Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English kalymnos logistika 20.09.2016 Mate nekdo nejake tipy ohledne dopravy na Kalymnu?
Je nas 6 - dve deti kolem roku. Je to takovej blbej pocet, ze auta bychom kdyztak museli pujcit dve, stejne jako doprava taxikem nas vyjde draho (z letiste Kos do pristavu na trajekt a na Kalymnu d
  Re: kalymnos logistika 20.09.2016 půjčte si auta dvě. nejmenší co budou mít (kočár stejně nepovezete, což?). protože stejně se rozdělí
    Re: kalymnos logistika 20.09.2016 no takhle - my sehnali letenky docela levne a jedeme tam na tri tydny. tak to uz z te dvacky za den
      Re: kalymnos logistika 20.09.2016 hm, na tři tejdny se to pronese, to jo, to ale na druhou stranu závidím a dobře vám tak.
      Re: kalymnos logistika 20.09.2016 Kde jste koupili letenky, prosím? Taky bych tam chtěl letět levně :-).
        Re: kalymnos logistika 20.09.2016 No kdyz jsem rikala levne, myslela jsem spis prijatelne. Normalne jsou letenky strasne drahy, treba
          Re: kalymnos logistika 20.09.2016 a to leti s air force one? my leteli na kos za celkem cca 7500,- (2xdospely + 2x10kg na palubu + 1x2
            Re: kalymnos logistika 21.09.2016 Jaká společnost o odkud?
      Re: kalymnos logistika 20.09.2016 O verejne doprave pisou zde:
        Re: kalymnos logistika 20.09.2016 diky, to jsem cetla. ale neni z toho tak uplne jasny, kam vsude s e tim autobusem dostanem no. zkusi
          Re: kalymnos logistika 20.09.2016 s autobusema mam na kalymnosu rozporuplne zkusenosti. podle me se na ne neda spolehnout. v masuri js
            Re: kalymnos logistika 20.09.2016 diky, cenne informace!
      Re: kalymnos logistika 20.09.2016 To s tim kocarem si radeji over. Aby vam neuctovali zavazadlo navic.
      Re: kalymnos logistika 21.09.2016 Kočár zadarmo do letadla.... mueheheee... :-D Tak to je vtip roku :-D
  Re: kalymnos logistika 20.09.2016 Byli jsme tam v podobny sestave. Auto jsme si pujcili jen na cast pobytu. Holky pak jezdily vzadu a
    Re: kalymnos logistika 20.09.2016 Diky. takze o policii jste se nebali? Ja uz jednou nejakej kratkej prejezd s ditetem v manduce delal
      Re: kalymnos logistika 20.09.2016 obecně čím víc na západ a na sever, tím se to řeší víc. čím dál na jih, tím víc pohoda. čím dál na v
      Re: kalymnos logistika 20.09.2016 Je mi jasne ze to je nahoda ale 2014 jsem pri ceste autobusem z masuri do emporie objizdeli zle vypa
        Re: kalymnos logistika 21.09.2016 Z Kalymnosu jsem se vrátil před týdnem a používali jsme autobus. Jede jeden ráno do Emporie a odpole
          Re: kalymnos logistika 21.09.2016 Preprava miestnym busom v pohode. Cestou tam sa nikde nenahlis, nejaky sklz ti je uplne sum a fuk. V
            Re: kalymnos logistika 21.09.2016 tak jasne ze jo ale na sikati nebo secret garden dojdes pesky za x hodin...
            Re: kalymnos logistika 21.09.2016 My jedeme na dlouho a rozhodne nebude jen lezecky program, tak uz i proto to resime. jinak ubytovani
  Re: kalymnos logistika 21.09.2016 Jestli vás je šest z toho dvě děti, pak jedno auto, děti v mandukách a jízda nikoliv na kokota. Jest
    Re: kalymnos logistika 21.09.2016 Bych se s tim moc nesral. Deti do kufru, aspon bude na chvili klid, idealne pod batoziny, aby moc ne
  Re: kalymnos logistika 21.09.2016 V řecku obecně, 2 dospělí plus 1 dítě na skutru - no problem, ať už v nosičce v šatku nebo na sedaku
    Re: kalymnos logistika 21.09.2016 Ty jo... nikdy jsem na skutru nejela. Jet s ditetem mi prijde uz i tak jako docela odvazna myslenka.
Španělská vs. francouzská klasa 20.09.2016 Ahoj, jak se liší španělská (používaná v Andalusii - např. El Chorro) a francouzská klasa v lehčím stupni? Šp. používá pro cesty pod 6a označení V+, V, IV+... Existuje nějakej převod jako V+ ~ 5c? Platí vůbec šp.6a ~ fr.6a?
Je mi jasný, že
  Re: Španělská vs. francouzská klasa 20.09.2016 Je to stejná klasifikace (samozřejmě oblast od oblasti tvrdší/měkčí...).
Akorát je trochu nej
  Re: Španělská vs. francouzská klasa 20.09.2016 Ono těch V a V+ se leckde používá i ve Francii. Potkal jsem to v Jonte a Thauracu. Našli jsme v Jont
    Re: Španělská vs. francouzská klasa 20.09.2016 No jo, s tim rimskym cislovanim je to asi od oblasti. Treba v mem pruvodci na Ticino a okoli je na p
      Re: Španělská vs. francouzská klasa 20.09.2016 což ovšem není totéž jako V ve španělsé sportovní klase
        Re: Španělská vs. francouzská klasa 20.09.2016 To si myslím taky. Každopádně dík za názory.
          Re: Španělská vs. francouzská klasa 21.09.2016 Jo a aby to nebylo tak jednoduchý tak mám pocit, že na Tenerife byla někdy římská klasa příznakem to
            Re: Španělská vs. francouzská klasa 22.09.2016 No, to jsem chtel rict tim prispevkem vyse...
  Re: Španělská vs. francouzská klasa 22.09.2016 Má zkušenost: 5a=5-, 5b=5, 5c=5+, šestky už jsou stejný
    Re: Španělská vs. francouzská klasa 22.09.2016 Dík!!! Ať už je to pravda nebo ne, tak je to to, co jsem chtěl slyšet. :-)
Obrvégry s kočárkem 19.09.2016 Ahoj, hledáme nějakou novou bejbyfrendly oblast a napadly mě Obrvégry. Kdysi jsem tam byl, ale už si vůbec nepamatuju, jak to tam vypadá. Momentálně mě nejvíc zajímá, jestli se tam dá nějak rozumně dojít s kočárkem a jestli tam můžeme naše jedno až pětile
  Re: Obrvégry s kočárkem 19.09.2016 Obrvegry s kočárem by měly bejt OK. Z oblastí +/- dostupných s půlročním mládencem jsme zkonzumovali
    Re: Obrvégry s kočárkem 19.09.2016 obrvégry jsou jen věže, rybaření nepřichází v úvahu. přístup rozbitou úvozovou lesní cestou - kožár
      Re: Obrvégry s kočárkem 19.09.2016 jestli je dobrý Malešov, pak teda přichází do úvahy i Pašinka a další milion oblastí, které otevřeli
    Re: Obrvégry s kočárkem 19.09.2016 Jestli myslíš Kreutzberk u Litoměřic, tak posledních pár (?deset výškových?) metrů bych nechtěl tlač
      Re: Obrvégry s kočárkem 20.09.2016 Tak to halt vezmeš do teplejch. Nebo použiješ chariot.
  Re: Obrvégry s kočárkem 19.09.2016 no, obrvégry se mi vždycky zdály pod skálou jako úplná rovina, dokud jsem se teda nerozmnožil. tam j
  Re: Obrvégry s kočárkem 19.09.2016 Škrovád je s kočárem úplně v poho. Pak nějaký skály na Vysočině. Dráteníčky dáš s kočárem tak padesá
  Re: Obrvégry s kočárkem 20.09.2016 Alkazar,. Srbsko, Stěny za klášterem, akorát nestavet kočár pod stěnu, občas něco spadne. Příjez víc
Skialpové lyžáky 17.09.2016 Ahoj, chtěl bych si koupit nové lyžáky, nějaké lehčí, nyní mám GArmont Radium. Zvažuji Dynafit TLT 6 (7) , LA Sportiva Sideral 2, nebo Scarpa F1. Máte k tomu někdo nějaký poznatek či doporučení :-) , nebo i jinou možnost kolem těch 1000-1200g na botu aby
  Re: Skialpové lyžáky 17.09.2016 Scarpa F1 mi přijde jako závodní bota a na sjezd moc nevypadá. Kouknul bych se, zda něco nepíšou na
    Re: Skialpové lyžáky 17.09.2016 TLT ničím netrpěj
      Re: Skialpové lyžáky 19.09.2016 Ahoj máš TLT 6 ? které, klasika, nebo ty karbonové? jaké je to na sjezd podrží to ?
        Re: Skialpové lyžáky 19.09.2016 A jak je to s tím jazykem používáš ho nebo to k ničemu není. Pokud je to nutné ke sjezdu , tak to mě
      Re: Skialpové lyžáky 19.09.2016 Ahoj máš TLT 6 ? které, klasika, nebo ty karbonové? jaké je to na sjezd podrží to ?
        Re: Skialpové lyžáky 21.09.2016 Mám jednu sezónu odjazdené TLT6 s karbonovým komínom. Nechávam si tam jazyky, kratší výšlap je s nim
          Re: Skialpové lyžáky 07.10.2016 Moc děkuji za vyčerpávající info :-)
  Re: Skialpové lyžáky 08.10.2016 TLT6 velice dobrá volba, je na užší nohu. Na širší bych ti doporučil Scarpa F1. Nejsou to závodní bo
Euroblbost 17.09.2016 Ano je to v duchu Euroblbosti...Oni přece mají právo si to vylézt, na co by se něco učili? A chtějí se"cítit bezpečně" a přitom zažít "adrenalinové dobrodružství" A to organizuje ČHS FUJ!
  Re: Rekordy na pisek nepatri! 16.09.2016 další z řady důkazů, jaká je Erasmus hovadina
    Re: Rekordy na pisek nepatri! 16.09.2016 je to hnus velebnosti
      Re: Rekordy na pisek nepatri! 16.09.2016 Presne! Skaly zavrit a vubec NIKOHO tam nepoustet. Teda ne nikoho, me ano, ale ty ostatni ne, ty to
        Re: Rekordy na pisek nepatri! 16.09.2016 Naopak, pustit tam každého, kdo tam chce jít lézt, ale zároveň nedělat masovku v chráněném území a n
          Re: Rekordy na pisek nepatri! 16.09.2016 Souhlas. Představa, že rozhodnutí, kterým Správa CHKO vyhradila místa pro lezení v Broumovkách zahrn
            Re: Rekordy na pisek nepatri! 17.09.2016 Moc nechápu co tam chtějí dělat. V Třešňovce si člověk zaleze pořádně jen pokud leze aspoň VIIIa. Na
              Re: Rekordy na pisek nepatri! 17.09.2016 Tak to už je moc! Tohle Bloudek vážně přehnal! Poslední opravdu klidné místo na Broumovsku a on tam
                Re: Rekordy na pisek nepatri! 17.09.2016 Už to tu bylo řečeno mnohokrát - ČHS ve formě, v jaké byl v letech minulých, nemůže přežít. Svaz neb
                  Re: Rekordy na pisek nepatri! 17.09.2016 Když už chtějí dělat rekordy na Broumovským písku, tak ať je dělají třeba na Tvrzi na Křižáku, tam u
                    Re: Rekordy na pisek nepatri! 17.09.2016 To je jen otázka času. Nezapomeň, že pokud se někde udělá nájezd hobíků na skálu, tak se to za chvíl
                      Re: Rekordy na pisek nepatri! 18.09.2016 Křižák ještě není zas až tak šíleně zpustošenej a navíc Křížácké díry toho vydrží mnohem víc než kyz
                  Re: Rekordy na pisek nepatri! 17.09.2016 Zkus se na to zeptat výše diskutujícího JH, s kým by tak ochranáři asi tak jednali...
                    Re: Rekordy na pisek nepatri! 17.09.2016 Nepochopil jsi :-(
                  Re: Rekordy na pisek nepatri! 18.09.2016 Stalo by se to, že by se lezci postupně začali ocitat v ilegalitě, což by mělo za následek vznik něj
                    Re: Rekordy na pisek nepatri! 18.09.2016 Né nutně, není důvod, aby nová servisní organizace s sebou táhla zatížení ve smyslu profesionalizace
                      Re: Rekordy na pisek nepatri! 18.09.2016 Ti jedni zli preklizkari! Zavrit je je malo! .... A nebo taky zacit trenovat, no ...
  Re: Rekordy na pisek nepatri! 17.09.2016 Není náhodou v pravidlech lezení na pískovcových skalách pravidlo, že prvolezec má právo dobrat maxi
    Re: Rekordy na pisek nepatri! 18.09.2016 dobrý postřeh, ale bohužel tohle už v pravidlech nějakou dobu není. Aspoň já to tam teď nenašel. Ale
      Re: Rekordy na pisek nepatri! 18.09.2016 Mimochodem ty pravidla si projďete, ať máte pevnou půdu pro argumentaci. Oproti létům minulým jsou p
          Re: Rekordy na pisek nepatri! 19.09.2016 Takže jestli něco podobného existuje i na Broumovsku, tak to omezené stále je ;)
  Re: Rekordy na pisek nepatri! 17.09.2016 Co to je za hovadinu? Ten kdo si vymyslel ten nesmyslený rekord, by zasloužil doživotní zákaz lezení
    Re: Rekordy na pisek nepatri! 17.09.2016 Snad bude pršet,doufám
      Re: Rekordy na pisek nepatri! 17.09.2016 Snad jo :) To by me zajimalo jestli se neco takoveho deje i na nemecke strane v Sasku... A proc je S
        Re: Rekordy Ne - Action Direct ANO!!!! 17.09.2016 Mám návrh - V Broumovkách jsem nikdy nelezl, jenom procházel v létě i v zimě.
Zvedněme zadek
          Re: Rekordy Ne - Action Direct ANO!!!! 18.09.2016 PRO Ležáky, SitDowny i Akčnáky
začít můžeme i mlácením do klávesnice zasíláním důvěrných ego
          Re: Rekordy Ne - Action Direct ANO!!!! 18.09.2016 My do toho jdeme. Jsme dva. Můžem se sejít třeba na tom parkovišti na Slavným v osm?
            Action Direct ANO!!!! 18.09.2016 Jste celkem hysteričtí a bez základní znalosti místopisu. Action direct je v německé oblasti Franken
              Re: Action Direct ANO!!!! 18.09.2016 Nejsme hysteričtí, jelikož tady jde opravdu o životnost lezeckých skvostů (v Třešňovce je údajně nej
                Re: Action Direct ANO!!!! 18.09.2016 Steve nepochopil,že Action Directe znamená PŘÍMÁ AKCE!:-)))
                  Re: Action Direct ANO!!!! 18.09.2016 Stejně se jednoho dne všechny Ádry,Broumovy,Labáky budou drtit pro Číňany na jejich dětská hřiště!:-
                    Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 18.09.2016 Děkuji všem, i provokatérům, za po malý zájem, který jsem vyvolal od rána mým nočním zápisem.
                      Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 19.09.2016 Hele podle zde dostupných informací se mě akce taky nezdála a měl sem strach o nenávratné zničení mí
                        Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 19.09.2016 i kdyby tomu tak bylo, znas co tam je za dvojky a trojky? a na kerypak veze to je? asi nebudou moc k
                          Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 19.09.2016 Co ti na to říct? Já měl strach o konkrétní cesty u kterých jsem vyjádřil obavy a poprosil aby se ne
                          Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 19.09.2016 Ty dvojky trojky tam nějaký jsou a více či méně tam není moc co zničit, ale pokud by tam měli lízt &
                            Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 19.09.2016 Jasne tak sem to taky videl, proto sem jim psal. Se tam kluci primo od nas a i z okoli pred lety hod
                              Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 19.09.2016 Zas kdyz budou mit informace, tak nebudou moc nadavat na netu ;). Navic, shaneni informaci - bolest,
                          Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 19.09.2016 Pojdme Libore do zbrane! Toto si prece nenechame libit, nikdo nam nebude nicit nase skaly. Navrhuji
                        Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 19.09.2016 V Třešňovce nejsou cesty v obtížnosti II-III na větší věže. Pokud je mi známo, tak nejlehčí cesta na
                          Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 19.09.2016 Me by stejne prislo nejlepsi, kdyby se na pisku nelezlo vubec. Prirode by to jen prospelo.
                            Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 20.09.2016 To jsem nenapsal a ty to moc dobře víš.
                              Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 20.09.2016 Ne, to jsem napsal ja jak taky sam dobre vis.
                          Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!! 19.09.2016 Tak zrovna na Lucifera je těch (relativně) lehčích cest do VI víc. Něco na Belzebuba a jedna pěkná 5
  Re: Ubytovani Kalymnos 15.09.2016 Lepší je si najít bydlení předem, protože ubytovacích studií je tam mraky, ale budeš běhat od jednoh
    Re: Ubytovani Kalymnos 17.09.2016 Bivak na Kalymnosu fakt nedoporučuji, vlastní špatná zkušenost...
  Re: Ubytovani Kalymnos 16.09.2016 Najdi si raději ofiko ubytování bud po internetu nebo na místě.Určitě nezkoušej spaní na divoko nebo
    Re: Ubytovani Kalymnos 16.09.2016 My jsme mimo prvni navstevu hledali ubytovani vzdy az na miste. Na internetu se prezentuje jen pomer
      Re: Ubytovani Kalymnos 16.09.2016 Ubytování na divoko rozhodně provozovat nehodláme, už nejsme žádní študáci a máme rádi na dovolence
        Re: Ubytovani Kalymnos 16.09.2016 Zdravím,
mi byli zde:
          Re: Ubytovani Kalymnos 16.09.2016 S těmi prázdnými domy to byl jen vtip .-) Panormitis v zásadě dobrý, ale Wifina jen nahoře u bazénu.
        Re: Ubytovani Kalymnos 16.09.2016 Zdravím,
mi byli zde:
        Re: Ubytovani Kalymnos 16.09.2016 Zdravím,
mi byli zde:
  Re: Ubytovani Kalymnos 17.09.2016 Dal by někdo tip na to, jak se tam levně dostat? Nebijte mě, nemám moc zkušeností s hledáním letenek
Boulder Modřany 15.09.2016 Ahoj,
v Praze Modřanech probíhá jednání s developerem, jak přizpůsobit projekt tak, aby "vyhovoval všem". Jedná se o 8 hektarů, takže určitě tam budou nějaké zelené plochy se sportovišti.
Napadlo mě tam procpat BOULDROVKU
  Re: Boulder Modřany 15.09.2016 nezapomeň na patníky pro kotvení šlaklajny (beze srandy, to stojí pár korun, jednoduše se okolo toho
  Re: Boulder Modřany 15.09.2016 Super napad! Diky, ze se o to snazis. Beton, kterej by umoznoval i nejakej rajbasek, by byl fajn. Po
    Re: Boulder Modřany 15.09.2016 nějaké základní info a představy už jsem nabral: beton alá gutoffka je prý jedno z nejdražších řešen
      Re: Boulder Modřany 15.09.2016 Jo, na Gutovce provařilo Bémovo vedení pěkných pár milionů, pak dalo stěnu skoro zdarma k používání
        Re: Boulder Modřany 16.09.2016 Kolik znamená "pěkných pár"?
          Re: Boulder Modřany 18.09.2016 5000 Kc ty anonymní hlupáčku ze základní školy.
            Re: Boulder Modřany 19.09.2016 Nejsem ten, co se ptal na to kolik...a spíš se zeptám ostatních: taky už jste si zvykli na to, jak č
        Re: Boulder Modřany 16.09.2016 Problém? Co je to za nesmysl? Podobný areál nemůže být ziskový už z principu a dotace z města je pod
          Re: Boulder Modřany 16.09.2016 Souhlasim. Vsechno zadarmo a pro vsechny! Jako uroven pak mozna bude trosku pokulhavat, ale coz hlav
            Re: Boulder Modřany 16.09.2016 Ale oni to nedělají zadarmo, je to placeno z veřejných peněz, tedy i peněz mých. A co se týká mě, ta
              Re: Boulder Modřany 16.09.2016 Ten prispevek nad tebou jsem napsal trosku neuvazene.. Co pises je urcite dobrej pristup. A vlastne
          Re: Boulder Modřany 18.09.2016 Bez se tam nekdy podivat na ceny a kolik je tam lidi. Jestli jsou v minusu a nesplacej obri uver za
            Re: Boulder Modřany 19.09.2016 náklady mnohonásobně převyšují zisk...tak to je a jiné to nebude v dohledné době ;-)
      Re: Boulder Modřany 19.09.2016 pozri to video v druhom odkaze, zula z lomu to je, len ten transport bol asi drahy jak svina (i kdyz
pěkné spárové vícedélky Val di Mello 14.09.2016 Dovedete někdo doporučit pěkné spárové, plotnové vícedélky ve Val di Mello? Tak okolo 6a max. 6b. Lezl jsem tam zatím kdysi dávno jenom Luna Nascente a Oceano Irrazionale a potom dvě lehčí cesty na Qualidu (artemisia, Magic line). Klidně beru i tipy
  Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello 14.09.2016 Kromě Luny a Oceano, lezl jsem kdysi ještě Kundalini, cestu pod Lunou. To můžu doporučit.
    Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello 15.09.2016 Moc sparova ale neni.
      Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello 17.09.2016 V titulku je sice spárové, ale v popisu je i plotnové. Což tahle cesta splňuje beze zbytku.Jsou tam
  Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello 15.09.2016 Nic doporučit nemůžu, pač jsem lezl jen ve val Porcelizzu a ještě k tomu cesty, který se lezou jako
    Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello 16.09.2016 To by me take zajimalo, ale vypada to tezce (z meho pohledu), tak za 6c :)
  Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello 15.09.2016 běž údolím nahoru do Val Torrone, nabažíš se.
    Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello 16.09.2016 njn jenže nahoře nad 2700m už sněží :(
      Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello 16.09.2016 Vrátili jsme se od riff. Gianetti v pátek a bylo tam teplo. Pravda, Když jsme byli okolo 2800 mnm, t
        Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello 17.09.2016 Podle me je lezeni nad 2000 letos uz zabity, konkretne ta chata Gianeti bude ted uz pase vzhledem k