Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 19.Kalvas 10538 Bouldry: 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 19.Nespoutaný 10006 Hory: 31.Čermák 2232 32.Kupec 2216 33. 2172
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Tenerife 09.06.2016 Jedu na začátku června na Tenerife. Chodit, trochu potápět a trošku lézt. Nemohu sehnat průvodce . v jakékoliv podobě. Třeba i na půjčení. Ale spíše sportovní lehké oblasti... Děkuji za jakoukoliv pomoc nebo radu
  Re: Tenerife 12.06.2016 Nejvíc lezení je podél JV pobřeží, což je pobřeží, který je zároveň nejhnusnější. Průvodce koupíš v
volné přespání po Vídní 09.06.2016 Ahoj, může někdo podat info o možnostech divokého "kempování", spíše mimo kempy, tedy v autě, v oblastech pod Vídní - Kaltenleutgebner Tal, Modling, Hellenental, Piesstingtal, Hohe Wand a dalších v dané oblasti?
Jestli to je aspoň tak poh
  Re: volné přespání po Vídní 09.06.2016 Nebuď hovadská socka a jeď alespoň do kempu....
    Re: volné přespání po Vídní 09.06.2016 Přesně. A nezapoměň se cestou stavit v našem outdoor shopu a koupit alespoň dvě goráčové bundy. Maji
  Re: volné přespání po Vídní 09.06.2016 Přesně, šrubuj do kempu a neotravuj tady slušný lidi.
    Re: volné přespání po Vídní 10.06.2016 Dík za výchovný políček, nějaký tip na kemp v dosahu, však neuvádíte...
      Re: volné přespání po Vídní 10.06.2016 Proč by mu psal kemp, když se na něj tazatel neptal? Kempů je tam spousty, stačí se podívat na mapy.
  Re: Ztracná osma, Rudice 08.06.2016 Jirko tohle do diskuse nepatří, napiš to do inzerce do ztrát a nálezů jako ostatní a uveď tam ne seb
  Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 Ztratil to tam kámoš.
    Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 To je dobrý, Jirka a Eržik bez emailu nebo telefonu. To si určitě tu osmu předáte :)
      Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 by ses divil, s Eržikem se znám parádně :)
        Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 No však Marťan taky píše, že si mezi sebou tu osmu určitě předáte. Ta zmíněná předávka bude možná pr
          Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 a nebudem si povidat?
            Re: Ztracná osma, Rudice 10.06.2016 Erža a jeho kámoš jsou virtuální démoni. Ve VHS je zná každej. Předávka bude bez problémů :)
              Re: Ztracná osma, Rudice 10.06.2016 Kdyby přdávka náhodou neklapla a osma by byla volná, tak si ji klidně vezmu ;)
                Re: Ztracná osma, Rudice 11.06.2016 To by se ti líbilo chudáka Eržika připravit o osmu. Včera jsem ho potkal a říkal, že ten Kras je str
Divoká Šárka 06.06.2016 Čau,
chtěl bych jít lízt do Divoký Šárky. Mám jen vybavení na písek (smyčky apod...) Je to dobrej nápad?
M
  Re: Divoká Šárka 07.06.2016 kup si sadu vklíněnců, je to za pár piv a službu odvedou velkou
    Re: Divoká Šárka 07.06.2016 palcáty mám mimo Prahu... tady mám jen pískařský cajky a chtěl sem tam jít dnes lízt, tak mě zajímal
      Re: Divoká Šárka 07.06.2016 Jo, dá.
        Re: Divoká Šárka 07.06.2016 Jde to. Misto vklinencu mas smycky misto friendu moral :)
          Re: Divoká Šárka 07.06.2016 Nektery cesty se daj i jako sportovky. Od 7 vejs jsou jisteny. Lehci se daj i zasmickovat
Ferata na Gr. Priel 06.06.2016 Ahoj, nevíte jestli je schůdná ferata Klettersteig Bert Rinesch na Gr. Priel? Díky.
  Re: Ferata na Gr. Priel 06.06.2016 zkus napsat přímo chataři na Prielschutzhaus. Je to srdíčkář a určitě rád poradí i případnou alterna
    Re: Ferata na Gr. Priel 07.06.2016 Ta ferata se da v pohode v zime. Jen musis na chatu vytahnot lyze :)
Pad v Rezi 06.06.2016 Ahoj, netusite v cem vypadl lezec v nedeli v Rezi?
  Re: Pad v Rezi 06.06.2016 netusim
  Re: Pad v Rezi 06.06.2016 Bohuzel znovu v Guanu pri vylezu do zarezu!!!
Pod sebou zalozeno, ale vytrzeno... sko
    Re: Pad v Rezi 06.06.2016 Diky za podrobnejsi informaci, vypada to jako deja vu z listopadu
      Re: Pad v Rezi 06.06.2016 z Listopadu? .. prosim o podrobnejsi info na muj email.
Dekuji
        Re: Pad v Rezi 06.06.2016 klikni do políčka "hledat na Lezci" a zadej "Pád v Řeži" :)
najdeš toto <
    Re: Pad v Rezi 06.06.2016 Je to mul bratr a ty pouzivej hlavu
      Re: Pad v Rezi 06.06.2016 Doporucujes, nedoporucujes to je k h....! Kdyby to nekdo kontroloval jak to ma byt, nic tak hrozneho
        Re: Pad v Rezi 06.06.2016 co chceš kontrolovat? Jestli si každý to svoje jištění založí správně? Tuhle cestu lezu poměrně rád,
          Re: Pad v Rezi 06.06.2016 Cesta je zradna, od spodu se tvari jinak nez pak pri lezeni, zalezene jisteni v pripade padu je znac
          Re: Pad v Rezi 06.06.2016 No na III. a IV. masivu s borhákem asi neuspěješ. Jednou jsem psal správci, že jsem rukou vytáhl a z
            Re: Pad v Rezi 07.06.2016 Je to tradiční oblast a každý by si měl sám přehodnotit, zdali je ochoten podstoupit objektivní nebe
              Re: Pad v Rezi 07.06.2016 Polet, naražená žebra, nebo třeba zlomený kotník je jedna věc a chápu, že pro některé je to akceptov
                Re: Pad v Rezi 07.06.2016 Lezl jsi někdy v Řeži? Nelezl. Lezl jsi někdy po vlastním? Nevím. Já za obě otázky ANO. Se špatně za
                  Re: Pad v Rezi 07.06.2016 S tim zakladanim, jak v ktere ceste..
                    Re: Pad v Rezi 07.06.2016 Jasný, níž jsem psal, že 9 z deseti zajistit půjde a že jsou i nebezpečné věci. Ale to přeci všude..
                Re: Pad v Rezi 07.06.2016 Tohle téma se tu řešilo zatím jen asi tak 100x (většinou vždy po nějakým pádu na písku). Argumenty p
                  Re: Pad v Rezi 07.06.2016 když se to tady 100x řešilo, tak jsem beztak ještě ani nelezl. Každopádně už jsem se s pár klasiky o
                    Re: Pad v Rezi 07.06.2016 Jendozbrna - doporučuji se přestat vyjadřovat k věcem, které neznáš a hlavně mluvit o bezpečnosti le
                Re: Pad v Rezi 07.06.2016 Vis ty, co je nejlepsi reseni na tyhle bezmozkovy cesty, kde si musis neco dat, nebo nedej boze prok
                  Re: Pad v Rezi 07.06.2016 No hlavicka, to by jednoho nenapadlo.. Teda pokud nejak od pohledu vytusis, ze se zrovna jedna o tak
                    Re: Pad v Rezi 08.06.2016 Tezko? Kdyz tam neni fixni jisteni, tak asi clovek tusi, ze to neni zrovna sportovka.
                      Re: Pad v Rezi 08.06.2016 Jo panacek rozlisuje z hlediska bezpecnosti jen sportovky a ostatni cesty, tak to jooo... :D
                Re: Pad v Rezi 08.06.2016 Mate dost možnosti si zalezt na mnoha ostatních skalách. To vám tak vadí, ze jedna ze sta oblasti zů
                  Re: Pad v Rezi 08.06.2016 Ať klidně tradiční zůstane, ale nějakou údržbu to prostě chce. Páč ty skoby po padesáti letech jsou
                    Re: Pad v Rezi 08.06.2016 Tradiční oblast - skobu si musíš ověřit = proklepnout kladivem, když není dobrá tak přetlouct za vla
                      Re: Pad v Rezi 08.06.2016 V Srbsku dodali borháky a vytloukli skoby.Někde se to přehnalo,ale obecně za skobu borhák.Nechápu co
                        Re: Pad v Rezi 08.06.2016 Sám sis odpověděl, v čem se ta psychická náročnost liší.
                    Re: Pad v Rezi 08.06.2016 není pravda, že by se skoby v Řeži nevyměňovaly. jen to někdo musí nahlásit správci
                      Re: Pad v Rezi 08.06.2016 Jsem pro zachování skanzenu. Shnilý nedůvěryhodný skoby (přičemž vyhodit takovou bez náhrady podle m
                        Re: Pad v Rezi 10.06.2016 Co máš proti shnilejm slaňákům? Když skanzen tak kompletní. V reálu je to prakticky stejný jako shni
                          Re: Pad v Rezi 10.06.2016 Mám proti nim tolik, že když vypadne shnilá skoba v klíčovým místě, tak se třeba trochu proletíš, po
                          Re: Pad v Rezi 10.06.2016 Jako bezpečnostní minimum při slaňování se mi jeví dvě rezavý skoby spojený chuchvalcem vyšisovanejc
                            Re: Pad v Rezi 13.06.2016 jako moc nechápu, co tě vede ke slaňování v Řeži. Prostě to sejdu okolo ne? Nejdřív chce skanzen a p
                              Re: Pad v Rezi 13.06.2016 Vede mě k tomu lenost. Okolo je to dost daleko, nemusim nosit boty na sedáku a nebo sešlapávat lezky
                                Re: Pad v Rezi 13.06.2016 Tak někdo je línej udělat pár kroků a jinej se zas bojí, že skončí na vozejku.
Když tam nabou
                                  Re: Pad v Rezi 13.06.2016 Esystyt dajnou! Enitól kansdáun tu dys, pípl! Jeh mén!
___
Linkované video doporučuju
              Re: Pad v Rezi 07.06.2016 Dají, ale upřímně řečeno jsem tam nikdy do ničeho nespadl. Možná by se člověk po podlaze podivil, ja
                Re: Pad v Rezi 07.06.2016 divil by ses, jak pěkně matroš v Řeži drží - spadl jsem v Lasroce do mikráče, když jsem se v pohorác
                  Re: Pad v Rezi 07.06.2016 Tak to je dobrá zpráva, že v tom čoky držej. Ale přecijen - čok je ve hnízdě, takže riziko jeho vytr
                    Re: Pad v Rezi 08.06.2016 mikráč v Lasroce - myšleno mikrofrend (půlka od Kouby, jestli se pamatuju dobře)
                  Re: Pad v Rezi 10.06.2016 dokonca i na nete sa da najst celkom fajn zoznam niektorych ciest i s popisom moznosti istenia:
              Re: Pad v Rezi 07.06.2016 To, ze se zajistit daji, si mysleli i ti, co tam hodili zemovku ;).
                Re: Pad v Rezi 07.06.2016 z ádru odvezl vrtulník i typa, co si odskočil metr nad kruhem. Se zlomeninou stehna, či pánve. Metr
                  Re: Pad v Rezi 07.06.2016 nebyla to spíš chyba jističe?
        Re: Pad v Rezi 07.06.2016 Před asi deseti lety nám v Řeži krátce po sobě spadli dva nováčci až na zem, naštěstí nikdy s násled
          Re: Pad v Rezi 07.06.2016 Humanita je koukám celkem řeznictví.
            Re: Pad v Rezi 07.06.2016 HO Humanita má tiskového mluvčího KT? Nebo je to fakt spolek sluníčkářů? To je fakt ostuda přiznat,
              Re: Pad v Rezi 07.06.2016 wtf?
              Re: Pad v Rezi 07.06.2016 Vyhodili jsme Tě od zkoušek, nebo jsi nedodělal oddílovou horoškolu? Že se nepodepíšeš a zároveň píš
                Re: Pad v Rezi 08.06.2016 Před mnoha lety jsem spadl v Cestě domů do zatraceně tenké skoby a jak mě v pohodě chytla. Řež je kl
                  Re: Pad v Rezi 08.06.2016 A z ceho si prosimte vyvodil, ze lide, kteri tam spadli se boji nebo ze neumeji zakladat?
Ono
                    Re: Pad v Rezi 09.06.2016 Nemluvím o lidech kteří tam lezli, ale o těch, kteří chtějí dojišťovat cesty.
                Re: Pad v Rezi 08.06.2016 Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
                  Re: Pad v Rezi 08.06.2016 Jo, takoví ze všech oddílů rychle odcházejí. Na ně není nikdo zvědavý. Tak se ještě představ, hrdino
            Re: Pad v Rezi 10.06.2016 To teda jo. Kdyz tak zabrouzdam v mysli tak si spis pamatuju novacky kteri radsi slezaji na umelce n
bolest kloubu u palce na noze 05.06.2016 Zdar, chci se zeptat zda někdo z vás řešil bolest posledního kloubu u palce nohy? poslední rok mě celkem dost bolí a je celkem jedno jeké lezky mám, v jedněch víc, v druhých míň, ale hlavní je to že bolí i když lezky nemam a zatížím palec při mírném pokrč
  Re: bolest kloubu u palce na noze 05.06.2016 Normální artróza, ne?
    Re: bolest kloubu u palce na noze 05.06.2016 taky bych řekl. mě to bolí jen když lezu celej den, tak ke konci
  Re: bolest kloubu u palce na noze 06.06.2016 Může to být artróza. Kolik je ti let?
  Re: bolest kloubu u palce na noze 06.06.2016 řešil jsem to tu asi před měsícem.
Problém vznikl přeskočením šlachy v palci, následo
    Re: bolest kloubu u palce na noze 09.06.2016 myslím že to nebude jeho problém, prostě tam asi má počínající artrózu, čemuž se nelze divit, pokud
  Re: Mt.Blanc 05.06.2016 Půlka června bejvá na Blanku ideální lyžařská sezóna.
  Re: Mt.Blanc 06.06.2016 Ahoj, před 14 dny to bylo po nakydání z půlky května (cca 50cm) na ski/sněžnice, bez nich místy po g
    Re: Mt.Blanc 12.06.2016 Takže myslíte že to ještě není ideální čas?
      Re: Mt.Blanc 12.06.2016 Ideální čas z hlediska přístupu pěšky to rozhodně není. Bude to teď dobrý tím, že jsou nejdelší dny
        Re: Mt.Blanc 12.06.2016 Ještě mě napadá, pokud vám jde o vrchol a né o cestu, tak bezpečnější a s větší nadějí na úspěch by
  Re: Mt.Blanc 13.06.2016 Nejspíš luxusní krtkovačka a dost o hubu kvůli lavinám...
    Re: Mt.Blanc 13.06.2016 Díky moc za vyčerpávající odpověď, jak to tak vypadá tak jsi zachránil dva životy.
Předpověď
      Re: Mt.Blanc 14.06.2016 Hihih, spíš jsem vám překazil chlastačku v Šamonici příp. v col Midi :D
Na počas koukám sem:
Xinda 04.06.2016 Ahojte, pouzivate nekdo vercajk XINDA? Mam mit nejake obavy? Kupovat ci nekupovat?
    Re: Xinda 28.02.2017 Proc by nemela Xinda CE? Staci se podivat do datasheetu
  Re: Xinda 01.03.2017 Kupovat čínský (a polský) xindl jakékoliv značky je vyhazování peněz, kupovat Xinda a polské potravi
    Re: Xinda 01.03.2017 ... a český špiritus
1
...
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
...
2263
Mt.Blanc Zdar šplhouni
chystáme se příští týden na Mt.Blanc přes Midi, nevíte někdo kolik je tam sněhu? nebo jestli už je to prošlápnutý?
Díky Piki 09:32:59 05.06.2016odpovědět
  Re: Mt.Blanc Půlka června bejvá na Blanku ideální lyžařská sezóna. honza 11:34:21 05.06.2016odpovědět
  Re: Mt.Blanc Ahoj, před 14 dny to bylo po nakydání z půlky května (cca 50cm) na ski/sněžnice, bez nich místy po gule, většinou ale max po kolena a to i brzy po ránu. Normálku na Tacul chodili jen na skialpech. Lyžařská sezóna tam ještě neskončila.. Kostěj 10:39:31 06.06.2016odpovědět
    Re: Mt.Blanc Takže myslíte že to ještě není ideální čas? Piki 20:45:09 12.06.2016odpovědět
      Re: Mt.Blanc Ideální čas z hlediska přístupu pěšky to rozhodně není. Bude to teď dobrý tím, že jsou nejdelší dny a zároveň že tam nebudou takový davy. Když se dívám na předpověď, tak na Midi je teplota kolem nuly a sněhový přeháňky. Maximální denní teploty na vrcholu jsou tak -6 °C. Orientace hangů je převážně SV. Stále sněhový přeháňky. Normálka z Midi je lavinézní jak prase a ačkoliv se to z ČR nezdá, tak na ní panuje regulérní zimní podmínka. Takže otázka, zda se nebudete brodit po kokot, je podružná oproti otázce, zda při tom neurvete lavinu. Jako minimum pro šanci na úspěch bych viděl sněžnice a telefonát ohledně aktuální podmínky na Dům horskejch vůdců. Po rovině to půjde na sněžnicích a do kopce to vesměs bude šláplý od lyžařů, který si dali lyže na záda. Teda pokud je podmínka taková, že tam nějaký lyžaři budou, což vzhledem k předpovědi např. příští tejden není zdaleka jistý.
Jednou jsme na lyžích otáčeli v cca 4400 mnm kvůli obrovskýmu množství prašanu. Bylo to, pravda, počátkem května. honza 21:13:41 12.06.2016odpovědět
        Re: Mt.Blanc Ještě mě napadá, pokud vám jde o vrchol a né o cestu, tak bezpečnější a s větší nadějí na úspěch by mi přišla zimní normálka, tedy přes ch. Grands Mulets. Je méně lavinézní, v průměru v nižší nadm. výšce a lze cestou sestoupit na winterraum na Gouterce, ev. nalézt útočiště na Valotce. Ale s pravděpodomností hraničící s jistotou byste byli jediní bez lyží. honza 21:40:55 12.06.2016odpovědět
  Re: Mt.Blanc Nejspíš luxusní krtkovačka a dost o hubu kvůli lavinám... já 10:33:17 13.06.2016odpovědět
    Re: Mt.Blanc Díky moc za vyčerpávající odpověď, jak to tak vypadá tak jsi zachránil dva životy.
Předpověď je dost špatná tak na to raději se..me ;-)
Ještě jednou díky Piki Piki 21:27:41 13.06.2016odpovědět
      Re: Mt.Blanc Hihih, spíš jsem vám překazil chlastačku v Šamonici příp. v col Midi :D
Na počas koukám sem: http://chamonix-meteo.com/chamonix-mont-blanc/weather/
a máš pravdu že moc hezky asi nebude - hnus do konce týdne ;) já 10:33:53 14.06.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: