LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231369 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha
DDM Stříbro - Stříbro
Sportareál Klíny vnitřní stěna - Klíny 210

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point Liberec - Liberec 1
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Cham13.07.2016
Proč mohou závody v Chamonix komentovat pouze zaregistrovaní?
 Re: Cham13.07.2016
Se podívej na výsledky, třeba ti to dojde :-)

 Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Ahoj. Potreboval bych poradit. Jedna se o samojisteni při skalnim lezeni, myslim když si hodim lano zhora a sam nacvicuji nebo lezu cestu. Co je nyni na trhu nejlepší, nejpohodlnejsi a snad i stoprocentni, když vyloucim svou chybu a vadne lano atd. a to&n
 Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Petzl Basic a pojistit to buď prusíkem nebo ještě lépe k pojištění Petzl micro. Spojíš sedák a prsák
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Petzl Basic i Petzl microtraxion fungují na stejném principu - jsou zoubkové a "zakusují"
 Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Hele nechci tě na nic navádět ale celkem dost lidí včetně mě na to používá věc, která na to vůbec ne
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
Tibloc ? neblazni !
 Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
každý jumar (Petzl basic je taky jen jumar ale bez držáku), jde to s grigri

rozhodně
 Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Já používám Petzl Microtraxion (se zakousnutím jsem nikdy problém neměl). Tibloc nebrat - hůř klouže
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
ano , ano zdvojit. dvě jistítka, dva fousy. jistítka bez ostrých zoubků...
   Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Já to teda nezdvojuju (asi chyba). Pezl doporučuje zdvojení, ale na jednom laně - důvod neznám (líp
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
dva je víc než jeden...
nebo též sicher is sicher. klouzání závisí na typu jistítka a na do
     Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Moc diky vsem za odpovedi...zatím jsem i zde něco dohledal a variant jsou snad miliony, tak fakt nev
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
Petzl to má v různých návodech na samo jištění různě. Někde má dva prameny lana, někde pouze jeden.
     Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
Jendo z Brna diky, domluvim se s Tebou.
      Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
Tak já také přidám svůj způsob samojištění.

Používám jistítko Trango Cinch, které je
       Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
Prolezeni solo na prvnim se pouziva upravene grigri, nebo existuje Soloist. Na youtube jde najit mno
       Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
špek má soloista
 Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
Hele a co treba Locker od Singing rocku? uplne napohodu a bezpecny :-)
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.14.07.2016
uz jsem si zvyk na prusiky s krouzkem, dva prameny, dole bagl s vybitymi baterkami.
   Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.14.07.2016
Jak jsem tak na to koukal. Je poměrně rozdíl, zda člověk leze s lanem z vrchu nebo s lanem ze spodu.

 Vtip dne nebo manipulace?12.07.2016
Na ofiko FB Čhs je napsáno,:

"Martin Jech a Tomáš Binter ml. zůstali v kvalifikaci před hranicí postupu."


Počet startujících 80
Počet postupujících do semifinále 26

Jech 67
Binte
 Re: Vtip dne nebo manipulace?12.07.2016
Je to pred hranici? Je. Kdyby tam bylo "tesne pred hranici", tak chapu, ale takhle to je i
  Re: Vtip dne nebo manipulace?12.07.2016
No jsou to tak trochu ucelne hratky se slovy.. I posledni misto je pred hranici postupu ;). Slovo &q
   Re: Vtip dne nebo manipulace?12.07.2016
Tak to je výkon. A budou si tu cestu platit ze svého? To je repre. Chce se mi zvracet.
    Re: Vtip dne nebo manipulace?17.07.2016
A to že je někdo v reprezentaci znamená, že musí být 1.? To by na závody asi jezdil jen 1 člověk cel
     Re: Vtip dne nebo manipulace?17.07.2016
Jasně, skončit poslední může někdy každý. Někdy to nevyjde, člověk je nemocný, něco se přihodí. Čast
      Re: Vtip dne nebo manipulace?18.07.2016
Můžeš být trochu konkrétní a naznačit kdo z nadějných a talentovaných nemá podporu?
       Re: Vtip dne nebo manipulace?18.07.2016
Myslis podporu, ktera je slova "podpora" hodna? Jednoducha odpoved - nikdo.
     Re: Vtip dne nebo manipulace?17.07.2016
Nekdo musi byt 80., ale ti na 80. miste vetsinou maji kolegy ze stejne zeme o dost vys. Ale tu nejde
      Re: Vtip dne nebo manipulace?17.07.2016
Chápu, že je to OT, moje původní potřeba na to reagovat byla na blábol o výkonu k blití. Jinak když
       Re: Vtip dne nebo manipulace?17.07.2016
Proč hned rušit? To nikdo nechce? Ale co třeba zpřísnit podmínky? Co je to za repre, když nominační
        Re: Vtip dne nebo manipulace?17.07.2016
Dobré výsledky odměňovat a ty trvale špatné spíš pokutovat. Někdy to je spíš dělání ostudy než repre
         Re: Vtip dne nebo manipulace?18.07.2016
A vybrané pokuty dát Lucce Hrozový. Lezení na obtížnost nemá totiž perspektivu, mělo by se podporova
 Překlep12.07.2016
AHoj, slovo "postupu" byl pouze překlep, samozřejmě mělo být správně "potupy".
  Re: Překlep12.07.2016
:D
   Re: Překlep15.07.2016
"...DALEKO před hranicí postupu" by bylo adekvátní - aspoň pro mne, když už se ta "hr
    Re: Překlep17.07.2016
a nemělo by tam nakonec být "daleko ZA hranicí postupu"? nebo snad by tam (ne)mělo být vůb
     Re: Překlep17.07.2016
No "daleko" tam ma byt urcite. Vzhledem ke slovu postup, ma byt "pred". Nemas bu

 foto dne - moonwalk, Zillertall12.07.2016
jak to vypadá s tím slavným boulderem? teď mě napadlo, jestli by to třeba nešlo dolepit... v krase je to běžná praxe... ty odloupnutý desky by šly krásně nalepit, ale rychle než to někdo rozebere....
 Re: foto dne - moonwalk, Zillertall12.07.2016
Asi jsem něco přehlédl - jak se dá bouldr zničit ohněm?
  Re: foto dne - moonwalk, Zillertall12.07.2016
no kdybys měl aspoň elementární znalosti fyziky, tak bys to zcela jistě věděl :)) teplotní roztažnos
  Re: foto dne - moonwalk, Zillertall12.07.2016
Článek o tom je zde:
  Re: foto dne - moonwalk, Zillertall12.07.2016
To jsi asi prehlizel docela dost zakladniho vzdelani ;).
 Re: foto dne - moonwalk, Zillertall12.07.2016
Jo a třeba by to tam šlo nalepit trošku lehčeji než to bylo.

 Lezení a ubytování Rakousko11.07.2016
Ahoj, chtěl bych do Rakous tak na tři dny. Poradíte nějaké přístupné sportovky a případně ubytování ? Moc díky za tipy.
 Re: Lezení a ubytování Rakousko12.07.2016
Byli jsme před asi třemi lety v Ennstalu. Sportovky kolem dokola a ubytování v příjemném apartmánu.<
 Re: Lezení a ubytování Rakousko12.07.2016
Na kolik vyšlo to ubytko v penzionu?
My spali v kempu v Grossramingu (široko daleko jiný kem

 aklimatizace Blanc11.07.2016
Ahoj, jedu za 2 týdny na Blanc a chci se teď o víkendu aklimatizovat. Myslíte si, že je dostačující Grossglockner s tím, že 2 noci přespím na chatě Adlersruhe ve výšce 3454 m? Díky za informace.
 Re: aklimatizace Blanc11.07.2016
Beries to velmi poctivo, drzim palce. Malo by ti to poct. Kazdy reaguje inak, u niekoho vydrzi akl
  Re: aklimatizace Blanc11.07.2016
Malo by ti to pomôcť...
 Re: aklimatizace Blanc11.07.2016
Pokud nemas zkusenosti s tim jak reagujes na vysku tak Adlersruhe je asi nejlepsi co muzes udelat...
 Re: aklimatizace Blanc11.07.2016
Dve noci ve 3500 (a pres den jeste vys) je skoro az luxus. Zavidim, ze mate cas na takovehle vylety.
  Re: aklimatizace Blanc12.07.2016
Díky za rady. Hold 2 studenti před nástupem do práce, co si chtějí trochu užít posledního většího vo
 Re: aklimatizace Blanc12.07.2016
Určitě to pomůže. Ale lepší by bylo týden předem, 14 dní mezera už zase krvinky ubydou. Taky hned do
  Re: aklimatizace Blanc12.07.2016
resp. nejlepší by bylo jet se aklimatizovat tenhle i příští víkend ;)
   Re: aklimatizace Blanc12.07.2016
Předpověď, visí to tam i různě po lanovkách/ chatách:
 Re: aklimatizace Blanc12.07.2016
V oblasti Ortlera v južnom Tirolsku je niekoľko chát a bivakov až do výšky asi 3500 m. Napríklad med

 Znalec Rače11.07.2016
Ahoj, je tu někdo, kdo zná dobře Skály na Rači? Byl jsem tam teď lízt (nemám průvodce) a zajímalo by mě, co za cesty jsem tam lezl. Mám ty cesty vyfocené a hledám někoho, kdo by mi dokázal říct, co je to za cesty. Vím aspoň přibližnou polohu sektorů.
 Re: Znalec Rače11.07.2016
 lezení v okolí Západních Tater10.07.2016
Zdravim. Prosím o doporučení nějakého skalního lezení v okolí Dolného Kubína, tak do 30-50 km, obtížnost 4-7. Mimo Porúbku. Dík.
 Re: lezení v okolí Západních Tater11.07.2016
Malino Brdo nad Ruzomberkom. Ale zkusil bych spis nejakej slovenskej web
 Re: lezení v okolí Západních Tater11.07.2016
Tupa Skala pri Vysnom Kubine je super.
 Re: lezení v okolí Západních Tater11.07.2016
nevim, kde je dolný kubin, ale lezení u liptovskeho hradku jsou cca ty západní tatry - na netu maji
 Re: lezení v okolí Západních Tater11.07.2016
Belá u Terchovej - většina cest přejištěna, dost nových cest. V kategorii do 5 tipuju cca 20 cest, s
 Re: lezení v okolí Západních Tater12.07.2016
Díky všem.

 Facebook10.07.2016
Čau,
existuje nějaká komunitní FB skupina sdružující lezce z Prahy?
 Re: Facebook10.07.2016
zkus nějakou zaplivanou hospodu s levnym pivem poblíž nějaké lezecké stěny

 holywood - Levej Labak09.07.2016
ahoj, nevite nekdo prosim, kde na Levym je masiv Holywood? diky!
 Re: holywood - Levej Labak10.07.2016
Napravo od Dómu, resp. od Strážce mýtiny.

1   ...   279   280   281   282   283   284   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Vtip dne nebo manipulace?
Na ofiko FB Čhs je napsáno,:

"Martin Jech a Tomáš Binter ml. zůstali v kvalifikaci před hranicí postupu."


Počet startujících 80
Počet postupujících do semifinále 26

Jech 67
Binter 75

Já bych bral, že zůstat před hranicí postupu jsou dvě, tři možná ještě pět míst. Ale ne 40 Jecha nebo 50 u Bintera.
09:44:21 12.07.2016
odpovědět 
 Re: Vtip dne nebo manipulace?
Je to pred hranici? Je. Kdyby tam bylo "tesne pred hranici", tak chapu, ale takhle to je imho v poradku. Kazdopadne vykon k nicemu...
Tom10:12:17 12.07.2016
odpovědět 
  Re: Vtip dne nebo manipulace?
No jsou to tak trochu ucelne hratky se slovy.. I posledni misto je pred hranici postupu ;). Slovo "hranice" ale navadi ctenare trochu jinam nez na dolni pricky vysledkove listiny. Bral bych jako klasickou CHS taskarici, kterych bylo a bude spoustu.
a10:21:32 12.07.2016
odpovědět 
   Re: Vtip dne nebo manipulace?
Tak to je výkon. A budou si tu cestu platit ze svého? To je repre. Chce se mi zvracet.
11:33:59 12.07.2016
odpovědět 
    Re: Vtip dne nebo manipulace?
A to že je někdo v reprezentaci znamená, že musí být 1.? To by na závody asi jezdil jen 1 člověk celkově... Když je jich 80, někdo musí být i 80.
Marian00:22:06 17.07.2016
odpovědět 
     Re: Vtip dne nebo manipulace?
Jasně, skončit poslední může někdy každý. Někdy to nevyjde, člověk je nemocný, něco se přihodí. Často na posledních místech bývají třeba nováčci, kteří se pak postupně derou nahoru. Všem těmto to nikdo nezazlívá. Ale tady se řeší problém, že velká část naší repre má špatné výsledky dlouhodobě a že na závody jezdí nepřipravená jako na výlet, kdy tam zůstanou na skalách nebo se užijí s kamarády... Pokud by ČHS byl bohatý, ok. Ale v situaci, kdy se ve svazu řeší každá koruna a nejsou peníze ani na podporou těch opravdu dobrých a nadějných, je kritika zcela oprávněná.
09:40:41 17.07.2016
odpovědět 
      Re: Vtip dne nebo manipulace?
Můžeš být trochu konkrétní a naznačit kdo z nadějných a talentovaných nemá podporu?
N09:27:18 18.07.2016
odpovědět 
       Re: Vtip dne nebo manipulace?
Myslis podporu, ktera je slova "podpora" hodna? Jednoducha odpoved - nikdo.
11:01:20 18.07.2016
odpovědět 
     Re: Vtip dne nebo manipulace?
Nekdo musi byt 80., ale ti na 80. miste vetsinou maji kolegy ze stejne zeme o dost vys. Ale tu nejde o umisteni, jak si jiste pochopil, ale o to jak vtipne to svaz prezentuje na svych stranach. Sam se za to asi stydi, proto se pak uchyluje k hratkam se slovy.
09:59:43 17.07.2016
odpovědět 
      Re: Vtip dne nebo manipulace?
Chápu, že je to OT, moje původní potřeba na to reagovat byla na blábol o výkonu k blití. Jinak když už se o tom ale bavíme- když na to v této kategorii češi "dlouhodobě" nemají (být někde víc nahoře), tak se má repre zrušit? Pořád je to zřejmě to nejlepší, co máme...
16:01:41 17.07.2016
odpovědět 
       Re: Vtip dne nebo manipulace?
Proč hned rušit? To nikdo nechce? Ale co třeba zpřísnit podmínky? Co je to za repre, když nominační kritéria jsou první 4 ve skupině a na nominační závody přijedou 3 lezci? A co je to za repre, když si lezci zařazení do repre neváží? Ono také není čeho si vážit, když je to jen za účast a na repre závody se jezdí ve stylu kamarádů "pojeď, je to kousek, bude prčka..."?

Takže proč nenastavit nominaci do repre výkonnostně, místo za odměnu, že na závody přijel alespoň někdo, a nenastvit podmínky takové, že by cokoliv spojené se závody bylo hrazeno minimálně od semifinále?

16:32:13 17.07.2016
odpovědět 
        Re: Vtip dne nebo manipulace?
Dobré výsledky odměňovat a ty trvale špatné spíš pokutovat. Někdy to je spíš dělání ostudy než reprezentace...
20:34:35 17.07.2016
odpovědět 
         Re: Vtip dne nebo manipulace?
A vybrané pokuty dát Lucce Hrozový. Lezení na obtížnost nemá totiž perspektivu, mělo by se podporovat jenom mixový závodění.
Prudič09:57:37 18.07.2016
odpovědět 
 Překlep
AHoj, slovo "postupu" byl pouze překlep, samozřejmě mělo být správně "potupy".
11:57:30 12.07.2016
odpovědět 
  Re: Překlep
:D
14:06:30 12.07.2016
odpovědět 
   Re: Překlep
"...DALEKO před hranicí postupu" by bylo adekvátní - aspoň pro mne, když už se ta "hranice" používá.
Jirka14:57:43 15.07.2016
odpovědět 
    Re: Překlep
a nemělo by tam nakonec být "daleko ZA hranicí postupu"? nebo snad by tam (ne)mělo být vůbec nic :)
king11:38:10 17.07.2016
odpovědět 
     Re: Překlep
No "daleko" tam ma byt urcite. Vzhledem ke slovu postup, ma byt "pred". Nemas bud nic nebo postup. K postupu se dostanes kdyz se z toho nic dostanes "za" urcitou mez. ;) Ale vzhledem k tomu, ze se jedna o nasi repre a Adam nesoutezi, vsichni to pochopi i s preslozkou "za" :).
12:01:42 17.07.2016
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi