Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English lezečky LS Solution 14.09.2016 Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s velikostí lezečky LS Solution žluté vs. LS Solution růžové? Je např. vel. 38 u obou modelů stejná? Dík.
  Re: lezečky LS Solution 14.09.2016 Mají trochu užší a zataženější patu. Ve špičce jsem rozdíl neshledal.
    Re: lezečky LS Solution 14.09.2016 Růžové mají užší a zataženější patu. Mělo by to anatomicky lépe sednout ženám na nohu, ale výkonnost
  Re: lezečky LS Solution 15.09.2016 Myslim ze neni. Ja si zkousela oboje v obchode a zlute jsou o neco vetsi a i tvarem nejak jinak sedl
lezečky LS Solution 14.09.2016 Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s velikostí lezečky LS Solution žluté vs. LS Solution růžové? Je např. vel. 38 u obou modelů stejná? Dík.
@Redakce - Bílá skála u Jihlavy - průvodce 13.09.2016 Ahoj do redakce, odkaz na průvodce Bílá skála u Jihlavy (link ze záložky "Mapy") je chybný. Uvedené cesty se lozí na Bílé skále ve Žďárkách. Průvodce pro tu u Jihlavy je třeba tady:
  Re: @Redakce - Bílá skála u Jihlavy - průvodce 14.09.2016 Bílá skála u Jihlavy, Bílá skála u Luk, Bílá skála v údolí Pŕíseckého potoka vše názvy pro jednu ská
Typ na roztahnutí lezeček. 13.09.2016 Mate někdo radu jak co nejmene bolestne roztáhnout doma lezecky, o kterých vim, ze mi budou dobře, ale uz se nechci trapit jako kdysi a roztahovat je při lezeni a chtěl bych je nejak rozchodit doma. Samozrejme sedet u Tv asi ano, ale jestli by nepomohlo i
  Re: Typ na roztahnutí lezeček. 13.09.2016 Jeden kámoš mi nedávno říkal, že prý pomáhá fénovat lezečky na noze.
    Re: Typ na roztahnutí lezeček. 13.09.2016 Muj TIP je dat je na roztahnuti nejakemu TYPOVI :)
PS. Sorry, to fakt neslo.
  Re: Typ na roztahnutí lezeček. 13.09.2016 Nevidim duvod proc kupovat lezecky, ktery musis roztahovat. V dnesni dobe precizne delanych bot a x
    Re: Typ na roztahnutí lezeček. 13.09.2016 I tak.
nebo namočit a natáhnout na kopyto (takovej ten šeucovskej roztahovač pravý-levý závi
      Re: Typ na roztahnutí lezeček. 13.09.2016 Ja si treba vezmu ponozku a v ni vlezu do boty a tise trpim u PC/televize s obcasnou prochazkou po b
  Re: Typ na roztahnutí lezeček. 14.09.2016 Nasyp do nich čočku a zalej vodou. Čočky přiměřeně aby ti to lezečky neroztrhlo. Není to vtip. Fungu
    Re: Typ na roztahnutí lezeček. 15.09.2016 Dik za rydy , zkusim všechny tipy vcetne pravopisu a dam vedet, zatím to fakt boli.
      Re: Typ na roztahnutí lezeček. 15.09.2016 běž si zalízt ted v těch vedrech na písex do nějaké pěkně vyhřáte jižní stěny a roztahneš je za den
  Re: Typ na roztahnutí lezeček. 15.09.2016 Mokrá ponožka a projít se v nich po bytě. To taky rychle roztáhlo lezky.
  Re: Typ na roztahnutí lezeček. 16.09.2016 Nasyp čočku, vem mokrou ponožku a běž lízt spáru do jižní stěny na písku. A pak si sedni k televizi
Trollveggen 12.09.2016 Při návštěvě Norska jsem pod trollveggen (Trolí stěnou) narazil na památník informující o úmrtí členů Československé expedice z roku 1973 jejímiž členy byli Jan Procházka, Pavel Rose, Pavel Tlapa, Jan Čondl a Jiří Janoušek. Snažil jsem se o tom zjistit ně
  Re: Trollveggen 13.09.2016 myslim si ze je tehdy zasypala kamenna lavina, snad to byla parta kolem Raka a Lance
    Re: Trollveggen 13.09.2016 Byli to Liberecaci a Jablonecaci. Zkus se poptat tam v oddílech. Treba HO Loko Liberec
      Re: Trollveggen 15.09.2016 Díky.
  Re: Trollveggen 15.09.2016 Dieška - Širl: Horolezectvo.
Anebo jenom telegraficky:
První českoslov
drábské 12.09.2016 Ahoj,
nevíte někdo co je za cestu na drábský masiv - z předskalí od sloupu přímo středem stěny nahoru?
  Re: drábské 14.09.2016 ať pátrám jak pátrám furt nic - fakt nikdo neví?
        Re: drábské 14.09.2016 moc se tam nevyznám - byl jsem tam prvně. lezli jsme z mezery mezi hláskou a sloupem (asi) nejdřív s
        Re: drábské 21.09.2016 tak to byla ta Hladová - nějak mi to podle nákresu nesedělo...
Super věc, ale trvalo mi to ..
      Re: drábské 14.09.2016 moc ne - bud tam píšou kruh a ten jsem nenašel, nebo je to z jiné strany (Hladová), nebo neodpovídá
        Re: drábské 14.09.2016 Podle posledniho pruvodce jsou tam z leva:cesta pro evicku (1 kruh, nehore do hladove), hladova (pre
oldschool -- šití popruhů 11.09.2016 Zdravím všechny, zejména pak ty trošku dříve narozené:-) Ráda bych je poprosila, aby zapátrali ve své paměti a mohli zde zavzpomínat, jak se dříve doma šily sedáky a podobné vybavení. Slyšela jsem cosi o popruhách z bezpečnostních pásů do auta a o chirurg
  Re: oldschool -- šití popruhů 11.09.2016 Pamatuji si jeskyňářské sedáky. Tedy primárně pro statické použití. Používala se silná a nosná niť z
    Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 Jo, pamatuju se.
Bylo to neskutečně pracné a opravdu nepříjemná práce. Z tohoto pohledu mi p
  Re: oldschool -- šití popruhů 11.09.2016 ..a silo se to casto v ruce, obuvnickej sici stroj mel doma malokdo. Rucni siti metodou dvou jehel p
    Re: oldschool -- šití popruhů 11.09.2016 Všem Vám moc děkuji za příspěvky! Ráda bych se zeptala, jestli by bylo prosím možné trochu víc rozvé
      Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 Dve jehly, v obou navlecene nite, prvni jehlou se prosije latka (popruh) z jedne strany (rekneme zpr
        Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 Dal se použít i elektrický stroj. (Lada) ale muselo se pomáhat kolečku.
          Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 to jsem taky zkousel, slapaci Singrovky, Ladu, Veritas. Lamani jehel mozno predejit pomalym a opatrn
      Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 kup si v bazaru šlapací stroj. tlustá jehla, silonová nit z řempa které zkrachovalo a šup do toho.
        Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016
        Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 tady se mluvi o tom co se delalo pred 30 lety, a ne co se da udelat dneska ...
          Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 šlapací singrovka je stará 150 let a ty nitě se dělaly před 50 -ti a my ty sedáky tak šili před 30
            Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 jo, jasny.
Tvuj prispevek vsak zacina radou "kup si" a pokracujes navodem na siti.
              Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 borka na začátku diskuze žádá info a vypádá to jako , že si to chce zkusit. tak proto...
                Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 Sem se na tebe vrhal s upresnenim o cem ze se tady mluvi protoze jak uz k staru prd vidim, zdalo se
  Re: oldschool -- šití popruhů 11.09.2016 Nejlepší byla hasičská hadice bez toho gumového uvnitř na nohavičky a bederní pás. Na propojení noha
    Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 Jestli si vzpomenu, tak nafotím jeden sedák a prsák co mám doma,co kdysi šil táta. Myslím že je to z
  Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 Ahoj pro popruhy se jezdilo do Brna sil jsem kombinaci popruhu a bile hadice jen z hadice se sily pr
  Hasičský hadice - bacha na ně 12.09.2016 S hasičskejma hadicema bych byl hodně vopatrnej. Viz vlastní zkušenost: goo.gl/Vuftkr
  Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 Sil jsem dvema zpusoby.
Bud na starym slapacim stroji, kterymu jsem musel pomahat rukou tocit
        Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 a taky pevny polyamidovy obuvnicky nite.
jo testovalo se to skokem, a drzely vsechny.
          Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 horolezci z gottwaldova byli vždy napřed co se materiálového vybavení týče: kopačky přešité na EB,
        Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 Měl bych dotaz k tomu barvení Duhou. Jsem si myslel, že tato barva je vhodná jen k barvení přírodníc
          Re: oldschool -- šití popruhů 14.09.2016 existuje duha na prirodu a existuje duha na polyamid, viskozu a tak.
      Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 Haha, tak uz vim, odkud ma Prachtel ty kruhy :D :D :D
        Re: oldschool -- šití popruhů 14.09.2016 nezamenuj lidovou a lihovou tvorivost.
ke kruhum, skobam, vklinencum, hexum, abalakum
          Re: oldschool -- šití popruhů 14.09.2016 K tomu průběžnému testování při výrobě, ve VŽKG a NHKG ( kdyby někdo nevěděl, co to bylo tak strejd
          Re: oldschool -- šití popruhů 15.09.2016 Hele nevim o co ti jde, material ktery jste vyrabeli jsem nijak nenapadl, netvrdim ze je nekvalitni.
            Re: oldschool -- šití popruhů 15.09.2016 Jo, to jsou skoby do Tater.
              Re: oldschool -- šití popruhů 15.09.2016 OK, to beru, nepochopil sem to tak. njn, u vsech tech veci je dany urceni, a zkouset s nima neco jin
lezečky na písek 10.09.2016 Ahoj, poradil by mi někdo jaké lezečky se vyloženě hodí na písek? Aby byly dobré na tření i na malých stupech a dírkách. Uvažuju o La sportiva TC Pro nebo něčem podobném. Maté s tím někdo zkušenosti?
  Re: lezečky na písek 12.09.2016 Cau, projdi si diskusi trochu do historie. Neni to nic prijemneho vzhledem k tomu ze lezec je takovy
  Re: lezečky na písek 13.09.2016 La Sportiva TC pro je fakt na písek absolutně nevhodná, protože jsou strašně tvrdý, určený na žulu j
  Re: lezečky na písek 13.09.2016 miura testarossa od sportivy z mojich zkusenosti. ale asi spis co ti sedne na nohu
  Re: lezečky na písek 13.09.2016 Já si na písek - hlavně do spár a komínů často beru kotníkáče od Salticu - myslím, že se jmenujou Sa
  Re: lezečky na písek 13.09.2016 Do rajbů a stěn Saltic Sepia. Ve spárách cokoliv co vydrží.
  Re: Padání se blíží 10.09.2016 blik....
1
...
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: