Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lezečky Ocun Ozone QC 05.09.2016 Ahoj,
jelikož přemýšlím o koupení lezeček Ocun Ozone QC, chtěl bych se zeptat jaké s nimi máte zkušenosti (nejlépe na písku). Díky za odpověď
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC 07.09.2016 do spár nic moc (v širočinách jsou každé nízké naprd, u sucháčů navíc rychle prodřeš pásky se zapíná
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC 07.09.2016 Neleze v nich na pisku Ondra Benes? Ja je teda na noze ani nikdy nemel, ale dle popisu bych to spis
    Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 Pochybuju že by Beneš lezl v Ocun lezkách. Ten spíš fasuje La Sportivu...
Jinak záleží co př
      Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 Leze v Ocun lezkach, Ocun ho sponzoruje...
        Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 ten teda dopadnul...
          Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 Nespustis ted, doufam, tu o tech Triopech ..
      Re: Lezečky Ocun Ozone QC 12.09.2016 Leze v Ocúnech už cca 1 rok a pochvaluje si je.
        Re: Lezečky Ocun Ozone QC 13.09.2016 to teda moc nechápu když před tím lozil La Sportivy... :-O
          Re: Lezečky Ocun Ozone QC 14.09.2016 Jestli není na čase si přestat nechat blbnout hlavy v Hudysportech o vyzkoušet Ozone, Oxi, Diamondy.
            Re: Lezečky Ocun Ozone QC 14.09.2016 Jj, diamondy si na sportovky na vapne nemuzu vynachvalit. Jen my teda vic sedely ty modre od RP.
    Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 Měl jsem je jednou a klidně bych si je koupil zase. Na malý stupy dobrá, na písek chce trochu rozléz
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 Jsou to velmi tvrde lezecky. Na pisku vice nez ustavani malych jebek budes resit ustavani rajbasu a
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC 11.09.2016 Po tom co sa rozlezu su dobre aj na rajbaky, nove su hodne tvrde. Skrceny palec v sparach nic moc, z
foto dne - prenaseni vahy 05.09.2016 Na to prenaseni vahy v VIIb rajbu by to chtelo spis premagovat lezecky, ne? Tak snad s pristim fotem...
  otázka WEBMASTERůM 05.09.2016 To máte tak málo fotek, že musíte na fotku dne dávat mágistu co leze toprope v oblasti, kde je obojí
    Re: otázka WEBMASTERůM 05.09.2016 Ja nevim, ale top rope imho neleze a kdovi, co v tom pytliku ma. Moc bile ruce nema a skala kolem vy
      Re: otázka WEBMASTERůM 05.09.2016 Asi tak ;). Nekdo holt pri kydani hnoje radeji zavre oci aby mu nahodou neco to kydani nepokazilo.
      Re: otázka WEBMASTERůM 05.09.2016 Brát si mágo do VIIb může fakt jen někdo, kdo zatím leze prd a ještě to nemá v hlavě srovnaný.
        Re: otázka WEBMASTERůM 06.09.2016 He he... Pokud si nekdy lezl na pisku, tak asi vis, ze neni od veci si obcas do nejakyho kruhu dat n
          Re: otázka WEBMASTERůM 06.09.2016 Máš pravdu. Mluví ze mě alergie na to, když vidim lidi prášit v klasikách, specielně v lehkejch klas
            Re: otázka WEBMASTERůM 06.09.2016 Nerekl bych, ze jde o zlehcovani. Spis jde o nechut odsuzovat na zaklade nepodlozenych domnenek. U s
              Re: otázka WEBMASTERůM 07.09.2016 Zlehčováním jsem měl na mysli usnadňování lezeckého pohybu mágem a dalšími věcmi, které degradují ce
        Re: otázka WEBMASTERůM 06.09.2016 Na TR na 100% neleze, cesta traverzuje přes ty kyzy doleva ke kruhu, který tam je vidět ... Velmi zá
        Re: otázka WEBMASTERůM 06.09.2016 Nevim proč by to neměl mít srovnaný, třeba to má srovnaný až až a proto leze s mágem :) Ale každopád
    Re: otázka WEBMASTERůM 05.09.2016 Co maga a TR... Ale mazec je, ze si pri tom jeste vysekava stupy a chyty. Prase jedno!
    Re: otázka WEBMASTERůM 06.09.2016 tak to radši nejezdi do Tisý - na Pevnosti (ta VI v pravo) a Vyhlídce (asi Glum) někdo řádil jak bíl
    Jak to víš? 06.09.2016 Hele, jak víš, že v tom dotyčný má mágo? Co když tam má třeba jen trochu prachového písku?
    Re: otázka 06.09.2016 Jo pošli.
      Re: otázka 07.09.2016 až ji smáznete, pošlu :-)
        Re: otázka 08.09.2016 Jsem rad, ze lezec nevychazi vstric pozadavkum lidi, kteri se vsem snazi vnutit to sve.
          Re: otázka 08.09.2016 On tu někdo něco nutil? Jen nabídka, na kterou přišla dobrovolná reakce...ale klukům je nějaká filos
            Re: otázka 08.09.2016 No nejlepe se etika a filosofie hodnoti od stolu pohledem na fotku.. :)
              Re: otázka 08.09.2016 mluvis trochu stereotypne o necem jinem, uz nereaguju.
                Re: otázka 08.09.2016 Ha ha, rika clovek, co tu porad dokola mele tu samou pisnicku..
  Re: foto dne - prenaseni vahy 05.09.2016 Mě by spíš zajímalo co je to za cestu, než ty blbý kecy okolo...
  Re: foto dne - prenaseni vahy 06.09.2016 doost lidi nosi pytel a mago v nem nema... ma tam treba pisek... nekdo lahvace... Lamo :D
    Re: foto dne - prenaseni vahy 06.09.2016 nekdo jo, ale moc jich neni, neboj
      Re: foto dne - prenaseni vahy 06.09.2016 asi tak...
        Re: foto dne - prenaseni vahy 06.09.2016 to nevíte že je to nejlepší kapsička na cigarety, ach ty nekuřáci :-)
          Re: foto dne - prenaseni vahy 08.09.2016 Zakladatel diskuse je zas další blb, co potřebuje rozvádět téma jako je mágo na písku... už to tu by
            Re: foto dne - prenaseni vahy 08.09.2016 rikat to lidem u skaly je jedna vec a resit to verejne je vec druha. Oboji ma smysl, ale samozrejme
              Re: foto dne - prenaseni vahy 08.09.2016 A chces debatovat o TR do pulky steny v ceste ktera traverzuje ci o tom magu, ktere nikde neni videt
                Re: foto dne - prenaseni vahy 08.09.2016 Nechci debatovat o nicem. Vlakno jsem nezalozil, nabidku webmasterum jsem ucinil a tim to pro me kon
                  Re: foto dne - prenaseni vahy 08.09.2016 Nejlepsi cesta proti balastu je prestat ho sam vytvaret..
Ostaš - UFO 05.09.2016 Čau,
po inventuře vybavení po víkendovém (3.-4.9.) lezení na Ostaši sem zjistil, že mi chybí ufo.
Tuším, že zůstalo v sobotu někde v Dolním labyryntu v okolí Kočičího hradu.
Nepotkal ste ho někdo?
kontakt: 732 673 316
  Re: Ostaš - UFO 05.09.2016 nedá mi to, ale
UFO prý letělo ve výšce 100m nad Kočičákem a blikalo :-)
sorr
Princezny Guvernantka 04.09.2016 V pátek jsme se snažili vylézt Rozporuprázdnou cestu na Princezny (Adršpach, Království, hned pod Králem). Vylezli jsme na východní vrchol souvěží. Ve vrcholovce vedené německy bylo napsáno "Gouvernante". V průvodci ani na webech které mě
  Re: Princezny Guvernantka 05.09.2016 Guvernantka (Komorná) je skutečně poměrně nově pojmenovaný vedlejší vrchol Princezen. Takových novýc
Expresky 03.09.2016 Zdar,
v úterý zůstaly po kamarádově pádu v Kubáskově cestě v Josefovském údolí v Krase viset dvě presa. Kdyby se našla dobrá duše která by mi je vrátila budu vděčnej a odměna je samozřejmě jistá! ;)
tel: 731276227
Dík!
  Re: Expresky 03.09.2016 Pád v Kubáskovi? Snad to nebylo v horních plotnách, kde jsou velké odlezy a vše dobře dopadlo.
Trenér 03.09.2016 Ahoj, jak tak koukam po lezci a diskuzich... Venuje se v CR nekdo treninku a trenovani opravdu profi? Tzn ma vysledky a je v tom dobrej? Mate nekdo osobni zkusenost reknu na urovni 8b a vys?
  Re: Trenér 03.09.2016 se podívej kdo je u nás nejlepší a kdo má cesty za 8b a výš. takový tu jsou, tak ti asi tu zkušenost
    Re: Trenér 03.09.2016 8b a výš už není žádná prcka, jedno, max. 2 má pár lidí, těch, co by to lezli opakovaně bohužel u ná
      Re: Trenér 03.09.2016 Většina lidí co lezou 8b a výš pravidelně se trénují sami, možná za občasné konzultace.
    Re: Trenér 03.09.2016 Ja se ptal na trenera.. ne na lidi co lezou 8b.. Jestli je to dotaz jak od petiletyho nevim. Fakt go
      Re: Trenér 03.09.2016 Myslím,respektive jsem zaslechl,že plzeňáci co letos zbombili nějáký 10 a 10-/10 v Juře měli v zimě
        Re: Trenér 03.09.2016 Já znám minimálně dva lidi co pravidlně "bombí" 8c a na trenéry zvysoka...
        Re: Trenér 05.09.2016 Bez pochyb. Skoda, ze tak taky nevyradil reprezentaci ;).
      Re: Trenér 04.09.2016 Asi by se dalo vyjít i z toho, kdo trénuje lidi kteří mají nějaký slušný výsledky na závodech. Což j
      Re: Trenér 04.09.2016 ještě trénuje honza kareš, eliška karešová, čaj...trenéři se najdou
  Re: Trenér 04.09.2016 Hele, spokoj se s tim ze lezeni zatim nastesti neni jako fotbal nebo hokej, zajed nekam na stenu neb
    Re: Trenér 04.09.2016 A to fakt jako stačí jenom je na skály? Nevěřím!
      Re: Trenér 04.09.2016 Delas dobre. Rady jako ta vyse vetsinou davaji lidi, kteri lezou total hovno ...
        Re: Trenér 04.09.2016 Ahoj, no na českým písečku to asi není nijak slavné. Představ si nějakou kvalitní dvojici vzdělaných
          Re: Trenér 04.09.2016 Popsal jsi to hezky, to je přesně to, proč by každý, kdo uvažuje o tréninku, měl nejdříve nastudovat
    Re: Trenér 04.09.2016 6a? Chlapce ja se ptal na 8b a 8c.. vim, ze pro urcitej typ lidi je od 7a nahoru vsecko stejne tezky
      Re: Trenér 04.09.2016 Ty jsi vtipálek. Nemyslíš si, že kdyby někdo takový byl, tak že by se o něm obecně vědělo a byl by z
        Re: Trenér 04.09.2016 Pár dalších jmen už tu padlo. A zcela obecně, kdo má práce dost a času málo (nejen v trenérství, v j
          Re: Trenér 04.09.2016 To určitě ano, ale pokud by někdo byl tak dobrý, že připravuje lezce tak, že získávají medaile, tak
            Re: Trenér 04.09.2016 Stejne mam dojem, ze lezeckymu treninku za ucelem obzivy se v CR venuje pouze sablonova Helena Lipen
              Re: Trenér 05.09.2016 Toť otázka. Podívej se na výsledkové listiny a poptej se, kde dotyční trénují a s kým. Lidé z týmu L
                Re: Trenér 05.09.2016 Toto je přesné. Není totiž umění udělat z talentovaného děcka 8ačkaře. Umění je udělat z naprostého
              Re: Trenér 05.09.2016 Výsledky na úrovni ČR nevypovídají o ničem. Soustavně se na Lezci omílá, jak dopadá stávající česká
                Re: Trenér 05.09.2016 Jeden z lidí,který má dost slušný povědomí a zároveň výsledky je Andrej Chrastina.Akorát ho živí výr
závody 03.09.2016 Ahoj,chtěl bych začít lízt zavodně a chci se zeptat jestli mám šanci na nějáké solidní výsleky(samozřejmě bych začal intenzivněji trénovat).Je mi 15 let,lezu 2 roky tak jednou týdně,obtížnost okolo 7 UIAA a strašně mě to baví :D.Díky moc za odpovědi
  Re: závody 03.09.2016 Na českou scénu to stačí, klidně začni, medaile z ČP/MČR budou. Ale s úspěchy na poli mezinárodním m
    Re: závody 03.09.2016 Jdi do toho. Kecy ze uz jsi na to starej jsou pitomosti. Uspech zalezi na mnoha okolnostech. Ale zar
      Re: závody 03.09.2016 Jdi do toho, naše repre jezdí na svěťáky pro poslední místa(ne všichni jen ti vyvolení) a svaz jim p
        Re: závody 03.09.2016 Sice to s tím nesouvisí, ale je to pravda. Ve tvém věku řada lidí kvůli přístupu ČHS a chybějící pod
          Re: závody 03.09.2016 Podle mého názoru bez šance. Nepomůže ti ani Lipenská.
            Re: závody 04.09.2016 Boha jeho, jen podle věku se to nedá říct. Přesně jak píše lrh (a pokud je to Hroza, tak ten ví, o č
  Re: závody 03.09.2016 Ahoj Honzo, jsi z Prahy? kdyztak napis na mail mattyasurban@gmail.com (jo, dve t) nebo si me radsi p
    Re: závody 04.09.2016 Kontaktuj Kubu Konečného.Leze teprve 4 roky a už je mistr Evropy a leze 8c!A zmákl to i bez trenéra
      Re: závody 06.09.2016 Asi tak...:-)
      Re: závody 07.09.2016 Kuba Konecny to nema "jen z lezeni" ...
      Re: závody 08.09.2016 Při této porci lezení by sis s rozumnými výkony ani neškrtnul.
  Re: závody 07.09.2016 Tak s obtížností 7 asi moc ne :D Jinak jestli tě to baví, není pro tebe problém lézt 3x - 4x týdně.
Finale ligure 02.09.2016 Ahoj, nevíte někdo jak to teď vypadá ve Finale? jestli je vše při starém a kemp pod monte Cucco funguje? Díky
  Re: Finale ligure 02.09.2016 jjj
    Re: Finale ligure 12.09.2016 Od 31.8. probiha v kempu rekonstrukce parkoviste a dalsich casti (socialni zarizeni), takze netece v
Našla se HMSka 02.09.2016 Ahoj lezci a lezkyně, včera 1.9. jsme s přítelem našli na Branických skalách (Dolní plotna) v topu jedné cesty HMSku, která zjevně někomu patři a asi ji tam zapomněl. Vzali jsme ji s sebou...doufám, že se o ni někdo přihlásí :) vypadá, že tam byla jen krá
Kreta 02.09.2016 Ahoj,
nevíte o nějakém ubytování či spaní i ve stanu
(kemp) na Krétě blízko Heraklionu, Kapetanii a Agiofarangu? A popřípadě Plakias. Dík
  Re: Kreta 02.09.2016 Ahoj,
v Plakiasu je super Hostel "
  Re: Kreta 02.09.2016 V Plakiasu je i kemp. Dá se spát i pod stanem kus od Plakiasu na pláži Aumoudi. Před dvěma lety tam
  Re: Kreta 02.09.2016 V Plakiasu je i kemp. Dá se spát i pod stanem kus od Plakiasu na pláži Aumoudi. Před dvěma lety tam
1
...
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
...
2263
Lezečky Ocun Ozone QC Ahoj,
jelikož přemýšlím o koupení lezeček Ocun Ozone QC, chtěl bych se zeptat jaké s nimi máte zkušenosti (nejlépe na písku). Díky za odpověď Vojta 19:52:12 05.09.2016odpovědět
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC do spár nic moc (v širočinách jsou každé nízké naprd, u sucháčů navíc rychle prodřeš pásky se zapínáním, v ručních spárách ti skrčené prsty moc nepomohou - spíš naopak), na rajbasy je musíš nejdřív rozlézt, aby změkly, ale to netrvá zas tak dlouho
ocun píše: "moderní zbraň soutěžního a výkonnostního lezce" a výkonnostní lezec moc na písek nejezdí, pro toho je Jura, max. Labák 08:57:42 07.09.2016odpovědět
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC Neleze v nich na pisku Ondra Benes? Ja je teda na noze ani nikdy nemel, ale dle popisu bych to spis bral na bouldry a na kratke cesty na vapno. Pokud chces neco co se na pisek fakt hodi a nevadi ti vyhodit prachy, tak mne se osvedcila Scarpa Furia (lezu v nich v Pfalzu). Paradni mekka a citliva lezecka, na pisek podle me idealni. Pokud v nich polezes fakt jen na pisku tak by mely i nejakou dobu vydrzet. Ja sice moc spary nelezu, ale podle me se hodi i do spar vzhledem k tomu ze jsou cele pogumovane. Ale kotniky s i v nich podres take :D Pokud chces neco levnejsiho nebo si stojis za ceskou firmou, tak od Ocunu se podle me hodi model Rebel, ale asi bych radeji snurky. Radek 11:53:11 07.09.2016odpovědět
    Re: Lezečky Ocun Ozone QC Pochybuju že by Beneš lezl v Ocun lezkách. Ten spíš fasuje La Sportivu...
Jinak záleží co přesně chceš na tom písku lézt. Od Ocunu/Rock Pillarsu se mi na písku pro lezení na ření osvědčili takový měkký nazouvací. Jen nevím jestli je ještě vyrábějí... Eman 00:40:56 11.09.2016odpovědět
      Re: Lezečky Ocun Ozone QC Leze v Ocun lezkach, Ocun ho sponzoruje... 07:18:10 11.09.2016odpovědět
        Re: Lezečky Ocun Ozone QC ten teda dopadnul... .. 21:31:01 11.09.2016odpovědět
          Re: Lezečky Ocun Ozone QC Nespustis ted, doufam, tu o tech Triopech .. 21:47:43 11.09.2016odpovědět
      Re: Lezečky Ocun Ozone QC Leze v Ocúnech už cca 1 rok a pochvaluje si je. 07:20:19 12.09.2016odpovědět
        Re: Lezečky Ocun Ozone QC to teda moc nechápu když před tím lozil La Sportivy... :-O Kemal 23:03:03 13.09.2016odpovědět
          Re: Lezečky Ocun Ozone QC Jestli není na čase si přestat nechat blbnout hlavy v Hudysportech o vyzkoušet Ozone, Oxi, Diamondy. Pak třeba budeš objektivnější. 07:49:10 14.09.2016odpovědět
            Re: Lezečky Ocun Ozone QC Jj, diamondy si na sportovky na vapne nemuzu vynachvalit. Jen my teda vic sedely ty modre od RP. 12:24:58 14.09.2016odpovědět
    Re: Lezečky Ocun Ozone QC Měl jsem je jednou a klidně bych si je koupil zase. Na malý stupy dobrá, na písek chce trochu rozlézt, ale pak změkne. Celkově je to ale spíš tužší bota. Někdo má radši větší flexibilitu chodidla a to jsem já. Takže na lezení beru měkčí boty, jako jsou Kobry, Pythony atd. Steve 09:37:23 11.09.2016odpovědět
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC Jsou to velmi tvrde lezecky. Na pisku vice nez ustavani malych jebek budes resit ustavani rajbasu a urcite se hodi citlivejsi lezecky. Sel bych do mekcich. 09:45:23 11.09.2016odpovědět
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC Po tom co sa rozlezu su dobre aj na rajbaky, nove su hodne tvrde. Skrceny palec v sparach nic moc, zabovice idu, spis pata-spicka v sirocinach dost boli. jove 23:08:15 11.09.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: