Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231332 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Družba boulder - Ostrava Poruba
Sportcentrum Evropská - Stěna FTVS UK - Praha 6
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
HUDYsport - Teplice
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus03.07.2016
Zdravím místní osazenstvo, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s prsáky SG Aladin Plus nebo Ocun Webee Chest. Scháním lehký prsák co bude dost pohodlný i na celodenní lezení.
U tohoto prsáku Ocun Webee Chest jsem nezjistil kam se člo
 Re: Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus03.07.2016
No to je jednoduché, jelikož oba prsáky se hodně liší konstrukcí. Já osobně nesnáším osmičkovou kons
  Re: Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus03.07.2016
Variant jeste nekde doprodavaji a je levnejsi.
   Re: Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus07.07.2016
hm. někdy před zhruba třiadvaceti lety jsem si koupil v hudáči za stovku prsák značky tuším marmot j
    Re: Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus10.07.2016
Všem díky za reakce,nakonec jsem pořídil ten Ocun, přesky jsou dole (pod paží), nic netlačí když člo
     Re: Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus10.07.2016
[vykulený oči] tos jako fakt hodinu vysel v rockpointu v kombinovanym úvazu?
Prozradim ti taj
      Re: špatně vedený lano10.07.2016
Jak jsi to jako myslel s tím špatně vedeným lanem?
Jestli to teda nebyl nějaký skrytý vtip je
       Re: špatně vedený lano10.07.2016
když blbě vedeš lano/lana, tak tě za chvilku začne táhnout lano a prsák se ti za řezává do ramen/krk
        Re: špatně vedený lano11.07.2016
:-D njn jsem amatér, a na pohodlí mě celkem záleží ;-) a klidně si povisím apspoň potom nenadávám co
         Re: špatně vedený lano11.07.2016
Já se na to ptal, protože nedávno jsem si začal brát kombinovaný úvazek bez něhož na písku na prvním
    Re: Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus10.07.2016
Nebyla to spíš značka Manmat?
Při pohledu na jejich webovky je vidět. že úvazky na lezení už

 parkování01.07.2016
Ahoj, nemáte někdo tip, kde zaparkovat auto na pár dní mezi Popradem a Bielou vodou kežmarskou, ideálně bez placení a aby ho nikdo nevybral?
 Re: parkování01.07.2016
mam, jed busem ci vlakem a mas parkovani zadarmo
 Re: parkování02.07.2016
:D :D dve celkem neskloubitelne podminky
 Re: parkování08.07.2016
jeď vlakem z popradu a auto nech na parkále u nádraží...
 Re: parkování11.09.2016
Teď jsem zdarma parkoval v Tatranské Polance u vlakového nádraží. Je tam malé parkoviště asi pro 15

 Suche oblasti ve Frankenjure30.06.2016
Nemate nekdo tip na suchou oblast v Jure s cestama za cca 7-9? Konkretne mam na mysli kam vyrazit tuto sobotu kdy ma odpoledne zase jednou lehce sprchnout.
 Re: Suche oblasti ve Frankenjure30.06.2016
Weissenstein
  Re: Suche oblasti ve Frankenjure01.07.2016
Twl...v Juře je milion oblastí.Takže halda těch co jsou na slunci.
   Re: Suche oblasti ve Frankenjure01.07.2016
Slunecna oblast za deste zni skvele. Diky za inspiraci!
  Re: Suche oblasti ve Frankenjure01.07.2016
Jj, diky. W je prave jedina takova kterou znam a soude podle navalu za spatneho pocasi je nas asi vi
   Re: Suche oblasti ve Frankenjure02.07.2016
Hodně oblastí v Juře je převislá. Proto jsem nejednou lezl i za deště. Ale záleží na tom jakou obtíž
   Re: Suche oblasti ve Frankenjure02.07.2016
Soranger - Ale spis 8- a vic. 7 Asi jedna v previsu je. Oblasti, kde je sucha jen nejaka cesta tam
    Re: Suche oblasti ve Frankenjure03.07.2016
Na Sorangeru jsou i nějaké 6+ nebo 7-, ale jsou docela nepříjemný. V v pravo je pár 4-5. Ale na to,

 Wilsonova skála30.06.2016
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s jištěním na Wilsonově skále (Dalešice). Díky

 Rumunsko-spolucestovatel30.06.2016
Plánujeme vyrazit do Rumunska do hor cca 4.7.- 17.7.. Kdyby někdo chtěl máme volné místo v autě na část cesty nebo klidně i tam a zpět. Víťa

 Diagnoza artroza a lezení28.06.2016
Ahoj, přítelkyni diagnostikovali počínající artrozu na palci u nohy. Není to nic markantního, ale je to nemoc, co se postupně horší a horší, navíc postihne časem i jiné klouby, terapie nic moc. Lezeme relativně často, jak skály, překližka, tak ledy a kopc
 Re: Diagnoza artroza a lezení29.06.2016
No, vec se ma tak ze to proste neni zadna hitparada.

casem budes spise softmover, bud
  Re: Diagnoza artroza a lezení29.06.2016
Také bych se rád dozvěděl více informací.

Mám problém s jedním kloubem na prstě. Je m
   Re: Diagnoza artroza a lezení29.06.2016
oprava
neomezenou - zameneněno za - omezenou
    Re: Diagnoza artroza a lezení29.06.2016
tak prst, tam i kdyz to prepalis tak to bude blby, ale ne tragedie.

kdyz prepalis ram
  Re: Diagnoza artroza a lezení29.06.2016
Mam pocit, ze se tu trochu zamenuji pojmy - artroza, tedy degenerativni postizeni kloubni chrupavky
 Re: Diagnoza artroza a lezení29.06.2016
Různě pokročilé stadium artrózy má každý chlap po třicítce :-)
  Re: Diagnoza artroza a lezení30.06.2016
Ano. Potkalo mě to asi před 15 lety někdy kolem 37. Bolesti zápěstí, hlavně mi vadilo omezení v leze
   Re: Diagnoza artroza a lezení30.06.2016
Ano, prochladani je mozna jednou z pricin, ale dusledek je ze se prochladnuti stane velmi bolestive.

 Alpský pozdravy27.06.2016
ahojte, o víkendu jsme byli v rakouských alpách. všichni nás zdravili "kristí" nebo "mastí" nebo jak to bylo. - voni prostě drmolili, nebylo jim kloudně rozumět. Jak se to píše/vyslovuje a co to znamená??? poradí mi někdo? Díky! Honza
 Re: Alpský pozdravy27.06.2016
Grüß Gott!
  Re: Alpský pozdravy27.06.2016
Spíš to bude Grüss dich, což je zkráceně Zdravím tě. To je jeden z nejběžnějších horských pozdravů,
  Re: Alpský pozdravy27.06.2016
záleží od lokality. rakousko a německo v katolických regionech zdraví Grüss Gott (pozdravpánbůh), v
   Re: Alpský pozdravy27.06.2016
:-) (Už párkrát mi tvoje komenty zvedly náladu, dík.)
    Re: Alpský pozdravy27.06.2016
před dávnými a dávnými časy, někdy v létě 2007, jsme odpoledne na parkovišťátku na konci silničky, o
 Re: Alpský pozdravy27.06.2016
Je to griaß di nebo griaß eich, zdravím tě nebo zdrávím vás v rakouském / bavorském dialektu němčiny
  Re: Alpský pozdravy27.06.2016
matěji, díky moc!
 Re: Alpský pozdravy28.06.2016
Kdyz na horach reknes "servus" (vyslov, jak pises), tak nic nezkazis.

Servu
 Re: Alpský pozdravy28.06.2016
v některých částech německa také zdraví hajhitler, ale to spíš jen tak na okraj :D
  Re: Alpský pozdravy28.06.2016
To spíš v Rakousku - nejspíš v Salzkammergut. Velké zkušenosti s tímto pozdravem má především Alpenv
 Re: Alpský pozdravy01.07.2016
No a u lezení se hodí říct "viel spass" :D

 Průvodce drábské světničky27.06.2016
Ahoj, máte někdo nového průvodce Drábské světničky? Je to pouze na Drábky nebo tam jsou i Příhrazy? Jsou v průvodci jen půdorysy nebo i nákresy cest?

 Spaní Bordierhütte25.06.2016
Ahoj, nemáte někdo prosím zkušenosti se spaním ve stanu poblíž Bordierhütte nebo Mischabelhütte? Díky

 Levné ubytováni Arco25.06.2016
Ahoj,
neporadil byste mi někdo prosim nějaké levné ubytováni, camp nebo místo, kde by se dalo přespat pod sirakem ve větší skupině (12lidi) a Nehrozilo by nebezpečí kontroly a pokuty v Arcu, u Gardy nebo někde poblíž? A na kolik asi vyjde ubytko tř
 Re: Levné ubytováni Arco25.06.2016
Volné přespání:
Ve skupině 12 lidí – nikde. Když se rozdělíte na, řekněme, tři skupinky po čt
  Re: Levné ubytováni Arco26.06.2016
Super. Diky moc za radu. :)
 Re: Levné ubytováni Arco25.06.2016
Čus,
hele, nedělejte tam Čechům ostudu okupováním, ochcáváním a osráváním parkovišť a mazejte
  Re: Levné ubytováni Arco26.06.2016
Proto se ptám na nějaké návrhy. Taky diky moc za radu.
   Re: Levné ubytováni Arco27.06.2016
Co je velmi sympatická cena? Když kempujeme ve FR tak je sympatická cena tak do 6euro na osobu. Ale
    Re: Levné ubytováni Arco27.06.2016
Se na ten odkaz podívej, ne? Podle období, max. sedm é.
A u toho apartmánu přesně, jak se tu

1   ...   281   282   283   284   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   299   300   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus
Zdravím místní osazenstvo, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s prsáky SG Aladin Plus nebo Ocun Webee Chest. Scháním lehký prsák co bude dost pohodlný i na celodenní lezení.
U tohoto prsáku Ocun Webee Chest jsem nezjistil kam se člověk navazuje, jestli je to nějak zdvojené nebo přímo na smyčku s přeskama?
Díky za příspěvky.
 mag09:04:25 03.07.2016
odpovědět 
 Re: Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus
No to je jednoduché, jelikož oba prsáky se hodně liší konstrukcí. Já osobně nesnáším osmičkovou konstrukci a moc jsem nepochopil, proč ocún přesta vyrábět výborný prsák variant a začal dělat to co singing rock přestal dělat :) ... osmičková konstrukce při visu škrtí a řeže do krku. Konstrukce se švy do tvaru T to nedělá. Jednoznačně lepší. Za mně rozhodně Aladin.
10:42:27 03.07.2016
odpovědět 
  Re: Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus
Variant jeste nekde doprodavaji a je levnejsi.
15:22:52 03.07.2016
odpovědět 
   Re: Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus
hm. někdy před zhruba třiadvaceti lety jsem si koupil v hudáči za stovku prsák značky tuším marmot jednoduché konstrukce, to jest vodorovnej řemen s oky a k tomu našité kšandičky, prosté, neseřizovatelný a na míru. naprostá spokojenost, žádná blbá přezka netlačí, nic se nechrouní, váží to asi deset deka. jediný problem je zub času. dělá to ještě někdo? jestli ne, proč? je mezi přítomnými diskutujícími majitel brašnářského stroje, který by mi to ušil (slibuji, že mu dám klidně potvrzení o tom že je to obojek pro psa aby se vyvinil z případných problémů)?
Lukas B.08:22:43 07.07.2016
odpovědět 
    Re: Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus
Všem díky za reakce,nakonec jsem pořídil ten Ocun, přesky jsou dole (pod paží), nic netlačí když člověk leze z batohem(narozdíl od toho varianta a adalina) a celkem pohodně se v něm sedí (zkoušeno v RP asi hodinu vis v prusíku).
 mag11:33:53 10.07.2016
odpovědět 
     Re: Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus
[vykulený oči] tos jako fakt hodinu vysel v rockpointu v kombinovanym úvazu?
Prozradim ti tajemství, většinu času při lezení tě bude táhnout směrem dolů, než nahoru, jak za sebou potáhneš špatně vedený lano
d.18:38:12 10.07.2016
odpovědět 
      Re: špatně vedený lano
Jak jsi to jako myslel s tím špatně vedeným lanem?
Jestli to teda nebyl nějaký skrytý vtip jež jsem nepochopil.
VencaŠ22:16:49 10.07.2016
odpovědět 
       Re: špatně vedený lano
když blbě vedeš lano/lana, tak tě za chvilku začne táhnout lano a prsák se ti za řezává do ramen/krku.
Můžeš mít zkřížený půlky, nedostatečně prodlužovat jištění, plus další drobnosti, který se ti na sčítají a po 50 metrech tě prsák uškrtí.
Takže řešit pohodlí ve visu je trochu zbytečný
d.23:37:54 10.07.2016
odpovědět 
        Re: špatně vedený lano
:-D njn jsem amatér, a na pohodlí mě celkem záleží ;-) a klidně si povisím apspoň potom nenadávám co za krám sem si zase koupil. A o těch 50m bych se i hádal ... minulý víkend v Raxu jsem vytahoval několik délek přes 50m a v pohodě ;-). Dokonce bych řekl že lepší přes záda že z holým zadkem když ti to úvazek stahuje ;-).
Tyhle anonymní sračky mě fakt berou :-D. Díky za pobavení.
 mag11:44:06 11.07.2016
odpovědět 
         Re: špatně vedený lano
Já se na to ptal, protože nedávno jsem si začal brát kombinovaný úvazek bez něhož na písku na prvním už nelezu a i při větším tření lana to není o nic nepříjemnější než se samotným sedákem. Vždycky jsem si myslel že prsák musí být strašná pruda když ho nikdo nenosí ale není to tak. Vůbec nevím že ho mám na sobě.
VencaŠ13:43:15 11.07.2016
odpovědět 
    Re: Prsák Ocún WeBee Chest vs SG Aladin Plus
Nebyla to spíš značka Manmat?
Při pohledu na jejich webovky je vidět. že úvazky na lezení už nedělají, ale na neoficiální ušití jednoduchého popruhového úvazku bych se tam zeptal.
Milan14:56:41 10.07.2016
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi