Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English šlóf na dachsteinwartehütte 25.08.2016 dotazec: při telefonátu na dachteiwartehütte a pokusu zamluvit šlóf (při očekávaném nestihnutí lanovky) bylo řečeno, že jest beznadějně plno. můžu tomu rozumět dvěma způsoby: 1. traumbergwetter hlášený na víkend je natolik traumózní, že jsme volali s kříž
  Re: šlóf na dachsteinwartehütte 25.08.2016 No přišli jsme tam kolem půl pátý odpoledne a chtěli jsme tam přechrápat bez rezervace. Byli jsme po
  Re: šlóf na dachsteinwartehütte 26.08.2016 Pri 12 mistech je kazdy wetter traumozni. Holt si budes muset jeste na stary kolena maknout. :-)
    Re: šlóf na dachsteinwartehütte 26.08.2016 no, snad stihneme, kdyžtak uděláme psí voči a pučej nám ke stolečku na terasu aspoň psí deku nebo st
      Re: šlóf na dachsteinwartehütte 26.08.2016 Něco v jižním Dachu?
        Re: šlóf na dachsteinwartehütte 26.08.2016 rodinná výprava na nejlehčí z klasik, bez ambicí na nejrychlejší čas sezóny.
          Re: šlóf na dachsteinwartehütte 26.08.2016 Romanticky to je s prespanim v jeskyni.
            Re: šlóf na dachsteinwartehütte 29.08.2016 I se stihnutím předposlední lanovky to bylo romantický až dost.
              Re: šlóf na dachsteinwartehütte 29.08.2016 "Nejlehčí z klasik", tím myslíš Pichlweg? Můžu se zeptat, jak to tam je s orientací, jiště
                Re: šlóf na dachsteinwartehütte 29.08.2016 pichla osobně neznám, lezli jsme perner-pfannl. je to tedy možná třetí nejlehčí cesta v südwandu, je
                Re: šlóf na dachsteinwartehütte 30.08.2016 Cus,
lezl jsem to loni. Nastup je k nalezeni v pohode. Nejspis bude i letos pres snehovy pol
                  Re: šlóf na dachsteinwartehütte 30.08.2016 Tam těsně nad kotlem v sekci Gratzacken asi bloudí každý.
  Re: šlóf na dachsteinwartehütte 29.08.2016 Nemohl bys to přeložit do češtiny?
        Re: šlóf na dachsteinwartehütte 29.08.2016 Ne že bych se snad chtěl nějak chválit či vyvyšovat nebo tak nějak, ale jinak píše teta Agáta a jina
          Re: šlóf na dachsteinwartehütte 29.08.2016 Ale jasně. Jenže on to bohužel na tom elektronickým papíře vidí každej... a ty následky, pokud jde o
            Re: šlóf na dachsteinwartehütte 29.08.2016 Sorry, podpis. (I když je to asi zjevný.) Já si sem zjevně fakt odvykl psát :)
              re: 29.08.2016 lukas napsal dotaz srozumitelne, stylisticky zajimave a bez pravopisnych chyb. a to uz vyzaduje umen
                Re: re: 29.08.2016 Nechci to tady – mimo téma – natahovat, ale zkus se někdy podívat do nějaké knížky o typografii (neb
                  Re: re: 30.08.2016 Souhlas. Dobře napsaný dotaz je takový, kde při letmém pohledu čtenář ihned ví, která bije. Výše zmí
                  Re: re: 30.08.2016 Asi je zbytečné rozvádět to tu, ale nešť.
Četl jsem dneska 3 texty na lezeckých webech, které
                    Re: re: 30.08.2016 Já to mám jinak, když někdo nepoužívá velká písmena OK, možná nevychodil základní školu, nenaučil se
                      Re: re: 31.08.2016 Nezapomeňte holoubci, až budete příště posměšně glosovat mezititulky, krátké odstavce, klisničky a
                        Re: re: 31.08.2016 Ty ale nejak spatne neses, ze lidi nad tvymi vytvory neuslintavaji. Ale vysoke mineni o sobe mas, o
                          Re: re: 31.08.2016 Vždyť ta Lukasova odpověď není psaná rozhořčeně, naopak. Je v ní zase humor.
                            Re: re: 31.08.2016 Vidíš. To je důkaz, jak je lidský vnímání rozdílný. Já si zrovna dneska říkal, že si najdu L. adresu
                              Re: re: 01.09.2016 Jo, máš pravdu, dá se to číst i jako rozhorlená reakce, ale obraty jako "slibuju před modrou ob
                              Re: re: 01.09.2016 to, že augerechnet pro Tebe je můj trapně manýristický styl plný germanismů a pojizerského dialektu
                                Re: re: 01.09.2016 Bych sam sebe a svou tvorbu tak neprozival.. ;) Rozumi ti samosebou uplne vsichni, jen to proste hod
                                Re: re: 01.09.2016 :))))))))
No řekl bych, že šedá kůra mi funguje v zásadě furt stejně, jen z ní zaznamatelně v
Foto dne 25.08.2016 Nádherná fotka. Jako bych tam stál.
Salamandra - nová oblast na Vtáčniku 24.08.2016 Na slovenském Vtáčniku vznikla nová lezecká oblast Salamandra - goo.gl/sqkmEz Na otvíračku můžete přijet 3.9.2016, píše web nahrane.org. Krom lezení si přibalte i kola. Bomba zpráva!
Tisá - začátečník 23.08.2016 Poraďte mi prosím pár cest v Tisí na první tahání na písku. Něco kde se dá dobře zakládat a nehrozí podlaha ještě před prvním kruhem :)
  Re: Tisá - začátečník 23.08.2016 Podlaha pod prvním na písku hrozí vždy.
    Re: Tisá - začátečník 23.08.2016 co databáze na horosvaz.cz ;-)
  Re: Tisá - začátečník 23.08.2016 Stando, nech toho!
:)
  Re: Tisá - začátečník 23.08.2016 dobrý by bylo mít někoho zkušenějšího k sobě, tady těžko radit...nicméně když jinak nedáškk zkus něc
    Re: Tisá - začátečník 23.08.2016 btw: on ten žlutej vrtulník do Tisý lítá celkem často a ne jen tak pro nic za nic.
      Re: Tisá - začátečník 24.08.2016 tak samozřejmě je s nim do Ústí rychlejší než busem
  Re: Tisá - začátečník 24.08.2016 doporučil bych solivou cestu V na cimbuří (madlovacka a po ceste troje tutovy hodiny),
naprot
    Re: Tisá - začátečník 24.08.2016 Super, dík!
    Re: Tisá - začátečník 24.08.2016 zelený zázrak si užije - hlavně pokud má menší rozpětí :)
    Re: Tisá - začátečník 24.08.2016 za 4 s kruhem je ještě třeba deflorace a meliorační
    Re: Tisá - začátečník 24.08.2016 Jizni cesta na Kozlikuv masiv je psana za V, ale jsou v ni sedmove kroky. Zacatecnikovi bych ji nedo
  Re: Tisá - začátečník 24.08.2016 koukni ke mě do deníku, z Tisé tam něco je a vše je lezitelné, když tak napiš mail. Ahoj
Lezenie Korfu 23.08.2016 Ahojte, bol niekto na Korfu liezť? Viete o nejakých oblastiach na Korfu, kde sa lezie? Díky
lezení u Gianetti v září 23.08.2016 Ahoj,
Potřebuju radu. Myslíte že se ještě v týdnu od 5.9. bude dát lízt v okolí chaty Gianetti? Samozřejmě myslím pokud dopadne počasí, tedy jestli ještě stačí délka dne a jestli tam je jakžtakž teplo, když svítí slunko. dík.
  Re: lezení u Gianetti v září 23.08.2016 Da se lezt v pohode i o tyden dva pozdeji. Do vetsiny cest sviti cely den slunicko. Chce to ale mit
    Re: lezení u Gianetti v září 24.08.2016 ok díky moc
Jak se zbavit závratí? 23.08.2016 Ahoj, vždycky se mi líbilo lezení a chtěla bych s touto aktivitou začít, bohužel mám ale problém se závratěmi. Je nějaký cvik nebo cokoli, jak tento problém odbourat?
  Re: Jak se zbavit závratí? 23.08.2016 Naučit se ignorovali podnět, který nemá vážné následky. Hledej "habituace".
    Re: Jak se zbavit závratí? 23.08.2016 A pak také ignorovat věci, které se tě netýkají, tedy například právě výška. Zní to divně, ale když
  Re: Jak se zbavit závratí? 23.08.2016 Skočit dolů...
  Re: Jak se zbavit závratí? 23.08.2016 Myslíš závratě, nebo strach z výšek? Závratě je neurologická nemoc se složitou léčbou zatímco strach
    Re: Jak se zbavit závratí? 23.08.2016 "koukám po čem lezu, ne jak vysoko jsem" je velmi ucinne. Dost napomuze lezt cestu, ktera
  Re: Jak se zbavit závratí? 23.08.2016 omezit alkohol před lezením...
    Re: Jak se zbavit závratí? 23.08.2016 a pokud nechlastáš, tak chlastat začni
  Re: Jak se zbavit závratí? 24.08.2016 zacni lezt. Na vysku si proste zvyknes
Snubni prstynek 22.08.2016 Cau.V sobotu jsem utopil snubni prstynek v rece schwarza.Hned v te casti pod taboristem v Kaiserbrunnu.Kdyz by se ho nekomu podarilo najit budu velice rad a omenu dam taky.Mam dva mesice od svatby.Diky moc
  Re: Snubni prstynek 22.08.2016 Zajeď na Fesťák, možná se dočkáš pomoci.
    Re: Snubni prstynek 22.08.2016 krutě...
  Re: Snubni prstynek 22.08.2016 to je tak tezky nechat udelat duplikat?
    Re: Snubni prstynek 22.08.2016 voe puč mi kudlu, si votevřu konzervu, hele vona se zlomila. co se čílíš voe, jak po dědečkovi co ji
      Re: Snubni prstynek 22.08.2016 ..což mi připomíná, že je na tom několik g zlata a že vůbec nevim, kde by mohl bejt.
      Re: Snubni prstynek 22.08.2016 Má-li 2 měsíce po svatbě, vypadá to že spíše potřebuje prsten pro manželku.. ale to je samozřejmě je
  Re: Snubni prstynek 26.08.2016 Nám se podařilo dva měsíce po svatbě utopit oba snubáky při sjíždění Moravy, když jsme se cvakli. Je
  Re: Snubni prstynek 11.11.2016 Koukám v inzerci se včera objevilo: Nalezený prsten Kaiserbrunn (ztráty a nálezy)
Kdo ztratil
    Re: Snubni prstynek 11.11.2016 To by me zajimalo jestli je to nejaky joke nebo jestli to fakt nekdo nasel :D
  Re: Snubni prstynek 11.11.2016 Ty voe, to našel Glum. Můj milášek!!!! A ty seš ten král Gondoru, nebo jak to bylo... :-D
Mapka Alp 21.08.2016 Zdar útvare,
nevíte někdo o přehledné mapě Alp na netu? Ani moc nezáleží na formátu, ale jde mi o to, aby tam byly vidět oblasti a podoblasti (ideálně shodné s třeba bergsteigen.com) s dominantami. Zobrazení silnic a kempů je samozřejmě plusem. Pro
      Re: Mapka Alp 22.08.2016 V knizke Horolezectvo Zblizka od Ivana Diesku je vzadu spracovanie lezeckych oblasti, su tam aj neja
Rakousko - plácek pro stan 19.08.2016 Ahoj,
doporučil by někdo nějakou oblast v Rakousku (lezení, feráty), kde lze v rozumné vzdálenosti od nástupu legálně a zadarmo zaparkovat auto a postavit u něj stan? Něco ve stylu právě zavíraného Kaiserbrunnu.
Díky,
dejdy
  Re: Rakousko - plácek pro stan 19.08.2016 Prober se prosim Te. Zamysli se a zacni vydelavat penize na svoje kratochvile.
    Re: Rakousko - plácek pro stan 20.08.2016 Super, diky za konstruktivni odpoved. Anyone else?
      Re: Rakousko - plácek pro stan 20.08.2016 Třeba Hohewand, malý samoobslužný kempik (sprcha, záchody, příjemné posezení) 12€ stan (je jedno kol
        Re: Rakousko - plácek pro stan 20.08.2016 Dodatek: Zadarmo to nikdy legálně nepostavíš...opletačky s policii za to dnes už moc nestojí, ale za
    Re: Rakousko - plácek pro stan 22.08.2016 Na divoko spí Rakušáci, Němci, Švýcaři. Není to pouze naše české specifikum.
Není to pouze o
    Re: Rakousko - plácek pro stan 23.08.2016 Vydelavam vic nez ty, presto rad spim na divoko...zvlast v horach
      Re: Rakousko - plácek pro stan 23.08.2016 Jak muze clovek, ktery pracuje s informacemi tak jak tyk vydelat ...
  Re: Rakousko - plácek pro stan 19.08.2016 No, ale když člověk vydělává, tak zas nemá čas na kratochvíle:) Je to dilema.
1
...
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
...
2263
Mapka Alp Zdar útvare,
nevíte někdo o přehledné mapě Alp na netu? Ani moc nezáleží na formátu, ale jde mi o to, aby tam byly vidět oblasti a podoblasti (ideálně shodné s třeba bergsteigen.com) s dominantami. Zobrazení silnic a kempů je samozřejmě plusem. Prostě vzdáleně něco jako http://goo.gl/mm9GTp (pro paranoiky http://www.mappery.com/ maps/Eastern-Alps-Italy- and-Austria-Overview- Map.jpg), akorát s vyznačenými oblastmi (a možná přehlednější)... Díky za tipy fl 10:28:31 21.08.2016odpovědět
  Re: Mapka Alp nieco sa da najst na wikipedii: https://is.gd/Jcj8fn
prip. https://is.gd/ACc3D9 marek 18:40:51 21.08.2016odpovědět
    Re: Mapka Alp Díky, něco podobného jako v tom prvním odkazu jsem hledal, ještě kdyby tam tak byly ty silnice a alespoň některé vrcholy (klidně nejvyšší z každé skupiny, jako v tabulce pod tím); kdysi byla tuším nějaká mapa na pokračování jako příloha v časopise ??Lidé a Hory?? Tu už asi neseženu, ale beru i tip na nějakou takto ucelenou mapu, která by byla součástí publikace.. BTW: Hlavně že na netu je milion map Westerosu, popisných a přehledných, v rozličení dalece přesahující HD... fl 08:01:41 22.08.2016odpovědět
      Re: Mapka Alp V knizke Horolezectvo Zblizka od Ivana Diesku je vzadu spracovanie lezeckych oblasti, su tam aj nejake schemy hrebenov Alp, imho relativne prehladne, ale neviem nakolko zodpovedaju tvojim potrebam. Zial teraz ju nemam u seba, inak by som ti ich odfotil. Mozes skusit nejaky antikvariat: https://is.gd/Wnxdbl marek 14:17:47 22.08.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: