Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English průvodce Zillertal 15.07.2016 Ahoj, doporučte prosím průvodce na Zillertal - sportovky a případně bld. A když by se dal koupit v CZ.. Zde na lezci jsem ho nenašel.. Díky
        Camp Zillertal 15.07.2016 ještě prosím doporučení na pěkný a cenově únosný camp. Díky :)
          Re: Camp Zillertal 15.07.2016 Tam je asi jen jeden camp a to v Mayrhofenu. Mimo zimni sezonu lze take za docela rozumny peniz (13
            Re: Camp Zillertal 20.07.2016 Camping Hofer-Dorf v Zell am Ziller i s krytým bazénem.
          Re: Camp Zillertal 20.07.2016 Kemp v Mayrhofenu rozhodně není pro stanování útulný a je celkem drahý, přes 30 eur (34?) na den pro
            Re: Camp Zillertal 21.07.2016 No pokud je 30,-EUR/noc pro rodinu s perfektním zázemím a s bazenem v Rakousku moc tak to je potom t
              Re: Camp Zillertal 21.07.2016 Souhlasim s Klarou, ze kemp rozhodne neni privetivy pro lidi se stanem. Vicemene je obyvan duchodci
                Re: Camp Zillertal 22.07.2016 Tak to asi mluvíme o jiném kempu já byl v Hofer-Dorf v Zell am Ziller (jak jsem zmínil) a tam nás by
                  Re: Camp Zillertal 22.07.2016 Díval jsem se na ten kemp v Mayerhofenu a musím uznat že to asi není ono, ten v Zell je mnohem menší
          Re: Camp Zillertal 21.07.2016 V zimě jsem byl ubytován tady a spokojenost, přes léto jsou ceny do 20E, což je prakticky to samý, c
víkend 15.07.2016 zdarec, jak myslíte že půjde lézt tenhle víkend na Tisé? skalní oblasti jsou zatím červené, ale předpověď nevypadá špatně
kras přejštění 14.07.2016 ahoj
mam dotazm jestli někdo neví, kdo financuje/financoval přejištění m.krasu. a jestli kdyžtak není nějaky fond/učet na finanční pomoc( na nove slanaky a pod...)
diky, martin
  Re: kras přejštění 14.07.2016 Ahoj,
je to různé co se měnilo 1993-95 tak jsme si to financovali sami, pak měl Pawel něco od
    Re: kras přejštění 14.07.2016 Karabiny v Krase jsou super, ale trochu mě překvapuje, že to musíš dotovat ze svého. Takové věci by
      Re: kras přejštění 14.07.2016 diky za info...tak sem si rikal, ze nejake slanaky uz jsou dost projete, tak jak by se dalo prispet
        Re: kras přejštění 14.07.2016 Průběžně je měním, aspoň ty o kterých vím, ale mohou být i nějaké o kterých nevím.
        Re: kras přejštění 14.07.2016 Nikdo nic nemusí dnes financovat ze svého. Máte člena CVK, tedy předsedu místní OVK a ten zajistí a
          Re: kras přejštění 15.07.2016 Fakt? Karabiny do slaňáků jsou dotované? Jestli jo, tak prosím o link. Našel jsem tohle z roku 2014
            Re: kras přejštění 15.07.2016 Ahoj Papouši, zatím nejsou pokud vím, v úvahu by to samozřejmě přicházelo a bude záležet na možnoste
            Re: kras přejštění 15.07.2016 Ca Papousi. To ze to neni dotovane neznamena, ze po intervenci predsedy OVK nemuze v budoucnu byt. O
        Re: kras přejštění 14.07.2016 Zásluhy Vlka nijak nezpochybňuji, jen by bylo dobré znát současnou situaci.
          Re: kras přejštění 15.07.2016 Azbeste, já s tím začal v Krase někdy před deseti lety, když jsem přemýšlel o tom, že je potřeba zej
            Re: kras přejštění 15.07.2016 Azbeste když poučuješ měl by si situaci v terénu nejprve pořádně znát především sám, sou oblasti kte
              Re: kras přejštění 15.07.2016 Tak pokud je situace v Krase zcela odlisna od situace u nas na zapade Cech, tak se Ti, rypale, co ne
                Re: kras přejštění 15.07.2016 nejsem z moravy...
                  Re: kras přejštění 15.07.2016 nepíšu detaily, jen že 1) nemám důvod něják hanit svaz 2) se mě to tady nechce rozpitvávat 3) si pro
                    Re: kras přejštění 15.07.2016 Predseda OVK bere do krasu jisteni od svazu. Ma tedy moznost navrhnout a prosadit i dotovane karabin
                      Re: kras přejštění 15.07.2016 Ale jo, ohledně krasu jestli je dost erárních karáblí máš asi pravdu. Mě se malinko dotknul ten unif
                        Re: kras přejštění 15.07.2016 Mě hlavně nakrkávaj komentáře typu : To by měl dělat svaz, jak to, že musí někdo něco platit sám? A
                          Re: kras přejštění 15.07.2016 Protože je to asi reakce na můj koment, tak ještě zareaguji. Jestli to teda dobře chápu, tak dřív V
                            Re: kras přejštění 15.07.2016 Hřebíček na hlavičku paňáčku. Ale jseš ještě mladej :)
                              Re: kras přejštění 16.07.2016 Dík za lichotku, nicméně sem asi starší než ty,tak je divne nazývat mě mladíku.
                                Re: kras přejštění 19.07.2016 :D ...ale ako kompliment dobré :)
                            Re: kras přejštění 16.07.2016 Jasně Došlíku, jak píše Azbest, dnes už je jiná situace, akorát si člověk musí přesně promyslet co v
                              Re: kras přejštění 16.07.2016 Ale potřebujem. Ten první v Indii by bylo dobré už vyměnit :)
                          Re: kras přejštění 16.07.2016 Podle me sis to do tej podoby prekroutil sam. ten clovek se jen zeptal komu prispet na novou karabli
                            Re: kras přejštění 18.07.2016 To je mi konstrukce.
Uvedom si, ze to tady cte mrte lidi a mam proste potrebu nepravdy a pol
                              Re: kras přejštění 19.07.2016 mno spíš to znělo jako že obhajuješ CVK na úkor svazu... CVK není politický orgán, ale odborný, není
              Re: kras přejštění 15.07.2016 To by mi teda celkem zajímalo, které oblasti nespadají pod OVK :-D
                Re: kras přejštění 15.07.2016 Jestli tě to zajímá, tak hledej... existují...
                  Re: kras přejštění 15.07.2016 Mně to zajímá taky, ty oblasti. Co se týče materiálu od ČHS ta si myslím, že každé OVK dostalo to co
                    Re: kras přejštění 16.07.2016 No tak taky hledej :-)
                Re: kras přejštění 17.07.2016 Vím o jedný hojně navštěvovaný soukromý oblasti, která nespadá pod žádnou OVK. Je to proto, že tam s
                  Re: kras přejštění 19.07.2016 A kde to je?
            Re: kras přejštění 15.07.2016 Jasna vec. Vzdyt vim, pane jakej jsi blazen :-). Mej se.
lezecky krouzek pro deti Praha 13.07.2016 Ahoj, nedoporuci mi tady nekdo krouzek pro dite(9 let-leze obtiznost 6-7).lezl aaktivne v Plzni,ale stehujeme se do Prahy, tak hledam alternativu. Jsme z Prahy 5. Celkem se mi zda,ze je moznosti vic, tak si nejsem jista...dekuu za pripadne navrhy:-) zz31@
  Re: lezecky krouzek pro deti Praha 14.07.2016 Je to tak, možností je mnoho. Řekla bych, skoro až moc, kvalita různá. Co třeba dítko vzít na různé
    Re: lezecky krouzek pro deti Praha 14.07.2016 No tak úplně to není. V první řadě by si tazatelka měla ujasnit, co od lezení chce. Pokud hledá leze
      Re: lezecky krouzek pro deti Praha 14.07.2016 Ještě doplním orientační klíč pro výběr :-) Pokud se jedná o variantu první, stačí zajít na nejbliž
nove lucifery 13.07.2016 Čaute, nevíte v čem jsou jiné nové mačky Lucifer od SR? Mě přijde jen že je odlehčili. Nebo se pletu a je to něco zásadního?
  Re: nove lucifery 13.07.2016 Nastaveni delky maček.
  Re: nove lucifery 15.07.2016 Vylepšené hroty, u techové verze už "nepadá" přední hrazdička a hlavně spojovací plech je
    Re: nove lucifery 11.12.2016 a jsou ty hroty záměnný? (starý-nový)
Cham 13.07.2016 Proč mohou závody v Chamonix komentovat pouze zaregistrovaní?
  Re: Cham 13.07.2016 Se podívej na výsledky, třeba ti to dojde :-)
Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Ahoj. Potreboval bych poradit. Jedna se o samojisteni při skalnim lezeni, myslim když si hodim lano zhora a sam nacvicuji nebo lezu cestu. Co je nyni na trhu nejlepší, nejpohodlnejsi a snad i stoprocentni, když vyloucim svou chybu a vadne lano atd. a to&n
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Petzl Basic a pojistit to buď prusíkem nebo ještě lépe k pojištění Petzl micro. Spojíš sedák a prsák
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Petzl Basic i Petzl microtraxion fungují na stejném principu - jsou zoubkové a "zakusují"
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Hele nechci tě na nic navádět ale celkem dost lidí včetně mě na to používá věc, která na to vůbec ne
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 každý jumar (Petzl basic je taky jen jumar ale bez držáku), jde to s grigri
rozhodně
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Já používám Petzl Microtraxion (se zakousnutím jsem nikdy problém neměl). Tibloc nebrat - hůř klouže
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 ano , ano zdvojit. dvě jistítka, dva fousy. jistítka bez ostrých zoubků...
      Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Já to teda nezdvojuju (asi chyba). Pezl doporučuje zdvojení, ale na jednom laně - důvod neznám (líp
        Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 dva je víc než jeden...
nebo též sicher is sicher. klouzání závisí na typu jistítka a na do
          Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 12.07.2016 Moc diky vsem za odpovedi...zatím jsem i zde něco dohledal a variant jsou snad miliony, tak fakt nev
        Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Petzl to má v různých návodech na samo jištění různě. Někde má dva prameny lana, někde pouze jeden.
          Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Jendo z Brna diky, domluvim se s Tebou.
            Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Tak já také přidám svůj způsob samojištění.
Používám jistítko Trango Cinch, které je
              Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Prolezeni solo na prvnim se pouziva upravene grigri, nebo existuje Soloist. Na youtube jde najit mno
              Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 špek má soloista
  Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 13.07.2016 Hele a co treba Locker od Singing rocku? uplne napohodu a bezpecny :-)
    Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 14.07.2016 uz jsem si zvyk na prusiky s krouzkem, dva prameny, dole bagl s vybitymi baterkami.
      Re: Samozajisteni pro lezeni s lanem zhora. 14.07.2016 Jak jsem tak na to koukal. Je poměrně rozdíl, zda člověk leze s lanem z vrchu nebo s lanem ze spodu.
Vtip dne nebo manipulace? 12.07.2016 Na ofiko FB Čhs je napsáno,:
"Martin Jech a Tomáš Binter ml. zůstali v kvalifikaci před hranicí postupu."
Počet startujících 80
Počet postupujících do semifinále 26
Jech 67
Binte
  Re: Vtip dne nebo manipulace? 12.07.2016 Je to pred hranici? Je. Kdyby tam bylo "tesne pred hranici", tak chapu, ale takhle to je i
    Re: Vtip dne nebo manipulace? 12.07.2016 No jsou to tak trochu ucelne hratky se slovy.. I posledni misto je pred hranici postupu ;). Slovo &q
      Re: Vtip dne nebo manipulace? 12.07.2016 Tak to je výkon. A budou si tu cestu platit ze svého? To je repre. Chce se mi zvracet.
        Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 A to že je někdo v reprezentaci znamená, že musí být 1.? To by na závody asi jezdil jen 1 člověk cel
          Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Jasně, skončit poslední může někdy každý. Někdy to nevyjde, člověk je nemocný, něco se přihodí. Čast
            Re: Vtip dne nebo manipulace? 18.07.2016 Můžeš být trochu konkrétní a naznačit kdo z nadějných a talentovaných nemá podporu?
              Re: Vtip dne nebo manipulace? 18.07.2016 Myslis podporu, ktera je slova "podpora" hodna? Jednoducha odpoved - nikdo.
          Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Nekdo musi byt 80., ale ti na 80. miste vetsinou maji kolegy ze stejne zeme o dost vys. Ale tu nejde
            Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Chápu, že je to OT, moje původní potřeba na to reagovat byla na blábol o výkonu k blití. Jinak když
              Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Proč hned rušit? To nikdo nechce? Ale co třeba zpřísnit podmínky? Co je to za repre, když nominační
                Re: Vtip dne nebo manipulace? 17.07.2016 Dobré výsledky odměňovat a ty trvale špatné spíš pokutovat. Někdy to je spíš dělání ostudy než repre
                  Re: Vtip dne nebo manipulace? 18.07.2016 A vybrané pokuty dát Lucce Hrozový. Lezení na obtížnost nemá totiž perspektivu, mělo by se podporova
  Překlep 12.07.2016 AHoj, slovo "postupu" byl pouze překlep, samozřejmě mělo být správně "potupy".
    Re: Překlep 12.07.2016 :D
      Re: Překlep 15.07.2016 "...DALEKO před hranicí postupu" by bylo adekvátní - aspoň pro mne, když už se ta "hr
        Re: Překlep 17.07.2016 a nemělo by tam nakonec být "daleko ZA hranicí postupu"? nebo snad by tam (ne)mělo být vůb
          Re: Překlep 17.07.2016 No "daleko" tam ma byt urcite. Vzhledem ke slovu postup, ma byt "pred". Nemas bu
foto dne - moonwalk, Zillertall 12.07.2016 jak to vypadá s tím slavným boulderem? teď mě napadlo, jestli by to třeba nešlo dolepit... v krase je to běžná praxe... ty odloupnutý desky by šly krásně nalepit, ale rychle než to někdo rozebere....
  Re: foto dne - moonwalk, Zillertall 12.07.2016 Asi jsem něco přehlédl - jak se dá bouldr zničit ohněm?
    Re: foto dne - moonwalk, Zillertall 12.07.2016 no kdybys měl aspoň elementární znalosti fyziky, tak bys to zcela jistě věděl :)) teplotní roztažnos
  Re: foto dne - moonwalk, Zillertall 12.07.2016 Jo a třeba by to tam šlo nalepit trošku lehčeji než to bylo.
Lezení a ubytování Rakousko 11.07.2016 Ahoj, chtěl bych do Rakous tak na tři dny. Poradíte nějaké přístupné sportovky a případně ubytování ? Moc díky za tipy.
  Re: Lezení a ubytování Rakousko 12.07.2016 Byli jsme před asi třemi lety v Ennstalu. Sportovky kolem dokola a ubytování v příjemném apartmánu.<
  Re: Lezení a ubytování Rakousko 12.07.2016 Na kolik vyšlo to ubytko v penzionu?
My spali v kempu v Grossramingu (široko daleko jiný kem
1
...
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
...
2263
víkend zdarec, jak myslíte že půjde lézt tenhle víkend na Tisé? skalní oblasti jsou zatím červené, ale předpověď nevypadá špatně 08:51:39 15.07.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: