Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Diagnoza artroza a lezení 28.06.2016 Ahoj, přítelkyni diagnostikovali počínající artrozu na palci u nohy. Není to nic markantního, ale je to nemoc, co se postupně horší a horší, navíc postihne časem i jiné klouby, terapie nic moc. Lezeme relativně často, jak skály, překližka, tak ledy a kopc
  Re: Diagnoza artroza a lezení 29.06.2016 No, vec se ma tak ze to proste neni zadna hitparada.
casem budes spise softmover, bud
    Re: Diagnoza artroza a lezení 29.06.2016 Také bych se rád dozvěděl více informací.
Mám problém s jedním kloubem na prstě. Je m
      Re: Diagnoza artroza a lezení 29.06.2016 oprava
neomezenou - zameneněno za - omezenou
        Re: Diagnoza artroza a lezení 29.06.2016 tak prst, tam i kdyz to prepalis tak to bude blby, ale ne tragedie.
kdyz prepalis ram
    Re: Diagnoza artroza a lezení 29.06.2016 Mam pocit, ze se tu trochu zamenuji pojmy - artroza, tedy degenerativni postizeni kloubni chrupavky
  Re: Diagnoza artroza a lezení 29.06.2016 Různě pokročilé stadium artrózy má každý chlap po třicítce :-)
    Re: Diagnoza artroza a lezení 30.06.2016 Ano. Potkalo mě to asi před 15 lety někdy kolem 37. Bolesti zápěstí, hlavně mi vadilo omezení v leze
      Re: Diagnoza artroza a lezení 30.06.2016 Ano, prochladani je mozna jednou z pricin, ale dusledek je ze se prochladnuti stane velmi bolestive.
Alpský pozdravy 27.06.2016 ahojte, o víkendu jsme byli v rakouských alpách. všichni nás zdravili "kristí" nebo "mastí" nebo jak to bylo. - voni prostě drmolili, nebylo jim kloudně rozumět. Jak se to píše/vyslovuje a co to znamená??? poradí mi někdo? Díky! Honza
  Re: Alpský pozdravy 27.06.2016 Grüß Gott!
    Re: Alpský pozdravy 27.06.2016 Spíš to bude Grüss dich, což je zkráceně Zdravím tě. To je jeden z nejběžnějších horských pozdravů,
    Re: Alpský pozdravy 27.06.2016 záleží od lokality. rakousko a německo v katolických regionech zdraví Grüss Gott (pozdravpánbůh), v
      Re: Alpský pozdravy 27.06.2016 :-) (Už párkrát mi tvoje komenty zvedly náladu, dík.)
        Re: Alpský pozdravy 27.06.2016 před dávnými a dávnými časy, někdy v létě 2007, jsme odpoledne na parkovišťátku na konci silničky, o
  Re: Alpský pozdravy 27.06.2016 Je to griaß di nebo griaß eich, zdravím tě nebo zdrávím vás v rakouském / bavorském dialektu němčiny
    Re: Alpský pozdravy 27.06.2016 matěji, díky moc!
  Re: Alpský pozdravy 28.06.2016 Kdyz na horach reknes "servus" (vyslov, jak pises), tak nic nezkazis.
Servu
  Re: Alpský pozdravy 28.06.2016 v některých částech německa také zdraví hajhitler, ale to spíš jen tak na okraj :D
    Re: Alpský pozdravy 28.06.2016 To spíš v Rakousku - nejspíš v Salzkammergut. Velké zkušenosti s tímto pozdravem má především Alpenv
  Re: Alpský pozdravy 01.07.2016 No a u lezení se hodí říct "viel spass" :D
Průvodce drábské světničky 27.06.2016 Ahoj, máte někdo nového průvodce Drábské světničky? Je to pouze na Drábky nebo tam jsou i Příhrazy? Jsou v průvodci jen půdorysy nebo i nákresy cest?
Spaní Bordierhütte 25.06.2016 Ahoj, nemáte někdo prosím zkušenosti se spaním ve stanu poblíž Bordierhütte nebo Mischabelhütte? Díky
Levné ubytováni Arco 25.06.2016 Ahoj,
neporadil byste mi někdo prosim nějaké levné ubytováni, camp nebo místo, kde by se dalo přespat pod sirakem ve větší skupině (12lidi) a Nehrozilo by nebezpečí kontroly a pokuty v Arcu, u Gardy nebo někde poblíž? A na kolik asi vyjde ubytko tř
  Re: Levné ubytováni Arco 25.06.2016 Volné přespání:
Ve skupině 12 lidí – nikde. Když se rozdělíte na, řekněme, tři skupinky po čt
    Re: Levné ubytováni Arco 26.06.2016 Super. Diky moc za radu. :)
  Re: Levné ubytováni Arco 25.06.2016 Čus,
hele, nedělejte tam Čechům ostudu okupováním, ochcáváním a osráváním parkovišť a mazejte
    Re: Levné ubytováni Arco 26.06.2016 Proto se ptám na nějaké návrhy. Taky diky moc za radu.
      Re: Levné ubytováni Arco 27.06.2016 Co je velmi sympatická cena? Když kempujeme ve FR tak je sympatická cena tak do 6euro na osobu. Ale
        Re: Levné ubytováni Arco 27.06.2016 Se na ten odkaz podívej, ne? Podle období, max. sedm é.
A u toho apartmánu přesně, jak se tu
Pruvodce Ticino 24.06.2016 Ahoj, nema nekdo na pujceni pruvodce od Glauco Cugini - Ticino e Moesano. Dik predem - odmena jista ;-)
písek časové omezení kvůli vlhkosti 24.06.2016 prosím poraďte,hledal jsem,ale nikde nenašel údaj o časovém omezení lezení na písku kvůli vlhkosti, v pravidlech je jen, že se nesmí lézt na "vlkém a mokrém písku", odst 2.3(b), nic o 24 či 48hodinách po dešti tam není a nevím, kde to najít. kon
    Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 27.06.2016 To není omezení, ale jen velmi obecný doporučení.
  Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 24.06.2016 Takovéhle číselné limity jsou nesmysl, protože pískovec schne různě podle místních podmínek. Hranu,
    Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 24.06.2016 A můžeš lízt i dřív pokud vidíš, že je to suché?
      Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 24.06.2016 Nejde jen o treni.
    Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 25.06.2016 Presne, vzdycky skalu prohlednu svymi rentgenovymi paprsky, ktere mam zabudovane v ocich, abych vide
      Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 25.06.2016 Ani s limitem si nemuzes bejt jistej. Kazda cesta ma jiny podminky pro vysichani..takze narazka na t
        Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 25.06.2016 Jasne, obzvlast kdyz vetsina toho hodnoceni z amaterskeho koutku je smerem k drivejsimu lezeni nez j
          Joo, blbci se maj 25.06.2016 A zásadní otázka zní, zda není lepší být tím blbcem. Blbec si to neuvědomuje, že je blbec, ale spous
            Re: Joo, blbci se maj 26.06.2016 Rozhodne ma.
  Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 25.06.2016 A co komu brání v pořízení vlhkoměru? Přiložíš, zmáčkneš a okamžitě víš, jak na tom skále je.
    Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 27.06.2016 odporovej vlhkoměr je klumpr popletenej, víc bych věřil "mikrovlnce". akorát když budeš na
  Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 27.06.2016 Na písku by se nemělo lézt 3 dny po dešti a 3 dny před deštěm.
    Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 27.06.2016 Časový limit týkající se lezení po dešti není v současnosti stanoven - ani v pískovcových pravidlech
      Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 27.06.2016 V současnosti znamená od kdy?
        Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 27.06.2016 Explicitní podešťové limity nejsou v povoleních lezení od orgánů OP uváděny již řadu let. Podešťový
          Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 27.06.2016 Proč je tedy na stránkách ČHS mapka s podešťovými limity? Je to doporučení ze strany ČHS vzhledem k
            Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 27.06.2016 Mohu poprosit o link na tu mapku? Nějak se v těch stránkách ČHS nevyznám..
                  Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 27.06.2016 Aha, tak to se omlouvám za matení, myslel jsem že skalnioblasti.cz je web dělaný ČHS.
                    Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 27.06.2016 byl to horosvazí projekt, ale cesty horosvazu a ZS se poněkud rozešly. časy zde uvedené nejsou ofici
  Re: písek časové omezení kvůli vlhkosti 27.06.2016 Ty údaje je třeba brát jako hodně orientační, rozhodující je vždycky situace na místě.
    Kolik dní před deštěm 28.06.2016 Nevíte kolik dní před deštěm se může lízt na písku?
      Re: Kolik dní před deštěm 28.06.2016 Před deštěm se nesmí lézt vůbec, bez ohledu na čas.
      Re: Kolik dní před deštěm 28.06.2016 Maximálně tři dny před deštěm se smí. V těch nejtvrdších oblastech. Někde jenom den před deštěm. Běh
        Re: Kolik dní před deštěm 28.06.2016 v pozadi za tim navrhem legislativy vidim preklizkarskou lobby. Ta se fakt nestiti niceho...
          Re: Kolik dní před deštěm 28.06.2016 Překližkáři, to bude možná jenom nějakej ten barevnej kůň nebo prodloužená ruka, samozřejmě všeho sc
            Re: Kolik dní před deštěm 29.06.2016 už to nehul ...
            Re: Kolik dní před deštěm 29.06.2016 Stojej za tím bejzdžampři. Banzááááj!
  Re: Ktorý 3-sezónny spacák vybrať? 23.06.2016 Nevím, co si představuješ pod pojmem třísezonní. Ten spacák, co máš uvedený jako druhý, používám v z
    Re: Ktorý 3-sezónny spacák vybrať? 23.06.2016 Ja pouzivam v zime ten treti :)
    Re: Ktorý 3-sezónny spacák vybrať? 24.06.2016 3-sezónny si predstavujem tak, aby žene nebola zima v noci na kopci pri bivaku bez stanu teplota 0C
      Re: Ktorý 3-sezónny spacák vybrať? 24.06.2016 Ahoj pro ženu ti doporučuji vybrat teplejší, protože jako III. sezónní máme jako rodina SJ RIMO II.
        Re: Ktorý 3-sezónny spacák vybrať? 26.06.2016 Jirkas dík za odpoveď
  Re: Ktorý 3-sezónny spacák vybrať? 23.06.2016 Prima Polar, váha dle tvých priorit.
    Re: Ktorý 3-sezónny spacák vybrať? 24.06.2016 Prima Polar je na mňa už moc tažký ja tak do 1.5kg. Dik.
  Re: Ktorý 3-sezónny spacák vybrať? 26.06.2016 Cokoli od Primy. Výborná česká značka.
  Re: Ktorý 3-sezónny spacák vybrať? 27.06.2016 Ja doporucuju SJ Koteka 850. Podle me pro holku idealni. Je fakt lehky a jeste teplejsi nez Rimo 850
    Re: Ktorý 3-sezónny spacák vybrať? 29.06.2016 SJ Koteka 850 je váhovo super ale cenovo dvojnásobok Rima 850 až takí horolezci asi nie sme.. asi pô
Spacák do Kyrgu 23.06.2016 Ahoj, byli jste někdo v Kyrgyzstánu? Jaký spacák s sebou doporučujete? Mám starýho syntetickýho Huskyho a asi to už nebude dobrá volba:)))
  Re: Spacák do Kyrgu 23.06.2016 Já bych si vzal podle stanu, aby ti ladil. Tedy jestli máš třeba modrej stan, tak určitě modrej spac
    Re: Spacák do Kyrgu 23.06.2016 Já myslela jestli peří jo nebo ne:))))
      Re: Spacák do Kyrgu 23.06.2016 Na Chána peří, na garjačnyje rodniky Altyn Arašan vyježděnou syntetiku, do Oše nic.
_____
    Re: Spacák do Kyrgu 23.06.2016 Modrá neeee. To je studená barva. V tom je kosa už od pohledu.
      Re: Spacák do Kyrgu 23.06.2016 Vy jste sbírka hovad:)))
  Re: Spacák do Kyrgu 23.06.2016 Vodpovědi nic moc, ale ani votázka moc neinspiruje.
KAM do Kirgizstánu? Na x tisícovky (který
Climbers fingers 23.06.2016 Mám návhr na anketu, a to zda produkce Climbers fingers je kýč, nebo ne?
Já si myslím že jo. Jako anketa na lezci, by mne to dost zajímalo.
Bude? Ď.
  Re: Climbers fingers 23.06.2016 Souhlas!
  Re: Climbers fingers 23.06.2016 no, takové vostře absolutistické hodnocení jako kýč bych nevolil (ale asi to bude, no, ale to je ven
    Re: Climbers fingers 23.06.2016 Ja mam ten jejich kalendar rad. Obrazky sou moc hezky, a co je kdy za dne se na stene hodi. *ALE* my
      Re: Climbers fingers 23.06.2016 no jasně, naprostý souhlas. líbí-li se to to, koukej na to, nelíbí-li, nečum na to (a nemesis hledat
        Re: Climbers fingers 23.06.2016 Mas pravo rict ze se ti to neliby. Zes videls slysles lepsi/horsi + co a proc. I dopoved "nese
          Re: Climbers fingers 23.06.2016 i když jsem nenapsal žádnou knihu, troufnu si říct, která je fakt špatná
i když jsem
            Re: Climbers fingers 24.06.2016 hehe uz se mi libilo hodne knih/filmu/whatever ktere "kritika" oznacila za mega sracku a n
              Re: Climbers fingers 24.06.2016 Tyjo, musel jsi dat za korekturu ty knihy nejakej specialni bonus?
  Re: Climbers fingers 23.06.2016 Co je Climbers fingers?
    Re: Climbers fingers 23.06.2016 Pokud se považuješ za lezce, tak je to to, co ti vyčuhuje z dlaně.
  Re: Climbers fingers 23.06.2016 Mně osobně se například ten poslední obrázek nelíbil, hledal jsem na tom cosi vtipného, myšlenku, ná
    Re: Climbers fingers 23.06.2016 jj. Taky sem setrel :) Ale perspektiva "zaberu" je super.
Inac je navaznej
      Re: Climbers fingers 23.06.2016 Jo, špatné navázání, nevhodně zvolená velikost sedáku (velký), takhle by skončil se zlomenými žebry,
      Re: Climbers fingers 24.06.2016 Juro, rád bych probral něco o zádech - mohl bys mi poslat na sebe mejl? Dík.
  Re: Climbers fingers 23.06.2016 nic co bych potřeboval mít doma...
  Re: Climbers fingers 23.06.2016 Podle mě sice horší než Ivan Bajo nebo Viktor Pařízek ale lepší než Petr Ďoubalík.
  Re: Climbers fingers 24.06.2016 je to takový nevtipný, prostě jako něco ze severu Moravy :-) prostě když někdo nadepíše kartinku Typ
    Re: Climbers fingers 24.06.2016 to je asi hřebík na kebuli. mi připadají některé východňárské vtipnosti tak nevtipné, až u toho chci
  Re: Climbers fingers 24.06.2016 mě přijdou takový nuceně vtipný - ale sám bych to nenakreslil ani z 10%
1
...
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
...
2263
Climbers fingers Mám návhr na anketu, a to zda produkce Climbers fingers je kýč, nebo ne?
Já si myslím že jo. Jako anketa na lezci, by mne to dost zajímalo.
Bude? Ď. k. 09:04:54 23.06.2016odpovědět
  Re: Climbers fingers Souhlas! pavelll09:43:47 23.06.2016odpovědět
  Re: Climbers fingers no, takové vostře absolutistické hodnocení jako kýč bych nevolil (ale asi to bude, no, ale to je venkoncem jedno). ale nelíbí. Lukas B. 09:44:30 23.06.2016odpovědět
    Re: Climbers fingers Ja mam ten jejich kalendar rad. Obrazky sou moc hezky, a co je kdy za dne se na stene hodi. *ALE* myslim ze neni dobre aby ty obrazky byly ve foto-dne. Neb clovek pak neni z kalendae (prijmne) prekvapen, ale jen si reken "ajoo to sem uz videl.."
Kyc bych to nenazval. ani z daleka.
A myslim ze na oto nema pravo to kycem nazvat nikdo kdo nikdy nenakreslil neco podobnyho (jde jak o napad co nakreslit, i jak to nakonec bylo nakresleno). Mozna mam jen mezeru ve vzdelanni, ale ocenuju jak myslenk obrazkuu (jasne muzoui si dycky vymyslet nejakou mouchu) tak zpracovnai. judovana 10:42:25 23.06.2016odpovědět
      Re: Climbers fingers no jasně, naprostý souhlas. líbí-li se to to, koukej na to, nelíbí-li, nečum na to (a nemesis hledat objektivní zdůvodnění).
k nepodstatnému bodu polemizuji: nesložil-li jsem dosud symfonii ani oddrhovačku, nemám právo hodnotit Janáčka ani muzikál? to jako fakt? Lukas B. 10:56:36 23.06.2016odpovědět
        Re: Climbers fingers Mas pravo rict ze se ti to neliby. Zes videls slysles lepsi/horsi + co a proc. I dopoved "nesedi mi to a tudiz je to uplna sr*cka" je korektni. Ale neni uplne v poho napsat o necem jen tak ze je to "takovy a makovy" ... kdyz chyb ten duvod. Stejne ta nemuzes napsat ze janacek mel misto noty X pouzit notu Y a ze by to bylo tuty lepsi...neb si jeste nikdy seslzoil symfonii (k cemuz ses priznal)
Chapu jak ti ten puvodni kyd zni ( nejspis i tnehle) [a omlouvma se za neschopnost formulovat myslenku] ale zrovna climbers fingers mi prisli jako hezka a inovativni vlozka chcipajiciho ducha lezecke kultury a pokdu to nekdo nazyva kycem, opravdu by me zajimalo proc. judovana 11:43:17 23.06.2016odpovědět
          Re: Climbers fingers i když jsem nenapsal žádnou knihu, troufnu si říct, která je fakt špatná
i když jsem nestvořil žádnou sochu, troufnu si říct, že rozřezaná kráva Damiena Hirsta je pořád jen motorovkou rozřezaná kráva, což by zvládl každý (minimálně každý řezník) a žádné umění (dokonce bych řekl, že tady jde o jasný kýč za jánevímkolik milionů dolarů)
to co se týče schopnosti něco stvořit a hodnotit.
tohle jsou komixy a myslím, že ani autoři neaspirují na nic víc, než pobavit nás lezce. Za mne - povedlo se, takže kýč ne. Na případnou otázku zda umění? Třeba někdy prorazej, když to bude velkoformátově v oleji, kdo ví. Dnes je možné všechno 13:54:45 23.06.2016odpovědět
            Re: Climbers fingers hehe uz se mi libilo hodne knih/filmu/whatever ktere "kritika" oznacila za mega sracku a naopak.
A to sem napsal knihu i reziroval film. a porad si myslim ze nemam pravo do toho kecat, pokud vim ze dane tema nedokzu ztvarnit lip. judovana 07:51:00 24.06.2016odpovědět
              Re: Climbers fingers Tyjo, musel jsi dat za korekturu ty knihy nejakej specialni bonus? X. 15:17:36 24.06.2016odpovědět
  Re: Climbers fingers Co je Climbers fingers? B. 11:34:47 23.06.2016odpovědět
    Re: Climbers fingers Pokud se považuješ za lezce, tak je to to, co ti vyčuhuje z dlaně. 11:47:15 23.06.2016odpovědět
  Re: Climbers fingers Mně osobně se například ten poslední obrázek nelíbil, hledal jsem na tom cosi vtipného, myšlenku, nápad a nenašel jsem tam nic. Nebo jsem cosi přehlédl? Řemeslně je to zpracováno ale perfektně. K. 11:51:44 23.06.2016odpovědět
    Re: Climbers fingers jj. Taky sem setrel :) Ale perspektiva "zaberu" je super.
Inac je navaznej decanko spatne. A oko mu na tenuzel silha,a vyraz odpovyda uvedomeni .... Behem kazde vetsi/nejsite tlamy mi prolitne halvou neco divnyho...pak ten vyraz sedi tulem... Nastesti jen jendou to byl zadecek....:( judovana 12:06:40 23.06.2016odpovědět
      Re: Climbers fingers Jo, špatné navázání, nevhodně zvolená velikost sedáku (velký), takhle by skončil se zlomenými žebry, nejspíš. K. 13:04:37 23.06.2016odpovědět
      Re: Climbers fingers Juro, rád bych probral něco o zádech - mohl bys mi poslat na sebe mejl? Dík. o.. 13:38:45 24.06.2016odpovědět
  Re: Climbers fingers nic co bych potřeboval mít doma... h 12:11:00 23.06.2016odpovědět
  Re: Climbers fingers Podle mě sice horší než Ivan Bajo nebo Viktor Pařízek ale lepší než Petr Ďoubalík. honza 15:59:26 23.06.2016odpovědět
  Re: Climbers fingers je to takový nevtipný, prostě jako něco ze severu Moravy :-) prostě když někdo nadepíše kartinku Typičtí chlapi, tak už to nezachrání nic :-) navíc je to furt v prvním plánu, dost z toho je někde vobšlehlýho... ty malůvky jsou k tomu takový robustní, kolotočářsky barevný... no, asi spíš zůstávám fanouškem Ranpy http://cs.euroclimbing.com/?page_id=649
Každopádně si myslim, že CF se timhle prosaděj a že se to masově bude líbit :-) Papouš 09:57:52 24.06.2016odpovědět
    Re: Climbers fingers to je asi hřebík na kebuli. mi připadají některé východňárské vtipnosti tak nevtipné, až u toho chci nebejt (a nepochybuji o tom, že voni to mají obráceně). tuhle jsme měli nějakou pracovní party napříč lokálníma sekcema, a v jedný takový vzdálený měli nějaký s tím spojený jubileum, fakt se snažili, dokonce i ftipnou veršovanou scénku mu sehráli, a všichni vostatní se potili trapností a těšili se až to skončí a budou moc zatleskat a ze zdvořilosti předstírat pobavení...
hele, asi se jim to fakt líbí, nic proti. Lukas B. 10:42:28 24.06.2016odpovědět
  Re: Climbers fingers mě přijdou takový nuceně vtipný - ale sám bych to nenakreslil ani z 10% 11:36:12 24.06.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: