LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
8.Zaoral 5927
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231330 cest
Nové přelezy:
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9

Stěny
K2-Žilina - Žilina
Lanové centrum DDM hl. m. Prahy - Praha 8
Nový Jičín - Nový Jičín

Prodejny
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pad v Rezi06.06.2016
Ahoj, netusite v cem vypadl lezec v nedeli v Rezi?
 Re: Pad v Rezi06.06.2016
netusim
 Re: Pad v Rezi06.06.2016
Bohuzel znovu v Guanu pri vylezu do zarezu!!!

Pod sebou zalozeno, ale vytrzeno... sko
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Diky za podrobnejsi informaci, vypada to jako deja vu z listopadu
   Re: Pad v Rezi06.06.2016
z Listopadu? .. prosim o podrobnejsi info na muj email.
Dekuji
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
klikni do políčka "hledat na Lezci" a zadej "Pád v Řeži" :)
najdeš toto <
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
tady :
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Otázka je, co by ta zrezivělá 50 let stará skoba vydržela
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Je to mul bratr a ty pouzivej hlavu
   Re: Pad v Rezi06.06.2016
Doporucujes, nedoporucujes to je k h....! Kdyby to nekdo kontroloval jak to ma byt, nic tak hrozneho
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
co chceš kontrolovat? Jestli si každý to svoje jištění založí správně? Tuhle cestu lezu poměrně rád,
     Re: Pad v Rezi06.06.2016
Cesta je zradna, od spodu se tvari jinak nez pak pri lezeni, zalezene jisteni v pripade padu je znac
     Re: Pad v Rezi06.06.2016
No na III. a IV. masivu s borhákem asi neuspěješ. Jednou jsem psal správci, že jsem rukou vytáhl a z
      Re: Pad v Rezi07.06.2016
Je to tradiční oblast a každý by si měl sám přehodnotit, zdali je ochoten podstoupit objektivní nebe
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Polet, naražená žebra, nebo třeba zlomený kotník je jedna věc a chápu, že pro některé je to akceptov
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Lezl jsi někdy v Řeži? Nelezl. Lezl jsi někdy po vlastním? Nevím. Já za obě otázky ANO. Se špatně za
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
S tim zakladanim, jak v ktere ceste..
          Re: Pad v Rezi07.06.2016
Jasný, níž jsem psal, že 9 z deseti zajistit půjde a že jsou i nebezpečné věci. Ale to přeci všude..
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Tohle téma se tu řešilo zatím jen asi tak 100x (většinou vždy po nějakým pádu na písku). Argumenty p
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
když se to tady 100x řešilo, tak jsem beztak ještě ani nelezl. Každopádně už jsem se s pár klasiky o
          Re: Pad v Rezi07.06.2016
Jendozbrna - doporučuji se přestat vyjadřovat k věcem, které neznáš a hlavně mluvit o bezpečnosti le
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Vis ty, co je nejlepsi reseni na tyhle bezmozkovy cesty, kde si musis neco dat, nebo nedej boze prok
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
No hlavicka, to by jednoho nenapadlo.. Teda pokud nejak od pohledu vytusis, ze se zrovna jedna o tak
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
Tezko? Kdyz tam neni fixni jisteni, tak asi clovek tusi, ze to neni zrovna sportovka.
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jo panacek rozlisuje z hlediska bezpecnosti jen sportovky a ostatni cesty, tak to jooo... :D
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Mate dost možnosti si zalezt na mnoha ostatních skalách. To vám tak vadí, ze jedna ze sta oblasti zů
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
Ať klidně tradiční zůstane, ale nějakou údržbu to prostě chce. Páč ty skoby po padesáti letech jsou
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
Tradiční oblast - skobu si musíš ověřit = proklepnout kladivem, když není dobrá tak přetlouct za vla
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
V Srbsku dodali borháky a vytloukli skoby.Někde se to přehnalo,ale obecně za skobu borhák.Nechápu co
            Re: Pad v Rezi08.06.2016
Sám sis odpověděl, v čem se ta psychická náročnost liší.
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
není pravda, že by se skoby v Řeži nevyměňovaly. jen to někdo musí nahlásit správci
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jsem pro zachování skanzenu. Shnilý nedůvěryhodný skoby (přičemž vyhodit takovou bez náhrady podle m
            Re: Pad v Rezi10.06.2016
Co máš proti shnilejm slaňákům? Když skanzen tak kompletní. V reálu je to prakticky stejný jako shni
             Re: Pad v Rezi10.06.2016
Mám proti nim tolik, že když vypadne shnilá skoba v klíčovým místě, tak se třeba trochu proletíš, po
             Re: Pad v Rezi10.06.2016
Jako bezpečnostní minimum při slaňování se mi jeví dvě rezavý skoby spojený chuchvalcem vyšisovanejc
              Re: Pad v Rezi13.06.2016
jako moc nechápu, co tě vede ke slaňování v Řeži. Prostě to sejdu okolo ne? Nejdřív chce skanzen a p
               Re: Pad v Rezi13.06.2016
Vede mě k tomu lenost. Okolo je to dost daleko, nemusim nosit boty na sedáku a nebo sešlapávat lezky
                Re: Pad v Rezi13.06.2016
Tak někdo je línej udělat pár kroků a jinej se zas bojí, že skončí na vozejku.
Když tam nabou
                 Re: Pad v Rezi13.06.2016
Esystyt dajnou! Enitól kansdáun tu dys, pípl! Jeh mén!
___
Linkované video doporučuju
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Dají, ale upřímně řečeno jsem tam nikdy do ničeho nespadl. Možná by se člověk po podlaze podivil, ja
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
divil by ses, jak pěkně matroš v Řeži drží - spadl jsem v Lasroce do mikráče, když jsem se v pohorác
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
Tak to je dobrá zpráva, že v tom čoky držej. Ale přecijen - čok je ve hnízdě, takže riziko jeho vytr
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
mikráč v Lasroce - myšleno mikrofrend (půlka od Kouby, jestli se pamatuju dobře)
         Re: Pad v Rezi10.06.2016
dokonca i na nete sa da najst celkom fajn zoznam niektorych ciest i s popisom moznosti istenia:
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
To, ze se zajistit daji, si mysleli i ti, co tam hodili zemovku ;).
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
z ádru odvezl vrtulník i typa, co si odskočil metr nad kruhem. Se zlomeninou stehna, či pánve. Metr
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
nebyla to spíš chyba jističe?
    Re: Pad v Rezi07.06.2016
Před asi deseti lety nám v Řeži krátce po sobě spadli dva nováčci až na zem, naštěstí nikdy s násled
     Re: Pad v Rezi07.06.2016
Humanita je koukám celkem řeznictví.
      Re: Pad v Rezi07.06.2016
HO Humanita má tiskového mluvčího KT? Nebo je to fakt spolek sluníčkářů? To je fakt ostuda přiznat,
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
wtf?
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Vyhodili jsme Tě od zkoušek, nebo jsi nedodělal oddílovou horoškolu? Že se nepodepíšeš a zároveň píš
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Před mnoha lety jsem spadl v Cestě domů do zatraceně tenké skoby a jak mě v pohodě chytla. Řež je kl
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
A z ceho si prosimte vyvodil, ze lide, kteri tam spadli se boji nebo ze neumeji zakladat?
Ono
          Re: Pad v Rezi09.06.2016
Nemluvím o lidech kteří tam lezli, ale o těch, kteří chtějí dojišťovat cesty.
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jo, takoví ze všech oddílů rychle odcházejí. Na ně není nikdo zvědavý. Tak se ještě představ, hrdino
      Re: Pad v Rezi10.06.2016
To teda jo. Kdyz tak zabrouzdam v mysli tak si spis pamatuju novacky kteri radsi slezaji na umelce n

 bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
Zdar, chci se zeptat zda někdo z vás řešil bolest posledního kloubu u palce nohy? poslední rok mě celkem dost bolí a je celkem jedno jeké lezky mám, v jedněch víc, v druhých míň, ale hlavní je to že bolí i když lezky nemam a zatížím palec při mírném pokrč
 Re: bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
Normální artróza, ne?
  Re: bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
taky bych řekl. mě to bolí jen když lezu celej den, tak ke konci
   Re: bolest kloubu u palce na noze09.06.2016
Halluz rigidis nejspíš:
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
Hoj, bolest palce (tuším i obou, jeden víc) jsem měl, trvalo to tak 2 měsíce a pak to naštěstí vyšum
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
Může to být artróza. Kolik je ti let?
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
řešil jsem to tu asi před měsícem.

Problém vznikl přeskočením šlachy v palci, následo
  Re: bolest kloubu u palce na noze09.06.2016
myslím že to nebude jeho problém, prostě tam asi má počínající artrózu, čemuž se nelze divit, pokud

 Vocedelky v Alpach05.06.2016
Ahoj,

mate nekdo typ na oblast kde uz je ted lezitelno (ne moc snehu a relativne sucho). Puvodne jsem planoval na pulku - konec cervan Lofer, ale kdyz se tak divam na aktualni fotky z webu Schmid Zabierow Hutte (
 Mt.Blanc05.06.2016
Zdar šplhouni
chystáme se příští týden na Mt.Blanc přes Midi, nevíte někdo kolik je tam sněhu? nebo jestli už je to prošlápnutý?
Díky
 Re: Mt.Blanc05.06.2016
Půlka června bejvá na Blanku ideální lyžařská sezóna.
 Re: Mt.Blanc06.06.2016
Ahoj, před 14 dny to bylo po nakydání z půlky května (cca 50cm) na ski/sněžnice, bez nich místy po g
  Re: Mt.Blanc12.06.2016
Takže myslíte že to ještě není ideální čas?
   Re: Mt.Blanc12.06.2016
Ideální čas z hlediska přístupu pěšky to rozhodně není. Bude to teď dobrý tím, že jsou nejdelší dny
    Re: Mt.Blanc12.06.2016
Ještě mě napadá, pokud vám jde o vrchol a né o cestu, tak bezpečnější a s větší nadějí na úspěch by
 Re: Mt.Blanc13.06.2016
Nejspíš luxusní krtkovačka a dost o hubu kvůli lavinám...
  Re: Mt.Blanc13.06.2016
Díky moc za vyčerpávající odpověď, jak to tak vypadá tak jsi zachránil dva životy.
Předpověď
   Re: Mt.Blanc14.06.2016
Hihih, spíš jsem vám překazil chlastačku v Šamonici příp. v col Midi :D
Na počas koukám sem:

 Xinda04.06.2016
Ahojte, pouzivate nekdo vercajk XINDA? Mam mit nejake obavy? Kupovat ci nekupovat?
 Re: Xinda06.06.2016
Hlavně zkontroluj
 Re: Xinda06.06.2016
Nema to CE!!! Neni duvod kupovat cinsky sber, kdyz tu na trhu je vseho mraky. vseobecne maji cinske
  Re: Xinda28.02.2017
Proc by nemela Xinda CE? Staci se podivat do datasheetu
 Re: Xinda01.03.2017
Kupovat čínský (a polský) xindl jakékoliv značky je vyhazování peněz, kupovat Xinda a polské potravi
  Re: Xinda01.03.2017
... a český špiritus

 Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách03.06.2016
Ahoj, zná někdo nějakého novějšího knižního průvodce s odjištěnými vícedélkami ve Vysokých Tatrách? Popřípadě kde se dají sehnat? Díky
 Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách03.06.2016
 Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách04.06.2016
Konkrétně zde:

 Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
takové hovadiny jako "odjištěné" vícedélky v Tatrách naštěstí nenajdeš - alespoň ne v tom
  Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Nemas pravdu. Ve slovenskych tatrach je spousta odjistenych cest. tatry nfo sk dokonce uz zavadi i
   Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
tak to jsem netušil a je to smutné. "Prvovýstup" s nýty po metru umí udělat každý ňouma, a
    Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Ty vole co je tohle zase za kokotinu? Nejistitelný těžký plotny se na horách nejtujou zcela běžně. I
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Nelézt do ní :)
Anebo do ní vlézt až tehdy, když budu práskat desítky a potit se v jedenáctká
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
To je fakt, zustal bych jen u koutu a spar! A rozhodne bych za spravny horsky lezeni oznacoval jen t
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Hele takovýhle ultraklasický móresy jsou spíš princip sem tam v nějaký skalkařský oblasti. Princip k
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
plotny v horách po pěti metrech - no však o tom všichni mluvíme, že to ano. jenže tady někdo psal, ž
        Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
mame problem... kdo ma problem? hodnotici mistni eticka komise? problem maji vetsinou teoretici. to
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
No třeba když jsme u těch Tater tak dost morálové lezení pamatuju v plotnách je Total Free Jazz, klí
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Je rozdíl mezi nýty po 5 a více metrech (hory normál), když vrtáš z háčku a nýtování z žebříku, kter
    Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
He he :), zkus si nekdy udelat treba patnactidelkovou horskou cestu s nyty a mozna budes prekvapen,
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
vrtání z žebříčku bohužel není vrtání z lezecké pozice - a reakce byla právě na tohle (lepší jištění
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
???
Zkus si to. Budes mit problem vynest matros i pod nastup, natoz pak s tim lezt a vystrojo
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
Myšleno bylo navrtat nýt, zavěsit do něj žebříček, z něj navrtat další atd. - všichni kritici tady k
    Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
A kam chces prosimte posouvat to horske lezeni? Vzdyt jsme vsichni hobby lezci a vubec tady nejde o
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
dvacet sportovně vynýtovaných délek můžu vylézt i na srbsku

sportovky můžeš přece léz
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Ty si tam jedes zalezt horske cesty (at je tva predstava horske cesty jakakoliv), nekdo jiny zase ne
    Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Nechápu, co ti na tom vadí. Tak tenhle typ cest nelez. V Tatrách máš dost možností lezení cest horsk
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
kdyby to bylo jen tak, jak říkáš, možná bych to zkousl, jenže ony se nýtují i ty staré klasiky a ten
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Zrovna v Knize se letos někomu splašila vrtačka. V půlce knihy a v půlce délky pod knihou jsou fungl
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
štandovací borháky jsou tam už dlouho (a dávali je ne kvůli lezcům, ale kvůli vůdcům), ale jestli ně
        Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Jooo, Kniha - softmoverska klasika par delkovych lezcu od klavesnice..
         Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
Spíš horoškolní klasika.
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Ktera stara klasika v Alpach je nove vynytovana v mistech, kde driv nebylo jisteni? Bud konkretni. K
       Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
tyvoe, zajed nekdy do hor
        Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
Konkretni priklady zadne, ale blbe kecy ano? :D

Neboj, jezdim docela casto. Ja bych t
         Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách07.06.2016
Jména si nepamatuju, ale bylo to ve Vrace (Bulharsko), ve Švýcarsku Le chic,le choc .. a další v údo
     Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
odlez 5 metrů v šestce, sedmě není nic morálového, když to v klíčovém místě odjistí dobře. bohužel s
      Re: Průvodce vícedelkami ve Vysokých Tatrách06.06.2016
To je dobry nonsense :D. Uvedomujes si, ze kdyz jistis po metru, vyjde ti jisteni i na tech 5, 7 met

 4 bludy o horolezcich.03.06.2016
Kde se da najit text 4 bludy o horolezcich? Čtyři bludy o horolezcích, zvláště „Blud 3: Horolezectví posiluje charakter“ a „Blud 4: Horolezectví umožňuje lidem uzavírat těsná přátelství“.

Vim, ze existoval, ale nemuzu ho nikde na internetu
 Re: 4 bludy o horolezcich.03.06.2016
Blud 3: Horolezectví posiluje charakter

(…) Obraz horolezce se jeví jako obraz člověk
 Re: 4 bludy o horolezcich.03.06.2016
Povodne bol zjavne tuna -
  Re: 4 bludy o horolezcich.04.06.2016
Hej, zmizol, ale ak pohľadáš v archíve, nájdeš... Na HK Vyšehrad bolo toto:
**********
   Re: 4 bludy o horolezcich.04.06.2016
takze cele to podle tech bludu 1. az 4. to nikdy neexistovalo? Protoze ja nachazim jen nejake histor
    Re: 4 bludy o horolezcich.04.06.2016
:))))))))))
Jo, jo, to je doba. Není-li něco na Internetu, tak to neexistuje a nikdy neexisto

 FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Ahoj, chystáme se do Jury, byly jsme v pár oblastech. Chtěl bych zkusit něco nového. Co byste doporučili za oblast, cesty? Obtížnost 7a - 8a
 Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
především bych doporučil používat mozek - Google - frankenjura.com - výběr podle obtížnosti
  Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Chtěl poradit, podle toho, co kdo lezl. Je jasný, že cesty jsou i v průvodci.
   Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Ptát se můžeš třeba na konkrétní cestu, ale zeptat se, kde máš v Juře lézt, když je tam v jeho obtíž
    Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
On ale nechtěl přímo cesty, ale OBLAST !
     Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Tak to se omlouvám, těch jsou tam jen stovky.
 Re: FRANKENJURA - kde lézt?01.06.2016
Tady mas seznam:
 Re: FRANKENJURA - kde lézt?02.06.2016
Dle tvého dotazu nevěřím že lezeš 7a až 8a. Nemělo to být VIIa až VIIIa????
  Překlep02.06.2016
Když se podíváš na klávesnici tak ti dojde, že to byl překlep, omylem byla vždy stisknuta klávesa vý
   Re: Překlep02.06.2016
7q - 8q?
    Re: Překlep02.06.2016
:-) A teď zkus numerickou :-)
     Re: Překlep03.06.2016
71 - 81?

 Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Ahoj,

předem upozorňuji, že jsem lezec začátečník. Rád bych se vás zeptal: Všude v návodech pro práci s GroGri2 je uváděno, že druhá ruka musí držet neaktivní lano (u zadku). Chtěl ale použít druhé jištění, třeba prusíkem, který bych držel
 Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
"Druhé jištění", tím myslíš, že by sis na volný konec lana pod grigri ještě uvázal prusík?
  Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Omlouvám se, nepodal jsem dostatek informací. Jištění lezce chápu, naučili mě to profíci a kamarádi.
   Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
no jistě, občas svůj život svěřuješ něčemu nezálohovanému. třeba řidiči autobusu. nebo si představ,
    Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Krtek: třeba práve proto autobusem nejezdím... Pokud tu je šance druhého jištění, rád se ji naučím.<
     Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Uvědom si, že gri-gri je určeno na jištění prvolezce a to primárně. Lze s ním slanit na jedom pramen
     Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Nikde niko nepoužívá... Nedělej to ani ty.
   Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Primárně bys měl napsat za účelem jakých aktivit stoupáš nahoru pomocí Jumaru a slaňuješ s GriGri. A
    Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Obávám se, že je to geokačer. Už jsem zblízka slyšel o třech volných pádech - všechny měly stejný pr
     Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Kubo, myslel jsem, že všechno víš, všude jsi byl už dvakrát a od všeho máš klíče. Ale přesto se najd
      Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Všude jsem nebyl, všechno neznám, ale geokačery docela sleduji a vstávají mi z jejich jejich některý
       Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Ale to jen proto, že doba přeje debilům, kteří než by se něco naučili používat, raději přestanou jez
        Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Jo.
   Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Ahoj Květy, na začátku píšeš, že jsi začátečník. Lézt pomocí samojištění je činnost již méně intuiti
    Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Krtek: třeba práve proto autobusem nejezdím... Pokud tu je šance druhého jištění, rád se ji naučím.<
     Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
Odkaz, který jsem posílal, je právě na tebou zmiňovanou metodiku. Je samozřejmě dobrá, jen je potřeb
     Re: Druhé jištění s GriGri01.06.2016
P.S. Výše uvedené činnosti možná v praxi nepoužiješ, ale pochopíš, jak ty věci fungují a spoustu se
     Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
Tak nevím Květy, píšeš o tom, jak se zajímáš a rady přijímáš od profíků, tak proč se ptáš tady a ne
      Re: Druhé jištění s GriGri02.06.2016
jako optimální vidím učební obor technického zaměření a pak dva tři semestry teoretické machaniky, p
 Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Tady máš návod:
 Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
píšeš, že používáš jumar pro cestu nahoru, který pak odepneš a slaníš grigri. Jestli máš ve štandu d
  Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Já bych se nebál o oplet, ale o lezce. Nejen s jümarem, ale také s bogibsem a grigri a čímkoliv jiný
  Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Jendozbrna - Padat x metrů do uzle s jumarem?! No mňauvajs. To není záloha, to je totál kokotina. To
   Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
hádám bych chtěl moc kdyby jsi místo těch zbytečných útoků trochu více rozvedl, v čem konkrétně vidí
    Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Leo se nejspíš jednou zabije, až se mu něco trochu nepovede. To ovšem neznamená, že to musíme zopako
     Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
vždyť to taky nebylo na tebe, ty Kubo.. ale na toho křiklouna z druhé reakce(neplést z druhé redakce
  Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Ty dva metry jsou na houby. Dynamika se protáhne klidně o 15%.

Osobně nejsem schopný
   Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Ty dva metry jsem jenom tak plácl. Máš naprostou pravdu, že je třeba brát v potaz průtažnost lana a
    Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
No právě. Je to začátečník. Ptá se tu na základní věci. Tomuhle pravděpodobně nedojde, že ty "d
 Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
jo jo, kravinský odpovědi se ti tu hezky množí, to jsem zvědavej jestli ti dojde že přes diskuzi na
  Re: Druhé jištění s GriGri03.06.2016
Nevadí že to vysvětluje méně obratně. Ale něco bude na tom, že to co si představuje není reálné. Čil

 edleweiss31.05.2016
u koho plete edelweiss? na omak mi ty špagáty přijdou asi nejpevnější na trhu, nejvíc utaženej oplet. otázka je, co udělá zub času..
 Re: edleweiss31.05.2016
U Triopu.
 Re: edleweiss03.06.2016
U Bealu, který i Edelweiss vlastní.

1   ...   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   304   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Pad v Rezi
Ahoj, netusite v cem vypadl lezec v nedeli v Rezi?
St07:47:00 06.06.2016
odpovědět 
 Re: Pad v Rezi
netusim
08:10:09 06.06.2016
odpovědět 
 Re: Pad v Rezi
Bohuzel znovu v Guanu pri vylezu do zarezu!!!

Pod sebou zalozeno, ale vytrzeno... skoba ve variante napravo nepouzita... tato patri k ceste a DOPORUCUJI ji pouzivat!!!!!

Pevne verim, ze to byla zase na dlouho doubu v Rezi posledni navsteva LVS.
Komin08:37:14 06.06.2016
odpovědět 
  Re: Pad v Rezi
Diky za podrobnejsi informaci, vypada to jako deja vu z listopadu
St08:42:13 06.06.2016
odpovědět 
   Re: Pad v Rezi
z Listopadu? .. prosim o podrobnejsi info na muj email.
Dekuji
Komin08:45:34 06.06.2016
odpovědět 
    Re: Pad v Rezi
klikni do políčka "hledat na Lezci" a zadej "Pád v Řeži" :)
najdeš toto http://www.lezec.cz/clanky.php?key=12554
d.09:28:00 06.06.2016
odpovědět 
    Re: Pad v Rezi
tady : http://www.lezec.cz/ clanky.php?key= 12554 (2mezery) st
St10:17:23 06.06.2016
odpovědět 
  Re: Pad v Rezi
Otázka je, co by ta zrezivělá 50 let stará skoba vydržela
d.16:07:59 06.06.2016
odpovědět 
  Re: Pad v Rezi
Je to mul bratr a ty pouzivej hlavu
18:18:56 06.06.2016
odpovědět 
   Re: Pad v Rezi
Doporucujes, nedoporucujes to je k h....! Kdyby to nekdo kontroloval jak to ma byt, nic tak hrozneho uz ponekolikate by se nestalo.
18:43:26 06.06.2016
odpovědět 
    Re: Pad v Rezi
co chceš kontrolovat? Jestli si každý to svoje jištění založí správně? Tuhle cestu lezu poměrně rád, ale už dvakrát jsem to v tomhle místě otočil, protože jsem se na to necítil, jednou jsem měl snad cvaklou i tu skobu a hlava mě dál nepustila.
Nejsem fanda masivního přejišťování, ale je fakt že by si to po těch pádech ten jeden borhák zasloužilo, klidě kousek o metr dva než je ta spárka na malej vklíněnec, ať to zas nesvádí k nacvičování, ale zabránilo podlaze a poslání dalšího kluka do nemocnice. Nebo alespoň upozornění pod cestou, ta svíčka pod Huanem mi přijde dost odrazující/depresivní a to mi přijde bezpečnější než Guano
Jinak moc nechápu kritiku Komina, dává jasný doporučení, aby se další nehoda neopakovala.
Hlavně přeji a držim palce ať to dobře dopadne, tohle se fakt může stát každýmu
d.20:13:16 06.06.2016
odpovědět 
     Re: Pad v Rezi
Cesta je zradna, od spodu se tvari jinak nez pak pri lezeni, zalezene jisteni v pripade padu je znacne nejiste ac se pri zalozeni tvari docela obstojne. Asi by stacil jen vykricnicek v (neexistujicim) pruvodci a upozorneni, ze cesta mate telem.
21:12:58 06.06.2016
odpovědět 
     Re: Pad v Rezi
No na III. a IV. masivu s borhákem asi neuspěješ. Jednou jsem psal správci, že jsem rukou vytáhl a zahodil shnilou skobu (v domnění, jak jsem přispěl k bezpečnosti lezení na Řeži) a dostal jsem pojeb, že jsem ji tam nenechal.
honza21:29:33 06.06.2016
odpovědět 
      Re: Pad v Rezi
Je to tradiční oblast a každý by si měl sám přehodnotit, zdali je ochoten podstoupit objektivní nebezpečí, které může hrozit. Lezu tam často a cesty se zajistit dají.
Mamanek08:14:05 07.06.2016
odpovědět 
       Re: Pad v Rezi
Polet, naražená žebra, nebo třeba zlomený kotník je jedna věc a chápu, že pro některé je to akceptovatelné riziko. Ale bránit přidání borháku, který může zachránit člověka od vozíku případně doživotního nošení plen, to mi hlava nebere. Co je špatného na řešení, kdy se to dojistí na rozumnou mez? Klasici, sobci a bezmozci by to šli pěkně po staru a my všichni ostatní, kteří nepotřebují adrenalin za každou cenu, bychom si ho cvakli a dál spolu žili v míru..
 JendaZBrna08:35:32 07.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
Lezl jsi někdy v Řeži? Nelezl. Lezl jsi někdy po vlastním? Nevím. Já za obě otázky ANO. Se špatně založeným jištěním ti nikdo nepomůže. Ale to není důvod k nejtování. Zakládat můžeš po půl metru, taže budeš mít jištění hustěji než v Krase

Co je rozumná mez? Chceš lézt 100procentně bezpečně aniž by ti něco hrozilo? Nikdo ti nebrání rybařit. Protože ani na sportovkách nebudeš jinak v klidu - koukni do historie, kolik bylo ulomených, odhnilých, nebo špatně zalepených nýtů a borháků.
09:08:22 07.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
S tim zakladanim, jak v ktere ceste..
09:13:14 07.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
Jasný, níž jsem psal, že 9 z deseti zajistit půjde a že jsou i nebezpečné věci. Ale to přeci všude... V Srbsku na Pupku (Helenčina, myslím) se čok pod prvním taky hodí.
09:35:06 07.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
Tohle téma se tu řešilo zatím jen asi tak 100x (většinou vždy po nějakým pádu na písku). Argumenty proti vidím následující:

- přidání borháku mění charakter cesty, protože člověk jej má vždycky možnost v kritické chvíli cvaknout a tudíž se jinak bojí

- úcta ke stylu prvovýstupce a k charakteru oblasti. Řež díky svýmu klasickýmu charakteru je dobrá cvičná oblast na hory.

- borháky v podobnejch sračkách vzbuzují falešnej pocit bezpečí; nebylo by divu, kdyby čas od času vylítl celej blok i s borhákem. Podobná příhoda se stala nedávno na Černý skále u Řevnic a vzbudilo to obrovskou kontroverzi, což se vůbec nedivím.

- kdo si chce zalézt na dlouhejch, lépe jištěnejch cestách, má v regionu možnost vyrazit na Mařenu, kde je to mj. výrazně hezčí. Nebo na Řeži na okolníh skalkách jsou normálně jištěný cesty, sportovci můžou tedy tam.

- ani v Guánu ani v Huánu jsem neměl pocit, že by tam bylo nějaký nejistitelný místo.

Obecně je problém dojištění na rozumnou mez takovej, že škála toho, co kdo považuje za rozumný je někde mezi "ani jedna skoba" po "borháky po půl metru".
honza09:35:25 07.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
když se to tady 100x řešilo, tak jsem beztak ještě ani nelezl. Každopádně už jsem se s pár klasiky o dojišťování bavil a vždycky se zmohli akorát na obligátní: "kdo se bojí, nesmí do lesa", či ještě populárnější: "jasně, že to sem tam smrdí vraždou, ale aspoň víš, že žiješ".. a tvůj příspěvek je první, který má fakt myšlenku - změna charakteru cesty, respekt k prvovýstupci, pocit falešného bezpečí.. to jsou ty zkušenosti, tož děkuji za ujasnění
 JendaZBrna10:02:43 07.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
Jendozbrna - doporučuji se přestat vyjadřovat k věcem, které neznáš a hlavně mluvit o bezpečnosti lezení nebo odhal co a kde lezeš. Ale vidím už xtý příspěvek a je vidět, že máš tak zkušenosti leda z netu.
V Řeži mám vylezných 25 cest, v mnohých jsem děkoval prozřetelnosti za přežití. Volné kameny, nemožnost zajistit 10 metrů, hromada ptačích sraček, ve kterých jsem máchal ruce. 3x sem tam z různých cest utekl, mnohokrát bych i rád utekl, ale už to nešlo. Myšlenku na vytlučení starý rezavý skoby a náhrady za borhák jsem měl taky. Jenže jsem držel hubu a časem pochopil následující:
a) ŘEŽ je ŘEŽ. Není to pro posery.
b) oklouzané cesty v oblastech po vlastním, třeba na Bořni, v Črnolicích, kam se dodalo jištění nebo i JEN přejistilo nově jsou jasným argumentem proti.
c) jeden borhák spouští bohužel lavinu - příliv lezeckých nýmandů, kterým pomáhají magoři s vrtačkou, což je bohužel středočeskej fenomén díky místní úderce zanechávající za sebou nepopsatelné škody bez zájmu ČHS.
d) podívej se na cesty v Řeži na 3 a 4 masivu v obtížnosti 8 - 9, třeba tuhle cestu http://www.lezec.cz/cesta.php?key=89793. Dotyčný to vylezl po starých skobách.
e) mrkni na dokumenty o britském Grittu, Black Canyon nebo se zajeď podívat do Adršpachu, Broumovek
ten, co snad pomalu tuší16:04:04 07.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
Vis ty, co je nejlepsi reseni na tyhle bezmozkovy cesty, kde si musis neco dat, nebo nedej boze prokazat trochu nebo i o neco vice odvahy? Nelizt vole!
21:16:23 07.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
No hlavicka, to by jednoho nenapadlo.. Teda pokud nejak od pohledu vytusis, ze se zrovna jedna o takovou cestu. Coz v pripade Guana jde tezko. Misto teoretizovani od klavesnice tam vyraz a presvedc se sam ;)
23:24:06 07.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
Tezko? Kdyz tam neni fixni jisteni, tak asi clovek tusi, ze to neni zrovna sportovka.
13:31:16 08.06.2016
odpovědět 
           Re: Pad v Rezi
Jo panacek rozlisuje z hlediska bezpecnosti jen sportovky a ostatni cesty, tak to jooo... :D
22:21:10 08.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
Mate dost možnosti si zalezt na mnoha ostatních skalách. To vám tak vadí, ze jedna ze sta oblasti zůstává tradiční?
Mládě09:52:19 08.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
Ať klidně tradiční zůstane, ale nějakou údržbu to prostě chce. Páč ty skoby po padesáti letech jsou už jenom šrot, který nemá ani cenu cvakat.
Tady máš jeden příklad: http://www.lezec.cz/clanek.php?key=3340

Většinou jsou v dobrym místě, nic tam nedáš a je tam těžký krok. Je jenom otázka času kdy se tam někdo zabije.
I ten prvovýstupce měl dost rozum a tu skobu tam nabušil, jenže většina jich už o pár desítek let přesluhuje. Škoda že správce pobral spíš ego, než rozum
d.10:15:15 08.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
Tradiční oblast - skobu si musíš ověřit = proklepnout kladivem, když není dobrá tak přetlouct za vlastní,jinak to je loterie. Akorát se tim dojebe skála. Prvovýstupce natloukl vlastní a věděl jak se jí dá věřit. Slepě jí použít jako dobrou je špatně, pak je jen otázka času kdy se někdo zabije.
Na druhou stranu lepený borhák místo tý skoby výrazně ulehčí psychiku cesty..
Na lezení s rizikem podlahy je free solo, morálovka by měla být těsně nad podlahu.
Fakt je že jeden bh někam níž pod skobu (aby nezlehčil psychiku a zároveň zabránil fatálním průšvihům při selhání shnilý skoby) by spustil lavinu dojišťování...
13:27:57 08.06.2016
odpovědět 
           Re: Pad v Rezi
V Srbsku dodali borháky a vytloukli skoby.Někde se to přehnalo,ale obecně za skobu borhák.Nechápu co borhák ubere na psychice,když bude v místě skoby,která se tam cvaká a je shnilá.Když je shnilá je k hovnu.Pokud tam bude borhák,neshnije,nebude k hovnu a nemusíš tam už nikdy nic natloukat.Pokud to pod tím bude rychta na dojištění,tak to snad bude náročný na makovici stejně,jenom ne uplně fatálně nebezpečný.To bejt posranej,ale živej je bych řekl o fous lepší než mrtvej nebo zmrzačenej.Ale každýmu dle jeho chuti.Stejně tak někdo může říct lepší žádná,než zrezlá.
.18:48:13 08.06.2016
odpovědět 
            Re: Pad v Rezi
Sám sis odpověděl, v čem se ta psychická náročnost liší.
Kuba Turek22:34:56 08.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
není pravda, že by se skoby v Řeži nevyměňovaly. jen to někdo musí nahlásit správci
15:42:03 08.06.2016
odpovědět 
           Re: Pad v Rezi
Jsem pro zachování skanzenu. Shnilý nedůvěryhodný skoby (přičemž vyhodit takovou bez náhrady podle mně není hřích), vlastní jištění. V případě nejvyšší krize vyměnit shnilou skobu za vlastní, ale tu už nevytloukat. Žádný organizovaný výměny. Slaňáky ovšem buď žádný, nebo dobrý.
honza 20:59:23 08.06.2016
odpovědět 
            Re: Pad v Rezi
Co máš proti shnilejm slaňákům? Když skanzen tak kompletní. V reálu je to prakticky stejný jako shnilá klíčová skoba postupovka. Prostě pokud skobu neproklepneš (neslyšíš jak zvoní) tak nevíš jak drží a nevíš jak se jí dá věřit. V takový cestě nesmíš padat jinak jsi sebevrah, neni to daleko od free sola a to jištění je spíš jen psychická berlička než jištění (aby jakákoliv chyba nebyla fatální)...
Ještě by šlo aby ten bh v místě skoby vypadal jako stará shnilá skoba, pak by psycho mohlo zůstat zachovaný. Ale stejně by se to vědělo/ šlo pozhat, takže zase nic :D
13:55:20 10.06.2016
odpovědět 
             Re: Pad v Rezi
Mám proti nim tolik, že když vypadne shnilá skoba v klíčovým místě, tak se třeba trochu proletíš, pomlátíš, ale nejspíš tě chytne některý z dalších jištění. Když s tebou vypadne shnilej slaňák, kór na Řeži, kde jsou některý cesty na III. masivu dlouhý i kolem 50 m, tak už ti pomůžou leda tak havrani.
honza20:20:43 10.06.2016
odpovědět 
             Re: Pad v Rezi
Jako bezpečnostní minimum při slaňování se mi jeví dvě rezavý skoby spojený chuchvalcem vyšisovanejch smyc.
honza20:24:23 10.06.2016
odpovědět 
              Re: Pad v Rezi
jako moc nechápu, co tě vede ke slaňování v Řeži. Prostě to sejdu okolo ne? Nejdřív chce skanzen a pak si chce vozit prdel až pod skálu
d.12:09:43 13.06.2016
odpovědět 
               Re: Pad v Rezi
Vede mě k tomu lenost. Okolo je to dost daleko, nemusim nosit boty na sedáku a nebo sešlapávat lezky.
honza13:16:40 13.06.2016
odpovědět 
                Re: Pad v Rezi
Tak někdo je línej udělat pár kroků a jinej se zas bojí, že skončí na vozejku.
Když tam naboucháš slaňáky, tak ti je tak akorát budou hoblovat Top Rope Tough Guys https://www.youtube.com/watch?v=bsAiOYXC-k0
d.14:49:32 13.06.2016
odpovědět 
                 Re: Pad v Rezi
Esystyt dajnou! Enitól kansdáun tu dys, pípl! Jeh mén!
___
Linkované video doporučuju z metodických důvodů shlédnout.
honza16:23:02 13.06.2016
odpovědět 
       Re: Pad v Rezi
Dají, ale upřímně řečeno jsem tam nikdy do ničeho nespadl. Možná by se člověk po podlaze podivil, jak snadno z těch kluzkejch spár vyjede bombovej frend. Dtto Šárka, Černolice, Holas. Přičemž na Řeži je z těchhle oblastí nejvyšší riziko, že bude člověk padat do vlastního.
honza08:37:41 07.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
divil by ses, jak pěkně matroš v Řeži drží - spadl jsem v Lasroce do mikráče, když jsem se v pohorách rozlézal na zimní Tatry a chytil mě i čok ve Velké stolici.

Prostě musíš zakládat pečlivě. V Řeži jsou i méně bezpečné a vyloženě nebezpečné cesty, ale je to tak každá desátá. Chceš lézt poprvé v Řeži? Hoď dotaz na Lezce a vždycky ti někdo napíše seznam hezkých a bezpečných věcí. Z výjimkou Řežského nářezu jsem nepotkal lajnu, která by půl metru kolem skoby (nad, nebo pod) nešla slušně dojistit. V tmhle konkrétním případě (jestli myslím tu stejnou skobu na Guánu) mám dva čoky + skobu. A když oblézáš ten převísek, tak po metru a dalším cca metru a půl opět jistíš.
09:23:19 07.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
Tak to je dobrá zpráva, že v tom čoky držej. Ale přecijen - čok je ve hnízdě, takže riziko jeho vytržení není tak silně ovlivněný kluzkostí, jako v případě rovnoběžný spáry.

Teď jsem si to připomněl. Lasroka začíná takovým převískem, kterej rozhodně není za IV. A v Nářezu mám pytel, hned myslím pod prvním převisem.

V Huánu si pamatuju to oblejzání převisu, ale Guáno si vůbec nepamatuju ani v dobrým, ani ve zlým.
 honza10:05:05 07.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
mikráč v Lasroce - myšleno mikrofrend (půlka od Kouby, jestli se pamatuju dobře)
09:07:42 08.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
dokonca i na nete sa da najst celkom fajn zoznam niektorych ciest i s popisom moznosti istenia:

http://www.lezenimilovice.eu/rez-u-prahy
marek13:30:50 10.06.2016
odpovědět 
       Re: Pad v Rezi
To, ze se zajistit daji, si mysleli i ti, co tam hodili zemovku ;).
09:11:52 07.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
z ádru odvezl vrtulník i typa, co si odskočil metr nad kruhem. Se zlomeninou stehna, či pánve. Metr nad kruhem, ne deset. Ani ne nad smycí. Prostě neštastná shoda okolností. Ani nýty neudělají z Řeže místo, kde se nikdy nikomu nic nestane!
09:27:29 07.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
nebyla to spíš chyba jističe?
d.09:58:43 07.06.2016
odpovědět 
    Re: Pad v Rezi
Před asi deseti lety nám v Řeži krátce po sobě spadli dva nováčci až na zem, naštěstí nikdy s následky (oba trochu potlučení, jednou zásah zdravotníků a hasičů - ale nakonec sešel s doktorem sám dolů). Analyzovali jsme to a pak zavedli povinnost v horoškole odlézt pár lehkých cest na prvním po vlastním od dvojek do čtyřek. Byl to pro ně opruz, zvláště pro lezce, co lezli o pár stupňů těžší cesty, ale od té doby se dlouho nic nestalo. Příčinou totiž byl zvyk z překližky, že když to nejde, tak to ještě zkusím dolézt do lepšího místa, nebo k další skobě či vklíněnci. Jenže v Řeži když to nejde, tak prostě musíš slézt.

Až vloni po letech přesně v tomhle místě spadnul další nováček, vytrhnul vlastní jištění (sám pak přiznal, že ho tam dal špatně do vodorovné spáry a nevyčistil ji od písku), ale měl pod sebou další, takže ho chytilo. Byl nějak pohmožděný, ale sám odjel do nemocnice vlakem na vyšetření.
Kuba Turek09:58:07 07.06.2016
odpovědět 
     Re: Pad v Rezi
Humanita je koukám celkem řeznictví.
honza10:15:02 07.06.2016
odpovědět 
      Re: Pad v Rezi
HO Humanita má tiskového mluvčího KT? Nebo je to fakt spolek sluníčkářů? To je fakt ostuda přiznat, že místo výcviku zakládání v lehkém posílali desítky nováčků do řežských pětek. Co tam učí dnes? Opět asi čekají na úrazové události.
16:12:45 07.06.2016
odpovědět 
       Re: Pad v Rezi
wtf?
honza16:25:36 07.06.2016
odpovědět 
       Re: Pad v Rezi
Vyhodili jsme Tě od zkoušek, nebo jsi nedodělal oddílovou horoškolu? Že se nepodepíšeš a zároveň píšeš takové koniny.

(Ohledně mluvčího - na rozdíl od Výkonného výboru ČHS se kdokoliv, kdykoliv o čemkoliv vyjadřujeme podle vlastního uvážení a ne podle rozhodnutí předsedy.)
Kuba Turek16:57:17 07.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
Před mnoha lety jsem spadl v Cestě domů do zatraceně tenké skoby a jak mě v pohodě chytla. Řež je klasika, tak kdo to neleze, ať tam nechodí. Když má pak problém s jištěním.
S tím dojišťováním to nechápu - viz severní prostor Bořně, Jsou tam nasázené borháky podél spár, které jsme dříve lezli jen s hexama a čokama. Když se bojíte, tak víc trénujte nebo dělejte jinou zálibu.
Bahno 22:24:50 08.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
A z ceho si prosimte vyvodil, ze lide, kteri tam spadli se boji nebo ze neumeji zakladat?
Ono vetsinou si lide mysli o tom jak dobre zakladaji jen do te doby nez je jim diky tomu jejich dobremu zakladani stane nejaka velmi neprijemna vec..
22:29:11 08.06.2016
odpovědět 
          Re: Pad v Rezi
Nemluvím o lidech kteří tam lezli, ale o těch, kteří chtějí dojišťovat cesty.
Bahno22:55:23 09.06.2016
odpovědět 
        Re: Pad v Rezi
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
22:25:33 08.06.2016
odpovědět 
         Re: Pad v Rezi
Jo, takoví ze všech oddílů rychle odcházejí. Na ně není nikdo zvědavý. Tak se ještě představ, hrdino, abych si vzpomněl, kdy to tak asi bylo.
Kuba Turek22:32:46 08.06.2016
odpovědět 
      Re: Pad v Rezi
To teda jo. Kdyz tak zabrouzdam v mysli tak si spis pamatuju novacky kteri radsi slezaji na umelce nez aby tam poslali 1.532m tlamu :D
Radek14:24:51 10.06.2016
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192430)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Lesní chrám VI Skály V Údolí Roklice
Cheney route 5b Courmayeur
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi