Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 9.H2 11019 10.Klapal 10984 11.Stráník 10977 Bouldry: 9.Stráník 10400 10.Pařík 10350 11.Novák 10350 Hory: 4.Černý 6468 5.Bloudek 6420 6.Hlahulek 6350
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English cesta na Triglav 12.06.2016 Ahoj všem horolezcům,
prosím poradí mi tu někdo pohodovou turistickou cestu na Triglav bez použití ferratové výbavy? S 1. až 2. noclehy cestou? Mám namyšlenou cestu přes Triglavská jezera a Dolič.
Předem moc děkuji za V
  Re: cesta na Triglav 12.06.2016 Klidně přes dolinu Triglavskih jezer, proč ne. Ferratovej set tam nepotřebuješ za normálních podmíne
  Re: cesta na Triglav 18.06.2016 Vsechny cesty na Triglav se za hezkeho pocasi daji dat bez vybaveni - osobne vyzkouseno treba na pap
  Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 ahoj, tipuju ze nic moc, 5.6. tam sundavali vrtuli dva cechy z Mayerlrampe z 3600mnm, kvuli novemu s
    Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Ono to bylo spíš ze ztráty orientace, vyčerpání jednoho z nich a celkově strachu.
        Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 No jo Turek ten ví všechno :-D
          Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 V tomto případě ano.
            Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 nevím proč píše celkově strachu. každej má strach, když přijde hnus počasí, že tam může zakalit. to
              Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Když jsi našel relevantní facebookový profil, tak snad dokážeš napsat i letci - jistě Ti rád poskytn
          Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Kuba Turek nám moc pomohl. Ohledně informací. Situace nahoře byla špatná, co se týče podmínek.
          Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Kuba Turek nám moc pomohl. Ohledně informací. Situace nahoře byla špatná, co se týče podmínek.
          Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Kuba Turek nám moc pomohl. Ohledně informací. Situace nahoře byla špatná, co se týče podmínek.
            Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Ohledne tech podminek se to dalo cekat, vzhledem k tomu, ze v tydnu od 29.5. napadlo nahore cca 50-6
              Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 15.06.2016 Brodění. Moc sněhu. To nás hodně vysílilo a myslím si, že to byla hlavní příčina všeho.
        Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Tak tak.
          Re: Podminka Grosslockner Pallaviciny 14.06.2016 Vsem diky za reakce. Asi to odlozime a zajedeme jinam.
  Re: Alex Honnold a účet na lezci 10.06.2016 :D :D Jak by tohle mohl byt vtip, prosim te?
  Re: Alex Honnold a účet na lezci 14.06.2016 Nesmysl, tak hloupej není...
Typ jištění 10.06.2016 Ahoj,
mohl by mi prosím někdo vysvětlit, co znamenají zkratky jištění "bh, sk, sm" ? Díky :)
  Re: Typ jištění 10.06.2016 asi by to moh být borhk, skoba, smyčka
  Re: Typ jištění 10.06.2016 Hlavně Petře nelez do cest u kterých jsou tyhle zkratky.
    Re: Typ jištění 11.06.2016 Děkuji moc za vysvětlení. Proč není dobré lézt na takových cestách? Jaký jiný typ jištění je bezpečn
      Re: Typ jištění 11.06.2016 Borháky jsou asi to nejbezpečnější co je (vzhledem k tomu, jakou by člověk očekával nosnost) stejnou
        Re: Typ jištění 13.06.2016 Paráda, díky moc za informace! :-)
S ditetem v krosne na ferratu 09.06.2016 Ahoj, prosim o vas nazor, co byste rekli otci me 3-lete dcerky, ktery ji chce v KROSNICCE vzit na ferraty, sam jisten jen zamkovkou a odsedkou. Jeho argument: jistim se tak uz dvacet let a jeste jsem nespad!
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 09.06.2016 No nevim, neco mi rika, ze pro to dite nebude uplne ok ani spadnuti tatika ve feratovym setu :) Navi
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 09.06.2016 Hele je to dost individualni vec. Nase deti do cca 2,5 v krosne na ferate, nebo treku nebo voziku za
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Taky tak. Akorát že jsme měli dvě děti po sobě, takže jeden čas jsme nosili nosítka oba dva se ženou
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 jo, na konci je hřebík na hlavičku. bude lepší řešit podobnej spor doma v klidu než na pavlači, žáno
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 I kdyz odmyslim nebezpeci, ktere diteti muze hrozit, tak porad zustava otazka, co z toho to dite muz
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 vyblbnutej a spokojenej rodič a zároveň společné trávení času je rozhodně významná smysluplnost. v r
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Presne tak, jde asi o to jak to clovek vyvazi. Kazdopadne nemam pocit, ze by nase deti trpely...A my
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Spadnout nesmí, to je jasnej průser, na druhou stranu ve spoustě ferat není důvod padat, pač je to s
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 ně jenom žebřík z kramlí. Kvůli kamenům bych ho samozřejmě vybavil helmou. Jinak nevím co chceš slyš
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Já s klukama v krosně jezdil na skialpy, podnikal horský tůry (pochod) a nosil je v tom obtížným ter
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Ještě snad dodám, že asi tak v roce 1978 mě horská služba "zabavila" otci, kterej na běžká
          Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 A vysekal se tehdy tatik? ;)
            Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 Nevysekal. Jezdil to s přehledem:) Jednou jsme se tou krosnou vysekali někde na Bramberku když nám v
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Lze ledacos. Určitě je na světě spoustu rodičů, co s dětmi dělají spoustu aktivit a dětem se nic nes
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Podívej se na to z druhé strany: Dítě, které takové situace víceméně kontrolovaně ze strany rodičů n
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Ano ano, dítě v krosně určitě získává zkušenosti jak se správně pohybovat v těžkém terénu.
<
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Hele anonymní naštvávači, na obecnou otázku jsem dal obecnou odpověď.
Podrobnosti k
          Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Studovat na pohyb dětí vysokou školu jen odráží stav současnosti. Spíše by mě zajímalo jestli někdo
            Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 AHoj, ano jsem ochoten akceptovat názor jinych, takze je mi jedno jak k tomu pristupuji ostatní a je
            Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Já teda nevím, zda jsou ferraty s dětma v nosítku dobrý nebo špatný, ale přiznávám se, že tento svůj
              Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Kindrkopf alias opičí hlava - pohotově k založení :-)
Ale vážně: Každé moderní nosítk
              Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Ahoj, používal jsme normální malej celoťělák a helmu. Výhoda byla, že jsi si mohl na různých exponov
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 Moje děti se v při lyžařských výletech v krosně třeba naučili vařit rampouchovovou polívku... To se
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Konstrukce hodna Kuby Turka! Trileta holcicka nacpana na ferrate do krosny jiste nasbira mraky zkuse
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 no, to je možná trošku zkratka. já to zkusím zkrátit trošku jinak: dítě získá zkušenost, že je normá
          Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Tak proti tomuto sbirani zkusenosti, nebo spis poznavani sveta pri vyrustani, nikdo nic nenamita. Ot
            Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Ona řeč o tom, že dítě v té krosně bude celý den a tatík celý den poleze po žebřících? To jsem něja
              Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 To je asi jedno, ne? Cely den nebo par hodin. "Prinos" pro dite je porad stejny.
                Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Tak ještě jednou a pomaleji. Děti by v nosítku neměly zůstávat více hodin. Měly by si mezi tím odpoč
                  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Super, pokracuj a ani necekej na reakce. Stejnak je nepotrebujes a uz si aspon tyden dva poradne nep
                    To už je ohraný 10.06.2016 Cyberšikana Kuby Turka už je ohraná víc než vtipy o miurách a triopech. Zkuste něco jinýho. Opakovan
                      Re: To už je ohraný 11.06.2016 Myslim, ze pokud Turek pojede porad dokola to same, nemuze cekat, ze na nej lide nebudou stejne reag
                        Re: To už je ohraný 12.06.2016 Napsal jsem snad v této diskusi, že je někdo hlupák? Naopak mi přijde, že až na Tvůj exces se tady b
                Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 Jedno to není, jak jsem psal, když to není moc dlouho v kuse, tak to dítě může jednak bavit, jednak
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Asi bych mu řekl , že je k...t. Co jineho bych mu měl říct
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Jako otec dvou dětí Ti můžu říct, že na feratu bych je do krosničky nikdy!!! nevzal. Tečka.
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Jako otec tří dětí Ti můžu říct, že napsat matka mejch dětí takhle debilně manipulativní dotaz do di
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Presne, za takovy vykrik individuality pripoutat do sklepa k zrezle trubce!
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Jako otec dvou dospělých dětí Ti můžu říct, že jim to tehdy jenom prospělo :-) Tak si holt dotazovat
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Jo? Bokem si mel kontrolni identicke ratolesti bez tohoto pristupu, aby si mel s cim srovnavat? Nebo
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Ano. Moje děti chodily do školky, do školy, na střední i vysokou, jsou od 5 let členy turistických o
          Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Hmmmm, ani nahodou :).
            Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Nojo, tak mi holt nemusíš věřit. To je asi tak všechno.
              Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Nejde o to verit nebo neverit :). Nikdy nemuzes vedet jak by na tom deti byli, kdyby meli jiny prist
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Jsou feraty a feraty, otcove a otcove, deti a deti, a take manzelky a manzelky. Jinak receno, zalezi
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Ahoj, ať si sám zkusí na feratě pěkně skočit (spadnout), tak 5m. Potom ho to ani nenapadne. Za mě na
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 10.06.2016 Prostě to leze jako free solo a ví že má odpovědnost za dva, proto leze na ještě větší jistotu...
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 co by som mu povedal ?" Prosim pockajte chvilocku tu" ( kym zavolam HS ev. hasicov, pol
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 Bezzamkovka samozrejme je. Pozivaj ji treba pirati jako manipulator na konci dreveny ruky.
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 A co podle Vás udělá policie, hasiči, HS, atd? (a za jakou dobu asi dorazí?).
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Ber pls to nasadenie zachranarov troska ako nadsadzku : je ide o take porusenie bezpezpecnostnych
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Ale prosimtě. Pokud leze jako free solo = na jistotu, tak je to bezpečnější než chůze po schodech be
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 11.06.2016 Budu citovat moji ženu: "Nedovedu si představit ženu, s výjimkou žen týraných, která by si nepr
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 já tomu rozumím tak, že starší spadl, a tatík mu lezl s krosničkou na pomoc a i s malým zemřel.
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 12.06.2016 Tohle je takovej typycky ceskej napad...
Pokud se nejedna o feratu A/B coz je vlastne
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Pozoruhodne na tejto diskusii je, ze sa mu ( resp. jej) horoinstruktor nesnazil vyhovorit tuto b
  Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Autore příspěvku. Tohle je totál šílenost. Když dospělák zakopne, tak letí s krosničkou i na obyč ce
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Symptomatické na takových výkřicích je, že se vykřikující a urážející nepodepíše. Asi si všichni mys
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 To mu nevysvětlíš ;) Taky třeba to, že pokud jistíš metodicky a každých 10 metrů prcka dobíráš ke št
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Dalsi anonymni se saloumonovym exkrementem..
    Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 No konečně. Přesně tohle chtěla autorka původního dotazu číst, aby to svému muži mohla v nějaké více
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Mas recht Piskote :-)
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Nechci tazatelce křivdit, ale myslím, že by měla postupovat v souladu s masarykovskými idejemi drobn
      Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Taky me to zarazilo... dotaz byl priom jasny! napiste tu ze muj partner je uplnej debil at ho muzu p
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Na písek se děti přikládají hned po narození. Pokud se radostně vydávají kolmo vzhůru, jsou matky v
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 13.06.2016 Tak do rajbaku klidne krosnicku, ale do komina a sirocin spise satek a manduku, abys nedelal ryhy, z
        Re: S ditetem v krosne na ferratu 14.06.2016 Když něco může lézt bába s nůší tak může i tatínek s krosnou. S šátkem jen Nepálská nosička, na písk
          Re: S ditetem v krosne na ferratu 14.06.2016 No nevím jestli Mandulka bude nadšená, že má někomu tahat haranty.
Tenerife 09.06.2016 Jedu na začátku června na Tenerife. Chodit, trochu potápět a trošku lézt. Nemohu sehnat průvodce . v jakékoliv podobě. Třeba i na půjčení. Ale spíše sportovní lehké oblasti... Děkuji za jakoukoliv pomoc nebo radu
  Re: Tenerife 12.06.2016 Nejvíc lezení je podél JV pobřeží, což je pobřeží, který je zároveň nejhnusnější. Průvodce koupíš v
volné přespání po Vídní 09.06.2016 Ahoj, může někdo podat info o možnostech divokého "kempování", spíše mimo kempy, tedy v autě, v oblastech pod Vídní - Kaltenleutgebner Tal, Modling, Hellenental, Piesstingtal, Hohe Wand a dalších v dané oblasti?
Jestli to je aspoň tak poh
  Re: volné přespání po Vídní 09.06.2016 Nebuď hovadská socka a jeď alespoň do kempu....
    Re: volné přespání po Vídní 09.06.2016 Přesně. A nezapoměň se cestou stavit v našem outdoor shopu a koupit alespoň dvě goráčové bundy. Maji
  Re: volné přespání po Vídní 09.06.2016 Přesně, šrubuj do kempu a neotravuj tady slušný lidi.
    Re: volné přespání po Vídní 10.06.2016 Dík za výchovný políček, nějaký tip na kemp v dosahu, však neuvádíte...
      Re: volné přespání po Vídní 10.06.2016 Proč by mu psal kemp, když se na něj tazatel neptal? Kempů je tam spousty, stačí se podívat na mapy.
  Re: Ztracná osma, Rudice 08.06.2016 Jirko tohle do diskuse nepatří, napiš to do inzerce do ztrát a nálezů jako ostatní a uveď tam ne seb
  Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 Ztratil to tam kámoš.
    Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 To je dobrý, Jirka a Eržik bez emailu nebo telefonu. To si určitě tu osmu předáte :)
      Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 by ses divil, s Eržikem se znám parádně :)
        Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 No však Marťan taky píše, že si mezi sebou tu osmu určitě předáte. Ta zmíněná předávka bude možná pr
          Re: Ztracná osma, Rudice 09.06.2016 a nebudem si povidat?
            Re: Ztracná osma, Rudice 10.06.2016 Erža a jeho kámoš jsou virtuální démoni. Ve VHS je zná každej. Předávka bude bez problémů :)
              Re: Ztracná osma, Rudice 10.06.2016 Kdyby přdávka náhodou neklapla a osma by byla volná, tak si ji klidně vezmu ;)
                Re: Ztracná osma, Rudice 11.06.2016 To by se ti líbilo chudáka Eržika připravit o osmu. Včera jsem ho potkal a říkal, že ten Kras je str
Divoká Šárka 06.06.2016 Čau,
chtěl bych jít lízt do Divoký Šárky. Mám jen vybavení na písek (smyčky apod...) Je to dobrej nápad?
M
  Re: Divoká Šárka 07.06.2016 kup si sadu vklíněnců, je to za pár piv a službu odvedou velkou
    Re: Divoká Šárka 07.06.2016 palcáty mám mimo Prahu... tady mám jen pískařský cajky a chtěl sem tam jít dnes lízt, tak mě zajímal
      Re: Divoká Šárka 07.06.2016 Jo, dá.
        Re: Divoká Šárka 07.06.2016 Jde to. Misto vklinencu mas smycky misto friendu moral :)
          Re: Divoká Šárka 07.06.2016 Nektery cesty se daj i jako sportovky. Od 7 vejs jsou jisteny. Lehci se daj i zasmickovat
Ferata na Gr. Priel 06.06.2016 Ahoj, nevíte jestli je schůdná ferata Klettersteig Bert Rinesch na Gr. Priel? Díky.
  Re: Ferata na Gr. Priel 06.06.2016 zkus napsat přímo chataři na Prielschutzhaus. Je to srdíčkář a určitě rád poradí i případnou alterna
    Re: Ferata na Gr. Priel 07.06.2016 Ta ferata se da v pohode v zime. Jen musis na chatu vytahnot lyze :)
1
...
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
...
2263
cesta na Triglav Ahoj všem horolezcům,
prosím poradí mi tu někdo pohodovou turistickou cestu na Triglav bez použití ferratové výbavy? S 1. až 2. noclehy cestou? Mám namyšlenou cestu přes Triglavská jezera a Dolič.
Předem moc děkuji za Vaše tipy
Jana jnetol 21:44:50 12.06.2016odpovědět
  Re: cesta na Triglav Klidně přes dolinu Triglavskih jezer, proč ne. Ferratovej set tam nepotřebuješ za normálních podmínek nikde (pokud tam teda v posledních letech nevznikla nějaká "extrémní" ferrata). honza 21:59:16 12.06.2016odpovědět
  Re: cesta na Triglav Vsechny cesty na Triglav se za hezkeho pocasi daji dat bez vybaveni - osobne vyzkouseno treba na papirove nejtezsi Bamberg Pot z Aljazeva Doma. Ale kdyz nastane problem, je lepsi to vybaveni mit. Ostatne i kvuli reseni nasledku s pojistovnou.
Jinak od Aljazeva Doma se bezne chodi Cez Prag bez vybaveni, od Triglavskeho Doma nahoru je hrebinek pres Maly Triglav poctive vydratovany, da se toho drzet jak zabradli. sartori 13:43:57 18.06.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: