LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
HUDYsport - Praha 5
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 začátečník09.09.2016
zdar,hledám někoho kdo by měl čas a trpělivost na začátečníka,je mi 30 jsem pohodář z OSTRAVY,vybavení mám,zkušenosti ne :)
 Re: začátečník10.09.2016
Doporucuju si vygooglit, popr. najit webu horosvazu horolezecky oddily z okoli. Akorat budou zacinat

 Problemy s ramenem08.09.2016
Cau, vim ze se tu o ramenu a rotacni manzete psalo hodne. Jednu dobu jsem tim trpel a zacal jsem s kompenzacnimi cviky, ktere opravdu pomahaji. Nicmene tohle leto jsem lezl hlavne v horach a nebyla moc motivace jeste do toho provadet kompenzacni cviceni a
 Re: Problemy s ramenem08.09.2016
Ahoj, já jednu dobu hodně tahal železo a přesně Animal Flex jsem bral (kopa polykání). Bral jsem to
 Re: Problemy s ramenem08.09.2016
Měl jsem problémy s rameny, přetížení, úraz. Problémy zmizely spolu s odstraněním svalové dysbalance
  Re: Problemy s ramenem09.09.2016
1 - potrebujes dobrou diagnostiku od profika
2 - pak se uvidi. je mozny ze sis neco nacal tak
 Re: Problemy s ramenem08.09.2016
Souhlas s Bídou. A nic ti nenahradí, když pochopíš mechaniku svýho problému (kterej může bejt často
  Re: Problemy s ramenem08.09.2016
Jj alavis prej šlape, ale jen ten pro koně, ne ten pro psy a kočky :-D
   Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Bído chci o Alavisu něco na PVC!!! :D
    Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Tak si napiš na PVC, třeba to tam dají ještě jednou.
  Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Jo jede se alavis ve velkym.

Co mam od kamose veterinare: "jestli si myslim, ze
   Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Alavis pro koně jsem začal brát právě taky na problémy s ramenem. Zdá se, že docela funguje, i když
    Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Copa klisnička, copa fenka, ale vem si, že si ti začne zdát o kočičce. To už ja fakt moc :-D
  Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Dik!

To Indy: Pred par mesici jsem byl u ortopeda (udelal mi RTG, sono i NMR) a vylo
   Re: Problemy s ramenem09.09.2016
nenapíšeš, aké cviky cvičíš? alebo link na ne?
    Re: Problemy s ramenem09.09.2016
No jo, sorry :) Tady
  Re: Problemy s ramenem10.09.2016
Taky jsem si dal jednu kuru. Konzultoval jsem to s ortopedy. Zaver byl ten (pokud to apriori neodmit
 Re: Problemy s ramenem09.09.2016
alavis triple blend beru taky, asi dobrý, ale nemůžu se ted zvavit bolavyho lokte. někdy to chce dát
  Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Beru taky a kopýtka jedna radost. Ale vážně je nějaký důvod pro ty pauzy vždy po dvou měsících? Treb
   Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Takže pánové, zaujal mě v diskusi řešený Alavis triple blend pro koně, protože klouby mám špatné. No
    Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Spousta lidi s tim sracem pro kone resi prachy. Ten tvuj Complex 6 activ je na 2 mesice za 650, ten
    Re: Problemy s ramenem10.09.2016
když sem byl u svýho obvodáka, tak mi to taky doporučoval. není v tom nic špatnýho. glukosaminsulfát
    Re: Problemy s ramenem10.09.2016
alavis i complex jsou výživové doplňky a podléhají v podstatě stejným schvalovacím procedurám k regi

 Pojištění - dotaz07.09.2016
Chci vzít kámoše na pár dnů do Rakouska nad 3000m. Nemá žádné celoroční horolezecké pojištění. Tak se chci zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s připojištěnm do zahraničí do horolezeckého (vysokohorského) terénu vč. záchrany vrtulníkem. U koho, na kolik
 Re: Pojištění - dotaz07.09.2016
rozhodne alpenverein
  Re: Pojištění - dotaz07.09.2016
Mam pocit ze Alpverein lze jen na cely rok, kdežto to nový pojištěni od Uniqy pres CHS jde treba jen
 Re: Pojištění - dotaz08.09.2016
Nevím za kolik je teď komerční pojištění se všemi okolnostmi jako AV (vyhledávání i bez zranění atp)
  Re: Pojištění - dotaz08.09.2016
Pojištění záchrany bez zdravotní indikace je možné jen přes AV.
Záchranu vrtulníkem z horole
   Re: Pojištění - dotaz09.09.2016
Asi před rokem jsem to řešil taky a dospěl jsem k tomu, že bez zdravotní indikace bude plnit i UNIQA
 Re: Pojištění - dotaz08.09.2016
Zavolej si a zjisti si co presne kryji rizikove sporty u AXA, mozna vam to bude stacit - zalezi co h
  Re: Pojištění - dotaz08.09.2016
Rika mi ted kolega, ze kdyz si uzavres AV ted na 2017, mas tento rok zdarma. Over si to ale vypada t
   Re: Pojištění - dotaz12.09.2016
Pokud si kupuješ členství poprvé, můžeš si ho koupit na rok 2017 s platností už od 1.9.2016 tak to b
    Re: Pojištění - dotaz12.09.2016
septemberaktion pre novych je uz tak dlho, ze si ani ja nepamatam
 Zníčko vs. semínko07.09.2016
Dnes ráno jsme s kolegou v kanceláři u zdravé snídaně zavedli diskuzi na téma rozdílu mezi zrníčkem a semínkem. Nedopátrali jsme se k žádnému rozumnému vysvětlení ani za pomoci pana googla. Je to pouze krása čestiny a pojmenování toho samého dvěma výrazy?
 Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
Zrno je v klasu, semeno v plodu?
  Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
Zrno je ve voku.
 Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
Zrníčko (zdrobnělina od zrní) je semeno obilí (ev. travin). Význam může ale být i přenesený (třeba z
  Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
... živočichů...
 Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
Zrnicko udrzi jen dobrej lezec, seminko kde kdo, ani bych se s tim snad nechlubil.
 Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
zdaleka neni vysadou cestiny.
grain x seed
  Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
Těžká debata... Zřejmě slušná práce.

 Nocležiště v Sasku05.09.2016
Pod Falkensteinem je legální bivakovací místo pro horolezce. Prý existují i další. Ale asi neumím dobře googlit, nepodařilo se mi zjistit, kde se nacházejí. Nemáte prosím někdo tip, kde se o takových místech v Sasku informovat? Díky!
 Re: Nocležiště v Sasku05.09.2016
Koukni sem:
  Re: Nocležiště v Sasku06.09.2016
Vřelé díky!
  Re: Nocležiště v Sasku06.09.2016
dobrej link. Diky.
  Re: Nocležiště v Sasku06.09.2016
seznam povolených Boof (ty mimo I.zónu) najdeš i na oficiální stránce NP
   Re: Nocležiště v Sasku07.09.2016
ale nejsou tam, ani na tom prvním odkazu všechny - zaplaťpámbu

 Lezečky Ocun Ozone QC05.09.2016
Ahoj,
jelikož přemýšlím o koupení lezeček Ocun Ozone QC, chtěl bych se zeptat jaké s nimi máte zkušenosti (nejlépe na písku). Díky za odpověď
 Re: Lezečky Ocun Ozone QC07.09.2016
do spár nic moc (v širočinách jsou každé nízké naprd, u sucháčů navíc rychle prodřeš pásky se zapíná
 Re: Lezečky Ocun Ozone QC07.09.2016
Neleze v nich na pisku Ondra Benes? Ja je teda na noze ani nikdy nemel, ale dle popisu bych to spis
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
Pochybuju že by Beneš lezl v Ocun lezkách. Ten spíš fasuje La Sportivu...
Jinak záleží co př
   Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
Leze v Ocun lezkach, Ocun ho sponzoruje...
    Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
ten teda dopadnul...
     Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
Nespustis ted, doufam, tu o tech Triopech ..
   Re: Lezečky Ocun Ozone QC12.09.2016
Leze v Ocúnech už cca 1 rok a pochvaluje si je.
    Re: Lezečky Ocun Ozone QC13.09.2016
to teda moc nechápu když před tím lozil La Sportivy... :-O
     Re: Lezečky Ocun Ozone QC14.09.2016
Jestli není na čase si přestat nechat blbnout hlavy v Hudysportech o vyzkoušet Ozone, Oxi, Diamondy.
      Re: Lezečky Ocun Ozone QC14.09.2016
Jj, diamondy si na sportovky na vapne nemuzu vynachvalit. Jen my teda vic sedely ty modre od RP.
  Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
Měl jsem je jednou a klidně bych si je koupil zase. Na malý stupy dobrá, na písek chce trochu rozléz
 Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
Jsou to velmi tvrde lezecky. Na pisku vice nez ustavani malych jebek budes resit ustavani rajbasu a
 Re: Lezečky Ocun Ozone QC11.09.2016
Po tom co sa rozlezu su dobre aj na rajbaky, nove su hodne tvrde. Skrceny palec v sparach nic moc, z

 foto dne - prenaseni vahy05.09.2016
Na to prenaseni vahy v VIIb rajbu by to chtelo spis premagovat lezecky, ne? Tak snad s pristim fotem...
 otázka WEBMASTERůM05.09.2016
To máte tak málo fotek, že musíte na fotku dne dávat mágistu co leze toprope v oblasti, kde je obojí
  Re: otázka WEBMASTERůM05.09.2016
Ja nevim, ale top rope imho neleze a kdovi, co v tom pytliku ma. Moc bile ruce nema a skala kolem vy
   Re: otázka WEBMASTERůM05.09.2016
Asi tak ;). Nekdo holt pri kydani hnoje radeji zavre oci aby mu nahodou neco to kydani nepokazilo.
   Re: otázka WEBMASTERůM05.09.2016
Brát si mágo do VIIb může fakt jen někdo, kdo zatím leze prd a ještě to nemá v hlavě srovnaný.
    Re: otázka WEBMASTERůM06.09.2016
He he... Pokud si nekdy lezl na pisku, tak asi vis, ze neni od veci si obcas do nejakyho kruhu dat n
     Re: otázka WEBMASTERůM06.09.2016
Máš pravdu. Mluví ze mě alergie na to, když vidim lidi prášit v klasikách, specielně v lehkejch klas
      Re: otázka WEBMASTERůM06.09.2016
Nerekl bych, ze jde o zlehcovani. Spis jde o nechut odsuzovat na zaklade nepodlozenych domnenek. U s
       Re: otázka WEBMASTERůM07.09.2016
Zlehčováním jsem měl na mysli usnadňování lezeckého pohybu mágem a dalšími věcmi, které degradují ce
    Re: otázka WEBMASTERůM06.09.2016
Na TR na 100% neleze, cesta traverzuje přes ty kyzy doleva ke kruhu, který tam je vidět ... Velmi zá
    Re: otázka WEBMASTERůM06.09.2016
Nevim proč by to neměl mít srovnaný, třeba to má srovnaný až až a proto leze s mágem :) Ale každopád
  Re: otázka WEBMASTERůM05.09.2016
Co maga a TR... Ale mazec je, ze si pri tom jeste vysekava stupy a chyty. Prase jedno!
  Re: otázka WEBMASTERůM06.09.2016
tak to radši nejezdi do Tisý - na Pevnosti (ta VI v pravo) a Vyhlídce (asi Glum) někdo řádil jak bíl
  Jak to víš?06.09.2016
Hele, jak víš, že v tom dotyčný má mágo? Co když tam má třeba jen trochu prachového písku?
  Re: otázka06.09.2016
Jo pošli.
   Re: otázka07.09.2016
až ji smáznete, pošlu :-)
    Re: otázka08.09.2016
Jsem rad, ze lezec nevychazi vstric pozadavkum lidi, kteri se vsem snazi vnutit to sve.
     Re: otázka08.09.2016
On tu někdo něco nutil? Jen nabídka, na kterou přišla dobrovolná reakce...ale klukům je nějaká filos
      Re: otázka08.09.2016
No nejlepe se etika a filosofie hodnoti od stolu pohledem na fotku.. :)
       Re: otázka08.09.2016
mluvis trochu stereotypne o necem jinem, uz nereaguju.
        Re: otázka08.09.2016
Ha ha, rika clovek, co tu porad dokola mele tu samou pisnicku..
 Re: foto dne - prenaseni vahy05.09.2016
Mě by spíš zajímalo co je to za cestu, než ty blbý kecy okolo...
  Re: foto dne - prenaseni vahy05.09.2016
  Re: foto dne - prenaseni vahy06.09.2016
Je to v Zaječí rokli v Broumovkách a cesta Večerní mejdan na Orlí hnízdo.
 Re: foto dne - prenaseni vahy06.09.2016
doost lidi nosi pytel a mago v nem nema... ma tam treba pisek... nekdo lahvace... Lamo :D
  Re: foto dne - prenaseni vahy06.09.2016
nekdo jo, ale moc jich neni, neboj
   Re: foto dne - prenaseni vahy06.09.2016
asi tak...
    Re: foto dne - prenaseni vahy06.09.2016
to nevíte že je to nejlepší kapsička na cigarety, ach ty nekuřáci :-)
     Re: foto dne - prenaseni vahy08.09.2016
Zakladatel diskuse je zas další blb, co potřebuje rozvádět téma jako je mágo na písku... už to tu by
      Re: foto dne - prenaseni vahy08.09.2016
rikat to lidem u skaly je jedna vec a resit to verejne je vec druha. Oboji ma smysl, ale samozrejme
       Re: foto dne - prenaseni vahy08.09.2016
A chces debatovat o TR do pulky steny v ceste ktera traverzuje ci o tom magu, ktere nikde neni videt
        Re: foto dne - prenaseni vahy08.09.2016
Nechci debatovat o nicem. Vlakno jsem nezalozil, nabidku webmasterum jsem ucinil a tim to pro me kon
         Re: foto dne - prenaseni vahy08.09.2016
Nejlepsi cesta proti balastu je prestat ho sam vytvaret..

 Ostaš - UFO05.09.2016
Čau,
po inventuře vybavení po víkendovém (3.-4.9.) lezení na Ostaši sem zjistil, že mi chybí ufo.
Tuším, že zůstalo v sobotu někde v Dolním labyryntu v okolí Kočičího hradu.
Nepotkal ste ho někdo?

kontakt: 732 673 316
 Re: Ostaš - UFO05.09.2016
nedá mi to, ale
UFO prý letělo ve výšce 100m nad Kočičákem a blikalo :-)

sorr

 Princezny Guvernantka04.09.2016
V pátek jsme se snažili vylézt Rozporuprázdnou cestu na Princezny (Adršpach, Království, hned pod Králem). Vylezli jsme na východní vrchol souvěží.  Ve vrcholovce vedené německy bylo napsáno "Gouvernante". V průvodci ani na webech které mě
 Re: Princezny Guvernantka05.09.2016
Guvernantka (Komorná) je skutečně poměrně nově pojmenovaný vedlejší vrchol Princezen. Takových novýc

 Expresky03.09.2016
Zdar,
v úterý zůstaly po kamarádově pádu v Kubáskově cestě v Josefovském údolí v Krase viset dvě presa. Kdyby se našla dobrá duše která by mi je vrátila budu vděčnej a odměna je samozřejmě jistá! ;)
tel: 731276227
Dík!
 Re: Expresky03.09.2016
Pád v Kubáskovi? Snad to nebylo v horních plotnách, kde jsou velké odlezy a vše dobře dopadlo.

1   ...   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   279   280   281   282   283   284   285   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Zníčko vs. semínko
Dnes ráno jsme s kolegou v kanceláři u zdravé snídaně zavedli diskuzi na téma rozdílu mezi zrníčkem a semínkem. Nedopátrali jsme se k žádnému rozumnému vysvětlení ani za pomoci pana googla. Je to pouze krása čestiny a pojmenování toho samého dvěma výrazy? Poradí někdo? :-)
m.09:15:57 07.09.2016
odpovědět 
 Re: Zníčko vs. semínko
Zrno je v klasu, semeno v plodu?
10:00:49 07.09.2016
odpovědět 
  Re: Zníčko vs. semínko
Zrno je ve voku.
10:19:00 07.09.2016
odpovědět 
 Re: Zníčko vs. semínko
Zrníčko (zdrobnělina od zrní) je semeno obilí (ev. travin). Význam může ale být i přenesený (třeba zrnko písku, zrnko pravdy). Semínko (zdrobnělina od semeno) je mnohem obecnější a označuje jakékoliv semeno ... tj. nejenom obilné ale semena dalších rostlin, květin, stromů...
moták10:39:08 07.09.2016
odpovědět 
  Re: Zníčko vs. semínko
... živočichů...
11:09:08 07.09.2016
odpovědět 
 Re: Zníčko vs. semínko
Zrnicko udrzi jen dobrej lezec, seminko kde kdo, ani bych se s tim snad nechlubil.
l.15:10:05 07.09.2016
odpovědět 
 Re: Zníčko vs. semínko
zdaleka neni vysadou cestiny.
grain x seed
18:10:39 07.09.2016
odpovědět 
  Re: Zníčko vs. semínko
Těžká debata... Zřejmě slušná práce.
Fab.20:50:22 07.09.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop | Re: Podle článku byl B.I.G. původně "Projekt Hard"? |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (58)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (6)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi