Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231214 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky28.07.2016
dotazec na zkušené místní znalce nebo nedávné návštěvníky: motyku na zítra ano nebo ne? jednu na osobu nebo na družstvo? mám neodůvodněný pocit, že by to mohl být jen zbytečný balast....
 Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky28.07.2016
Nevím, myslím že motyka bude spíš dobrá tak na odevření lahváče nebo paštiky, ale zkusil bych asi za
 Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky28.07.2016
Podle průvodčíka (kterýho však nejspíš máte načtenýho) je motyka v létě nutná jen do cest, který ved
  Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky28.07.2016
díky, tak asi nějak si to taky sumýruju. lahváčů a paštik tam, předdpokládám, moc nepotkáme. jedna k
   Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky28.07.2016
2x v lete kdysi...(Salzburska, Berchtesgadenska), snih max dole u nastupu. Takze podruhy jsme uz zad
    Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky30.07.2016
díky za rozumy. zachoval jsem se podle nich, a dobře jsem udělal. a ještě lépe jsem udělal, že jsem
     Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky30.07.2016
No jestli jsi mu koupil aspon pivo tak ok, pokud ne styd se, to se nedela :-)
      Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky01.08.2016
watz není matráč. tam není, co jsem pochopil, animozita mezi vůdci a amatory, bo ikdyž je super před

 Desítky v Labáku28.07.2016
Hoj, máte někdo tip na hezké Xa nebo Xb v Labáku na levém břehu? Které Xa jsou podle vás nejhezčí?

Měl jsem v merku Černou zmiji, Guma Guar a Vyšší princip.

Zatím tam mám z desítek vylezené jen Bestseller a Yuchena... ale d
 Re: Desítky v Labáku28.07.2016
tak je otázka, jestli chceš vyzobat ty nejhezčí nebo nejlehčí :D jsou tam i IXc ,proti kterým je juc
  Re: Desítky v Labáku28.07.2016
Jasně no, Juchen je dajka, třeba Slepá Ulička mi přišla skoro stejně těžká. Ale tak je to s klasifik
   Re: Desítky v Labáku28.07.2016
Zmije - kroky lehčí, cesta těžká :-D Nemá cenu doporučovat, většina IXb-Xb stojí za pokus.
    Re: Desítky v Labáku28.07.2016
Velký třesk na Východním rohu.Velkolepá cesta,která je trochu jinde než všechny zde jmenované.Kl.Xa.
     Re: Desítky v Labáku28.07.2016
:)
   Re: Desítky v Labáku28.07.2016
A čo také si predstavujetě pod pojmom "hezká lajna", Kefalín?
Takovýmhle postupem s
    Re: Desítky v Labáku29.07.2016
Tak etalonem hezké cesty je pro mě třeba První vráska - už od pohledu výrazná přírodní linie, vyrovn
     Re: Desítky v Labáku29.07.2016
No tak můžeš hned vedle Niňo a Skuruťák. A Vychytralej plán... Si otevři Labák tady v databázi a seř
      Re: Desítky v Labáku29.07.2016
Ňino už vylezené mám a Skuruťák je na mě už moc těžký a navíc na něj asi teď ani nebude podmínka.
       Re: Desítky v Labáku29.07.2016
Tajný tipy se přece nedávaj v diskusi na Lezci :)
    Re: Desítky v Labáku29.07.2016
Tak etalonem hezké cesty je pro mě třeba První vráska - už od pohledu výrazná přírodní linie, vyrovn
    Re: Desítky v Labáku29.07.2016
Tak etalonem hezké cesty je pro mě třeba První vráska - už od pohledu výrazná přírodní linie, vyrovn
    Re: Desítky v Labáku29.07.2016
Tak etalonem hezké cesty je pro mě třeba První vráska - už od pohledu výrazná přírodní linie, vyrovn

 Dente della Vecchia28.07.2016
Ahoj. Mohl by jste mi někdo prosím poskytnout nějaké  info ohledně výše jmenované věže? Chtěli by jsme se na ní podívat po cestě z Chamu a už si nestíhám koupit průvodce. Zajímal by mě především odkaz na topa cest a popisy cest v angličtině či češtin
 Re: Dente della Vecchia28.07.2016
Ahoj napiš mi na email - pošlu ti printscreen stránky z průvodce "nichts als granit"
  Re: Dente della Vecchia28.07.2016
va.krejci@gmail.com
Díky moc
 Re: Dente della Vecchia28.07.2016
Na tuto věž jsme lezli před týdnem. Napiš sem email a topo i popis Ti popšlu.
  Re: Dente della Vecchia28.07.2016
Tak mi to prosím pošli taky. Hlavně jestli to máš v jiném jazyce. S němčinou nejsem kamarád.
 Re: Dente della Vecchia28.07.2016
Normálka česky je tady:
 Re: Dente della Vecchia28.07.2016
google by nestacil?
 Re: Dente della Vecchia28.07.2016
Ona to vlastne neni vez, ale hreben. Jako vez to vypada jen pri pohledu z jednoho uhlu (treba od cha
  Re: Dente della Vecchia28.07.2016
Díky všem za ochotu. Vidím to na ten polident. Vše výše jmenované zdroje jsem viděl, ale průvodce je

 foto dne - lebka27.07.2016
Foto dne z Lebky je Nedodelana cesta, zde: http://www.lezec.cz/cesta.php?key=6629

 Spaní v ötztalu27.07.2016
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli nemáte někdo nějaký tipy na spaní v ötztalu a okolí.
Díky M
 Re: Spaní v ötztalu27.07.2016
hodně husté osídlení, málo možností, krásný kemp v langenfeldu nebo spousta apartmánů viz booking

 Ledovec na Dachsteinu26.07.2016
Ahoj, prosim vas, je potreba na ledovec na dachsteinu od adamka potreba cepin??? Mam ho pripravenej, ale koukal jsem na nejaky video a holky si tam vykracovaly jen s hulkama :)
 Re: Ledovec na Dachsteinu26.07.2016
zhyneš.
 Re: Ledovec na Dachsteinu26.07.2016
Cepín ne, ale s mačkama je to pohodlnější....
  Re: Ledovec na Dachsteinu26.07.2016
Macky berem, to je jasny, ale tahat cepin a batohu a dupat s hulkama se mi prave moc nechce :)
   Re: Ledovec na Dachsteinu27.07.2016
Je to tak, že v ideálních podmínkách můžeš vyjít od Adámka po ferátě na Dachstein a nazpátek (musí b
    Re: Ledovec na Dachsteinu27.07.2016
Moc díky za pomoc!
 Re: Ledovec na Dachsteinu27.07.2016
Nechci ti do toho kecat, ale motat se na prudkým sněhovým sbahu bez cepínu je poukázka na průser. Kd
  Re: Ledovec na Dachsteinu28.07.2016
základní pravidlo je, že když máš mačky, máš mít cepín (a v druhý ruce klidně hůlku). Je to kvůli br
   Re: Ledovec na Dachsteinu29.07.2016
Děkuji, bereme!
Jak jsem psal výše, ani bych o tom nemudroval, kdybych neviděl na youtube to

 Gr,Priel25.07.2016
Ahoj, nevíte někdo jak to teď vypadá se sněhem v normálce na Gr.priel ?
 Re: Gr,Priel28.07.2016
předminulý víkend: počasí hegeš a zimní podmínky. Sníh byl, ale nebyly ho metry. Vylézt se tam dalo.

 Marjan25.07.2016
nemá náhodou někdo průvodce na Marjan? případně scan těch 5 stran z průvodce?

 Macocha25.07.2016
Ahojte,
dá se slanit Macocha? A dá se to někde s někým domluvit? Díky moc
 Re: Macocha25.07.2016
Macocha se slanit da, ale neslanuje.

Do cest se nastupuje takovou hnusou pesinou od
  Re: Macocha25.07.2016
Dysgrafik v akcii... :D

Na horosvazu sa píše: "K výstupu je nutné písemné povol
   Re: Macocha25.07.2016
Hákovačky se lezou dole z plata či vlevo nebo vpravo od něj, záleží na cestě. Celá klenba se slanit
    Re: Macocha25.07.2016
No a nebo stačí použít starší lano, které už nepotřebuješ, a být dostatečně rychlý a smířit se s pří
    Re: Macocha25.07.2016
no podle fotky a zkušenosti to slanění jde hódně, ale hódně dlouho vzduchem a bylo by asi vhodné met
     Re: Macocha26.07.2016
A proč se nedá slanit po laně se slaňovací osmou,která je určena na slanění. Je lepší ručkování? Neb
      Re: Macocha26.07.2016
Toto fakt bolí.
      Re: Macocha26.07.2016
dej si někam jednoduché lano (pro lepší názornost třeba staťák), dole na něj zavěs závaží (třeba 30
       Re: Macocha26.07.2016
To je argument :) Do Stopika nebo Grigri taky musíš lano ohnout.
        Re: Macocha26.07.2016
O nich ale autor nemluvi ne?
       Re: Macocha26.07.2016
Dobrý, dostal jsi mě. Ale přece jen, trochu to prosím rozveď. Podle svého omezeného myšlení předpokl
        Re: Macocha26.07.2016
domluv se někdy s "ďůrary", aby tě vzali do jeskyně.nikoliv do té gajdované s průvodcem, a
         Re: Macocha27.07.2016
Páni, to je sešup. Nevím, zda jsem byl někdy na přepínce, vím ale jistě, že jsem nikdy nedostal po h
          Re: Macocha27.07.2016
Ja by som to skúsil na Dülfera... :)
          Re: Macocha27.07.2016
Jak je videt, Petr uz vi vse co pro zivot potrebuje, takze nezbyva nez aby si to zkusil.

           Re: Macocha27.07.2016
Ty asi patříš k těm druhým kokotům, viď:) Fascinuje mě, jak se od původnído dotazu na možnost slanit
          Re: Macocha27.07.2016
Jen jedna otazka obalena do tolika zbytecnych slov...

 lezečka24.07.2016
Ztracená lezečka v Rájci u Lesního zátiší je stále v Rájci. Kdo ji postrádá, může se pro ni vrátit.

1   ...   275   276   277   278   279   280   281   282   283   284   285   286   287   288   289   290   291   292   293   294   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky
dotazec na zkušené místní znalce nebo nedávné návštěvníky: motyku na zítra ano nebo ne? jednu na osobu nebo na družstvo? mám neodůvodněný pocit, že by to mohl být jen zbytečný balast....
Lukas B.13:58:18 28.07.2016
odpovědět 
 Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky
Nevím, myslím že motyka bude spíš dobrá tak na odevření lahváče nebo paštiky, ale zkusil bych asi zavolat nějakýmu vůdcovi:

http://tinyurl.com/zbn456g

Bejvaj v pohodě a neberou to tak, že když nevíš, tak si je máš najmout.

Držim palec, počasí budete mít dobrý.

honza16:05:57 28.07.2016
odpovědět 
 Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky
Podle průvodčíka (kterýho však nejspíš máte načtenýho) je motyka v létě nutná jen do cest, který vedou dole přes to firnoviště (Kederbacher?)
honza16:09:16 28.07.2016
odpovědět 
  Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky
díky, tak asi nějak si to taky sumýruju. lahváčů a paštik tam, předdpokládám, moc nepotkáme. jedna kapesní kladivomotyčka na družstvo mi připadá přiměřená záloha, v kombinaci s dvojicí omlácených titanek zapráskávaček.
Lukas B.16:40:41 28.07.2016
odpovědět 
   Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky
2x v lete kdysi...(Salzburska, Berchtesgadenska), snih max dole u nastupu. Takze podruhy jsme uz zadnej pikl nebrali. Je to peknych par set metru lezeni a kazdy kilo se pronese ;-) Zvlast na sestupu.
petr_pl22:49:04 28.07.2016
odpovědět 
    Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky
díky za rozumy. zachoval jsem se podle nich, a dobře jsem udělal. a ještě lépe jsem udělal, že jsem byl dle popisu na bergsteigen ve správný čas na správném místě, a podařilo se pověsit se za "starého zajíce", má to výhodu, od první lodičky ráno večer na pivu, a nevýhodu, že do deníčku maximálně tak fleš.
Lukas B.19:30:41 30.07.2016
odpovědět 
     Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky
No jestli jsi mu koupil aspon pivo tak ok, pokud ne styd se, to se nedela :-)
22:23:57 30.07.2016
odpovědět 
      Re: Watzmann, Berchtesgadenerweg a motyky
watz není matráč. tam není, co jsem pochopil, animozita mezi vůdci a amatory, bo ikdyž je super předpověď, tak družstva spočítáš na prstech.
ano, stydím se (upřímně a je mi to trošku I líto). bez starého zajíce bychom měli čas minimálně dvojnásobný. pod nástupem nám bylo přátelsky řečeno: "když nás necháte odlézt, zabijeme vás šutrama. když polezete první, zabijete vy nás. držte se radši za náma, pokud to dokážete". byla to docela fuška, páč bergfýrer je bergfýrer a ti klienti byli snad ultramaratonci.
Lukas B.08:51:39 01.08.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi