Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
KLAJDA - lezecké centrum Brno - Brno - Maloměřice
Adrenaline Pit - Praha 1 – Nové město
Ymca - Krásné Březno

Prodejny
Rock Point Vaňkovka - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 S ditetem v krosne na ferratu09.06.2016
Ahoj, prosim o vas nazor, co byste rekli otci me 3-lete dcerky, ktery ji chce v KROSNICCE vzit na ferraty, sam jisten jen zamkovkou a odsedkou. Jeho argument: jistim se tak uz dvacet let a jeste jsem nespad!
 Re: S ditetem v krosne na ferratu09.06.2016
No nevim, neco mi rika, ze pro to dite nebude uplne ok ani spadnuti tatika ve feratovym setu :) Navi
  Re: S ditetem v krosne na ferratu09.06.2016
Hele je to dost individualni vec. Nase deti do cca 2,5 v krosne na ferate, nebo treku nebo voziku za
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Taky tak. Akorát že jsme měli dvě děti po sobě, takže jeden čas jsme nosili nosítka oba dva se ženou
    Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
jo, na konci je hřebík na hlavičku. bude lepší řešit podobnej spor doma v klidu než na pavlači, žáno
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
I kdyz odmyslim nebezpeci, ktere diteti muze hrozit, tak porad zustava otazka, co z toho to dite muz
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
vyblbnutej a spokojenej rodič a zároveň společné trávení času je rozhodně významná smysluplnost. v r
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Presne tak, jde asi o to jak to clovek vyvazi. Kazdopadne nemam pocit, ze by nase deti trpely...A my
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Spadnout nesmí, to je jasnej průser, na druhou stranu ve spoustě ferat není důvod padat, pač je to s
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
ně jenom žebřík z kramlí. Kvůli kamenům bych ho samozřejmě vybavil helmou. Jinak nevím co chceš slyš
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Já s klukama v krosně jezdil na skialpy, podnikal horský tůry (pochod) a nosil je v tom obtížným ter
    Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Ještě snad dodám, že asi tak v roce 1978 mě horská služba "zabavila" otci, kterej na běžká
     Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
A vysekal se tehdy tatik? ;)
      Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Nevysekal. Jezdil to s přehledem:) Jednou jsme se tou krosnou vysekali někde na Bramberku když nám v
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Lze ledacos. Určitě je na světě spoustu rodičů, co s dětmi dělají spoustu aktivit a dětem se nic nes
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Podívej se na to z druhé strany: Dítě, které takové situace víceméně kontrolovaně ze strany rodičů n
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Ano ano, dítě v krosně určitě získává zkušenosti jak se správně pohybovat v těžkém terénu.
<
    Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Hele anonymní naštvávači, na obecnou otázku jsem dal obecnou odpověď.

Podrobnosti k
     Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Studovat na pohyb dětí vysokou školu jen odráží stav současnosti. Spíše by mě zajímalo jestli někdo
      Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
AHoj, ano jsem ochoten akceptovat názor jinych, takze je mi jedno jak k tomu pristupuji ostatní a je
      Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Já teda nevím, zda jsou ferraty s dětma v nosítku dobrý nebo špatný, ale přiznávám se, že tento svůj
       Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Kindrkopf alias opičí hlava - pohotově k založení :-)

Ale vážně: Každé moderní nosítk
       Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Ahoj, používal jsme normální malej celoťělák a helmu. Výhoda byla, že jsi si mohl na různých exponov
    Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Moje děti se v při lyžařských výletech v krosně třeba naučili vařit rampouchovovou polívku... To se
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Konstrukce hodna Kuby Turka! Trileta holcicka nacpana na ferrate do krosny jiste nasbira mraky zkuse
    Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
no, to je možná trošku zkratka. já to zkusím zkrátit trošku jinak: dítě získá zkušenost, že je normá
     Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Tak proti tomuto sbirani zkusenosti, nebo spis poznavani sveta pri vyrustani, nikdo nic nenamita. Ot
      Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Ona řeč o tom, že dítě v té krosně bude celý den a tatík celý den poleze po žebřících? To jsem něja
       Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
To je asi jedno, ne? Cely den nebo par hodin. "Prinos" pro dite je porad stejny.
        Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Tak ještě jednou a pomaleji. Děti by v nosítku neměly zůstávat více hodin. Měly by si mezi tím odpoč
         Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Super, pokracuj a ani necekej na reakce. Stejnak je nepotrebujes a uz si aspon tyden dva poradne nep
          To už je ohraný10.06.2016
Cyberšikana Kuby Turka už je ohraná víc než vtipy o miurách a triopech. Zkuste něco jinýho. Opakovan
           Re: To už je ohraný11.06.2016
Myslim, ze pokud Turek pojede porad dokola to same, nemuze cekat, ze na nej lide nebudou stejne reag
            Re: To už je ohraný12.06.2016
Napsal jsem snad v této diskusi, že je někdo hlupák? Naopak mi přijde, že až na Tvůj exces se tady b
        Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Jedno to není, jak jsem psal, když to není moc dlouho v kuse, tak to dítě může jednak bavit, jednak
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Asi bych mu řekl , že je k...t. Co jineho bych mu měl říct
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jako otec dvou dětí Ti můžu říct, že na feratu bych je do krosničky nikdy!!! nevzal. Tečka.
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jako otec tří dětí Ti můžu říct, že napsat matka mejch dětí takhle debilně manipulativní dotaz do di
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Presne, za takovy vykrik individuality pripoutat do sklepa k zrezle trubce!
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jako otec dvou dospělých dětí Ti můžu říct, že jim to tehdy jenom prospělo :-) Tak si holt dotazovat
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jo? Bokem si mel kontrolni identicke ratolesti bez tohoto pristupu, aby si mel s cim srovnavat? Nebo
    Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Ano. Moje děti chodily do školky, do školy, na střední i vysokou, jsou od 5 let členy turistických o
     Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Hmmmm, ani nahodou :).
      Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Nojo, tak mi holt nemusíš věřit. To je asi tak všechno.
       Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Nejde o to verit nebo neverit :). Nikdy nemuzes vedet jak by na tom deti byli, kdyby meli jiny prist
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jsou feraty a feraty, otcove a otcove, deti a deti, a take manzelky a manzelky. Jinak receno, zalezi
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Ahoj, ať si sám zkusí na feratě pěkně skočit (spadnout), tak 5m. Potom ho to ani nenapadne. Za mě na
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Prostě to leze jako free solo a ví že má odpovědnost za dva, proto leze na ještě větší jistotu...
 Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
co by som mu povedal ?" Prosim pockajte chvilocku tu" ( kym zavolam HS ev. hasicov, pol
  Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Bezzamkovka samozrejme je. Pozivaj ji treba pirati jako manipulator na konci dreveny ruky.
  Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
A co podle Vás udělá policie, hasiči, HS, atd? (a za jakou dobu asi dorazí?).
   Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Ber pls to nasadenie zachranarov troska ako nadsadzku : je ide o take porusenie bezpezpecnostnych
   Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Ale prosimtě. Pokud leze jako free solo = na jistotu, tak je to bezpečnější než chůze po schodech be
 Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Budu citovat moji ženu: "Nedovedu si představit ženu, s výjimkou žen týraných, která by si nepr
 Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
  Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Jestli správně rozumim tomu prvnímu linku, tak dítě vyklouzlo z nosítka. Abych se přiznal, přišlo by
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
já tomu rozumím tak, že starší spadl, a tatík mu lezl s krosničkou na pomoc a i s malým zemřel.
 Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Tohle je takovej typycky ceskej napad...

Pokud se nejedna o feratu A/B coz je vlastne
  Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Pozoruhodne na tejto diskusii je, ze sa mu ( resp. jej) horoinstruktor nesnazil vyhovorit tuto b
 Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Autore příspěvku. Tohle je totál šílenost. Když dospělák zakopne, tak letí s krosničkou i na obyč ce
  Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Symptomatické na takových výkřicích je, že se vykřikující a urážející nepodepíše. Asi si všichni mys
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
To mu nevysvětlíš ;) Taky třeba to, že pokud jistíš metodicky a každých 10 metrů prcka dobíráš ke št
    Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Dalsi anonymni se saloumonovym exkrementem..
  Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
No konečně. Přesně tohle chtěla autorka původního dotazu číst, aby to svému muži mohla v nějaké více
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Mas recht Piskote :-)
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Nechci tazatelce křivdit, ale myslím, že by měla postupovat v souladu s masarykovskými idejemi drobn
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Taky me to zarazilo... dotaz byl priom jasny! napiste tu ze muj partner je uplnej debil at ho muzu p
    Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Na písek se děti přikládají hned po narození. Pokud se radostně vydávají kolmo vzhůru, jsou matky v
    Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Tak do rajbaku klidne krosnicku, ale do komina a sirocin spise satek a manduku, abys nedelal ryhy, z
    Re: S ditetem v krosne na ferratu14.06.2016
Když něco může lézt bába s nůší tak může i tatínek s krosnou. S šátkem jen Nepálská nosička, na písk
     Re: S ditetem v krosne na ferratu14.06.2016
No nevím jestli Mandulka bude nadšená, že má někomu tahat haranty.

 Tenerife09.06.2016
Jedu na začátku června na Tenerife. Chodit, trochu potápět a trošku lézt. Nemohu sehnat průvodce . v jakékoliv podobě. Třeba i na půjčení. Ale spíše sportovní lehké oblasti... Děkuji za jakoukoliv pomoc nebo radu
 Re: Tenerife12.06.2016
Nejvíc lezení je podél JV pobřeží, což je pobřeží, který je zároveň nejhnusnější. Průvodce koupíš v

 volné přespání po Vídní09.06.2016
Ahoj, může někdo podat info o možnostech divokého "kempování", spíše mimo kempy, tedy v autě, v oblastech pod Vídní - Kaltenleutgebner Tal, Modling, Hellenental, Piesstingtal, Hohe Wand a dalších v dané oblasti?
Jestli to je aspoň tak poh
 Re: volné přespání po Vídní09.06.2016
Nebuď hovadská socka a jeď alespoň do kempu....
  Re: volné přespání po Vídní09.06.2016
Přesně. A nezapoměň se cestou stavit v našem outdoor shopu a koupit alespoň dvě goráčové bundy. Maji
 Re: volné přespání po Vídní09.06.2016
Přesně, šrubuj do kempu a neotravuj tady slušný lidi.
  Re: volné přespání po Vídní10.06.2016
Dík za výchovný políček, nějaký tip na kemp v dosahu, však neuvádíte...
   Re: volné přespání po Vídní10.06.2016
Proč by mu psal kemp, když se na něj tazatel neptal? Kempů je tam spousty, stačí se podívat na mapy.

 Ztracná osma, Rudice08.06.2016
Zdar, dnes jsem v Rudici našel osmu. Kdo ji ztratil, at se ozve.
 Re: Ztracná osma, Rudice08.06.2016
Jirko tohle do diskuse nepatří, napiš to do inzerce do ztrát a nálezů jako ostatní a uveď tam ne seb
 Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
Ztratil to tam kámoš.
  Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
To je dobrý, Jirka a Eržik bez emailu nebo telefonu. To si určitě tu osmu předáte :)
   Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
by ses divil, s Eržikem se znám parádně :)
    Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
No však Marťan taky píše, že si mezi sebou tu osmu určitě předáte. Ta zmíněná předávka bude možná pr
     Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
a nebudem si povidat?
      Re: Ztracná osma, Rudice10.06.2016
Erža a jeho kámoš jsou virtuální démoni. Ve VHS je zná každej. Předávka bude bez problémů :)
       Re: Ztracná osma, Rudice10.06.2016
Kdyby přdávka náhodou neklapla a osma by byla volná, tak si ji klidně vezmu ;)
        Re: Ztracná osma, Rudice11.06.2016
To by se ti líbilo chudáka Eržika připravit o osmu. Včera jsem ho potkal a říkal, že ten Kras je str

 Divoká Šárka06.06.2016
Čau,
chtěl bych jít lízt do Divoký Šárky. Mám jen vybavení na písek (smyčky apod...) Je to dobrej nápad?

M
 Re: Divoká Šárka07.06.2016
kup si sadu vklíněnců, je to za pár piv a službu odvedou velkou
  Re: Divoká Šárka07.06.2016
palcáty mám mimo Prahu... tady mám jen pískařský cajky a chtěl sem tam jít dnes lízt, tak mě zajímal
   Re: Divoká Šárka07.06.2016
Jo, dá.
    Re: Divoká Šárka07.06.2016
Jde to. Misto vklinencu mas smycky misto friendu moral :)
     Re: Divoká Šárka07.06.2016
Nektery cesty se daj i jako sportovky. Od 7 vejs jsou jisteny. Lehci se daj i zasmickovat

 Ferata na Gr. Priel06.06.2016
Ahoj, nevíte jestli je schůdná ferata Klettersteig Bert Rinesch na Gr. Priel? Díky.
 Re: Ferata na Gr. Priel06.06.2016
zkus napsat přímo chataři na Prielschutzhaus. Je to srdíčkář a určitě rád poradí i případnou alterna
  Re: Ferata na Gr. Priel07.06.2016
Ta ferata se da v pohode v zime. Jen musis na chatu vytahnot lyze :)

 Pad v Rezi06.06.2016
Ahoj, netusite v cem vypadl lezec v nedeli v Rezi?
 Re: Pad v Rezi06.06.2016
netusim
 Re: Pad v Rezi06.06.2016
Bohuzel znovu v Guanu pri vylezu do zarezu!!!

Pod sebou zalozeno, ale vytrzeno... sko
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Diky za podrobnejsi informaci, vypada to jako deja vu z listopadu
   Re: Pad v Rezi06.06.2016
z Listopadu? .. prosim o podrobnejsi info na muj email.
Dekuji
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
klikni do políčka "hledat na Lezci" a zadej "Pád v Řeži" :)
najdeš toto <
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
tady :
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Otázka je, co by ta zrezivělá 50 let stará skoba vydržela
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Je to mul bratr a ty pouzivej hlavu
   Re: Pad v Rezi06.06.2016
Doporucujes, nedoporucujes to je k h....! Kdyby to nekdo kontroloval jak to ma byt, nic tak hrozneho
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
co chceš kontrolovat? Jestli si každý to svoje jištění založí správně? Tuhle cestu lezu poměrně rád,
     Re: Pad v Rezi06.06.2016
Cesta je zradna, od spodu se tvari jinak nez pak pri lezeni, zalezene jisteni v pripade padu je znac
     Re: Pad v Rezi06.06.2016
No na III. a IV. masivu s borhákem asi neuspěješ. Jednou jsem psal správci, že jsem rukou vytáhl a z
      Re: Pad v Rezi07.06.2016
Je to tradiční oblast a každý by si měl sám přehodnotit, zdali je ochoten podstoupit objektivní nebe
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Polet, naražená žebra, nebo třeba zlomený kotník je jedna věc a chápu, že pro některé je to akceptov
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Lezl jsi někdy v Řeži? Nelezl. Lezl jsi někdy po vlastním? Nevím. Já za obě otázky ANO. Se špatně za
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
S tim zakladanim, jak v ktere ceste..
          Re: Pad v Rezi07.06.2016
Jasný, níž jsem psal, že 9 z deseti zajistit půjde a že jsou i nebezpečné věci. Ale to přeci všude..
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Tohle téma se tu řešilo zatím jen asi tak 100x (většinou vždy po nějakým pádu na písku). Argumenty p
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
když se to tady 100x řešilo, tak jsem beztak ještě ani nelezl. Každopádně už jsem se s pár klasiky o
          Re: Pad v Rezi07.06.2016
Jendozbrna - doporučuji se přestat vyjadřovat k věcem, které neznáš a hlavně mluvit o bezpečnosti le
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Vis ty, co je nejlepsi reseni na tyhle bezmozkovy cesty, kde si musis neco dat, nebo nedej boze prok
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
No hlavicka, to by jednoho nenapadlo.. Teda pokud nejak od pohledu vytusis, ze se zrovna jedna o tak
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
Tezko? Kdyz tam neni fixni jisteni, tak asi clovek tusi, ze to neni zrovna sportovka.
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jo panacek rozlisuje z hlediska bezpecnosti jen sportovky a ostatni cesty, tak to jooo... :D
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Mate dost možnosti si zalezt na mnoha ostatních skalách. To vám tak vadí, ze jedna ze sta oblasti zů
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
Ať klidně tradiční zůstane, ale nějakou údržbu to prostě chce. Páč ty skoby po padesáti letech jsou
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
Tradiční oblast - skobu si musíš ověřit = proklepnout kladivem, když není dobrá tak přetlouct za vla
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
V Srbsku dodali borháky a vytloukli skoby.Někde se to přehnalo,ale obecně za skobu borhák.Nechápu co
            Re: Pad v Rezi08.06.2016
Sám sis odpověděl, v čem se ta psychická náročnost liší.
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
není pravda, že by se skoby v Řeži nevyměňovaly. jen to někdo musí nahlásit správci
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jsem pro zachování skanzenu. Shnilý nedůvěryhodný skoby (přičemž vyhodit takovou bez náhrady podle m
            Re: Pad v Rezi10.06.2016
Co máš proti shnilejm slaňákům? Když skanzen tak kompletní. V reálu je to prakticky stejný jako shni
             Re: Pad v Rezi10.06.2016
Mám proti nim tolik, že když vypadne shnilá skoba v klíčovým místě, tak se třeba trochu proletíš, po
             Re: Pad v Rezi10.06.2016
Jako bezpečnostní minimum při slaňování se mi jeví dvě rezavý skoby spojený chuchvalcem vyšisovanejc
              Re: Pad v Rezi13.06.2016
jako moc nechápu, co tě vede ke slaňování v Řeži. Prostě to sejdu okolo ne? Nejdřív chce skanzen a p
               Re: Pad v Rezi13.06.2016
Vede mě k tomu lenost. Okolo je to dost daleko, nemusim nosit boty na sedáku a nebo sešlapávat lezky
                Re: Pad v Rezi13.06.2016
Tak někdo je línej udělat pár kroků a jinej se zas bojí, že skončí na vozejku.
Když tam nabou
                 Re: Pad v Rezi13.06.2016
Esystyt dajnou! Enitól kansdáun tu dys, pípl! Jeh mén!
___
Linkované video doporučuju
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Dají, ale upřímně řečeno jsem tam nikdy do ničeho nespadl. Možná by se člověk po podlaze podivil, ja
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
divil by ses, jak pěkně matroš v Řeži drží - spadl jsem v Lasroce do mikráče, když jsem se v pohorác
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
Tak to je dobrá zpráva, že v tom čoky držej. Ale přecijen - čok je ve hnízdě, takže riziko jeho vytr
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
mikráč v Lasroce - myšleno mikrofrend (půlka od Kouby, jestli se pamatuju dobře)
         Re: Pad v Rezi10.06.2016
dokonca i na nete sa da najst celkom fajn zoznam niektorych ciest i s popisom moznosti istenia:
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
To, ze se zajistit daji, si mysleli i ti, co tam hodili zemovku ;).
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
z ádru odvezl vrtulník i typa, co si odskočil metr nad kruhem. Se zlomeninou stehna, či pánve. Metr
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
nebyla to spíš chyba jističe?
    Re: Pad v Rezi07.06.2016
Před asi deseti lety nám v Řeži krátce po sobě spadli dva nováčci až na zem, naštěstí nikdy s násled
     Re: Pad v Rezi07.06.2016
Humanita je koukám celkem řeznictví.
      Re: Pad v Rezi07.06.2016
HO Humanita má tiskového mluvčího KT? Nebo je to fakt spolek sluníčkářů? To je fakt ostuda přiznat,
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
wtf?
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Vyhodili jsme Tě od zkoušek, nebo jsi nedodělal oddílovou horoškolu? Že se nepodepíšeš a zároveň píš
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Před mnoha lety jsem spadl v Cestě domů do zatraceně tenké skoby a jak mě v pohodě chytla. Řež je kl
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
A z ceho si prosimte vyvodil, ze lide, kteri tam spadli se boji nebo ze neumeji zakladat?
Ono
          Re: Pad v Rezi09.06.2016
Nemluvím o lidech kteří tam lezli, ale o těch, kteří chtějí dojišťovat cesty.
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jo, takoví ze všech oddílů rychle odcházejí. Na ně není nikdo zvědavý. Tak se ještě představ, hrdino
      Re: Pad v Rezi10.06.2016
To teda jo. Kdyz tak zabrouzdam v mysli tak si spis pamatuju novacky kteri radsi slezaji na umelce n

 bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
Zdar, chci se zeptat zda někdo z vás řešil bolest posledního kloubu u palce nohy? poslední rok mě celkem dost bolí a je celkem jedno jeké lezky mám, v jedněch víc, v druhých míň, ale hlavní je to že bolí i když lezky nemam a zatížím palec při mírném pokrč
 Re: bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
Normální artróza, ne?
  Re: bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
taky bych řekl. mě to bolí jen když lezu celej den, tak ke konci
   Re: bolest kloubu u palce na noze09.06.2016
Halluz rigidis nejspíš:
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
Hoj, bolest palce (tuším i obou, jeden víc) jsem měl, trvalo to tak 2 měsíce a pak to naštěstí vyšum
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
Může to být artróza. Kolik je ti let?
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
řešil jsem to tu asi před měsícem.

Problém vznikl přeskočením šlachy v palci, následo
  Re: bolest kloubu u palce na noze09.06.2016
myslím že to nebude jeho problém, prostě tam asi má počínající artrózu, čemuž se nelze divit, pokud

 Vocedelky v Alpach05.06.2016
Ahoj,

mate nekdo typ na oblast kde uz je ted lezitelno (ne moc snehu a relativne sucho). Puvodne jsem planoval na pulku - konec cervan Lofer, ale kdyz se tak divam na aktualni fotky z webu Schmid Zabierow Hutte (
 Mt.Blanc05.06.2016
Zdar šplhouni
chystáme se příští týden na Mt.Blanc přes Midi, nevíte někdo kolik je tam sněhu? nebo jestli už je to prošlápnutý?
Díky
 Re: Mt.Blanc05.06.2016
Půlka června bejvá na Blanku ideální lyžařská sezóna.
 Re: Mt.Blanc06.06.2016
Ahoj, před 14 dny to bylo po nakydání z půlky května (cca 50cm) na ski/sněžnice, bez nich místy po g
  Re: Mt.Blanc12.06.2016
Takže myslíte že to ještě není ideální čas?
   Re: Mt.Blanc12.06.2016
Ideální čas z hlediska přístupu pěšky to rozhodně není. Bude to teď dobrý tím, že jsou nejdelší dny
    Re: Mt.Blanc12.06.2016
Ještě mě napadá, pokud vám jde o vrchol a né o cestu, tak bezpečnější a s větší nadějí na úspěch by
 Re: Mt.Blanc13.06.2016
Nejspíš luxusní krtkovačka a dost o hubu kvůli lavinám...
  Re: Mt.Blanc13.06.2016
Díky moc za vyčerpávající odpověď, jak to tak vypadá tak jsi zachránil dva životy.
Předpověď
   Re: Mt.Blanc14.06.2016
Hihih, spíš jsem vám překazil chlastačku v Šamonici příp. v col Midi :D
Na počas koukám sem:

1   ...   284   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Pad v Rezi
Ahoj, netusite v cem vypadl lezec v nedeli v Rezi?
St07:47:00 06.06.2016
odpovědět 
 Re: Pad v Rezi
netusim
08:10:09 06.06.2016
odpovědět 
 Re: Pad v Rezi
Bohuzel znovu v Guanu pri vylezu do zarezu!!!

Pod sebou zalozeno, ale vytrzeno... skoba ve variante napravo nepouzita... tato patri k ceste a DOPORUCUJI ji pouzivat!!!!!

Pevne verim, ze to byla zase na dlouho doubu v Rezi posledni navsteva LVS.
Komin08:37:14 06.06.2016
odpovědět 
  Re: Pad v Rezi
Diky za podrobnejsi informaci, vypada to jako deja vu z listopadu
St08:42:13 06.06.2016
odpovědět 
   Re: Pad v Rezi
z Listopadu? .. prosim o podrobnejsi info na muj email.
Dekuji
Komin08:45:34 06.06.2016
odpovědět 
    Re: Pad v Rezi
klikni do políčka "hledat na Lezci" a zadej "Pád v Řeži" :)
najdeš toto http://www.lezec.cz/clanky.php?key=12554
d.09:28:00 06.06.2016
odpovědět 
    Re: Pad v Rezi
tady : http://www.lezec.cz/ clanky.php?key= 12554 (2mezery) st
St10:17:23 06.06.2016
odpovědět 
  Re: Pad v Rezi
Otázka je, co by ta zrezivělá 50 let stará skoba vydržela
d.16:07:59 06.06.2016
odpovědět 
  Re: Pad v Rezi
Je to mul bratr a ty pouzivej hlavu
18:18:56 06.06.2016
odpovědět 
   Re: Pad v Rezi
Doporucujes, nedoporucujes to je k h....! Kdyby to nekdo kontroloval jak to ma byt, nic tak hrozneho uz ponekolikate by se nestalo.
18:43:26 06.06.2016
odpovědět 
    Re: Pad v Rezi
co chceš kontrolovat? Jestli si každý to svoje jištění založí správně? Tuhle cestu lezu poměrně rád, ale už dvakrát jsem to v tomhle místě otočil, protože jsem se na to necítil, jednou jsem měl snad cvaklou i tu skobu a hlava mě dál nepustila.
Nejsem fanda masivního přejišťování, ale je fakt že by si to po těch pádech ten jeden borhák zasloužilo, klidě kousek o metr dva než je ta spárka na malej vklíněnec, ať to zas nesvádí k nacvičování, ale zabránilo podlaze a poslání dalšího kluka do nemocnice. Nebo alespoň upozornění pod cestou, ta svíčka pod Huanem mi přijde dost odrazující/depresivní a to mi přijde bezpečnější než Guano
Jinak moc nechápu kritiku Komina, dává jasný doporučení, aby se další nehoda neopakovala.
Hlavně přeji a držim palce ať to dobře dopadne, tohle se fakt může stát každýmu
d.20:13:16 06.06.2016
odpovědět 
     Re: Pad v Rezi
Cesta je zradna, od spodu se tvari jinak nez pak pri lezeni, zalezene jisteni v pripade padu je znacne nejiste ac se pri zalozeni tvari docela obstojne. Asi by stacil jen vykricnicek v (neexistujicim) pruvodci a upozorneni, ze cesta mate telem.
21:12:58 06.06.2016
odpovědět 
     Re: Pad v Rezi
No na III. a IV. masivu s borhákem asi neuspěješ. Jednou jsem psal správci, že jsem rukou vytáhl a zahodil shnilou skobu (v domnění, jak jsem přispěl k bezpečnosti lezení na Řeži) a dostal jsem pojeb, že jsem ji tam nenechal.
honza21:29:33 06.06.2016
odpovědět 
      Re: Pad v Rezi
Je to tradiční oblast a každý by si měl sám přehodnotit, zdali je ochoten podstoupit objektivní nebezpečí, které může hrozit. Lezu tam často a cesty se zajistit dají.
Mamanek08:14:05 07.06.2016
odpovědět 
       Re: Pad v Rezi
Polet, naražená žebra, nebo třeba zlomený kotník je jedna věc a chápu, že pro některé je to akceptovatelné riziko. Ale bránit přidání borháku, který může zachránit člověka od vozíku případně doživotního nošení plen, to mi hlava nebere. Co je špatného na řešení, kdy se to dojistí na rozumnou mez? Klasici, sobci a bezmozci by to šli pěkně po staru a my všichni ostatní, kteří nepotřebují adrenalin za každou cenu, bychom si ho cvakli a dál spolu žili v míru..
 JendaZBrna08:35:32 07.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
Lezl jsi někdy v Řeži? Nelezl. Lezl jsi někdy po vlastním? Nevím. Já za obě otázky ANO. Se špatně založeným jištěním ti nikdo nepomůže. Ale to není důvod k nejtování. Zakládat můžeš po půl metru, taže budeš mít jištění hustěji než v Krase

Co je rozumná mez? Chceš lézt 100procentně bezpečně aniž by ti něco hrozilo? Nikdo ti nebrání rybařit. Protože ani na sportovkách nebudeš jinak v klidu - koukni do historie, kolik bylo ulomených, odhnilých, nebo špatně zalepených nýtů a borháků.
09:08:22 07.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
S tim zakladanim, jak v ktere ceste..
09:13:14 07.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
Jasný, níž jsem psal, že 9 z deseti zajistit půjde a že jsou i nebezpečné věci. Ale to přeci všude... V Srbsku na Pupku (Helenčina, myslím) se čok pod prvním taky hodí.
09:35:06 07.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
Tohle téma se tu řešilo zatím jen asi tak 100x (většinou vždy po nějakým pádu na písku). Argumenty proti vidím následující:

- přidání borháku mění charakter cesty, protože člověk jej má vždycky možnost v kritické chvíli cvaknout a tudíž se jinak bojí

- úcta ke stylu prvovýstupce a k charakteru oblasti. Řež díky svýmu klasickýmu charakteru je dobrá cvičná oblast na hory.

- borháky v podobnejch sračkách vzbuzují falešnej pocit bezpečí; nebylo by divu, kdyby čas od času vylítl celej blok i s borhákem. Podobná příhoda se stala nedávno na Černý skále u Řevnic a vzbudilo to obrovskou kontroverzi, což se vůbec nedivím.

- kdo si chce zalézt na dlouhejch, lépe jištěnejch cestách, má v regionu možnost vyrazit na Mařenu, kde je to mj. výrazně hezčí. Nebo na Řeži na okolníh skalkách jsou normálně jištěný cesty, sportovci můžou tedy tam.

- ani v Guánu ani v Huánu jsem neměl pocit, že by tam bylo nějaký nejistitelný místo.

Obecně je problém dojištění na rozumnou mez takovej, že škála toho, co kdo považuje za rozumný je někde mezi "ani jedna skoba" po "borháky po půl metru".
honza09:35:25 07.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
když se to tady 100x řešilo, tak jsem beztak ještě ani nelezl. Každopádně už jsem se s pár klasiky o dojišťování bavil a vždycky se zmohli akorát na obligátní: "kdo se bojí, nesmí do lesa", či ještě populárnější: "jasně, že to sem tam smrdí vraždou, ale aspoň víš, že žiješ".. a tvůj příspěvek je první, který má fakt myšlenku - změna charakteru cesty, respekt k prvovýstupci, pocit falešného bezpečí.. to jsou ty zkušenosti, tož děkuji za ujasnění
 JendaZBrna10:02:43 07.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
Jendozbrna - doporučuji se přestat vyjadřovat k věcem, které neznáš a hlavně mluvit o bezpečnosti lezení nebo odhal co a kde lezeš. Ale vidím už xtý příspěvek a je vidět, že máš tak zkušenosti leda z netu.
V Řeži mám vylezných 25 cest, v mnohých jsem děkoval prozřetelnosti za přežití. Volné kameny, nemožnost zajistit 10 metrů, hromada ptačích sraček, ve kterých jsem máchal ruce. 3x sem tam z různých cest utekl, mnohokrát bych i rád utekl, ale už to nešlo. Myšlenku na vytlučení starý rezavý skoby a náhrady za borhák jsem měl taky. Jenže jsem držel hubu a časem pochopil následující:
a) ŘEŽ je ŘEŽ. Není to pro posery.
b) oklouzané cesty v oblastech po vlastním, třeba na Bořni, v Črnolicích, kam se dodalo jištění nebo i JEN přejistilo nově jsou jasným argumentem proti.
c) jeden borhák spouští bohužel lavinu - příliv lezeckých nýmandů, kterým pomáhají magoři s vrtačkou, což je bohužel středočeskej fenomén díky místní úderce zanechávající za sebou nepopsatelné škody bez zájmu ČHS.
d) podívej se na cesty v Řeži na 3 a 4 masivu v obtížnosti 8 - 9, třeba tuhle cestu http://www.lezec.cz/cesta.php?key=89793. Dotyčný to vylezl po starých skobách.
e) mrkni na dokumenty o britském Grittu, Black Canyon nebo se zajeď podívat do Adršpachu, Broumovek
ten, co snad pomalu tuší16:04:04 07.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
Vis ty, co je nejlepsi reseni na tyhle bezmozkovy cesty, kde si musis neco dat, nebo nedej boze prokazat trochu nebo i o neco vice odvahy? Nelizt vole!
21:16:23 07.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
No hlavicka, to by jednoho nenapadlo.. Teda pokud nejak od pohledu vytusis, ze se zrovna jedna o takovou cestu. Coz v pripade Guana jde tezko. Misto teoretizovani od klavesnice tam vyraz a presvedc se sam ;)
23:24:06 07.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
Tezko? Kdyz tam neni fixni jisteni, tak asi clovek tusi, ze to neni zrovna sportovka.
13:31:16 08.06.2016
odpovědět 
           Re: Pad v Rezi
Jo panacek rozlisuje z hlediska bezpecnosti jen sportovky a ostatni cesty, tak to jooo... :D
22:21:10 08.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
Mate dost možnosti si zalezt na mnoha ostatních skalách. To vám tak vadí, ze jedna ze sta oblasti zůstává tradiční?
Mládě09:52:19 08.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
Ať klidně tradiční zůstane, ale nějakou údržbu to prostě chce. Páč ty skoby po padesáti letech jsou už jenom šrot, který nemá ani cenu cvakat.
Tady máš jeden příklad: http://www.lezec.cz/clanek.php?key=3340

Většinou jsou v dobrym místě, nic tam nedáš a je tam těžký krok. Je jenom otázka času kdy se tam někdo zabije.
I ten prvovýstupce měl dost rozum a tu skobu tam nabušil, jenže většina jich už o pár desítek let přesluhuje. Škoda že správce pobral spíš ego, než rozum
d.10:15:15 08.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
Tradiční oblast - skobu si musíš ověřit = proklepnout kladivem, když není dobrá tak přetlouct za vlastní,jinak to je loterie. Akorát se tim dojebe skála. Prvovýstupce natloukl vlastní a věděl jak se jí dá věřit. Slepě jí použít jako dobrou je špatně, pak je jen otázka času kdy se někdo zabije.
Na druhou stranu lepený borhák místo tý skoby výrazně ulehčí psychiku cesty..
Na lezení s rizikem podlahy je free solo, morálovka by měla být těsně nad podlahu.
Fakt je že jeden bh někam níž pod skobu (aby nezlehčil psychiku a zároveň zabránil fatálním průšvihům při selhání shnilý skoby) by spustil lavinu dojišťování...
13:27:57 08.06.2016
odpovědět 
           Re: Pad v Rezi
V Srbsku dodali borháky a vytloukli skoby.Někde se to přehnalo,ale obecně za skobu borhák.Nechápu co borhák ubere na psychice,když bude v místě skoby,která se tam cvaká a je shnilá.Když je shnilá je k hovnu.Pokud tam bude borhák,neshnije,nebude k hovnu a nemusíš tam už nikdy nic natloukat.Pokud to pod tím bude rychta na dojištění,tak to snad bude náročný na makovici stejně,jenom ne uplně fatálně nebezpečný.To bejt posranej,ale živej je bych řekl o fous lepší než mrtvej nebo zmrzačenej.Ale každýmu dle jeho chuti.Stejně tak někdo může říct lepší žádná,než zrezlá.
.18:48:13 08.06.2016
odpovědět 
            Re: Pad v Rezi
Sám sis odpověděl, v čem se ta psychická náročnost liší.
Kuba Turek22:34:56 08.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
není pravda, že by se skoby v Řeži nevyměňovaly. jen to někdo musí nahlásit správci
15:42:03 08.06.2016
odpovědět 
           Re: Pad v Rezi
Jsem pro zachování skanzenu. Shnilý nedůvěryhodný skoby (přičemž vyhodit takovou bez náhrady podle mně není hřích), vlastní jištění. V případě nejvyšší krize vyměnit shnilou skobu za vlastní, ale tu už nevytloukat. Žádný organizovaný výměny. Slaňáky ovšem buď žádný, nebo dobrý.
honza 20:59:23 08.06.2016
odpovědět 
            Re: Pad v Rezi
Co máš proti shnilejm slaňákům? Když skanzen tak kompletní. V reálu je to prakticky stejný jako shnilá klíčová skoba postupovka. Prostě pokud skobu neproklepneš (neslyšíš jak zvoní) tak nevíš jak drží a nevíš jak se jí dá věřit. V takový cestě nesmíš padat jinak jsi sebevrah, neni to daleko od free sola a to jištění je spíš jen psychická berlička než jištění (aby jakákoliv chyba nebyla fatální)...
Ještě by šlo aby ten bh v místě skoby vypadal jako stará shnilá skoba, pak by psycho mohlo zůstat zachovaný. Ale stejně by se to vědělo/ šlo pozhat, takže zase nic :D
13:55:20 10.06.2016
odpovědět 
             Re: Pad v Rezi
Mám proti nim tolik, že když vypadne shnilá skoba v klíčovým místě, tak se třeba trochu proletíš, pomlátíš, ale nejspíš tě chytne některý z dalších jištění. Když s tebou vypadne shnilej slaňák, kór na Řeži, kde jsou některý cesty na III. masivu dlouhý i kolem 50 m, tak už ti pomůžou leda tak havrani.
honza20:20:43 10.06.2016
odpovědět 
             Re: Pad v Rezi
Jako bezpečnostní minimum při slaňování se mi jeví dvě rezavý skoby spojený chuchvalcem vyšisovanejch smyc.
honza20:24:23 10.06.2016
odpovědět 
              Re: Pad v Rezi
jako moc nechápu, co tě vede ke slaňování v Řeži. Prostě to sejdu okolo ne? Nejdřív chce skanzen a pak si chce vozit prdel až pod skálu
d.12:09:43 13.06.2016
odpovědět 
               Re: Pad v Rezi
Vede mě k tomu lenost. Okolo je to dost daleko, nemusim nosit boty na sedáku a nebo sešlapávat lezky.
honza13:16:40 13.06.2016
odpovědět 
                Re: Pad v Rezi
Tak někdo je línej udělat pár kroků a jinej se zas bojí, že skončí na vozejku.
Když tam naboucháš slaňáky, tak ti je tak akorát budou hoblovat Top Rope Tough Guys https://www.youtube.com/watch?v=bsAiOYXC-k0
d.14:49:32 13.06.2016
odpovědět 
                 Re: Pad v Rezi
Esystyt dajnou! Enitól kansdáun tu dys, pípl! Jeh mén!
___
Linkované video doporučuju z metodických důvodů shlédnout.
honza16:23:02 13.06.2016
odpovědět 
       Re: Pad v Rezi
Dají, ale upřímně řečeno jsem tam nikdy do ničeho nespadl. Možná by se člověk po podlaze podivil, jak snadno z těch kluzkejch spár vyjede bombovej frend. Dtto Šárka, Černolice, Holas. Přičemž na Řeži je z těchhle oblastí nejvyšší riziko, že bude člověk padat do vlastního.
honza08:37:41 07.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
divil by ses, jak pěkně matroš v Řeži drží - spadl jsem v Lasroce do mikráče, když jsem se v pohorách rozlézal na zimní Tatry a chytil mě i čok ve Velké stolici.

Prostě musíš zakládat pečlivě. V Řeži jsou i méně bezpečné a vyloženě nebezpečné cesty, ale je to tak každá desátá. Chceš lézt poprvé v Řeži? Hoď dotaz na Lezce a vždycky ti někdo napíše seznam hezkých a bezpečných věcí. Z výjimkou Řežského nářezu jsem nepotkal lajnu, která by půl metru kolem skoby (nad, nebo pod) nešla slušně dojistit. V tmhle konkrétním případě (jestli myslím tu stejnou skobu na Guánu) mám dva čoky + skobu. A když oblézáš ten převísek, tak po metru a dalším cca metru a půl opět jistíš.
09:23:19 07.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
Tak to je dobrá zpráva, že v tom čoky držej. Ale přecijen - čok je ve hnízdě, takže riziko jeho vytržení není tak silně ovlivněný kluzkostí, jako v případě rovnoběžný spáry.

Teď jsem si to připomněl. Lasroka začíná takovým převískem, kterej rozhodně není za IV. A v Nářezu mám pytel, hned myslím pod prvním převisem.

V Huánu si pamatuju to oblejzání převisu, ale Guáno si vůbec nepamatuju ani v dobrým, ani ve zlým.
 honza10:05:05 07.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
mikráč v Lasroce - myšleno mikrofrend (půlka od Kouby, jestli se pamatuju dobře)
09:07:42 08.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
dokonca i na nete sa da najst celkom fajn zoznam niektorych ciest i s popisom moznosti istenia:

http://www.lezenimilovice.eu/rez-u-prahy
marek13:30:50 10.06.2016
odpovědět 
       Re: Pad v Rezi
To, ze se zajistit daji, si mysleli i ti, co tam hodili zemovku ;).
09:11:52 07.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
z ádru odvezl vrtulník i typa, co si odskočil metr nad kruhem. Se zlomeninou stehna, či pánve. Metr nad kruhem, ne deset. Ani ne nad smycí. Prostě neštastná shoda okolností. Ani nýty neudělají z Řeže místo, kde se nikdy nikomu nic nestane!
09:27:29 07.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
nebyla to spíš chyba jističe?
d.09:58:43 07.06.2016
odpovědět 
    Re: Pad v Rezi
Před asi deseti lety nám v Řeži krátce po sobě spadli dva nováčci až na zem, naštěstí nikdy s následky (oba trochu potlučení, jednou zásah zdravotníků a hasičů - ale nakonec sešel s doktorem sám dolů). Analyzovali jsme to a pak zavedli povinnost v horoškole odlézt pár lehkých cest na prvním po vlastním od dvojek do čtyřek. Byl to pro ně opruz, zvláště pro lezce, co lezli o pár stupňů těžší cesty, ale od té doby se dlouho nic nestalo. Příčinou totiž byl zvyk z překližky, že když to nejde, tak to ještě zkusím dolézt do lepšího místa, nebo k další skobě či vklíněnci. Jenže v Řeži když to nejde, tak prostě musíš slézt.

Až vloni po letech přesně v tomhle místě spadnul další nováček, vytrhnul vlastní jištění (sám pak přiznal, že ho tam dal špatně do vodorovné spáry a nevyčistil ji od písku), ale měl pod sebou další, takže ho chytilo. Byl nějak pohmožděný, ale sám odjel do nemocnice vlakem na vyšetření.
Kuba Turek09:58:07 07.06.2016
odpovědět 
     Re: Pad v Rezi
Humanita je koukám celkem řeznictví.
honza10:15:02 07.06.2016
odpovědět 
      Re: Pad v Rezi
HO Humanita má tiskového mluvčího KT? Nebo je to fakt spolek sluníčkářů? To je fakt ostuda přiznat, že místo výcviku zakládání v lehkém posílali desítky nováčků do řežských pětek. Co tam učí dnes? Opět asi čekají na úrazové události.
16:12:45 07.06.2016
odpovědět 
       Re: Pad v Rezi
wtf?
honza16:25:36 07.06.2016
odpovědět 
       Re: Pad v Rezi
Vyhodili jsme Tě od zkoušek, nebo jsi nedodělal oddílovou horoškolu? Že se nepodepíšeš a zároveň píšeš takové koniny.

(Ohledně mluvčího - na rozdíl od Výkonného výboru ČHS se kdokoliv, kdykoliv o čemkoliv vyjadřujeme podle vlastního uvážení a ne podle rozhodnutí předsedy.)
Kuba Turek16:57:17 07.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
Před mnoha lety jsem spadl v Cestě domů do zatraceně tenké skoby a jak mě v pohodě chytla. Řež je klasika, tak kdo to neleze, ať tam nechodí. Když má pak problém s jištěním.
S tím dojišťováním to nechápu - viz severní prostor Bořně, Jsou tam nasázené borháky podél spár, které jsme dříve lezli jen s hexama a čokama. Když se bojíte, tak víc trénujte nebo dělejte jinou zálibu.
Bahno 22:24:50 08.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
A z ceho si prosimte vyvodil, ze lide, kteri tam spadli se boji nebo ze neumeji zakladat?
Ono vetsinou si lide mysli o tom jak dobre zakladaji jen do te doby nez je jim diky tomu jejich dobremu zakladani stane nejaka velmi neprijemna vec..
22:29:11 08.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
Nemluvím o lidech kteří tam lezli, ale o těch, kteří chtějí dojišťovat cesty.
Bahno22:55:23 09.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
22:25:33 08.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
Jo, takoví ze všech oddílů rychle odcházejí. Na ně není nikdo zvědavý. Tak se ještě představ, hrdino, abych si vzpomněl, kdy to tak asi bylo.
Kuba Turek22:32:46 08.06.2016
odpovědět 
      Re: Pad v Rezi
To teda jo. Kdyz tak zabrouzdam v mysli tak si spis pamatuju novacky kteri radsi slezaji na umelce nez aby tam poslali 1.532m tlamu :D
Radek14:24:51 10.06.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1150 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1265 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1454 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1419 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi