Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Cham 13.07.2016 Proč mohou závody v Chamonix komentovat pouze zaregistrovaní?
  Re: Cham 13.07.2016 Se podívej na výsledky, třeba ti to dojde :-)
Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Ahoj. Potreboval bych poradit. Jedna se o samojisteni při skalnim lezeni, myslim když si hodim lano zhora a sam nacvicuji nebo lezu cestu. Co je nyni na trhu nejlepší, nejpohodlnejsi a snad i stoprocentni, když vyloucim svou chybu a vadne lano atd. a to&n
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Petzl Basic a pojistit to buď prusíkem nebo ještě lépe k pojištění Petzl micro. Spojíš sedák a prsák
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Petzl Basic i Petzl microtraxion fungují na stejném principu - jsou zoubkové a "zakusují"
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Hele nechci tě na nic navádět ale celkem dost lidí včetně mě na to používá věc, která na to vůbec ne
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 každý jumar (Petzl basic je taky jen jumar ale bez držáku), jde to s grigri
rozhodně
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Já používám Petzl Microtraxion (se zakousnutím jsem nikdy problém neměl). Tibloc nebrat - hůř klouže
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 ano , ano zdvojit. dvě jistítka, dva fousy. jistítka bez ostrých zoubků...
      Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Já to teda nezdvojuju (asi chyba). Pezl doporučuje zdvojení, ale na jednom laně - důvod neznám (líp
        Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 dva je víc než jeden...
nebo též sicher is sicher. klouzání závisí na typu jistítka a na do
          Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Moc diky vsem za odpovedi...zatím jsem i zde něco dohledal a variant jsou snad miliony, tak fakt nev
        Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Petzl to má v různých návodech na samo jištění různě. Někde má dva prameny lana, někde pouze jeden.
          Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Jendo z Brna diky, domluvim se s Tebou.
            Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Tak já také přidám svůj způsob samojištění.
Používám jistítko Trango Cinch, které je
              Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Prolezeni solo na prvnim se pouziva upravene grigri, nebo existuje Soloist. Na youtube jde najit mno
              Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 špek má soloista
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Hele a co treba Locker od Singing rocku? uplne napohodu a bezpecny :-)
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 14.07.2016 uz jsem si zvyk na prusiky s krouzkem, dva prameny, dole bagl s vybitymi baterkami.
      Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 14.07.2016 Jak jsem tak na to koukal. Je poměrně rozdíl, zda člověk leze s lanem z vrchu nebo s lanem ze spodu.
Vtip dne nebo manipulace? 12.07.2016 Na ofiko FB Čhs je napsáno,:
"Martin Jech a Tomáš Binter ml. zůstali v kvalifikaci před hranicí postupu."
Počet startujících 80
Počet postupujících do semifinále 26
Jech 67
Binte
  Re: Vtip dne nebo manipulace? 12.07.2016 Je to pred hranici? Je. Kdyby tam bylo "tesne pred hranici", tak chapu, ale takhle to je i
    Re: Vtip dne nebo manipulace? 12.07.2016 No jsou to tak trochu ucelne hratky se slovy.. I posledni misto je pred hranici postupu ;). Slovo &q
      Re: Vtip dne nebo manipulace? 12.07.2016 Tak to je výkon. A budou si tu cestu platit ze svého? To je repre. Chce se mi zvracet.
        Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 A to že je někdo v reprezentaci znamená, že musí být 1.? To by na závody asi jezdil jen 1 člověk cel
          Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Jasně, skončit poslední může někdy každý. Někdy to nevyjde, člověk je nemocný, něco se přihodí. Čast
            Re: Vtip dne nebo manipulace? 18.07.2016 Můžeš být trochu konkrétní a naznačit kdo z nadějných a talentovaných nemá podporu?
              Re: Vtip dne nebo manipulace? 18.07.2016 Myslis podporu, ktera je slova "podpora" hodna? Jednoducha odpoved - nikdo.
          Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Nekdo musi byt 80., ale ti na 80. miste vetsinou maji kolegy ze stejne zeme o dost vys. Ale tu nejde
            Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Chápu, že je to OT, moje původní potřeba na to reagovat byla na blábol o výkonu k blití. Jinak když
              Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Proč hned rušit? To nikdo nechce? Ale co třeba zpřísnit podmínky? Co je to za repre, když nominační
                Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Dobré výsledky odměňovat a ty trvale špatné spíš pokutovat. Někdy to je spíš dělání ostudy než repre
                  Re: Vtip dne nebo manipulace? 18.07.2016 A vybrané pokuty dát Lucce Hrozový. Lezení na obtížnost nemá totiž perspektivu, mělo by se podporova
  Překlep 12.07.2016 AHoj, slovo "postupu" byl pouze překlep, samozřejmě mělo být správně "potupy".
    Re: Překlep 12.07.2016 :D
      Re: Překlep 15.07.2016 "...DALEKO před hranicí postupu" by bylo adekvátní - aspoň pro mne, když už se ta "hr
        Re: Překlep 17.07.2016 a nemělo by tam nakonec být "daleko ZA hranicí postupu"? nebo snad by tam (ne)mělo být vůb
          Re: Překlep 17.07.2016 No "daleko" tam ma byt urcite. Vzhledem ke slovu postup, ma byt "pred". Nemas bu
foto dne - moonwalk, Zillertall 12.07.2016 jak to vypadá s tím slavným boulderem? teď mě napadlo, jestli by to třeba nešlo dolepit... v krase je to běžná praxe... ty odloupnutý desky by šly krásně nalepit, ale rychle než to někdo rozebere....
  Re: foto dne - moonwalk, Zillertall 12.07.2016 Asi jsem něco přehlédl - jak se dá bouldr zničit ohněm?
    Re: foto dne - moonwalk, Zillertall 12.07.2016 no kdybys měl aspoň elementární znalosti fyziky, tak bys to zcela jistě věděl :)) teplotní roztažnos
  Re: foto dne - moonwalk, Zillertall 12.07.2016 Jo a třeba by to tam šlo nalepit trošku lehčeji než to bylo.
Lezení a ubytování Rakousko 11.07.2016 Ahoj, chtěl bych do Rakous tak na tři dny. Poradíte nějaké přístupné sportovky a případně ubytování ? Moc díky za tipy.
  Re: Lezení a ubytování Rakousko 12.07.2016 Byli jsme před asi třemi lety v Ennstalu. Sportovky kolem dokola a ubytování v příjemném apartmánu.<
  Re: Lezení a ubytování Rakousko 12.07.2016 Na kolik vyšlo to ubytko v penzionu?
My spali v kempu v Grossramingu (široko daleko jiný kem
aklimatizace Blanc 11.07.2016 Ahoj, jedu za 2 týdny na Blanc a chci se teď o víkendu aklimatizovat. Myslíte si, že je dostačující Grossglockner s tím, že 2 noci přespím na chatě Adlersruhe ve výšce 3454 m? Díky za informace.
  Re: aklimatizace Blanc 11.07.2016 Beries to velmi poctivo, drzim palce. Malo by ti to poct. Kazdy reaguje inak, u niekoho vydrzi akl
    Re: aklimatizace Blanc 11.07.2016 Malo by ti to pomôcť...
  Re: aklimatizace Blanc 11.07.2016 Pokud nemas zkusenosti s tim jak reagujes na vysku tak Adlersruhe je asi nejlepsi co muzes udelat...
  Re: aklimatizace Blanc 11.07.2016 Dve noci ve 3500 (a pres den jeste vys) je skoro az luxus. Zavidim, ze mate cas na takovehle vylety.
    Re: aklimatizace Blanc 12.07.2016 Díky za rady. Hold 2 studenti před nástupem do práce, co si chtějí trochu užít posledního většího vo
  Re: aklimatizace Blanc 12.07.2016 Určitě to pomůže. Ale lepší by bylo týden předem, 14 dní mezera už zase krvinky ubydou. Taky hned do
    Re: aklimatizace Blanc 12.07.2016 resp. nejlepší by bylo jet se aklimatizovat tenhle i příští víkend ;)
Znalec Rače 11.07.2016 Ahoj, je tu někdo, kdo zná dobře Skály na Rači? Byl jsem tam teď lízt (nemám průvodce) a zajímalo by mě, co za cesty jsem tam lezl. Mám ty cesty vyfocené a hledám někoho, kdo by mi dokázal říct, co je to za cesty. Vím aspoň přibližnou polohu sektorů.
  Re: lezení v okolí Západních Tater 11.07.2016 Malino Brdo nad Ruzomberkom. Ale zkusil bych spis nejakej slovenskej web
  Re: lezení v okolí Západních Tater 11.07.2016 Tupa Skala pri Vysnom Kubine je super.
  Re: lezení v okolí Západních Tater 11.07.2016 nevim, kde je dolný kubin, ale lezení u liptovskeho hradku jsou cca ty západní tatry - na netu maji
  Re: lezení v okolí Západních Tater 11.07.2016 Belá u Terchovej - většina cest přejištěna, dost nových cest. V kategorii do 5 tipuju cca 20 cest, s
Facebook 10.07.2016 Čau,
existuje nějaká komunitní FB skupina sdružující lezce z Prahy?
  Re: Facebook 10.07.2016 zkus nějakou zaplivanou hospodu s levnym pivem poblíž nějaké lezecké stěny
  Re: holywood - Levej Labak 10.07.2016 Napravo od Dómu, resp. od Strážce mýtiny.
1
...
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: