Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
47. 10037
48.Pelikán 10013
49.Zaoral 9994
Bouldry:
47.Chovanová 9153
48.Ondra 9134
49.Skočdopole 9103
Hory:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230982 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Typ jištění10.06.2016
Ahoj,

mohl by mi prosím někdo vysvětlit, co znamenají zkratky jištění "bh, sk, sm" ? Díky :)
 Re: Typ jištění10.06.2016
asi by to moh být borhk, skoba, smyčka
 Re: Typ jištění10.06.2016
Hlavně Petře nelez do cest u kterých jsou tyhle zkratky.
  Re: Typ jištění11.06.2016
Děkuji moc za vysvětlení. Proč není dobré lézt na takových cestách? Jaký jiný typ jištění je bezpečn
   Re: Typ jištění11.06.2016
Borháky jsou asi to nejbezpečnější co je (vzhledem k tomu, jakou by člověk očekával nosnost) stejnou
    Re: Typ jištění13.06.2016
Paráda, díky moc za informace! :-)

 S ditetem v krosne na ferratu09.06.2016
Ahoj, prosim o vas nazor, co byste rekli otci me 3-lete dcerky, ktery ji chce v KROSNICCE vzit na ferraty, sam jisten jen zamkovkou a odsedkou. Jeho argument: jistim se tak uz dvacet let a jeste jsem nespad!
 Re: S ditetem v krosne na ferratu09.06.2016
No nevim, neco mi rika, ze pro to dite nebude uplne ok ani spadnuti tatika ve feratovym setu :) Navi
  Re: S ditetem v krosne na ferratu09.06.2016
Hele je to dost individualni vec. Nase deti do cca 2,5 v krosne na ferate, nebo treku nebo voziku za
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Taky tak. Akorát že jsme měli dvě děti po sobě, takže jeden čas jsme nosili nosítka oba dva se ženou
    Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
jo, na konci je hřebík na hlavičku. bude lepší řešit podobnej spor doma v klidu než na pavlači, žáno
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
I kdyz odmyslim nebezpeci, ktere diteti muze hrozit, tak porad zustava otazka, co z toho to dite muz
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
vyblbnutej a spokojenej rodič a zároveň společné trávení času je rozhodně významná smysluplnost. v r
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Presne tak, jde asi o to jak to clovek vyvazi. Kazdopadne nemam pocit, ze by nase deti trpely...A my
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Spadnout nesmí, to je jasnej průser, na druhou stranu ve spoustě ferat není důvod padat, pač je to s
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
ně jenom žebřík z kramlí. Kvůli kamenům bych ho samozřejmě vybavil helmou. Jinak nevím co chceš slyš
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Já s klukama v krosně jezdil na skialpy, podnikal horský tůry (pochod) a nosil je v tom obtížným ter
    Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Ještě snad dodám, že asi tak v roce 1978 mě horská služba "zabavila" otci, kterej na běžká
     Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
A vysekal se tehdy tatik? ;)
      Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Nevysekal. Jezdil to s přehledem:) Jednou jsme se tou krosnou vysekali někde na Bramberku když nám v
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Lze ledacos. Určitě je na světě spoustu rodičů, co s dětmi dělají spoustu aktivit a dětem se nic nes
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Podívej se na to z druhé strany: Dítě, které takové situace víceméně kontrolovaně ze strany rodičů n
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Ano ano, dítě v krosně určitě získává zkušenosti jak se správně pohybovat v těžkém terénu.
<
    Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Hele anonymní naštvávači, na obecnou otázku jsem dal obecnou odpověď.

Podrobnosti k
     Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Studovat na pohyb dětí vysokou školu jen odráží stav současnosti. Spíše by mě zajímalo jestli někdo
      Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
AHoj, ano jsem ochoten akceptovat názor jinych, takze je mi jedno jak k tomu pristupuji ostatní a je
      Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Já teda nevím, zda jsou ferraty s dětma v nosítku dobrý nebo špatný, ale přiznávám se, že tento svůj
       Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Kindrkopf alias opičí hlava - pohotově k založení :-)

Ale vážně: Každé moderní nosítk
       Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Ahoj, používal jsme normální malej celoťělák a helmu. Výhoda byla, že jsi si mohl na různých exponov
    Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Moje děti se v při lyžařských výletech v krosně třeba naučili vařit rampouchovovou polívku... To se
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Konstrukce hodna Kuby Turka! Trileta holcicka nacpana na ferrate do krosny jiste nasbira mraky zkuse
    Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
no, to je možná trošku zkratka. já to zkusím zkrátit trošku jinak: dítě získá zkušenost, že je normá
     Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Tak proti tomuto sbirani zkusenosti, nebo spis poznavani sveta pri vyrustani, nikdo nic nenamita. Ot
      Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Ona řeč o tom, že dítě v té krosně bude celý den a tatík celý den poleze po žebřících? To jsem něja
       Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
To je asi jedno, ne? Cely den nebo par hodin. "Prinos" pro dite je porad stejny.
        Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Tak ještě jednou a pomaleji. Děti by v nosítku neměly zůstávat více hodin. Měly by si mezi tím odpoč
         Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Super, pokracuj a ani necekej na reakce. Stejnak je nepotrebujes a uz si aspon tyden dva poradne nep
          To už je ohraný10.06.2016
Cyberšikana Kuby Turka už je ohraná víc než vtipy o miurách a triopech. Zkuste něco jinýho. Opakovan
           Re: To už je ohraný11.06.2016
Myslim, ze pokud Turek pojede porad dokola to same, nemuze cekat, ze na nej lide nebudou stejne reag
            Re: To už je ohraný12.06.2016
Napsal jsem snad v této diskusi, že je někdo hlupák? Naopak mi přijde, že až na Tvůj exces se tady b
        Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Jedno to není, jak jsem psal, když to není moc dlouho v kuse, tak to dítě může jednak bavit, jednak
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Asi bych mu řekl , že je k...t. Co jineho bych mu měl říct
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jako otec dvou dětí Ti můžu říct, že na feratu bych je do krosničky nikdy!!! nevzal. Tečka.
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jako otec tří dětí Ti můžu říct, že napsat matka mejch dětí takhle debilně manipulativní dotaz do di
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Presne, za takovy vykrik individuality pripoutat do sklepa k zrezle trubce!
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jako otec dvou dospělých dětí Ti můžu říct, že jim to tehdy jenom prospělo :-) Tak si holt dotazovat
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jo? Bokem si mel kontrolni identicke ratolesti bez tohoto pristupu, aby si mel s cim srovnavat? Nebo
    Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Ano. Moje děti chodily do školky, do školy, na střední i vysokou, jsou od 5 let členy turistických o
     Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Hmmmm, ani nahodou :).
      Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Nojo, tak mi holt nemusíš věřit. To je asi tak všechno.
       Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Nejde o to verit nebo neverit :). Nikdy nemuzes vedet jak by na tom deti byli, kdyby meli jiny prist
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jsou feraty a feraty, otcove a otcove, deti a deti, a take manzelky a manzelky. Jinak receno, zalezi
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Ahoj, ať si sám zkusí na feratě pěkně skočit (spadnout), tak 5m. Potom ho to ani nenapadne. Za mě na
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Prostě to leze jako free solo a ví že má odpovědnost za dva, proto leze na ještě větší jistotu...
 Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
co by som mu povedal ?" Prosim pockajte chvilocku tu" ( kym zavolam HS ev. hasicov, pol
  Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Bezzamkovka samozrejme je. Pozivaj ji treba pirati jako manipulator na konci dreveny ruky.
  Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
A co podle Vás udělá policie, hasiči, HS, atd? (a za jakou dobu asi dorazí?).
   Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Ber pls to nasadenie zachranarov troska ako nadsadzku : je ide o take porusenie bezpezpecnostnych
   Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Ale prosimtě. Pokud leze jako free solo = na jistotu, tak je to bezpečnější než chůze po schodech be
 Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Budu citovat moji ženu: "Nedovedu si představit ženu, s výjimkou žen týraných, která by si nepr
 Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
  Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Jestli správně rozumim tomu prvnímu linku, tak dítě vyklouzlo z nosítka. Abych se přiznal, přišlo by
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
já tomu rozumím tak, že starší spadl, a tatík mu lezl s krosničkou na pomoc a i s malým zemřel.
 Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Tohle je takovej typycky ceskej napad...

Pokud se nejedna o feratu A/B coz je vlastne
  Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Pozoruhodne na tejto diskusii je, ze sa mu ( resp. jej) horoinstruktor nesnazil vyhovorit tuto b
 Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Autore příspěvku. Tohle je totál šílenost. Když dospělák zakopne, tak letí s krosničkou i na obyč ce
  Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Symptomatické na takových výkřicích je, že se vykřikující a urážející nepodepíše. Asi si všichni mys
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
To mu nevysvětlíš ;) Taky třeba to, že pokud jistíš metodicky a každých 10 metrů prcka dobíráš ke št
    Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Dalsi anonymni se saloumonovym exkrementem..
  Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
No konečně. Přesně tohle chtěla autorka původního dotazu číst, aby to svému muži mohla v nějaké více
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Mas recht Piskote :-)
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Nechci tazatelce křivdit, ale myslím, že by měla postupovat v souladu s masarykovskými idejemi drobn
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Taky me to zarazilo... dotaz byl priom jasny! napiste tu ze muj partner je uplnej debil at ho muzu p
    Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Na písek se děti přikládají hned po narození. Pokud se radostně vydávají kolmo vzhůru, jsou matky v
    Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Tak do rajbaku klidne krosnicku, ale do komina a sirocin spise satek a manduku, abys nedelal ryhy, z
    Re: S ditetem v krosne na ferratu14.06.2016
Když něco může lézt bába s nůší tak může i tatínek s krosnou. S šátkem jen Nepálská nosička, na písk
     Re: S ditetem v krosne na ferratu14.06.2016
No nevím jestli Mandulka bude nadšená, že má někomu tahat haranty.

 Tenerife09.06.2016
Jedu na začátku června na Tenerife. Chodit, trochu potápět a trošku lézt. Nemohu sehnat průvodce . v jakékoliv podobě. Třeba i na půjčení. Ale spíše sportovní lehké oblasti... Děkuji za jakoukoliv pomoc nebo radu
 Re: Tenerife12.06.2016
Nejvíc lezení je podél JV pobřeží, což je pobřeží, který je zároveň nejhnusnější. Průvodce koupíš v

 volné přespání po Vídní09.06.2016
Ahoj, může někdo podat info o možnostech divokého "kempování", spíše mimo kempy, tedy v autě, v oblastech pod Vídní - Kaltenleutgebner Tal, Modling, Hellenental, Piesstingtal, Hohe Wand a dalších v dané oblasti?
Jestli to je aspoň tak poh
 Re: volné přespání po Vídní09.06.2016
Nebuď hovadská socka a jeď alespoň do kempu....
  Re: volné přespání po Vídní09.06.2016
Přesně. A nezapoměň se cestou stavit v našem outdoor shopu a koupit alespoň dvě goráčové bundy. Maji
 Re: volné přespání po Vídní09.06.2016
Přesně, šrubuj do kempu a neotravuj tady slušný lidi.
  Re: volné přespání po Vídní10.06.2016
Dík za výchovný políček, nějaký tip na kemp v dosahu, však neuvádíte...
   Re: volné přespání po Vídní10.06.2016
Proč by mu psal kemp, když se na něj tazatel neptal? Kempů je tam spousty, stačí se podívat na mapy.

 Ztracná osma, Rudice08.06.2016
Zdar, dnes jsem v Rudici našel osmu. Kdo ji ztratil, at se ozve.
 Re: Ztracná osma, Rudice08.06.2016
Jirko tohle do diskuse nepatří, napiš to do inzerce do ztrát a nálezů jako ostatní a uveď tam ne seb
 Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
Ztratil to tam kámoš.
  Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
To je dobrý, Jirka a Eržik bez emailu nebo telefonu. To si určitě tu osmu předáte :)
   Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
by ses divil, s Eržikem se znám parádně :)
    Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
No však Marťan taky píše, že si mezi sebou tu osmu určitě předáte. Ta zmíněná předávka bude možná pr
     Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
a nebudem si povidat?
      Re: Ztracná osma, Rudice10.06.2016
Erža a jeho kámoš jsou virtuální démoni. Ve VHS je zná každej. Předávka bude bez problémů :)
       Re: Ztracná osma, Rudice10.06.2016
Kdyby přdávka náhodou neklapla a osma by byla volná, tak si ji klidně vezmu ;)
        Re: Ztracná osma, Rudice11.06.2016
To by se ti líbilo chudáka Eržika připravit o osmu. Včera jsem ho potkal a říkal, že ten Kras je str

 Divoká Šárka06.06.2016
Čau,
chtěl bych jít lízt do Divoký Šárky. Mám jen vybavení na písek (smyčky apod...) Je to dobrej nápad?

M
 Re: Divoká Šárka07.06.2016
kup si sadu vklíněnců, je to za pár piv a službu odvedou velkou
  Re: Divoká Šárka07.06.2016
palcáty mám mimo Prahu... tady mám jen pískařský cajky a chtěl sem tam jít dnes lízt, tak mě zajímal
   Re: Divoká Šárka07.06.2016
Jo, dá.
    Re: Divoká Šárka07.06.2016
Jde to. Misto vklinencu mas smycky misto friendu moral :)
     Re: Divoká Šárka07.06.2016
Nektery cesty se daj i jako sportovky. Od 7 vejs jsou jisteny. Lehci se daj i zasmickovat

 Ferata na Gr. Priel06.06.2016
Ahoj, nevíte jestli je schůdná ferata Klettersteig Bert Rinesch na Gr. Priel? Díky.
 Re: Ferata na Gr. Priel06.06.2016
zkus napsat přímo chataři na Prielschutzhaus. Je to srdíčkář a určitě rád poradí i případnou alterna
  Re: Ferata na Gr. Priel07.06.2016
Ta ferata se da v pohode v zime. Jen musis na chatu vytahnot lyze :)

 Pad v Rezi06.06.2016
Ahoj, netusite v cem vypadl lezec v nedeli v Rezi?
 Re: Pad v Rezi06.06.2016
netusim
 Re: Pad v Rezi06.06.2016
Bohuzel znovu v Guanu pri vylezu do zarezu!!!

Pod sebou zalozeno, ale vytrzeno... sko
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Diky za podrobnejsi informaci, vypada to jako deja vu z listopadu
   Re: Pad v Rezi06.06.2016
z Listopadu? .. prosim o podrobnejsi info na muj email.
Dekuji
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
klikni do políčka "hledat na Lezci" a zadej "Pád v Řeži" :)
najdeš toto <
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
tady :
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Otázka je, co by ta zrezivělá 50 let stará skoba vydržela
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Je to mul bratr a ty pouzivej hlavu
   Re: Pad v Rezi06.06.2016
Doporucujes, nedoporucujes to je k h....! Kdyby to nekdo kontroloval jak to ma byt, nic tak hrozneho
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
co chceš kontrolovat? Jestli si každý to svoje jištění založí správně? Tuhle cestu lezu poměrně rád,
     Re: Pad v Rezi06.06.2016
Cesta je zradna, od spodu se tvari jinak nez pak pri lezeni, zalezene jisteni v pripade padu je znac
     Re: Pad v Rezi06.06.2016
No na III. a IV. masivu s borhákem asi neuspěješ. Jednou jsem psal správci, že jsem rukou vytáhl a z
      Re: Pad v Rezi07.06.2016
Je to tradiční oblast a každý by si měl sám přehodnotit, zdali je ochoten podstoupit objektivní nebe
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Polet, naražená žebra, nebo třeba zlomený kotník je jedna věc a chápu, že pro některé je to akceptov
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Lezl jsi někdy v Řeži? Nelezl. Lezl jsi někdy po vlastním? Nevím. Já za obě otázky ANO. Se špatně za
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
S tim zakladanim, jak v ktere ceste..
          Re: Pad v Rezi07.06.2016
Jasný, níž jsem psal, že 9 z deseti zajistit půjde a že jsou i nebezpečné věci. Ale to přeci všude..
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Tohle téma se tu řešilo zatím jen asi tak 100x (většinou vždy po nějakým pádu na písku). Argumenty p
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
když se to tady 100x řešilo, tak jsem beztak ještě ani nelezl. Každopádně už jsem se s pár klasiky o
          Re: Pad v Rezi07.06.2016
Jendozbrna - doporučuji se přestat vyjadřovat k věcem, které neznáš a hlavně mluvit o bezpečnosti le
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Vis ty, co je nejlepsi reseni na tyhle bezmozkovy cesty, kde si musis neco dat, nebo nedej boze prok
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
No hlavicka, to by jednoho nenapadlo.. Teda pokud nejak od pohledu vytusis, ze se zrovna jedna o tak
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
Tezko? Kdyz tam neni fixni jisteni, tak asi clovek tusi, ze to neni zrovna sportovka.
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jo panacek rozlisuje z hlediska bezpecnosti jen sportovky a ostatni cesty, tak to jooo... :D
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Mate dost možnosti si zalezt na mnoha ostatních skalách. To vám tak vadí, ze jedna ze sta oblasti zů
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
Ať klidně tradiční zůstane, ale nějakou údržbu to prostě chce. Páč ty skoby po padesáti letech jsou
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
Tradiční oblast - skobu si musíš ověřit = proklepnout kladivem, když není dobrá tak přetlouct za vla
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
V Srbsku dodali borháky a vytloukli skoby.Někde se to přehnalo,ale obecně za skobu borhák.Nechápu co
            Re: Pad v Rezi08.06.2016
Sám sis odpověděl, v čem se ta psychická náročnost liší.
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
není pravda, že by se skoby v Řeži nevyměňovaly. jen to někdo musí nahlásit správci
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jsem pro zachování skanzenu. Shnilý nedůvěryhodný skoby (přičemž vyhodit takovou bez náhrady podle m
            Re: Pad v Rezi10.06.2016
Co máš proti shnilejm slaňákům? Když skanzen tak kompletní. V reálu je to prakticky stejný jako shni
             Re: Pad v Rezi10.06.2016
Mám proti nim tolik, že když vypadne shnilá skoba v klíčovým místě, tak se třeba trochu proletíš, po
             Re: Pad v Rezi10.06.2016
Jako bezpečnostní minimum při slaňování se mi jeví dvě rezavý skoby spojený chuchvalcem vyšisovanejc
              Re: Pad v Rezi13.06.2016
jako moc nechápu, co tě vede ke slaňování v Řeži. Prostě to sejdu okolo ne? Nejdřív chce skanzen a p
               Re: Pad v Rezi13.06.2016
Vede mě k tomu lenost. Okolo je to dost daleko, nemusim nosit boty na sedáku a nebo sešlapávat lezky
                Re: Pad v Rezi13.06.2016
Tak někdo je línej udělat pár kroků a jinej se zas bojí, že skončí na vozejku.
Když tam nabou
                 Re: Pad v Rezi13.06.2016
Esystyt dajnou! Enitól kansdáun tu dys, pípl! Jeh mén!
___
Linkované video doporučuju
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Dají, ale upřímně řečeno jsem tam nikdy do ničeho nespadl. Možná by se člověk po podlaze podivil, ja
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
divil by ses, jak pěkně matroš v Řeži drží - spadl jsem v Lasroce do mikráče, když jsem se v pohorác
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
Tak to je dobrá zpráva, že v tom čoky držej. Ale přecijen - čok je ve hnízdě, takže riziko jeho vytr
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
mikráč v Lasroce - myšleno mikrofrend (půlka od Kouby, jestli se pamatuju dobře)
         Re: Pad v Rezi10.06.2016
dokonca i na nete sa da najst celkom fajn zoznam niektorych ciest i s popisom moznosti istenia:
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
To, ze se zajistit daji, si mysleli i ti, co tam hodili zemovku ;).
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
z ádru odvezl vrtulník i typa, co si odskočil metr nad kruhem. Se zlomeninou stehna, či pánve. Metr
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
nebyla to spíš chyba jističe?
    Re: Pad v Rezi07.06.2016
Před asi deseti lety nám v Řeži krátce po sobě spadli dva nováčci až na zem, naštěstí nikdy s násled
     Re: Pad v Rezi07.06.2016
Humanita je koukám celkem řeznictví.
      Re: Pad v Rezi07.06.2016
HO Humanita má tiskového mluvčího KT? Nebo je to fakt spolek sluníčkářů? To je fakt ostuda přiznat,
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
wtf?
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Vyhodili jsme Tě od zkoušek, nebo jsi nedodělal oddílovou horoškolu? Že se nepodepíšeš a zároveň píš
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Před mnoha lety jsem spadl v Cestě domů do zatraceně tenké skoby a jak mě v pohodě chytla. Řež je kl
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
A z ceho si prosimte vyvodil, ze lide, kteri tam spadli se boji nebo ze neumeji zakladat?
Ono
          Re: Pad v Rezi09.06.2016
Nemluvím o lidech kteří tam lezli, ale o těch, kteří chtějí dojišťovat cesty.
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jo, takoví ze všech oddílů rychle odcházejí. Na ně není nikdo zvědavý. Tak se ještě představ, hrdino
      Re: Pad v Rezi10.06.2016
To teda jo. Kdyz tak zabrouzdam v mysli tak si spis pamatuju novacky kteri radsi slezaji na umelce n

 bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
Zdar, chci se zeptat zda někdo z vás řešil bolest posledního kloubu u palce nohy? poslední rok mě celkem dost bolí a je celkem jedno jeké lezky mám, v jedněch víc, v druhých míň, ale hlavní je to že bolí i když lezky nemam a zatížím palec při mírném pokrč
 Re: bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
Normální artróza, ne?
  Re: bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
taky bych řekl. mě to bolí jen když lezu celej den, tak ke konci
   Re: bolest kloubu u palce na noze09.06.2016
Halluz rigidis nejspíš:
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
Hoj, bolest palce (tuším i obou, jeden víc) jsem měl, trvalo to tak 2 měsíce a pak to naštěstí vyšum
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
Může to být artróza. Kolik je ti let?
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
řešil jsem to tu asi před měsícem.

Problém vznikl přeskočením šlachy v palci, následo
  Re: bolest kloubu u palce na noze09.06.2016
myslím že to nebude jeho problém, prostě tam asi má počínající artrózu, čemuž se nelze divit, pokud

 Vocedelky v Alpach05.06.2016
Ahoj,

mate nekdo typ na oblast kde uz je ted lezitelno (ne moc snehu a relativne sucho). Puvodne jsem planoval na pulku - konec cervan Lofer, ale kdyz se tak divam na aktualni fotky z webu Schmid Zabierow Hutte (1   ...   284   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Vocedelky v Alpach
Ahoj,

mate nekdo typ na oblast kde uz je ted lezitelno (ne moc snehu a relativne sucho). Puvodne jsem planoval na pulku - konec cervan Lofer, ale kdyz se tak divam na aktualni fotky z webu Schmid Zabierow Hutte (http://goo.gl/ePNY7t), tak tam jeste nedavno byla hromada snehu, tak nevim no...
Radek15:51:25 05.06.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (38)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1269 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz