LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
45.Winter 10054
46.Lukášek 10044
47. 10037
Bouldry:
45.Ježek 9200
46.Meier 9175
47.Chovanová 9153
Hory:
13.Černý 3878
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231231 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
WallClub - Sezimovo Ústí
Na Střelnici - Svitavy
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun

Prodejny
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Rock Point Liberec - Liberec 1
HUDYsport - Jičín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezení v okolí České Lípy30.05.2016
Poradil by mi někdo kde hezky zalízt v okolí České Lípy? Vyhledávám cesty zhruba do 7-, kvaky a krátké cesty mám taky rád. Vím, že v okolí jsou Dubské skály, jen netuším, které oblasti jsou z aspoň trochu pevnějšího materiálu. Jiné oblasti neznám vůbec.
 Re: Lezení v okolí České Lípy30.05.2016
Mezi CL a Novým Borem je kopec Kasparak /naproti odbočce na Chotovice, odbočka u autobusové zastávky
  Re: Lezení v okolí České Lípy30.05.2016
Díky. Nevíš ještě který oblasti na Kokořínsku jsou pevnější? Rač je dobrej nebo ne?
   Re: Lezení v okolí České Lípy30.05.2016
Rač je z těch pevnějších a je to tam moc hezký, pozor na omezení, ne všude je celoročně možno...
    Re: Lezení v okolí České Lípy31.05.2016
taky jsem slyšel, že je to na Rači pevné. Ale asi jak kde - po návštěvě Rače mi to kdysi druhý den p
     Re: Lezení v okolí České Lípy31.05.2016
Opravdu pevnej materiál v dubskejch je zaležitost pár věží:
Věž u Nedvězí,Pazourková věž, Běc
      Re: Lezení v okolí České Lípy31.05.2016
Ještě Věž Helgy (Kokořínsko), Havířská věž (Máchovo jezero), Malá Krkavčí skála a dvojvěží Uranová -
 Re: Lezení v okolí České Lípy31.05.2016
Jak píše Element - sjeď si na Kašpara (průvodec na
 Re: Lezení v okolí České Lípy31.05.2016
Krom toho, co už tu bylo zmíněno, mě napadá ještě Kreutzberk (směr Litoměřice), pak střelnice na Svo
  Re: Lezení v okolí České Lípy01.06.2016
Díky moc za rady. Je tam ještě něco super/významnější oblast v širším okolí (řekněme do nějakých 70
   Re: Lezení v okolí České Lípy03.06.2016
Ne, geologicky je všechno kolem převážně písek, občas prorazí vyvřelina. Jištění vypadá rádoby sport
   Re: Lezení v okolí České Lípy03.06.2016
"do nějakých 70 km, lehčí sportovnější dobře odjištěné cesty (do cca 7), kde najdu borhák po 3m
   Re: Lezení v okolí České Lípy03.06.2016
Do toho širšího okolí by se dal ještě zahrnout lom Königshain (sportovně odjištěná žula), nebo Bořeň
 Re: Lezení v okolí České Lípy03.06.2016
Kašparák moc nedoporučuju. Byl jsem tam loni, sice to je dobře odjištěný, ale bylo to lámavý. Takže
  Re: Lezení v okolí České Lípy03.06.2016
Lámavý to místy je, ale hlavní směry jsou čistý. Jestli chceš tipy na nelámavý cesty, napiš na f.kri

 FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Nedávno jsem se bavil s kamarádem o lezeckém stylu flash. Definice je jasná, ale zajímal by mě váš názor, zdali je flash, když si cestu proslaním a dívám se. Podle mě už tohle flash není. Ten je jen "pohled zespodu" nebo ne? Díky za názory!
 Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Krátkou cestu nemusíš proslaňovat, chyty si prohlédneš třeba z protisvahu... A máš to za OS. Všechny
  Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Proslanit a vyčistit už je na hraně. Protože to už ty chyty vlastně osaháš. Klasickej flash je, že c
   Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Proslanění není na hraně, proslanění je za hranu.
   Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
A pak se běžně používá flash pro případ, že jsou expresky v cestě a ty jsi viděl někoho lézt. Asi už
  Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Taky si myslím, že to proslanění je už out. Protože to už není klasický flash, kdy se díváš ze země,
   Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Mě se zase zdá, že proslanění nemusí být zcela za hranou. Záleží, jak to proslanění pojmeš. Ale že b
    Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
To už si rovnou za flash počítej i druhej pokus;) Jasný, že některý cesty se dají nakoukat ze země l
     Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Neříkám, že to tak nemůže být. Spíše říkám, že je sranda a zajímavé hledat tenkou ale jasnou červeno
   Re: FLASH přelez - jak to je?31.05.2016
Když se díváš ze země, tak je to klasický OS :-) Stejně tak, jako když se díváš z protisvahu.
 Etický semafor 8a.nu30.05.2016
Netýká se to jen Flashů ale i dalších věcí - nához k různým polemikám:
  Re: Etický semafor 8a.nu30.05.2016
12. bod- boltování tradičních štrek pro jistotu není vůbec rozepsaný :-D
   Re: Etický semafor 8a.nu30.05.2016
Dobrej postřeh :(
   Re: Etický semafor 8a.nu30.05.2016
a co teprve "čištění" sportovek přelezených tradičně, na greenpoint :-D
  Re: Etický semafor 8a.nu31.05.2016
Dobré! Je to každopádně k diskusi. Třeba boulder jde snad taky flashnout, ne? A to si ten šutr obejd
   Re: Etický semafor 8a.nu31.05.2016
Jono, to předcvakávání prvního mám taky za hranou :-) A dvě? Tak to je totálka.. :-D
 Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Ale zase je docela rozdíl, kdyz chyty vis ze země nebo z vrchu při slaneni, jak to nekdo psal víše!
  Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
A když tam jsou spoďáky?

Ha!?

:-)
   Re: FLASH přelez - jak to je?30.05.2016
Podle mě to flash je. Co jinýho by to bylo? RP to není a OS to taky není. Takže to musí být flash z
    Re: FLASH přelez - jak to je?31.05.2016
Jestli si to dobře pamatuju, v nějakém rozhovoru Adam tvrdil, že Biographii neslaňoval, ale viděl as
     Re: FLASH přelez - jak to je?31.05.2016
Fleš- přijdu, kouknu a vylezu na první pokus. Pokud se dívám na video, není to fleš, pokud si prosla
      Re: FLASH přelez - jak to je?31.05.2016
A co je pak OS? Vzdy jsem mel za to, ze je to "prijdu, kouknu, vylezu"... (kouknu ze zeme
       Re: FLASH přelez - jak to je?31.05.2016
buď v klidu, píše kraviny...
       Re: FLASH přelez - jak to je?31.05.2016
No dobrá,poňekud jsem se uprásknul. Odvolávám co jsem odvolal, slibuji co jsem slíbil.
Kouknu

 Ostrov30.05.2016
Tak jsem se zase o víkendu přesvědčil že prasata stále žijou. V pátek příjezd do Tisý...v noci 3 hodiny slejvák jako prase. Se nedá nic dělat, jde se přes Rájec do Ostrova na pivo...v Severní části prochcaný až běda a ejhle...cca 12-ti člená skupinka to t
 Re: Ostrov30.05.2016
  Re: Ostrov30.05.2016
To je fakt. Ochranime skaly tim, ze je shodime k zemi! ;)
 Re: Ostrov30.05.2016
Pomůže jen rázná domluva autoritou pomocí legislativně nepodložených činů (rozuměj: kuličku z ložisk
  Re: Ostrov30.05.2016
A co třeba legislativně podložená autorita? Porušují výjimku z pravidel CHKO, takže porušují zákon.
   Re: Ostrov30.05.2016
Nebyli to SASÍCI? Těch tam po dešti vídám dost.
    Re: Ostrov30.05.2016
Taky sem si myslel nejdriv ze jsou to sasici, ale bohuzel...smrdelo to domovinou.

 Grossglockner podminky29.05.2016
Ahoj,
nemate nekdo aktualni info, jak to vypada v severu Glockneru, konkretne cesta Mayerlrampe?
diky jakub
 Re: Grossglockner podminky29.05.2016
podle facebooku rakušáků top podmínka ve všech cestách. Ted má ale něco málo v pondělí nasněžit. Ted
  Re: Grossglockner podminky29.05.2016
diky, nejaka konkretni stranka na FB? das odkaz, prosim?
j.u.
 Re: Grossglockner podminky29.05.2016
Eiskletterstammtisch se jmenuje
 Re: Grossglockner podminky29.05.2016
čau,týden zpátky jsme tam byli.Na biwak jsme vycházeli okolo 10,takže cesta celkem peklo,normální ch

 Grossglockner přes Palavaciniho kuloar28.05.2016
Ahoj lezci, rád bych radu od lidí, co tuto cestu lezli. Chceme jét s přítelkyní lézt tenhle kuloar, až se počasí zlepší a rádi bychom vyrazili co nejvíce nalehko. Moje otázka je taková- myslíte si, že vzít jednoduché lano nebo dvojčata? Nahoře by měl být,
 Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar29.05.2016
Vzal bych asi dvojčata. Můžou se hodit pokud byste nouzově slaňovali, jedno lano můžeš během nástupu
 Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar29.05.2016
Par friendu a jinych udelatek bych vzal urcite, lana lepsi dve, jak jiz psano.
  Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar29.05.2016
Ahoj. Kdy chcete jít? Pokud by jste měli místo, možná bychom se přidali do auta...kdyžtak napiš na 6
 Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar29.05.2016
trojka to je ale zimni trojka zejo. nejake 5-6 na letni skale moc nerozhoduje. posledni dve tri delk
  Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar30.05.2016
jedine kdyz je hnusne pocasi nebo v noci ;) .. ale je to pravda. mraky sutru. o vikendu nebo v nejak
 Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar30.05.2016
Lezli jsme letos 7.května o kus vpravo Mayerlrampe, do Palaviciniho jsme koukali shora při sestupu p
 Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar31.05.2016
No to záleží na podmínkách. Buď dolézáš přímo nahoru k hřebínku a nebo z prava poskále ( je tam borh

 Hohe Wand25.05.2016
Hola! Vedeli by ste mi poradiť niake viacdĺžky v Hohe Wande tak do 6 ? Ďakujem
 Re: Hohe Wand25.05.2016
Pár návrhů jsem ti poslal na email.
 Re: Hohe Wand25.05.2016
Vyfilruj si obtížnost a budou-li tam hvězdičky u jištění tak jdi do toho.
 Re: Hohe Wand27.05.2016
Na Lezci je taky zapsaných pár cest. Najdi si oblast Hohe Wand a typ cesty horská. Například tato:
 Re: Hohe Wand27.05.2016
Něo je taky tady:
 horsky pruvodce25.05.2016
Ahoj,normalne bych neprudil ale po bonzovaci akci, bych se rad zeptal... Jak je to s horskymi pruvodci? Myslel jsem ze muzou vodit po horach bez technickyho vybaveni: tzn. bez cepinu, macek, lana atd. A pak koukam a predseda spolku Michal Lollok vede kurz
 Re: horsky pruvodce25.05.2016
:-) Asi tak nějak.
  Re: horsky pruvodce29.12.2016
V-tour nabízí výstupy na vrcholy s horským vůdcem UIAGM -
 Re: horsky pruvodce25.05.2016
Bonzovat se tu do tvého příspěvku nezačalo. Byla zde výzva k bonzování a ty jsi první, kdo tu s bonz
  Re: horsky pruvodce25.05.2016
Nemyslel jsem TU na lezci ale celkove ze bylo nabadano k bonzovani. jelikoz ta iniciativa vzesla od
   Re: horsky pruvodce25.05.2016
Rozkaz zněl bonzovat, tak jen připomínám link na bonz-formulář:
    Re: horsky pruvodce27.05.2016
Jasně, rozkaz je bonzovat. Asi nejvhodnější by bylo aby to tam nasypal někdo z guidů.
Si paná
  Re: horsky pruvodce25.05.2016
Jak vis, ze nikdo nebonzoval??? Kde se to da zjistit?

Sranda je, ze uz ani nikoho nep
   Re: horsky pruvodce07.09.2016
Jedna nepodepsaná paní povídala.. Můžeš k tomu dodat, nebo zveřejnit podklady? Dle živnostenského re
 Re: horsky pruvodce25.05.2016
Horský průvodce nemá na ledovci se špagátem (komerčně) co dělat.
  Re: horsky pruvodce26.05.2016
chtěl bych na nějakej prima kopec, našel sem si, že nejbližší čtyřtisícovka je Bernina.tak hledám ně
   Re: horsky pruvodce26.05.2016
Jestli to myslíš jako vtip, tak je blbej, jestli to myslíš vážně, tak jak jsi mohl pochopit výše, t
 Re: horsky pruvodce27.05.2016
no je to každýmu jedno, o nic přeci nejde. Hlavně každej at si dává bacha, už jenom že uděláte výlet
 Re: horsky pruvodce27.05.2016
Celý systém - projdeš školení = jsi akreditovaný horský průvodce. Je už ze své podstaty blbost.
  Re: horsky pruvodce31.05.2016
Tu blbost akreditovalo MŠMT, takže podle české legislativy to blbost není.
 Re: horsky pruvodce27.05.2016
Mozna by Lollok mohl konecne ukazat odvahu a nejak se ke sve pruvodcovske cinnosti, ktera zrejme cas
  Re: horsky pruvodce28.05.2016
Michal Kleslo s Pamir7000 dělá to samé!
  Re: horsky pruvodce07.09.2016
Ahoj, navrhuju kontaktovat michal.lollok@cziml.org a napsat jaké činnosti jsou porušovány. Nebo rovn
 Re: horsky pruvodce29.05.2016
No cekal jsem, ze se tu k tomu nekdo z dotycnych treba vyjadri a ono ne.. Kazdopadne se da shrnout z
  Re: horsky pruvodce30.12.2016
Já myslím že bylo od začátku jasné, že bonzovací akce měla hlavně za účel zlikvidovat konkurenci. Po
 Re: horsky pruvodce31.05.2016
Vidím, že tu má většina komentujících krev v očích a mají problém s českou legislativou, takže jak j
  Re: horsky pruvodce31.05.2016
Ještě pro případné nechápavce: UIAGM - vůdci, UIMLA - průvodci a další organizace jsou spolky = sdru
  Re: horsky pruvodce31.05.2016
Hezky no, sice ta diskuze je uplne o nicem jinym, ale proc ne...
   Re: horsky pruvodce31.05.2016
asi tak :D
  Re: horsky pruvodce31.05.2016
Spíš než s legislativou má valná většina diskutujících problém s udáváním nastartovaným spolkem prův
   Re: horsky pruvodce01.06.2016
No někde v ofiko materiálech ( nekamenujte už nevím kde ) ohledně horských průvodců jsem četl, že mů
    Re: horsky pruvodce01.06.2016
No já jsem taky kdysi v čemsi ofiko od horskejch průvodců naopak četl, že nemůžou vůbec nic.
    Re: horsky pruvodce01.06.2016
Já taky zase mám informace ž ena ledovci, s lanem a mačkama prostě ne. Bylo by dobrý kdyby to tu něk
     Re: horsky pruvodce01.06.2016
Myslím, že je to tak (kdyžtak ať mne nějakej horskej průvodce opraví), že v ČR jsou dva levly horske
      Re: horsky pruvodce01.06.2016
..ale ani UIMLA podle mě nesmí na ledovec.
       Re: horsky pruvodce01.06.2016
ano
        Re: horsky pruvodce05.12.2016
UIMLA může na ledovec za určitých okolností. Proč si světoznámý novinář pan Turek nezjistí fakta?
      Re: horsky pruvodce01.06.2016
to je prave ten blud, ktery jsem se snazil vyvratit v prispevku vyse. UIMLA je sdruzeni lidi. Neni t
       Re: horsky pruvodce02.06.2016
Aniž bych se chtěl zastávat horskejch průvodců, tak musím upozornit na to, že tím, že UIMLA není nic
        Re: horsky pruvodce04.06.2016
stat je vladami uznavany spolek, UIMLA a dalsi podporu v zakone nemaji.
         Re: horsky pruvodce04.06.2016
UIAGM (a asi i UIMLA) jsou z hlediska doprovázení klientů na horách mezinárodně uznávané organizace
          Re: horsky pruvodce06.06.2016
UIAGM ano. UIMLA je na tom asi jako ta Palestina.
           Re: horsky pruvodce29.12.2016
Dle webu Palestina v UIMLa není, ale tyto země ano:
Andora, Belgie, Bulharsko, Švýcarsko, Špa
           Re: horsky pruvodce29.12.2016
Dle webu Palestina v UIMLa není, ale tyto země ano:
Andora, Belgie, Bulharsko, Švýcarsko, Špa
 Re: horsky pruvodce05.12.2016
No a jak je to teda s těmi jako jsou Pamir7000, horokurzy.cz a podobni? To by me tedy zajimalo!
 Re: horsky pruvodce29.12.2016
Také jsem to našel -
 Re: horsky pruvodce29.12.2016
Také jsem to našel -
 Re: horsky pruvodce30.12.2016
V živnostenském rejstříku ČR nikdo s ŽL, kde by bylo napsáno HORSKÝ VŮDCE nefiguruje. Nejznámější jm
  Re: horsky pruvodce29.06.2017
Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb - to myslíte vážně? Dvou, tří víkendový kurz na skal
   Re: horsky pruvodce29.06.2017
Vesnická logika říká - pokud bude pan Lollok dělat něco neoprávněně, nechá se takto vidět? Nemyslím
 Re: horsky pruvodce30.12.2016
V živnostenském rejstříku ČR nikdo s ŽL, kde by bylo napsáno HORSKÝ VŮDCE nefiguruje. Nejznámější jm
  Re: horsky pruvodce29.06.2017
Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb - to myslíte vážně? Dvou, tří víkendový kurz na skal

 Catinaccio průvodce23.05.2016
Ahoj.
nemáte někdo průvodce na Catinaccio nebo kde by se dal sehnat? Nebo nějaké cesty na doporučení A jestli jsou v okolí Fassa také nějaké sportovky.
Dík. Petr
 Re: Catinaccio průvodce23.05.2016
Zapomněl jsem, cesty na doporučení obtížnost 6 -7. Dík
 Re: Catinaccio průvodce24.05.2016
turnovský samizdat. upirátěné cédéčko. a samozřejmě na internetech - bergsteigen, alpintouren a tak
  Re: Catinaccio průvodce25.05.2016
Dík

 Styl přelezu23.05.2016
Ahoj, zajímalo by mě jak se řeší styl přelezu v případě že jsem cestu  v dávné  minulosti někdy lezla, třeba v rámci nácviku jako TR, v cestě jsem nespadla/spadla a pak ji lezu někdy jindy, vytáhu si ji sama bez pádu - zapisuju jako RP, případně
 Re: Styl přelezu23.05.2016
Moc nerozumím dotazu. Rozlišuje se několik stylů. Pro dosažení stylu OS nebo FLASH je nezbytnou podm
  Re: Styl přelezu23.05.2016
Jo díky, teď už je to jasné. Když už jsem prostě cestu někdy lezla, byť v hooodně dávné minulosti, t
   Re: Styl přelezu23.05.2016
Pěkný styl, leč oficiálně neuznaný, je RF, neboli Retro Flash. Je to něco mezi OS a RP. Neuznaný je
    Re: Styl přelezu23.05.2016
Díky za info, o RF jsem ani neslyšela, ale je fajn, že je neuznané
    Re: Styl přelezu23.05.2016
A ten TROS je zkratka čeho pls? :-)
     Re: Styl přelezu23.05.2016
Musíš to rozdělit: TR a OS. Tedy vylezeš cestu On Sight na Top Rope :)
      Re: Styl přelezu23.05.2016
My tomu kdysi říkali TS, top side :)
       Re: Styl přelezu23.05.2016
Taky dobrý! :)
        Re: Styl přelezu24.05.2016
z čistě pohybového hlediska a lezecké inteligence to vůbec není špatnej styl. znamená to jsme sice s
         Re: Styl přelezu24.05.2016
:)))
     Re: Styl přelezu25.05.2016
zes to lezl jako troska
     Re: Styl přelezu25.05.2016
zes to lezl jako troska
   Re: Styl přelezu23.05.2016
Pokud jsi ji lezla v minulým životě, tak by se asi dalo diskutovat i o OS/flash.
    Re: Styl přelezu23.05.2016
Kéž bych v tom minulém životě lezla :o) To už bych nezačínala od píky, ale zase na druhou stranu ...
     Re: Styl přelezu23.05.2016
Když něco začíná bejvá to nejkrásnější.
      Re: Styl přelezu24.05.2016
No neni to vse uplne tak, jak tu pisete...napr. ja lezu všechno na O.S. a pomerne často je to i s ho
       Re: Styl přelezu24.05.2016
Hmmm ... zřejmě dobrej oddíl :o))
        Re: Styl přelezu25.05.2016
Vloni na podzim jsem v Broumovkách lezl moc hezkou cestu. Bavilo mě hledat cestu tím rajbasem. V\bra
        Re: Styl přelezu25.05.2016
Vloni na podzim jsem v Broumovkách lezl moc hezkou cestu. Bavilo mě hledat cestu tím rajbasem. Vybra
         Re: Styl přelezu25.05.2016
Ty seš fakt moták!
         Re: Styl přelezu25.05.2016
Ja zas vloni nemoh neco vylezt na Hrubici. No desnej rajbas. Ale byly tam takovy mikrodirky. Prst an

 Skály nad MVE Želivka22.05.2016
Nemáte někdo informace a průvodce na skály u MVE Želivka? Poloha zde: https://mapy.cz/s/Huyo
fotka zde:
 Re: Skály nad MVE Želivka22.05.2016
kde tam vidíš borháky?
 Re: Skály nad MVE Želivka22.05.2016
Paní skála 1   ...   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   305   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 FLASH přelez - jak to je?
Nedávno jsem se bavil s kamarádem o lezeckém stylu flash. Definice je jasná, ale zajímal by mě váš názor, zdali je flash, když si cestu proslaním a dívám se. Podle mě už tohle flash není. Ten je jen "pohled zespodu" nebo ne? Díky za názory!
Ondra11:05:08 30.05.2016
odpovědět 
 Re: FLASH přelez - jak to je?
Krátkou cestu nemusíš proslaňovat, chyty si prohlédneš třeba z protisvahu... A máš to za OS. Všechny chyty jsou načárkované, vidíš přesně kam jít... OS. Flash je různých úrovní - že ti kamarád poradí sekvenci v bouldru, ale nevíš, jak chyty berou. Nebo neznáš sekvenci, ale cestu si proslaníš a koukneš, co bere a co ne, vyčistíš chyty. Nebo znáš chyty i kroky... A furt je to flash. Jen každý má jinou váhu.
 Variant11:52:22 30.05.2016
odpovědět 
  Re: FLASH přelez - jak to je?
Proslanit a vyčistit už je na hraně. Protože to už ty chyty vlastně osaháš. Klasickej flash je, že cestu jsi nikdy nelezl a ze zdola vidíš kámoše jak to dá/ nedá a z toho se poučíš.
Steve13:08:44 30.05.2016
odpovědět 
   Re: FLASH přelez - jak to je?
Proslanění není na hraně, proslanění je za hranu.
relic17:52:35 30.05.2016
odpovědět 
   Re: FLASH přelez - jak to je?
A pak se běžně používá flash pro případ, že jsou expresky v cestě a ty jsi viděl někoho lézt. Asi už taky za hranou.
H.19:29:44 30.05.2016
odpovědět 
  Re: FLASH přelez - jak to je?
Taky si myslím, že to proslanění je už out. Protože to už není klasický flash, kdy se díváš ze země, protisvahu apod.
m16:04:59 30.05.2016
odpovědět 
   Re: FLASH přelez - jak to je?
Mě se zase zdá, že proslanění nemusí být zcela za hranou. Záleží, jak to proslanění pojmeš. Ale že by se kvůli pouhému proslanění (bez čistění a chytání) z flashe stalo RP, to mi teda nepřijde. Když je vedlejší cesta hodně blízko a můžeš mrkat vedle, tak je to v podstatě stejné, stejně jako třeba očumování z hodně příhodného protisvahu... (vs porovnej flash kdy ti někdo bezchybně radí obílené, popř. očárkované chyty vs. proslanění ale přelez bez označených chytů a rad). Záleží.
20:33:30 30.05.2016
odpovědět 
    Re: FLASH přelez - jak to je?
To už si rovnou za flash počítej i druhej pokus;) Jasný, že některý cesty se dají nakoukat ze země líp, než jiný. Ale čumět při slanění/spouštění na vedlejší cestu a pak to hrdinsky smrknout je úsměvný. No šidíš jen sám sebe...
relic21:17:36 30.05.2016
odpovědět 
     Re: FLASH přelez - jak to je?
Neříkám, že to tak nemůže být. Spíše říkám, že je sranda a zajímavé hledat tenkou ale jasnou červenou hraniční línii :-) A poukazuji na porovnání třeba s tím flashem a la bílé načárkované chyty a bezchybné "dálkové navádění". Mnohdy to je přesnější než když to očumíš z vedlejší cesty (či možná i ze slanění). PS: ať si každý sebe šidí ak chce..
21:56:01 30.05.2016
odpovědět 
   Re: FLASH přelez - jak to je?
Když se díváš ze země, tak je to klasický OS :-) Stejně tak, jako když se díváš z protisvahu.
 Variant00:16:37 31.05.2016
odpovědět 
 Etický semafor 8a.nu
Netýká se to jen Flashů ale i dalších věcí - nához k různým polemikám: http://tinyurl.com/h59vbsu
Polda19:19:59 30.05.2016
odpovědět 
  Re: Etický semafor 8a.nu
12. bod- boltování tradičních štrek pro jistotu není vůbec rozepsaný :-D
20:29:13 30.05.2016
odpovědět 
   Re: Etický semafor 8a.nu
Dobrej postřeh :(
20:57:42 30.05.2016
odpovědět 
   Re: Etický semafor 8a.nu
a co teprve "čištění" sportovek přelezených tradičně, na greenpoint :-D
21:08:06 30.05.2016
odpovědět 
  Re: Etický semafor 8a.nu
Dobré! Je to každopádně k diskusi. Třeba boulder jde snad taky flashnout, ne? A to si ten šutr obejdu a okouknu celý, okartáčuju... Rozdíl mezi proslaněním a prohlédnutím z vedlejší cesty - nevidím rozdíl :-) Záleží na konkrétním kousku skály. Nebo třeba to slézání - když je uprostřed cesty boulder nad policí, můžu do něj nalézat kolikrát chci a je to OS, ale když je boulder ze země, tak to nejde? A co je to země? Tráva, hlína, nebo kamenný schodek u nástupu? :-) A předcvaknutí prvního, tam to vidím přesně naopak. Když je ti to pod 1. těžké, tak to nelez! Jako minimum je vhodné to uvést do komentáře, že bylo první předcvaknuto. Já to nikomu neberu, obzvlášť když si sportující staříci předcvaknou první, tak to plně respektuju a až budu kmet, koupím si beztak šáhlo taky, proč riskovat špatně se hojící zranění... Ale čisté mi to nepřijde. A rozdvojky cest - můj názor - pokud flashnu/OSnu společnou část, pak cestu, kterou lezu jako druhou, mohu flashnout. Pokud OSnu společnou část a před rozdvojením je no-hand, pak můžu cestu, kterou lezu jako druhou, OSnout. Pokud společnou část (byť lehčí) nacvičuju, pak to může být nejlépe RP.
 Variant08:58:37 31.05.2016
odpovědět 
   Re: Etický semafor 8a.nu
Jono, to předcvakávání prvního mám taky za hranou :-) A dvě? Tak to je totálka.. :-D
Polda11:07:36 31.05.2016
odpovědět 
 Re: FLASH přelez - jak to je?
Ale zase je docela rozdíl, kdyz chyty vis ze země nebo z vrchu při slaneni, jak to nekdo psal víše! To je blbost prece. Zvrchu je vidíš a ze spodku ne
Wilhem22:04:09 30.05.2016
odpovědět 
  Re: FLASH přelez - jak to je?
A když tam jsou spoďáky?

Ha!?

:-)
ivoš22:18:02 30.05.2016
odpovědět 
   Re: FLASH přelez - jak to je?
Podle mě to flash je. Co jinýho by to bylo? RP to není a OS to taky není. Takže to musí být flash z těch stylů co zatím oficiálně existují. Stejně je to jedno, přece nelezeme kvůli takové kravině...
Eržik22:58:02 30.05.2016
odpovědět 
    Re: FLASH přelez - jak to je?
Jestli si to dobře pamatuju, v nějakém rozhovoru Adam tvrdil, že Biographii neslaňoval, ale viděl asi tři různé videa, jak se to leze. Kde je rozdíl? Ad absurdum se takhle můžeš skrze video podívat na libovolný chyt v cestě.
hulak13:35:59 31.05.2016
odpovědět 
     Re: FLASH přelez - jak to je?
Fleš- přijdu, kouknu a vylezu na první pokus. Pokud se dívám na video, není to fleš, pokud si proslaňuju, není to fleš. Maximálně pleš.

Kdesi v temné minulosti zapšklého pískovcového tradicionalismu se nedělal prváč pod slaněním, hádej proč. Ano, správně, mohl sis to prohlédnout a to je nepřípustné. A pokud vím, tak se v nedávné moderní minulosti nějaká dvojka pokoušela o flešnutí cesty způsobem, při kterém by se spousta místních metodiků potentočkovala. O co šlo?
První si cestu flešnul a ten co ho jistil, stál otočen zády ke stěně. Aby toho druhého nešmíroval a mohl si taky udělat pokus o fleš. Jména a oblast si nepamatuju ale třeba to někdo doplní.
ABL21:03:47 31.05.2016
odpovědět 
      Re: FLASH přelez - jak to je?
A co je pak OS? Vzdy jsem mel za to, ze je to "prijdu, kouknu, vylezu"... (kouknu ze zeme samozrejme)
21:11:59 31.05.2016
odpovědět 
       Re: FLASH přelez - jak to je?
buď v klidu, píše kraviny...
frk21:30:29 31.05.2016
odpovědět 
       Re: FLASH přelez - jak to je?
No dobrá,poňekud jsem se uprásknul. Odvolávám co jsem odvolal, slibuji co jsem slíbil.
Kouknu, vylezu, OS. Podívám se na někoho, vyslechnu si jak nato, vylezu, Fleš ho tam.
Pokud si to proslaňuju, jsem mimo mísu. I bez frku.
ABL23:19:35 31.05.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192420)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Hořká slast VIIa Bělá U Děčína
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (24)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz