Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Expresky03.09.2016
Zdar,
v úterý zůstaly po kamarádově pádu v Kubáskově cestě v Josefovském údolí v Krase viset dvě presa. Kdyby se našla dobrá duše která by mi je vrátila budu vděčnej a odměna je samozřejmě jistá! ;)
tel: 731276227
Dík!
 Re: Expresky03.09.2016
Pád v Kubáskovi? Snad to nebylo v horních plotnách, kde jsou velké odlezy a vše dobře dopadlo.

 Trenér03.09.2016
Ahoj, jak tak koukam po lezci a diskuzich... Venuje se v CR nekdo treninku a trenovani opravdu profi? Tzn ma vysledky a je v tom dobrej? Mate nekdo osobni zkusenost reknu na urovni 8b a vys?
 Re: Trenér03.09.2016
se podívej kdo je u nás nejlepší a kdo má cesty za 8b a výš. takový tu jsou, tak ti asi tu zkušenost
  Re: Trenér03.09.2016
8b a výš už není žádná prcka, jedno, max. 2 má pár lidí, těch, co by to lezli opakovaně bohužel u ná
   Re: Trenér03.09.2016
Většina lidí co lezou 8b a výš pravidelně se trénují sami, možná za občasné konzultace.
  Re: Trenér03.09.2016
Ja se ptal na trenera.. ne na lidi co lezou 8b.. Jestli je to dotaz jak od petiletyho nevim. Fakt go
   Re: Trenér03.09.2016
Myslím,respektive jsem zaslechl,že plzeňáci co letos zbombili nějáký 10 a 10-/10 v Juře měli v zimě
    Re: Trenér03.09.2016
Já znám minimálně dva lidi co pravidlně "bombí" 8c a na trenéry zvysoka...
    Re: Trenér05.09.2016
Bez pochyb. Skoda, ze tak taky nevyradil reprezentaci ;).
   Re: Trenér04.09.2016
Asi by se dalo vyjít i z toho, kdo trénuje lidi kteří mají nějaký slušný výsledky na závodech. Což j
   Re: Trenér04.09.2016
ještě trénuje honza kareš, eliška karešová, čaj...trenéři se najdou
 Re: Trenér04.09.2016
Hele, spokoj se s tim ze lezeni zatim nastesti neni jako fotbal nebo hokej, zajed nekam na stenu neb
  Re: Trenér04.09.2016
A to fakt jako stačí jenom je na skály? Nevěřím!
   Re: Trenér04.09.2016
Delas dobre. Rady jako ta vyse vetsinou davaji lidi, kteri lezou total hovno ...
    Re: Trenér04.09.2016
Ahoj, no na českým písečku to asi není nijak slavné. Představ si nějakou kvalitní dvojici vzdělaných
     Re: Trenér04.09.2016
Popsal jsi to hezky, to je přesně to, proč by každý, kdo uvažuje o tréninku, měl nejdříve nastudovat
  Re: Trenér04.09.2016
6a? Chlapce ja se ptal na 8b a 8c.. vim, ze pro urcitej typ lidi je od 7a nahoru vsecko stejne tezky
   Re: Trenér04.09.2016
Ty jsi vtipálek. Nemyslíš si, že kdyby někdo takový byl, tak že by se o něm obecně vědělo a byl by z
    Re: Trenér04.09.2016
Pár dalších jmen už tu padlo. A zcela obecně, kdo má práce dost a času málo (nejen v trenérství, v j
     Re: Trenér04.09.2016
To určitě ano, ale pokud by někdo byl tak dobrý, že připravuje lezce tak, že získávají medaile, tak
      Re: Trenér04.09.2016
Stejne mam dojem, ze lezeckymu treninku za ucelem obzivy se v CR venuje pouze sablonova Helena Lipen
       Re: Trenér05.09.2016
Toť otázka. Podívej se na výsledkové listiny a poptej se, kde dotyční trénují a s kým. Lidé z týmu L
        Re: Trenér05.09.2016
Toto je přesné. Není totiž umění udělat z talentovaného děcka 8ačkaře. Umění je udělat z naprostého
       Re: Trenér05.09.2016
Výsledky na úrovni ČR nevypovídají o ničem. Soustavně se na Lezci omílá, jak dopadá stávající česká
        Re: Trenér05.09.2016
Jeden z lidí,který má dost slušný povědomí a zároveň výsledky je Andrej Chrastina.Akorát ho živí výr

 závody03.09.2016
Ahoj,chtěl bych začít lízt zavodně a chci se zeptat jestli mám šanci na nějáké solidní výsleky(samozřejmě bych začal intenzivněji trénovat).Je mi 15 let,lezu 2 roky tak jednou týdně,obtížnost okolo 7 UIAA a strašně mě to baví :D.Díky moc za odpovědi
 Re: závody03.09.2016
Na českou scénu to stačí, klidně začni, medaile z ČP/MČR budou. Ale s úspěchy na poli mezinárodním m
  Re: závody03.09.2016
Jdi do toho. Kecy ze uz jsi na to starej jsou pitomosti. Uspech zalezi na mnoha okolnostech. Ale zar
   Re: závody03.09.2016
Jdi do toho, naše repre jezdí na svěťáky pro poslední místa(ne všichni jen ti vyvolení) a svaz jim p
    Re: závody03.09.2016
Sice to s tím nesouvisí, ale je to pravda. Ve tvém věku řada lidí kvůli přístupu ČHS a chybějící pod
     Re: závody03.09.2016
Podle mého názoru bez šance. Nepomůže ti ani Lipenská.
      Re: závody04.09.2016
Boha jeho, jen podle věku se to nedá říct. Přesně jak píše lrh (a pokud je to Hroza, tak ten ví, o č
 Re: závody03.09.2016
Ahoj Honzo, jsi z Prahy? kdyztak napis na mail mattyasurban@gmail.com (jo, dve t) nebo si me radsi p
  Re: závody04.09.2016
Kontaktuj Kubu Konečného.Leze teprve 4 roky a už je mistr Evropy a leze 8c!A zmákl to i bez trenéra
   Re: závody06.09.2016
Asi tak...:-)
   Re: závody07.09.2016
Kuba Konecny to nema "jen z lezeni" ...
   Re: závody08.09.2016
Při této porci lezení by sis s rozumnými výkony ani neškrtnul.
 Re: závody07.09.2016
Tak s obtížností 7 asi moc ne :D Jinak jestli tě to baví, není pro tebe problém lézt 3x - 4x týdně.

 Finale ligure02.09.2016
Ahoj, nevíte někdo jak to teď vypadá ve Finale? jestli je vše při starém a kemp pod monte Cucco funguje? Díky 
 Re: Finale ligure02.09.2016
jjj
  Re: Finale ligure12.09.2016
Od 31.8. probiha v kempu rekonstrukce parkoviste a dalsich casti (socialni zarizeni), takze netece v

 Našla se HMSka02.09.2016
Ahoj lezci a lezkyně, včera 1.9. jsme s přítelem našli na Branických skalách (Dolní plotna) v topu jedné cesty HMSku, která zjevně někomu patři a asi ji tam zapomněl. Vzali jsme ji s sebou...doufám, že se o ni někdo přihlásí :) vypadá, že tam byla jen krá

 Kreta02.09.2016
Ahoj,
nevíte o nějakém ubytování či spaní i ve stanu
(kemp) na Krétě blízko Heraklionu, Kapetanii a Agiofarangu? A popřípadě Plakias. Dík
 Re: Kreta02.09.2016
Ahoj,
v Plakiasu je super Hostel "
 Re: Kreta02.09.2016
V Plakiasu je i kemp. Dá se spát i pod stanem kus od Plakiasu na pláži Aumoudi. Před dvěma lety tam
 Re: Kreta02.09.2016
V Plakiasu je i kemp. Dá se spát i pod stanem kus od Plakiasu na pláži Aumoudi. Před dvěma lety tam

 Bishorn01.09.2016
Zdar lidi, chystáme se v neděli vyjet směr Zinal a dodělat loňský restík na Bishornu. Potřeboval bych prosím info od někoho, kdo tam teď někdy byl. Jak je to momentálně s trhlinama, kolik případně nového sněhu atd. atd.? Chcem jít normálku přes Tracuit. D
 Re: Bishorn01.09.2016
Trhliny jsou, už 3 týdny zpět byly a lano určitě s sebou. Sníh nevím, byl jsem tam dříve. Myslím si,
 Re: Bishorn04.09.2016
před týdnem trhliny asi dvě cca 20cm každá, šli jsme brzo ráno bez lana, podmínky naprosto ideální

 Velká Fatra01.09.2016
Ahoj, chystáme se na přechod Velké Fatry. Začátek Ružomberok. Prosím o doporučení čeho se vyvarovat a jak je to tam s medvědy, popř. pitnou vodou na cestě.
Díky moc za info. Klidně pište i do mejlu.
Lenka

 Velká Fatra01.09.2016
Ahoj, chystáme se na přechod Velké Fatry. Začátek Ružomberok. Prosím o doporučení čeho se vyvarovat a jak je to tam s medvědy, popř. pitnou vodou na cestě.
Díky moc za info. Klidně pište i do mejlu.
Lenka
 Re: Velká Fatra01.09.2016
To uz pak ale nebude OS :D
 Re: Velká Fatra01.09.2016
Zkus tuhle stránku
 Re: Velká Fatra01.09.2016
Medvedi zerou hlavne maliny, med a mastny prazaky, ale pitnou vodu pak samozrejme taky pijou. Vic o
 Re: Velká Fatra01.09.2016
Medvědi tam jsou. Jídlo dávej co nejdál od sebe a spi na planinách bez lesa daleko od malinišť, nebo
  Re: Velká Fatra01.09.2016
A myslím, že se vyplatí to jídlo fakt neprodyšně zabalit, uzavřít. Aby nebylo cejtit. Řekl bych, že
 Re: Velká Fatra01.09.2016
Nebo potrenuj, prebehni ten hreben zatahem a nemusis resit spani, vodu a medvedy ;)
 Re: Velká Fatra02.09.2016
Byli jsme tam před třemi lety na čtyři dny a cíl, kterým bylo potkat medvěda, nám nevyšel :-). Jinak
  Re: Velká Fatra02.09.2016
ta šipka byla doleva.
  Re: Velká Fatra02.09.2016
na mapy.hiking.sk vies v nastaveniach po priblizeni zapnut vrstvu pramene, kde je vidiet rozne potok
 Re: Velká Fatra02.09.2016
jediní medvědi, které jsme kdy viděli, se pod Muráňskou planinou hrabali v kontejnerech.
 Re: Velká Fatra02.09.2016
letos jsme šli malou fatru. medvěda jsme nepotkali, jen jsem viděl medvědí stopu v blatě na chodníku

 Nalezená vesta30.08.2016
Ahoj, na fesťáku v Teplicích jsme našli pánskou péřovou vestu zn.Quechua. Kdo by postrádal, ozvěte se na mail ;)

1   ...   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   279   280   281   282   283   284   285   286   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Velká Fatra
Ahoj, chystáme se na přechod Velké Fatry. Začátek Ružomberok. Prosím o doporučení čeho se vyvarovat a jak je to tam s medvědy, popř. pitnou vodou na cestě.
Díky moc za info. Klidně pište i do mejlu.
Lenka
Lenka10:17:15 01.09.2016
odpovědět 
 Re: Velká Fatra
To uz pak ale nebude OS :D
10:35:09 01.09.2016
odpovědět 
 Re: Velká Fatra
Zkus tuhle stránku http://www.outdoorforum.cz/search.php
a do políčka vyhledávaný text napiš "velká fatra".
Krtek10:50:05 01.09.2016
odpovědět 
 Re: Velká Fatra
Medvedi zerou hlavne maliny, med a mastny prazaky, ale pitnou vodu pak samozrejme taky pijou. Vic o tom nevim....
M.13:13:09 01.09.2016
odpovědět 
 Re: Velká Fatra
Medvědi tam jsou. Jídlo dávej co nejdál od sebe a spi na planinách bez lesa daleko od malinišť, nebo se zavři do salaší.

Voda je například v Turecké (vesnice), pak v lese pod salašemi Pod Suchým vrchem, dostaneš ji na chatě Pod Borišovom.

Pokud jdeš Klačianskou větev hřebene, tak jsou prameny potůčků poměrně hluboko pod úzkými sedélky. Mezi Lubochnianským sedlem a Kopou už pak není voda žádná.

Pokud jdeš Rakytovskou větev, tak jsou studánky například v lese pod Čiernym kameňom a před Chabzdovou, voda se dá natankovat v rekreačním středisku Smrekovica.
Kuba Turek14:24:06 01.09.2016
odpovědět 
  Re: Velká Fatra
A myslím, že se vyplatí to jídlo fakt neprodyšně zabalit, uzavřít. Aby nebylo cejtit. Řekl bych, že v tomhle směru jsou medvědi na celým světě stejní a v USA to platí stoprocentně.
22:51:05 01.09.2016
odpovědět 
 Re: Velká Fatra
Nebo potrenuj, prebehni ten hreben zatahem a nemusis resit spani, vodu a medvedy ;)
17:18:48 01.09.2016
odpovědět 
 Re: Velká Fatra
Byli jsme tam před třemi lety na čtyři dny a cíl, kterým bylo potkat medvěda, nám nevyšel :-). Jinak souhlasím s tím, že na tom Hřebeni Klaku to bylo s vodou fakt špatný. Nicméně někde jsme tam vodu nabírali. nevím přesně kde to bylo, ale jednoduše to definuju časově. ten den jsme vycházeli z Močidla a šli jsme přes Borišov na Klak, kde jsme přespávali (krásnej západ). vodu jsme nabírali okolo čtvrté hodiny, kdy už jsme byli fakt úplně na suchu. Myslím, že to mohlo být někde u toho sedla pod Kopou. Byla tam na padeném kmeni vyrytá šipka doprava a napsáno voda.
vašek k.07:28:02 02.09.2016
odpovědět 
  Re: Velká Fatra
ta šipka byla doleva.
vašek k.07:30:54 02.09.2016
odpovědět 
  Re: Velká Fatra
na mapy.hiking.sk vies v nastaveniach po priblizeni zapnut vrstvu pramene, kde je vidiet rozne potoky ci studnicky. nie vsetky budu v reali plne vody, ale moze to pomoct...
marek22:52:17 02.09.2016
odpovědět 
 Re: Velká Fatra
jediní medvědi, které jsme kdy viděli, se pod Muráňskou planinou hrabali v kontejnerech.
09:10:35 02.09.2016
odpovědět 
 Re: Velká Fatra
letos jsme šli malou fatru. medvěda jsme nepotkali, jen jsem viděl medvědí stopu v blatě na chodníku. potkal sem prasata s mladejma. ale ti utečou když na ně zařveš. říkal mi místní slovák, že to chce mít jídlo zabalený, aby nebylo cítit. hlavně salám a tak. pokud budete skupina tak je to ok, ale kdyby sis tam v lese rozdělal salám a svačil ho tam sám, tak by možná přišel
honza k.09:23:49 02.09.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi