože tím porušuje vyhlášku PR Hruboskalsko, kde je sběr ro
            Re: baby Vs antibaby15.05.2016
Sber lesnich plod na uzemi PR je dle zakona 114 vyslovne povolen. Nejdriv si to radeji over, nez o n
             Re: baby Vs antibaby15.05.2016
Vetsina navstevniku se ridi timto:

              Re: baby Vs antibaby15.05.2016
To jsou takovy pekny zeleny strivka. Ucelove vybrani, zkresleni a pokrouceni jasne definovanych prav
               Re: baby Vs antibaby15.05.2016
Egomaniak si akorat ty. A ani sis diky tomu nevsiml, ze si tu nikdo zadna prava nevymaha (zacni cist
               Re: baby Vs antibaby15.05.2016
Je to samozrejme o ohleduplnosti k prostredi a ostatnim. Ty se temi pokyny pro navstevniky ridit nem
             Re: baby Vs antibaby15.05.2016
Pokud to neupraví bližší podmínky příslušného maloplošného chráněného území, což se většinou děje. N
         Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Na mistech kde byly vyjednane podminky pro horolezectvi a vyjistene ci nejak vyznacene cesty, tak pr
          Re: baby Vs antibaby14.05.2016
To je dobré, jak někteří nechápou nebo spíše nechtějí chápat a hledají skuliny jak si dělat co chtěj
           Re: baby Vs antibaby14.05.2016
To je dobre, jak nekteri jedinci nechteji chapat, ze jejich vnimani osobniho prostoru je v rozporu s
            Re: baby Vs antibaby14.05.2016
Ano máš naprostou pravdu. Tohle jsem měl na mysli. O tom to celé je. Nikde jsem nepsal o lezcích a n
             Re: baby Vs antibaby15.05.2016
No konečně.
A mě se stalo u NÁS v lese, že jsem uspával dceru v kočárku a procházela tam tlup
              Re: baby Vs antibaby15.05.2016
Tam, kde nejsou vitani, jim majitele pozemku mohou snadno zakazat vstup na pozemek a hlavne jim tam
   Re: baby Vs antibaby13.05.2016
A že ti ničej věci, třeba když blbka nechá svého haranta, aby ti zohýbal brýle na jištění, které máš
    Neskutečná hrůza 13.05.2016
To je neskutečná hrůza, tvrdá voda útočí. Bifiduf actif už je všude. Kyselina hylirujanová zamořila
 Mne vadi na skalach vsichni14.05.2016
Mne vadi na skalach i dospeli. Vetsinou se spolu bavi, delaji hluk, prekazi a kolikrat i lezou cestu
  Re: Mne vadi na skalach vsichni14.05.2016
Me nejvíc vadí ty co tam nejsou, ale nejradši jsem když tam jsou všichni a já ne.
   Re: Mne vadi na skalach vsichni15.05.2016
Moje zkušenosti ze skal.Největší debilové jsou tzv.pejskaři...mají svého miláčka na volno, ten pobíh
    Re: Mne vadi na skalach vsichni17.05.2016
Hoven je ve skalách víc od lidí než od psů. Fakt nechutný.
    Re: Mne vadi na skalach vsichni17.05.2016
Hoven je ve skalách víc od lidí než od psů. Fakt nechutný.
 Re: baby Vs antibaby15.05.2016
Johanka je celkem jasný případ, stačil příspěvek o tom, jak syn dělá vše s ní a bylo jasno...
  Re: baby Vs antibaby16.05.2016
No vidíš a někdo má i jiný názory než ty.. samozřejmě máš pravdu ty, tak je to jednodušší že? Tak he
   Re: baby Vs antibaby16.05.2016
Tak to uz tam Stando budete dva v tom cernobilem svete!
    Re: baby Vs antibaby16.05.2016
Nazory muzou byt ruzne ale realita je jedna - ale Ty se ji evidentne vyhejbas....
     Re: baby Vs antibaby16.05.2016
To patrilo pod Standu....
 Re: baby Vs antibaby16.05.2016
Děti ve skalách jako problém nevidím, nejhorší jsou idiotští majitelé psů (psy mám rád). Zrovna včer
  Re: baby Vs antibaby16.05.2016
Pardon, nikoliv včera, ale v sobotu...
   Re: baby Vs antibaby16.05.2016
Jak jsem psal víše, kolik ve skalách potkáte rodiny s dětma a kolik tzv. free pejskařů, kteří dělají
    Re: baby Vs antibaby16.05.2016
Přesně tak, jak pozoruji, za posledních 40 let se ve skalách i z tohoto hlediska hodně změnilo...
     Re: baby Vs antibaby16.05.2016
a co teprv za poslednich 140, to by jeden fakt brecel :(
      Re: baby Vs antibaby16.05.2016
Až tak daleko moje paměť nesahá... :-)
       Re: baby Vs antibaby16.05.2016
Moje karmicka pamet ale ano. Nejlepsi to bylo v prvohorach. Pak uz to slo z kopce.

 Jaký vařič12.05.2016
Mám dotaz. Chci koupit outdoor vařič, který není našroubovaný přímo na bombě kvůli stabilitě.
Nevím, zda se vyplatí investice do vařiče, který umí pálit plyn i kapalná paliva, nebo bohatě stačí samotný plyn. Koukal jsem na nabídku MSR a Pinguin. Je
 Re: Jaký vařič12.05.2016
Uvedené vařiče sice neznám, ale možná ti pomůže moje zkušenost s plyn/kapalina. Na plynu se vaří pro
  Re: Jaký vařič12.05.2016
Souhlas, vidím to úplně stejně.
 Re: Jaký vařič12.05.2016
nevím, co z MSR a Pinguina má být Superb a co Fabie, ale Mercedes oproti objema je Var
  Re: Jaký vařič12.05.2016
Var mi nevyhovuje, kvůli špatné stabilitě při našroubování na větší kartuši a při ne úplně rovném po
   Re: Jaký vařič12.05.2016
ok, doufej, že nebudeš zklamaný, tyhle hadičky se tak blbě kroutěj a stejně potřebuješ něco rovnější
    Re: Jaký vařič13.05.2016
Hele. Var je dobrý, ale dobu největší slávy má za sebou. Každý druhý vařič stejného typu je lepší. B
  Re: Jaký vařič12.05.2016
Var mi nevyhovuje, kvůli špatné stabilitě při našroubování na větší kartuši a při ne úplně rovném po
   vařiče Triop.12.05.2016
Stejne nejlepší varice jsou od Triopu. Myslim ze neváhej a i Ty budes s nimi spokojeny..nevazi nic,
    Re: vařiče Triop.12.05.2016
Já mám Primus Express Spider Stove, malej, lehkej, s hadičkou, po zatížení ešusem drží - stojí dobře
    Re: vařiče Triop.14.05.2016
Je vubec nejaky obor, kde neni Triop nejlepsi?
Ma jeste tedy vubec cenu stale zduraznovat co
     Re: vařiče Triop.14.05.2016
No treba v lezeckach. Tam jim to zatim moc nejde a tak nazory vsech nejsou tak jednoznacne.
 Re: Jaký vařič13.05.2016
Tady máš test benziňáku
 Re: Jaký vařič14.05.2016
roky jsem jezdil s MSR a max spokojenost + mám VAR II když potřebuju něco malého - rychlého - zabali

 babyfriendly oblasti11.05.2016
poradte nejake oblasti vhodne pro rodiny s batolicima se detma. kriteria:
- dojezdova vzdalenost hodina a pul z prahy max
- babyfriendly - dobrej teren kde deti nepadaji do jam, ze srazu, z predskali s do vody
- cesty spis tezsi (leze
 Re: babyfriendly oblasti11.05.2016
Labak
  Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
ten byl dobrej :)
   Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Tak ja nevim. Dojistovat se ve sportovkach nemusi (vetsinou), tezkych cest v tom jejich stupni obtiz
    Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Labák babyfriendly teda moc není. Jo, jsou rodiny, které dokážou spokojeně fungovat i v krajně nepří
     Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
líp bych to jako majitel dvou dětí nenapsal
    Re: babyfriendly oblasti13.05.2016
Labák z vlastní zkušenosti fakt ne
 Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Vrchlice přeci. Hlavní stěna, ale i níž po proudu.
  Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
nek*rvete skaly detma :((( Strcte to babickam a jedte lizt, nebo s nima delejte neco roumnyho:(((
   Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Né všichni lezci jsou sobci a chtějí aby i jejich děti trávily čas v přírodě, protože trochu tuší, ž
   Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Nekurvěte vlákno oftopikem.
  Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Vrchlice? Myslis Malesov?
Jinak na skaly Kolinsko Kutnohorsko jsem docela znalec, nebo mam a
   Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
:-) to je jasný, proto jsi taky skončila u totálně neambiciózních Humanitníků :-) Myslel jsem skály
 Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Na tohle je opravdu super Tisá, ale je tam vhodné-nutné dojištění a oba musí na věž.
Vybrané
  Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Tohle jsem řešil kdysi.Dostal jsem doporučení Tisá.Výsledek...radši jsem lezl na stěně(dítě nechal d
   Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Myslím, že Veronika skoro všechno tohle už zvládla :-)))
   Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Deti bez dozoru nikdo samozrejme nechavat nebude, lezem vzdycky ve trech, ale mame na trojku dve det
    Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Zkuste lezení u Bechyně. Cesta 2 hodiny, ale hned se leze, těžších cest tam něco je a ten plac pod s
    Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
tisou zkus - jezdím tam s dětma a všestranná spokojenost
 Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
hm, aspoň jedno kriterium budeš muset slevit. nakonec to srbsko nejni tak špatný, ale pod blážinou a
  Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
To je duvod proč do tisé a rájce už nejezdim tak rád, jako dřív... všude rodiny s nevychovanejma a u
   Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
hele, to je čistě tvůj problem že se věnuješ aktivitě, která je zajímavá pro příliš mnoho lidí a že
    Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Nikdo o instantnosti nemluví, já naopak těma skalama rád projdu, ale když se podívám na to jak ojeb
     Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
no jasně, to je holt smutnej osud pískovce s výskytem kruhů v pětkách. houfujou se tam tragédi s dět
    Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Co je to za blbost? Ty rodiny s detma snad nekdo nuti lezt?
   Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
nezlob se na me, ale zalozit rodinu je to nejprirozenejsi, co lidi delaji. a pro rodinu je zase prir
    Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
no jak si to dávám do časovejch souvislostí, tak máš zatím jedno jediný dítě. nejjednodušší řešení t
     Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Nepřejdou. Že ne?
      Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Asi neprejdou. Ale asi budu o to vic brecet nad nerealizovatelnosti mych vykonnostnich ambic, byt ja
       Re: babyfriendly oblasti13.05.2016
:-)
     Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
:-)
    Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
moc mi nedochází souvislost založení rodiny a nutnost hoblovat písek na rybu s mágem na prdeli a ješ
     Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Pohlídat děti před řekou a Perštejn, Korvína.
     Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Tak to se ale rozčiluješ na špatném dvorečku, tohle prostě není náš případ, jak už jsi mohl pochopit
    Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Jenže to, že brečící děti pod skálou spoustě lezců vaděj, do diskuse o oblastech neoddělitelně patří
     Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
nebuď more takovej úzkoprsej - jednou i ty pochopíš, že nejkrásnější zvuk na světě je dětskej řev -
     Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
nevim o jakych klettergartnech mluvis, ja se je prave snazim zjistit. Bud tak hodny a nejaky mi dopo
      Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Klidně si mě zařaďte jako babyenemy, je mi to úplně fuk; ale jakejkoliv dětskej řev, kvůli kterýmu n
       Re: babyfriendly oblasti13.05.2016
tohle laktačky nikdy nepochopí ... - když s dětma na písek, tak doporučuju nějake lezoucí kamarádky
    Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Ty jo, to je ale sebestrednej a sobeckej pristup. Neco si umanu a vsichni ostatni se s tim musi smir
 Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
feu ty nejsi nenarocna... moznosti jak vyhovet temhle narokum existuji A: opravit plzenskou dalnici
 Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
na webu skaly.horosvaz.cz jsou oblasti vhodné pro pobyt s dětmi oznečené ikonkou, tak se to tam dá p
  Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Z tvýho seznamu ale vypadává jak Hrubice a Ostrov (požadavek na sportovní lezení bez nutnosti dojišť
   Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
to posledni je pomerne babyenemy, ale mistni sou s detma pomerne szity
    Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
babyenemy, haha :-)
 Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Zkuste jednou Přílepy. je tam jen pár ťežších cest, ale pěkný místo a pro děcka luxus.
  Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Pantak?
   Re: babyfriendly oblasti13.05.2016
jo, to je vlastne tradicni jeslickova oblast, dik za pripomenuti :)
  Re: babyfriendly oblasti12.05.2016
Jo na přílepy jsem zapomnel, to je pravda a tam jsou i tšžký cesty
   Re: babyfriendly oblasti13.05.2016
Lacovo návrh: varianta A/ je jasný vítěz! :-)

 Severky11.05.2016
Ahoj. Nevíte někdo jak jsou na tom letos severky ve Vysokých Taurách a v Oetzallu? Kdosi tady v inzerci psal něco o skialpech a že před 14 dny tam napadlo spoustu sněhu. Tak to vypadá spíš na laviny než firn a led. Na bergsteigen ani summitpost nemůžu nic
 Re: Severky11.05.2016
Ahoj, na facebooku jsem viděl ve skupině Eiskletternstammtisch fotky a popis situace na severce Wild

 Spárové rukavice10.05.2016
Ahoj, našel jsem na Drábských světničkách konkrétně pod cestou Klabzubův ležák spárové rukavice, kdo je postrádáte, ozvěte se na č. 775364020

 Nákup z anglického e-shopu10.05.2016
Kupovali jste prosím někdo něco z anglického e-shopu? Netušíte jak to je s clem a s DPH? Dá se tomu nějak vyhnout(např. nechat si to poslat kamošovi do Německa)? Díky za info!
 Re: Nákup z anglického e-shopu11.05.2016
Anglie je v eu, tedy i v bezcelni zone. Dph platis kralovne. Trosku se zajimej o svet ve kterym zije
  Re: Nákup z anglického e-shopu11.05.2016
Poslat si to kamosovi do nemecka😂, ty musis byt snad z nachodu nebo co😀.
  Re: Nákup z anglického e-shopu11.05.2016
Díky moc za odpověď, ale starost o co se zajímám nebo ne nech prosím mně...
 Re: Nákup z anglického e-shopu12.05.2016
Člověče já si z anglie objednával nějaký nářadí asi 2 roky dozadu a napařili mi v čechystánu 15% nav

1   ...   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   307   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 babyfriendly oblasti
poradte nejake oblasti vhodne pro rodiny s batolicima se detma. kriteria:
- dojezdova vzdalenost hodina a pul z prahy max
- babyfriendly - dobrej teren kde deti nepadaji do jam, ze srazu, z predskali s do vody
- cesty spis tezsi (lezeme 8-9)
- sportovni, zadne dojistovani

hledame nahradu za roviste :-)
zatim je na nasem seznamu: srbsko (vlastina?), polinko (spis lehci cesty?), prilepska skala, strelnice (ale sekane), skrovad (moc moralove)
feu21:47:36 11.05.2016
odpovědět 
 Re: babyfriendly oblasti
Labak
Tom23:23:32 11.05.2016
odpovědět 
  Re: babyfriendly oblasti
ten byl dobrej :)
08:32:54 12.05.2016
odpovědět 
   Re: babyfriendly oblasti
Tak ja nevim. Dojistovat se ve sportovkach nemusi (vetsinou), tezkych cest v tom jejich stupni obtiznosti tam je dost a na nekterych mistech hezky pisecek/placek na valeni deti. Jen je tam musis vytahnout od Kosti...
Tom11:13:16 12.05.2016
odpovědět 
    Re: babyfriendly oblasti
Labák babyfriendly teda moc není. Jo, jsou rodiny, které dokážou spokojeně fungovat i v krajně nepřívětivých podmínkách na svažitým plácku 4x2 metry celej den, ale to jsou osoby nadané nějakou nadpřirozenou schopností. Labák je spíš případ docela nevhodnýho terénu. 1) celej ten cirkus někam odvléct je fakt úmorný; 2) pak jsou to vesměs jen malé plácky, a při jejich opuštění se děcka okamžitě koulej svahem dolů, pokud přímo nepadaj z nějakýho bloku, 3) nakonec to všechno zas pobalit a odvléct nazpátek. Slušnej plácek je snad pod Smolařem na Levým a pod Prezidentem na Pravým. Pak ještě nějaké o kus skromnější možnosti (pod Ústeckou, pod Zrcadlem, pod Jižní stěnou resp. Růžovou vyhlídkou...) ale nic extra to teda fakt není.
P.15:48:37 12.05.2016
odpovědět 
     Re: babyfriendly oblasti
líp bych to jako majitel dvou dětí nenapsal
17:30:25 12.05.2016
odpovědět 
    Re: babyfriendly oblasti
Labák z vlastní zkušenosti fakt ne
07:45:00 13.05.2016
odpovědět 
 Re: babyfriendly oblasti
Vrchlice přeci. Hlavní stěna, ale i níž po proudu.
Kuba Turek00:04:24 12.05.2016
odpovědět 
  Re: babyfriendly oblasti
nek*rvete skaly detma :((( Strcte to babickam a jedte lizt, nebo s nima delejte neco roumnyho:(((
ichtyl07:59:13 12.05.2016
odpovědět 
   Re: babyfriendly oblasti
Né všichni lezci jsou sobci a chtějí aby i jejich děti trávily čas v přírodě, protože trochu tuší, že existuje v životě i něco důležitějšího než lezení- například děti. Batolata mě ve skalách nevadí. Mnohem horší jsou volně pobíhající psi. Pak mě někdy štvou děti školního věku, ale to není věkem ale vychováním.
v.08:26:09 12.05.2016
odpovědět 
   Re: babyfriendly oblasti
Nekurvěte vlákno oftopikem.
honza09:37:39 12.05.2016
odpovědět 
  Re: babyfriendly oblasti
Vrchlice? Myslis Malesov?
Jinak na skaly Kolinsko Kutnohorsko jsem docela znalec, nebo mam aspon kam se obratit :-) jako... nic moc popravde. Me lezecke mladi se tamnich kvaku asi docela nabazilo :-)
feu11:58:05 12.05.2016
odpovědět 
   Re: babyfriendly oblasti
:-) to je jasný, proto jsi taky skončila u totálně neambiciózních Humanitníků :-) Myslel jsem skály u Malešova, alias Velkou stěnu, alias skály pod přehradou. Tam bylo místa pro prcky vždycky dost. Pak dál po řece bych myslel tu ocvočkovanou skalku pod hrází rybníka a pak ještě u Spáleného mlýna. Kdysi jsme lezli s dětmi taky ještě na Dänemarskou stěnu a pilíř proti ní, ale minulý rok jsem viděl, jak strašně zarostly, takže ji nedoporučuju.
Kuba Turek16:19:21 12.05.2016
odpovědět 
 Re: babyfriendly oblasti
Na tohle je opravdu super Tisá, ale je tam vhodné-nutné dojištění a oba musí na věž.
Vybrané oblasti v Juře, ale to je zase dál od Prahy.

S dětma je to vždy kompromis a to nejen ve výběru oblastí.
Tvoje kritéria jsou velmi přísná z principu. Do hodiny od Prahy prostě sportovní oblasti nejsou (v Srbsku se sportovně lezlo před 30 lety a na Rovišti je to jeden sektor).
H.08:12:22 12.05.2016
odpovědět 
  Re: babyfriendly oblasti
Tohle jsem řešil kdysi.Dostal jsem doporučení Tisá.Výsledek...radši jsem lezl na stěně(dítě nechal doma druhé polovičce a babičkám) a nebo jezdil do Jury na pár výjezdů jako vejlet.Zbytek bouldry venku i když v létě trochu pakec.Ovšem lepší pakec můj na boulderech,než dítěte na skalách s lanem kde se mu nikdo nevěnuje,protože rodiče chtějí zrovna lézt.Budeš muset ubrat,počkat až ti to odroste, zařídit obytňák a cestovat dál na dýl ve více lidech... atd.
09:26:26 12.05.2016
odpovědět 
   Re: babyfriendly oblasti
Myslím, že Veronika skoro všechno tohle už zvládla :-)))
Kuba Turek10:54:42 12.05.2016
odpovědět 
   Re: babyfriendly oblasti
Deti bez dozoru nikdo samozrejme nechavat nebude, lezem vzdycky ve trech, ale mame na trojku dve deti a jakmile budou obe deti lezouci, jeden clovek je v blbym terenu neuhlida.

Jinak kompromisy budou, to je jasne, jinak bychom zustali na tech haftech :) proste sbiram napady.

Na pisek se nam ale moc nechce, na nejaky nacvicovani a tak to neni, o magu nemluve. A taky to ze nahoru muso alespin dva a my jsme tri a... no na pisku je to proste cele takove slozitejsi.Ale diky za tip, sbiram cokoli, budem to asi docela tocit.

Jura samorejmost. Ale jde mi o vsedni dny.
feu11:45:12 12.05.2016
odpovědět 
    Re: babyfriendly oblasti
Zkuste lezení u Bechyně. Cesta 2 hodiny, ale hned se leze, těžších cest tam něco je a ten plac pod skalou se vidí opravdu málo kde.
 martan13:36:40 12.05.2016
odpovědět 
    Re: babyfriendly oblasti
tisou zkus - jezdím tam s dětma a všestranná spokojenost
17:32:00 12.05.2016
odpovědět 
 Re: babyfriendly oblasti
hm, aspoň jedno kriterium budeš muset slevit. nakonec to srbsko nejni tak špatný, ale pod blážinou a pupkem ti děti zajedou picyglisti, a v alkazaru je to těžiště obtížnosti níž.

osobně hlasuju pro Tisou a rájec, páč tam je na zemi rovnej písek (někde a někdy), a z hlediska pískovcových poměrů je to odjištěno relativně hustě.

Lukas B.09:17:07 12.05.2016
odpovědět 
  Re: babyfriendly oblasti
To je duvod proč do tisé a rájce už nejezdim tak rád, jako dřív... všude rodiny s nevychovanejma a uřvanejma dětma, roztahaný a pověšený lana, pověšený 4 hamaky jenom proto, aby každej capart měl svojí a nepralo se s ostatníma. Prostě miluju písek, ale když tam nejsou ty kvanta rodin (český i německý) co fakt bez vyjímek hodně hlučej a zaberou ty nejhezčí kusy masivů i věží a hoblujou to s hornim.
12:23:45 12.05.2016
odpovědět 
   Re: babyfriendly oblasti
hele, to je čistě tvůj problem že se věnuješ aktivitě, která je zajímavá pro příliš mnoho lidí a že to chceš instantní a blízko u auta. ty rodiny s dětmi nemají moc na vybranou (pokud chtějí lézt a bejt pohromadě zároveň), ty bez těch dětí na vybranou máš - oblastí, kde je parádní lezení a nepotkáš tam ani živáčka, natožpak rodinku s dětmi je asi tak milión.
Lukas B.12:57:25 12.05.2016
odpovědět 
    Re: babyfriendly oblasti
Nikdo o instantnosti nemluví, já naopak těma skalama rád projdu, ale když se podívám na to jak ojebaný jsou skály v tisé nebo bürschlické a jaká je tam koncentrace horoškol a rodin který nedodržujou ani pravidla lezení po dešti, tak je mi dost smutno
13:10:09 12.05.2016
odpovědět 
     Re: babyfriendly oblasti
no jasně, to je holt smutnej osud pískovce s výskytem kruhů v pětkách. houfujou se tam tragédi s dětmi (ty ostatně vaděj nejmíň), zážitkové agentůry tam tahají holendry, je to první venkovní štace borečků z posiloven atakdále.

jako správnej autista se začínám uchylovat do jizerek a podobnejch obskurních oblastí, kde objektivně vzato lezení je dost podivné, ale to ticho, tývole to ticho, žádný lidi, žádní čokli, žádní pancharti (doma mám tři), žádná hospoda, zapocenej až za ušima, půl času ztrávenýho dohledáváním významných věží v nepřehledném terénu strmin a roklí, vošlehanej trním a hložím, zmáčenej z brodů, ještě včera jsem si tahal klíšťata, ale to ticho, tývole to ticho!
Lukas B.13:44:20 12.05.2016
odpovědět 
    Re: babyfriendly oblasti
Co je to za blbost? Ty rodiny s detma snad nekdo nuti lezt?
21:16:57 12.05.2016
odpovědět 
   Re: babyfriendly oblasti
nezlob se na me, ale zalozit rodinu je to nejprirozenejsi, co lidi delaji. a pro rodinu je zase prirozene byt pohromade. asi se s tim budes muset smirit a jezdit budto jinam, nebo si taky zaloz rodinu a trav s nimi cas - uvidis, ze to pak budes videt jinak. a opravdu bych tohle vlakno radeji venovala tem oblastem nez diskutovat o tom, ze nekomu vadi, ze deti brecej. zaloz si prosim nove vlakno na toto tema.
feu13:11:37 12.05.2016
odpovědět 
    Re: babyfriendly oblasti
no jak si to dávám do časovejch souvislostí, tak máš zatím jedno jediný dítě. nejjednodušší řešení tvého problému hledání dostupných odjištěných převislých skal s pískovištěm deset minut autem a minutu od auta je pořízení si dalších dětí - a vony tě ty roupy a ambice vcukuletu přejdou.
Lukas B.13:36:06 12.05.2016
odpovědět 
     Re: babyfriendly oblasti
Nepřejdou. Že ne?
Kuba Turek13:53:07 12.05.2016
odpovědět 
      Re: babyfriendly oblasti
Asi neprejdou. Ale asi budu o to vic brecet nad nerealizovatelnosti mych vykonnostnich ambic, byt jakkoli ubohych.
feu18:10:57 12.05.2016
odpovědět 
       Re: babyfriendly oblasti
:-)
Kuba Turek02:17:17 13.05.2016
odpovědět 
     Re: babyfriendly oblasti
:-)
feu18:09:51 12.05.2016
odpovědět 
    Re: babyfriendly oblasti
moc mi nedochází souvislost založení rodiny a nutnost hoblovat písek na rybu s mágem na prdeli a ještě k tomu po dešti. Kdyby rodiče dodržovali těch pár základních pravidel lezení na písku, tak by většině lezců ani ty děti nevadily a ještě se s nima rádi rozdělili o svačinu.

Nicméně bych zkusil i Svatošky, Mg, TR, nic neni problém. Sice spíš lehčí, sedmiček je dost a nějaká 8+ se taky najde. Trochu dál od auta, ale po asfaltu tak s kočárem neni problém a vhodný plac pod skálou se taky najde. Jen to chce pohlídat aby dítě neodnes fógl, nebo Ohře.
d.13:58:48 12.05.2016
odpovědět 
     Re: babyfriendly oblasti
Pohlídat děti před řekou a Perštejn, Korvína.
Martin14:17:31 12.05.2016
odpovědět 
     Re: babyfriendly oblasti
Tak to se ale rozčiluješ na špatném dvorečku, tohle prostě není náš případ, jak už jsi mohl pochopit z výše psaného.
A že lidi hoblujou skály na rybu a nedodržují základní lezeckou etiku, to nemá nic společného s rodinami, ale prostě s tím, že se z lezení v poslední době stala komerční záležitost a to, co popisuješ, dělají jak členové rodin, tak single lezci/lezkyně.

Pokud jde o Svatošky, plácek sice slušnej, ale těžších cest nad 8 poskrovnu, trochu se to láme a je třeba dojišťovat, takže to nás moc neláká. K tomu i ten dojezdový čas je tak na hraně...
Johanka 22:15:19 12.05.2016
odpovědět 
    Re: babyfriendly oblasti
Jenže to, že brečící děti pod skálou spoustě lezců vaděj, do diskuse o oblastech neoddělitelně patří. A nejni to otázka vkusu. Když pro brek neslyšíš jističe nebo se začne ozývat řev právě v momentě, kdy jsi osm metrů nad kruhem v choulostivým místě, přestává legrace.
Obvykle nelze sedět jedním zadkem na dvou židlích a péče o malý děti a lezení ostřejších cest třeba v tý Tisý mezi takový situace patří.
S dětma jezděte do Kletrgártnů, který jsou k tomu uzpůsobený. I v Česku už jich začíná bejt až až.
18:21:07 12.05.2016
odpovědět 
     Re: babyfriendly oblasti
nebuď more takovej úzkoprsej - jednou i ty pochopíš, že nejkrásnější zvuk na světě je dětskej řev - ovšem řev cizího parchanta kterej nemusis řešit ty. můžeš dál lézt, chlastat, spat nebo cokoli jinýho co děláš rád.
Lukas B.19:03:27 12.05.2016
odpovědět 
     Re: babyfriendly oblasti
nevim o jakych klettergartnech mluvis, ja se je prave snazim zjistit. Bud tak hodny a nejaky mi doporuc.
Ja do Tisy vubec nechci, tak nevim, proc se tu porad nekdo rozciluje nad tim jak jim vadim s deckem na pisku :-)
a lukas to vystihl presne. Neni to moje dite, muzu vesele lizt dal. Osm metru nad kruhem a slyset rvat moje dite... jo, to musi bejt problem.
feu19:56:01 12.05.2016
odpovědět 
      Re: babyfriendly oblasti
Klidně si mě zařaďte jako babyenemy, je mi to úplně fuk; ale jakejkoliv dětskej řev, kvůli kterýmu například jako lezec neslyším, co na mne jistič volá, mi vadí a nadále vadit bude. A stejně tak mi vadí batole, který se mi motá za zádama a jeho maminka si myslí, že na něj přece dám pozor, když budu muset skočit dozadu, abych to tomu na prvním konci zkrátil. Kurvafix.
20:14:49 12.05.2016
odpovědět 
       Re: babyfriendly oblasti
tohle laktačky nikdy nepochopí ... - když s dětma na písek, tak doporučuju nějake lezoucí kamarádky a lichý počet - pak se vždycky nějaká najde co děti pohlídá (a ženský mají to hlídání o dost víc v krvi něž chlapi)...

17:33:37 13.05.2016
odpovědět 
    Re: babyfriendly oblasti
Ty jo, to je ale sebestrednej a sobeckej pristup. Neco si umanu a vsichni ostatni se s tim musi smirit nebo delat neco jineho.
Mas kliku, ze podobny pristup k zivotu jako ty nema vetsina lezcu, kteri do skal jezdi bez deti, to by sis moc nezalezla..

Mit deti prinasi jak pozitiva tak negativa. Smir se s tim a neotravuj temi negativy lidi, kteri za ne nemuzou a nemaji s nimi nic spolecneho.
21:23:39 12.05.2016
odpovědět 
 Re: babyfriendly oblasti
feu ty nejsi nenarocna... moznosti jak vyhovet temhle narokum existuji A: opravit plzenskou dalnici a poridit si ferari (Hirsbach je pak 90 minut od Prahy) B: prestat se bat na pisku ;). No vyber si...
laco15:32:35 12.05.2016
odpovědět 
 Re: babyfriendly oblasti
na webu skaly.horosvaz.cz jsou oblasti vhodné pro pobyt s dětmi oznečené ikonkou, tak se to tam dá prolistovat.Skal s tímhle označením je 558.
Co mně tam napadá: Alkazar, Tisá - o té se tu mluvilo. Černolice, částečně Holý vrch - vedle Alšovvy vyhlídky je celkem příznivý plácek. Lomy nad Velkou. Polínko. Ostrov - Himmelrejch kolem Továrních věží. Dobrá je Hrubice, pokud je sucho a máš tam co lézt - pískoviště všude a třeba plácek mezi Blatníkem a Majákem je pro děti docela fajn.
Petr Jandík16:56:10 12.05.2016
odpovědět 
  Re: babyfriendly oblasti
Z tvýho seznamu ale vypadává jak Hrubice a Ostrov (požadavek na sportovní lezení bez nutnosti dojišťování), tak Černolice a Holý vrch (požadavek na cesty pro lidi kteří lezou 8-9).
Mohly by fungovat některý z těch novejch oblastí okolo Vltavy. Pokud se mi vybavuje (nejezdím tam), tak jsou to sportovky a často celkem těžký. Jak se tváří místní na bandy děcek ale nevím.
18:27:48 12.05.2016
odpovědět 
   Re: babyfriendly oblasti
to posledni je pomerne babyenemy, ale mistni sou s detma pomerne szity
l.19:20:40 12.05.2016
odpovědět 
    Re: babyfriendly oblasti
babyenemy, haha :-)
feu19:57:37 12.05.2016
odpovědět 
 Re: babyfriendly oblasti
Zkuste jednou Přílepy. je tam jen pár ťežších cest, ale pěkný místo a pro děcka luxus.
Jirka17:59:23 12.05.2016
odpovědět 
  Re: babyfriendly oblasti
Pantak?
Bobr21:22:28 12.05.2016
odpovědět 
   Re: babyfriendly oblasti
jo, to je vlastne tradicni jeslickova oblast, dik za pripomenuti :)
l.08:30:18 13.05.2016
odpovědět 
  Re: babyfriendly oblasti
Jo na přílepy jsem zapomnel, to je pravda a tam jsou i tšžký cesty
Petr Jandík21:35:50 12.05.2016
odpovědět 
   Re: babyfriendly oblasti
Lacovo návrh: varianta A/ je jasný vítěz! :-)
jirka17:43:45 13.05.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi