LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 S ditetem v krosne na ferratu09.06.2016
Ahoj, prosim o vas nazor, co byste rekli otci me 3-lete dcerky, ktery ji chce v KROSNICCE vzit na ferraty, sam jisten jen zamkovkou a odsedkou. Jeho argument: jistim se tak uz dvacet let a jeste jsem nespad!
 Re: S ditetem v krosne na ferratu09.06.2016
No nevim, neco mi rika, ze pro to dite nebude uplne ok ani spadnuti tatika ve feratovym setu :) Navi
  Re: S ditetem v krosne na ferratu09.06.2016
Hele je to dost individualni vec. Nase deti do cca 2,5 v krosne na ferate, nebo treku nebo voziku za
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Taky tak. Akorát že jsme měli dvě děti po sobě, takže jeden čas jsme nosili nosítka oba dva se ženou
    Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
jo, na konci je hřebík na hlavičku. bude lepší řešit podobnej spor doma v klidu než na pavlači, žáno
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
I kdyz odmyslim nebezpeci, ktere diteti muze hrozit, tak porad zustava otazka, co z toho to dite muz
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
vyblbnutej a spokojenej rodič a zároveň společné trávení času je rozhodně významná smysluplnost. v r
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Presne tak, jde asi o to jak to clovek vyvazi. Kazdopadne nemam pocit, ze by nase deti trpely...A my
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Spadnout nesmí, to je jasnej průser, na druhou stranu ve spoustě ferat není důvod padat, pač je to s
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
ně jenom žebřík z kramlí. Kvůli kamenům bych ho samozřejmě vybavil helmou. Jinak nevím co chceš slyš
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Já s klukama v krosně jezdil na skialpy, podnikal horský tůry (pochod) a nosil je v tom obtížným ter
    Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Ještě snad dodám, že asi tak v roce 1978 mě horská služba "zabavila" otci, kterej na běžká
     Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
A vysekal se tehdy tatik? ;)
      Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Nevysekal. Jezdil to s přehledem:) Jednou jsme se tou krosnou vysekali někde na Bramberku když nám v
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Lze ledacos. Určitě je na světě spoustu rodičů, co s dětmi dělají spoustu aktivit a dětem se nic nes
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Podívej se na to z druhé strany: Dítě, které takové situace víceméně kontrolovaně ze strany rodičů n
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Ano ano, dítě v krosně určitě získává zkušenosti jak se správně pohybovat v těžkém terénu.
<
    Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Hele anonymní naštvávači, na obecnou otázku jsem dal obecnou odpověď.

Podrobnosti k
     Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Studovat na pohyb dětí vysokou školu jen odráží stav současnosti. Spíše by mě zajímalo jestli někdo
      Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
AHoj, ano jsem ochoten akceptovat názor jinych, takze je mi jedno jak k tomu pristupuji ostatní a je
      Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Já teda nevím, zda jsou ferraty s dětma v nosítku dobrý nebo špatný, ale přiznávám se, že tento svůj
       Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Kindrkopf alias opičí hlava - pohotově k založení :-)

Ale vážně: Každé moderní nosítk
       Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Ahoj, používal jsme normální malej celoťělák a helmu. Výhoda byla, že jsi si mohl na různých exponov
    Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Moje děti se v při lyžařských výletech v krosně třeba naučili vařit rampouchovovou polívku... To se
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Konstrukce hodna Kuby Turka! Trileta holcicka nacpana na ferrate do krosny jiste nasbira mraky zkuse
    Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
no, to je možná trošku zkratka. já to zkusím zkrátit trošku jinak: dítě získá zkušenost, že je normá
     Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Tak proti tomuto sbirani zkusenosti, nebo spis poznavani sveta pri vyrustani, nikdo nic nenamita. Ot
      Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Ona řeč o tom, že dítě v té krosně bude celý den a tatík celý den poleze po žebřících? To jsem něja
       Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
To je asi jedno, ne? Cely den nebo par hodin. "Prinos" pro dite je porad stejny.
        Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Tak ještě jednou a pomaleji. Děti by v nosítku neměly zůstávat více hodin. Měly by si mezi tím odpoč
         Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Super, pokracuj a ani necekej na reakce. Stejnak je nepotrebujes a uz si aspon tyden dva poradne nep
          To už je ohraný10.06.2016
Cyberšikana Kuby Turka už je ohraná víc než vtipy o miurách a triopech. Zkuste něco jinýho. Opakovan
           Re: To už je ohraný11.06.2016
Myslim, ze pokud Turek pojede porad dokola to same, nemuze cekat, ze na nej lide nebudou stejne reag
            Re: To už je ohraný12.06.2016
Napsal jsem snad v této diskusi, že je někdo hlupák? Naopak mi přijde, že až na Tvůj exces se tady b
        Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Jedno to není, jak jsem psal, když to není moc dlouho v kuse, tak to dítě může jednak bavit, jednak
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Asi bych mu řekl , že je k...t. Co jineho bych mu měl říct
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jako otec dvou dětí Ti můžu říct, že na feratu bych je do krosničky nikdy!!! nevzal. Tečka.
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jako otec tří dětí Ti můžu říct, že napsat matka mejch dětí takhle debilně manipulativní dotaz do di
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Presne, za takovy vykrik individuality pripoutat do sklepa k zrezle trubce!
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jako otec dvou dospělých dětí Ti můžu říct, že jim to tehdy jenom prospělo :-) Tak si holt dotazovat
   Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jo? Bokem si mel kontrolni identicke ratolesti bez tohoto pristupu, aby si mel s cim srovnavat? Nebo
    Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Ano. Moje děti chodily do školky, do školy, na střední i vysokou, jsou od 5 let členy turistických o
     Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Hmmmm, ani nahodou :).
      Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Nojo, tak mi holt nemusíš věřit. To je asi tak všechno.
       Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Nejde o to verit nebo neverit :). Nikdy nemuzes vedet jak by na tom deti byli, kdyby meli jiny prist
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Jsou feraty a feraty, otcove a otcove, deti a deti, a take manzelky a manzelky. Jinak receno, zalezi
 Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Ahoj, ať si sám zkusí na feratě pěkně skočit (spadnout), tak 5m. Potom ho to ani nenapadne. Za mě na
  Re: S ditetem v krosne na ferratu10.06.2016
Prostě to leze jako free solo a ví že má odpovědnost za dva, proto leze na ještě větší jistotu...
 Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
co by som mu povedal ?" Prosim pockajte chvilocku tu" ( kym zavolam HS ev. hasicov, pol
  Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Bezzamkovka samozrejme je. Pozivaj ji treba pirati jako manipulator na konci dreveny ruky.
  Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
A co podle Vás udělá policie, hasiči, HS, atd? (a za jakou dobu asi dorazí?).
   Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Ber pls to nasadenie zachranarov troska ako nadsadzku : je ide o take porusenie bezpezpecnostnych
   Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Ale prosimtě. Pokud leze jako free solo = na jistotu, tak je to bezpečnější než chůze po schodech be
 Re: S ditetem v krosne na ferratu11.06.2016
Budu citovat moji ženu: "Nedovedu si představit ženu, s výjimkou žen týraných, která by si nepr
 Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
  Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Jestli správně rozumim tomu prvnímu linku, tak dítě vyklouzlo z nosítka. Abych se přiznal, přišlo by
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
já tomu rozumím tak, že starší spadl, a tatík mu lezl s krosničkou na pomoc a i s malým zemřel.
 Re: S ditetem v krosne na ferratu12.06.2016
Tohle je takovej typycky ceskej napad...

Pokud se nejedna o feratu A/B coz je vlastne
  Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Pozoruhodne na tejto diskusii je, ze sa mu ( resp. jej) horoinstruktor nesnazil vyhovorit tuto b
 Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Autore příspěvku. Tohle je totál šílenost. Když dospělák zakopne, tak letí s krosničkou i na obyč ce
  Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Symptomatické na takových výkřicích je, že se vykřikující a urážející nepodepíše. Asi si všichni mys
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
To mu nevysvětlíš ;) Taky třeba to, že pokud jistíš metodicky a každých 10 metrů prcka dobíráš ke št
    Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Dalsi anonymni se saloumonovym exkrementem..
  Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
No konečně. Přesně tohle chtěla autorka původního dotazu číst, aby to svému muži mohla v nějaké více
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Mas recht Piskote :-)
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Nechci tazatelce křivdit, ale myslím, že by měla postupovat v souladu s masarykovskými idejemi drobn
   Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Taky me to zarazilo... dotaz byl priom jasny! napiste tu ze muj partner je uplnej debil at ho muzu p
    Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Na písek se děti přikládají hned po narození. Pokud se radostně vydávají kolmo vzhůru, jsou matky v
    Re: S ditetem v krosne na ferratu13.06.2016
Tak do rajbaku klidne krosnicku, ale do komina a sirocin spise satek a manduku, abys nedelal ryhy, z
    Re: S ditetem v krosne na ferratu14.06.2016
Když něco může lézt bába s nůší tak může i tatínek s krosnou. S šátkem jen Nepálská nosička, na písk
     Re: S ditetem v krosne na ferratu14.06.2016
No nevím jestli Mandulka bude nadšená, že má někomu tahat haranty.

 Tenerife09.06.2016
Jedu na začátku června na Tenerife. Chodit, trochu potápět a trošku lézt. Nemohu sehnat průvodce . v jakékoliv podobě. Třeba i na půjčení. Ale spíše sportovní lehké oblasti... Děkuji za jakoukoliv pomoc nebo radu
 Re: Tenerife12.06.2016
Nejvíc lezení je podél JV pobřeží, což je pobřeží, který je zároveň nejhnusnější. Průvodce koupíš v

 volné přespání po Vídní09.06.2016
Ahoj, může někdo podat info o možnostech divokého "kempování", spíše mimo kempy, tedy v autě, v oblastech pod Vídní - Kaltenleutgebner Tal, Modling, Hellenental, Piesstingtal, Hohe Wand a dalších v dané oblasti?
Jestli to je aspoň tak poh
 Re: volné přespání po Vídní09.06.2016
Nebuď hovadská socka a jeď alespoň do kempu....
  Re: volné přespání po Vídní09.06.2016
Přesně. A nezapoměň se cestou stavit v našem outdoor shopu a koupit alespoň dvě goráčové bundy. Maji
 Re: volné přespání po Vídní09.06.2016
Přesně, šrubuj do kempu a neotravuj tady slušný lidi.
  Re: volné přespání po Vídní10.06.2016
Dík za výchovný políček, nějaký tip na kemp v dosahu, však neuvádíte...
   Re: volné přespání po Vídní10.06.2016
Proč by mu psal kemp, když se na něj tazatel neptal? Kempů je tam spousty, stačí se podívat na mapy.

 Ztracná osma, Rudice08.06.2016
Zdar, dnes jsem v Rudici našel osmu. Kdo ji ztratil, at se ozve.
 Re: Ztracná osma, Rudice08.06.2016
Jirko tohle do diskuse nepatří, napiš to do inzerce do ztrát a nálezů jako ostatní a uveď tam ne seb
 Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
Ztratil to tam kámoš.
  Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
To je dobrý, Jirka a Eržik bez emailu nebo telefonu. To si určitě tu osmu předáte :)
   Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
by ses divil, s Eržikem se znám parádně :)
    Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
No však Marťan taky píše, že si mezi sebou tu osmu určitě předáte. Ta zmíněná předávka bude možná pr
     Re: Ztracná osma, Rudice09.06.2016
a nebudem si povidat?
      Re: Ztracná osma, Rudice10.06.2016
Erža a jeho kámoš jsou virtuální démoni. Ve VHS je zná každej. Předávka bude bez problémů :)
       Re: Ztracná osma, Rudice10.06.2016
Kdyby přdávka náhodou neklapla a osma by byla volná, tak si ji klidně vezmu ;)
        Re: Ztracná osma, Rudice11.06.2016
To by se ti líbilo chudáka Eržika připravit o osmu. Včera jsem ho potkal a říkal, že ten Kras je str

 Divoká Šárka06.06.2016
Čau,
chtěl bych jít lízt do Divoký Šárky. Mám jen vybavení na písek (smyčky apod...) Je to dobrej nápad?

M
 Re: Divoká Šárka07.06.2016
kup si sadu vklíněnců, je to za pár piv a službu odvedou velkou
  Re: Divoká Šárka07.06.2016
palcáty mám mimo Prahu... tady mám jen pískařský cajky a chtěl sem tam jít dnes lízt, tak mě zajímal
   Re: Divoká Šárka07.06.2016
Jo, dá.
    Re: Divoká Šárka07.06.2016
Jde to. Misto vklinencu mas smycky misto friendu moral :)
     Re: Divoká Šárka07.06.2016
Nektery cesty se daj i jako sportovky. Od 7 vejs jsou jisteny. Lehci se daj i zasmickovat

 Ferata na Gr. Priel06.06.2016
Ahoj, nevíte jestli je schůdná ferata Klettersteig Bert Rinesch na Gr. Priel? Díky.
 Re: Ferata na Gr. Priel06.06.2016
zkus napsat přímo chataři na Prielschutzhaus. Je to srdíčkář a určitě rád poradí i případnou alterna
  Re: Ferata na Gr. Priel07.06.2016
Ta ferata se da v pohode v zime. Jen musis na chatu vytahnot lyze :)

 Pad v Rezi06.06.2016
Ahoj, netusite v cem vypadl lezec v nedeli v Rezi?
 Re: Pad v Rezi06.06.2016
netusim
 Re: Pad v Rezi06.06.2016
Bohuzel znovu v Guanu pri vylezu do zarezu!!!

Pod sebou zalozeno, ale vytrzeno... sko
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Diky za podrobnejsi informaci, vypada to jako deja vu z listopadu
   Re: Pad v Rezi06.06.2016
z Listopadu? .. prosim o podrobnejsi info na muj email.
Dekuji
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
klikni do políčka "hledat na Lezci" a zadej "Pád v Řeži" :)
najdeš toto <
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
tady :
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Otázka je, co by ta zrezivělá 50 let stará skoba vydržela
  Re: Pad v Rezi06.06.2016
Je to mul bratr a ty pouzivej hlavu
   Re: Pad v Rezi06.06.2016
Doporucujes, nedoporucujes to je k h....! Kdyby to nekdo kontroloval jak to ma byt, nic tak hrozneho
    Re: Pad v Rezi06.06.2016
co chceš kontrolovat? Jestli si každý to svoje jištění založí správně? Tuhle cestu lezu poměrně rád,
     Re: Pad v Rezi06.06.2016
Cesta je zradna, od spodu se tvari jinak nez pak pri lezeni, zalezene jisteni v pripade padu je znac
     Re: Pad v Rezi06.06.2016
No na III. a IV. masivu s borhákem asi neuspěješ. Jednou jsem psal správci, že jsem rukou vytáhl a z
      Re: Pad v Rezi07.06.2016
Je to tradiční oblast a každý by si měl sám přehodnotit, zdali je ochoten podstoupit objektivní nebe
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Polet, naražená žebra, nebo třeba zlomený kotník je jedna věc a chápu, že pro některé je to akceptov
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Lezl jsi někdy v Řeži? Nelezl. Lezl jsi někdy po vlastním? Nevím. Já za obě otázky ANO. Se špatně za
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
S tim zakladanim, jak v ktere ceste..
          Re: Pad v Rezi07.06.2016
Jasný, níž jsem psal, že 9 z deseti zajistit půjde a že jsou i nebezpečné věci. Ale to přeci všude..
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Tohle téma se tu řešilo zatím jen asi tak 100x (většinou vždy po nějakým pádu na písku). Argumenty p
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
když se to tady 100x řešilo, tak jsem beztak ještě ani nelezl. Každopádně už jsem se s pár klasiky o
          Re: Pad v Rezi07.06.2016
Jendozbrna - doporučuji se přestat vyjadřovat k věcem, které neznáš a hlavně mluvit o bezpečnosti le
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
Vis ty, co je nejlepsi reseni na tyhle bezmozkovy cesty, kde si musis neco dat, nebo nedej boze prok
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
No hlavicka, to by jednoho nenapadlo.. Teda pokud nejak od pohledu vytusis, ze se zrovna jedna o tak
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
Tezko? Kdyz tam neni fixni jisteni, tak asi clovek tusi, ze to neni zrovna sportovka.
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jo panacek rozlisuje z hlediska bezpecnosti jen sportovky a ostatni cesty, tak to jooo... :D
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Mate dost možnosti si zalezt na mnoha ostatních skalách. To vám tak vadí, ze jedna ze sta oblasti zů
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
Ať klidně tradiční zůstane, ale nějakou údržbu to prostě chce. Páč ty skoby po padesáti letech jsou
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
Tradiční oblast - skobu si musíš ověřit = proklepnout kladivem, když není dobrá tak přetlouct za vla
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
V Srbsku dodali borháky a vytloukli skoby.Někde se to přehnalo,ale obecně za skobu borhák.Nechápu co
            Re: Pad v Rezi08.06.2016
Sám sis odpověděl, v čem se ta psychická náročnost liší.
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
není pravda, že by se skoby v Řeži nevyměňovaly. jen to někdo musí nahlásit správci
           Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jsem pro zachování skanzenu. Shnilý nedůvěryhodný skoby (přičemž vyhodit takovou bez náhrady podle m
            Re: Pad v Rezi10.06.2016
Co máš proti shnilejm slaňákům? Když skanzen tak kompletní. V reálu je to prakticky stejný jako shni
             Re: Pad v Rezi10.06.2016
Mám proti nim tolik, že když vypadne shnilá skoba v klíčovým místě, tak se třeba trochu proletíš, po
             Re: Pad v Rezi10.06.2016
Jako bezpečnostní minimum při slaňování se mi jeví dvě rezavý skoby spojený chuchvalcem vyšisovanejc
              Re: Pad v Rezi13.06.2016
jako moc nechápu, co tě vede ke slaňování v Řeži. Prostě to sejdu okolo ne? Nejdřív chce skanzen a p
               Re: Pad v Rezi13.06.2016
Vede mě k tomu lenost. Okolo je to dost daleko, nemusim nosit boty na sedáku a nebo sešlapávat lezky
                Re: Pad v Rezi13.06.2016
Tak někdo je línej udělat pár kroků a jinej se zas bojí, že skončí na vozejku.
Když tam nabou
                 Re: Pad v Rezi13.06.2016
Esystyt dajnou! Enitól kansdáun tu dys, pípl! Jeh mén!
___
Linkované video doporučuju
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Dají, ale upřímně řečeno jsem tam nikdy do ničeho nespadl. Možná by se člověk po podlaze podivil, ja
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
divil by ses, jak pěkně matroš v Řeži drží - spadl jsem v Lasroce do mikráče, když jsem se v pohorác
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
Tak to je dobrá zpráva, že v tom čoky držej. Ale přecijen - čok je ve hnízdě, takže riziko jeho vytr
          Re: Pad v Rezi08.06.2016
mikráč v Lasroce - myšleno mikrofrend (půlka od Kouby, jestli se pamatuju dobře)
         Re: Pad v Rezi10.06.2016
dokonca i na nete sa da najst celkom fajn zoznam niektorych ciest i s popisom moznosti istenia:
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
To, ze se zajistit daji, si mysleli i ti, co tam hodili zemovku ;).
        Re: Pad v Rezi07.06.2016
z ádru odvezl vrtulník i typa, co si odskočil metr nad kruhem. Se zlomeninou stehna, či pánve. Metr
         Re: Pad v Rezi07.06.2016
nebyla to spíš chyba jističe?
    Re: Pad v Rezi07.06.2016
Před asi deseti lety nám v Řeži krátce po sobě spadli dva nováčci až na zem, naštěstí nikdy s násled
     Re: Pad v Rezi07.06.2016
Humanita je koukám celkem řeznictví.
      Re: Pad v Rezi07.06.2016
HO Humanita má tiskového mluvčího KT? Nebo je to fakt spolek sluníčkářů? To je fakt ostuda přiznat,
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
wtf?
       Re: Pad v Rezi07.06.2016
Vyhodili jsme Tě od zkoušek, nebo jsi nedodělal oddílovou horoškolu? Že se nepodepíšeš a zároveň píš
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Před mnoha lety jsem spadl v Cestě domů do zatraceně tenké skoby a jak mě v pohodě chytla. Řež je kl
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
A z ceho si prosimte vyvodil, ze lide, kteri tam spadli se boji nebo ze neumeji zakladat?
Ono
          Re: Pad v Rezi09.06.2016
Nemluvím o lidech kteří tam lezli, ale o těch, kteří chtějí dojišťovat cesty.
        Re: Pad v Rezi08.06.2016
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
         Re: Pad v Rezi08.06.2016
Jo, takoví ze všech oddílů rychle odcházejí. Na ně není nikdo zvědavý. Tak se ještě představ, hrdino
      Re: Pad v Rezi10.06.2016
To teda jo. Kdyz tak zabrouzdam v mysli tak si spis pamatuju novacky kteri radsi slezaji na umelce n

 bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
Zdar, chci se zeptat zda někdo z vás řešil bolest posledního kloubu u palce nohy? poslední rok mě celkem dost bolí a je celkem jedno jeké lezky mám, v jedněch víc, v druhých míň, ale hlavní je to že bolí i když lezky nemam a zatížím palec při mírném pokrč
 Re: bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
Normální artróza, ne?
  Re: bolest kloubu u palce na noze05.06.2016
taky bych řekl. mě to bolí jen když lezu celej den, tak ke konci
   Re: bolest kloubu u palce na noze09.06.2016
Halluz rigidis nejspíš:
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
Hoj, bolest palce (tuším i obou, jeden víc) jsem měl, trvalo to tak 2 měsíce a pak to naštěstí vyšum
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
Může to být artróza. Kolik je ti let?
 Re: bolest kloubu u palce na noze06.06.2016
řešil jsem to tu asi před měsícem.

Problém vznikl přeskočením šlachy v palci, následo
  Re: bolest kloubu u palce na noze09.06.2016
myslím že to nebude jeho problém, prostě tam asi má počínající artrózu, čemuž se nelze divit, pokud

 Vocedelky v Alpach05.06.2016
Ahoj,

mate nekdo typ na oblast kde uz je ted lezitelno (ne moc snehu a relativne sucho). Puvodne jsem planoval na pulku - konec cervan Lofer, ale kdyz se tak divam na aktualni fotky z webu Schmid Zabierow Hutte (
 Mt.Blanc05.06.2016
Zdar šplhouni
chystáme se příští týden na Mt.Blanc přes Midi, nevíte někdo kolik je tam sněhu? nebo jestli už je to prošlápnutý?
Díky
 Re: Mt.Blanc05.06.2016
Půlka června bejvá na Blanku ideální lyžařská sezóna.
 Re: Mt.Blanc06.06.2016
Ahoj, před 14 dny to bylo po nakydání z půlky května (cca 50cm) na ski/sněžnice, bez nich místy po g
  Re: Mt.Blanc12.06.2016
Takže myslíte že to ještě není ideální čas?
   Re: Mt.Blanc12.06.2016
Ideální čas z hlediska přístupu pěšky to rozhodně není. Bude to teď dobrý tím, že jsou nejdelší dny
    Re: Mt.Blanc12.06.2016
Ještě mě napadá, pokud vám jde o vrchol a né o cestu, tak bezpečnější a s větší nadějí na úspěch by
 Re: Mt.Blanc13.06.2016
Nejspíš luxusní krtkovačka a dost o hubu kvůli lavinám...
  Re: Mt.Blanc13.06.2016
Díky moc za vyčerpávající odpověď, jak to tak vypadá tak jsi zachránil dva životy.
Předpověď
   Re: Mt.Blanc14.06.2016
Hihih, spíš jsem vám překazil chlastačku v Šamonici příp. v col Midi :D
Na počas koukám sem:

1   ...   284   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   301   302   303   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 S ditetem v krosne na ferratu
Ahoj, prosim o vas nazor, co byste rekli otci me 3-lete dcerky, ktery ji chce v KROSNICCE vzit na ferraty, sam jisten jen zamkovkou a odsedkou. Jeho argument: jistim se tak uz dvacet let a jeste jsem nespad!
Lucka22:58:22 09.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
No nevim, neco mi rika, ze pro to dite nebude uplne ok ani spadnuti tatika ve feratovym setu :) Navic 3 roky uz jsou imho dost na to, aby dite bavilo byt v krosne. To at jde radsi nejakou lehkou retezovku s vama obema po svych (s obcasnym poponasenim)...
Tom23:24:32 09.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
Hele je to dost individualni vec. Nase deti do cca 2,5 v krosne na ferate, nebo treku nebo voziku za kolem vydrzely v poho. Male si skoro ve trech letech na Tofane celej den v krosnicce zpivala a rikala tatko pridej :-), ale kazdy dite je jiny a ne vsechny to bavi. CHodil jsem se setem a deti jeste svuj malej celotelak a cvaknuty ke mne. Z toho duvodu, ze obcas potrebujes nekde na polici zastavit a dat pauzu. Kazdopadne jakejkoliv pad je vyloucenej, ale to teda na ferate pro me obecne ne jen s ditetem. Nejsu sebevrah... Paradoxne jsme chodili ty spise tezsi veci Ma to vyhodu, ze se nemotas mezi spoustou lid, je to kompaktnejsi a nidko na tebe nic nehaze, coz vidim jako jednu z nejpodstatnejsich veci...Zena nosila batoh z vecma a ja krosnicku...
Tom Vidlak23:35:47 09.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
Taky tak. Akorát že jsme měli dvě děti po sobě, takže jeden čas jsme nosili nosítka oba dva se ženou.

Kromě ferát jsme taky lezli nějaké dvojky v Tatrách a myslím že nejtěžší byla hřebenovka na Jastrabku. Tady je třeba fotka z hřebene na Kozí štít, který obchází Normálka: http://zkraceno.cz/3n7d Takže to taky jde.

A taky mám jednu čtyřku v Dalejském údolí jako prvovýstup s půlročním prckem v nosítku (tedy ale na druhém, za to po vlastních skobách).

A taky nějaké skialpy hlavně v Krkonoších.

(Ty chceš slyšet, že máme vyřešit Tvůj spor s manželem/partnerem, že jo? Tak to si musíte ale vyříkat samo doma, v tom vám nepomůžeme.)
Kuba Turek02:03:27 10.06.2016
odpovědět 
    Re: S ditetem v krosne na ferratu
jo, na konci je hřebík na hlavičku. bude lepší řešit podobnej spor doma v klidu než na pavlači, žánop.
mimochodem, jestli je příčetnej, tak s dítětem v krosničce půjde vopatrně a vo nic nejde. jestli není příčetnej, tak to chtělo se lépe rozhodnout před čtyřmi lety.
Lukas B.07:29:17 10.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
I kdyz odmyslim nebezpeci, ktere diteti muze hrozit, tak porad zustava otazka, co z toho to dite muze mit?

Blbnuti na hristi vs. celodenni bezhybne trceni v krosne...? I kdyby rvalo sebevic "pridej tatko", tak stale mu to prinasi mnohem mene nez pro nej prirozenejsi zabava. Ale je mi jasny, ze ta pro decko prirozenejsi zabava muze byt pro otce pekny opruz.

Kazdopadne tyhle podniky rodice podnikaji kvuli sobe, ne kvuli decku. Ty soudnejsi si to uvedomuji, ty mene soudni se to snazi obalit polivcickou, ze je to pro dite super.
08:43:54 10.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
vyblbnutej a spokojenej rodič a zároveň společné trávení času je rozhodně významná smysluplnost. v rozumné míře ovšem. nevidím nic zlého na jedné kratší ferátě s prckem na zádech během týdenní dovolené. praktikovat to čtrnáct dní v kuse mi připadá pitomé (podobně pitomé jako jet na kole s dětma ve vozejčku k baltu).
Lukas B.08:54:42 10.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
Presne tak, jde asi o to jak to clovek vyvazi. Kazdopadne nemam pocit, ze by nase deti trpely...A myslím, ze ani oni nemaji ten pocit. Vypadaji vcelku spokojene, dneska uz slapou samotni a chteji chodit a lezt po horach, jezdit na kole atd. proste chteji travit cas venku na kopcich, v Adru apod. :-)
Tom Vidlak17:15:07 10.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
Spadnout nesmí, to je jasnej průser, na druhou stranu ve spoustě ferat není důvod padat, pač je to stejn
09:51:10 10.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
ně jenom žebřík z kramlí. Kvůli kamenům bych ho samozřejmě vybavil helmou. Jinak nevím co chceš slyšet. Někdo ti řekne jako že ne, někdo jako že jo, ale stejně to o ničem nevypovídá, protože každej má míru rizika, kterou je schopen podstoupit individuální. Já bych třeba počkal rok, a vzal bych ho na troječky na křížák... Jediný co se na to dá říct, že z pohledu metodiky to je hooodně špatně, ale to je ti předpokládám jasný.
09:58:05 10.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
Já s klukama v krosně jezdil na skialpy, podnikal horský tůry (pochod) a nosil je v tom obtížným terénem ve skalních městech. Měli přilbu, byli oblečení a dělali jsme přestávky, hraní, svačinky a tak. Na feratu jsem s nima nešel protože se mi feraty nelíbí. Občas s nimi "normálně" lezeme nějaký dvojky a trojky o okolí (Malý Panteon, Bezděčín, Drábovna...). Teď mají 5,5 a 4 roky. Dělal jsem to pochopitelně kvůli sobě ale dokud sami nelyžovali nebo nelezli tak se jim to líbilo. Byl to dobrej způsob jak se dostat ven, nezmagořit a být s nima. Teď už je učím jezdit na kole, lyžovat, prolejzat skálama a tak. Krosnu už budeme prodávat.
moták11:38:51 10.06.2016
odpovědět 
    Re: S ditetem v krosne na ferratu
Ještě snad dodám, že asi tak v roce 1978 mě horská služba "zabavila" otci, kterej na běžkách se mnou v krosně sjížděl v Peci sjezdovku Smrk. Přilby pro děti nebyly a tu krosnu svařoval nějakej kamarád a látkou potahovala nějaká jiná kamarádka podle katalogu z NSR... Horsko služebáci mě dole pod sjezdovkou odevzdali zpět do péče rodičů. Měl jsem krásný dětství.
moták11:43:53 10.06.2016
odpovědět 
     Re: S ditetem v krosne na ferratu
A vysekal se tehdy tatik? ;)
11:56:53 10.06.2016
odpovědět 
      Re: S ditetem v krosne na ferratu
Nevysekal. Jezdil to s přehledem:) Jednou jsme se tou krosnou vysekali někde na Bramberku když nám v protisměru jela rolba. Žuchli jsme normálně do sněhu. Já sám od mala jezím na lyžích (přilby nebyly), běhal jsem orienťák, lezl feraty v Alpách (tehdy zcela nejištěn), lezl na stromy, střechy kurníků, jezdil na kole... Uvědomte si že v 70. - 80. letech nebyly vzadu v autech povinné bezpečnostní pásy, nikdo nevěděl co je dětská autosedačka. Nehodnotím to, jen konstatuju. Co se týká názorů Kuby Turka na pohyb dětí s rodiči při sportech v přírodě tak v podstatě souhlasím a sám to i tak praktikuju.
 moták20:18:49 11.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
Lze ledacos. Určitě je na světě spoustu rodičů, co s dětmi dělají spoustu aktivit a dětem se nic nestalo, pravděpodobnost, že se nic nestane ani vám, je celkem veliká. Zajímalo by mě ale, jak moc rodičů, kteří jsou tak strašně aktivní se svými dětmi a žijí zdravě a in a já nevim co všechno, myslí na případný následky. Všechno je prdel jen do tý doby než se něco stane. Já bych jako rodič tříletýho, i jakkoli starýho dítěte, myslel v první řadě na to dítě a co mu to přinese. Myslím, že je spousty aktivit, který rodiče můžou dělat společně se svými dětmi, nebo třeba i na střídačku tak, aby z toho měli něco rodiče i děti. Dneska je to s dětma hrozně zvláštní. Na jednu stranu se rodiče bojí, aby do nich doktor zbytečně nepíchal injekce, někde se nedej bůh odřelo, jsou až příliš opatrný a na druhou stranu vymýšlí kdejakou kravinu ze svýho sobeckýho zájmu, při který se sice z 90% procent nic nestane, ale když už se stane, tak si to budou vyčítat do konce svýho života.
Martin11:37:21 10.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
Podívej se na to z druhé strany: Dítě, které takové situace víceméně kontrolovaně ze strany rodičů nezažije, je daleko více ohrožené v dalším životě. Neodhadne, jestli na strom může se spolužáky vylézt nebo ne. Nepozná, jestli kámoši dělají kraviny ze srandy, nebo je to už za hranicí přiměřené bezpečnosti. Na lyžařském kurzu neodhadne, zde jízdu kontroluje, nebo to napálí do lesa. Nemá zažito, že na kole se nosí helma, že cokoliv na laně je dobré dělat v sedáku a pokud možno i prsáku a helmě, že na vodě se obléká vždy plovací vesta. Atd, atd, atd...

Ano, riziko existuje vždycky a rodič si bude vyčítat, pokud se něco stane. Ale to je i v běžném životě. A statisticky jsou nejnebezpečnější domácí práce!
Kuba Turek11:49:17 10.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
Ano ano, dítě v krosně určitě získává zkušenosti jak se správně pohybovat v těžkém terénu.

Každý dělá věci které si myslí že jsou správné. Jen u někoho je ta hranice posunuta někam jinam, a jsou i lidi co tu hranici vlastně nemají.
stepan11:56:10 10.06.2016
odpovědět 
    Re: S ditetem v krosne na ferratu
Hele anonymní naštvávači, na obecnou otázku jsem dal obecnou odpověď.

Podrobnosti k pohybu dětí na horách, v přírodě, na vodě atd... najdeš v mnoha odborných publikacích česky a hlavně německy. Dokonce se na to studují vysoké školy.

Nikdo netvrdí, že dítě má sedět celou dobu v nosítku. Pro prcka by to měla být zábava a v ideálním případě i vzpomínka na celý život. Asi těžko tedy půjde soudný rodič s nosítkem na Johanna (Dachstein), ale třeba na Nonnesteig (Lužické hory) klidně. Nebo může zdolávat spoustu krátkých bezpečných ferát v Rakousku či Itálii.

Co lze s malými dětmi dělat a co spíš nedělat, jsem kdysi shrnul tady: http://bit.ly/1ZDDsSZ Ale v podstatě je to jenom pár příkladů postavených na obecných pravidlech.
Kuba Turek13:16:22 10.06.2016
odpovědět 
     Re: S ditetem v krosne na ferratu
Studovat na pohyb dětí vysokou školu jen odráží stav současnosti. Spíše by mě zajímalo jestli někdo ze zde diskutujících je schopný akceptovat názory jiných a případně podle toho ten svůj třeba upravit. Mám dojem že nikoliv.
stepan15:50:24 10.06.2016
odpovědět 
      Re: S ditetem v krosne na ferratu
AHoj, ano jsem ochoten akceptovat názor jinych, takze je mi jedno jak k tomu pristupuji ostatní a jejich způsob jim neberu. Jak psal Motak prihoud tatikem to me pobavilo. Vedl sem na tohle téma párkrát s nekym diskuzi a ja to třeba beru ze svého pohledu tak, ze co delal tata se mnou tak z pohledu bezpecnosti bylo peklo. V deseti nebo deviti letech se mnou lezl v Tatrách plotny na Osarpancich a jiné věci. Kdyby na me tehdy nekde padl sutr nebo něco urcite by si to vycital taky. Mohl jezdit sam a me nechat jezdit na BMXu s klukama na hristi a lezeni nechat na pozdej. Ale diky jeho pristupu, jsme spolu jako dvojka lezli do mych petadvaceti. A za tohle hodne dekuju. Jo a zacalo to v krosnicce na celodenních turach peso :-). ALe každý dite je fakt jiny. Nase třeba byly extremne spaci, takze clovek je hodil na vylete na zada a oni prospali pul dne a pak celou noc... když v tom dite byt nechce tak si rekne a pak je potřeba to přizpůsobit jinak.... podle me neexistuje univerzalni recept...
Tom Vidlak17:24:11 10.06.2016
odpovědět 
      Re: S ditetem v krosne na ferratu
Já teda nevím, zda jsou ferraty s dětma v nosítku dobrý nebo špatný, ale přiznávám se, že tento svůj postoj kategoricky odmítám jakkoliv korigovat na základě pouhejch názorů v diskusi na lezci. Neustoupím ani o píď.

Ale mám na rodiče - ferratisty dotaz. Máte děti v krosničce ještě nějak záložně přikurtovaný? Přijde mi, že při nějakým neopatrným pohybu se nedá vyloučit vypadnutí dítěte ven.

Ještě mě napadá, že takový malý ňuchňátko je praktický hlavně na písku, páč i když člověk vystřílí všechny smyce, tak se dá vždycky ještě založit kindrkopf.
honza20:10:29 10.06.2016
odpovědět 
       Re: S ditetem v krosne na ferratu
Kindrkopf alias opičí hlava - pohotově k založení :-)

Ale vážně: Každé moderní nosítko má tříbodový pás, který děcko připoutá jako jezdec F1 v kokpitu. My jsme většinou používali ještě starší model s dvoubodovým pásem. Ale je to už patnáct let nazpátek.

Rodič musejí posoudit, jak pevně dítě připoutat a kdy. Ale je jasné, že by nemělo být nepřipoutané nikdy - i když by to bylo třeba jen na výletě. Některé matky své nezvedené děti nepoutají, ty pak vylezou ven a vypadnou.
Kuba Turek13:31:26 12.06.2016
odpovědět 
       Re: S ditetem v krosne na ferratu
Ahoj, používal jsme normální malej celoťělák a helmu. Výhoda byla, že jsi si mohl na různých exponovaných místech vklidu sundat krosničku a dítě vypustit třeba na polici...
Tom Vidlak09:23:09 13.06.2016
odpovědět 
    Re: S ditetem v krosne na ferratu
Moje děti se v při lyžařských výletech v krosně třeba naučili vařit rampouchovovou polívku... To se vaří tak, že se do kalíšku od termosky nasype hrstička hrozinek, ty se zalejou vařícím čajem z té termosky a míchá se to čerstvě natrhanýma rampouchama :) Od tý doby to vyžadujou každou zimu:) A taky stavět sněhuláka ... a navíc chtějí lyžovat jako tatínek... Teď po dvou letech už lyžujou moc hezky. Máme spolu pěknej vztah i přesto že mi vždycky na Vrbatový Boudě vyjedli párek ze zelňačky a na mě zbylo zelí. Krosna je fajn.
 moták20:29:50 11.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
Konstrukce hodna Kuby Turka! Trileta holcicka nacpana na ferrate do krosny jiste nasbira mraky zkusenosti. :)
11:59:14 10.06.2016
odpovědět 
    Re: S ditetem v krosne na ferratu
no, to je možná trošku zkratka. já to zkusím zkrátit trošku jinak: dítě získá zkušenost, že je normální nesedět celej den na gauči a čumět na bednu, že je normální trávit čas spolu, že je normální občas spat venku, unavit se, jíst podivné jídlo připravené na ohni, nemejt se, šetřit vodou a zmoknout. samozřejmě nepopírám, že ve věku tří let je lepší trempárna nebo chalupařina bez vody a elektriky než feráty, ale feráty rozhodně lepší než nic.
Lukas B.12:13:17 10.06.2016
odpovědět 
     Re: S ditetem v krosne na ferratu
Tak proti tomuto sbirani zkusenosti, nebo spis poznavani sveta pri vyrustani, nikdo nic nenamita. Otazka je, zda forma byt cely den pasivne zavreny v krosne to diteti nabidne v porovnani s ostatnima aktivitama, ktere deti mohou delat (a zakonite jsou pro rodice znacne mene atraktivni nez ferraty atd.).
13:22:05 10.06.2016
odpovědět 
      Re: S ditetem v krosne na ferratu
Ona řeč o tom, že dítě v té krosně bude celý den a tatík celý den poleze po žebřících? To jsem nějak přehlíd.

Jinak si myslím, že když to bude kratší, tak nějakou chvíli to pro toho prcka nebude ani moc opruz, možná spíš zábava. Chce to samozřejmě něco, z čeho se fakt nepadá! Jako, z žebříků se nepadá obecně, ale tady tuplem. A koukal bych po něčem, kde i riziko padajícho šutru je minimální. Přilba jako jasný, ale i tak je to rána ... do hlavy, u prcka se ani krk nepoděkuje, a někam do ramene nebo tak, to sice není asi o život, ale prťata jsou dost fórová:-). Upřímně, toho šutru seshora bych se bál obecně nejvíc.
MM16:24:52 10.06.2016
odpovědět 
       Re: S ditetem v krosne na ferratu
To je asi jedno, ne? Cely den nebo par hodin. "Prinos" pro dite je porad stejny.
16:59:23 10.06.2016
odpovědět 
        Re: S ditetem v krosne na ferratu
Tak ještě jednou a pomaleji. Děti by v nosítku neměly zůstávat více hodin. Měly by si mezi tím odpočinout, prospat, proběhnout, prohlídnout kytičky, vykadit se, vyčůrat se, sníst ze země pár hovínek, porvat ses jinýma dětičkama, popovídat si, pomazlit se, prozkoumat okolí... To platí pro nosítko na zádech při lyžování, cyklistice, turistice, lezení, ferátování...
Kuba Turek17:46:46 10.06.2016
odpovědět 
         Re: S ditetem v krosne na ferratu
Super, pokracuj a ani necekej na reakce. Stejnak je nepotrebujes a uz si aspon tyden dva poradne nepobavil :).
18:03:26 10.06.2016
odpovědět 
          To už je ohraný
Cyberšikana Kuby Turka už je ohraná víc než vtipy o miurách a triopech. Zkuste něco jinýho. Opakovaný vtip není vtipem.
v.22:31:50 10.06.2016
odpovědět 
           Re: To už je ohraný
Myslim, ze pokud Turek pojede porad dokola to same, nemuze cekat, ze na nej lide nebudou stejne reagovat. Je to jak pres kopirak - kdokoliv, kdo projevi jiny nazor, je hlupacek apod.
11:16:00 11.06.2016
odpovědět 
            Re: To už je ohraný
Napsal jsem snad v této diskusi, že je někdo hlupák? Naopak mi přijde, že až na Tvůj exces se tady bavíme na docela užitečné téma a každý diskutér tady přisadí svůj názor a v lepším případě i svoji zkušenost (tito se navíc ještě podepíší). Kdo si z toho co vezme, je už zcela na něm.
Kuba Turek13:36:03 12.06.2016
odpovědět 
        Re: S ditetem v krosne na ferratu
Jedno to není, jak jsem psal, když to není moc dlouho v kuse, tak to dítě může jednak bavit, jednak minimálně neprudit ... ne víc, než když s ním jezdíš v kočárku někde po parku nebo chodíš v nosítku(to dítě, ne ty:-) normoš po lese.

Aktivity s dětma holt musí být nějak vybalancované, aby se z toho to dítě obrazně neposralo(na neobrazně má plíny:-), a současně aby i rodiče dělali věci, které je baví. Protože jinak jim z toho začne brzy hrabat a pak s nima není k vydržení ... mimo jiného i pro to dítě:-).

Takže to podle mne není o tom zda na žebříky ano či ne, ale spíš kam a jak.
MM11:24:39 11.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
Asi bych mu řekl , že je k...t. Co jineho bych mu měl říct
T.12:47:47 10.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
Jako otec dvou dětí Ti můžu říct, že na feratu bych je do krosničky nikdy!!! nevzal. Tečka.
patapufa13:25:15 10.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
Jako otec tří dětí Ti můžu říct, že napsat matka mejch dětí takhle debilně manipulativní dotaz do diskuse na stránkách, které jsou vyhlášené zuřivými flejmy, tak bych se chytil za nos, jestli jsme něco doma nepopletli.
14:19:53 10.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
Presne, za takovy vykrik individuality pripoutat do sklepa k zrezle trubce!
14:51:12 10.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
Jako otec dvou dospělých dětí Ti můžu říct, že jim to tehdy jenom prospělo :-) Tak si holt dotazovatelka musí z mnoha zdejších zkušeností vybrat, co jí bude vyhovovat.
Kuba Turek17:48:59 10.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
Jo? Bokem si mel kontrolni identicke ratolesti bez tohoto pristupu, aby si mel s cim srovnavat? Nebo dle ceho hodnotis, ze na tom jsou lepe?
19:22:33 10.06.2016
odpovědět 
    Re: S ditetem v krosne na ferratu
Ano. Moje děti chodily do školky, do školy, na střední i vysokou, jsou od 5 let členy turistických oddílů, znám docela dobře pár rodin - řekl bych, že to stačí jako srovnávací vzorek.
Kuba Turek13:38:44 12.06.2016
odpovědět 
     Re: S ditetem v krosne na ferratu
Hmmmm, ani nahodou :).
14:58:16 12.06.2016
odpovědět 
      Re: S ditetem v krosne na ferratu
Nojo, tak mi holt nemusíš věřit. To je asi tak všechno.
Kuba Turek15:13:46 12.06.2016
odpovědět 
       Re: S ditetem v krosne na ferratu
Nejde o to verit nebo neverit :). Nikdy nemuzes vedet jak by na tom deti byli, kdyby meli jiny pristup.. Treba vyrazne lepe.
17:13:45 12.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
Jsou feraty a feraty, otcove a otcove, deti a deti, a take manzelky a manzelky. Jinak receno, zalezi na situaci. V nekterych situacich je snad lepsi se zabit na horach, nez byt doma s manzelkou. (Ale kdyz zabit, tak zabit. Hlavne se jen nezmrzacit.) A nyni 3...2...1...hrrr do me. :)
jx zero14:48:08 10.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
Ahoj, ať si sám zkusí na feratě pěkně skočit (spadnout), tak 5m. Potom ho to ani nenapadne. Za mě nakopat do pr..... a ať si jede sám.
MaviD20:36:57 10.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
Prostě to leze jako free solo a ví že má odpovědnost za dva, proto leze na ještě větší jistotu...
21:23:03 10.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
co by som mu povedal ?" Prosim pockajte chvilocku tu" ( kym zavolam HS ev. hasicov, policiu). Z toho "jisten jen zamkovkou a odsedkou." usudzujem , ze zatial mal viac stastia a silnych ruk, ako rozumu. Ked pojde na JEDNOM prameni s vlastnym deckom a napr. padne kamen, udrie blesk v okamiku precvakavania ... Drobny detail : ak spomina "zamkovku", je aj bezzamkovka ? Ak keby aj mal kompletne feratove vybavenie a dieta malo prilbu, krosnicka mala mat nosnost ako uvaz. V pripade nekordinovaneno padu by obsah"krosnicky" mohol schytat naraz do skaly/kramle a pod. Nic to. Su aj dalsi experti
https://picasaweb.google.com/prevyk/ANTImetodika PohybuVoVysokych Horach#5797265599586295170


17:40:05 11.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
Bezzamkovka samozrejme je. Pozivaj ji treba pirati jako manipulator na konci dreveny ruky.
honza21:52:42 11.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
A co podle Vás udělá policie, hasiči, HS, atd? (a za jakou dobu asi dorazí?).
Lawodge22:22:05 11.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
Ber pls to nasadenie zachranarov troska ako nadsadzku : je ide o take porusenie bezpezpecnostnych zasad, ze by sa s nim mali o com rozpravat.
:-) a zabudol som este spomenut detskeho ombudsmana
:-)
06:58:47 12.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
Ale prosimtě. Pokud leze jako free solo = na jistotu, tak je to bezpečnější než chůze po schodech bez absolutní koncentrace. - Pokud na schodeš uklouzneš a hodíš záda, tak děcku rozpůlíš hlavu o hranu schodu. To bys nesměl děcko nosit vůbec a děcko nechat zavřený v bezpečné ohrádce v obýváku...
Do odsedky nesmíš spadnout, je dobrá např. pokud letí šutr tak rychle sešoupáš ke kotvení a odsedneš. Padat beztak nesmíš ani s ferratovým setem. Pokud to není pitomec a poleze na jistotu tak až takovej problém nevidim... Pro děcko to musí mít přínos, tj. nesmí sedět v krosně celej den ale i se někde vyblbnout.
15:12:44 12.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
Budu citovat moji ženu: "Nedovedu si představit ženu, s výjimkou žen týraných, která by si neprosadila, co chce."

Tož se snaž, je-li to ve Tvé rodině. Není-li, potom jsi zjevně řekla svůj názor a tím končí možnosti, které nejsou agresí.

Odhlédneme-li od výše uvedného, jde minimálně o to, jakou ferratu, atd. Osobně bych se pokusil si věci zařídit tak, abych se do hor dostal bez dítěte a jemu věnoval jiný výlet, ale každý svého štěstí strojvedoucím.
Lawodge18:38:37 11.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
http://derstandard.at/ 2000011957599/ Eine-Frau-verliert-Mann-und- Kind-Grosses-Unglueck-ueberleben

http://derstandard.at/ 2000007037314/ Vater-und-Sohn-starben-bei- Alpinunfall-auf-Hoher-Wand

odstran mezery
19:40:19 12.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
Jestli správně rozumim tomu prvnímu linku, tak dítě vyklouzlo z nosítka. Abych se přiznal, přišlo by mi jako rozumný mít dítě ještě nějak pružně (přes repku s paralelně vloženým gumicukem?) přikurtovaný k sedáku + samozřejmě na dítěti celotělák a helmu.
honza20:02:32 12.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
já tomu rozumím tak, že starší spadl, a tatík mu lezl s krosničkou na pomoc a i s malým zemřel.
Lze předpokládat, že vlezl mimo zajištěnou trasu
taky Honza12:08:33 13.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
Tohle je takovej typycky ceskej napad...

Pokud se nejedna o feratu A/B coz je vlastne chodak...
honza22:02:24 12.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
Pozoruhodne na tejto diskusii je, ze sa mu ( resp. jej) horoinstruktor nesnazil vyhovorit tuto blbost , ale dava motivacne linky na svoje vystupy s detmi ( ktore su v inom terene, inak istene , teda nie su na ferate s krosnickou).
PK06:06:44 13.06.2016
odpovědět 
 Re: S ditetem v krosne na ferratu
Autore příspěvku. Tohle je totál šílenost. Když dospělák zakopne, tak letí s krosničkou i na obyč cestě.
V jiných diskusích se tady rozebírají trhací sety, sedáky, helmy na ferraty a tady ´diskuse o krosně??!!
Vše uvedené znamená, v případě pádu je mrtvý ferratista a dítě. Pokud by dotyčný magor měl správnou výbavu, tak je mrtvé dítě, které vypadne nárazem z krosny. Kecy "dvacet let sem nespadl" jsou na roztrhání občanky a zavření na psychiatrické oddělení.
Super metodik KT děsí už léta svoje okolí, ostatní krosničkáři na ferratách nemlich to samé.

Jak je to správně:
- dítě, které není na ferratě schopno samo se pohybovat tam nemá co dělat.
- dítě, které je schopno se samo na ferratě pohybovat tam být může se správnou výbavou
- dítě, které je schopno se pohybovat, ale mohlo by mít na ferratě potíže je vhodné jistit stejně jako to dělají horští vůdci tj. vylezeš nahoru, dítě máš na laně a přes půlloďák dobereš k sobě dítě, necháš si ho sednout do odsedky, vylezeš, dobereš, odsedka, vylezeš ...
JASNÉ !
10:09:10 13.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
Symptomatické na takových výkřicích je, že se vykřikující a urážející nepodepíše. Asi si všichni myslíte, že jste snědli Šalamounův exkrement, ale nejste si tím zase tak úplně jisti.

Takže:

Když dospělák zakopne, tak letí s krosničkou i na obyč cestě.

ANO. To nikdo nerozporuje, tak co tady vytváříš nějaký umělý rozpor?

Vše uvedené znamená, v případě pádu je mrtvý ferratista a dítě.

ANO. Pokud někdo spadne z feráty bez jištění, zabije se. Pokud někdo udělá takový pád, že se mu přetrhne jištění, zabije se. Pokud někdo spadne tak, že vydrží jištění, ale on dostane ránu natvrdo, může se lehce či těžce zranit a případně se i teoreticky zabít, ačkoliv se o takových případech prakticky neví. To také nikdo nerozporuje.

Pokud by dotyčný magor měl správnou výbavu, tak je mrtvé dítě, které vypadne nárazem z krosny.

NE. Moderní nosítka jsou poměrně dobře zajištěná proti nárazu, děti jsou v nich připoutány tříbodovými pásy, mají na hlavně helmy. Největší nebezpečí hrozí z pohmoždění krku. Na to je třeba dávat největší pozor.

Kecy "dvacet let sem nespadl" jsou na roztrhání občanky a zavření na psychiatrické oddělení.

ANO. To nikdo nezpochybňuje.

Super metodik KT děsí už léta svoje okolí, ostatní krosničkáři na ferratách nemlich to samé.

??? Jednak nejsem supermetodik, druhak jsem šel s krosničkou je pár ferát do obtížnosti B, a že bych už léta děsil své okolí - že bych těch 20 a 22 let nosil své syny na zádech?

Jak je to správně:
- dítě, které není na ferratě schopno samo se pohybovat tam nemá co dělat.

PROČ? Lehké feráty jsou běžnou součástí turistických cest, a proto není problém děcko v krosničce vynést po žebříčku, zdolat pár kramlí nebo se přidržet drátu. Dělají to tak davy Rakušanů, Italů, Němců, Čechů...

- dítě, které je schopno se samo na ferratě pohybovat tam být může se správnou výbavou

ANO. Ale stále pod dozorem a nejlépe i s jištěním od rodičů či ostatních dospělých.

- dítě, které je schopno se pohybovat, ale mohlo by mít na ferratě potíže je vhodné jistit stejně jako to dělají horští vůdci tj. vylezeš nahoru, dítě máš na laně a přes půlloďák dobereš k sobě dítě, necháš si ho sednout do odsedky, vylezeš, dobereš, odsedka, vylezeš ...

TEORETICKY ANO. Ale jednak jsou na tyto účely vhodnější samoblokovací jístítka a druhak je peklo pro skupinu s dítětem i ostatní skupiny, pokud takto prostupují celou ferátu. Když už chceš děcko jistit, tak jsou vhodnější tři jiné postupy: 1) Průběžné "horolezecké" jištění s tím, že za děckem jde další dospělý a vybírá za ním karabiny. 2) Průběžné "ferátové" jištění tak, že na jednom laně leze prvolezec, za ním dítě a hned za ním další dospělý. 3) Ferátou budeš sestupovat, takže děcko půjde první na krátkém laně a ty ho budeš během chůze.
Kuba Turek11:11:13 13.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
To mu nevysvětlíš ;) Taky třeba to, že pokud jistíš metodicky a každých 10 metrů prcka dobíráš ke štandu tak se tam motáš dvě hodiny, když to přeběhneš sólo s krosničkou tak jen 5 minut a např. riziko že dostaneš šutrem je mnohem menší. A řekl bych že u rozumnýho lezce je mnohem větší riziko že zakopne/ hodí krovky na chodníku (a vyválí děcko v šutrech) než že se vysype z ferraty.
11:39:09 13.06.2016
odpovědět 
    Re: S ditetem v krosne na ferratu
Dalsi anonymni se saloumonovym exkrementem..
Kluba uTrek17:34:22 13.06.2016
odpovědět 
  Re: S ditetem v krosne na ferratu
No konečně. Přesně tohle chtěla autorka původního dotazu číst, aby to svému muži mohla v nějaké více či méně vypjaté scénce předložit/předhodit. Po pravdě mě překvapovalo (a tázající možná taky), jak dlouho se odpovědi nesly spíš v opačném duchu :)
P.12:26:40 13.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
Mas recht Piskote :-)
Tom Vidlak13:40:22 13.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
Nechci tazatelce křivdit, ale myslím, že by měla postupovat v souladu s masarykovskými idejemi drobné politické práce.

Tj. nechat si otázku vhodnosti ferrat pro svého potomka prohlasovat v anketě.
honza14:00:34 13.06.2016
odpovědět 
   Re: S ditetem v krosne na ferratu
Taky me to zarazilo... dotaz byl priom jasny! napiste tu ze muj partner je uplnej debil at ho muzu poslat nekam. Jako pravidelny ctenar jsem temer vykolejen naslednou vstricnou diskuzi vzornych tatinku, ktera ovsem nic nemeni na faktu, ze byt ditetem nekterych jmenovanych metodiku, tak radeji z ty krosnicky dobrovolne vypadnu... No dobre, ted naprosto vazne... pri vyvadeni na pisku je lepsi na decko pouzivat krosnicku, satek nebo manduku?
Lahovadne Co17:44:35 13.06.2016
odpovědět 
    Re: S ditetem v krosne na ferratu
Na písek se děti přikládají hned po narození. Pokud se radostně vydávají kolmo vzhůru, jsou matky v podezření, že byly před 3/4 rokem natajno lézt v Sasku.
Kuba Turek18:27:50 13.06.2016
odpovědět 
    Re: S ditetem v krosne na ferratu
Tak do rajbaku klidne krosnicku, ale do komina a sirocin spise satek a manduku, abys nedelal ryhy, ze jo...
Tom Vidlak18:41:59 13.06.2016
odpovědět 
    Re: S ditetem v krosne na ferratu
Když něco může lézt bába s nůší tak může i tatínek s krosnou. S šátkem jen Nepálská nosička, na písku je horší než mágo. Mandulka je moderní tak tu do cest s borhákama.
13:02:20 14.06.2016
odpovědět 
     Re: S ditetem v krosne na ferratu
No nevím jestli Mandulka bude nadšená, že má někomu tahat haranty.
honza15:17:35 14.06.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi