Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Bouldrovka - Velké Meziříčí

Prodejny
HUDYsport - Teplice
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezečky Ocun Ozone QC05.09.2016
Ahoj,
jelikož přemýšlím o koupení lezeček Ocun Ozone QC, chtěl bych se zeptat jaké s nimi máte zkušenosti (nejlépe na písku). Díky za odpověď
 Re: Lezečky Ocun Ozone QC07.09.2016
do spár nic moc (v širočinách jsou každé nízké naprd, u sucháčů navíc rychle prodřeš pásky se zapíná
 Re: Lezečky Ocun Ozone QC07.09.2016
Neleze v nich na pisku Ondra Benes? Ja je teda na noze ani nikdy nemel, ale dle popisu bych to spis
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
Pochybuju že by Beneš lezl v Ocun lezkách. Ten spíš fasuje La Sportivu...
Jinak záleží co př
   Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
Leze v Ocun lezkach, Ocun ho sponzoruje...
    Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
ten teda dopadnul...
     Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
Nespustis ted, doufam, tu o tech Triopech ..
   Re: Lezečky Ocun Ozone QC12.09.2016
Leze v Ocúnech už cca 1 rok a pochvaluje si je.
    Re: Lezečky Ocun Ozone QC13.09.2016
to teda moc nechápu když před tím lozil La Sportivy... :-O
     Re: Lezečky Ocun Ozone QC14.09.2016
Jestli není na čase si přestat nechat blbnout hlavy v Hudysportech o vyzkoušet Ozone, Oxi, Diamondy.
      Re: Lezečky Ocun Ozone QC14.09.2016
Jj, diamondy si na sportovky na vapne nemuzu vynachvalit. Jen my teda vic sedely ty modre od RP.
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
Měl jsem je jednou a klidně bych si je koupil zase. Na malý stupy dobrá, na písek chce trochu rozléz
 Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
Jsou to velmi tvrde lezecky. Na pisku vice nez ustavani malych jebek budes resit ustavani rajbasu a
 Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
Po tom co sa rozlezu su dobre aj na rajbaky, nove su hodne tvrde. Skrceny palec v sparach nic moc, z

 foto dne - prenaseni vahy05.09.2016
Na to prenaseni vahy v VIIb rajbu by to chtelo spis premagovat lezecky, ne? Tak snad s pristim fotem...
 otázka WEBMASTERůM05.09.2016
To máte tak málo fotek, že musíte na fotku dne dávat mágistu co leze toprope v oblasti, kde je obojí
  Re: otázka WEBMASTERůM05.09.2016
Ja nevim, ale top rope imho neleze a kdovi, co v tom pytliku ma. Moc bile ruce nema a skala kolem vy
   Re: otázka WEBMASTERůM05.09.2016
Asi tak ;). Nekdo holt pri kydani hnoje radeji zavre oci aby mu nahodou neco to kydani nepokazilo.
   Re: otázka WEBMASTERůM05.09.2016
Brát si mágo do VIIb může fakt jen někdo, kdo zatím leze prd a ještě to nemá v hlavě srovnaný.
    Re: otázka WEBMASTERůM06.09.2016
He he... Pokud si nekdy lezl na pisku, tak asi vis, ze neni od veci si obcas do nejakyho kruhu dat n
     Re: otázka WEBMASTERůM06.09.2016
Máš pravdu. Mluví ze mě alergie na to, když vidim lidi prášit v klasikách, specielně v lehkejch klas
      Re: otázka WEBMASTERůM06.09.2016
Nerekl bych, ze jde o zlehcovani. Spis jde o nechut odsuzovat na zaklade nepodlozenych domnenek. U s
       Re: otázka WEBMASTERůM07.09.2016
Zlehčováním jsem měl na mysli usnadňování lezeckého pohybu mágem a dalšími věcmi, které degradují ce
    Re: otázka WEBMASTERůM06.09.2016
Na TR na 100% neleze, cesta traverzuje přes ty kyzy doleva ke kruhu, který tam je vidět ... Velmi zá
    Re: otázka WEBMASTERůM06.09.2016
Nevim proč by to neměl mít srovnaný, třeba to má srovnaný až až a proto leze s mágem :) Ale každopád
  Re: otázka WEBMASTERůM05.09.2016
Co maga a TR... Ale mazec je, ze si pri tom jeste vysekava stupy a chyty. Prase jedno!
  Re: otázka WEBMASTERůM06.09.2016
tak to radši nejezdi do Tisý - na Pevnosti (ta VI v pravo) a Vyhlídce (asi Glum) někdo řádil jak bíl
  Jak to víš?06.09.2016
Hele, jak víš, že v tom dotyčný má mágo? Co když tam má třeba jen trochu prachového písku?
  Re: otázka06.09.2016
Jo pošli.
   Re: otázka07.09.2016
až ji smáznete, pošlu :-)
    Re: otázka08.09.2016
Jsem rad, ze lezec nevychazi vstric pozadavkum lidi, kteri se vsem snazi vnutit to sve.
     Re: otázka08.09.2016
On tu někdo něco nutil? Jen nabídka, na kterou přišla dobrovolná reakce...ale klukům je nějaká filos
      Re: otázka08.09.2016
No nejlepe se etika a filosofie hodnoti od stolu pohledem na fotku.. :)
       Re: otázka08.09.2016
mluvis trochu stereotypne o necem jinem, uz nereaguju.
        Re: otázka08.09.2016
Ha ha, rika clovek, co tu porad dokola mele tu samou pisnicku..
 Re: foto dne - prenaseni vahy05.09.2016
Mě by spíš zajímalo co je to za cestu, než ty blbý kecy okolo...
  Re: foto dne - prenaseni vahy05.09.2016
  Re: foto dne - prenaseni vahy06.09.2016
Je to v Zaječí rokli v Broumovkách a cesta Večerní mejdan na Orlí hnízdo.
 Re: foto dne - prenaseni vahy06.09.2016
doost lidi nosi pytel a mago v nem nema... ma tam treba pisek... nekdo lahvace... Lamo :D
  Re: foto dne - prenaseni vahy06.09.2016
nekdo jo, ale moc jich neni, neboj
   Re: foto dne - prenaseni vahy06.09.2016
asi tak...
    Re: foto dne - prenaseni vahy06.09.2016
to nevíte že je to nejlepší kapsička na cigarety, ach ty nekuřáci :-)
     Re: foto dne - prenaseni vahy08.09.2016
Zakladatel diskuse je zas další blb, co potřebuje rozvádět téma jako je mágo na písku... už to tu by
      Re: foto dne - prenaseni vahy08.09.2016
rikat to lidem u skaly je jedna vec a resit to verejne je vec druha. Oboji ma smysl, ale samozrejme
       Re: foto dne - prenaseni vahy08.09.2016
A chces debatovat o TR do pulky steny v ceste ktera traverzuje ci o tom magu, ktere nikde neni videt
        Re: foto dne - prenaseni vahy08.09.2016
Nechci debatovat o nicem. Vlakno jsem nezalozil, nabidku webmasterum jsem ucinil a tim to pro me kon
         Re: foto dne - prenaseni vahy08.09.2016
Nejlepsi cesta proti balastu je prestat ho sam vytvaret..

 Ostaš - UFO05.09.2016
Čau,
po inventuře vybavení po víkendovém (3.-4.9.) lezení na Ostaši sem zjistil, že mi chybí ufo.
Tuším, že zůstalo v sobotu někde v Dolním labyryntu v okolí Kočičího hradu.
Nepotkal ste ho někdo?

kontakt: 732 673 316
 Re: Ostaš - UFO05.09.2016
nedá mi to, ale
UFO prý letělo ve výšce 100m nad Kočičákem a blikalo :-)

sorr

 Princezny Guvernantka04.09.2016
V pátek jsme se snažili vylézt Rozporuprázdnou cestu na Princezny (Adršpach, Království, hned pod Králem). Vylezli jsme na východní vrchol souvěží.  Ve vrcholovce vedené německy bylo napsáno "Gouvernante". V průvodci ani na webech které mě
 Re: Princezny Guvernantka05.09.2016
Guvernantka (Komorná) je skutečně poměrně nově pojmenovaný vedlejší vrchol Princezen. Takových novýc

 Expresky03.09.2016
Zdar,
v úterý zůstaly po kamarádově pádu v Kubáskově cestě v Josefovském údolí v Krase viset dvě presa. Kdyby se našla dobrá duše která by mi je vrátila budu vděčnej a odměna je samozřejmě jistá! ;)
tel: 731276227
Dík!
 Re: Expresky03.09.2016
Pád v Kubáskovi? Snad to nebylo v horních plotnách, kde jsou velké odlezy a vše dobře dopadlo.

 Trenér03.09.2016
Ahoj, jak tak koukam po lezci a diskuzich... Venuje se v CR nekdo treninku a trenovani opravdu profi? Tzn ma vysledky a je v tom dobrej? Mate nekdo osobni zkusenost reknu na urovni 8b a vys?
 Re: Trenér03.09.2016
se podívej kdo je u nás nejlepší a kdo má cesty za 8b a výš. takový tu jsou, tak ti asi tu zkušenost
  Re: Trenér03.09.2016
8b a výš už není žádná prcka, jedno, max. 2 má pár lidí, těch, co by to lezli opakovaně bohužel u ná
   Re: Trenér03.09.2016
Většina lidí co lezou 8b a výš pravidelně se trénují sami, možná za občasné konzultace.
  Re: Trenér03.09.2016
Ja se ptal na trenera.. ne na lidi co lezou 8b.. Jestli je to dotaz jak od petiletyho nevim. Fakt go
   Re: Trenér03.09.2016
Myslím,respektive jsem zaslechl,že plzeňáci co letos zbombili nějáký 10 a 10-/10 v Juře měli v zimě
    Re: Trenér03.09.2016
Já znám minimálně dva lidi co pravidlně "bombí" 8c a na trenéry zvysoka...
    Re: Trenér05.09.2016
Bez pochyb. Skoda, ze tak taky nevyradil reprezentaci ;).
   Re: Trenér04.09.2016
Asi by se dalo vyjít i z toho, kdo trénuje lidi kteří mají nějaký slušný výsledky na závodech. Což j
   Re: Trenér04.09.2016
ještě trénuje honza kareš, eliška karešová, čaj...trenéři se najdou
 Re: Trenér04.09.2016
Hele, spokoj se s tim ze lezeni zatim nastesti neni jako fotbal nebo hokej, zajed nekam na stenu neb
  Re: Trenér04.09.2016
A to fakt jako stačí jenom je na skály? Nevěřím!
   Re: Trenér04.09.2016
Delas dobre. Rady jako ta vyse vetsinou davaji lidi, kteri lezou total hovno ...
    Re: Trenér04.09.2016
Ahoj, no na českým písečku to asi není nijak slavné. Představ si nějakou kvalitní dvojici vzdělaných
     Re: Trenér04.09.2016
Popsal jsi to hezky, to je přesně to, proč by každý, kdo uvažuje o tréninku, měl nejdříve nastudovat
  Re: Trenér04.09.2016
6a? Chlapce ja se ptal na 8b a 8c.. vim, ze pro urcitej typ lidi je od 7a nahoru vsecko stejne tezky
   Re: Trenér04.09.2016
Ty jsi vtipálek. Nemyslíš si, že kdyby někdo takový byl, tak že by se o něm obecně vědělo a byl by z
    Re: Trenér04.09.2016
Pár dalších jmen už tu padlo. A zcela obecně, kdo má práce dost a času málo (nejen v trenérství, v j
     Re: Trenér04.09.2016
To určitě ano, ale pokud by někdo byl tak dobrý, že připravuje lezce tak, že získávají medaile, tak
      Re: Trenér04.09.2016
Stejne mam dojem, ze lezeckymu treninku za ucelem obzivy se v CR venuje pouze sablonova Helena Lipen
       Re: Trenér05.09.2016
Toť otázka. Podívej se na výsledkové listiny a poptej se, kde dotyční trénují a s kým. Lidé z týmu L
        Re: Trenér05.09.2016
Toto je přesné. Není totiž umění udělat z talentovaného děcka 8ačkaře. Umění je udělat z naprostého
       Re: Trenér05.09.2016
Výsledky na úrovni ČR nevypovídají o ničem. Soustavně se na Lezci omílá, jak dopadá stávající česká
        Re: Trenér05.09.2016
Jeden z lidí,který má dost slušný povědomí a zároveň výsledky je Andrej Chrastina.Akorát ho živí výr

 závody03.09.2016
Ahoj,chtěl bych začít lízt zavodně a chci se zeptat jestli mám šanci na nějáké solidní výsleky(samozřejmě bych začal intenzivněji trénovat).Je mi 15 let,lezu 2 roky tak jednou týdně,obtížnost okolo 7 UIAA a strašně mě to baví :D.Díky moc za odpovědi
 Re: závody03.09.2016
Na českou scénu to stačí, klidně začni, medaile z ČP/MČR budou. Ale s úspěchy na poli mezinárodním m
  Re: závody03.09.2016
Jdi do toho. Kecy ze uz jsi na to starej jsou pitomosti. Uspech zalezi na mnoha okolnostech. Ale zar
   Re: závody03.09.2016
Jdi do toho, naše repre jezdí na svěťáky pro poslední místa(ne všichni jen ti vyvolení) a svaz jim p
    Re: závody03.09.2016
Sice to s tím nesouvisí, ale je to pravda. Ve tvém věku řada lidí kvůli přístupu ČHS a chybějící pod
     Re: závody03.09.2016
Podle mého názoru bez šance. Nepomůže ti ani Lipenská.
      Re: závody04.09.2016
Boha jeho, jen podle věku se to nedá říct. Přesně jak píše lrh (a pokud je to Hroza, tak ten ví, o č
 Re: závody03.09.2016
Ahoj Honzo, jsi z Prahy? kdyztak napis na mail mattyasurban@gmail.com (jo, dve t) nebo si me radsi p
  Re: závody04.09.2016
Kontaktuj Kubu Konečného.Leze teprve 4 roky a už je mistr Evropy a leze 8c!A zmákl to i bez trenéra
   Re: závody06.09.2016
Asi tak...:-)
   Re: závody07.09.2016
Kuba Konecny to nema "jen z lezeni" ...
   Re: závody08.09.2016
Při této porci lezení by sis s rozumnými výkony ani neškrtnul.
 Re: závody07.09.2016
Tak s obtížností 7 asi moc ne :D Jinak jestli tě to baví, není pro tebe problém lézt 3x - 4x týdně.

 Finale ligure02.09.2016
Ahoj, nevíte někdo jak to teď vypadá ve Finale? jestli je vše při starém a kemp pod monte Cucco funguje? Díky 
 Re: Finale ligure02.09.2016
jjj
  Re: Finale ligure12.09.2016
Od 31.8. probiha v kempu rekonstrukce parkoviste a dalsich casti (socialni zarizeni), takze netece v

 Našla se HMSka02.09.2016
Ahoj lezci a lezkyně, včera 1.9. jsme s přítelem našli na Branických skalách (Dolní plotna) v topu jedné cesty HMSku, která zjevně někomu patři a asi ji tam zapomněl. Vzali jsme ji s sebou...doufám, že se o ni někdo přihlásí :) vypadá, že tam byla jen krá

 Kreta02.09.2016
Ahoj,
nevíte o nějakém ubytování či spaní i ve stanu
(kemp) na Krétě blízko Heraklionu, Kapetanii a Agiofarangu? A popřípadě Plakias. Dík
 Re: Kreta02.09.2016
Ahoj,
v Plakiasu je super Hostel "
 Re: Kreta02.09.2016
V Plakiasu je i kemp. Dá se spát i pod stanem kus od Plakiasu na pláži Aumoudi. Před dvěma lety tam
 Re: Kreta02.09.2016
V Plakiasu je i kemp. Dá se spát i pod stanem kus od Plakiasu na pláži Aumoudi. Před dvěma lety tam

1   ...   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   279   280   281   282   283   284   285   286   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Princezny Guvernantka
V pátek jsme se snažili vylézt Rozporuprázdnou cestu na Princezny (Adršpach, Království, hned pod Králem). Vylezli jsme na východní vrchol souvěží.  Ve vrcholovce vedené německy bylo napsáno "Gouvernante". V průvodci ani na webech které mě napadly (Lezec, Piskari, Skalní oblasti) jsem nic nenalezl... Žádná Guvernantka nikde v Království nefiguruje. Najde se znalec, který mi potvrdí že jde o východní vrchol Princezen nebo dovede určit o jakou věž šlo?
Moták22:35:25 04.09.2016
odpovědět 
 Re: Princezny Guvernantka
Guvernantka (Komorná) je skutečně poměrně nově pojmenovaný vedlejší vrchol Princezen. Takových nových pilířů je v Ádru dnes mnoho - Tibet u Barunce, Komíňák se oddělil ze Starostové, Gaskoněc z Francouzských věží atd.
09:21:08 05.09.2016
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi