Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
50.Zaoral 9994
51. 9986
52.Šenkýř 9969
Bouldry:
50.Tran 9078
51.Šolc 9053
52.Čech 9050
Hory:
2.Skopec 7086
3.Groš 6550
4.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230799 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
Alpin Třebíč - Třebíč
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách03.06.2016
Ahoj, zná někdo nějakého novějšího knižního průvodce s odjištěnými vícedélkami ve Vysokých Tatrách? Popřípadě kde se dají sehnat? Díky
 Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách03.06.2016
 Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách04.06.2016
Konkrétně zde:

 Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
takové hovadiny jako "odjištěné" vícedélky v Tatrách naštěstí nenajdeš - alespoň ne v tom
  Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Nemas pravdu. Ve slovenskych tatrach je spousta odjistenych cest. tatry nfo sk dokonce uz zavadi i
   Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
tak to jsem netušil a je to smutné. "Prvovýstup" s nýty po metru umí udělat každý ňouma, a
    Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Ty vole co je tohle zase za kokotinu? Nejistitelný těžký plotny se na horách nejtujou zcela běžně. I
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Nelézt do ní :)
Anebo do ní vlézt až tehdy, když budu práskat desítky a potit se v jedenáctká
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
To je fakt, zustal bych jen u koutu a spar! A rozhodne bych za spravny horsky lezeni oznacoval jen t
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Hele takovýhle ultraklasický móresy jsou spíš princip sem tam v nějaký skalkařský oblasti. Princip k
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
plotny v horách po pěti metrech - no však o tom všichni mluvíme, že to ano. jenže tady někdo psal, ž
        Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
mame problem... kdo ma problem? hodnotici mistni eticka komise? problem maji vetsinou teoretici. to
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
No třeba když jsme u těch Tater tak dost morálové lezení pamatuju v plotnách je Total Free Jazz, klí
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Je rozdíl mezi nýty po 5 a více metrech (hory normál), když vrtáš z háčku a nýtování z žebříku, kter
    Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
He he :), zkus si nekdy udelat treba patnactidelkovou horskou cestu s nyty a mozna budes prekvapen,
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
vrtání z žebříčku bohužel není vrtání z lezecké pozice - a reakce byla právě na tohle (lepší jištění
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
???
Zkus si to. Budes mit problem vynest matros i pod nastup, natoz pak s tim lezt a vystrojo
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
Myšleno bylo navrtat nýt, zavěsit do něj žebříček, z něj navrtat další atd. - všichni kritici tady k
    Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
A kam chces prosimte posouvat to horske lezeni? Vzdyt jsme vsichni hobby lezci a vubec tady nejde o
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
dvacet sportovně vynýtovaných délek můžu vylézt i na srbsku

sportovky můžeš přece léz
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Ty si tam jedes zalezt horske cesty (at je tva predstava horske cesty jakakoliv), nekdo jiny zase ne
    Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Nechápu, co ti na tom vadí. Tak tenhle typ cest nelez. V Tatrách máš dost možností lezení cest horsk
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
kdyby to bylo jen tak, jak říkáš, možná bych to zkousl, jenže ony se nýtují i ty staré klasiky a ten
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Zrovna v Knize se letos někomu splašila vrtačka. V půlce knihy a v půlce délky pod knihou jsou fungl
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
štandovací borháky jsou tam už dlouho (a dávali je ne kvůli lezcům, ale kvůli vůdcům), ale jestli ně
        Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Jooo, Kniha - softmoverska klasika par delkovych lezcu od klavesnice..
         Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
Spíš horoškolní klasika.
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Ktera stara klasika v Alpach je nove vynytovana v mistech, kde driv nebylo jisteni? Bud konkretni. K
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
tyvoe, zajed nekdy do hor
        Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Konkretni priklady zadne, ale blbe kecy ano? :D

Neboj, jezdim docela casto. Ja bych t
         Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
Jména si nepamatuju, ale bylo to ve Vrace (Bulharsko), ve Švýcarsku Le chic,le choc .. a další v údo
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
odlez 5 metrů v šestce, sedmě není nic morálového, když to v klíčovém místě odjistí dobře. bohužel s
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
To je dobry nonsense :D. Uvedomujes si, ze kdyz jistis po metru, vyjde ti jisteni i na tech 5, 7 met

 4 bludy o horolezcich.03.06.2016
Kde se da najit text 4 bludy o horolezcich? Čtyři bludy o horolezcích, zvláště „Blud 3: Horolezectví posiluje charakter“ a „Blud 4: Horolezectví umožňuje lidem uzavírat těsná přátelství“.

Vim, ze existoval, ale nemuzu ho nikde na internetu
 Re: 4 bludy o horolezcich.03.06.2016
Blud 3: Horolezectví posiluje charakter

(…) Obraz horolezce se jeví jako obraz člověk
 Re: 4 bludy o horolezcich.03.06.2016
Povodne bol zjavne tuna -
  Re: 4 bludy o horolezcich.04.06.2016
Hej, zmizol, ale ak pohľadáš v archíve, nájdeš... Na HK Vyšehrad bolo toto:
**********
   Re: 4 bludy o horolezcich.04.06.2016
takze cele to podle tech bludu 1. az 4. to nikdy neexistovalo? Protoze ja nachazim jen nejake histor
    Re: 4 bludy o horolezcich.04.06.2016
:))))))))))
Jo, jo, to je doba. Není-li něco na Internetu, tak to neexistuje a nikdy neexisto

 FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Ahoj, chystáme se do Jury, byly jsme v pár oblastech. Chtěl bych zkusit něco nového. Co byste doporučili za oblast, cesty? Obtížnost 7a - 8a
 Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
především bych doporučil používat mozek - Google - frankenjura.com - výběr podle obtížnosti
  Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Chtěl poradit, podle toho, co kdo lezl. Je jasný, že cesty jsou i v průvodci.
   Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Ptát se můžeš třeba na konkrétní cestu, ale zeptat se, kde máš v Juře lézt, když je tam v jeho obtíž
    Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
On ale nechtěl přímo cesty, ale OBLAST !
     Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Tak to se omlouvám, těch jsou tam jen stovky.
 Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Tady mas seznam:
 Re: FRANKENJURA - kde lézt?02.06.2016
Dle tvého dotazu nevěřím že lezeš 7a až 8a. Nemělo to být VIIa až VIIIa????
  Překlep02.06.2016
Když se podíváš na klávesnici tak ti dojde, že to byl překlep, omylem byla vždy stisknuta klávesa vý
   Re: Překlep02.06.2016
7q - 8q?
    Re: Překlep02.06.2016
:-) A teď zkus numerickou :-)
     Re: Překlep03.06.2016
71 - 81?

 Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Ahoj,

předem upozorňuji, že jsem lezec začátečník. Rád bych se vás zeptal: Všude v návodech pro práci s GroGri2 je uváděno, že druhá ruka musí držet neaktivní lano (u zadku). Chtěl ale použít druhé jištění, třeba prusíkem, který bych držel
 Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
"Druhé jištění", tím myslíš, že by sis na volný konec lana pod grigri ještě uvázal prusík?
  Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Omlouvám se, nepodal jsem dostatek informací. Jištění lezce chápu, naučili mě to profíci a kamarádi.
   Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
no jistě, občas svůj život svěřuješ něčemu nezálohovanému. třeba řidiči autobusu. nebo si představ,
    Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Krtek: třeba práve proto autobusem nejezdím... Pokud tu je šance druhého jištění, rád se ji naučím.<
     Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Uvědom si, že gri-gri je určeno na jištění prvolezce a to primárně. Lze s ním slanit na jedom pramen
     Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Nikde niko nepoužívá... Nedělej to ani ty.
   Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Primárně bys měl napsat za účelem jakých aktivit stoupáš nahoru pomocí Jumaru a slaňuješ s GriGri. A
    Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Obávám se, že je to geokačer. Už jsem zblízka slyšel o třech volných pádech - všechny měly stejný pr
     Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Kubo, myslel jsem, že všechno víš, všude jsi byl už dvakrát a od všeho máš klíče. Ale přesto se najd
      Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Všude jsem nebyl, všechno neznám, ale geokačery docela sleduji a vstávají mi z jejich jejich některý
       Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Ale to jen proto, že doba přeje debilům, kteří než by se něco naučili používat, raději přestanou jez
        Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Jo.
   Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Ahoj Květy, na začátku píšeš, že jsi začátečník. Lézt pomocí samojištění je činnost již méně intuiti
    Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Krtek: třeba práve proto autobusem nejezdím... Pokud tu je šance druhého jištění, rád se ji naučím.<
     Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Odkaz, který jsem posílal, je právě na tebou zmiňovanou metodiku. Je samozřejmě dobrá, jen je potřeb
     Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
P.S. Výše uvedené činnosti možná v praxi nepoužiješ, ale pochopíš, jak ty věci fungují a spoustu se
     Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Tak nevím Květy, píšeš o tom, jak se zajímáš a rady přijímáš od profíků, tak proč se ptáš tady a ne
      Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
jako optimální vidím učební obor technického zaměření a pak dva tři semestry teoretické machaniky, p
 Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Tady máš návod:
 Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
píšeš, že používáš jumar pro cestu nahoru, který pak odepneš a slaníš grigri. Jestli máš ve štandu d
  Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Já bych se nebál o oplet, ale o lezce. Nejen s jümarem, ale také s bogibsem a grigri a čímkoliv jiný
  Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Jendozbrna - Padat x metrů do uzle s jumarem?! No mňauvajs. To není záloha, to je totál kokotina. To
   Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
hádám bych chtěl moc kdyby jsi místo těch zbytečných útoků trochu více rozvedl, v čem konkrétně vidí
    Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Leo se nejspíš jednou zabije, až se mu něco trochu nepovede. To ovšem neznamená, že to musíme zopako
     Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
vždyť to taky nebylo na tebe, ty Kubo.. ale na toho křiklouna z druhé reakce(neplést z druhé redakce
  Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Ty dva metry jsou na houby. Dynamika se protáhne klidně o 15%.

Osobně nejsem schopný
   Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Ty dva metry jsem jenom tak plácl. Máš naprostou pravdu, že je třeba brát v potaz průtažnost lana a
    Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
No právě. Je to začátečník. Ptá se tu na základní věci. Tomuhle pravděpodobně nedojde, že ty "d
 Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
jo jo, kravinský odpovědi se ti tu hezky množí, to jsem zvědavej jestli ti dojde že přes diskuzi na
  Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Nevadí že to vysvětluje méně obratně. Ale něco bude na tom, že to co si představuje není reálné. Čil

 edleweiss31.05.2016
u koho plete edelweiss? na omak mi ty špagáty přijdou asi nejpevnější na trhu, nejvíc utaženej oplet. otázka je, co udělá zub času..
 Re: edleweiss31.05.2016
U Triopu.
 Re: edleweiss03.06.2016
U Bealu, který i Edelweiss vlastní.

 Lezení v okolí České Lípy30.05.2016
Poradil by mi někdo kde hezky zalízt v okolí České Lípy? Vyhledávám cesty zhruba do 7-, kvaky a krátké cesty mám taky rád. Vím, že v okolí jsou Dubské skály, jen netuším, které oblasti jsou z aspoň trochu pevnějšího materiálu. Jiné oblasti neznám vůbec.
 Re: Lezení v okolí České Lípy30.05.2016
Mezi CL a Novým Borem je kopec Kasparak /naproti odbočce na Chotovice, odbočka u autobusové zastávky
  Re: Lezení v okolí České Lípy30.05.2016
Díky. Nevíš ještě který oblasti na Kokořínsku jsou pevnější? Rač je dobrej nebo ne?
   Re: Lezení v okolí České Lípy30.05.2016
Rač je z těch pevnějších a je to tam moc hezký, pozor na omezení, ne všude je celoročně možno...
    Re: Lezení v okolí České Lípy31.05.2016
taky jsem slyšel, že je to na Rači pevné. Ale asi jak kde - po návštěvě Rače mi to kdysi druhý den p
     Re: Lezení v okolí České Lípy31.05.2016
Opravdu pevnej materiál v dubskejch je zaležitost pár věží:
Věž u Nedvězí,Pazourková věž, Běc
      Re: Lezení v okolí České Lípy31.05.2016
Ještě Věž Helgy (Kokořínsko), Havířská věž (Máchovo jezero), Malá Krkavčí skála a dvojvěží Uranová -
 Re: Lezení v okolí České Lípy31.05.2016
Jak píše Element - sjeď si na Kašpara (průvodec na
 Re: Lezení v okolí České Lípy31.05.2016
Krom toho, co už tu bylo zmíněno, mě napadá ještě Kreutzberk (směr Litoměřice), pak střelnice na Svo
  Re: Lezení v okolí České Lípy01.06.2016
Díky moc za rady. Je tam ještě něco super/významnější oblast v širším okolí (řekněme do nějakých 70
   Re: Lezení v okolí České Lípy03.06.2016
Ne, geologicky je všechno kolem převážně písek, občas prorazí vyvřelina. Jištění vypadá rádoby sport
   Re: Lezení v okolí České Lípy03.06.2016
"do nějakých 70 km, lehčí sportovnější dobře odjištěné cesty (do cca 7), kde najdu borhák po 3m
   Re: Lezení v okolí České Lípy03.06.2016
Do toho širšího okolí by se dal ještě zahrnout lom Königshain (sportovně odjištěná žula), nebo Bořeň
 Re: Lezení v okolí České Lípy03.06.2016
Kašparák moc nedoporučuju. Byl jsem tam loni, sice to je dobře odjištěný, ale bylo to lámavý. Takže
  Re: Lezení v okolí České Lípy03.06.2016
Lámavý to místy je, ale hlavní směry jsou čistý. Jestli chceš tipy na nelámavý cesty, napiš na f.kri

 FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Nedávno jsem se bavil s kamarádem o lezeckém stylu flash. Definice je jasná, ale zajímal by mě váš názor, zdali je flash, když si cestu proslaním a dívám se. Podle mě už tohle flash není. Ten je jen "pohled zespodu" nebo ne? Díky za názory!
 Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Krátkou cestu nemusíš proslaňovat, chyty si prohlédneš třeba z protisvahu... A máš to za OS. Všechny
  Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Proslanit a vyčistit už je na hraně. Protože to už ty chyty vlastně osaháš. Klasickej flash je, že c
   Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Proslanění není na hraně, proslanění je za hranu.
   Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
A pak se běžně používá flash pro případ, že jsou expresky v cestě a ty jsi viděl někoho lézt. Asi už
  Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Taky si myslím, že to proslanění je už out. Protože to už není klasický flash, kdy se díváš ze země,
   Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Mě se zase zdá, že proslanění nemusí být zcela za hranou. Záleží, jak to proslanění pojmeš. Ale že b
    Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
To už si rovnou za flash počítej i druhej pokus;) Jasný, že některý cesty se dají nakoukat ze země l
     Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Neříkám, že to tak nemůže být. Spíše říkám, že je sranda a zajímavé hledat tenkou ale jasnou červeno
   Re: FLASH přelez - jak to je?31.05.2016
Když se díváš ze země, tak je to klasický OS :-) Stejně tak, jako když se díváš z protisvahu.
 Etický semafor 8a.nu30.05.2016
Netýká se to jen Flashů ale i dalších věcí - nához k různým polemikám:
  Re: Etický semafor 8a.nu30.05.2016
12. bod- boltování tradičních štrek pro jistotu není vůbec rozepsaný :-D
   Re: Etický semafor 8a.nu30.05.2016
Dobrej postřeh :(
   Re: Etický semafor 8a.nu30.05.2016
a co teprve "čištění" sportovek přelezených tradičně, na greenpoint :-D
  Re: Etický semafor 8a.nu31.05.2016
Dobré! Je to každopádně k diskusi. Třeba boulder jde snad taky flashnout, ne? A to si ten šutr obejd
   Re: Etický semafor 8a.nu31.05.2016
Jono, to předcvakávání prvního mám taky za hranou :-) A dvě? Tak to je totálka.. :-D
 Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Ale zase je docela rozdíl, kdyz chyty vis ze země nebo z vrchu při slaneni, jak to nekdo psal víše!
  Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
A když tam jsou spoďáky?

Ha!?

:-)
   Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Podle mě to flash je. Co jinýho by to bylo? RP to není a OS to taky není. Takže to musí být flash z
    Re: FLASH přelez - jak to je?31.05.2016
Jestli si to dobře pamatuju, v nějakém rozhovoru Adam tvrdil, že Biographii neslaňoval, ale viděl as
     Re: FLASH přelez - jak to je?31.05.2016
Fleš- přijdu, kouknu a vylezu na první pokus. Pokud se dívám na video, není to fleš, pokud si prosla
      Re: FLASH přelez - jak to je?31.05.2016
A co je pak OS? Vzdy jsem mel za to, ze je to "prijdu, kouknu, vylezu"... (kouknu ze zeme
       Re: FLASH přelez - jak to je?31.05.2016
buď v klidu, píše kraviny...
       Re: FLASH přelez - jak to je?31.05.2016
No dobrá,poňekud jsem se uprásknul. Odvolávám co jsem odvolal, slibuji co jsem slíbil.
Kouknu

 Ostrov30.05.2016
Tak jsem se zase o víkendu přesvědčil že prasata stále žijou. V pátek příjezd do Tisý...v noci 3 hodiny slejvák jako prase. Se nedá nic dělat, jde se přes Rájec do Ostrova na pivo...v Severní části prochcaný až běda a ejhle...cca 12-ti člená skupinka to t
 Re: Ostrov30.05.2016
  Re: Ostrov30.05.2016
To je fakt. Ochranime skaly tim, ze je shodime k zemi! ;)
 Re: Ostrov30.05.2016
Pomůže jen rázná domluva autoritou pomocí legislativně nepodložených činů (rozuměj: kuličku z ložisk
  Re: Ostrov30.05.2016
A co třeba legislativně podložená autorita? Porušují výjimku z pravidel CHKO, takže porušují zákon.
   Re: Ostrov30.05.2016
Nebyli to SASÍCI? Těch tam po dešti vídám dost.
    Re: Ostrov30.05.2016
Taky sem si myslel nejdriv ze jsou to sasici, ale bohuzel...smrdelo to domovinou.

 Grossglockner podminky29.05.2016
Ahoj,
nemate nekdo aktualni info, jak to vypada v severu Glockneru, konkretne cesta Mayerlrampe?
diky jakub
 Re: Grossglockner podminky29.05.2016
podle facebooku rakušáků top podmínka ve všech cestách. Ted má ale něco málo v pondělí nasněžit. Ted
  Re: Grossglockner podminky29.05.2016
diky, nejaka konkretni stranka na FB? das odkaz, prosim?
j.u.
 Re: Grossglockner podminky29.05.2016
Eiskletterstammtisch se jmenuje
 Re: Grossglockner podminky29.05.2016
čau,týden zpátky jsme tam byli.Na biwak jsme vycházeli okolo 10,takže cesta celkem peklo,normální ch

 Grossglockner přes Palavaciniho kuloar28.05.2016
Ahoj lezci, rád bych radu od lidí, co tuto cestu lezli. Chceme jét s přítelkyní lézt tenhle kuloar, až se počasí zlepší a rádi bychom vyrazili co nejvíce nalehko. Moje otázka je taková- myslíte si, že vzít jednoduché lano nebo dvojčata? Nahoře by měl být,
 Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar29.05.2016
Vzal bych asi dvojčata. Můžou se hodit pokud byste nouzově slaňovali, jedno lano můžeš během nástupu
 Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar29.05.2016
Par friendu a jinych udelatek bych vzal urcite, lana lepsi dve, jak jiz psano.
  Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar29.05.2016
Ahoj. Kdy chcete jít? Pokud by jste měli místo, možná bychom se přidali do auta...kdyžtak napiš na 6
 Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar29.05.2016
trojka to je ale zimni trojka zejo. nejake 5-6 na letni skale moc nerozhoduje. posledni dve tri delk
  Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar30.05.2016
jedine kdyz je hnusne pocasi nebo v noci ;) .. ale je to pravda. mraky sutru. o vikendu nebo v nejak
 Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar30.05.2016
Lezli jsme letos 7.května o kus vpravo Mayerlrampe, do Palaviciniho jsme koukali shora při sestupu p
 Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar31.05.2016
No to záleží na podmínkách. Buď dolézáš přímo nahoru k hřebínku a nebo z prava poskále ( je tam borh

1   ...   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 FLASH přelez - jak to je?
Nedávno jsem se bavil s kamarádem o lezeckém stylu flash. Definice je jasná, ale zajímal by mě váš názor, zdali je flash, když si cestu proslaním a dívám se. Podle mě už tohle flash není. Ten je jen "pohled zespodu" nebo ne? Díky za názory!
Ondra11:05:08 30.05.2016
odpovědět 
 Re: FLASH přelez - jak to je?
Krátkou cestu nemusíš proslaňovat, chyty si prohlédneš třeba z protisvahu... A máš to za OS. Všechny chyty jsou načárkované, vidíš přesně kam jít... OS. Flash je různých úrovní - že ti kamarád poradí sekvenci v bouldru, ale nevíš, jak chyty berou. Nebo neznáš sekvenci, ale cestu si proslaníš a koukneš, co bere a co ne, vyčistíš chyty. Nebo znáš chyty i kroky... A furt je to flash. Jen každý má jinou váhu.
 Variant11:52:22 30.05.2016
odpovědět 
  Re: FLASH přelez - jak to je?
Proslanit a vyčistit už je na hraně. Protože to už ty chyty vlastně osaháš. Klasickej flash je, že cestu jsi nikdy nelezl a ze zdola vidíš kámoše jak to dá/ nedá a z toho se poučíš.
Steve13:08:44 30.05.2016
odpovědět 
   Re: FLASH přelez - jak to je?
Proslanění není na hraně, proslanění je za hranu.
relic17:52:35 30.05.2016
odpovědět 
   Re: FLASH přelez - jak to je?
A pak se běžně používá flash pro případ, že jsou expresky v cestě a ty jsi viděl někoho lézt. Asi už taky za hranou.
H.19:29:44 30.05.2016
odpovědět 
  Re: FLASH přelez - jak to je?
Taky si myslím, že to proslanění je už out. Protože to už není klasický flash, kdy se díváš ze země, protisvahu apod.
m16:04:59 30.05.2016
odpovědět 
   Re: FLASH přelez - jak to je?
Mě se zase zdá, že proslanění nemusí být zcela za hranou. Záleží, jak to proslanění pojmeš. Ale že by se kvůli pouhému proslanění (bez čistění a chytání) z flashe stalo RP, to mi teda nepřijde. Když je vedlejší cesta hodně blízko a můžeš mrkat vedle, tak je to v podstatě stejné, stejně jako třeba očumování z hodně příhodného protisvahu... (vs porovnej flash kdy ti někdo bezchybně radí obílené, popř. očárkované chyty vs. proslanění ale přelez bez označených chytů a rad). Záleží.
20:33:30 30.05.2016
odpovědět 
    Re: FLASH přelez - jak to je?
To už si rovnou za flash počítej i druhej pokus;) Jasný, že některý cesty se dají nakoukat ze země líp, než jiný. Ale čumět při slanění/spouštění na vedlejší cestu a pak to hrdinsky smrknout je úsměvný. No šidíš jen sám sebe...
relic21:17:36 30.05.2016
odpovědět 
     Re: FLASH přelez - jak to je?
Neříkám, že to tak nemůže být. Spíše říkám, že je sranda a zajímavé hledat tenkou ale jasnou červenou hraniční línii :-) A poukazuji na porovnání třeba s tím flashem a la bílé načárkované chyty a bezchybné "dálkové navádění". Mnohdy to je přesnější než když to očumíš z vedlejší cesty (či možná i ze slanění). PS: ať si každý sebe šidí ak chce..
21:56:01 30.05.2016
odpovědět 
   Re: FLASH přelez - jak to je?
Když se díváš ze země, tak je to klasický OS :-) Stejně tak, jako když se díváš z protisvahu.
 Variant00:16:37 31.05.2016
odpovědět 
 Etický semafor 8a.nu
Netýká se to jen Flashů ale i dalších věcí - nához k různým polemikám: http://tinyurl.com/h59vbsu
Polda19:19:59 30.05.2016
odpovědět 
  Re: Etický semafor 8a.nu
12. bod- boltování tradičních štrek pro jistotu není vůbec rozepsaný :-D
20:29:13 30.05.2016
odpovědět 
   Re: Etický semafor 8a.nu
Dobrej postřeh :(
20:57:42 30.05.2016
odpovědět 
   Re: Etický semafor 8a.nu
a co teprve "čištění" sportovek přelezených tradičně, na greenpoint :-D
21:08:06 30.05.2016
odpovědět 
  Re: Etický semafor 8a.nu
Dobré! Je to každopádně k diskusi. Třeba boulder jde snad taky flashnout, ne? A to si ten šutr obejdu a okouknu celý, okartáčuju... Rozdíl mezi proslaněním a prohlédnutím z vedlejší cesty - nevidím rozdíl :-) Záleží na konkrétním kousku skály. Nebo třeba to slézání - když je uprostřed cesty boulder nad policí, můžu do něj nalézat kolikrát chci a je to OS, ale když je boulder ze země, tak to nejde? A co je to země? Tráva, hlína, nebo kamenný schodek u nástupu? :-) A předcvaknutí prvního, tam to vidím přesně naopak. Když je ti to pod 1. těžké, tak to nelez! Jako minimum je vhodné to uvést do komentáře, že bylo první předcvaknuto. Já to nikomu neberu, obzvlášť když si sportující staříci předcvaknou první, tak to plně respektuju a až budu kmet, koupím si beztak šáhlo taky, proč riskovat špatně se hojící zranění... Ale čisté mi to nepřijde. A rozdvojky cest - můj názor - pokud flashnu/OSnu společnou část, pak cestu, kterou lezu jako druhou, mohu flashnout. Pokud OSnu společnou část a před rozdvojením je no-hand, pak můžu cestu, kterou lezu jako druhou, OSnout. Pokud společnou část (byť lehčí) nacvičuju, pak to může být nejlépe RP.
 Variant08:58:37 31.05.2016
odpovědět 
   Re: Etický semafor 8a.nu
Jono, to předcvakávání prvního mám taky za hranou :-) A dvě? Tak to je totálka.. :-D
Polda11:07:36 31.05.2016
odpovědět 
 Re: FLASH přelez - jak to je?
Ale zase je docela rozdíl, kdyz chyty vis ze země nebo z vrchu při slaneni, jak to nekdo psal víše! To je blbost prece. Zvrchu je vidíš a ze spodku ne
Wilhem22:04:09 30.05.2016
odpovědět 
  Re: FLASH přelez - jak to je?
A když tam jsou spoďáky?

Ha!?

:-)
ivoš22:18:02 30.05.2016
odpovědět 
   Re: FLASH přelez - jak to je?
Podle mě to flash je. Co jinýho by to bylo? RP to není a OS to taky není. Takže to musí být flash z těch stylů co zatím oficiálně existují. Stejně je to jedno, přece nelezeme kvůli takové kravině...
Eržik22:58:02 30.05.2016
odpovědět 
    Re: FLASH přelez - jak to je?
Jestli si to dobře pamatuju, v nějakém rozhovoru Adam tvrdil, že Biographii neslaňoval, ale viděl asi tři různé videa, jak se to leze. Kde je rozdíl? Ad absurdum se takhle můžeš skrze video podívat na libovolný chyt v cestě.
hulak13:35:59 31.05.2016
odpovědět 
     Re: FLASH přelez - jak to je?
Fleš- přijdu, kouknu a vylezu na první pokus. Pokud se dívám na video, není to fleš, pokud si proslaňuju, není to fleš. Maximálně pleš.

Kdesi v temné minulosti zapšklého pískovcového tradicionalismu se nedělal prváč pod slaněním, hádej proč. Ano, správně, mohl sis to prohlédnout a to je nepřípustné. A pokud vím, tak se v nedávné moderní minulosti nějaká dvojka pokoušela o flešnutí cesty způsobem, při kterém by se spousta místních metodiků potentočkovala. O co šlo?
První si cestu flešnul a ten co ho jistil, stál otočen zády ke stěně. Aby toho druhého nešmíroval a mohl si taky udělat pokus o fleš. Jména a oblast si nepamatuju ale třeba to někdo doplní.
ABL21:03:47 31.05.2016
odpovědět 
      Re: FLASH přelez - jak to je?
A co je pak OS? Vzdy jsem mel za to, ze je to "prijdu, kouknu, vylezu"... (kouknu ze zeme samozrejme)
21:11:59 31.05.2016
odpovědět 
       Re: FLASH přelez - jak to je?
buď v klidu, píše kraviny...
frk21:30:29 31.05.2016
odpovědět 
       Re: FLASH přelez - jak to je?
No dobrá,poňekud jsem se uprásknul. Odvolávám co jsem odvolal, slibuji co jsem slíbil.
Kouknu, vylezu, OS. Podívám se na někoho, vyslechnu si jak nato, vylezu, Fleš ho tam.
Pokud si to proslaňuju, jsem mimo mísu. I bez frku.
ABL23:19:35 31.05.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192340)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Averno 7b+ Aixorta
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1148 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi