Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Šípek 10075
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230831 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ledovec na Dachsteinu26.07.2016
Ahoj, prosim vas, je potreba na ledovec na dachsteinu od adamka potreba cepin??? Mam ho pripravenej, ale koukal jsem na nejaky video a holky si tam vykracovaly jen s hulkama :)
 Re: Ledovec na Dachsteinu26.07.2016
zhyneš.
 Re: Ledovec na Dachsteinu26.07.2016
Cepín ne, ale s mačkama je to pohodlnější....
  Re: Ledovec na Dachsteinu26.07.2016
Macky berem, to je jasny, ale tahat cepin a batohu a dupat s hulkama se mi prave moc nechce :)
   Re: Ledovec na Dachsteinu27.07.2016
Je to tak, že v ideálních podmínkách můžeš vyjít od Adámka po ferátě na Dachstein a nazpátek (musí b
    Re: Ledovec na Dachsteinu27.07.2016
Moc díky za pomoc!
 Re: Ledovec na Dachsteinu27.07.2016
Nechci ti do toho kecat, ale motat se na prudkým sněhovým sbahu bez cepínu je poukázka na průser. Kd
  Re: Ledovec na Dachsteinu28.07.2016
základní pravidlo je, že když máš mačky, máš mít cepín (a v druhý ruce klidně hůlku). Je to kvůli br
   Re: Ledovec na Dachsteinu29.07.2016
Děkuji, bereme!
Jak jsem psal výše, ani bych o tom nemudroval, kdybych neviděl na youtube to

 Gr,Priel25.07.2016
Ahoj, nevíte někdo jak to teď vypadá se sněhem v normálce na Gr.priel ?
 Re: Gr,Priel28.07.2016
předminulý víkend: počasí hegeš a zimní podmínky. Sníh byl, ale nebyly ho metry. Vylézt se tam dalo.

 Marjan25.07.2016
nemá náhodou někdo průvodce na Marjan? případně scan těch 5 stran z průvodce?

 Macocha25.07.2016
Ahojte,
dá se slanit Macocha? A dá se to někde s někým domluvit? Díky moc
 Re: Macocha25.07.2016
Macocha se slanit da, ale neslanuje.

Do cest se nastupuje takovou hnusou pesinou od
  Re: Macocha25.07.2016
Dysgrafik v akcii... :D

Na horosvazu sa píše: "K výstupu je nutné písemné povol
   Re: Macocha25.07.2016
Hákovačky se lezou dole z plata či vlevo nebo vpravo od něj, záleží na cestě. Celá klenba se slanit
    Re: Macocha25.07.2016
No a nebo stačí použít starší lano, které už nepotřebuješ, a být dostatečně rychlý a smířit se s pří
    Re: Macocha25.07.2016
no podle fotky a zkušenosti to slanění jde hódně, ale hódně dlouho vzduchem a bylo by asi vhodné met
     Re: Macocha26.07.2016
A proč se nedá slanit po laně se slaňovací osmou,která je určena na slanění. Je lepší ručkování? Neb
      Re: Macocha26.07.2016
Toto fakt bolí.
      Re: Macocha26.07.2016
dej si někam jednoduché lano (pro lepší názornost třeba staťák), dole na něj zavěs závaží (třeba 30
       Re: Macocha26.07.2016
To je argument :) Do Stopika nebo Grigri taky musíš lano ohnout.
        Re: Macocha26.07.2016
O nich ale autor nemluvi ne?
       Re: Macocha26.07.2016
Dobrý, dostal jsi mě. Ale přece jen, trochu to prosím rozveď. Podle svého omezeného myšlení předpokl
        Re: Macocha26.07.2016
domluv se někdy s "ďůrary", aby tě vzali do jeskyně.nikoliv do té gajdované s průvodcem, a
         Re: Macocha27.07.2016
Páni, to je sešup. Nevím, zda jsem byl někdy na přepínce, vím ale jistě, že jsem nikdy nedostal po h
          Re: Macocha27.07.2016
Ja by som to skúsil na Dülfera... :)
          Re: Macocha27.07.2016
Jak je videt, Petr uz vi vse co pro zivot potrebuje, takze nezbyva nez aby si to zkusil.

           Re: Macocha27.07.2016
Ty asi patříš k těm druhým kokotům, viď:) Fascinuje mě, jak se od původnído dotazu na možnost slanit
          Re: Macocha27.07.2016
Jen jedna otazka obalena do tolika zbytecnych slov...

 lezečka24.07.2016
Ztracená lezečka v Rájci u Lesního zátiší je stále v Rájci. Kdo ji postrádá, může se pro ni vrátit.

 Alam Kuh - Iran24.07.2016
Ahojte,
nebyl jste někdo v Iránu na hoře Alam Kuh? Rad bych se tam vypravil a sháním informace o logistice a cestách na vrchol. Byl bych vděčný za radu. Díky předem, Viktor

 Lana dvojcata23.07.2016
Ahoj, rad bych poprosil o radu, jakou tloustku lan dvojcat koupit. Koukam na lanex a maji 7,8 mm ale prijde mi to hooodne tenky. Neprokluzuje to pak pri jisteni nebo slanovani??? Jestli radsi nekoupit 8,2 nebo tak nejak... Predem moc diky za kazdou radu n
 Re: Lana dvojcata24.07.2016
jde to, jen to chce mít na paměti, že to neni 10mm špagát na stěnu. Při slanění v horách, by měl být
 Re: Lana dvojcata24.07.2016
Pokud si nejsi jistý, kup si kolem 8,5mm. Více je tlustý (těžký), tenčí jsou tkaničky. Certif. jak d
  Re: Lana dvojcata25.07.2016
ako to myslis s tym rozdielom v dlzke lan?
   Re: Lana dvojcata25.07.2016
Není to špatný kvůli komunikaci, když tě jistič nevidí ani neslyší. Kratší se napne = štand. Jistič
    Re: Lana dvojcata25.07.2016
Tak tohle bych v žádném případě nedoporučoval!!! Zvlášť začátečníkovi..Lana si kup rozhodně stejně d
     Re: Lana dvojcata25.07.2016
Musíš si vázat uzel na správnou stranu. Když neuvážeš na správnou stranu a máš uzle na koncích, tak
      Re: Lana dvojcata25.07.2016
když koupíš dvě úplně stejná lana tak je stejně jedno z nich o metr delší. jeden den jede mašina čer
     Re: Lana dvojcata29.07.2016
Mohl bys prosím napsat více k signalizování pomocí lan? dík
      Re: Lana dvojcata14.06.2026
Disklejmer: Lezenie je nebezpečný šport a čítanie diskusných žvástov na lezci nenahrádza riadny inšt
       Re: Lana dvojcata14.06.2026
Chápu, že odpověď je obsáhlá a že trvalo nějakou dobu ji nastylizovat, ale přesto se nemohu ubránit
        Re: Lana dvojcata14.06.2026
Nie je problém - rád to skrátim ak máš schopnosť vracať čas. Ale v zásade nič naviac tam nie je. Sta
 Re: Lana dvojcata25.07.2016
Mám Tendon Lowe o průměru 8,4mm ale 41g/m. Jsem s ním spokojený ale měl jsem ho zatím jen vloni v Be
  Re: Lana dvojcata25.07.2016
Ta tenčí lana (pod 8mm) mi příjdou choulostivější na ostré hrany a i v tom kýblu to jinak sviští (so
   Re: Lana dvojcata25.07.2016
Tendon Lowe 8.4 modrá + žlutá (complete shield)mám rok. intenzivně ledy, mixy plus letní vícedélky a
    Re: Lana dvojcata25.07.2016
Souhlas se Sumcem. Včetně těch konkrétních lan (modrý a žlutý tendon lowe). Lezeme s nimi už skoro d
     Re: Lana dvojcata25.07.2016
beal gully. super lana.
      Re: Lana dvojcata26.07.2016
Vsem moc dekuji za rady, objednal jsem ty tendon lowe 8,4 :)
     Re: Tendon Lowe11.10.2016
Na posledním výletu jsem si všiml, že moje modré Tendon Lowe (8,4) začíná nějak "boulovatět&quo

 Hollental sportovky23.07.2016
Ahoj, poradí někdo, kam v Höllentalu (kolem Kaiserbrunu) na sportovky? Jedem tam teď s kamarády, kteří vícedélky zatím nelezou a tak bych pro ně potřeboval nějaké tipy, jestli se tam dá lézt i něco sportovního (obtížnost cca 4-7). Já tam znám právě jen ví
 Re: Hollental sportovky29.07.2016
Je tam toho dost, vid pruvodce, treba i v prave casti Blechmaueru.
Za kopcem smerem na Semmer

 Ádr poloha věže23.07.2016
Ahoj, poradil by mi někdo co je to věž (skálu) v Ádru v království? Je to věž (možná masiv) za Vztyčenou věží - vedou na ni 2 podobné cesty přes 2 kruhy ve stěně s dírami a vpravo na hraně je myslím ještě jedna. Nahoře jsou borovice a erární slaňovací smy

 Ztráta GriGri22.07.2016
Servus!
Dnes v pátek dopoledne, 22.7. cca v 11.00, mi na stěně z báglu vypadlo ZLATÝ PETZL GRIGRI s BRONZOVO-ZELENOU BLACK DIAMOND MAGNETICKOU KARABINOU s tejpkou se znakem SUPERMAN a již mi nikdy do baťohu nazpět nespadlo.. Nemá ho náhodou někdo
 Re: Ztráta GriGri22.07.2016
..dodávám, že gravitace vytáhla to supermanský GriGri na SmíchOffě.

1   ...   275   276   277   278   279   280   281   282   283   284   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lana dvojcata
Ahoj, rad bych poprosil o radu, jakou tloustku lan dvojcat koupit. Koukam na lanex a maji 7,8 mm ale prijde mi to hooodne tenky. Neprokluzuje to pak pri jisteni nebo slanovani??? Jestli radsi nekoupit 8,2 nebo tak nejak... Predem moc diky za kazdou radu nebo zkusenost. H.
Honza22:54:18 23.07.2016
odpovědět 
 Re: Lana dvojcata
jde to, jen to chce mít na paměti, že to neni 10mm špagát na stěnu. Při slanění v horách, by měl být prusík samozřejmost. Když si nebudeš jistej při jištění prvolezce kýblem, tak použij půlloďák/ky a máš jistotu. Hlavně oceníš skladnost a lehkost při nástupech. Pokud hodláš lézt i v zimě, tak určitě připlať za Complete shield.
d.15:41:22 24.07.2016
odpovědět 
 Re: Lana dvojcata
Pokud si nejsi jistý, kup si kolem 8,5mm. Více je tlustý (těžký), tenčí jsou tkaničky. Certif. jak dvojče tak půlky. A rozdíl v délce v lanech mezi 5-10m, časem zjistíš proč.
Esus21:09:27 24.07.2016
odpovědět 
  Re: Lana dvojcata
ako to myslis s tym rozdielom v dlzke lan?
marek09:11:18 25.07.2016
odpovědět 
   Re: Lana dvojcata
Není to špatný kvůli komunikaci, když tě jistič nevidí ani neslyší. Kratší se napne = štand. Jistič čeká až se dopne delší, tj. může lézt. Chvilku předtím počká.
Samozřejmě teď nebereme v úvahu horší scénáře, např., že ten štand nahoře hledá a lana (půlky) jdou cikcak takovým způsobem, že délka lan se k jističi sjednotí.
Já mám jedno 55m a druhý 63m. Bohužel je jedno fialový a druhý modrý. Když je prvolezec barvoslepej, tak je občas prča, jak na sebe řveme... :-)
Esus09:28:15 25.07.2016
odpovědět 
    Re: Lana dvojcata
Tak tohle bych v žádném případě nedoporučoval!!! Zvlášť začátečníkovi..Lana si kup rozhodně stejně dlouhá, výše zmiňovaný způsob dvou různých délek lan zavání průserem. My na sebe s kámošem na skalách (rozuměj vícedélky, hory) neřveme už nějaký ten pátek. Vše řešíme pomocí signálů - tahání lana. A nepotřebujeme k tomu dvě různé délky lana. Když pak slaňuješ na půlkách a máš jedno lano o 10 metrů kratší...
 Hurvajz09:49:38 25.07.2016
odpovědět 
     Re: Lana dvojcata
Musíš si vázat uzel na správnou stranu. Když neuvážeš na správnou stranu a máš uzle na koncích, tak je to taky buřt. Srovná se to o polovinu rozdílu lan a využiješ plnou délku slanění obou lan.

Kolikrát jsme slaňovali v horách oba dva nejednou. Taky se to moc nemá. Jenže, když je člověk línej a ušetří čas... Je topodobný případ.

Na to se dotyčný neptal. Máš naprostou pravdu, ať si koupí lana stejný délky, stejný barvy, ...
Ad. mňáskové divadlo. Jakákoliv komunikace je k hovnu. Lana rozdílných délek nejsou o komunkaci - je to výpomoc, vylepšení.
Esus10:43:44 25.07.2016
odpovědět 
      Re: Lana dvojcata
když koupíš dvě úplně stejná lana tak je stejně jedno z nich o metr delší. jeden den jede mašina červený, druhej den modrý, změní se tohle támdlecto, jinak na to naložený na jiný straně kamionu, jinak zasvítí slunce, jedno lano ti zmokne navrchu na batohu a druhý ne, a pak si myslíš že máš dvě padesátky, a máš červený 50,32 metro a žlutý 51,16 metru.
Lukas B.11:16:47 25.07.2016
odpovědět 
     Re: Lana dvojcata
Mohl bys prosím napsat více k signalizování pomocí lan? dík
Jimbo14:40:55 29.07.2016
odpovědět 
      Re: Lana dvojcata
Disklejmer: Lezenie je nebezpečný šport a čítanie diskusných žvástov na lezci nenahrádza riadny inštitucionalizovaný výcvik a systematické získavanie relevantných vedomosti metodiky.

Napíšem ako to fungovalo mne a nikomu neodporúčam nasledovať tento opis - daný postup totiž zahŕňa značné riziko, keď neistený druholezec predpokladá, že prvolezec má štand a istí ho, a nemusí to tak pritom byť :(

Takže máme situáciu, že dvojica lezcov má dva pramene lán. Použiteľné pre polovičky, pri dvojičkách je spoľahlivosť tohto systému signalizácie o niečo lepšia ale nie je dokonalá a bez zmieneného rizika. Predpokladáme, že jeden prameň je dlhší napríklad o 1,5 m (menej je už naozaj nebezpečné).

Prvolezec vylezie ku štandu a kvôli konfigurácii terénu alebo iným vplyvom prostredia ho istič nepočuje ako mu prvolezec kričí Zruš! Prvolezec vybuduje štand, zaistí sa a chcel by dať ističovi = budúcemu druholezcovi signál Istím! lenže ten ho nepočuje. Istič teda stále istí a podáva lano až do chvíle, keď žiadne lano nezostáva. Teda na 1 prameni nezostáva, na druhom, tom dlhšom zostáva ten rozdiel v dĺžkach, napríklad 1,5m.

Prvolezec doberal lano, istič ho istil celú dobu ako mal, lebo nedostal signál že môže zrušiť. Prvolezec cíti, že lano došlo, takže dobraté lano dá do istiacej pomôcky a začne istiť. Lenže nemá stále ako dať signál druholezcovi Zruš! a Istím!. No a teraz to príde: v tomto momente KEĎ UŽ ISTÍ (čiže nie keď dobral komplet lano na dĺžku kratšieho prameňa) doberie ten zvyšný 1,5 meter o ktorý je druhý prameň dlhší. To pre druholezca znamená, že mu prvolezec a teraz jeho istič signalizuje Mám štand + Istím ťa, môžeš zrušiť štand a lez.

Chápeme sa dúfam, že hlavne pri polkách môže dôjsť k falošnému signálu. Následkom by bolo, že prvolezec ešte nemusí mať štand a nemusí istiť, no druholezec svoj štand zruší a začne liezť = KATASTROFA

Preto je toto taký pokročilejší systém pre už skúsených lezcov a ideálne je používať napríklad vysielačky a nespoliehať sa na toto. No zohraté dvojky si môžu dovoliť zakomponovať tento malý fígeľ do svojich praktík. Odporúčam len do ciest nižších stupňov obtiažnosti kde nebudete padať.
M.15:24:52 14.06.2026
odpovědět 
       Re: Lana dvojcata
Chápu, že odpověď je obsáhlá a že trvalo nějakou dobu ji nastylizovat, ale přesto se nemohu ubránit dojmu, že tazatel by býval upřednostnil klidně i stručnější, ale o malý kousek brzčí reakci.
honza20:55:48 14.06.2026
odpovědět 
        Re: Lana dvojcata
Nie je problém - rád to skrátim ak máš schopnosť vracať čas. Ale v zásade nič naviac tam nie je. Stačí ubrať niekde slovo, niekto niečo zle pochopí a zapíše sa do smutnej štatistiky aká je práve vyvesená na prednej stránke.
M.22:27:52 14.06.2026
odpovědět 
 Re: Lana dvojcata
Mám Tendon Lowe o průměru 8,4mm ale 41g/m. Jsem s ním spokojený ale měl jsem ho zatím jen vloni v Bergelu a letos pár výletů. Nedovedu tedy posoudit trvanlivost. Díky vyššímu průměru příjemná práce a ta váha je snesitelná.
moták10:42:34 25.07.2016
odpovědět 
  Re: Lana dvojcata
Ta tenčí lana (pod 8mm) mi příjdou choulostivější na ostré hrany a i v tom kýblu to jinak sviští (souhlas s tím prusíkem pro sebejištění) a HMS pro jištění. Jsou jistě certifikovaná ale prostě já se lépe cítím na tom 8,4mm. Pokud to máš ale hlavně na rampouchy nebo pěkně převislé mixy tak tě nějaké ostré hrany nemusejí zase tolik trápit.
moták10:52:51 25.07.2016
odpovědět 
   Re: Lana dvojcata
Tendon Lowe 8.4 modrá + žlutá (complete shield)mám rok. intenzivně ledy, mixy plus letní vícedélky a zatím spokojenost. Rozdílný dýlky lan bych teda pro začátek určitě nedoporučoval, po*rat se toho dá v horách už tak dost..prusík a prsák do hor vždy. ať to leze
Sumec11:52:16 25.07.2016
odpovědět 
    Re: Lana dvojcata
Souhlas se Sumcem. Včetně těch konkrétních lan (modrý a žlutý tendon lowe). Lezeme s nimi už skoro dva roky, opravdu intenzivně a jsou to super lana, držáky. Ze začátku jsme si na ně sice chvíli zvykali (byla taková tvrdší, nic extra příjemného do ruky, často se sukovala), ale po čase a nějakém tom olezení jsou skvělá, už se příliš nesukují, i dost změkla, koupil bych je zas. Případně Ice line od Bealu, taky s nimi hodně lezeme a drží fest.
 Hurvajz13:18:41 25.07.2016
odpovědět 
     Re: Lana dvojcata
beal gully. super lana.
15:30:38 25.07.2016
odpovědět 
      Re: Lana dvojcata
Vsem moc dekuji za rady, objednal jsem ty tendon lowe 8,4 :)
Honza16:13:03 26.07.2016
odpovědět 
     Re: Tendon Lowe
Na posledním výletu jsem si všiml, že moje modré Tendon Lowe (8,4) začíná nějak "boulovatět". Vylezeno asi 50 délek v horách a slaněno asi 30 délek x dva lezci. Používáme ATC Guide (slaňování, dobírání druholezce) a HMS (jištění prvolezce ze stanoviště). Zdá se, že se posunuje oplet proti jádru a začínají vznikat "vlnky". O rok starší poloviční tendon (asi 9mm) klasické konstrukce, který byl používán v páru tím Tendon Lowe a má nalezeno asi o třetinu víc to nedělá. Má někdo stejné poznatky?
 moták14:26:11 11.10.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi