Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230766 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ptáci v Poříčí19.05.2016
Nedávno se tady objevila zpráva, o hnízdění ptáku v Poříčí nad Sázavou. Nevíte někdo, jak to vypadá?
 Lezení v okolí19.05.2016
Na stránkách HO Benešov není uvedeno, že by byla nějaká změna, takže to vydrž. Sázava: Pikovice, Pro

 Marmolada18.05.2016
Ahoj, prosím o informaci, zda se dá nějak rozumně přejít mezi Punta Rocca a Punta Penia.
Díky předem.
 Re: Marmolada19.05.2016
Hoj! Jendou byl takovy pseudo pokus co se nepovedl.

Ma to nekolik bodu:
a) le
  Re: Marmolada19.05.2016
jo a feratou etherneou sestupvat s nejvyssi opatrnosti (20...08? jsem tam tusim byl naposledy) VELMI
   Re: Marmolada19.05.2016
Eternu jsem šli cca před 6 lety, oficiálně již byla zavřená. Lano místy chybělo pouze v dlouhé plotn
    Re: Marmolada19.05.2016
na zacatku si pamatuju mirne previslou skalu. Nez zacly ty plotny. A v pulce toho previsu ocelak kon
  Re: Marmolada19.05.2016
Judovano, díky moc za solidní informace. Ferrata eterna by už měla být kompletně opravena (cca 2-5 r
   Re: Marmolada19.05.2016
jj, chrastak. To co pise HonzaC o tom zlabku je zajimavy. Ja do toho koukal ze spoda a i zvrchu a je

 Sportovní lezení Anglie18.05.2016
Sháníme informace o SPORTOVNÍM lezení v jihozápadní Anglii. Zatím to vypadá na Portland, Cornwall atd. Všechny informace, zkušenosti, odkazy na průvodce, ... budou vítány. Díky, R.
 Re: Sportovní lezení Anglie21.05.2016
Cornwall je best granit in the country... ale zatim sem byl jen na southern sandstone...to je vubec
  Re: Sportovní lezení Anglie25.05.2016
Nevíš prosím, jak to je na Cornwallu s jištěním?
   Re: Sportovní lezení Anglie25.05.2016
Portland je jistota, je tam přes 1000 navrtanych sportovních cest a přehledný průvodce je od Rockfax
    Re: Sportovní lezení Anglie26.05.2016
Corwall je po vlastnim.
    Re: Sportovní lezení Anglie28.05.2016
Diky moc. To je velka pomoc :)

 Gerlach Martinkou18.05.2016
Ahoj,
určitě se tu najde někdo kdo lezl na Gerlach Martinkou (zajímá mě hlavně zkrácená varianta s nástupem do Litvorového sedla). Zajímalo by mě jak často je potřeba zakládat postupové jištění a co všechno si pro to vzít sebou.
 Re: Gerlach Martinkou18.05.2016
Sel jsem to před mnoha lety jako téměř uplny zacatecnik. Skoro jsme to bezeli a urcite se nikde neji
  Re: Gerlach Martinkou18.05.2016
Nevím kdy tam chcete ale touhle dobou může bejt dost sněhu na sestupovce.
M
   Re: Gerlach Martinkou19.05.2016
Plánujeme to na víkend 11.-12.6. to už by tam tolik sněhu být nemuselo.
    Re: Gerlach Martinkou19.05.2016
Tatry sou letos zavřeny i pro horolezce do 15 června!

Skialpinistická sezóna v Tatran
     Re: Gerlach Martinkou19.05.2016
Ještě jednou si přečti návštěvní řád TANAPu.
   Re: Gerlach Martinkou19.05.2016
Když jsme u té sestupovky, dá se dobře najít a jaký je její charakter? Jestli s sebou tahat dvě půlk
   Re: Gerlach Martinkou19.05.2016
Ještě by mě zajímalo jestli jsou do Batizovské próby pro sestup potřeba mačky nebo jestli se spíš sl
    Re: Gerlach Martinkou19.05.2016
Sestupuje se pěšky. Slanit se dá něco na závěr, tam, kde jsou řetězy.
Pokud budou hnusné pod
    Re: Gerlach Martinkou20.05.2016
Nechci te uplne odrazovat, ale asi bych vzhedem k formulovanym dotazum byl trochu opatrny. Martinka
     Re: Gerlach Martinkou20.05.2016
Je to orientacne dost narocny podnik, kdyz ti padne mlha a neznas to tak potes koste :D

 Nepiskovcove skály v Cechach17.05.2016
Ahoj,

Vím, že by se to nemělo, ale nemáte někdo v PDF Nepískovcové skály v Čechách horolezecký průvodce (1)? Antikvariáty jsou bohuzel prázdné a zde v inzerci také bez úspěchu.

Díky moc Jarda
 Re: Nepiskovcove skály v Cechach17.05.2016
Bohuzel mam dva exemplare toho druheho dilu. Jednicku mam jen jednu a nedam z ruky. Skenovat to vazn
  Re: Nepiskovcove skály v Cechach18.05.2016
Díky moc za nabídku, zkusim jeste jestli nemá někdo to PDF a pak bych se na tebe kdyztak obratil
   Re: Nepiskovcove skály v Cechach18.05.2016
Divil bych se, kdyby to už nebylo naskenovaný.
    Re: Nepiskovcove skály v Cechach18.05.2016
Já právě taky, ale nikdo se nehlásí a na netu je jen dvojka.

J.
 Re: Nepiskovcove skály v Cechach18.05.2016
at slouzi..
  Re: Nepiskovcove skály v Cechach18.05.2016
Pán bůh ti to zaplať, moc děkuji :-)

 Baby VS antibaby II. link pro para-militatní mamino-picmendy17.05.2016
https://www.youtube.com/watch?v=3NoV4yY3bGA
 Re: Baby VS antibaby II. link pro para-militatní mamino-picmendy17.05.2016
Ty pudes kámo
  Re: Baby VS antibaby II. link pro para-militatní mamino-picmendy17.05.2016
Jo jo, pude pude Džony
   Re: Baby VS antibaby II. link pro para-militatní mamino-picmendy17.05.2016
 Re: Baby VS antibaby II. link pro para-militatní mamino-picmendy17.05.2016
stačilo být teď v neděli v brně na hudym ...
- 4 samice + 3 samci + 3 mláďata... - nechápu pr
  Re: Baby VS antibaby II. link pro para-militatní mamino-picmendy17.05.2016
a kdyz se podivas na seznamku, tak sou tam furt inzeraty jak se navzajem nekdo hleda.
Lidi vu
   Re: Baby VS antibaby II. link pro para-militatní mamino-picmendy17.05.2016
to jo - ale ona stačí vlastně i diskuze tady:

...a když jsme u toho, kdeže jsou ti ch
    Re: Baby VS antibaby II. link pro para-militatní mamino-picmendy17.05.2016
Tady jsem!!!
     Re: Baby VS antibaby II. link pro para-militatní mamino-picmendy17.05.2016
a jak to máš - pravé přední a leve zadní jeep a zbytek ferari?
  Re: Baby VS antibaby II. link pro para-militatní mamino-picmendy18.05.2016
by mě zajímalo jestli někdo z nich chodí na lezce a poznali se
 Re: Baby VS antibaby II. link pro para-militatní mamino-picmendy22.05.2016

 Bouldrovka Btislava17.05.2016
Ahoj, můžete prosím dopoučit nějakou bouldrovku v Bratislavě. Díky J. Čáka

 Kvalitní kalhoty do hor16.05.2016
Ahoj, koukám se po kvalitních dámských kalhotách do hor - ne přímo na lezení, ale na chození po horách. Čeká mě letos Asie a Balkán a potřebuju mít spolehlivý potah na zadek - takový, který se neproděraví při jakémkoli sešupu na zem. Prostě pevný matroš,
 Re: Kvalitní kalhoty do hor16.05.2016
 Re: Kvalitní kalhoty do hor17.05.2016
v sekáču se daj sehnat slušný věci za pár šupů...
  Re: Kvalitní kalhoty do hor17.05.2016
zrovna jsem to chtěl napsat, zajdi do sekáče a z milionu kalhot za 30,- si vybereš. až se (jestli se
 Re: Kvalitní kalhoty do hor17.05.2016
No, čekala jsem zde inteligentnější osazenstvo.
  Re: Kvalitní kalhoty do hor17.05.2016
Jak to? Vždyť se ti kromě jedný (mojí) dostalo samých rozumných odpovědí.
   Re: Kvalitní kalhoty do hor17.05.2016
asi ti začínám rozumět - ale víš, když zajdeš do Hudáče a koupíš ty vysněné vytuněné kalhoty za dva
    Re: Kvalitní kalhoty do hor17.05.2016
bylo pro ilju
    Re: Kvalitní kalhoty do hor18.05.2016
Tuším, jak budu zapáchat. Budu zapáchat jako bolavá noha navlečená do protismradové ponožky zn. Brid
  Re: Kvalitní kalhoty do hor17.05.2016
sel na ně, tomu vůbec nerozumí. Zajdi do Hůdáče, tam maj fakt slušiví hadříky.Třeba mě se strašně lí
  Re: Kvalitní kalhoty do hor17.05.2016
Kalhoty se mi rozpadly během 3 měsíce cesty v Iránu. Tam jsem si koupil nové v přepočtu za 100Kč a s

 Lezačky na vápno16.05.2016
Zdarec,chtěl bych se zeptat jaké lezačky se hodí na vápno případně specifikace:převis - kolmý - položený terén??? Dík za radu.
 Re: Lezačky na vápno16.05.2016
Spíš tvrdší. Nic jiného se říct nedá, je to totiž děsně obecné a v zásadě se ukazuje, že se na vápno
 Re: Lezačky na vápno16.05.2016
Speciálně na vápno jsou podle mě výborné Triopy. Ostatně jako na jakýkoliv jiný povrch, záleží pak j
  Re: Lezačky na vápno17.05.2016
Právě jsi podělal další diskuzi, která mohla být celkem přínosná (i když v historii se tu už beztak
  Re: Lezačky na vápno17.05.2016
Právě jsi podělal další diskuzi, která mohla být celkem přínosná (i když v historii se tu už beztak
   Jak zabít trolla?18.05.2016
Víte jak zabít trolla? nejlépe nechat vyhladovět... Tak ho prosím už nekrmte.
    Re: Jak zabít trolla?18.05.2016
Nejhorší je, že tímto přístupem dotyčný Triop evidentně poškozuje. Shodou okolností Genusy zrovna le
     Re: Jak zabít trolla?19.05.2016
Taky je lezu a jsou to krapy..
      Re: Jak zabít trolla?19.05.2016
:-)
  Re: Lezačky na vápno18.05.2016
:D
Nahodou to zvladl vyborne, vcetne zopakovani tech argumentu z predchozi diskuze!
 Re: Lezačky na vápno17.05.2016
Je škoda,že si tu někdo léčí své komplexy a pomlouvá českou firmu,která něco dělá pro lezení,nehodno
  Re: Lezačky na vápno17.05.2016
Osobně lezu v La sportivách. Tady nezkazíš nic miurama. Sednou skoro každému a na vápně budou dobrý
  Jak zabít trolla?18.05.2016
Víte jak zabít trolla? nejlépe nechat vyhladovět... Tak ho prosím už nekrmte.
  Re: Lezačky na vápno18.05.2016
Pokracuj! :)
 Re: Lezačky na vápno17.05.2016
no, v obtížnostech, z hlubiny kterých se tento dotaz dá spravedlivě očekávat, se hodí na vápno napro
  Re: Lezačky na vápno17.05.2016
Asi nejpřínosnější příspěvek do diskuze na Lezci ever :)
   Re: Lezačky na vápno18.05.2016
JJ, plně souhlasím, pokud člověk neleze víc jak 9 tak to nemá smysl více méně řešit... a ti co to le
    Re: Lezačky na vápno18.05.2016
Právěže v lezačkách to je narozdíl od sedáku, expresek...
Pokud začínáš, kup si nějaký pohodl
     Re: Lezačky na vápno18.05.2016
na previsle vapno LS solution. na vicedelky LS miura. jinak plati jak psano vyse ze lezka vam "

 Banát16.05.2016
Nemáte někde zkušenost se sportovním lezením nebo boulderingem v okolí rumunského Banátu?

Díky za rady

Ondrej

1   ...   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   306   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Marmolada
Ahoj, prosím o informaci, zda se dá nějak rozumně přejít mezi Punta Rocca a Punta Penia.
Díky předem.
Krtek15:17:27 18.05.2016
odpovědět 
 Re: Marmolada
Hoj! Jendou byl takovy pseudo pokus co se nepovedl.

Ma to nekolik bodu:
a) ledovec pod punta roca byva v lete hodne hnusnej. V marastu bych i rekl (prekvapive) nebezpecnej
b) z punta roca primo dolu (jakoze jinam nez k lanovce pian fiacconi) je to bud dalkeo, nebo mega hnusny
c) vystup prez malga banc na serauta punta roca je neuveritlene dlouhej a neuveritelna pruda
d) ferrata via ethernea je nadherna, ale je to docela darda (cili zabere cas)
e) vystup na hlavni vrchol marmolady od jezera, bez lanovky feratou nahoru a normlakou dolu JE dlouhy.
f) "rozumene" spojeni mezi obema vrcholy neexistuje.


Na zaklade vyse uvedenho jsme se o ten prechod prakticky ani nepokusily.

Sli jsme jeden den na halvni vrchola dolu, druhej den ferratu etherneu a pokus na punta roca se pro marast enzdaril, a prez pian fiacconi zase k hrazi.

Pokud neplanujete seriozni lezeni z jendoho vrchou na druhy, pak myslim ze bude nekde na pul cesty spat, neb to pod 20 hodin nedate. Neb mezi obema vrcholama musite celkem sejit dolu a zase nahoru.

Teoreticky, kcybych to sel znova, sel bych nejdriv tou lekhou feratou hlavni vrhcol marmolady, pak normalkou na pul cestu dolu, za vecerniho slunick ana vrchopl punta rocka, tam bych spal, a rano nejak dolu. Tezko rict kama (ty velky lyzarsky lanovky v lete nejedou z ejo :) )
Ci spis "chtel bych spat" nevim jak to tam vypada :) Alevzheldem k otmu ja paradne se da spat v muzeu de la gruera grnade marmolada, tak verim ze na punta roca bude podobny houmless-luxus

Ovsem nevim jak bych sestoupil. Dolu prez malga banc - fuj. Dolu k jezeru.. kdo to ma pak obchzet. Cili do muze grande guera, a pak po ledovci zpatky k lanovecce pod halvnim vrcholem...
judovana10:10:25 19.05.2016
odpovědět 
  Re: Marmolada
jo a feratou etherneou sestupvat s nejvyssi opatrnosti (20...08? jsem tam tusim byl naposledy) VELMI neudrzovana, (ale o to nadhernejsi kdyz to cekas) zpoust useku ponicenych. Nejtezsi misto BEZ fixniho lana. Nahoru to byl 5kovej previsek, dolu tuty slaneni. A je to na zacatku feraty, cili pokud byste to sestupovali, tak slnaujete poslendich 100 metru (a nebo se jak trdla 1000 vyskovych vracite zase na horu do muzea) (a ne neobejde te to) - Kdyz to (nahoru odjistie, jsou tam kramle po 15 metrech jistici tyce)

jak rikam - stav tak 10 let zpet...
judovana10:13:50 19.05.2016
odpovědět 
   Re: Marmolada
Eternu jsem šli cca před 6 lety, oficiálně již byla zavřená. Lano místy chybělo pouze v dlouhé plotně, ale to má maximálně tak 60-70° a obtížnost max III. V hřebenové části byla občas ulomená jistící tyč, ale lano bylo všude. Žádný převis si nevybavuji. Vlastní lano jsme nakonec nikde nemuseli použít. Dolů jsme scházely žlábkem přímo od stanice lanovky, ze začátku to bylo kousek nepříjemné, ale nic hrozného. Sestup mohl být cca 2h, ale to už si moc nepamatuji
HonzaC13:23:59 19.05.2016
odpovědět 
    Re: Marmolada
na zacatku si pamatuju mirne previslou skalu. Nez zacly ty plotny. A v pulce toho previsu ocelak koncil, a bylo fakt serioznich 10 metru. mladistva blbost, plna polni, a tak 80m pod zadnici. Nic na co bych rad vzpominal.... Pak v plotnach toho chybelo hafo, al tam uz to nevadilo (jak rikas II-III(opravdu max III)
judovana15:50:56 19.05.2016
odpovědět 
  Re: Marmolada
Judovano, díky moc za solidní informace. Ferrata eterna by už měla být kompletně opravena (cca 2-5 roků).
Uvažoval jsem i o hřebenovém lezení (cca III-IV - podle mých představ) mezi uvedenými vrcholy, ale nedohledal jsem k tomu nic. Jednou jsem tam byl v zimě a skála na hřebeni mi připadala hodně drolivá. Jak jste to viděli vy?
Krtek14:15:42 19.05.2016
odpovědět 
   Re: Marmolada
jj, chrastak. To co pise HonzaC o tom zlabku je zajimavy. Ja do toho koukal ze spoda a i zvrchu a jedina myslenka byla "s plnou polni.. nikdy..." (ne kuli obtiznosti, ale kuli deelce a charakteru)
judovana15:53:01 19.05.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi