Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Soutěžní lezení ... 01.08.2016 Na webu ČHS J. Bloudek tvrdí "Závody bude mít na starost pořadatelská firma climb4, která využije své marketingové kontakty a zkušenosti a lépe pokryje náklady nutné pro kvalitní přípravu, bez které se závod neobejde."
climb4 s.r.o. má z
  Re: Soutěžní lezení ... 02.08.2016 Vypada to na janabrachismus jako prase, kdy si, zda se, particka kamaradu udelala z CHS dojnou kravu
    Re: Soutěžní lezení ... 02.08.2016 Umíš číst? Celkem jasně je napsané že to rozpočet svazu nezatěžuje. Kdo z vás znal jména jako Žák ne
      Místo konání 02.08.2016 Opravte mě, ale nepamatuji se, že by kdy byl ČP v boulderingu v hale nákupního centra. A dnes jsme v
        Re: Místo konání 03.08.2016 2.5.2016 nákupní centrum Borská pole, Plzeň?
          Re: Místo konání 03.08.2016 21.5.2015 - oprava
            Re: Místo konání 03.08.2016 Prázdná hala po hobby marketu vedle Tesca a podle toho to tam taky vypadalo. Další rok v bývalém dep
      Kam mizí peníze? 02.08.2016 Nejde o to, že nezatěžuje rozpočet. Jde o to, že to vygeneruje nějaký zisk a ten zisk může být bez k
      Re: Soutěžní lezení ... 02.08.2016 Kde presne je prosim napsano, ze to rozpocet svazu nezatezuje? Jedine co jsem nasel je, "Finanč
      Re: Soutěžní lezení ... 02.08.2016 Zaka a lezeni do skol znalo hodne lidi. Dokonce i mnozi bezni navstevnici urcitych boulderovek :).
        Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 Nebýt Jirky Žáka, tak se ČP v boulderingu potácí v podobných problémech jako obtížnost. Ovšem okolo
        Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 Buď konkrétní. Žáka znalo pár lidí a návštěvníků bouldrovek,protože ve Slaném bouldrovku sám vlastní
          Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 Climb4 bude asi odpověď na nefunkční,nebo ne zrovna přívětivě přijaté SEKání...pardon Padání.
          Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 Tak když to tak vše víš, tak mohl bys vysvětlit ten rozpor v dotacích pro Oliváče? Cituji z jiné dis
          Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 Je to velmi jednoduche. Proti Zakovi, lezeni do skol se lezecka obec neozyvala. Ted se lezecka obec
            Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 "Kopeš za"...za co tu kdo kope?Myslím,že nikdo za nic.Kvantita vždy vyprodukuje aspoň zlom
              Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 Jak tohle cele souvisi s touhle diskuzi???
                Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 Jednoduše.Když se někdo ptá na finanční dotace pro bambini a lezenidoškol,může se snadno zeptat přím
                  Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 A proč? Toto není otázka, proč to dostali, ale otázka, proč jim to dali. Zažádat si může každý o co
              Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 Upřímně - proč bych se ptal Oliváče? Toho se mohu ptát, až to bude naše soukromá akce. Ale tady jdou
                Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 No a proč se ptáš tady a ne na svazu? Lezec je soukromý web a s ČHS nemá kromě vzájemného zobrazován
                  Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 A proč bych se nemohl zeptat tady, když si myslím, že to je otázka, která by měla zajímat všechny čl
                    Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 Zeptat se pochopitelně můžeš, ale nejspíš se tu nic nedozvíš a řekl bych že to asi víš a dotazy nepo
                      Je toto rýpání? 03.08.2016 Rýpl? Pokud se někde objeví situace, která připomíná malou domů, tunelování či jánabráchismus a nikd
                      Re: Soutěžní lezení ... 04.08.2016 Stejne tak vi, ze na svazu se uz tuplem nic nedozvi. Ale to ty asi taky vis a pouzivas to jako prost
                        Re: Soutěžní lezení ... 07.08.2016 Uffff neee :))) to neni moznyyy. Ty jsi fakt spadl z porodniho stolu ne?! Meles tu povidla s melouny
                          Re: Soutěžní lezení ... 07.08.2016 Karin pořádala ČP i v ostravském nákupáku a mimojiné tam byla skvělá atmosféra :-).
                          Re: Soutěžní lezení ... 07.08.2016 Jak víš, že ty závody neznám? A že s tebou spojuji Resche jen na základě fotky? Ale jdi, spojení je
                            Re: Soutěžní lezení ... 07.08.2016 Poslední prosím ať už je to poslední :) Ty závody evidentně neznáš,protože nemáš odkud. Proběhly int
                              Koupím dítě, zn: za 150,- 07.08.2016 Tak znovu - bereš si to osobně jako útok na svojí osobu, ale není to tak zamýšleno. To, co je zde kr
                                Re: Koupím dítě, zn: za 150,- 07.08.2016 Prodam dve, ale s penezma mi prosim pockej az po vyplate. :)
                  Re: Soutěžní lezení ... 03.08.2016 A proc na to tady teda odpovidas? :)
A co tyka smerovani dotazu na svaz a ocekavani odpovedi
Bolest žeber 01.08.2016 Ahoj, před týdnem jsem v dolezu poslední cesty ucítil pichlavou bolest na pravé strany pod žebry (spodní část hrudního koše - pravý bok). Dolez klasika, půlku těla navalíte okraj skály a dál se šoupete co to de. Já se při tom dost natáhl pravou rukou po c
  Re: Bolest žeber 01.08.2016 Podobnou zkušenost nemám, ale jako ranhojič-amatér bych tipoval na natáhnutí nějakého svalu. Popis t
  Re: Bolest žeber 02.08.2016 Taky je možné že máš to žebro jen zablokované. S tím většinou umí docela rychle pomoci fyzioterapeut
  Re: Bolest žeber 02.08.2016 Mívám s tím taky občas problém. Má FT říká, že prý vyhozená žebra. Naposledy se mi to povedlo, když
  Re: Bolest žeber 05.08.2016 Na 99% mas pretoceny zebra/o. Zajdi si za fyzioterapeutem. Naprava je rychla a nijak zvlast bolestiv
  Re: Bolest žeber 05.08.2016 skříplej nerv nebo něco...dej si teplou vanu, plzeň, vyspi se a když to bude ještě bolet tak ibáč ..
stanování pod Midi 01.08.2016 Chci se zeptat, jak to aktuálně vypadá se stanováním na ledovci pod Aiguille du Midi. Byly jste tam někdo letos a prudil někdo? Mám pocit, že se to tu objevilo nedávno, ale nemůžu to najít, tak se omlouvám všem, kterým to tu bude vadit :) Díky za odpověď.
  Re: stanování pod Midi 01.08.2016 My tam letos spali a nebyl žádný problém.
  Re: stanování pod Midi 02.08.2016 Je to tam v poho a nikdo neprudi.
    Re: stanování pod Midi 03.08.2016 díky moc za info.
  Re: průvodce Kalymnos 01.08.2016 Ahoj, ja ho mám. Co potrebuješ?
Skály u Jičína 31.07.2016 Zdravim, vyrážíme v půlce srpna do okolí Jičína, proto prosím o radu kde je pěkné lezení. Prachovské skály? Nějaká alternativa k tomu, písek nemáme moc osahaný, ale určitě se tam podíváme. Popř. nějaké tipy na Prachově pro nepískaře? Něco lehčího pro akli
  Re: Skály u Jičína 01.08.2016 Kdyby jste se na Prachově necítili, dá se zajet na sportovky do Hořic (cca 30km).
Drátník - nalezený friend 31.07.2016 Včera(sobota 30.7.) jsem na Drátníku vybojoval frienda o kterého se předtím několikrát marně pokoušel nešťastný majitel. Pak už jsem ho tam nikde nenašel. Tak že se o něj už nemusí strachovat a má ho u mě v Brně schovaného, stačí napsat..
vzdálenost nýtů štand 29.07.2016 Poradí nějaký metodik křížený se stavařem jak daleko od sebe je vhodné (nutné) umístit průvlakové kotvy (průměr 10mm, délka 80mm) při instalaci štandu ze dvou nýtů? Výrobce uvádí pro beton (trhlinový netrhlinový) min. rozteč 70mm. Jde o štandy do žulové v
  Re: vzdálenost nýtů štand 29.07.2016 ještě doplním, že jde o kotvu
    Re: vzdálenost nýtů štand 29.07.2016 pro kotvu 10, díra 10. Někdy si moc nesedne vrták a kotva a pak to mlátíš jak divej / popř. se kotva
      Re: vzdálenost nýtů štand 01.08.2016 s křížkem po funuse ale přece:
1. na převlečnou kotvu desítku zásadně vrták desítka. ale vrt
  Re: vzdálenost nýtů štand 29.07.2016 šikmo nad sebou - větší možná vzdálenost nýtů od sebe při zachování ideálního úhlu závěsu?
  Re: vzdálenost nýtů štand 29.07.2016 Když si to přečteš celé, tak rozteč tam máš jasně napsanou 177mm! s koeficientem 1. Ano píšou i 70mm
    Re: vzdálenost nýtů štand 30.07.2016 Díky. Tohle jsem původně přehlédl. Pochopitelně to je z hlediska mechaniky logický.
  Re: vzdálenost nýtů štand 30.07.2016 Sic nejsem profesí stavař, kterého se dovoláváš, přesto připojím pár poznámek.
Předně by jsi
    Re: vzdálenost nýtů štand 30.07.2016 Díky všem za rady. Plán je vytvořit cestu ve stěně s přístupovým trekem asi 6-7hodin (1500m nahoru,
      Re: vzdálenost nýtů štand 30.07.2016 Tak ať se cesta povede!
  Re: vzdálenost nýtů štand 01.08.2016 Jde o to, jestli chceš pojistit "jen" nýt nýtem proti případnému vytržení jednoho nýtu, ta
    Re: vzdálenost nýtů štand 01.08.2016 dle popisu to není kvak ze zoufalství, kdy je rozvrtán každý špičatý šutr větší než pecen chleba :)
Jizerské hory 29.07.2016 Ahoj, doporučí mi někdo pěkné cesty v Jizerkách ? Díky Jakub
  Re: Jizerské hory 29.07.2016 tam nic pěknýho není, hnusný příchody, drsná žula a odřený ruce,mechy a lišejníky, drolivý krystaly.
    Re: Jizerské hory 29.07.2016 v jablonci Makak.. pohodli, rovna podlaha, zadnej hmyz, chlazene pivo na dosah ruky.
  Re: Jizerské hory 29.07.2016 Tak třeba krásné klasiky na nejlepší šutráky: Nos, Zvon, Uhlířova čapka + Kovadlina, Viničná plotna,
    Re: Jizerské hory 29.07.2016 A zase tak budou davy lidí, přitom je tam tak hnusně...
    Re: Jizerské hory 31.07.2016 Díky!
    Re: Jizerské hory 31.07.2016 Jak trefim k Jízdence? Hledal jsem ji podle průvodce ale nikdy nenašel...
  Re: Jizerské hory 30.07.2016 Moc široká otázka. Zkus napsat v jaké obtížnosti, jak moc umíš lézt po vlastnim, v které oblasti se
    Re: Jizerské hory 31.07.2016 Lezu kolem 6+, po vlastním se spíš učím. Na oblasti až tak nezáleží, ale určitě jsme chtěli na Nos.
      Re: Jizerské hory 01.08.2016 tak to normálka na Zvon nebude to pravé ořechové
      Re: Jizerské hory 01.08.2016 ještě taky zda spáry, nebo rajbasy (moc jiného tam v požadované obtížnosti není)
      Re: Jizerské hory 01.08.2016 V nepřístupnější oblasti od Kozy (Oldřichovské sedlo) zkus "Klasickou" 5 na Dolní Lysou, d
        Re: Jizerské hory 01.08.2016 Normálkou byla myšlena ta na Zvon
        Re: Jizerské hory 01.08.2016 Díky moc za informace !
          Re: Jizerské hory 01.08.2016 Dvojspára není nepříjemná proto, že je pro krátké horší, ale proto, že je to nejtěžší ještě pod prvn
            Re: Jizerské hory 01.08.2016 S Dvojspárou souhlas. Jen bych řekl, že ze zmíněného místa se jde jednoduše vrátit, když se na to čl
              Re: Jizerské hory 01.08.2016 Chlapi, jestli někdo leze normálně 6+ (předpokládám, že myslí UIAA 6+) a po vlastním se zatím spíš u
                Re: Jizerské hory 01.08.2016 Sorry, podpis. Snad víc jak rok jsem nepsal na Lezce a nějak jsem vyšel z cviku :)
Cesta na Súlově 29.07.2016 Ahoj, dnes jsem přijel z Tater a cestou zpět jsem se stavil na nějaké to lezení do Súlovských skal. Do Súlova jsem jel přes vesnici Jablonové a po cestě se stavil na jídlo v jedné restauraci - hotelu. Tato restaurace se nachází naproti chaty Súlovianka, u
  Re: Cesta na Súlově 29.07.2016 Hoj Martine, sice tvoje žádost zní jak z příručky "mladého zeleného kontráše" pracujícího
Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 Máte, prosím, někdo nějakou praktickou radu, jak ošéfovat velký hmotnostní rozdíl lezce a jističe? Takových 30 kg rozdíl? Edelrid OHM zdá se být dobrým řešením, nicméně trochu odradí cena 100E a rovněž dostupnost zatím nic moc... Prosím, vynechte kurtován
  Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 Kurtování k zemi (stromu, kruhu, nýtu...) je naopak nejbezpečnější a nejpohodlnější metoda. Malé dět
    Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 Napada ma jedine, ze sa hur vyhnes padajucemu sutru.
      Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 Jediná reálná obrana proti padajícímu šutru je se připlácnout ke skále a zastrčit hlavu a pokud možn
        Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 Jsou dvě metody - skrčenej králík ala KT, nebo sledovat šutr a uhýbat až těsně před ním ala (někde t
    Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 Při takovém tom normálním "sportování" mi přijde krajně nevhodné, aby měl jistič omezený r
      Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 ??? Možná si představuješ něco jiného, než Ti tady radíme. Proč by měl někdo někam strkat nohy?
        Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 02.08.2016 Aha, díky za dovysvětlení! Nicméně, tohle mi přijde pro sportovní lezení ještě krkolomnější, než při
  Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 pokud nechceš jističe kurtovat k pevnýmu předmětu, tak ho vyměň
    Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 Parťák není fusekle...
      Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 Lehkýho vykrmit, těžkej zhubne. Nejjednodušší je vázat ke stromu, když neni strom tak klidně batoh s
        Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 02.08.2016 Máš pravdu, 20 kg rozdíl není problém. O 10 kg větší rozdíl je už sakra mnohem větší problém... Raku
  Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 No napadá mě vícero řešení:
1) Lezec zhubne o 10kg, 20 rozdíl už se dá
2) Lezec zhubne
    Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 nevím, jestli je to tenhle případ, ale chlap 180cm a 75 kilo a baba 160cm a 50 kilo není ani u jedno
      Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 Však právě. my to máme 75kg na 53 a taky už se to dá. Zároveň věřím tomu, že 5kg navíc a je to v háj
    Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 Tazatele a jeho jističku znám a musím teda podotknout, že zrovna v jejich případě se opravdu jedná o
    Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 02.08.2016 Jj, makám na tom, už jsem zase trochu zhubl, naposledy když jsem si měřil množství tuku odporově pře
  Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 29.07.2016 Přesně náš případ... Já 82 kg a přítulka 50 kg.
Na umělce mě jistí přes grigrinu, abych jí ne
    Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 02.08.2016 Jištění s grigri a povyjetí nahoru funguje v pohodě v případech, kdy je lezec dost vysoko a jistič n
  Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 30.07.2016 trošku ode mě.. já mám 90.. přítelkyně kolem 50.. nikde jí nepřivazuju. Jístí s mamutem smart.. a ni
    Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 30.07.2016 ... a na píscích u prvního kruhu
      Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 30.07.2016 na písku lezu napohodu pod maximem, takže nepadám :D (sem srab noo ;))
    Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 02.08.2016 Že "se proletí" nastává být problémem, když to znamená, že se proletí i lezec a přistane j
      Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 02.08.2016 Nejlepsi je prijmout fakt, ze v nekterych pripadech s tim proste nic neudelas, neb proti tobe stoji
        Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 02.08.2016 P.S. Tak at leze na prvnim ona ... a mate po problemu:)
  Re: Hmotnostní rozdíl jistič vs. lezec 02.08.2016 Rozdíl 30 kg je v případě příčetného jističe v pohodě. Testováno cca 15-20 let na manželce.
J
1
...
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
...
2263
Skály u Jičína Zdravim, vyrážíme v půlce srpna do okolí Jičína, proto prosím o radu kde je pěkné lezení. Prachovské skály? Nějaká alternativa k tomu, písek nemáme moc osahaný, ale určitě se tam podíváme. Popř. nějaké tipy na Prachově pro nepískaře? Něco lehčího pro aklimatizaci. Normálně lezeme na pohodu kolem 7UIAA.
Nebo jiné oblasti? Tady jsem toho moc nenašel. Budu rád za každý tip.
Děkuji :) Zeek19:05:04 31.07.2016odpovědět
  Re: Skály u Jičína Kdyby jste se na Prachově necítili, dá se zajet na sportovky do Hořic (cca 30km).
http://www.hohohorice.cz/Pruvodce/
Ondřej 17:17:25 01.08.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Záchranka pod Matterhornem
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: