Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Padání se blíží 10.09.2016 blik....
začátečník 09.09.2016 zdar,hledám někoho kdo by měl čas a trpělivost na začátečníka,je mi 30 jsem pohodář z OSTRAVY,vybavení mám,zkušenosti ne :)
  Re: začátečník 10.09.2016 Doporucuju si vygooglit, popr. najit webu horosvazu horolezecky oddily z okoli. Akorat budou zacinat
Problemy s ramenem 08.09.2016 Cau, vim ze se tu o ramenu a rotacni manzete psalo hodne. Jednu dobu jsem tim trpel a zacal jsem s kompenzacnimi cviky, ktere opravdu pomahaji. Nicmene tohle leto jsem lezl hlavne v horach a nebyla moc motivace jeste do toho provadet kompenzacni cviceni a
  Re: Problemy s ramenem 08.09.2016 Ahoj, já jednu dobu hodně tahal železo a přesně Animal Flex jsem bral (kopa polykání). Bral jsem to
  Re: Problemy s ramenem 08.09.2016 Měl jsem problémy s rameny, přetížení, úraz. Problémy zmizely spolu s odstraněním svalové dysbalance
    Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 1 - potrebujes dobrou diagnostiku od profika
2 - pak se uvidi. je mozny ze sis neco nacal tak
  Re: Problemy s ramenem 08.09.2016 Souhlas s Bídou. A nic ti nenahradí, když pochopíš mechaniku svýho problému (kterej může bejt často
    Re: Problemy s ramenem 08.09.2016 Jj alavis prej šlape, ale jen ten pro koně, ne ten pro psy a kočky :-D
      Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Bído chci o Alavisu něco na PVC!!! :D
        Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Tak si napiš na PVC, třeba to tam dají ještě jednou.
    Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Jo jede se alavis ve velkym.
Co mam od kamose veterinare: "jestli si myslim, ze
      Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Alavis pro koně jsem začal brát právě taky na problémy s ramenem. Zdá se, že docela funguje, i když
        Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Copa klisnička, copa fenka, ale vem si, že si ti začne zdát o kočičce. To už ja fakt moc :-D
    Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Dik!
To Indy: Pred par mesici jsem byl u ortopeda (udelal mi RTG, sono i NMR) a vylo
      Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 nenapíšeš, aké cviky cvičíš? alebo link na ne?
        Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 No jo, sorry :) Tady
    Re: Problemy s ramenem 10.09.2016 Taky jsem si dal jednu kuru. Konzultoval jsem to s ortopedy. Zaver byl ten (pokud to apriori neodmit
  Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 alavis triple blend beru taky, asi dobrý, ale nemůžu se ted zvavit bolavyho lokte. někdy to chce dát
    Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Beru taky a kopýtka jedna radost. Ale vážně je nějaký důvod pro ty pauzy vždy po dvou měsících? Treb
      Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Takže pánové, zaujal mě v diskusi řešený Alavis triple blend pro koně, protože klouby mám špatné. No
        Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Spousta lidi s tim sracem pro kone resi prachy. Ten tvuj Complex 6 activ je na 2 mesice za 650, ten
        Re: Problemy s ramenem 10.09.2016 když sem byl u svýho obvodáka, tak mi to taky doporučoval. není v tom nic špatnýho. glukosaminsulfát
        Re: Problemy s ramenem 10.09.2016 alavis i complex jsou výživové doplňky a podléhají v podstatě stejným schvalovacím procedurám k regi
Pojištění - dotaz 07.09.2016 Chci vzít kámoše na pár dnů do Rakouska nad 3000m. Nemá žádné celoroční horolezecké pojištění. Tak se chci zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s připojištěnm do zahraničí do horolezeckého (vysokohorského) terénu vč. záchrany vrtulníkem. U koho, na kolik
  Re: Pojištění - dotaz 07.09.2016 rozhodne alpenverein
    Re: Pojištění - dotaz 07.09.2016 Mam pocit ze Alpverein lze jen na cely rok, kdežto to nový pojištěni od Uniqy pres CHS jde treba jen
  Re: Pojištění - dotaz 08.09.2016 Nevím za kolik je teď komerční pojištění se všemi okolnostmi jako AV (vyhledávání i bez zranění atp)
    Re: Pojištění - dotaz 08.09.2016 Pojištění záchrany bez zdravotní indikace je možné jen přes AV.
Záchranu vrtulníkem z horole
      Re: Pojištění - dotaz 09.09.2016 Asi před rokem jsem to řešil taky a dospěl jsem k tomu, že bez zdravotní indikace bude plnit i UNIQA
  Re: Pojištění - dotaz 08.09.2016 Zavolej si a zjisti si co presne kryji rizikove sporty u AXA, mozna vam to bude stacit - zalezi co h
    Re: Pojištění - dotaz 08.09.2016 Rika mi ted kolega, ze kdyz si uzavres AV ted na 2017, mas tento rok zdarma. Over si to ale vypada t
      Re: Pojištění - dotaz 12.09.2016 Pokud si kupuješ členství poprvé, můžeš si ho koupit na rok 2017 s platností už od 1.9.2016 tak to b
  Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 Zrno je v klasu, semeno v plodu?
    Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 Zrno je ve voku.
  Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 Zrníčko (zdrobnělina od zrní) je semeno obilí (ev. travin). Význam může ale být i přenesený (třeba z
    Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 ... živočichů...
  Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 Zrnicko udrzi jen dobrej lezec, seminko kde kdo, ani bych se s tim snad nechlubil.
  Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 zdaleka neni vysadou cestiny.
grain x seed
    Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 Těžká debata... Zřejmě slušná práce.
Nocležiště v Sasku 05.09.2016 Pod Falkensteinem je legální bivakovací místo pro horolezce. Prý existují i další. Ale asi neumím dobře googlit, nepodařilo se mi zjistit, kde se nacházejí. Nemáte prosím někdo tip, kde se o takových místech v Sasku informovat? Díky!
    Re: Nocležiště v Sasku 06.09.2016 dobrej link. Diky.
    Re: Nocležiště v Sasku 06.09.2016 seznam povolených Boof (ty mimo I.zónu) najdeš i na oficiální stránce NP
      Re: Nocležiště v Sasku 07.09.2016 ale nejsou tam, ani na tom prvním odkazu všechny - zaplaťpámbu
Lezečky Ocun Ozone QC 05.09.2016 Ahoj,
jelikož přemýšlím o koupení lezeček Ocun Ozone QC, chtěl bych se zeptat jaké s nimi máte zkušenosti (nejlépe na písku). Díky za odpověď
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC 07.09.2016 do spár nic moc (v širočinách jsou každé nízké naprd, u sucháčů navíc rychle prodřeš pásky se zapíná
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC 07.09.2016 Neleze v nich na pisku Ondra Benes? Ja je teda na noze ani nikdy nemel, ale dle popisu bych to spis
    Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 Pochybuju že by Beneš lezl v Ocun lezkách. Ten spíš fasuje La Sportivu...
Jinak záleží co př
      Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 Leze v Ocun lezkach, Ocun ho sponzoruje...
        Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 ten teda dopadnul...
          Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 Nespustis ted, doufam, tu o tech Triopech ..
      Re: Lezečky Ocun Ozone QC 12.09.2016 Leze v Ocúnech už cca 1 rok a pochvaluje si je.
        Re: Lezečky Ocun Ozone QC 13.09.2016 to teda moc nechápu když před tím lozil La Sportivy... :-O
          Re: Lezečky Ocun Ozone QC 14.09.2016 Jestli není na čase si přestat nechat blbnout hlavy v Hudysportech o vyzkoušet Ozone, Oxi, Diamondy.
            Re: Lezečky Ocun Ozone QC 14.09.2016 Jj, diamondy si na sportovky na vapne nemuzu vynachvalit. Jen my teda vic sedely ty modre od RP.
    Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 Měl jsem je jednou a klidně bych si je koupil zase. Na malý stupy dobrá, na písek chce trochu rozléz
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 Jsou to velmi tvrde lezecky. Na pisku vice nez ustavani malych jebek budes resit ustavani rajbasu a
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 Po tom co sa rozlezu su dobre aj na rajbaky, nove su hodne tvrde. Skrceny palec v sparach nic moc, z
foto dne - prenaseni vahy 05.09.2016 Na to prenaseni vahy v VIIb rajbu by to chtelo spis premagovat lezecky, ne? Tak snad s pristim fotem...
  otázka WEBMASTERůM 05.09.2016 To máte tak málo fotek, že musíte na fotku dne dávat mágistu co leze toprope v oblasti, kde je obojí
    Re: otázka WEBMASTERůM 05.09.2016 Ja nevim, ale top rope imho neleze a kdovi, co v tom pytliku ma. Moc bile ruce nema a skala kolem vy
      Re: otázka WEBMASTERůM 05.09.2016 Asi tak ;). Nekdo holt pri kydani hnoje radeji zavre oci aby mu nahodou neco to kydani nepokazilo.
      Re: otázka WEBMASTERůM 05.09.2016 Brát si mágo do VIIb může fakt jen někdo, kdo zatím leze prd a ještě to nemá v hlavě srovnaný.
        Re: otázka WEBMASTERůM 06.09.2016 He he... Pokud si nekdy lezl na pisku, tak asi vis, ze neni od veci si obcas do nejakyho kruhu dat n
          Re: otázka WEBMASTERůM 06.09.2016 Máš pravdu. Mluví ze mě alergie na to, když vidim lidi prášit v klasikách, specielně v lehkejch klas
            Re: otázka WEBMASTERůM 06.09.2016 Nerekl bych, ze jde o zlehcovani. Spis jde o nechut odsuzovat na zaklade nepodlozenych domnenek. U s
              Re: otázka WEBMASTERůM 07.09.2016 Zlehčováním jsem měl na mysli usnadňování lezeckého pohybu mágem a dalšími věcmi, které degradují ce
        Re: otázka WEBMASTERůM 06.09.2016 Na TR na 100% neleze, cesta traverzuje přes ty kyzy doleva ke kruhu, který tam je vidět ... Velmi zá
        Re: otázka WEBMASTERůM 06.09.2016 Nevim proč by to neměl mít srovnaný, třeba to má srovnaný až až a proto leze s mágem :) Ale každopád
    Re: otázka WEBMASTERůM 05.09.2016 Co maga a TR... Ale mazec je, ze si pri tom jeste vysekava stupy a chyty. Prase jedno!
    Re: otázka WEBMASTERůM 06.09.2016 tak to radši nejezdi do Tisý - na Pevnosti (ta VI v pravo) a Vyhlídce (asi Glum) někdo řádil jak bíl
    Jak to víš? 06.09.2016 Hele, jak víš, že v tom dotyčný má mágo? Co když tam má třeba jen trochu prachového písku?
    Re: otázka 06.09.2016 Jo pošli.
      Re: otázka 07.09.2016 až ji smáznete, pošlu :-)
        Re: otázka 08.09.2016 Jsem rad, ze lezec nevychazi vstric pozadavkum lidi, kteri se vsem snazi vnutit to sve.
          Re: otázka 08.09.2016 On tu někdo něco nutil? Jen nabídka, na kterou přišla dobrovolná reakce...ale klukům je nějaká filos
            Re: otázka 08.09.2016 No nejlepe se etika a filosofie hodnoti od stolu pohledem na fotku.. :)
              Re: otázka 08.09.2016 mluvis trochu stereotypne o necem jinem, uz nereaguju.
                Re: otázka 08.09.2016 Ha ha, rika clovek, co tu porad dokola mele tu samou pisnicku..
  Re: foto dne - prenaseni vahy 05.09.2016 Mě by spíš zajímalo co je to za cestu, než ty blbý kecy okolo...
  Re: foto dne - prenaseni vahy 06.09.2016 doost lidi nosi pytel a mago v nem nema... ma tam treba pisek... nekdo lahvace... Lamo :D
    Re: foto dne - prenaseni vahy 06.09.2016 nekdo jo, ale moc jich neni, neboj
      Re: foto dne - prenaseni vahy 06.09.2016 asi tak...
        Re: foto dne - prenaseni vahy 06.09.2016 to nevíte že je to nejlepší kapsička na cigarety, ach ty nekuřáci :-)
          Re: foto dne - prenaseni vahy 08.09.2016 Zakladatel diskuse je zas další blb, co potřebuje rozvádět téma jako je mágo na písku... už to tu by
            Re: foto dne - prenaseni vahy 08.09.2016 rikat to lidem u skaly je jedna vec a resit to verejne je vec druha. Oboji ma smysl, ale samozrejme
              Re: foto dne - prenaseni vahy 08.09.2016 A chces debatovat o TR do pulky steny v ceste ktera traverzuje ci o tom magu, ktere nikde neni videt
                Re: foto dne - prenaseni vahy 08.09.2016 Nechci debatovat o nicem. Vlakno jsem nezalozil, nabidku webmasterum jsem ucinil a tim to pro me kon
                  Re: foto dne - prenaseni vahy 08.09.2016 Nejlepsi cesta proti balastu je prestat ho sam vytvaret..
Ostaš - UFO 05.09.2016 Čau,
po inventuře vybavení po víkendovém (3.-4.9.) lezení na Ostaši sem zjistil, že mi chybí ufo.
Tuším, že zůstalo v sobotu někde v Dolním labyryntu v okolí Kočičího hradu.
Nepotkal ste ho někdo?
kontakt: 732 673 316
  Re: Ostaš - UFO 05.09.2016 nedá mi to, ale
UFO prý letělo ve výšce 100m nad Kočičákem a blikalo :-)
sorr
Princezny Guvernantka 04.09.2016 V pátek jsme se snažili vylézt Rozporuprázdnou cestu na Princezny (Adršpach, Království, hned pod Králem). Vylezli jsme na východní vrchol souvěží. Ve vrcholovce vedené německy bylo napsáno "Gouvernante". V průvodci ani na webech které mě
  Re: Princezny Guvernantka 05.09.2016 Guvernantka (Komorná) je skutečně poměrně nově pojmenovaný vedlejší vrchol Princezen. Takových novýc
1
...
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
...
2263
Lezečky Ocun Ozone QC Ahoj,
jelikož přemýšlím o koupení lezeček Ocun Ozone QC, chtěl bych se zeptat jaké s nimi máte zkušenosti (nejlépe na písku). Díky za odpověď Vojta 19:52:12 05.09.2016odpovědět
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC do spár nic moc (v širočinách jsou každé nízké naprd, u sucháčů navíc rychle prodřeš pásky se zapínáním, v ručních spárách ti skrčené prsty moc nepomohou - spíš naopak), na rajbasy je musíš nejdřív rozlézt, aby změkly, ale to netrvá zas tak dlouho
ocun píše: "moderní zbraň soutěžního a výkonnostního lezce" a výkonnostní lezec moc na písek nejezdí, pro toho je Jura, max. Labák 08:57:42 07.09.2016odpovědět
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC Neleze v nich na pisku Ondra Benes? Ja je teda na noze ani nikdy nemel, ale dle popisu bych to spis bral na bouldry a na kratke cesty na vapno. Pokud chces neco co se na pisek fakt hodi a nevadi ti vyhodit prachy, tak mne se osvedcila Scarpa Furia (lezu v nich v Pfalzu). Paradni mekka a citliva lezecka, na pisek podle me idealni. Pokud v nich polezes fakt jen na pisku tak by mely i nejakou dobu vydrzet. Ja sice moc spary nelezu, ale podle me se hodi i do spar vzhledem k tomu ze jsou cele pogumovane. Ale kotniky s i v nich podres take :D Pokud chces neco levnejsiho nebo si stojis za ceskou firmou, tak od Ocunu se podle me hodi model Rebel, ale asi bych radeji snurky. Radek 11:53:11 07.09.2016odpovědět
    Re: Lezečky Ocun Ozone QC Pochybuju že by Beneš lezl v Ocun lezkách. Ten spíš fasuje La Sportivu...
Jinak záleží co přesně chceš na tom písku lézt. Od Ocunu/Rock Pillarsu se mi na písku pro lezení na ření osvědčili takový měkký nazouvací. Jen nevím jestli je ještě vyrábějí... Eman 00:40:56 11.09.2016odpovědět
      Re: Lezečky Ocun Ozone QC Leze v Ocun lezkach, Ocun ho sponzoruje... 07:18:10 11.09.2016odpovědět
        Re: Lezečky Ocun Ozone QC ten teda dopadnul... .. 21:31:01 11.09.2016odpovědět
          Re: Lezečky Ocun Ozone QC Nespustis ted, doufam, tu o tech Triopech .. 21:47:43 11.09.2016odpovědět
      Re: Lezečky Ocun Ozone QC Leze v Ocúnech už cca 1 rok a pochvaluje si je. 07:20:19 12.09.2016odpovědět
        Re: Lezečky Ocun Ozone QC to teda moc nechápu když před tím lozil La Sportivy... :-O Kemal 23:03:03 13.09.2016odpovědět
          Re: Lezečky Ocun Ozone QC Jestli není na čase si přestat nechat blbnout hlavy v Hudysportech o vyzkoušet Ozone, Oxi, Diamondy. Pak třeba budeš objektivnější. 07:49:10 14.09.2016odpovědět
            Re: Lezečky Ocun Ozone QC Jj, diamondy si na sportovky na vapne nemuzu vynachvalit. Jen my teda vic sedely ty modre od RP. 12:24:58 14.09.2016odpovědět
    Re: Lezečky Ocun Ozone QC Měl jsem je jednou a klidně bych si je koupil zase. Na malý stupy dobrá, na písek chce trochu rozlézt, ale pak změkne. Celkově je to ale spíš tužší bota. Někdo má radši větší flexibilitu chodidla a to jsem já. Takže na lezení beru měkčí boty, jako jsou Kobry, Pythony atd. Steve 09:37:23 11.09.2016odpovědět
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC Jsou to velmi tvrde lezecky. Na pisku vice nez ustavani malych jebek budes resit ustavani rajbasu a urcite se hodi citlivejsi lezecky. Sel bych do mekcich. 09:45:23 11.09.2016odpovědět
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC Po tom co sa rozlezu su dobre aj na rajbaky, nove su hodne tvrde. Skrceny palec v sparach nic moc, zabovice idu, spis pata-spicka v sirocinach dost boli. jove 23:08:15 11.09.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: