LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec
Žlutá Kobra - Plzeň
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 průvodce Zillertal15.07.2016
Ahoj, doporučte prosím průvodce na Zillertal - sportovky a případně bld. A když by se dal koupit v CZ.. Zde na lezci jsem ho nenašel.. Díky
 Re: průvodce Zillertal15.07.2016
Tenhle je asi nejlepší a za 2 dny ho máš z Německa doma:

  Re: průvodce Zillertal15.07.2016
Nevím proč z německa:

   Re: průvodce Zillertal15.07.2016
Děkuji :)
    Camp Zillertal15.07.2016
ještě prosím doporučení na pěkný a cenově únosný camp. Díky :)
     Re: Camp Zillertal15.07.2016
Tam je asi jen jeden camp a to v Mayrhofenu. Mimo zimni sezonu lze take za docela rozumny peniz (13
      Re: Camp Zillertal20.07.2016
Camping Hofer-Dorf v Zell am Ziller i s krytým bazénem.
     Re: Camp Zillertal20.07.2016
Kemp v Mayrhofenu rozhodně není pro stanování útulný a je celkem drahý, přes 30 eur (34?) na den pro
      Re: Camp Zillertal21.07.2016
No pokud je 30,-EUR/noc pro rodinu s perfektním zázemím a s bazenem v Rakousku moc tak to je potom t
       Re: Camp Zillertal21.07.2016
Souhlasim s Klarou, ze kemp rozhodne neni privetivy pro lidi se stanem. Vicemene je obyvan duchodci
        Re: Camp Zillertal22.07.2016
Tak to asi mluvíme o jiném kempu já byl v Hofer-Dorf v Zell am Ziller (jak jsem zmínil) a tam nás by
         Re: Camp Zillertal22.07.2016
Díval jsem se na ten kemp v Mayerhofenu a musím uznat že to asi není ono, ten v Zell je mnohem menší
     Re: Camp Zillertal21.07.2016
V zimě jsem byl ubytován tady a spokojenost, přes léto jsou ceny do 20E, což je prakticky to samý, c

 víkend15.07.2016
zdarec, jak myslíte že půjde lézt tenhle víkend na Tisé? skalní oblasti jsou zatím červené, ale předpověď nevypadá špatně

 kras přejštění14.07.2016
ahoj
mam dotazm jestli někdo neví, kdo financuje/financoval přejištění m.krasu. a jestli kdyžtak není nějaky fond/učet na finanční pomoc( na nove slanaky a pod...)
diky, martin
 Re: kras přejštění14.07.2016
Ahoj,
je to různé co se měnilo 1993-95 tak jsme si to financovali sami, pak měl Pawel něco od
  Re: kras přejštění14.07.2016
Karabiny v Krase jsou super, ale trochu mě překvapuje, že to musíš dotovat ze svého. Takové věci by
   Re: kras přejštění14.07.2016
diky za info...tak sem si rikal, ze nejake slanaky uz jsou dost projete, tak jak by se dalo prispet
    Re: kras přejštění14.07.2016
Průběžně je měním, aspoň ty o kterých vím, ale mohou být i nějaké o kterých nevím.
    Re: kras přejštění14.07.2016
Nikdo nic nemusí dnes financovat ze svého. Máte člena CVK, tedy předsedu místní OVK a ten zajistí a
     Re: kras přejštění15.07.2016
Fakt? Karabiny do slaňáků jsou dotované? Jestli jo, tak prosím o link. Našel jsem tohle z roku 2014
      Re: kras přejštění15.07.2016
Ahoj Papouši, zatím nejsou pokud vím, v úvahu by to samozřejmě přicházelo a bude záležet na možnoste
      Re: kras přejštění15.07.2016
Ca Papousi. To ze to neni dotovane neznamena, ze po intervenci predsedy OVK nemuze v budoucnu byt. O
    Re: kras přejštění14.07.2016
Zásluhy Vlka nijak nezpochybňuji, jen by bylo dobré znát současnou situaci.
     Re: kras přejštění15.07.2016
Azbeste, já s tím začal v Krase někdy před deseti lety, když jsem přemýšlel o tom, že je potřeba zej
      Re: kras přejštění15.07.2016
Azbeste když poučuješ měl by si situaci v terénu nejprve pořádně znát především sám, sou oblasti kte
       Re: kras přejštění15.07.2016
Tak pokud je situace v Krase zcela odlisna od situace u nas na zapade Cech, tak se Ti, rypale, co ne
        Re: kras přejštění15.07.2016
nejsem z moravy...
         Re: kras přejštění15.07.2016
nepíšu detaily, jen že 1) nemám důvod něják hanit svaz 2) se mě to tady nechce rozpitvávat 3) si pro
          Re: kras přejštění15.07.2016
Predseda OVK bere do krasu jisteni od svazu. Ma tedy moznost navrhnout a prosadit i dotovane karabin
           Re: kras přejštění15.07.2016
Ale jo, ohledně krasu jestli je dost erárních karáblí máš asi pravdu. Mě se malinko dotknul ten unif
            Re: kras přejštění15.07.2016
Mě hlavně nakrkávaj komentáře typu : To by měl dělat svaz, jak to, že musí někdo něco platit sám? A
             Re: kras přejštění15.07.2016
Protože je to asi reakce na můj koment, tak ještě zareaguji. Jestli to teda dobře chápu, tak dřív V
              Re: kras přejštění15.07.2016
Hřebíček na hlavičku paňáčku. Ale jseš ještě mladej :)
               Re: kras přejštění16.07.2016
Dík za lichotku, nicméně sem asi starší než ty,tak je divne nazývat mě mladíku.
                Re: kras přejštění19.07.2016
:D ...ale ako kompliment dobré :)
              Re: kras přejštění16.07.2016
Jasně Došlíku, jak píše Azbest, dnes už je jiná situace, akorát si člověk musí přesně promyslet co v
               Re: kras přejštění16.07.2016
Ale potřebujem. Ten první v Indii by bylo dobré už vyměnit :)
             Re: kras přejštění16.07.2016
Podle me sis to do tej podoby prekroutil sam. ten clovek se jen zeptal komu prispet na novou karabli
              Re: kras přejštění18.07.2016
To je mi konstrukce.
Uvedom si, ze to tady cte mrte lidi a mam proste potrebu nepravdy a pol
               Re: kras přejštění19.07.2016
mno spíš to znělo jako že obhajuješ CVK na úkor svazu... CVK není politický orgán, ale odborný, není
       Re: kras přejštění15.07.2016
To by mi teda celkem zajímalo, které oblasti nespadají pod OVK :-D
        Re: kras přejštění15.07.2016
Jestli tě to zajímá, tak hledej... existují...
         Re: kras přejštění15.07.2016
Mně to zajímá taky, ty oblasti. Co se týče materiálu od ČHS ta si myslím, že každé OVK dostalo to co
          Re: kras přejštění16.07.2016
No tak taky hledej :-)
        Re: kras přejštění17.07.2016
Vím o jedný hojně navštěvovaný soukromý oblasti, která nespadá pod žádnou OVK. Je to proto, že tam s
         Re: kras přejštění19.07.2016
A kde to je?
      Re: kras přejštění15.07.2016
Jasna vec. Vzdyt vim, pane jakej jsi blazen :-). Mej se.

 lezecky krouzek pro deti Praha13.07.2016
Ahoj, nedoporuci mi tady nekdo krouzek pro dite(9 let-leze obtiznost 6-7).lezl aaktivne v Plzni,ale stehujeme se do Prahy, tak hledam alternativu. Jsme z Prahy 5. Celkem se mi zda,ze je moznosti vic, tak si nejsem jista...dekuu za pripadne navrhy:-) zz31@
 Re: lezecky krouzek pro deti Praha14.07.2016
Je to tak, možností je mnoho. Řekla bych, skoro až moc, kvalita různá. Co třeba dítko vzít na různé
  Re: lezecky krouzek pro deti Praha14.07.2016
No tak úplně to není. V první řadě by si tazatelka měla ujasnit, co od lezení chce. Pokud hledá leze
   Re: lezecky krouzek pro deti Praha14.07.2016
Ještě doplním orientační klíč pro výběr :-) Pokud se jedná o variantu první, stačí zajít na nejbliž

 nove lucifery13.07.2016
Čaute, nevíte v čem jsou jiné nové mačky Lucifer od SR? Mě přijde jen že je odlehčili. Nebo se pletu a je to něco zásadního?
 Re: nove lucifery13.07.2016
Nastaveni delky maček.
 Re: nove lucifery15.07.2016
Vylepšené hroty, u techové verze už "nepadá" přední hrazdička a hlavně spojovací plech je
  Re: nove lucifery11.12.2016
a jsou ty hroty záměnný? (starý-nový)

 Cham13.07.2016
Proč mohou závody v Chamonix komentovat pouze zaregistrovaní?
 Re: Cham13.07.2016
Se podívej na výsledky, třeba ti to dojde :-)

 Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Ahoj. Potreboval bych poradit. Jedna se o samojisteni při skalnim lezeni, myslim když si hodim lano zhora a sam nacvicuji nebo lezu cestu. Co je nyni na trhu nejlepší, nejpohodlnejsi a snad i stoprocentni, když vyloucim svou chybu a vadne lano atd. a to&n
 Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Petzl Basic a pojistit to buď prusíkem nebo ještě lépe k pojištění Petzl micro. Spojíš sedák a prsák
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Petzl Basic i Petzl microtraxion fungují na stejném principu - jsou zoubkové a "zakusují"
 Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Hele nechci tě na nic navádět ale celkem dost lidí včetně mě na to používá věc, která na to vůbec ne
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
Tibloc ? neblazni !
 Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
každý jumar (Petzl basic je taky jen jumar ale bez držáku), jde to s grigri

rozhodně
 Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Já používám Petzl Microtraxion (se zakousnutím jsem nikdy problém neměl). Tibloc nebrat - hůř klouže
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
ano , ano zdvojit. dvě jistítka, dva fousy. jistítka bez ostrých zoubků...
   Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Já to teda nezdvojuju (asi chyba). Pezl doporučuje zdvojení, ale na jednom laně - důvod neznám (líp
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
dva je víc než jeden...
nebo též sicher is sicher. klouzání závisí na typu jistítka a na do
     Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.12.07.2016
Moc diky vsem za odpovedi...zatím jsem i zde něco dohledal a variant jsou snad miliony, tak fakt nev
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
Petzl to má v různých návodech na samo jištění různě. Někde má dva prameny lana, někde pouze jeden.
     Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
Jendo z Brna diky, domluvim se s Tebou.
      Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
Tak já také přidám svůj způsob samojištění.

Používám jistítko Trango Cinch, které je
       Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
Prolezeni solo na prvnim se pouziva upravene grigri, nebo existuje Soloist. Na youtube jde najit mno
       Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
špek má soloista
 Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.13.07.2016
Hele a co treba Locker od Singing rocku? uplne napohodu a bezpecny :-)
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.14.07.2016
uz jsem si zvyk na prusiky s krouzkem, dva prameny, dole bagl s vybitymi baterkami.
   Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora.14.07.2016
Jak jsem tak na to koukal. Je poměrně rozdíl, zda člověk leze s lanem z vrchu nebo s lanem ze spodu.

 Vtip dne nebo manipulace?12.07.2016
Na ofiko FB Čhs je napsáno,:

"Martin Jech a Tomáš Binter ml. zůstali v kvalifikaci před hranicí postupu."


Počet startujících 80
Počet postupujících do semifinále 26

Jech 67
Binte
 Re: Vtip dne nebo manipulace?12.07.2016
Je to pred hranici? Je. Kdyby tam bylo "tesne pred hranici", tak chapu, ale takhle to je i
  Re: Vtip dne nebo manipulace?12.07.2016
No jsou to tak trochu ucelne hratky se slovy.. I posledni misto je pred hranici postupu ;). Slovo &q
   Re: Vtip dne nebo manipulace?12.07.2016
Tak to je výkon. A budou si tu cestu platit ze svého? To je repre. Chce se mi zvracet.
    Re: Vtip dne nebo manipulace?17.07.2016
A to že je někdo v reprezentaci znamená, že musí být 1.? To by na závody asi jezdil jen 1 člověk cel
     Re: Vtip dne nebo manipulace?17.07.2016
Jasně, skončit poslední může někdy každý. Někdy to nevyjde, člověk je nemocný, něco se přihodí. Čast
      Re: Vtip dne nebo manipulace?18.07.2016
Můžeš být trochu konkrétní a naznačit kdo z nadějných a talentovaných nemá podporu?
       Re: Vtip dne nebo manipulace?18.07.2016
Myslis podporu, ktera je slova "podpora" hodna? Jednoducha odpoved - nikdo.
     Re: Vtip dne nebo manipulace?17.07.2016
Nekdo musi byt 80., ale ti na 80. miste vetsinou maji kolegy ze stejne zeme o dost vys. Ale tu nejde
      Re: Vtip dne nebo manipulace?17.07.2016
Chápu, že je to OT, moje původní potřeba na to reagovat byla na blábol o výkonu k blití. Jinak když
       Re: Vtip dne nebo manipulace?17.07.2016
Proč hned rušit? To nikdo nechce? Ale co třeba zpřísnit podmínky? Co je to za repre, když nominační
        Re: Vtip dne nebo manipulace?17.07.2016
Dobré výsledky odměňovat a ty trvale špatné spíš pokutovat. Někdy to je spíš dělání ostudy než repre
         Re: Vtip dne nebo manipulace?18.07.2016
A vybrané pokuty dát Lucce Hrozový. Lezení na obtížnost nemá totiž perspektivu, mělo by se podporova
 Překlep12.07.2016
AHoj, slovo "postupu" byl pouze překlep, samozřejmě mělo být správně "potupy".
  Re: Překlep12.07.2016
:D
   Re: Překlep15.07.2016
"...DALEKO před hranicí postupu" by bylo adekvátní - aspoň pro mne, když už se ta "hr
    Re: Překlep17.07.2016
a nemělo by tam nakonec být "daleko ZA hranicí postupu"? nebo snad by tam (ne)mělo být vůb
     Re: Překlep17.07.2016
No "daleko" tam ma byt urcite. Vzhledem ke slovu postup, ma byt "pred". Nemas bu

 foto dne - moonwalk, Zillertall12.07.2016
jak to vypadá s tím slavným boulderem? teď mě napadlo, jestli by to třeba nešlo dolepit... v krase je to běžná praxe... ty odloupnutý desky by šly krásně nalepit, ale rychle než to někdo rozebere....
 Re: foto dne - moonwalk, Zillertall12.07.2016
Asi jsem něco přehlédl - jak se dá bouldr zničit ohněm?
  Re: foto dne - moonwalk, Zillertall12.07.2016
no kdybys měl aspoň elementární znalosti fyziky, tak bys to zcela jistě věděl :)) teplotní roztažnos
  Re: foto dne - moonwalk, Zillertall12.07.2016
Článek o tom je zde:
  Re: foto dne - moonwalk, Zillertall12.07.2016
To jsi asi prehlizel docela dost zakladniho vzdelani ;).
 Re: foto dne - moonwalk, Zillertall12.07.2016
Jo a třeba by to tam šlo nalepit trošku lehčeji než to bylo.

 Lezení a ubytování Rakousko11.07.2016
Ahoj, chtěl bych do Rakous tak na tři dny. Poradíte nějaké přístupné sportovky a případně ubytování ? Moc díky za tipy.
 Re: Lezení a ubytování Rakousko12.07.2016
Byli jsme před asi třemi lety v Ennstalu. Sportovky kolem dokola a ubytování v příjemném apartmánu.<
 Re: Lezení a ubytování Rakousko12.07.2016
Na kolik vyšlo to ubytko v penzionu?
My spali v kempu v Grossramingu (široko daleko jiný kem

1   ...   278   279   280   281   282   283   284   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 kras přejštění
ahoj
mam dotazm jestli někdo neví, kdo financuje/financoval přejištění m.krasu. a jestli kdyžtak není nějaky fond/učet na finanční pomoc( na nove slanaky a pod...)
diky, martin
martin11:48:57 14.07.2016
odpovědět 
 Re: kras přejštění
Ahoj,
je to různé co se měnilo 1993-95 tak jsme si to financovali sami, pak měl Pawel něco od Horosvazu, od roku 1996 do roku 2005 jsem to financoval hodně já, protože jsem nejvíce po Krase měnil, Vaňousy dělali svého času Máca a spol., jištění měli asi od Raveltiku, od roku 2006, kdy jsem v OVK tak na přejištění bereme materiál od svazu přes CVK, něco přispěli i soukromí sponzoři, jako např. Hudy.
Co se týče slaňovacích karabin,kterých je po krase několik stovek, tak mají jediného sponzora a tím jsem já, takže občas na skále brblu, když je někdo zbytečně na rybu projíždí, místo toho aby si tam dal vlastní karabinu, aby déle vydržely:-).
Vlk14:41:36 14.07.2016
odpovědět 
  Re: kras přejštění
Karabiny v Krase jsou super, ale trochu mě překvapuje, že to musíš dotovat ze svého. Takové věci by svaz snad mohl zasponzorovat, vždyť od toho ho máme.
Došlík15:02:55 14.07.2016
odpovědět 
   Re: kras přejštění
diky za info...tak sem si rikal, ze nejake slanaky uz jsou dost projete, tak jak by se dalo prispet trochou do mlyna a vymanit je( ci jestli uz neni nejaky financni zdroj kam prispet)...
diyk za odpoved. pokud bude moznost nekam dat nejakou kacku, rad prispeju
martin16:09:10 14.07.2016
odpovědět 
    Re: kras přejštění
Průběžně je měním, aspoň ty o kterých vím, ale mohou být i nějaké o kterých nevím.
Vlk16:34:23 14.07.2016
odpovědět 
    Re: kras přejštění
Nikdo nic nemusí dnes financovat ze svého. Máte člena CVK, tedy předsedu místní OVK a ten zajistí a dodá vše, nač si jen vzpomenete. Nikdo nic nemusí dotovat ze svého !!!
Azbest20:23:01 14.07.2016
odpovědět 
     Re: kras přejštění
Fakt? Karabiny do slaňáků jsou dotované? Jestli jo, tak prosím o link. Našel jsem tohle z roku 2014 - http://goo.gl/SHNxgb - a slovo karabina tam nevidim. Kdysi jsem se členů VV na jejich výjezdním zasedání v Ostrově ptal, jestli nejsou úvahy směrem k dotování ke kompletním slaňovacím zařízením - belay station (2 bh, řetěz, slaňovací karabina), ev. jen dotování karabin do slaňáků - a koukali na mě jak na blba...
Papouš12:08:02 15.07.2016
odpovědět 
      Re: kras přejštění
Ahoj Papouši, zatím nejsou pokud vím, v úvahu by to samozřejmě přicházelo a bude záležet na možnostech rozpočtu, který bude k dispozici. Hlavně to znamená si vše dobře v oblastech promyslet a přijít s tím na CVK, protože ihned to všude nepůjde, jelikož odhadem při počtu více než 70.tisíc cest ve všech oblastech může jít dle typu karabiny o cenu někde mezi 3,5 až 10,5 mil korun jen za ně.Já to dnes řeším v každé oblasti individuálně a to podle toho jak často se ty cesty lezou a kde jsou. Takže někde používám slaňovací karabiny a někde slaňovací kroužky (v těch se musíš převázat), které svaz dodává už nějaký rok.Třeba ve štandech používám jedině kroužky. Pak jsou různé druhy karabin a zde se zase musí zvážit, jak často se cesty lezou, často lezená cesta vyžaduje jinou karabinu než méně lezená (jinak řečeno do často lezené dám raději Raumera či FIXE a do méně často lezené stačí Singáč - rozdíl je samozřejmě potom v ceně) - jde o tvar a sílu materiálu, jak se karabina odírá...
Vlk12:31:44 15.07.2016
odpovědět 
      Re: kras přejštění
Ca Papousi. To ze to neni dotovane neznamena, ze po intervenci predsedy OVK nemuze v budoucnu byt. OVK ma moznost vznaset navrhy na vhodne typy jisteni, atp. Nejde proste o to, ze by na to nebyly v rozumne mire penize.
13:09:17 15.07.2016
odpovědět 
    Re: kras přejštění
Zásluhy Vlka nijak nezpochybňuji, jen by bylo dobré znát současnou situaci.
Azbest20:25:35 14.07.2016
odpovědět 
     Re: kras přejštění
Azbeste, já s tím začal v Krase někdy před deseti lety, když jsem přemýšlel o tom, že je potřeba zejména v jarních měsících, kdy je na některých skalách přetlak, více zprůchodnit hodně lezené cesty. V tu dobu situace ve svazu byla jiná a o tomto nešlo ani uvažovat a protože jsem v něčem občas trošku megaloman a když vezmu pár stovek kusů, sice za pěkných pár desítek tisíc, tak mě ve finále jeden kus vyjde relativně příznivě no a z těch zásob mi už zbývá posledních snad třicet kousků, takže vydržely dlouho:-). Dnes u je to o tom u nás vyměňovat ty použité, když to hodím od oka tak do 50 ks ročně a mělo by to být v pohodě, akorát to bude o tom předložit to za nás na CVK a buď to vyjde, nebo si zase poradím jinak:-).
Vlk12:40:53 15.07.2016
odpovědět 
      Re: kras přejštění
Azbeste když poučuješ měl by si situaci v terénu nejprve pořádně znát především sám, sou oblasti které pod ovk nespadají a asi nikdy nebudou, přitom mají obrovskou návštěvnost i karabiny ve štandech mnoho let a čhs to obměnování matroše financuje z celkové částky velice okrajově... Tvůj komentář aniž bych tě znal ukazuje spíše na slabší rozhled po české kotlině :-P podstatným zdrojem pro udržbu a rozvoj takovýchto oblastí jak v čechách tak i v cizině bývají drobní přispěvovatelé, přesně jako se zde jeden nabízel za což mu patří dík, tak nekal vodu :-P
rýpal13:11:23 15.07.2016
odpovědět 
       Re: kras přejštění
Tak pokud je situace v Krase zcela odlisna od situace u nas na zapade Cech, tak se Ti, rypale, co nejsrdecneji omlouvam za toto politovanihodne nedorozumeni, ktere... ;-)
Azbest13:18:04 15.07.2016
odpovědět 
        Re: kras přejštění
nejsem z moravy...
rýpal13:36:47 15.07.2016
odpovědět 
         Re: kras přejštění
nepíšu detaily, jen že 1) nemám důvod něják hanit svaz 2) se mě to tady nechce rozpitvávat 3) si prostě neměl pravdu...
rýpal13:41:40 15.07.2016
odpovědět 
          Re: kras přejštění
Predseda OVK bere do krasu jisteni od svazu. Ma tedy moznost navrhnout a prosadit i dotovane karabiny. Nevim v cem jsem nemel pravdu ;-).
Cele to z me strany byla reakce na komentar, jak to ze to musi dotovat ze sveho. Papa.
Azbest14:05:36 15.07.2016
odpovědět 
           Re: kras přejštění
Ale jo, ohledně krasu jestli je dost erárních karáblí máš asi pravdu. Mě se malinko dotknul ten unifikovaný postup, který nemusí všude fungovat a poznámka kterou sem si vyložil jako že odmítáš drobného dárce. Přitom to může být funkční a zajímavá část financování... Stejně je všecko hlavně o lokálních nadšencích a holt někde je ta spolupráce se svazem těsnější a jinde volnější z všemožně různých důvodů. Ale nechci nic kritizovat, že poslední roky z povzdálí sleduju pomalé změny k lepšímu...
rýpal14:43:26 15.07.2016
odpovědět 
            Re: kras přejštění
Mě hlavně nakrkávaj komentáře typu : To by měl dělat svaz, jak to, že musí někdo něco platit sám? A připojí hlášku o špatně využitejch penězích na tohle nebo tamto a sám možná ani ve svazu není. Populismus a bulvár.

Neodmítám žádné drobné dárce, ale nejsou zas tak potřeba. Snažíme se v tý komisi nesedět uplně zbytečně a něco dělat.
A první, kdo se snažil a stále snaží něco dělat (i když už není v CVK), byl a je právě Vlk !
Azbest23:04:50 15.07.2016
odpovědět 
             Re: kras přejštění
Protože je to asi reakce na můj koment, tak ještě zareaguji. Jestli to teda dobře chápu, tak dřív Vlk musel (nebo chtěl?) kupovat karáble ze svého a teď, když si požádá, tak mu to proplatí svaz. A můj komentář vůbec neměl vyznít nějak útočně vůči svazu, spíš podiveně. A pokud na tom nějak záleží, tak ve svazu letos zatím nejsem, ale loni sem příspěvky taky platil až někdy v létě.
Došlík23:35:21 15.07.2016
odpovědět 
              Re: kras přejštění
Hřebíček na hlavičku paňáčku. Ale jseš ještě mladej :)
Azbest23:38:59 15.07.2016
odpovědět 
               Re: kras přejštění
Dík za lichotku, nicméně sem asi starší než ty,tak je divne nazývat mě mladíku.
Došlík10:53:04 16.07.2016
odpovědět 
                Re: kras přejštění
:D ...ale ako kompliment dobré :)
tah-sha-tunga06:32:57 19.07.2016
odpovědět 
              Re: kras přejštění
Jasně Došlíku, jak píše Azbest, dnes už je jiná situace, akorát si člověk musí přesně promyslet co vlastně do oblasti chce a přibližně kolik. Osobně za nás budeme nějaké karabiny na slanění chtít, protože borháků už zase tak moc nepotřebujeme. No a z jiných oblastí si to musí říci ti co to tam spravují.
Vlk08:03:04 16.07.2016
odpovědět 
               Re: kras přejštění
Ale potřebujem. Ten první v Indii by bylo dobré už vyměnit :)
T09:57:20 16.07.2016
odpovědět 
             Re: kras přejštění
Podle me sis to do tej podoby prekroutil sam. ten clovek se jen zeptal komu prispet na novou karabli ve standu. tim ze si odpovedel jak si odpovedel si to zazdil... asi mel poprosit vlka o vymeneni pripadne kdyz chtel prispet mu poslat prispevek at si s tim udela co chce a bylo by to bez kecu. karable by byla vymenena clovek by mel radost ze se na tom primo podilel. ty si mu rekl ze penize nechces a at ukecava vlka aby nekde zadal ze je sance neco dostat a pak jednou mozna vymenit tu akutne vadnou karabli. Proste si interni veci vybalil na cloveka kteryho by vlastne vubec nemuseli zajimat. Komu si timdle prospel? Ja bejt ten dotycnej tak po takovydle odpovedi zajdu do kramu koupim karabli co se me bude zdat nejlepsi at si kdo chce keca dam ji tam . Cimz zacnu nevedomky skodit systemu normam spravcovi atd. :-( neboj prispevky platim mim 20 roku ale mnohdy se sam sobe divim proc to vlastne delam.
rypal13:27:04 16.07.2016
odpovědět 
              Re: kras přejštění
To je mi konstrukce.
Uvedom si, ze to tady cte mrte lidi a mam proste potrebu nepravdy a polopravdy, ktery se bezprostredne tykaji moji prace v CVK, vyvracet nebo uvadet na pravou miru. Mam pocit, ze v tomhle svaz musim hajit. Podepsan.
Azbest23:03:43 18.07.2016
odpovědět 
               Re: kras přejštění
mno spíš to znělo jako že obhajuješ CVK na úkor svazu... CVK není politický orgán, ale odborný, není teda třeba se snažit používat politické nástroje pro jeho obhajobu, jestliže pracuje správně. V obecné rovině by se měl věnovat zdokonalování např. konkrétně distribuce materiálu a ne upozorňovat na své interní složitosti, nebo se plést do problematiky feratistů, bouldrystů, maglajzistů, neb to stejně řešit neumí a i svaz s daleko širším rozhledem s tím má co dělat. Tak něják se mě zdá že komunikace mezi hlavou (CVK, svaz) a rukou (správci, členové)ještě semtam zadrhává. Svaz pak nedokonalé fungování podsekcí, či vlastní, alespoň částečně zachraňuje pomocí grantů a pod. Tím sem jen chtěl říct, že sem si tvoji odpověd představoval zhruba takto: "V případě vadné karáble se prosím obrať na správce oblasti + kontakt, kdyby náhodou karáble neměl, pokusím se na CVK poštouchnout, aby je co nejrychleji obdržel a byl odstraněn havarijní stav". Až to bude takto fungovat aspoň 10 roků, začnu mít opět v CVK důvěru a uznám, že ten servis konečně šlape na úrovni. Jdu měnit karáble, mír v duši "bratře"
rýpal15:03:44 19.07.2016
odpovědět 
       Re: kras přejštění
To by mi teda celkem zajímalo, které oblasti nespadají pod OVK :-D
PJ13:48:36 15.07.2016
odpovědět 
        Re: kras přejštění
Jestli tě to zajímá, tak hledej... existují...
rýpal13:55:55 15.07.2016
odpovědět 
         Re: kras přejštění
Mně to zajímá taky, ty oblasti. Co se týče materiálu od ČHS ta si myslím, že každé OVK dostalo to co nárokovalo už mnoho let.
Krk21:13:37 15.07.2016
odpovědět 
          Re: kras přejštění
No tak taky hledej :-)
13:39:42 16.07.2016
odpovědět 
        Re: kras přejštění
Vím o jedný hojně navštěvovaný soukromý oblasti, která nespadá pod žádnou OVK. Je to proto, že tam spadat nechce. Místní nadšenci a majitelé pozemku si tam vybudovali veřejně přístupnou lezeckou oblast vhodnou hlavně pro děti a začátečníky. Stálo to hodně práce a jistě i peněz. Myslím, že hlavně nechtějí aby jim do toho "někdo" kecal a taky jsou jistě právem hrdí na svoje dílo. Asi by si mohli udělat svoje OVK a dělat si to dál podle sebe s finanční podporou ČHS ale asi jim to prostě nestojí za to :).
Moták11:20:42 17.07.2016
odpovědět 
         Re: kras přejštění
A kde to je?
sartori11:15:03 19.07.2016
odpovědět 
      Re: kras přejštění
Jasna vec. Vzdyt vim, pane jakej jsi blazen :-). Mej se.
Azbest13:11:49 15.07.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi