Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Cham 13.07.2016 Proč mohou závody v Chamonix komentovat pouze zaregistrovaní?
  Re: Cham 13.07.2016 Se podívej na výsledky, třeba ti to dojde :-)
Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Ahoj. Potreboval bych poradit. Jedna se o samojisteni při skalnim lezeni, myslim když si hodim lano zhora a sam nacvicuji nebo lezu cestu. Co je nyni na trhu nejlepší, nejpohodlnejsi a snad i stoprocentni, když vyloucim svou chybu a vadne lano atd. a to&n
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Petzl Basic a pojistit to buď prusíkem nebo ještě lépe k pojištění Petzl micro. Spojíš sedák a prsák
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Petzl Basic i Petzl microtraxion fungují na stejném principu - jsou zoubkové a "zakusují"
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Hele nechci tě na nic navádět ale celkem dost lidí včetně mě na to používá věc, která na to vůbec ne
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 každý jumar (Petzl basic je taky jen jumar ale bez držáku), jde to s grigri
rozhodně
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Já používám Petzl Microtraxion (se zakousnutím jsem nikdy problém neměl). Tibloc nebrat - hůř klouže
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 ano , ano zdvojit. dvě jistítka, dva fousy. jistítka bez ostrých zoubků...
      Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Já to teda nezdvojuju (asi chyba). Pezl doporučuje zdvojení, ale na jednom laně - důvod neznám (líp
        Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 dva je víc než jeden...
nebo též sicher is sicher. klouzání závisí na typu jistítka a na do
          Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Moc diky vsem za odpovedi...zatím jsem i zde něco dohledal a variant jsou snad miliony, tak fakt nev
        Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Petzl to má v různých návodech na samo jištění různě. Někde má dva prameny lana, někde pouze jeden.
          Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Jendo z Brna diky, domluvim se s Tebou.
            Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Tak já také přidám svůj způsob samojištění.
Používám jistítko Trango Cinch, které je
              Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Prolezeni solo na prvnim se pouziva upravene grigri, nebo existuje Soloist. Na youtube jde najit mno
              Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 špek má soloista
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Hele a co treba Locker od Singing rocku? uplne napohodu a bezpecny :-)
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 14.07.2016 uz jsem si zvyk na prusiky s krouzkem, dva prameny, dole bagl s vybitymi baterkami.
      Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 14.07.2016 Jak jsem tak na to koukal. Je poměrně rozdíl, zda člověk leze s lanem z vrchu nebo s lanem ze spodu.
Vtip dne nebo manipulace? 12.07.2016 Na ofiko FB Čhs je napsáno,:
"Martin Jech a Tomáš Binter ml. zůstali v kvalifikaci před hranicí postupu."
Počet startujících 80
Počet postupujících do semifinále 26
Jech 67
Binte
  Re: Vtip dne nebo manipulace? 12.07.2016 Je to pred hranici? Je. Kdyby tam bylo "tesne pred hranici", tak chapu, ale takhle to je i
    Re: Vtip dne nebo manipulace? 12.07.2016 No jsou to tak trochu ucelne hratky se slovy.. I posledni misto je pred hranici postupu ;). Slovo &q
      Re: Vtip dne nebo manipulace? 12.07.2016 Tak to je výkon. A budou si tu cestu platit ze svého? To je repre. Chce se mi zvracet.
        Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 A to že je někdo v reprezentaci znamená, že musí být 1.? To by na závody asi jezdil jen 1 člověk cel
          Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Jasně, skončit poslední může někdy každý. Někdy to nevyjde, člověk je nemocný, něco se přihodí. Čast
            Re: Vtip dne nebo manipulace? 18.07.2016 Můžeš být trochu konkrétní a naznačit kdo z nadějných a talentovaných nemá podporu?
              Re: Vtip dne nebo manipulace? 18.07.2016 Myslis podporu, ktera je slova "podpora" hodna? Jednoducha odpoved - nikdo.
          Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Nekdo musi byt 80., ale ti na 80. miste vetsinou maji kolegy ze stejne zeme o dost vys. Ale tu nejde
            Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Chápu, že je to OT, moje původní potřeba na to reagovat byla na blábol o výkonu k blití. Jinak když
              Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Proč hned rušit? To nikdo nechce? Ale co třeba zpřísnit podmínky? Co je to za repre, když nominační
                Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Dobré výsledky odměňovat a ty trvale špatné spíš pokutovat. Někdy to je spíš dělání ostudy než repre
                  Re: Vtip dne nebo manipulace? 18.07.2016 A vybrané pokuty dát Lucce Hrozový. Lezení na obtížnost nemá totiž perspektivu, mělo by se podporova
  Překlep 12.07.2016 AHoj, slovo "postupu" byl pouze překlep, samozřejmě mělo být správně "potupy".
    Re: Překlep 12.07.2016 :D
      Re: Překlep 15.07.2016 "...DALEKO před hranicí postupu" by bylo adekvátní - aspoň pro mne, když už se ta "hr
        Re: Překlep 17.07.2016 a nemělo by tam nakonec být "daleko ZA hranicí postupu"? nebo snad by tam (ne)mělo být vůb
          Re: Překlep 17.07.2016 No "daleko" tam ma byt urcite. Vzhledem ke slovu postup, ma byt "pred". Nemas bu
foto dne - moonwalk, Zillertall 12.07.2016 jak to vypadá s tím slavným boulderem? teď mě napadlo, jestli by to třeba nešlo dolepit... v krase je to běžná praxe... ty odloupnutý desky by šly krásně nalepit, ale rychle než to někdo rozebere....
  Re: foto dne - moonwalk, Zillertall 12.07.2016 Asi jsem něco přehlédl - jak se dá bouldr zničit ohněm?
    Re: foto dne - moonwalk, Zillertall 12.07.2016 no kdybys měl aspoň elementární znalosti fyziky, tak bys to zcela jistě věděl :)) teplotní roztažnos
  Re: foto dne - moonwalk, Zillertall 12.07.2016 Jo a třeba by to tam šlo nalepit trošku lehčeji než to bylo.
Lezení a ubytování Rakousko 11.07.2016 Ahoj, chtěl bych do Rakous tak na tři dny. Poradíte nějaké přístupné sportovky a případně ubytování ? Moc díky za tipy.
  Re: Lezení a ubytování Rakousko 12.07.2016 Byli jsme před asi třemi lety v Ennstalu. Sportovky kolem dokola a ubytování v příjemném apartmánu.<
  Re: Lezení a ubytování Rakousko 12.07.2016 Na kolik vyšlo to ubytko v penzionu?
My spali v kempu v Grossramingu (široko daleko jiný kem
aklimatizace Blanc 11.07.2016 Ahoj, jedu za 2 týdny na Blanc a chci se teď o víkendu aklimatizovat. Myslíte si, že je dostačující Grossglockner s tím, že 2 noci přespím na chatě Adlersruhe ve výšce 3454 m? Díky za informace.
  Re: aklimatizace Blanc 11.07.2016 Beries to velmi poctivo, drzim palce. Malo by ti to poct. Kazdy reaguje inak, u niekoho vydrzi akl
    Re: aklimatizace Blanc 11.07.2016 Malo by ti to pomôcť...
  Re: aklimatizace Blanc 11.07.2016 Pokud nemas zkusenosti s tim jak reagujes na vysku tak Adlersruhe je asi nejlepsi co muzes udelat...
  Re: aklimatizace Blanc 11.07.2016 Dve noci ve 3500 (a pres den jeste vys) je skoro az luxus. Zavidim, ze mate cas na takovehle vylety.
    Re: aklimatizace Blanc 12.07.2016 Díky za rady. Hold 2 studenti před nástupem do práce, co si chtějí trochu užít posledního většího vo
  Re: aklimatizace Blanc 12.07.2016 Určitě to pomůže. Ale lepší by bylo týden předem, 14 dní mezera už zase krvinky ubydou. Taky hned do
    Re: aklimatizace Blanc 12.07.2016 resp. nejlepší by bylo jet se aklimatizovat tenhle i příští víkend ;)
Znalec Rače 11.07.2016 Ahoj, je tu někdo, kdo zná dobře Skály na Rači? Byl jsem tam teď lízt (nemám průvodce) a zajímalo by mě, co za cesty jsem tam lezl. Mám ty cesty vyfocené a hledám někoho, kdo by mi dokázal říct, co je to za cesty. Vím aspoň přibližnou polohu sektorů.
  Re: lezení v okolí Západních Tater 11.07.2016 Malino Brdo nad Ruzomberkom. Ale zkusil bych spis nejakej slovenskej web
  Re: lezení v okolí Západních Tater 11.07.2016 Tupa Skala pri Vysnom Kubine je super.
  Re: lezení v okolí Západních Tater 11.07.2016 nevim, kde je dolný kubin, ale lezení u liptovskeho hradku jsou cca ty západní tatry - na netu maji
  Re: lezení v okolí Západních Tater 11.07.2016 Belá u Terchovej - většina cest přejištěna, dost nových cest. V kategorii do 5 tipuju cca 20 cest, s
Facebook 10.07.2016 Čau,
existuje nějaká komunitní FB skupina sdružující lezce z Prahy?
  Re: Facebook 10.07.2016 zkus nějakou zaplivanou hospodu s levnym pivem poblíž nějaké lezecké stěny
  Re: holywood - Levej Labak 10.07.2016 Napravo od Dómu, resp. od Strážce mýtiny.
1
...
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
...
2263
Vtip dne nebo manipulace? Na ofiko FB Čhs je napsáno,:
"Martin Jech a Tomáš Binter ml. zůstali v kvalifikaci před hranicí postupu."
Počet startujících 80
Počet postupujících do semifinále 26
Jech 67
Binter 75
Já bych bral, že zůstat před hranicí postupu jsou dvě, tři možná ještě pět míst. Ale ne 40 Jecha nebo 50 u Bintera.
09:44:21 12.07.2016odpovědět
  Re: Vtip dne nebo manipulace? Je to pred hranici? Je. Kdyby tam bylo "tesne pred hranici", tak chapu, ale takhle to je imho v poradku. Kazdopadne vykon k nicemu... Tom 10:12:17 12.07.2016odpovědět
    Re: Vtip dne nebo manipulace? No jsou to tak trochu ucelne hratky se slovy.. I posledni misto je pred hranici postupu ;). Slovo "hranice" ale navadi ctenare trochu jinam nez na dolni pricky vysledkove listiny. Bral bych jako klasickou CHS taskarici, kterych bylo a bude spoustu. a 10:21:32 12.07.2016odpovědět
      Re: Vtip dne nebo manipulace? Tak to je výkon. A budou si tu cestu platit ze svého? To je repre. Chce se mi zvracet. 11:33:59 12.07.2016odpovědět
        Re: Vtip dne nebo manipulace? A to že je někdo v reprezentaci znamená, že musí být 1.? To by na závody asi jezdil jen 1 člověk celkově... Když je jich 80, někdo musí být i 80. Marian 00:22:06 17.07.2016odpovědět
          Re: Vtip dne nebo manipulace? Jasně, skončit poslední může někdy každý. Někdy to nevyjde, člověk je nemocný, něco se přihodí. Často na posledních místech bývají třeba nováčci, kteří se pak postupně derou nahoru. Všem těmto to nikdo nezazlívá. Ale tady se řeší problém, že velká část naší repre má špatné výsledky dlouhodobě a že na závody jezdí nepřipravená jako na výlet, kdy tam zůstanou na skalách nebo se užijí s kamarády... Pokud by ČHS byl bohatý, ok. Ale v situaci, kdy se ve svazu řeší každá koruna a nejsou peníze ani na podporou těch opravdu dobrých a nadějných, je kritika zcela oprávněná. 09:40:41 17.07.2016odpovědět
            Re: Vtip dne nebo manipulace? Můžeš být trochu konkrétní a naznačit kdo z nadějných a talentovaných nemá podporu? N 09:27:18 18.07.2016odpovědět
              Re: Vtip dne nebo manipulace? Myslis podporu, ktera je slova "podpora" hodna? Jednoducha odpoved - nikdo. 11:01:20 18.07.2016odpovědět
          Re: Vtip dne nebo manipulace? Nekdo musi byt 80., ale ti na 80. miste vetsinou maji kolegy ze stejne zeme o dost vys. Ale tu nejde o umisteni, jak si jiste pochopil, ale o to jak vtipne to svaz prezentuje na svych stranach. Sam se za to asi stydi, proto se pak uchyluje k hratkam se slovy. 09:59:43 17.07.2016odpovědět
            Re: Vtip dne nebo manipulace? Chápu, že je to OT, moje původní potřeba na to reagovat byla na blábol o výkonu k blití. Jinak když už se o tom ale bavíme- když na to v této kategorii češi "dlouhodobě" nemají (být někde víc nahoře), tak se má repre zrušit? Pořád je to zřejmě to nejlepší, co máme... 16:01:41 17.07.2016odpovědět
              Re: Vtip dne nebo manipulace? Proč hned rušit? To nikdo nechce? Ale co třeba zpřísnit podmínky? Co je to za repre, když nominační kritéria jsou první 4 ve skupině a na nominační závody přijedou 3 lezci? A co je to za repre, když si lezci zařazení do repre neváží? Ono také není čeho si vážit, když je to jen za účast a na repre závody se jezdí ve stylu kamarádů "pojeď, je to kousek, bude prčka..."?
Takže proč nenastavit nominaci do repre výkonnostně, místo za odměnu, že na závody přijel alespoň někdo, a nenastvit podmínky takové, že by cokoliv spojené se závody bylo hrazeno minimálně od semifinále?
16:32:13 17.07.2016odpovědět
                Re: Vtip dne nebo manipulace? Dobré výsledky odměňovat a ty trvale špatné spíš pokutovat. Někdy to je spíš dělání ostudy než reprezentace... 20:34:35 17.07.2016odpovědět
                  Re: Vtip dne nebo manipulace? A vybrané pokuty dát Lucce Hrozový. Lezení na obtížnost nemá totiž perspektivu, mělo by se podporovat jenom mixový závodění. Prudič 09:57:37 18.07.2016odpovědět
  Překlep AHoj, slovo "postupu" byl pouze překlep, samozřejmě mělo být správně "potupy". 11:57:30 12.07.2016odpovědět
    Re: Překlep :D 14:06:30 12.07.2016odpovědět
      Re: Překlep "...DALEKO před hranicí postupu" by bylo adekvátní - aspoň pro mne, když už se ta "hranice" používá. Jirka 14:57:43 15.07.2016odpovědět
        Re: Překlep a nemělo by tam nakonec být "daleko ZA hranicí postupu"? nebo snad by tam (ne)mělo být vůbec nic :) king 11:38:10 17.07.2016odpovědět
          Re: Překlep No "daleko" tam ma byt urcite. Vzhledem ke slovu postup, ma byt "pred". Nemas bud nic nebo postup. K postupu se dostanes kdyz se z toho nic dostanes "za" urcitou mez. ;) Ale vzhledem k tomu, ze se jedna o nasi repre a Adam nesoutezi, vsichni to pochopi i s preslozkou "za" :). 12:01:42 17.07.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: