LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
8.Zaoral 5927
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231330 cest
Nové přelezy:
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9

Stěny
Lokal Blok - Praha 5
Sportareál Klíny vnitřní stěna - Klíny 210
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pad v Rezi06.06.2016
Ahoj, netusite v cem vypadl lezec v nedeli v Rezi?
 Re: Pad v Rezi06.06.2016
netusim
 Re: Pad v Rezi06.06.2016
Bohuzel znovu v Guanu pri vylezu do zarezu!!!

Pod sebou zalozeno, ale vytrzeno... sko
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Diky za podrobnejsi informaci, vypada to jako deja vu z listopadu
   Re: Pad v Rezi06.06.2016
z Listopadu? .. prosim o podrobnejsi info na muj email.
Dekuji
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
klikni do políčka "hledat na Lezci" a zadej "Pád v Řeži" :)
najdeš toto <
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
tady :
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Otázka je, co by ta zrezivělá 50 let stará skoba vydržela
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Je to mul bratr a ty pouzivej hlavu
   Re: Pad v Rezi06.06.2016
Doporucujes, nedoporucujes to je k h....! Kdyby to nekdo kontroloval jak to ma byt, nic tak hrozneho
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
co chceš kontrolovat? Jestli si každý to svoje jištění založí správně? Tuhle cestu lezu poměrně rád,
     Re: Pad v Rezi06.06.2016
Cesta je zradna, od spodu se tvari jinak nez pak pri lezeni, zalezene jisteni v pripade padu je znac
     Re: Pad v Rezi06.06.2016
No na III. a IV. masivu s borhákem asi neuspěješ. Jednou jsem psal správci, že jsem rukou vytáhl a z
      Re: Pad v Rezi07.06.2016
Je to tradiční oblast a každý by si měl sám přehodnotit, zdali je ochoten podstoupit objektivní nebe
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Polet, naražená žebra, nebo třeba zlomený kotník je jedna věc a chápu, že pro některé je to akceptov
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Lezl jsi někdy v Řeži? Nelezl. Lezl jsi někdy po vlastním? Nevím. Já za obě otázky ANO. Se špatně za
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
S tim zakladanim, jak v ktere ceste..
          Re: Pad v Rezi07.06.2016
Jasný, níž jsem psal, že 9 z deseti zajistit půjde a že jsou i nebezpečné věci. Ale to přeci všude..
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Tohle téma se tu řešilo zatím jen asi tak 100x (většinou vždy po nějakým pádu na písku). Argumenty p
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
když se to tady 100x řešilo, tak jsem beztak ještě ani nelezl. Každopádně už jsem se s pár klasiky o
          Re: Pad v Rezi07.06.2016
Jendozbrna - doporučuji se přestat vyjadřovat k věcem, které neznáš a hlavně mluvit o bezpečnosti le
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Vis ty, co je nejlepsi reseni na tyhle bezmozkovy cesty, kde si musis neco dat, nebo nedej boze prok
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
No hlavicka, to by jednoho nenapadlo.. Teda pokud nejak od pohledu vytusis, ze se zrovna jedna o tak
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
Tezko? Kdyz tam neni fixni jisteni, tak asi clovek tusi, ze to neni zrovna sportovka.
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jo panacek rozlisuje z hlediska bezpecnosti jen sportovky a ostatni cesty, tak to jooo... :D
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Mate dost možnosti si zalezt na mnoha ostatních skalách. To vám tak vadí, ze jedna ze sta oblasti zů
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
Ať klidně tradiční zůstane, ale nějakou údržbu to prostě chce. Páč ty skoby po padesáti letech jsou
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
Tradiční oblast - skobu si musíš ověřit = proklepnout kladivem, když není dobrá tak přetlouct za vla
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
V Srbsku dodali borháky a vytloukli skoby.Někde se to přehnalo,ale obecně za skobu borhák.Nechápu co
            Re: Pad v Rezi08.06.2016
Sám sis odpověděl, v čem se ta psychická náročnost liší.
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
není pravda, že by se skoby v Řeži nevyměňovaly. jen to někdo musí nahlásit správci
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jsem pro zachování skanzenu. Shnilý nedůvěryhodný skoby (přičemž vyhodit takovou bez náhrady podle m
            Re: Pad v Rezi10.06.2016
Co máš proti shnilejm slaňákům? Když skanzen tak kompletní. V reálu je to prakticky stejný jako shni
             Re: Pad v Rezi10.06.2016
Mám proti nim tolik, že když vypadne shnilá skoba v klíčovým místě, tak se třeba trochu proletíš, po
             Re: Pad v Rezi10.06.2016
Jako bezpečnostní minimum při slaňování se mi jeví dvě rezavý skoby spojený chuchvalcem vyšisovanejc
              Re: Pad v Rezi13.06.2016
jako moc nechápu, co tě vede ke slaňování v Řeži. Prostě to sejdu okolo ne? Nejdřív chce skanzen a p
               Re: Pad v Rezi13.06.2016
Vede mě k tomu lenost. Okolo je to dost daleko, nemusim nosit boty na sedáku a nebo sešlapávat lezky
                Re: Pad v Rezi13.06.2016
Tak někdo je línej udělat pár kroků a jinej se zas bojí, že skončí na vozejku.
Když tam nabou
                 Re: Pad v Rezi13.06.2016
Esystyt dajnou! Enitól kansdáun tu dys, pípl! Jeh mén!
___
Linkované video doporučuju
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Dají, ale upřímně řečeno jsem tam nikdy do ničeho nespadl. Možná by se člověk po podlaze podivil, ja
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
divil by ses, jak pěkně matroš v Řeži drží - spadl jsem v Lasroce do mikráče, když jsem se v pohorác
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
Tak to je dobrá zpráva, že v tom čoky držej. Ale přecijen - čok je ve hnízdě, takže riziko jeho vytr
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
mikráč v Lasroce - myšleno mikrofrend (půlka od Kouby, jestli se pamatuju dobře)
         Re: Pad v Rezi10.06.2016
dokonca i na nete sa da najst celkom fajn zoznam niektorych ciest i s popisom moznosti istenia:
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
To, ze se zajistit daji, si mysleli i ti, co tam hodili zemovku ;).
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
z ádru odvezl vrtulník i typa, co si odskočil metr nad kruhem. Se zlomeninou stehna, či pánve. Metr
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
nebyla to spíš chyba jističe?
    Re: Pad v Rezi07.06.2016
Před asi deseti lety nám v Řeži krátce po sobě spadli dva nováčci až na zem, naštěstí nikdy s násled
     Re: Pad v Rezi07.06.2016
Humanita je koukám celkem řeznictví.
      Re: Pad v Rezi07.06.2016
HO Humanita má tiskového mluvčího KT? Nebo je to fakt spolek sluníčkářů? To je fakt ostuda přiznat,
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
wtf?
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Vyhodili jsme Tě od zkoušek, nebo jsi nedodělal oddílovou horoškolu? Že se nepodepíšeš a zároveň píš
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Před mnoha lety jsem spadl v Cestě domů do zatraceně tenké skoby a jak mě v pohodě chytla. Řež je kl
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
A z ceho si prosimte vyvodil, ze lide, kteri tam spadli se boji nebo ze neumeji zakladat?
Ono
          Re: Pad v Rezi09.06.2016
Nemluvím o lidech kteří tam lezli, ale o těch, kteří chtějí dojišťovat cesty.
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jo, takoví ze všech oddílů rychle odcházejí. Na ně není nikdo zvědavý. Tak se ještě představ, hrdino
      Re: Pad v Rezi10.06.2016
To teda jo. Kdyz tak zabrouzdam v mysli tak si spis pamatuju novacky kteri radsi slezaji na umelce n

 bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
Zdar, chci se zeptat zda někdo z vás řešil bolest posledního kloubu u palce nohy? poslední rok mě celkem dost bolí a je celkem jedno jeké lezky mám, v jedněch víc, v druhých míň, ale hlavní je to že bolí i když lezky nemam a zatížím palec při mírném pokrč
 Re: bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
Normální artróza, ne?
  Re: bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
taky bych řekl. mě to bolí jen když lezu celej den, tak ke konci
   Re: bolest kloubu u palce na noze09.06.2016
Halluz rigidis nejspíš:
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
Hoj, bolest palce (tuším i obou, jeden víc) jsem měl, trvalo to tak 2 měsíce a pak to naštěstí vyšum
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
Může to být artróza. Kolik je ti let?
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
řešil jsem to tu asi před měsícem.

Problém vznikl přeskočením šlachy v palci, následo
  Re: bolest kloubu u palce na noze09.06.2016
myslím že to nebude jeho problém, prostě tam asi má počínající artrózu, čemuž se nelze divit, pokud

 Vocedelky v Alpach05.06.2016
Ahoj,

mate nekdo typ na oblast kde uz je ted lezitelno (ne moc snehu a relativne sucho). Puvodne jsem planoval na pulku - konec cervan Lofer, ale kdyz se tak divam na aktualni fotky z webu Schmid Zabierow Hutte (
 Mt.Blanc05.06.2016
Zdar šplhouni
chystáme se příští týden na Mt.Blanc přes Midi, nevíte někdo kolik je tam sněhu? nebo jestli už je to prošlápnutý?
Díky
 Re: Mt.Blanc05.06.2016
Půlka června bejvá na Blanku ideální lyžařská sezóna.
 Re: Mt.Blanc06.06.2016
Ahoj, před 14 dny to bylo po nakydání z půlky května (cca 50cm) na ski/sněžnice, bez nich místy po g
  Re: Mt.Blanc12.06.2016
Takže myslíte že to ještě není ideální čas?
   Re: Mt.Blanc12.06.2016
Ideální čas z hlediska přístupu pěšky to rozhodně není. Bude to teď dobrý tím, že jsou nejdelší dny
    Re: Mt.Blanc12.06.2016
Ještě mě napadá, pokud vám jde o vrchol a né o cestu, tak bezpečnější a s větší nadějí na úspěch by
 Re: Mt.Blanc13.06.2016
Nejspíš luxusní krtkovačka a dost o hubu kvůli lavinám...
  Re: Mt.Blanc13.06.2016
Díky moc za vyčerpávající odpověď, jak to tak vypadá tak jsi zachránil dva životy.
Předpověď
   Re: Mt.Blanc14.06.2016
Hihih, spíš jsem vám překazil chlastačku v Šamonici příp. v col Midi :D
Na počas koukám sem:

 Xinda04.06.2016
Ahojte, pouzivate nekdo vercajk XINDA? Mam mit nejake obavy? Kupovat ci nekupovat?
 Re: Xinda06.06.2016
Hlavně zkontroluj
 Re: Xinda06.06.2016
Nema to CE!!! Neni duvod kupovat cinsky sber, kdyz tu na trhu je vseho mraky. vseobecne maji cinske
  Re: Xinda28.02.2017
Proc by nemela Xinda CE? Staci se podivat do datasheetu
 Re: Xinda01.03.2017
Kupovat čínský (a polský) xindl jakékoliv značky je vyhazování peněz, kupovat Xinda a polské potravi
  Re: Xinda01.03.2017
... a český špiritus

 Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách03.06.2016
Ahoj, zná někdo nějakého novějšího knižního průvodce s odjištěnými vícedélkami ve Vysokých Tatrách? Popřípadě kde se dají sehnat? Díky
 Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách03.06.2016
 Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách04.06.2016
Konkrétně zde:

 Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
takové hovadiny jako "odjištěné" vícedélky v Tatrách naštěstí nenajdeš - alespoň ne v tom
  Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Nemas pravdu. Ve slovenskych tatrach je spousta odjistenych cest. tatry nfo sk dokonce uz zavadi i
   Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
tak to jsem netušil a je to smutné. "Prvovýstup" s nýty po metru umí udělat každý ňouma, a
    Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Ty vole co je tohle zase za kokotinu? Nejistitelný těžký plotny se na horách nejtujou zcela běžně. I
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Nelézt do ní :)
Anebo do ní vlézt až tehdy, když budu práskat desítky a potit se v jedenáctká
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
To je fakt, zustal bych jen u koutu a spar! A rozhodne bych za spravny horsky lezeni oznacoval jen t
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Hele takovýhle ultraklasický móresy jsou spíš princip sem tam v nějaký skalkařský oblasti. Princip k
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
plotny v horách po pěti metrech - no však o tom všichni mluvíme, že to ano. jenže tady někdo psal, ž
        Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
mame problem... kdo ma problem? hodnotici mistni eticka komise? problem maji vetsinou teoretici. to
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
No třeba když jsme u těch Tater tak dost morálové lezení pamatuju v plotnách je Total Free Jazz, klí
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Je rozdíl mezi nýty po 5 a více metrech (hory normál), když vrtáš z háčku a nýtování z žebříku, kter
    Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
He he :), zkus si nekdy udelat treba patnactidelkovou horskou cestu s nyty a mozna budes prekvapen,
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
vrtání z žebříčku bohužel není vrtání z lezecké pozice - a reakce byla právě na tohle (lepší jištění
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
???
Zkus si to. Budes mit problem vynest matros i pod nastup, natoz pak s tim lezt a vystrojo
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
Myšleno bylo navrtat nýt, zavěsit do něj žebříček, z něj navrtat další atd. - všichni kritici tady k
    Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
A kam chces prosimte posouvat to horske lezeni? Vzdyt jsme vsichni hobby lezci a vubec tady nejde o
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
dvacet sportovně vynýtovaných délek můžu vylézt i na srbsku

sportovky můžeš přece léz
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Ty si tam jedes zalezt horske cesty (at je tva predstava horske cesty jakakoliv), nekdo jiny zase ne
    Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Nechápu, co ti na tom vadí. Tak tenhle typ cest nelez. V Tatrách máš dost možností lezení cest horsk
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
kdyby to bylo jen tak, jak říkáš, možná bych to zkousl, jenže ony se nýtují i ty staré klasiky a ten
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Zrovna v Knize se letos někomu splašila vrtačka. V půlce knihy a v půlce délky pod knihou jsou fungl
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
štandovací borháky jsou tam už dlouho (a dávali je ne kvůli lezcům, ale kvůli vůdcům), ale jestli ně
        Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Jooo, Kniha - softmoverska klasika par delkovych lezcu od klavesnice..
         Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
Spíš horoškolní klasika.
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Ktera stara klasika v Alpach je nove vynytovana v mistech, kde driv nebylo jisteni? Bud konkretni. K
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
tyvoe, zajed nekdy do hor
        Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Konkretni priklady zadne, ale blbe kecy ano? :D

Neboj, jezdim docela casto. Ja bych t
         Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
Jména si nepamatuju, ale bylo to ve Vrace (Bulharsko), ve Švýcarsku Le chic,le choc .. a další v údo
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
odlez 5 metrů v šestce, sedmě není nic morálového, když to v klíčovém místě odjistí dobře. bohužel s
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
To je dobry nonsense :D. Uvedomujes si, ze kdyz jistis po metru, vyjde ti jisteni i na tech 5, 7 met

 4 bludy o horolezcich.03.06.2016
Kde se da najit text 4 bludy o horolezcich? Čtyři bludy o horolezcích, zvláště „Blud 3: Horolezectví posiluje charakter“ a „Blud 4: Horolezectví umožňuje lidem uzavírat těsná přátelství“.

Vim, ze existoval, ale nemuzu ho nikde na internetu
 Re: 4 bludy o horolezcich.03.06.2016
Blud 3: Horolezectví posiluje charakter

(…) Obraz horolezce se jeví jako obraz člověk
 Re: 4 bludy o horolezcich.03.06.2016
Povodne bol zjavne tuna -
  Re: 4 bludy o horolezcich.04.06.2016
Hej, zmizol, ale ak pohľadáš v archíve, nájdeš... Na HK Vyšehrad bolo toto:
**********
   Re: 4 bludy o horolezcich.04.06.2016
takze cele to podle tech bludu 1. az 4. to nikdy neexistovalo? Protoze ja nachazim jen nejake histor
    Re: 4 bludy o horolezcich.04.06.2016
:))))))))))
Jo, jo, to je doba. Není-li něco na Internetu, tak to neexistuje a nikdy neexisto

 FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Ahoj, chystáme se do Jury, byly jsme v pár oblastech. Chtěl bych zkusit něco nového. Co byste doporučili za oblast, cesty? Obtížnost 7a - 8a
 Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
především bych doporučil používat mozek - Google - frankenjura.com - výběr podle obtížnosti
  Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Chtěl poradit, podle toho, co kdo lezl. Je jasný, že cesty jsou i v průvodci.
   Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Ptát se můžeš třeba na konkrétní cestu, ale zeptat se, kde máš v Juře lézt, když je tam v jeho obtíž
    Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
On ale nechtěl přímo cesty, ale OBLAST !
     Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Tak to se omlouvám, těch jsou tam jen stovky.
 Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Tady mas seznam:
 Re: FRANKENJURA - kde lézt?02.06.2016
Dle tvého dotazu nevěřím že lezeš 7a až 8a. Nemělo to být VIIa až VIIIa????
  Překlep02.06.2016
Když se podíváš na klávesnici tak ti dojde, že to byl překlep, omylem byla vždy stisknuta klávesa vý
   Re: Překlep02.06.2016
7q - 8q?
    Re: Překlep02.06.2016
:-) A teď zkus numerickou :-)
     Re: Překlep03.06.2016
71 - 81?

 Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Ahoj,

předem upozorňuji, že jsem lezec začátečník. Rád bych se vás zeptal: Všude v návodech pro práci s GroGri2 je uváděno, že druhá ruka musí držet neaktivní lano (u zadku). Chtěl ale použít druhé jištění, třeba prusíkem, který bych držel
 Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
"Druhé jištění", tím myslíš, že by sis na volný konec lana pod grigri ještě uvázal prusík?
  Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Omlouvám se, nepodal jsem dostatek informací. Jištění lezce chápu, naučili mě to profíci a kamarádi.
   Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
no jistě, občas svůj život svěřuješ něčemu nezálohovanému. třeba řidiči autobusu. nebo si představ,
    Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Krtek: třeba práve proto autobusem nejezdím... Pokud tu je šance druhého jištění, rád se ji naučím.<
     Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Uvědom si, že gri-gri je určeno na jištění prvolezce a to primárně. Lze s ním slanit na jedom pramen
     Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Nikde niko nepoužívá... Nedělej to ani ty.
   Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Primárně bys měl napsat za účelem jakých aktivit stoupáš nahoru pomocí Jumaru a slaňuješ s GriGri. A
    Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Obávám se, že je to geokačer. Už jsem zblízka slyšel o třech volných pádech - všechny měly stejný pr
     Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Kubo, myslel jsem, že všechno víš, všude jsi byl už dvakrát a od všeho máš klíče. Ale přesto se najd
      Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Všude jsem nebyl, všechno neznám, ale geokačery docela sleduji a vstávají mi z jejich jejich některý
       Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Ale to jen proto, že doba přeje debilům, kteří než by se něco naučili používat, raději přestanou jez
        Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Jo.
   Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Ahoj Květy, na začátku píšeš, že jsi začátečník. Lézt pomocí samojištění je činnost již méně intuiti
    Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Krtek: třeba práve proto autobusem nejezdím... Pokud tu je šance druhého jištění, rád se ji naučím.<
     Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Odkaz, který jsem posílal, je právě na tebou zmiňovanou metodiku. Je samozřejmě dobrá, jen je potřeb
     Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
P.S. Výše uvedené činnosti možná v praxi nepoužiješ, ale pochopíš, jak ty věci fungují a spoustu se
     Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Tak nevím Květy, píšeš o tom, jak se zajímáš a rady přijímáš od profíků, tak proč se ptáš tady a ne
      Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
jako optimální vidím učební obor technického zaměření a pak dva tři semestry teoretické machaniky, p
 Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Tady máš návod:
 Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
píšeš, že používáš jumar pro cestu nahoru, který pak odepneš a slaníš grigri. Jestli máš ve štandu d
  Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Já bych se nebál o oplet, ale o lezce. Nejen s jümarem, ale také s bogibsem a grigri a čímkoliv jiný
  Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Jendozbrna - Padat x metrů do uzle s jumarem?! No mňauvajs. To není záloha, to je totál kokotina. To
   Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
hádám bych chtěl moc kdyby jsi místo těch zbytečných útoků trochu více rozvedl, v čem konkrétně vidí
    Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Leo se nejspíš jednou zabije, až se mu něco trochu nepovede. To ovšem neznamená, že to musíme zopako
     Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
vždyť to taky nebylo na tebe, ty Kubo.. ale na toho křiklouna z druhé reakce(neplést z druhé redakce
  Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Ty dva metry jsou na houby. Dynamika se protáhne klidně o 15%.

Osobně nejsem schopný
   Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Ty dva metry jsem jenom tak plácl. Máš naprostou pravdu, že je třeba brát v potaz průtažnost lana a
    Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
No právě. Je to začátečník. Ptá se tu na základní věci. Tomuhle pravděpodobně nedojde, že ty "d
 Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
jo jo, kravinský odpovědi se ti tu hezky množí, to jsem zvědavej jestli ti dojde že přes diskuzi na
  Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Nevadí že to vysvětluje méně obratně. Ale něco bude na tom, že to co si představuje není reálné. Čil

 edleweiss31.05.2016
u koho plete edelweiss? na omak mi ty špagáty přijdou asi nejpevnější na trhu, nejvíc utaženej oplet. otázka je, co udělá zub času..
 Re: edleweiss31.05.2016
U Triopu.
 Re: edleweiss03.06.2016
U Bealu, který i Edelweiss vlastní.

1   ...   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Mt.Blanc
Zdar šplhouni
chystáme se příští týden na Mt.Blanc přes Midi, nevíte někdo kolik je tam sněhu? nebo jestli už je to prošlápnutý?
Díky
Piki09:32:59 05.06.2016
odpovědět 
 Re: Mt.Blanc
Půlka června bejvá na Blanku ideální lyžařská sezóna.
honza11:34:21 05.06.2016
odpovědět 
 Re: Mt.Blanc
Ahoj, před 14 dny to bylo po nakydání z půlky května (cca 50cm) na ski/sněžnice, bez nich místy po gule, většinou ale max po kolena a to i brzy po ránu. Normálku na Tacul chodili jen na skialpech. Lyžařská sezóna tam ještě neskončila..
Kostěj10:39:31 06.06.2016
odpovědět 
  Re: Mt.Blanc
Takže myslíte že to ještě není ideální čas?
Piki20:45:09 12.06.2016
odpovědět 
   Re: Mt.Blanc
Ideální čas z hlediska přístupu pěšky to rozhodně není. Bude to teď dobrý tím, že jsou nejdelší dny a zároveň že tam nebudou takový davy. Když se dívám na předpověď, tak na Midi je teplota kolem nuly a sněhový přeháňky. Maximální denní teploty na vrcholu jsou tak -6 °C. Orientace hangů je převážně SV. Stále sněhový přeháňky. Normálka z Midi je lavinézní jak prase a ačkoliv se to z ČR nezdá, tak na ní panuje regulérní zimní podmínka. Takže otázka, zda se nebudete brodit po kokot, je podružná oproti otázce, zda při tom neurvete lavinu. Jako minimum pro šanci na úspěch bych viděl sněžnice a telefonát ohledně aktuální podmínky na Dům horskejch vůdců. Po rovině to půjde na sněžnicích a do kopce to vesměs bude šláplý od lyžařů, který si dali lyže na záda. Teda pokud je podmínka taková, že tam nějaký lyžaři budou, což vzhledem k předpovědi např. příští tejden není zdaleka jistý.

Jednou jsme na lyžích otáčeli v cca 4400 mnm kvůli obrovskýmu množství prašanu. Bylo to, pravda, počátkem května.
honza21:13:41 12.06.2016
odpovědět 
    Re: Mt.Blanc
Ještě mě napadá, pokud vám jde o vrchol a né o cestu, tak bezpečnější a s větší nadějí na úspěch by mi přišla zimní normálka, tedy přes ch. Grands Mulets. Je méně lavinézní, v průměru v nižší nadm. výšce a lze cestou sestoupit na winterraum na Gouterce, ev. nalézt útočiště na Valotce. Ale s pravděpodomností hraničící s jistotou byste byli jediní bez lyží.
honza21:40:55 12.06.2016
odpovědět 
 Re: Mt.Blanc
Nejspíš luxusní krtkovačka a dost o hubu kvůli lavinám...
10:33:17 13.06.2016
odpovědět 
  Re: Mt.Blanc
Díky moc za vyčerpávající odpověď, jak to tak vypadá tak jsi zachránil dva životy.
Předpověď je dost špatná tak na to raději se..me ;-)
Ještě jednou díky Piki
Piki21:27:41 13.06.2016
odpovědět 
   Re: Mt.Blanc
Hihih, spíš jsem vám překazil chlastačku v Šamonici příp. v col Midi :D
Na počas koukám sem: http://chamonix-meteo.com/chamonix-mont-blanc/weather/
a máš pravdu že moc hezky asi nebude - hnus do konce týdne ;)
10:33:53 14.06.2016
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192430)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi