LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10647
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Šípek 10075
16.Jungling 10075
Hory:
8.Zaoral 5927
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231228 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Trollveggen12.09.2016
Při návštěvě Norska jsem pod trollveggen (Trolí stěnou) narazil na památník informující o úmrtí členů Československé expedice z roku 1973 jejímiž členy byli Jan Procházka, Pavel Rose, Pavel Tlapa, Jan Čondl a Jiří Janoušek. Snažil jsem se o tom zjistit ně
 Re: Trollveggen13.09.2016
myslim si ze je tehdy zasypala kamenna lavina, snad to byla parta kolem Raka a Lance
  Re: Trollveggen13.09.2016
Byli to Liberecaci a Jablonecaci. Zkus se poptat tam v oddílech. Treba HO Loko Liberec
   Re: Trollveggen15.09.2016
Díky.
 Re: Trollveggen15.09.2016
Dieška - Širl: Horolezectvo.

Anebo jenom telegraficky:

První českoslov

 drábské12.09.2016
Ahoj,

nevíte někdo co je za cestu na drábský masiv - z předskalí od sloupu přímo středem stěny nahoru?
 Re: drábské14.09.2016
ať pátrám jak pátrám furt nic - fakt nikdo neví?
  Re: drábské14.09.2016
nepomůže tohle?
   Re: drábské14.09.2016
taky si myslím, že i podle velmi stručného popisu to bude Pokračování příště. Pod průchodem u zábrad
    Re: drábské14.09.2016
moc se tam nevyznám - byl jsem tam prvně. lezli jsme z mezery mezi hláskou a sloupem (asi) nejdřív s
    Re: drábské21.09.2016
tak to byla ta Hladová - nějak mi to podle nákresu nesedělo...
Super věc, ale trvalo mi to ..
   Re: drábské14.09.2016
moc ne - bud tam píšou kruh a ten jsem nenašel, nebo je to z jiné strany (Hladová), nebo neodpovídá
    Re: drábské14.09.2016
Podle posledniho pruvodce jsou tam z leva:cesta pro evicku (1 kruh, nehore do hladove), hladova (pre

 oldschool -- šití popruhů11.09.2016
Zdravím všechny, zejména pak ty trošku dříve narozené:-) Ráda bych je poprosila, aby zapátrali ve své paměti a mohli zde zavzpomínat, jak se dříve doma šily sedáky a podobné vybavení. Slyšela jsem cosi o popruhách z bezpečnostních pásů do auta a o chirurg
 Re: oldschool -- šití popruhů11.09.2016
Pamatuji si jeskyňářské sedáky. Tedy primárně pro statické použití. Používala se silná a nosná niť z
  Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
Jo, pamatuju se.
Bylo to neskutečně pracné a opravdu nepříjemná práce. Z tohoto pohledu mi p
 Re: oldschool -- šití popruhů11.09.2016
..a silo se to casto v ruce, obuvnickej sici stroj mel doma malokdo. Rucni siti metodou dvou jehel p
  Re: oldschool -- šití popruhů11.09.2016
Všem Vám moc děkuji za příspěvky! Ráda bych se zeptala, jestli by bylo prosím možné trochu víc rozvé
   Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
Dve jehly, v obou navlecene nite, prvni jehlou se prosije latka (popruh) z jedne strany (rekneme zpr
    Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
Dal se použít i elektrický stroj. (Lada) ale muselo se pomáhat kolečku.
     Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
to jsem taky zkousel, slapaci Singrovky, Ladu, Veritas. Lamani jehel mozno predejit pomalym a opatrn
   Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
kup si v bazaru šlapací stroj. tlustá jehla, silonová nit z řempa které zkrachovalo a šup do toho.
    Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
    Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
tady se mluvi o tom co se delalo pred 30 lety, a ne co se da udelat dneska ...
     Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
šlapací singrovka je stará 150 let a ty nitě se dělaly před 50 -ti a my ty sedáky tak šili před 30
      Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
jo, jasny.
Tvuj prispevek vsak zacina radou "kup si" a pokracujes navodem na siti.
       Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
borka na začátku diskuze žádá info a vypádá to jako , že si to chce zkusit. tak proto...
        Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
Sem se na tebe vrhal s upresnenim o cem ze se tady mluvi protoze jak uz k staru prd vidim, zdalo se
 Re: oldschool -- šití popruhů11.09.2016
Nejlepší byla hasičská hadice bez toho gumového uvnitř na nohavičky a bederní pás. Na propojení noha
  Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
Jestli si vzpomenu, tak nafotím jeden sedák a prsák co mám doma,co kdysi šil táta. Myslím že je to z
 Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
Ahoj pro popruhy se jezdilo do Brna sil jsem kombinaci popruhu a bile hadice jen z hadice se sily pr
 Hasičský hadice - bacha na ně12.09.2016
S hasičskejma hadicema bych byl hodně vopatrnej. Viz vlastní zkušenost: goo.gl/Vuftkr
 Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
Sil jsem dvema zpusoby.
Bud na starym slapacim stroji, kterymu jsem musel pomahat rukou tocit
  Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
Pár fotek výbavy z té doby. Sesák a expresky jsou dole. :)
   Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
Tak na Zlinsku kde byly pristupne obuvnicke stroje, ty spravne jehly s pulkulatou spici aby nesekaly
    Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
a taky pevny polyamidovy obuvnicky nite.

jo testovalo se to skokem, a drzely vsechny.
     Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
horolezci z gottwaldova byli vždy napřed co se materiálového vybavení týče: kopačky přešité na EB,
    Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
Měl bych dotaz k tomu barvení Duhou. Jsem si myslel, že tato barva je vhodná jen k barvení přírodníc
     Re: oldschool -- šití popruhů14.09.2016
existuje duha na prirodu a existuje duha na polyamid, viskozu a tak.
   Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
Haha, tak uz vim, odkud ma Prachtel ty kruhy :D :D :D
    Re: oldschool -- šití popruhů14.09.2016
nezamenuj lidovou a lihovou tvorivost.

ke kruhum, skobam, vklinencum, hexum, abalakum
     Re: oldschool -- šití popruhů14.09.2016
K tomu průběžnému testování při výrobě, ve VŽKG a NHKG ( kdyby někdo nevěděl, co to bylo tak strejd
     Re: oldschool -- šití popruhů15.09.2016
Hele nevim o co ti jde, material ktery jste vyrabeli jsem nijak nenapadl, netvrdim ze je nekvalitni.
      Re: oldschool -- šití popruhů15.09.2016
Jo, to jsou skoby do Tater.
       Re: oldschool -- šití popruhů15.09.2016
OK, to beru, nepochopil sem to tak. njn, u vsech tech veci je dany urceni, a zkouset s nima neco jin

 lezečky na písek10.09.2016
Ahoj, poradil by mi někdo jaké lezečky se vyloženě hodí na písek? Aby byly dobré na tření i na malých stupech a dírkách. Uvažuju o La sportiva TC Pro nebo něčem podobném. Maté s tím někdo zkušenosti?
 Re: lezečky na písek12.09.2016
Cau, projdi si diskusi trochu do historie. Neni to nic prijemneho vzhledem k tomu ze lezec je takovy
 Re: lezečky na písek13.09.2016
La Sportiva TC pro je fakt na písek absolutně nevhodná, protože jsou strašně tvrdý, určený na žulu j
 Re: lezečky na písek13.09.2016
miura testarossa od sportivy z mojich zkusenosti. ale asi spis co ti sedne na nohu
 Re: lezečky na písek13.09.2016
Já si na písek - hlavně do spár a komínů často beru kotníkáče od Salticu - myslím, že se jmenujou Sa
 Re: lezečky na písek13.09.2016
Do rajbů a stěn Saltic Sepia. Ve spárách cokoliv co vydrží.

 Padání se blíží09.09.2016
Přípravy v plném proudu :-D
http://tinyurl.com/z6xrf9w
 Re: Padání se blíží10.09.2016
blik....

 začátečník09.09.2016
zdar,hledám někoho kdo by měl čas a trpělivost na začátečníka,je mi 30 jsem pohodář z OSTRAVY,vybavení mám,zkušenosti ne :)
 Re: začátečník10.09.2016
Doporucuju si vygooglit, popr. najit webu horosvazu horolezecky oddily z okoli. Akorat budou zacinat

 Problemy s ramenem08.09.2016
Cau, vim ze se tu o ramenu a rotacni manzete psalo hodne. Jednu dobu jsem tim trpel a zacal jsem s kompenzacnimi cviky, ktere opravdu pomahaji. Nicmene tohle leto jsem lezl hlavne v horach a nebyla moc motivace jeste do toho provadet kompenzacni cviceni a
 Re: Problemy s ramenem08.09.2016
Ahoj, já jednu dobu hodně tahal železo a přesně Animal Flex jsem bral (kopa polykání). Bral jsem to
 Re: Problemy s ramenem08.09.2016
Měl jsem problémy s rameny, přetížení, úraz. Problémy zmizely spolu s odstraněním svalové dysbalance
  Re: Problemy s ramenem09.09.2016
1 - potrebujes dobrou diagnostiku od profika
2 - pak se uvidi. je mozny ze sis neco nacal tak
 Re: Problemy s ramenem08.09.2016
Souhlas s Bídou. A nic ti nenahradí, když pochopíš mechaniku svýho problému (kterej může bejt často
  Re: Problemy s ramenem08.09.2016
Jj alavis prej šlape, ale jen ten pro koně, ne ten pro psy a kočky :-D
   Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Bído chci o Alavisu něco na PVC!!! :D
    Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Tak si napiš na PVC, třeba to tam dají ještě jednou.
  Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Jo jede se alavis ve velkym.

Co mam od kamose veterinare: "jestli si myslim, ze
   Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Alavis pro koně jsem začal brát právě taky na problémy s ramenem. Zdá se, že docela funguje, i když
    Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Copa klisnička, copa fenka, ale vem si, že si ti začne zdát o kočičce. To už ja fakt moc :-D
  Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Dik!

To Indy: Pred par mesici jsem byl u ortopeda (udelal mi RTG, sono i NMR) a vylo
   Re: Problemy s ramenem09.09.2016
nenapíšeš, aké cviky cvičíš? alebo link na ne?
    Re: Problemy s ramenem09.09.2016
No jo, sorry :) Tady
  Re: Problemy s ramenem10.09.2016
Taky jsem si dal jednu kuru. Konzultoval jsem to s ortopedy. Zaver byl ten (pokud to apriori neodmit
 Re: Problemy s ramenem09.09.2016
alavis triple blend beru taky, asi dobrý, ale nemůžu se ted zvavit bolavyho lokte. někdy to chce dát
  Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Beru taky a kopýtka jedna radost. Ale vážně je nějaký důvod pro ty pauzy vždy po dvou měsících? Treb
   Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Takže pánové, zaujal mě v diskusi řešený Alavis triple blend pro koně, protože klouby mám špatné. No
    Re: Problemy s ramenem09.09.2016
Spousta lidi s tim sracem pro kone resi prachy. Ten tvuj Complex 6 activ je na 2 mesice za 650, ten
    Re: Problemy s ramenem10.09.2016
když sem byl u svýho obvodáka, tak mi to taky doporučoval. není v tom nic špatnýho. glukosaminsulfát
    Re: Problemy s ramenem10.09.2016
alavis i complex jsou výživové doplňky a podléhají v podstatě stejným schvalovacím procedurám k regi

 Pojištění - dotaz07.09.2016
Chci vzít kámoše na pár dnů do Rakouska nad 3000m. Nemá žádné celoroční horolezecké pojištění. Tak se chci zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s připojištěnm do zahraničí do horolezeckého (vysokohorského) terénu vč. záchrany vrtulníkem. U koho, na kolik
 Re: Pojištění - dotaz07.09.2016
rozhodne alpenverein
  Re: Pojištění - dotaz07.09.2016
Mam pocit ze Alpverein lze jen na cely rok, kdežto to nový pojištěni od Uniqy pres CHS jde treba jen
 Re: Pojištění - dotaz08.09.2016
Nevím za kolik je teď komerční pojištění se všemi okolnostmi jako AV (vyhledávání i bez zranění atp)
  Re: Pojištění - dotaz08.09.2016
Pojištění záchrany bez zdravotní indikace je možné jen přes AV.
Záchranu vrtulníkem z horole
   Re: Pojištění - dotaz09.09.2016
Asi před rokem jsem to řešil taky a dospěl jsem k tomu, že bez zdravotní indikace bude plnit i UNIQA
 Re: Pojištění - dotaz08.09.2016
Zavolej si a zjisti si co presne kryji rizikove sporty u AXA, mozna vam to bude stacit - zalezi co h
  Re: Pojištění - dotaz08.09.2016
Rika mi ted kolega, ze kdyz si uzavres AV ted na 2017, mas tento rok zdarma. Over si to ale vypada t
   Re: Pojištění - dotaz12.09.2016
Pokud si kupuješ členství poprvé, můžeš si ho koupit na rok 2017 s platností už od 1.9.2016 tak to b
    Re: Pojištění - dotaz12.09.2016
septemberaktion pre novych je uz tak dlho, ze si ani ja nepamatam
 Zníčko vs. semínko07.09.2016
Dnes ráno jsme s kolegou v kanceláři u zdravé snídaně zavedli diskuzi na téma rozdílu mezi zrníčkem a semínkem. Nedopátrali jsme se k žádnému rozumnému vysvětlení ani za pomoci pana googla. Je to pouze krása čestiny a pojmenování toho samého dvěma výrazy?
 Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
Zrno je v klasu, semeno v plodu?
  Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
Zrno je ve voku.
 Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
Zrníčko (zdrobnělina od zrní) je semeno obilí (ev. travin). Význam může ale být i přenesený (třeba z
  Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
... živočichů...
 Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
Zrnicko udrzi jen dobrej lezec, seminko kde kdo, ani bych se s tim snad nechlubil.
 Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
zdaleka neni vysadou cestiny.
grain x seed
  Re: Zníčko vs. semínko07.09.2016
Těžká debata... Zřejmě slušná práce.

 Nocležiště v Sasku05.09.2016
Pod Falkensteinem je legální bivakovací místo pro horolezce. Prý existují i další. Ale asi neumím dobře googlit, nepodařilo se mi zjistit, kde se nacházejí. Nemáte prosím někdo tip, kde se o takových místech v Sasku informovat? Díky!
 Re: Nocležiště v Sasku05.09.2016
Koukni sem:
  Re: Nocležiště v Sasku06.09.2016
Vřelé díky!
  Re: Nocležiště v Sasku06.09.2016
dobrej link. Diky.
  Re: Nocležiště v Sasku06.09.2016
seznam povolených Boof (ty mimo I.zónu) najdeš i na oficiální stránce NP
   Re: Nocležiště v Sasku07.09.2016
ale nejsou tam, ani na tom prvním odkazu všechny - zaplaťpámbu

1   ...   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   279   280   281   282   283   284   285   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 oldschool -- šití popruhů
Zdravím všechny, zejména pak ty trošku dříve narozené:-) Ráda bych je poprosila, aby zapátrali ve své paměti a mohli zde zavzpomínat, jak se dříve doma šily sedáky a podobné vybavení. Slyšela jsem cosi o popruhách z bezpečnostních pásů do auta a o chirurgické niti. Hlavně by mě zajímalo to provedení švů, aby to bylo relativně bezpečné. Šiju ráda a zajímá mě to hlavně po té "technologické" stránce; sedák si pro jistotu koupím a šít si ho už asi dnes nehodlám:-)
Eliška00:36:32 11.09.2016
odpovědět 
 Re: oldschool -- šití popruhů
Pamatuji si jeskyňářské sedáky. Tedy primárně pro statické použití. Používala se silná a nosná niť z Řempa. Pro nouzové použití (tedy především při terénním průzkumu na povrchu, kdy se občas zaleze do menší díry) se používaly automobilové popruhy. Pro běžné použití s dlouhými vertikálami se používaly hasičské hadice. Zkoušení nití se dělalo tak, že´s je navázala za ucha nákupní tašky, přisypával se pomalu písek, a když to prasklo, tak se zvážila. Pak se to vynásobilo třemi a tolik stehů jsi v každém spoji ušila. Experti uměli hadice obarvit bez ztráty pevnosti :-)
Kuba Turek13:19:24 11.09.2016
odpovědět 
  Re: oldschool -- šití popruhů
Jo, pamatuju se.
Bylo to neskutečně pracné a opravdu nepříjemná práce. Z tohoto pohledu mi přijde cena dnešních sedáků fakt za hubičku.
07:18:16 12.09.2016
odpovědět 
 Re: oldschool -- šití popruhů
..a silo se to casto v ruce, obuvnickej sici stroj mel doma malokdo. Rucni siti metodou dvou jehel proti sobe, .. nez clovek usil sedak z autopopruhu tak mel na prstech puchejre.
Vypravelo se o lemplech kteri si chteli usetrit praci s sitim a pouzili cvoky do kuze (jeden jeskynar pry dokonce srouby s plochou hlavou plus podlozky, matice). Vsichni pry roztrzeni sedaku prezili.
15:18:05 11.09.2016
odpovědět 
  Re: oldschool -- šití popruhů
Všem Vám moc děkuji za příspěvky! Ráda bych se zeptala, jestli by bylo prosím možné trochu víc rozvést to "siti metodou dvou jehel proti sobe"...
Eliška21:29:27 11.09.2016
odpovědět 
   Re: oldschool -- šití popruhů
Dve jehly, v obou navlecene nite, prvni jehlou se prosije latka (popruh) z jedne strany (rekneme zprava), druha jehla se pak procpe stejnou dirou opacnym smerem (zleva). No a pak se to opakuje o steh dal dokud neni usito ;-)
Vyhoda takto siteho dvojiteho stehu spociva v dvojnasobne sile spojeni pri mene nez dvojnasobne praci (skutecne je snazsi procpat tu druhou jehlu uz jednou prostouchnutou dirou.. nez se ta dira zase zatahne..), a v tom ze pokud svy nejsou zatazeny mezi vlakna popruhu ci hadice a tim vystaveny odirani o skalu, jeden pramen niti by vzdycky mel byt na vnitrni strane popruhu a tim padem neohrozen predrenim. No, mozna... ;-)
Jeden takto sitej sedak z autopopruhu jeste nekde mam a obcas ho pouzivam na praci.
Sil jsem to silonovou niti ktera byla spise provazek (kroucenej) nez nit, v ruce proste pretrhnout nesla, to by si clovek driv urezal prsty. Uz si nevzpomenu kde jsem k ni prisel.
Prezku na popruh drzici sedak kolem pasu si clovek rukou (pilnikem) vypizlal z duralovy desky..
03:25:52 12.09.2016
odpovědět 
    Re: oldschool -- šití popruhů
Dal se použít i elektrický stroj. (Lada) ale muselo se pomáhat kolečku.
Steve16:56:23 12.09.2016
odpovědět 
     Re: oldschool -- šití popruhů
to jsem taky zkousel, slapaci Singrovky, Ladu, Veritas. Lamani jehel mozno predejit pomalym a opatrnym sitim ale nedaly se pouzit silnejsi nite.
Takze v obavach o svuj bidny zivot jsem to nakonec sil rukou.
17:19:33 12.09.2016
odpovědět 
   Re: oldschool -- šití popruhů
kup si v bazaru šlapací stroj. tlustá jehla, silonová nit z řempa které zkrachovalo a šup do toho. šlapat pomalu a pomáhat rukou hnanému kolečku. takové stroje mám doma dva akorát rozštelované a slouží jako dekorace...jo nit se jmenuje Coats gral Tex 040 Lubricated polyester
klasi09:22:20 12.09.2016
odpovědět 
    Re: oldschool -- šití popruhů
http://1url.cz/Ctw5y
09:26:18 12.09.2016
odpovědět 
    Re: oldschool -- šití popruhů
tady se mluvi o tom co se delalo pred 30 lety, a ne co se da udelat dneska ...
14:58:20 12.09.2016
odpovědět 
     Re: oldschool -- šití popruhů
šlapací singrovka je stará 150 let a ty nitě se dělaly před 50 -ti a my ty sedáky tak šili před 30-ti. z paraganskych popruhů z padáku a z bezpečnostních pásů...
klasik23:00:50 12.09.2016
odpovědět 
      Re: oldschool -- šití popruhů
jo, jasny.
Tvuj prispevek vsak zacina radou "kup si" a pokracujes navodem na siti.. coz uz pro prevaznou vetsinu populace neni aktualni.
23:23:18 12.09.2016
odpovědět 
       Re: oldschool -- šití popruhů
borka na začátku diskuze žádá info a vypádá to jako , že si to chce zkusit. tak proto...
klasik20:13:52 13.09.2016
odpovědět 
        Re: oldschool -- šití popruhů
Sem se na tebe vrhal s upresnenim o cem ze se tady mluvi protoze jak uz k staru prd vidim, zdalo se mi zes reagoval na muj prispevek ;-)
j22:06:45 13.09.2016
odpovědět 
 Re: oldschool -- šití popruhů
Nejlepší byla hasičská hadice bez toho gumového uvnitř na nohavičky a bederní pás. Na propojení nohavic a bederního pásu dutá smice (už nevím od koho, ale tutová). Kolem bederáku širší jednoduchý poruh (asi z Řempa) a na spojení přesku vyrobenou nejmenovaným (o to šikovnějším kamarádem) na údržbě nejmenované fabriky. Vše šito silonovo nití do estetických švů (výšivky jednoduchých ornamentů). Před šitím vše obarveno v barvě na textil značky "DUHA". Při zkoušce švů na trhačce praskl dutý plocháč.
Technologie šití-krátká tlustá jehla,kombinačky a čas (doporučuji chlapcům dva roky vojny, tam jsem jich ušil asi pět).
Jeden exemplář (darovaný)k vidění by měl viset na Šutru v baru v Liberci.
Ondráš Mašt18:22:46 11.09.2016
odpovědět 
  Re: oldschool -- šití popruhů
Jestli si vzpomenu, tak nafotím jeden sedák a prsák co mám doma,co kdysi šil táta. Myslím že je to z padákovejch šňůr z brdícího padáku z Migu... na to se ještě musím zeptat, z čeho to opravdu je
yebat07:58:12 12.09.2016
odpovědět 
 Re: oldschool -- šití popruhů
Ahoj pro popruhy se jezdilo do Brna sil jsem kombinaci popruhu a bile hadice jen z hadice se sily prsaky na siti stacil stroj cajka s dobrou jehlou, steh obycejny ale husty nite jsem pouzival peti kilove synteticke. Spoj jsem prosival velmi huste jak na sedaku tak i expreskach na trhacce to zacinalo praskak neco pres 2 tuny a bylo to opakovane neprasklo to najednou druhe pretrzeni cca pri 1 tuny treti 500 kg nekdy to vydrzelo i ctvrte male zatizeni nez se spoj utrhnul cely, nekde jsem mel i prubeh trhaci zkousky. Presky jsem pouzil paraganske. Sedak se barvil dle libosti jeste pred sitim.
ROKO13:32:39 12.09.2016
odpovědět 
 Hasičský hadice - bacha na ně
S hasičskejma hadicema bych byl hodně vopatrnej. Viz vlastní zkušenost: goo.gl/Vuftkr
Papouš15:25:43 12.09.2016
odpovědět 
 Re: oldschool -- šití popruhů
Sil jsem dvema zpusoby.
Bud na starym slapacim stroji, kterymu jsem musel pomahat rukou tocit koleckem. Jehly jsem mel z Rempa na siti rifli. Nite taky z Rempa tripramenny polyester.
Anebo jsem dal jednu z tech jehel do sidla propichoval z jedne strany a z druhe strany jsem mel navliknutou dalsi - normalni jehlu s dalsi niti. Vysledny stehy byly stejny jako ze stroje.
Material byly hadice s vytrhanou vnitrni gumovou vystelkou a popruhy z Tisnova (uz nevim jak se ta tovarna jmenovala)
Barvilo se Duhou.
Pak uz jsem musel pocitat stehy aby jich bylo stejne anebo vic nez jsem mel otrhane.
Stepan Ptacek07:54:40 13.09.2016
odpovědět 
  Re: oldschool -- šití popruhů
Pár fotek výbavy z té doby. Sesák a expresky jsou dole. :)
http://www.horskesporty.cz/ s-cim-se-lezlo-v-minulem-stoleti/
(Odstraň 1 mezeru)
Aldo14:37:25 13.09.2016
odpovědět 
   Re: oldschool -- šití popruhů
Tak na Zlinsku kde byly pristupne obuvnicke stroje, ty spravne jehly s pulkulatou spici aby nesekaly popruhy a autopasy z Moravanu ktery je tehdy vyrabel stacilo sehnat hlinik, nechat si vyfrezovat prezky, a zminenou cvicnou hasicskou hadicu bez gumove duse. ano, barvila se Duhou, ale pakarna to nebyla, byla to vcelku produktivni malo/samo vyroba, zejmena taky proto ze nebyla alternativa. kdyztak poradim.
Indy18:11:10 13.09.2016
odpovědět 
    Re: oldschool -- šití popruhů
a taky pevny polyamidovy obuvnicky nite.

jo testovalo se to skokem, a drzely vsechny.
Indy18:12:57 13.09.2016
odpovědět 
     Re: oldschool -- šití popruhů
horolezci z gottwaldova byli vždy napřed co se materiálového vybavení týče: kopačky přešité na EB, větrovky, batohy spacáky sedáky... dokonce jsem na čerťákách viděl borca co měl sedák integrovaný do gatí jak to dnes dělá mamut...
klasik20:22:41 13.09.2016
odpovědět 
    Re: oldschool -- šití popruhů
Měl bych dotaz k tomu barvení Duhou. Jsem si myslel, že tato barva je vhodná jen k barvení přírodních tkanin (bavlna, len,...) a že na "umělém" moc nedrží. Nebarvil ten sedák pak když se člověk zpotil?
duhový Kamil23:12:02 13.09.2016
odpovědět 
     Re: oldschool -- šití popruhů
existuje duha na prirodu a existuje duha na polyamid, viskozu a tak.
Indy12:28:11 14.09.2016
odpovědět 
   Re: oldschool -- šití popruhů
Haha, tak uz vim, odkud ma Prachtel ty kruhy :D :D :D
23:07:13 13.09.2016
odpovědět 
    Re: oldschool -- šití popruhů
nezamenuj lidovou a lihovou tvorivost.

ke kruhum, skobam, vklinencum, hexum, abalakum aj mackam existovala vykresova dokumentace, a pokud se dodrzela pri vyrobe a dodrzel se material, tak to fungovalo. ostatne si nemysli ze by dnesni renomovani vyrobci fungovali jinak, akorat pri jine seriovosti maji jiny vybaveni, a testuji prubezne vyrobeny kusy. zde se testovalo jen pri vyvoji, vzhledem k okolnostem nic skandalniho.

druha vec je kdyz nekdo improvizuje a uplne se v oboru nevyzna.

co se tyka Petra Prachtela, zaregistroval jsem zde jakousi diskuzi, ale nabyvala Iděsovskych parametru jak je zde jiz zvykem, takze ji cist nebudu.

a vubec, proc ja vlastne reaguju na nekoho kdo se neumi ani podepsat?
In12:37:23 14.09.2016
odpovědět 
     Re: oldschool -- šití popruhů
K tomu průběžnému testování při výrobě, ve VŽKG a NHKG ( kdyby někdo nevěděl, co to bylo tak strejda google napoví )se i průběžně čas od času testovalo.
Co se smyc a popruhů týče, tak každá, ze které se potom něco šilo prošla trhačkou.
Aldo19:53:37 14.09.2016
odpovědět 
     Re: oldschool -- šití popruhů
Hele nevim o co ti jde, material ktery jste vyrabeli jsem nijak nenapadl, netvrdim ze je nekvalitni. Jen mi ten druhy kruh zleva na poslednim obrazku hodne pripomina to, co pry daval Prachtel do cest na pisku (na Hrubici...) coz neni zrovna idealni vzhledem k tomu jakou ma piskovec pevnost a vzhledem k tomu jak je predepsano osazovat kruhy treba zrovna na Hrubici. Ale kdyz takovy skobo-kruh zabusis nekde v Tatrach do hezke spary, tak to bude urcitte tutovka.
10:29:35 15.09.2016
odpovědět 
      Re: oldschool -- šití popruhů
Jo, to jsou skoby do Tater.
Aldo11:23:19 15.09.2016
odpovědět 
       Re: oldschool -- šití popruhů
OK, to beru, nepochopil sem to tak. njn, u vsech tech veci je dany urceni, a zkouset s nima neco jinyho, tam to bude zalezet na tom kdo to dela a co o tom vi.

dost mozna ze k tomu doslo tak ze tohle proste bylo po ruce a bylo to lepsi nez nic.
Indy14:36:02 15.09.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192420)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Hořká slast VIIa Bělá U Děčína
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (23)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (9)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi