Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
ME boulder (18.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
39.Zaoral 9972
40.Šenkýř 9969
41.S 9953
Bouldry:
39.Meier 9225
40.Ježek 9200
41.Zítková 9200
Hory:
17.Černý 3106
18.Petr 3077
19.Chomová 2992

Výsledky
SP Chamonix (10.07)
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)

Deníčky
5965 lezců
1233349 cest
Nové přelezy:
Picornell 7b+
Amor Y Odi 8a
Lloricas 7c
Buffalo Bi 8b
Fuego 8b
Iron Maide 9+/10-
Mars Attac 9-/9
Vodní Svět Xb
Petr A Pav Xb
Píďa Xb

Stěny
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava
Gekon Boulder bar - Pardubice
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

 treninkový rozpis
Máte někdo zkušenost se sestavením tréninku na míru? Mám na mysli něco jako otestování a sestavení rozpisů, kdy co jak trénovat, popř. po nějakých konzultacích to upravit. Dělá někdo něco takového v Praze? Osobní zkušenost?
vari15:42:17 10.08.2016
odpovědět 
 Re: treninkový rozpis
Každý dobrý tréninkový plán vychází z testování schopností a dovedností. Důležitou součástí analýzy je i věk, zkušenosti a motivace lezce. V základu se zaměřuje na rozvoj zjištěných slabin (vytrvalost, síla paží, kloubní pohybivost, dynamická a statická síla, technika lezení, taktika lezení...). V Praze bude dost trenérů, kteří ti ho mohou sestavit. Taky se můžeš přihlásit na semináře nebo školení trenérů a sestavit si ho sám nebo s přispěním dalších účastníků. Myslím, že je v zásadě dobré pokud se na tebe dívá i někdo "jinýma očima". Pomáhají i rozbory videa. Nepředstavuj si ale že ti to někdo sestaví od stolu za několik desítek minut.
moták16:00:13 10.08.2016
odpovědět 
  Re: treninkový rozpis
http://www.horosvaz.cz/soutezni-lezeni/treneri-chs/
moták16:03:09 10.08.2016
odpovědět 
  Re: treninkový rozpis
No vždyť píšu, že na základě nějakého testování. Zajímají mě nejvíc nějaké osobní zkušenosti s konkrétními "trenéry", já vlastně doteď na nikoho takového spontánně nenarazil. Teda ne, že bych nějak aktivně hledal (do teď), ale říkám si, že by už možná stálo za to něco takového zkusit.
vari17:21:24 10.08.2016
odpovědět 
   Re: treninkový rozpis
Tak v Cechach nekoho kvalitniho budes hledat asi dost tezko.. Mozna Lipenska?
17:43:24 10.08.2016
odpovědět 
    Re: treninkový rozpis
PUC training....ambasador v ČR je Adam Ondra. No...je to drahý,sic :)
19:19:20 10.08.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Too many pupies, 5.12a
 Databáze cest:
Všechny cesty (192933)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pravá cesta II Prachov
Obyčejná cesta I Prachov
Normální cesta I Branžež
Přeskok 1 Adršpach
Kominická III Adršpach
Nově komentované:
Panta Rhei Xa Panteon
Normální Cesta II Příhrazy
Panta Rhei Xa Panteon
Stará Cesta II Příhrazy
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Dotaz. | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Labák - Růžové stěny | Re: Labák - Růžové stěny | Re: Labák - Růžové stěny | Labák - Růžové stěny | Re: Rozpočítání amortizace | Re: U Magnuse je AO ABC |

 Nové komentáře:
Re: Velká bolest | Re: Zabalit | Velká bolest | Re: Mladej kluk | Uz tolikrát | Mladej kluk | Re: paradocs | Re: Zabalit | Žofine do p... | Re: Zabalit |

 Kde to vře:
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (45)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (28)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (28)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (19)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
SP v lezení na obtížnost Praha (10)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
koupím lezečky - vel. 36-37 | spolulezec-praha | Blue Ice Choucas Pro 2.0 | Boty SALEWA MS RAPACE GTX Man velikost 45 | TAZ LOV 3 slaňovací brzda černá | AegisMax Kids 600 | Deuter kid comfort pro. | Výstupy | Spolulezce Český ráj | Dámská softshell |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1234 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1354 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1531 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1498 
 Neřeším to – lezu vše 
 1209 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi