dotazec na zkušené místní znalce nebo nedávné návštěvníky: motyku na zítra ano nebo ne? jednu na osobu nebo na družstvo? mám neodůvodněný pocit, že by to mohl být jen zbytečný balast....
Ahoj. Mohl by jste mi někdo prosím poskytnout nějaké info ohledně výše jmenované věže? Chtěli by jsme se na ní podívat po cestě z Chamu a už si nestíhám koupit průvodce. Zajímal by mě především odkaz na topa cest a popisy cest v angličtině či češtin
Ahoj, prosim vas, je potreba na ledovec na dachsteinu od adamka potreba cepin??? Mam ho pripravenej, ale koukal jsem na nejaky video a holky si tam vykracovaly jen s hulkama :)
Hoj, máte někdo tip na hezké Xa nebo Xb v Labáku na levém břehu? Které Xa jsou podle vás nejhezčí?
Měl jsem v merku Černou zmiji, Guma Guar a Vyšší princip.
Zatím tam mám z desítek vylezené jen Bestseller a Yuchena... ale dostanu se tam tak max. 2 - 3 za rok (400 km štreka), tak chci nejdřív vyzobat ty nejpěknější.
Jasně no, Juchen je dajka, třeba Slepá Ulička mi přišla skoro stejně těžká. Ale tak je to s klasifikací všude.
Víc mi samozřejmě jde o to, aby to byla co nejhezčí lajna, jestli to bude v průvodci IXc, Xa nebo Xb je celkem jedno. A taky mi jde o to, abych ji za ty dva dny přelezl :-) což s momentální formou by mělo být právě tak max. Xb.
Ta Černá Zmije taky prý patří spíše mezi lehčí Xb, je tak? Ale linka je to nádherná.
A čo také si predstavujetě pod pojmom "hezká lajna", Kefalín?
Takovýmhle postupem se dostaneš akorát k tomu, že polezeš totéž, co lezli nebo lezou všichni ostatní, ve frontě se všemi ostatními :)
Tak etalonem hezké cesty je pro mě třeba První vráska - už od pohledu výrazná přírodní linie, vyrovnané lezení, super kroky a v neposlední řadě rozumně odjištěné.
Zrovna v Labáku mi čekání ve frontě na cestu nevadí, aspoň můžu s ostatníma vyladit software :-)
No tak můžeš hned vedle Niňo a Skuruťák. A Vychytralej plán... Si otevři Labák tady v databázi a seřaď podle hvězdiček a podle počtu přelezů. Nějaké tipy ti to určitě nabídne.
Ňino už vylezené mám a Skuruťák je na mě už moc těžký a navíc na něj asi teď ani nebude podmínka.
Podle výpisu cest na Lezci si vybírám v podstatě vždycky, tak jsem si říkal, že bych tentokrát zkusil nějaký "tajný tip" místních lezců :-) ale nakonec to vypadá že se budu asi zase řídit počtem přelezů a hvězdiček... tím se nedá nic zkazit.
Tak etalonem hezké cesty je pro mě třeba První vráska - už od pohledu výrazná přírodní linie, vyrovnané lezení, super kroky a v neposlední řadě rozumně odjištěné.
Zrovna v Labáku mi čekání ve frontě na cestu nevadí, aspoň můžu s ostatníma vyladit software :-)
Tak etalonem hezké cesty je pro mě třeba První vráska - už od pohledu výrazná přírodní linie, vyrovnané lezení, super kroky a v neposlední řadě rozumně odjištěné.
Zrovna v Labáku mi čekání ve frontě na cestu nevadí, aspoň můžu s ostatníma vyladit software :-)
Tak etalonem hezké cesty je pro mě třeba První vráska - už od pohledu výrazná přírodní linie, vyrovnané lezení, super kroky a v neposlední řadě rozumně odjištěné.
Zrovna v Labáku mi čekání ve frontě na cestu nevadí, aspoň můžu s ostatníma vyladit software :-)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.