Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 14.Novák 10787 15.Lebloch 10647 16.Pail 10603 Bouldry: 14.Vaňous 10103 15.Šípek 10075 16.Jungling 10075 Hory: 8.Zaoral 5927 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Trollveggen 12.09.2016 Při návštěvě Norska jsem pod trollveggen (Trolí stěnou) narazil na památník informující o úmrtí členů Československé expedice z roku 1973 jejímiž členy byli Jan Procházka, Pavel Rose, Pavel Tlapa, Jan Čondl a Jiří Janoušek. Snažil jsem se o tom zjistit ně
  Re: Trollveggen 13.09.2016 myslim si ze je tehdy zasypala kamenna lavina, snad to byla parta kolem Raka a Lance
    Re: Trollveggen 13.09.2016 Byli to Liberecaci a Jablonecaci. Zkus se poptat tam v oddílech. Treba HO Loko Liberec
      Re: Trollveggen 15.09.2016 Díky.
  Re: Trollveggen 15.09.2016 Dieška - Širl: Horolezectvo.
Anebo jenom telegraficky:
První českoslov
drábské 12.09.2016 Ahoj,
nevíte někdo co je za cestu na drábský masiv - z předskalí od sloupu přímo středem stěny nahoru?
  Re: drábské 14.09.2016 ať pátrám jak pátrám furt nic - fakt nikdo neví?
        Re: drábské 14.09.2016 moc se tam nevyznám - byl jsem tam prvně. lezli jsme z mezery mezi hláskou a sloupem (asi) nejdřív s
        Re: drábské 21.09.2016 tak to byla ta Hladová - nějak mi to podle nákresu nesedělo...
Super věc, ale trvalo mi to ..
      Re: drábské 14.09.2016 moc ne - bud tam píšou kruh a ten jsem nenašel, nebo je to z jiné strany (Hladová), nebo neodpovídá
        Re: drábské 14.09.2016 Podle posledniho pruvodce jsou tam z leva:cesta pro evicku (1 kruh, nehore do hladove), hladova (pre
oldschool -- šití popruhů 11.09.2016 Zdravím všechny, zejména pak ty trošku dříve narozené:-) Ráda bych je poprosila, aby zapátrali ve své paměti a mohli zde zavzpomínat, jak se dříve doma šily sedáky a podobné vybavení. Slyšela jsem cosi o popruhách z bezpečnostních pásů do auta a o chirurg
  Re: oldschool -- šití popruhů 11.09.2016 Pamatuji si jeskyňářské sedáky. Tedy primárně pro statické použití. Používala se silná a nosná niť z
    Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 Jo, pamatuju se.
Bylo to neskutečně pracné a opravdu nepříjemná práce. Z tohoto pohledu mi p
  Re: oldschool -- šití popruhů 11.09.2016 ..a silo se to casto v ruce, obuvnickej sici stroj mel doma malokdo. Rucni siti metodou dvou jehel p
    Re: oldschool -- šití popruhů 11.09.2016 Všem Vám moc děkuji za příspěvky! Ráda bych se zeptala, jestli by bylo prosím možné trochu víc rozvé
      Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 Dve jehly, v obou navlecene nite, prvni jehlou se prosije latka (popruh) z jedne strany (rekneme zpr
        Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 Dal se použít i elektrický stroj. (Lada) ale muselo se pomáhat kolečku.
          Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 to jsem taky zkousel, slapaci Singrovky, Ladu, Veritas. Lamani jehel mozno predejit pomalym a opatrn
      Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 kup si v bazaru šlapací stroj. tlustá jehla, silonová nit z řempa které zkrachovalo a šup do toho.
        Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016
        Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 tady se mluvi o tom co se delalo pred 30 lety, a ne co se da udelat dneska ...
          Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 šlapací singrovka je stará 150 let a ty nitě se dělaly před 50 -ti a my ty sedáky tak šili před 30
            Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 jo, jasny.
Tvuj prispevek vsak zacina radou "kup si" a pokracujes navodem na siti.
              Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 borka na začátku diskuze žádá info a vypádá to jako , že si to chce zkusit. tak proto...
                Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 Sem se na tebe vrhal s upresnenim o cem ze se tady mluvi protoze jak uz k staru prd vidim, zdalo se
  Re: oldschool -- šití popruhů 11.09.2016 Nejlepší byla hasičská hadice bez toho gumového uvnitř na nohavičky a bederní pás. Na propojení noha
    Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 Jestli si vzpomenu, tak nafotím jeden sedák a prsák co mám doma,co kdysi šil táta. Myslím že je to z
  Re: oldschool -- šití popruhů 12.09.2016 Ahoj pro popruhy se jezdilo do Brna sil jsem kombinaci popruhu a bile hadice jen z hadice se sily pr
  Hasičský hadice - bacha na ně 12.09.2016 S hasičskejma hadicema bych byl hodně vopatrnej. Viz vlastní zkušenost: goo.gl/Vuftkr
  Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 Sil jsem dvema zpusoby.
Bud na starym slapacim stroji, kterymu jsem musel pomahat rukou tocit
        Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 a taky pevny polyamidovy obuvnicky nite.
jo testovalo se to skokem, a drzely vsechny.
          Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 horolezci z gottwaldova byli vždy napřed co se materiálového vybavení týče: kopačky přešité na EB,
        Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 Měl bych dotaz k tomu barvení Duhou. Jsem si myslel, že tato barva je vhodná jen k barvení přírodníc
          Re: oldschool -- šití popruhů 14.09.2016 existuje duha na prirodu a existuje duha na polyamid, viskozu a tak.
      Re: oldschool -- šití popruhů 13.09.2016 Haha, tak uz vim, odkud ma Prachtel ty kruhy :D :D :D
        Re: oldschool -- šití popruhů 14.09.2016 nezamenuj lidovou a lihovou tvorivost.
ke kruhum, skobam, vklinencum, hexum, abalakum
          Re: oldschool -- šití popruhů 14.09.2016 K tomu průběžnému testování při výrobě, ve VŽKG a NHKG ( kdyby někdo nevěděl, co to bylo tak strejd
          Re: oldschool -- šití popruhů 15.09.2016 Hele nevim o co ti jde, material ktery jste vyrabeli jsem nijak nenapadl, netvrdim ze je nekvalitni.
            Re: oldschool -- šití popruhů 15.09.2016 Jo, to jsou skoby do Tater.
              Re: oldschool -- šití popruhů 15.09.2016 OK, to beru, nepochopil sem to tak. njn, u vsech tech veci je dany urceni, a zkouset s nima neco jin
lezečky na písek 10.09.2016 Ahoj, poradil by mi někdo jaké lezečky se vyloženě hodí na písek? Aby byly dobré na tření i na malých stupech a dírkách. Uvažuju o La sportiva TC Pro nebo něčem podobném. Maté s tím někdo zkušenosti?
  Re: lezečky na písek 12.09.2016 Cau, projdi si diskusi trochu do historie. Neni to nic prijemneho vzhledem k tomu ze lezec je takovy
  Re: lezečky na písek 13.09.2016 La Sportiva TC pro je fakt na písek absolutně nevhodná, protože jsou strašně tvrdý, určený na žulu j
  Re: lezečky na písek 13.09.2016 miura testarossa od sportivy z mojich zkusenosti. ale asi spis co ti sedne na nohu
  Re: lezečky na písek 13.09.2016 Já si na písek - hlavně do spár a komínů často beru kotníkáče od Salticu - myslím, že se jmenujou Sa
  Re: lezečky na písek 13.09.2016 Do rajbů a stěn Saltic Sepia. Ve spárách cokoliv co vydrží.
  Re: Padání se blíží 10.09.2016 blik....
začátečník 09.09.2016 zdar,hledám někoho kdo by měl čas a trpělivost na začátečníka,je mi 30 jsem pohodář z OSTRAVY,vybavení mám,zkušenosti ne :)
  Re: začátečník 10.09.2016 Doporucuju si vygooglit, popr. najit webu horosvazu horolezecky oddily z okoli. Akorat budou zacinat
Problemy s ramenem 08.09.2016 Cau, vim ze se tu o ramenu a rotacni manzete psalo hodne. Jednu dobu jsem tim trpel a zacal jsem s kompenzacnimi cviky, ktere opravdu pomahaji. Nicmene tohle leto jsem lezl hlavne v horach a nebyla moc motivace jeste do toho provadet kompenzacni cviceni a
  Re: Problemy s ramenem 08.09.2016 Ahoj, já jednu dobu hodně tahal železo a přesně Animal Flex jsem bral (kopa polykání). Bral jsem to
  Re: Problemy s ramenem 08.09.2016 Měl jsem problémy s rameny, přetížení, úraz. Problémy zmizely spolu s odstraněním svalové dysbalance
    Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 1 - potrebujes dobrou diagnostiku od profika
2 - pak se uvidi. je mozny ze sis neco nacal tak
  Re: Problemy s ramenem 08.09.2016 Souhlas s Bídou. A nic ti nenahradí, když pochopíš mechaniku svýho problému (kterej může bejt často
    Re: Problemy s ramenem 08.09.2016 Jj alavis prej šlape, ale jen ten pro koně, ne ten pro psy a kočky :-D
      Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Bído chci o Alavisu něco na PVC!!! :D
        Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Tak si napiš na PVC, třeba to tam dají ještě jednou.
    Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Jo jede se alavis ve velkym.
Co mam od kamose veterinare: "jestli si myslim, ze
      Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Alavis pro koně jsem začal brát právě taky na problémy s ramenem. Zdá se, že docela funguje, i když
        Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Copa klisnička, copa fenka, ale vem si, že si ti začne zdát o kočičce. To už ja fakt moc :-D
    Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Dik!
To Indy: Pred par mesici jsem byl u ortopeda (udelal mi RTG, sono i NMR) a vylo
      Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 nenapíšeš, aké cviky cvičíš? alebo link na ne?
        Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 No jo, sorry :) Tady
    Re: Problemy s ramenem 10.09.2016 Taky jsem si dal jednu kuru. Konzultoval jsem to s ortopedy. Zaver byl ten (pokud to apriori neodmit
  Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 alavis triple blend beru taky, asi dobrý, ale nemůžu se ted zvavit bolavyho lokte. někdy to chce dát
    Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Beru taky a kopýtka jedna radost. Ale vážně je nějaký důvod pro ty pauzy vždy po dvou měsících? Treb
      Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Takže pánové, zaujal mě v diskusi řešený Alavis triple blend pro koně, protože klouby mám špatné. No
        Re: Problemy s ramenem 09.09.2016 Spousta lidi s tim sracem pro kone resi prachy. Ten tvuj Complex 6 activ je na 2 mesice za 650, ten
        Re: Problemy s ramenem 10.09.2016 když sem byl u svýho obvodáka, tak mi to taky doporučoval. není v tom nic špatnýho. glukosaminsulfát
        Re: Problemy s ramenem 10.09.2016 alavis i complex jsou výživové doplňky a podléhají v podstatě stejným schvalovacím procedurám k regi
Pojištění - dotaz 07.09.2016 Chci vzít kámoše na pár dnů do Rakouska nad 3000m. Nemá žádné celoroční horolezecké pojištění. Tak se chci zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s připojištěnm do zahraničí do horolezeckého (vysokohorského) terénu vč. záchrany vrtulníkem. U koho, na kolik
  Re: Pojištění - dotaz 07.09.2016 rozhodne alpenverein
    Re: Pojištění - dotaz 07.09.2016 Mam pocit ze Alpverein lze jen na cely rok, kdežto to nový pojištěni od Uniqy pres CHS jde treba jen
  Re: Pojištění - dotaz 08.09.2016 Nevím za kolik je teď komerční pojištění se všemi okolnostmi jako AV (vyhledávání i bez zranění atp)
    Re: Pojištění - dotaz 08.09.2016 Pojištění záchrany bez zdravotní indikace je možné jen přes AV.
Záchranu vrtulníkem z horole
      Re: Pojištění - dotaz 09.09.2016 Asi před rokem jsem to řešil taky a dospěl jsem k tomu, že bez zdravotní indikace bude plnit i UNIQA
  Re: Pojištění - dotaz 08.09.2016 Zavolej si a zjisti si co presne kryji rizikove sporty u AXA, mozna vam to bude stacit - zalezi co h
    Re: Pojištění - dotaz 08.09.2016 Rika mi ted kolega, ze kdyz si uzavres AV ted na 2017, mas tento rok zdarma. Over si to ale vypada t
      Re: Pojištění - dotaz 12.09.2016 Pokud si kupuješ členství poprvé, můžeš si ho koupit na rok 2017 s platností už od 1.9.2016 tak to b
  Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 Zrno je v klasu, semeno v plodu?
    Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 Zrno je ve voku.
  Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 Zrníčko (zdrobnělina od zrní) je semeno obilí (ev. travin). Význam může ale být i přenesený (třeba z
    Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 ... živočichů...
  Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 Zrnicko udrzi jen dobrej lezec, seminko kde kdo, ani bych se s tim snad nechlubil.
  Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 zdaleka neni vysadou cestiny.
grain x seed
    Re: Zníčko vs. semínko 07.09.2016 Těžká debata... Zřejmě slušná práce.
Nocležiště v Sasku 05.09.2016 Pod Falkensteinem je legální bivakovací místo pro horolezce. Prý existují i další. Ale asi neumím dobře googlit, nepodařilo se mi zjistit, kde se nacházejí. Nemáte prosím někdo tip, kde se o takových místech v Sasku informovat? Díky!
    Re: Nocležiště v Sasku 06.09.2016 dobrej link. Diky.
    Re: Nocležiště v Sasku 06.09.2016 seznam povolených Boof (ty mimo I.zónu) najdeš i na oficiální stránce NP
      Re: Nocležiště v Sasku 07.09.2016 ale nejsou tam, ani na tom prvním odkazu všechny - zaplaťpámbu
1
...
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
...
2263
Trollveggen Při návštěvě Norska jsem pod trollveggen (Trolí stěnou) narazil na památník informující o úmrtí členů Československé expedice z roku 1973 jejímiž členy byli Jan Procházka, Pavel Rose, Pavel Tlapa, Jan Čondl a Jiří Janoušek. Snažil jsem se o tom zjistit nějaké informace ale nikde nic. Nevíte někdo co se tehdy stalo?
Díky. B.C.Fray 20:31:50 12.09.2016odpovědět
  Re: Trollveggen myslim si ze je tehdy zasypala kamenna lavina, snad to byla parta kolem Raka a Lance Roko 13:10:49 13.09.2016odpovědět
    Re: Trollveggen Byli to Liberecaci a Jablonecaci. Zkus se poptat tam v oddílech. Treba HO Loko Liberec Maso 22:31:55 13.09.2016odpovědět
      Re: Trollveggen Díky. B.C.Fray 07:44:03 15.09.2016odpovědět
  Re: Trollveggen Dieška - Širl: Horolezectvo.
Anebo jenom telegraficky:
První československý prvovýstup na Trollrygen mají na kontě Michal Orolín, Bakoš, Petrík a Soldán z roku 1974. První zimní přelez zde vykonal v roce 1976 Josef Rakoncaj s druhy. V roce 1973 zde zahynulo pět horolezců z Liberce a Jablonce.
Dodnes tu působí další horolezci z Česka a Slovenska, ale mezi významné prvovýstupce se nikdo další zatím nezapsal. Nejvýrazněji si o to řekli v roce 2008 Dušan Stoupa Janák a Václav Šatava, když vylezli dlouhou variantu cesty Baltika, kterou nazvali Metal Masters. Kuba Turek 09:35:38 15.09.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: