LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
33. 10255
Bouldry:
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
33.Stadtherrová 9550
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230733 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
ZŠ Jihlava - Jihlava
K2-Žilina - Žilina
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště

Prodejny
Ksport - Třinec
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
HUDYsport - Jablonec nad Nisou

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lezečky LS Solution14.09.2016
Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s velikostí lezečky LS Solution žluté vs. LS Solution růžové? Je např. vel. 38 u obou modelů stejná? Dík.
 Re: lezečky LS Solution14.09.2016
Mají trochu užší a zataženější patu. Ve špičce jsem rozdíl neshledal.
  Re: lezečky LS Solution14.09.2016
Růžové mají užší a zataženější patu. Mělo by to anatomicky lépe sednout ženám na nohu, ale výkonnost
 Re: lezečky LS Solution15.09.2016
Myslim ze neni. Ja si zkousela oboje v obchode a zlute jsou o neco vetsi a i tvarem nejak jinak sedl

 lezečky LS Solution14.09.2016
Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s velikostí lezečky LS Solution žluté vs. LS Solution růžové? Je např. vel. 38 u obou modelů stejná? Dík.

 Dnes 25 let od prelezu Action Directe14.09.2016
Historicke okenko: Dnes je to presne 25 let co Wolfgang Gullich prelezl AD.

 @Redakce - Bílá skála u Jihlavy - průvodce13.09.2016
Ahoj do redakce, odkaz na průvodce Bílá skála u Jihlavy (link ze záložky "Mapy") je chybný. Uvedené cesty se lozí na Bílé skále ve Žďárkách. Průvodce pro tu u Jihlavy je třeba tady:
 Re: @Redakce - Bílá skála u Jihlavy - průvodce14.09.2016
Bílá skála u Jihlavy, Bílá skála u Luk, Bílá skála v údolí Pŕíseckého potoka vše názvy pro jednu ská

 Typ na roztahnutí lezeček.13.09.2016
Mate někdo radu jak co nejmene bolestne roztáhnout doma lezecky, o kterých vim, ze mi budou dobře, ale uz se nechci trapit jako kdysi a roztahovat je při lezeni a chtěl bych je nejak rozchodit doma. Samozrejme sedet u Tv asi ano, ale jestli by nepomohlo i
 Re: Typ na roztahnutí lezeček.13.09.2016
Jeden kámoš mi nedávno říkal, že prý pomáhá fénovat lezečky na noze.
  Re: Typ na roztahnutí lezeček.13.09.2016
Muj TIP je dat je na roztahnuti nejakemu TYPOVI :)
PS. Sorry, to fakt neslo.
 Re: Typ na roztahnutí lezeček.13.09.2016
Nevidim duvod proc kupovat lezecky, ktery musis roztahovat. V dnesni dobe precizne delanych bot a x
  Re: Typ na roztahnutí lezeček.13.09.2016
I tak.
nebo namočit a natáhnout na kopyto (takovej ten šeucovskej roztahovač pravý-levý závi
   Re: Typ na roztahnutí lezeček.13.09.2016
Ja si treba vezmu ponozku a v ni vlezu do boty a tise trpim u PC/televize s obcasnou prochazkou po b
 Re: Typ na roztahnutí lezeček.14.09.2016
Nasyp do nich čočku a zalej vodou. Čočky přiměřeně aby ti to lezečky neroztrhlo. Není to vtip. Fungu
  Re: Typ na roztahnutí lezeček.15.09.2016
Dik za rydy , zkusim všechny tipy vcetne pravopisu a dam vedet, zatím to fakt boli.
   Re: Typ na roztahnutí lezeček.15.09.2016
běž si zalízt ted v těch vedrech na písex do nějaké pěkně vyhřáte jižní stěny a roztahneš je za den
 Re: Typ na roztahnutí lezeček.15.09.2016
Mokrá ponožka a projít se v nich po bytě. To taky rychle roztáhlo lezky.
 Re: Typ na roztahnutí lezeček.16.09.2016
Nasyp čočku, vem mokrou ponožku a běž lízt spáru do jižní stěny na písku. A pak si sedni k televizi

 Trollveggen12.09.2016
Při návštěvě Norska jsem pod trollveggen (Trolí stěnou) narazil na památník informující o úmrtí členů Československé expedice z roku 1973 jejímiž členy byli Jan Procházka, Pavel Rose, Pavel Tlapa, Jan Čondl a Jiří Janoušek. Snažil jsem se o tom zjistit ně
 Re: Trollveggen13.09.2016
myslim si ze je tehdy zasypala kamenna lavina, snad to byla parta kolem Raka a Lance
  Re: Trollveggen13.09.2016
Byli to Liberecaci a Jablonecaci. Zkus se poptat tam v oddílech. Treba HO Loko Liberec
   Re: Trollveggen15.09.2016
Díky.
 Re: Trollveggen15.09.2016
Dieška - Širl: Horolezectvo.

Anebo jenom telegraficky:

První českoslov

 drábské12.09.2016
Ahoj,

nevíte někdo co je za cestu na drábský masiv - z předskalí od sloupu přímo středem stěny nahoru?
 Re: drábské14.09.2016
ať pátrám jak pátrám furt nic - fakt nikdo neví?
  Re: drábské14.09.2016
nepomůže tohle?
   Re: drábské14.09.2016
taky si myslím, že i podle velmi stručného popisu to bude Pokračování příště. Pod průchodem u zábrad
    Re: drábské14.09.2016
moc se tam nevyznám - byl jsem tam prvně. lezli jsme z mezery mezi hláskou a sloupem (asi) nejdřív s
    Re: drábské21.09.2016
tak to byla ta Hladová - nějak mi to podle nákresu nesedělo...
Super věc, ale trvalo mi to ..
   Re: drábské14.09.2016
moc ne - bud tam píšou kruh a ten jsem nenašel, nebo je to z jiné strany (Hladová), nebo neodpovídá
    Re: drábské14.09.2016
Podle posledniho pruvodce jsou tam z leva:cesta pro evicku (1 kruh, nehore do hladove), hladova (pre

 oldschool -- šití popruhů11.09.2016
Zdravím všechny, zejména pak ty trošku dříve narozené:-) Ráda bych je poprosila, aby zapátrali ve své paměti a mohli zde zavzpomínat, jak se dříve doma šily sedáky a podobné vybavení. Slyšela jsem cosi o popruhách z bezpečnostních pásů do auta a o chirurg
 Re: oldschool -- šití popruhů11.09.2016
Pamatuji si jeskyňářské sedáky. Tedy primárně pro statické použití. Používala se silná a nosná niť z
  Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
Jo, pamatuju se.
Bylo to neskutečně pracné a opravdu nepříjemná práce. Z tohoto pohledu mi p
 Re: oldschool -- šití popruhů11.09.2016
..a silo se to casto v ruce, obuvnickej sici stroj mel doma malokdo. Rucni siti metodou dvou jehel p
  Re: oldschool -- šití popruhů11.09.2016
Všem Vám moc děkuji za příspěvky! Ráda bych se zeptala, jestli by bylo prosím možné trochu víc rozvé
   Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
Dve jehly, v obou navlecene nite, prvni jehlou se prosije latka (popruh) z jedne strany (rekneme zpr
    Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
Dal se použít i elektrický stroj. (Lada) ale muselo se pomáhat kolečku.
     Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
to jsem taky zkousel, slapaci Singrovky, Ladu, Veritas. Lamani jehel mozno predejit pomalym a opatrn
   Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
kup si v bazaru šlapací stroj. tlustá jehla, silonová nit z řempa které zkrachovalo a šup do toho.
    Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
    Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
tady se mluvi o tom co se delalo pred 30 lety, a ne co se da udelat dneska ...
     Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
šlapací singrovka je stará 150 let a ty nitě se dělaly před 50 -ti a my ty sedáky tak šili před 30
      Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
jo, jasny.
Tvuj prispevek vsak zacina radou "kup si" a pokracujes navodem na siti.
       Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
borka na začátku diskuze žádá info a vypádá to jako , že si to chce zkusit. tak proto...
        Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
Sem se na tebe vrhal s upresnenim o cem ze se tady mluvi protoze jak uz k staru prd vidim, zdalo se
 Re: oldschool -- šití popruhů11.09.2016
Nejlepší byla hasičská hadice bez toho gumového uvnitř na nohavičky a bederní pás. Na propojení noha
  Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
Jestli si vzpomenu, tak nafotím jeden sedák a prsák co mám doma,co kdysi šil táta. Myslím že je to z
 Re: oldschool -- šití popruhů12.09.2016
Ahoj pro popruhy se jezdilo do Brna sil jsem kombinaci popruhu a bile hadice jen z hadice se sily pr
 Hasičský hadice - bacha na ně12.09.2016
S hasičskejma hadicema bych byl hodně vopatrnej. Viz vlastní zkušenost: goo.gl/Vuftkr
 Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
Sil jsem dvema zpusoby.
Bud na starym slapacim stroji, kterymu jsem musel pomahat rukou tocit
  Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
Pár fotek výbavy z té doby. Sesák a expresky jsou dole. :)
   Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
Tak na Zlinsku kde byly pristupne obuvnicke stroje, ty spravne jehly s pulkulatou spici aby nesekaly
    Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
a taky pevny polyamidovy obuvnicky nite.

jo testovalo se to skokem, a drzely vsechny.
     Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
horolezci z gottwaldova byli vždy napřed co se materiálového vybavení týče: kopačky přešité na EB,
    Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
Měl bych dotaz k tomu barvení Duhou. Jsem si myslel, že tato barva je vhodná jen k barvení přírodníc
     Re: oldschool -- šití popruhů14.09.2016
existuje duha na prirodu a existuje duha na polyamid, viskozu a tak.
   Re: oldschool -- šití popruhů13.09.2016
Haha, tak uz vim, odkud ma Prachtel ty kruhy :D :D :D
    Re: oldschool -- šití popruhů14.09.2016
nezamenuj lidovou a lihovou tvorivost.

ke kruhum, skobam, vklinencum, hexum, abalakum
     Re: oldschool -- šití popruhů14.09.2016
K tomu průběžnému testování při výrobě, ve VŽKG a NHKG ( kdyby někdo nevěděl, co to bylo tak strejd
     Re: oldschool -- šití popruhů15.09.2016
Hele nevim o co ti jde, material ktery jste vyrabeli jsem nijak nenapadl, netvrdim ze je nekvalitni.
      Re: oldschool -- šití popruhů15.09.2016
Jo, to jsou skoby do Tater.
       Re: oldschool -- šití popruhů15.09.2016
OK, to beru, nepochopil sem to tak. njn, u vsech tech veci je dany urceni, a zkouset s nima neco jin

 lezečky na písek10.09.2016
Ahoj, poradil by mi někdo jaké lezečky se vyloženě hodí na písek? Aby byly dobré na tření i na malých stupech a dírkách. Uvažuju o La sportiva TC Pro nebo něčem podobném. Maté s tím někdo zkušenosti?
 Re: lezečky na písek12.09.2016
Cau, projdi si diskusi trochu do historie. Neni to nic prijemneho vzhledem k tomu ze lezec je takovy
 Re: lezečky na písek13.09.2016
La Sportiva TC pro je fakt na písek absolutně nevhodná, protože jsou strašně tvrdý, určený na žulu j
 Re: lezečky na písek13.09.2016
miura testarossa od sportivy z mojich zkusenosti. ale asi spis co ti sedne na nohu
 Re: lezečky na písek13.09.2016
Já si na písek - hlavně do spár a komínů často beru kotníkáče od Salticu - myslím, že se jmenujou Sa
 Re: lezečky na písek13.09.2016
Do rajbů a stěn Saltic Sepia. Ve spárách cokoliv co vydrží.

 Padání se blíží09.09.2016
Přípravy v plném proudu :-D
http://tinyurl.com/z6xrf9w
 Re: Padání se blíží10.09.2016
blik....

1   ...   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   279   280   281   282   283   284   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lezečky LS Solution
Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s velikostí lezečky LS Solution žluté vs. LS Solution růžové? Je např. vel. 38 u obou modelů stejná? Dík.
Lenka10:14:46 14.09.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi