Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231289 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
HK Ostaš - Police Nad Metují
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Bouldrovka - Velké Meziříčí

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Babka17.08.2016
Ahoj nemáte někdo topo Babky? nejlépe v pdf... nebo odkaz já nic nenašel. dík. Lezbě zdar !
 Re: Babka18.08.2016
 Re: Babka18.08.2016
Topo je v Reschově průvodci na kras. Třeba bych ti ho i ofotil ale jsem na dovoleny a ke kopirce se

 životnost lezeček17.08.2016
Je důvod k reklamaci lezeček fakt, že po jednom dni pohodového rozlézání a dvou prodloužených víkendech trochu ostřejšího převážně spárového pískovcového lezení jsou lezečky téměř na vyhození, protože odešla lepička (zajímavé je, že pouze na jedné lezečce
 Re: životnost lezeček17.08.2016
A co tou reklamací ztratíš? Nic. Takže vem lezečky, dej je na reklamaci a máš to vyřízené. Maximálně
 Re: životnost lezeček17.08.2016
Toť otázka, já myslím, že to nebude reálné vyreklamovat. Ale zkusit to můžeš...

Teore
  Re: životnost lezeček18.08.2016
Hele je to ocún strike lu, ale fakt z toho nevyvozuj žádné předčasné výsledky, nerad bych neprávem p
   Re: životnost lezeček18.08.2016
Ocún Strike LU má moja už druhou sezónu a botky stále drží pohromadě. Leze tak jednou týdně lehčí ce
    Re: životnost lezeček18.08.2016
Vadnej styl nepopírám, ve spárách lezečky moc nešetřím, a vytříbený styl zrovna nemám (furt tahám, t
     Re: životnost lezeček18.08.2016
Tak to ti rozumím, mám to podobně. Ale alespoň to lezení na prvním posiluje charakter.
 Re: životnost lezeček17.08.2016
reklamaci urcite zkus. ja jsem si koupil na umelku salticy, u kterych se odlepila lepicka na spicce
 Re: životnost lezeček17.08.2016
Co s tím má co společného prodejce? Ten musí věc na reklamaci přijmout vždy. Jakoukoliv.
  Re: životnost lezeček18.08.2016
Ano musí, ale taky tě může upozornit, že pokud bude reklamace zjevně neoprávněná, tak může požadovat
   Re: životnost lezeček18.08.2016
Pokud vim, do půl roku od prodeje je důkazní břemeno na prodejci. Dále na kupujícím.
 Re: životnost lezeček17.08.2016
Rozhodně REKLAMUJ!
 Re: životnost lezeček17.08.2016
A) Formálně, k reklamaci nepotřebuješ „důvod“, jde o to, jestli ji prodejce a/nebo výrobce uzná jako
 Re: životnost lezeček17.08.2016
A) Formálně, k reklamaci nepotřebuješ „důvod“, jde o to, jestli ji prodejce a/nebo výrobce uzná jako
  Re: životnost lezeček18.08.2016
Kupuju zásadně lezačky. Ty přežijou všechno :-D
mínusy:
- vytáhnou se o 1,5 až 3 čísla
 Re: životnost lezeček21.08.2016
ja kdysi dvakrat uspesne vyreklamovala dvoje borealy, ktere se rychle prolezly. prolezla jsem je za

 spaní Perštejn17.08.2016
Má prosím někdo nějaké aktuální info o spaní okolo skal na Perštejně? Je tam nějaké vhodné/vymezené místo? Díky moc za info.

 gratulace a nemy uzas16.08.2016
vy to asi vetsinou nepochopite ale lezec.cz je jedna z mala diskuzi majici vyjimku z Godwinova zakona , no anebo se nezvlada diskutovat moc dlouho :)
 Re: gratulace a nemy uzas16.08.2016
Ani ne, jenom se nacistům říká "překližkáři" :-)
  Re: gratulace a nemy uzas17.08.2016
Jsi uz jako Hitler, ten si taky myslel , ze my to asi nechapeme!!!
  Re: gratulace a nemy uzas18.08.2016
2 JD anebo taky se jim rika taky klasici nebo anonymove podle tematu [:
 Re: gratulace a nemy uzas17.08.2016
Nevím jak skupina diskutujících na lezci. Ale nedávná historie dvacátého století nás učí, že vždycky

 ČHS16.08.2016
Místo toho aby zalezl někam pod kamen a tiše litoval toho co "nasekal", tak píše vesele články na ofiko FB ČHS. Ve svazu končím. Vyhozený 4 kila na podporu šmejdů.
 Re: ČHS16.08.2016
:-))))) takhle se Petrik usmiva. Je mu je to sekani burt. Dulezita je pro nej jen funkce.
  Re: ČHS17.08.2016
A co jiného by pro něj asi tak mělo být důležité?
 Re: ČHS17.08.2016
Ty jsi ale naivka.
Proč by se neměl smát na svět, když si s etikou i se stěžovateli vytřel p

 Grand Capucin16.08.2016
Zdravím. Máte prosím někdo aktuální info, jak je to se spaním na ledovci v blízkosti Grand Capucin? Stany jsou tolerovány? Popř. jaká je současná podmínka pokud tam teď někdo byl. Díky za info
 Re: Grand Capucin16.08.2016
Zdar,
vrátili jsme se v neděli z nižšího patra Aguilles. Leto je tam dost sněhu, často přez
 Re: Grand Capucin16.08.2016
Pod Capucinem se nesmí spát, protože je tam zima.
 Re: Grand Capucin18.08.2016
Bez problemu, naposledy jsem sel kolem v sobotu a bylo tam cca 20 stanu. O neco vic se to hlida pod

 Uzavření Srbska kvůli natáčení15.08.2016
Ahoj,
nevíte prosím někdo, jak je to s uzavřením Alkazaru v Srbsku kvůli natáčení nějakého filmu? Už tam skončili nebo ještě točí. Děkuji. Eva
 Re: Uzavření Srbska kvůli natáčení15.08.2016
Je tu článek, do listopadu tam budou filmaři.
  Re: Uzavření Srbska kvůli natáčení15.08.2016
Zde je odkaz na ten článek:
 Re: Uzavření Srbska kvůli natáčení15.08.2016
Je to v pohodě, jsou v pravo v Alkazaru. Cca od cesty č.30 (tady na lezci) do prava je to ohraničený
 Re: Uzavření Srbska kvůli natáčení16.08.2016
Díky moc všem!

 set via ferrata15.08.2016
ahoj,

prosím o doporučení setu (ideálně včetně přilby) na via ferrata. Set bude pro holku cca 60 kg, začátečník, nadšenec. Nemusí to být úplně ten nejlevnější, ale nějak rozumný poměr ceny vs. výkon. Díky moc R.
 Re: set via ferrata15.08.2016
Rozhodně set s karabinami s dlaňovou pojistkou (tedy jako např. goo.gl/qE4X9H ), karabiny s key lock
  Re: set via ferrata15.08.2016
Neni u RE deklarovana zivotnost jen 3 roky?
   Re: set via ferrata15.08.2016
Aha, tak na Hudy to je, sory
výrobce uvádí u životnosti tyto údaje :

nepoužíva
    Re: set via ferrata15.08.2016
díky a nějaké alternativy..komponenty setu znám, šlo mi spíše o to, zda koupit nějaký "již namí
     Re: set via ferrata15.08.2016
Ucel splni obe varianty, ne? :)
Dceri jsem koupil zanovni sedak na inzerat a helmu v outletu,
     Re: set via ferrata16.08.2016
Sety vyjdou většinou levněji, takže proč ne. Ale pokud ti nebude pohodlny sedak nebo helma ze setu,
 Re: set via ferrata16.08.2016
Pokud i lezeš, jednoznačně

 Töpfer - sportovky15.08.2016
Ahoj, někde okolo Töpferu v Žitavských horách by prý měly být nějaké nové vyborhákované cesty, neví o tom někdo něco?

 poradte cestu v labaku pro holku na vytazeni15.08.2016
Zdar,poradil by nekdo nejakou cestu do VIIc v labaku na vytazeni pro pritelkyni? Celkem v klidu je schopna na sportovkach tahat bez odsedu sestky,nekdy nejaka 7- ale zalezi. Kazdopadne na pisku ma vic strachu,takze hledame odjistenejsi cestu (cesty) pripa
 Re: poradte cestu v labaku pro holku na vytazeni15.08.2016
Ja treba jak prvni tam tahala Wau wau. Taky je fajn Drsny spasitel. Nebo Nachove plachty. Vse se da
 Re: poradte cestu v labaku pro holku na vytazeni15.08.2016
určitě Sedření kůže, tam je kruhů dost
  Re: poradte cestu v labaku pro holku na vytazeni15.08.2016
magore..... jinak pro holku, který breh mas na mysli? Na pravem je toho dost napr. Adrenalin, Panska
 Re: poradte cestu v labaku pro holku na vytazeni15.08.2016
Se mi zda ze 6/7- a 7c je docela rozdil, ne?
  Re: poradte cestu v labaku pro holku na vytazeni15.08.2016
No to není 6/7- rovna se 7c na pisku....
   Re: poradte cestu v labaku pro holku na vytazeni17.08.2016
...Pokud se bere v potaz pouze sekvence kroků a naopak nebere morál, lezení bez mága, specifický spá
 Re: poradte cestu v labaku pro holku na vytazeni17.08.2016
Najed si na databazi cest na "Labak Pravej Breh". Serad si cesty podle poctu prelezu a sve
  Re: poradte cestu v labaku pro holku na vytazeni17.08.2016
porád doporučuju to Sedření kůže, tolik kruhů, skoro jako na stěně.
 Re: poradte cestu v labaku pro holku na vytazeni17.08.2016
je tam podmínka možnosti vrcholového přefiknutí?
  Re: poradte cestu v labaku pro holku na vytazeni17.08.2016
Přefikne ji už při stavění u nějakého kruhu :-).

1   ...   271   272   273   274   275   276   277   278   279   280   281   282   283   284   285   286   287   288   289   290   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 životnost lezeček
Je důvod k reklamaci lezeček fakt, že po jednom dni pohodového rozlézání a dvou prodloužených víkendech trochu ostřejšího převážně spárového pískovcového lezení jsou lezečky téměř na vyhození, protože odešla lepička (zajímavé je, že pouze na jedné lezečce- začalo to tak divně žmolkovatět a každou chvíli se už ukáže palec) a protože se odlepuje obsázka snad po celém obvodu? Dodal bych snad jen, že daný model jsem si koupil, protože jsem předchozí lezečky ztratil a potřeboval jsem rychle nové, tak jsem sáhl po modelu, který byl zrovna po ruce a používá ho jeden docela známej pískař- spárař, tak jsem si říkal že aspoň zkusím něco jinýho a že určitě vydrží. Dále bych dodal, že vím, že Jsou lidi, kterým vydrží lezečky dva měsíce, ale že bych byl takovej borec, abych je dodělal desetkrát rychleji, se mi nezdá.
12:05:41 17.08.2016
odpovědět 
 Re: životnost lezeček
A co tou reklamací ztratíš? Nic. Takže vem lezečky, dej je na reklamaci a máš to vyřízené. Maximálně ti ji neuznají.
12:08:35 17.08.2016
odpovědět 
 Re: životnost lezeček
Toť otázka, já myslím, že to nebude reálné vyreklamovat. Ale zkusit to můžeš...

Teoreticky pokud bude prodejce slušný a ty je máš opravdu krátce (myšleno kalendářně třeba 10 dní) tak se ti šance zvyšují. Nicméně prodejce bude asi oponovat, že když zjistils vadu měl si přestat a přijít rovnou a né až teď když jsou na vyhození...Dej vědět ja to dopadlo, docela by mě to zajímalo.

BTW co to bylo za lezečky?
Zaviš12:10:42 17.08.2016
odpovědět 
  Re: životnost lezeček
Hele je to ocún strike lu, ale fakt z toho nevyvozuj žádné předčasné výsledky, nerad bych neprávem poškodil výrobce. Leze se mi v nich jinak pěkně, na písek takový dobrý univerzál- spáry a rajby super, a když se naskytnou nějaký menší kyzy, tak se taky ještě cejtím celkem jistě. Taky mě napadlo, jestli to třeba není vada způsobená špatným skladováním třeba v chladu nebo teplu (ta lepička fakt tak divně žmolkovatí). Prostě uvidím, jak se k tomu postaví výrobce- pokud uzná, že by to vydržet měly, je to pro mě znamení, že to jsou kvalitní lezečky, pokud ne, tak si řeknu, že to je prostě šit, kterej nevydrží ani 7 dnů pískařiny, tak jak jí provozuju... musím uznat, že na lezečky nejsem zrovna úplně šetrnej- poslední mě vydržely od vánoc. Je fakt že jsem asi tři čtvrtě hodiny přešlapoval v klíčovém kroku v jedné těžké spáře, než jsem se odhodlal jít dál, tak to mohlo být tak za pět vylezenejch spár Cikánem :-), ale lezečky, který to přes celý prázdniny+ něco málo navíc vydržej, existujou...
08:08:26 18.08.2016
odpovědět 
   Re: životnost lezeček
Ocún Strike LU má moja už druhou sezónu a botky stále drží pohromadě. Leze tak jednou týdně lehčí cesty na skále i umělce a ještě nebylo třeba ani měnit lepičku. Máš asi nějaký vadný kus. Nebo vadný styl ;)
kk11:26:11 18.08.2016
odpovědět 
    Re: životnost lezeček
Vadnej styl nepopírám, ve spárách lezečky moc nešetřím, a vytříbený styl zrovna nemám (furt tahám, takže jsem podělanej až za ušima) ale dvě jiné lezečky ho vydrželi jednu překližkovou a jednu pískovcovou sezónu, tak doufám, že to je ta výrobní vada.
12:41:13 18.08.2016
odpovědět 
     Re: životnost lezeček
Tak to ti rozumím, mám to podobně. Ale alespoň to lezení na prvním posiluje charakter.
kk15:33:02 18.08.2016
odpovědět 
 Re: životnost lezeček
reklamaci urcite zkus. ja jsem si koupil na umelku salticy, u kterych se odlepila lepicka na spicce asi po sedmem lezeni a po reklamaci mi je zadarmo spravili.

vzdycky se muze stat, ze koupis horsi kus. snad se k tomu prodejce postavi.
f.12:20:50 17.08.2016
odpovědět 
 Re: životnost lezeček
Co s tím má co společného prodejce? Ten musí věc na reklamaci přijmout vždy. Jakoukoliv.
12:29:04 17.08.2016
odpovědět 
  Re: životnost lezeček
Ano musí, ale taky tě může upozornit, že pokud bude reklamace zjevně neoprávněná, tak může požadovat uhradu nákladů s tím spojených. Důkazní břemeno je na straně zákazníka.
07:55:09 18.08.2016
odpovědět 
   Re: životnost lezeček
Pokud vim, do půl roku od prodeje je důkazní břemeno na prodejci. Dále na kupujícím.
HonzaC17:24:35 18.08.2016
odpovědět 
 Re: životnost lezeček
Rozhodně REKLAMUJ!
 Krocan14:23:42 17.08.2016
odpovědět 
 Re: životnost lezeček
A) Formálně, k reklamaci nepotřebuješ „důvod“, jde o to, jestli ji prodejce a/nebo výrobce uzná jako oprávněnou nebo ne.
B) Bych řekl, že reklamace lezeček prolezených po míň jak 10 dnech užívání, který podle popisu nevypadá nijak nepatřičně, je zcela oprávněná.
21:51:44 17.08.2016
odpovědět 
 Re: životnost lezeček
A) Formálně, k reklamaci nepotřebuješ „důvod“, jde o to, jestli ji prodejce a/nebo výrobce uzná jako oprávněnou nebo ne.
B) Bych řekl, že reklamace lezeček prolezených po míň jak 10 dnech užívání, který podle popisu nevypadá nijak nepatřičně, je zcela oprávněná.
D.21:52:07 17.08.2016
odpovědět 
  Re: životnost lezeček
Kupuju zásadně lezačky. Ty přežijou všechno :-D
mínusy:
- vytáhnou se o 1,5 až 3 čísla (v některých diskusích i 4)
- začátečníci v nich neustojí lišty (oproti rajbasům)
- v lezačkách se neuvěřitelně potí nohy
3k21:27:58 18.08.2016
odpovědět 
 Re: životnost lezeček
ja kdysi dvakrat uspesne vyreklamovala dvoje borealy, ktere se rychle prolezly. prolezla jsem je za par navstev skal, na stene nebyly pouzivane, a koupene jsem je mela neco mezi mesicem a dvema. Dost mi sedly, proto jsem chtela novej kus, ale to, jak rychle se opotrebovavaly, me neprislo normalni. Pri posledni reklamaci uz jsme se dohodly na vraceni penez. Myslim, ze mi to uznali prave kvuli kratke zivotnosti, a to mesic neni zas tak malo (nutno ale rict, ze ja je lezla opravdu jen parkrat, asi mi to verili). Takze bych reklamovala - solidni vyrobce reklamaci uzna.
21:52:22 21.08.2016
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (9)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1164 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1429 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi