Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 9.H2 11019 10.Klapal 10984 11.Stráník 10977 Bouldry: 9.Stráník 10400 10.Pařík 10350 11.Novák 10350 Hory: 4.Černý 6468 5.Bloudek 6420 6.Hlahulek 6350
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English cesta na Triglav 12.06.2016 Ahoj všem horolezcům,
prosím poradí mi tu někdo pohodovou turistickou cestu na Triglav bez použití ferratové výbavy? S 1. až 2. noclehy cestou? Mám namyšlenou cestu přes Triglavská jezera a Dolič.
Předem moc děkuji za V
  Re: cesta na Triglav 12.06.2016 Klidně přes dolinu Triglavskih jezer, proč ne. Ferratovej set tam nepotřebuješ za normálních podmíne
  Re: cesta na Triglav 18.06.2016 Vsechny cesty na Triglav se za hezkeho pocasi daji dat bez vybaveni - osobne vyzkouseno treba na pap
  Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 ahoj, tipuju ze nic moc, 5.6. tam sundavali vrtuli dva cechy z Mayerlrampe z 3600mnm, kvuli novemu s
    Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Ono to bylo spíš ze ztráty orientace, vyčerpání jednoho z nich a celkově strachu.
        Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 No jo Turek ten ví všechno :-D
          Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 V tomto případě ano.
            Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 nevím proč píše celkově strachu. každej má strach, když přijde hnus počasí, že tam může zakalit. to
              Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Když jsi našel relevantní facebookový profil, tak snad dokážeš napsat i letci - jistě Ti rád poskytn
          Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Kuba Turek nám moc pomohl. Ohledně informací. Situace nahoře byla špatná, co se týče podmínek.
          Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Kuba Turek nám moc pomohl. Ohledně informací. Situace nahoře byla špatná, co se týče podmínek.
          Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Kuba Turek nám moc pomohl. Ohledně informací. Situace nahoře byla špatná, co se týče podmínek.
            Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Ohledne tech podminek se to dalo cekat, vzhledem k tomu, ze v tydnu od 29.5. napadlo nahore cca 50-6
              Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 15.06.2016 Brodění. Moc sněhu. To nás hodně vysílilo a myslím si, že to byla hlavní příčina všeho.
        Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Tak tak.
          Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Vsem diky za reakce. Asi to odlozime a zajedeme jinam.
  Re: Alex Honnold a účet na lezci 10.06.2016 :D :D Jak by tohle mohl byt vtip, prosim te?
  Re: Alex Honnold a účet na lezci 14.06.2016 Nesmysl, tak hloupej není...
Typ jištění 10.06.2016 Ahoj,
mohl by mi prosím někdo vysvětlit, co znamenají zkratky jištění "bh, sk, sm" ? Díky :)
  Re: Typ jištění 10.06.2016 asi by to moh být borhk, skoba, smyčka
  Re: Typ jištění 10.06.2016 Hlavně Petře nelez do cest u kterých jsou tyhle zkratky.
    Re: Typ jištění 11.06.2016 Děkuji moc za vysvětlení. Proč není dobré lézt na takových cestách? Jaký jiný typ jištění je bezpečn
      Re: Typ jištění 11.06.2016 Borháky jsou asi to nejbezpečnější co je (vzhledem k tomu, jakou by člověk očekával nosnost) stejnou
        Re: Typ jištění 13.06.2016 Paráda, díky moc za informace! :-)
S ditetem v krosne na ferratu 09.06.2016 Ahoj, prosim o vas nazor, co byste rekli otci me 3-lete dcerky, ktery ji chce v KROSNICCE vzit na ferraty, sam jisten jen zamkovkou a odsedkou. Jeho argument: jistim se tak uz dvacet let a jeste jsem nespad!
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 09.06.2016 No nevim, neco mi rika, ze pro to dite nebude uplne ok ani spadnuti tatika ve feratovym setu :) Navi
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 09.06.2016 Hele je to dost individualni vec. Nase deti do cca 2,5 v krosne na ferate, nebo treku nebo voziku za
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Taky tak. Akorát že jsme měli dvě děti po sobě, takže jeden čas jsme nosili nosítka oba dva se ženou
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 jo, na konci je hřebík na hlavičku. bude lepší řešit podobnej spor doma v klidu než na pavlači, žáno
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 I kdyz odmyslim nebezpeci, ktere diteti muze hrozit, tak porad zustava otazka, co z toho to dite muz
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 vyblbnutej a spokojenej rodič a zároveň společné trávení času je rozhodně významná smysluplnost. v r
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Presne tak, jde asi o to jak to clovek vyvazi. Kazdopadne nemam pocit, ze by nase deti trpely...A my
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Spadnout nesmí, to je jasnej průser, na druhou stranu ve spoustě ferat není důvod padat, pač je to s
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 ně jenom žebřík z kramlí. Kvůli kamenům bych ho samozřejmě vybavil helmou. Jinak nevím co chceš slyš
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Já s klukama v krosně jezdil na skialpy, podnikal horský tůry (pochod) a nosil je v tom obtížným ter
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Ještě snad dodám, že asi tak v roce 1978 mě horská služba "zabavila" otci, kterej na běžká
          Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 A vysekal se tehdy tatik? ;)
            Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 Nevysekal. Jezdil to s přehledem:) Jednou jsme se tou krosnou vysekali někde na Bramberku když nám v
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Lze ledacos. Určitě je na světě spoustu rodičů, co s dětmi dělají spoustu aktivit a dětem se nic nes
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Podívej se na to z druhé strany: Dítě, které takové situace víceméně kontrolovaně ze strany rodičů n
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Ano ano, dítě v krosně určitě získává zkušenosti jak se správně pohybovat v těžkém terénu.
<
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Hele anonymní naštvávači, na obecnou otázku jsem dal obecnou odpověď.
Podrobnosti k
          Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Studovat na pohyb dětí vysokou školu jen odráží stav současnosti. Spíše by mě zajímalo jestli někdo
            Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 AHoj, ano jsem ochoten akceptovat názor jinych, takze je mi jedno jak k tomu pristupuji ostatní a je
            Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Já teda nevím, zda jsou ferraty s dětma v nosítku dobrý nebo špatný, ale přiznávám se, že tento svůj
              Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Kindrkopf alias opičí hlava - pohotově k založení :-)
Ale vážně: Každé moderní nosítk
              Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Ahoj, používal jsme normální malej celoťělák a helmu. Výhoda byla, že jsi si mohl na různých exponov
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 Moje děti se v při lyžařských výletech v krosně třeba naučili vařit rampouchovovou polívku... To se
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Konstrukce hodna Kuby Turka! Trileta holcicka nacpana na ferrate do krosny jiste nasbira mraky zkuse
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 no, to je možná trošku zkratka. já to zkusím zkrátit trošku jinak: dítě získá zkušenost, že je normá
          Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Tak proti tomuto sbirani zkusenosti, nebo spis poznavani sveta pri vyrustani, nikdo nic nenamita. Ot
            Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Ona řeč o tom, že dítě v té krosně bude celý den a tatík celý den poleze po žebřících? To jsem něja
              Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 To je asi jedno, ne? Cely den nebo par hodin. "Prinos" pro dite je porad stejny.
                Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Tak ještě jednou a pomaleji. Děti by v nosítku neměly zůstávat více hodin. Měly by si mezi tím odpoč
                  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Super, pokracuj a ani necekej na reakce. Stejnak je nepotrebujes a uz si aspon tyden dva poradne nep
                    To už je ohraný 10.06.2016 Cyberšikana Kuby Turka už je ohraná víc než vtipy o miurách a triopech. Zkuste něco jinýho. Opakovan
                      Re: To už je ohraný 11.06.2016 Myslim, ze pokud Turek pojede porad dokola to same, nemuze cekat, ze na nej lide nebudou stejne reag
                        Re: To už je ohraný 12.06.2016 Napsal jsem snad v této diskusi, že je někdo hlupák? Naopak mi přijde, že až na Tvůj exces se tady b
                Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 Jedno to není, jak jsem psal, když to není moc dlouho v kuse, tak to dítě může jednak bavit, jednak
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Asi bych mu řekl , že je k...t. Co jineho bych mu měl říct
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Jako otec dvou dětí Ti můžu říct, že na feratu bych je do krosničky nikdy!!! nevzal. Tečka.
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Jako otec tří dětí Ti můžu říct, že napsat matka mejch dětí takhle debilně manipulativní dotaz do di
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Presne, za takovy vykrik individuality pripoutat do sklepa k zrezle trubce!
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Jako otec dvou dospělých dětí Ti můžu říct, že jim to tehdy jenom prospělo :-) Tak si holt dotazovat
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Jo? Bokem si mel kontrolni identicke ratolesti bez tohoto pristupu, aby si mel s cim srovnavat? Nebo
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Ano. Moje děti chodily do školky, do školy, na střední i vysokou, jsou od 5 let členy turistických o
          Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Hmmmm, ani nahodou :).
            Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Nojo, tak mi holt nemusíš věřit. To je asi tak všechno.
              Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Nejde o to verit nebo neverit :). Nikdy nemuzes vedet jak by na tom deti byli, kdyby meli jiny prist
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Jsou feraty a feraty, otcove a otcove, deti a deti, a take manzelky a manzelky. Jinak receno, zalezi
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Ahoj, ať si sám zkusí na feratě pěkně skočit (spadnout), tak 5m. Potom ho to ani nenapadne. Za mě na
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Prostě to leze jako free solo a ví že má odpovědnost za dva, proto leze na ještě větší jistotu...
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 co by som mu povedal ?" Prosim pockajte chvilocku tu" ( kym zavolam HS ev. hasicov, pol
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 Bezzamkovka samozrejme je. Pozivaj ji treba pirati jako manipulator na konci dreveny ruky.
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 A co podle Vás udělá policie, hasiči, HS, atd? (a za jakou dobu asi dorazí?).
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Ber pls to nasadenie zachranarov troska ako nadsadzku : je ide o take porusenie bezpezpecnostnych
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Ale prosimtě. Pokud leze jako free solo = na jistotu, tak je to bezpečnější než chůze po schodech be
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 Budu citovat moji ženu: "Nedovedu si představit ženu, s výjimkou žen týraných, která by si nepr
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 já tomu rozumím tak, že starší spadl, a tatík mu lezl s krosničkou na pomoc a i s malým zemřel.
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Tohle je takovej typycky ceskej napad...
Pokud se nejedna o feratu A/B coz je vlastne
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Pozoruhodne na tejto diskusii je, ze sa mu ( resp. jej) horoinstruktor nesnazil vyhovorit tuto b
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Autore příspěvku. Tohle je totál šílenost. Když dospělák zakopne, tak letí s krosničkou i na obyč ce
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Symptomatické na takových výkřicích je, že se vykřikující a urážející nepodepíše. Asi si všichni mys
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 To mu nevysvětlíš ;) Taky třeba to, že pokud jistíš metodicky a každých 10 metrů prcka dobíráš ke št
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Dalsi anonymni se saloumonovym exkrementem..
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 No konečně. Přesně tohle chtěla autorka původního dotazu číst, aby to svému muži mohla v nějaké více
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Mas recht Piskote :-)
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Nechci tazatelce křivdit, ale myslím, že by měla postupovat v souladu s masarykovskými idejemi drobn
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Taky me to zarazilo... dotaz byl priom jasny! napiste tu ze muj partner je uplnej debil at ho muzu p
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Na písek se děti přikládají hned po narození. Pokud se radostně vydávají kolmo vzhůru, jsou matky v
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Tak do rajbaku klidne krosnicku, ale do komina a sirocin spise satek a manduku, abys nedelal ryhy, z
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 14.06.2016 Když něco může lézt bába s nůší tak může i tatínek s krosnou. S šátkem jen Nepálská nosička, na písk
          Re: S ditetem v krosne na ferratu 14.06.2016 No nevím jestli Mandulka bude nadšená, že má někomu tahat haranty.
Tenerife 09.06.2016 Jedu na začátku června na Tenerife. Chodit, trochu potápět a trošku lézt. Nemohu sehnat průvodce . v jakékoliv podobě. Třeba i na půjčení. Ale spíše sportovní lehké oblasti... Děkuji za jakoukoliv pomoc nebo radu
  Re: Tenerife 12.06.2016 Nejvíc lezení je podél JV pobřeží, což je pobřeží, který je zároveň nejhnusnější. Průvodce koupíš v
volné přespání po Vídní 09.06.2016 Ahoj, může někdo podat info o možnostech divokého "kempování", spíše mimo kempy, tedy v autě, v oblastech pod Vídní - Kaltenleutgebner Tal, Modling, Hellenental, Piesstingtal, Hohe Wand a dalších v dané oblasti?
Jestli to je aspoň tak poh
  Re: volné přespání po Vídní 09.06.2016 Nebuď hovadská socka a jeď alespoň do kempu....
    Re: volné přespání po Vídní 09.06.2016 Přesně. A nezapoměň se cestou stavit v našem outdoor shopu a koupit alespoň dvě goráčové bundy. Maji
  Re: volné přespání po Vídní 09.06.2016 Přesně, šrubuj do kempu a neotravuj tady slušný lidi.
    Re: volné přespání po Vídní 10.06.2016 Dík za výchovný políček, nějaký tip na kemp v dosahu, však neuvádíte...
      Re: volné přespání po Vídní 10.06.2016 Proč by mu psal kemp, když se na něj tazatel neptal? Kempů je tam spousty, stačí se podívat na mapy.
  Re: Ztracná osma, Rudice 08.06.2016 Jirko tohle do diskuse nepatří, napiš to do inzerce do ztrát a nálezů jako ostatní a uveď tam ne seb
  Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 Ztratil to tam kámoš.
    Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 To je dobrý, Jirka a Eržik bez emailu nebo telefonu. To si určitě tu osmu předáte :)
      Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 by ses divil, s Eržikem se znám parádně :)
        Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 No však Marťan taky píše, že si mezi sebou tu osmu určitě předáte. Ta zmíněná předávka bude možná pr
          Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 a nebudem si povidat?
            Re: Ztracná osma, Rudice 10.06.2016 Erža a jeho kámoš jsou virtuální démoni. Ve VHS je zná každej. Předávka bude bez problémů :)
              Re: Ztracná osma, Rudice 10.06.2016 Kdyby přdávka náhodou neklapla a osma by byla volná, tak si ji klidně vezmu ;)
                Re: Ztracná osma, Rudice 11.06.2016 To by se ti líbilo chudáka Eržika připravit o osmu. Včera jsem ho potkal a říkal, že ten Kras je str
Divoká Šárka 06.06.2016 Čau,
chtěl bych jít lízt do Divoký Šárky. Mám jen vybavení na písek (smyčky apod...) Je to dobrej nápad?
M
  Re: Divoká Šárka 07.06.2016 kup si sadu vklíněnců, je to za pár piv a službu odvedou velkou
    Re: Divoká Šárka 07.06.2016 palcáty mám mimo Prahu... tady mám jen pískařský cajky a chtěl sem tam jít dnes lízt, tak mě zajímal
      Re: Divoká Šárka 07.06.2016 Jo, dá.
        Re: Divoká Šárka 07.06.2016 Jde to. Misto vklinencu mas smycky misto friendu moral :)
          Re: Divoká Šárka 07.06.2016 Nektery cesty se daj i jako sportovky. Od 7 vejs jsou jisteny. Lehci se daj i zasmickovat
Ferata na Gr. Priel 06.06.2016 Ahoj, nevíte jestli je schůdná ferata Klettersteig Bert Rinesch na Gr. Priel? Díky.
  Re: Ferata na Gr. Priel 06.06.2016 zkus napsat přímo chataři na Prielschutzhaus. Je to srdíčkář a určitě rád poradí i případnou alterna
    Re: Ferata na Gr. Priel 07.06.2016 Ta ferata se da v pohode v zime. Jen musis na chatu vytahnot lyze :)
1
...
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: