Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230812 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 kalymnos logistika 20.09.2016
Mate nekdo nejake tipy ohledne dopravy na Kalymnu?
Je nas 6 - dve deti kolem roku. Je to takovej blbej pocet, ze auta bychom kdyztak museli pujcit dve, stejne jako doprava taxikem nas vyjde draho (z letiste Kos do pristavu na trajekt a na Kalymnu d
 Re: kalymnos logistika 20.09.2016
půjčte si auta dvě. nejmenší co budou mít (kočár stejně nepovezete, což?). protože stejně se rozdělí
  Re: kalymnos logistika 20.09.2016
no takhle - my sehnali letenky docela levne a jedeme tam na tri tydny. tak to uz z te dvacky za den
   Re: kalymnos logistika 20.09.2016
hm, na tři tejdny se to pronese, to jo, to ale na druhou stranu závidím a dobře vám tak.
   Re: kalymnos logistika 20.09.2016
Kde jste koupili letenky, prosím? Taky bych tam chtěl letět levně :-).
    Re: kalymnos logistika 20.09.2016
No kdyz jsem rikala levne, myslela jsem spis prijatelne. Normalne jsou letenky strasne drahy, treba
     Re: kalymnos logistika 20.09.2016
a to leti s air force one? my leteli na kos za celkem cca 7500,- (2xdospely + 2x10kg na palubu + 1x2
      Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Jaká společnost o odkud?
   Re: kalymnos logistika 20.09.2016
O verejne doprave pisou zde:
    Re: kalymnos logistika 20.09.2016
diky, to jsem cetla. ale neni z toho tak uplne jasny, kam vsude s e tim autobusem dostanem no. zkusi
     Re: kalymnos logistika 20.09.2016
s autobusema mam na kalymnosu rozporuplne zkusenosti. podle me se na ne neda spolehnout. v masuri js
      Re: kalymnos logistika 20.09.2016
diky, cenne informace!
   Re: kalymnos logistika 20.09.2016
To s tim kocarem si radeji over. Aby vam neuctovali zavazadlo navic.
   Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Kočár zadarmo do letadla.... mueheheee... :-D Tak to je vtip roku :-D
 Re: kalymnos logistika 20.09.2016
Byli jsme tam v podobny sestave. Auto jsme si pujcili jen na cast pobytu. Holky pak jezdily vzadu a
  Re: kalymnos logistika 20.09.2016
Diky. takze o policii jste se nebali? Ja uz jednou nejakej kratkej prejezd s ditetem v manduce delal
   Re: kalymnos logistika 20.09.2016
obecně čím víc na západ a na sever, tím se to řeší víc. čím dál na jih, tím víc pohoda. čím dál na v
   Re: kalymnos logistika 20.09.2016
Je mi jasne ze to je nahoda ale 2014 jsem pri ceste autobusem z masuri do emporie objizdeli zle vypa
    Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Z Kalymnosu jsem se vrátil před týdnem a používali jsme autobus. Jede jeden ráno do Emporie a odpole
     Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Preprava miestnym busom v pohode. Cestou tam sa nikde nenahlis, nejaky sklz ti je uplne sum a fuk. V
      Re: kalymnos logistika 21.09.2016
tak jasne ze jo ale na sikati nebo secret garden dojdes pesky za x hodin...
      Re: kalymnos logistika 21.09.2016
My jedeme na dlouho a rozhodne nebude jen lezecky program, tak uz i proto to resime. jinak ubytovani
 Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Jestli vás je šest z toho dvě děti, pak jedno auto, děti v mandukách a jízda nikoliv na kokota. Jest
  Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Bych se s tim moc nesral. Deti do kufru, aspon bude na chvili klid, idealne pod batoziny, aby moc ne
 Re: kalymnos logistika 21.09.2016
V řecku obecně, 2 dospělí plus 1 dítě na skutru - no problem, ať už v nosičce v šatku nebo na sedaku
  Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Ty jo... nikdy jsem na skutru nejela. Jet s ditetem mi prijde uz i tak jako docela odvazna myslenka.

 Španělská vs. francouzská klasa20.09.2016
Ahoj, jak se liší španělská (používaná v Andalusii - např. El Chorro) a francouzská klasa v lehčím stupni? Šp. používá pro cesty pod 6a označení V+, V, IV+... Existuje nějakej převod jako V+ ~ 5c? Platí vůbec šp.6a ~ fr.6a?

Je mi jasný, že
 Re: Španělská vs. francouzská klasa20.09.2016
Je to stejná klasifikace (samozřejmě oblast od oblasti tvrdší/měkčí...).
Akorát je trochu nej
 Re: Španělská vs. francouzská klasa20.09.2016
Ono těch V a V+ se leckde používá i ve Francii. Potkal jsem to v Jonte a Thauracu. Našli jsme v Jont
  Re: Španělská vs. francouzská klasa20.09.2016
No jo, s tim rimskym cislovanim je to asi od oblasti. Treba v mem pruvodci na Ticino a okoli je na p
   Re: Španělská vs. francouzská klasa20.09.2016
což ovšem není totéž jako V ve španělsé sportovní klase
    Re: Španělská vs. francouzská klasa20.09.2016
To si myslím taky. Každopádně dík za názory.
     Re: Španělská vs. francouzská klasa21.09.2016
Jo a aby to nebylo tak jednoduchý tak mám pocit, že na Tenerife byla někdy římská klasa příznakem to
      Re: Španělská vs. francouzská klasa22.09.2016
No, to jsem chtel rict tim prispevkem vyse...
 Re: Španělská vs. francouzská klasa22.09.2016
Má zkušenost: 5a=5-, 5b=5, 5c=5+, šestky už jsou stejný
  Re: Španělská vs. francouzská klasa22.09.2016
Dík!!! Ať už je to pravda nebo ne, tak je to to, co jsem chtěl slyšet. :-)

 Obrvégry s kočárkem19.09.2016
Ahoj, hledáme nějakou novou bejbyfrendly oblast a napadly mě Obrvégry. Kdysi jsem tam byl, ale už si vůbec nepamatuju, jak to tam vypadá. Momentálně mě nejvíc zajímá, jestli se tam dá nějak rozumně dojít s kočárkem a jestli tam můžeme naše jedno až pětile
 Re: Obrvégry s kočárkem19.09.2016
Obrvegry s kočárem by měly bejt OK. Z oblastí +/- dostupných s půlročním mládencem jsme zkonzumovali
  Re: Obrvégry s kočárkem19.09.2016
obrvégry jsou jen věže, rybaření nepřichází v úvahu. přístup rozbitou úvozovou lesní cestou - kožár
   Re: Obrvégry s kočárkem19.09.2016
jestli je dobrý Malešov, pak teda přichází do úvahy i Pašinka a další milion oblastí, které otevřeli
  Re: Obrvégry s kočárkem19.09.2016
Jestli myslíš Kreutzberk u Litoměřic, tak posledních pár (?deset výškových?) metrů bych nechtěl tlač
   Re: Obrvégry s kočárkem20.09.2016
Tak to halt vezmeš do teplejch. Nebo použiješ chariot.
 Re: Obrvégry s kočárkem19.09.2016
no, obrvégry se mi vždycky zdály pod skálou jako úplná rovina, dokud jsem se teda nerozmnožil. tam j
 Re: Obrvégry s kočárkem19.09.2016
Škrovád je s kočárem úplně v poho. Pak nějaký skály na Vysočině. Dráteníčky dáš s kočárem tak padesá
 Re: Obrvégry s kočárkem20.09.2016
Alkazar,. Srbsko, Stěny za klášterem, akorát nestavet kočár pod stěnu, občas něco spadne. Příjez víc

 zapomenute preso na henryovce18.09.2016
V cestě dejavu, poslední bh. Za popis je u me k vyzvednutí...ozvete se na mail

 Skialpové lyžáky17.09.2016
Ahoj, chtěl bych si koupit nové lyžáky, nějaké lehčí, nyní mám GArmont Radium. Zvažuji Dynafit TLT 6 (7) , LA Sportiva Sideral 2, nebo Scarpa F1. Máte k tomu někdo nějaký poznatek či doporučení :-) , nebo i jinou možnost kolem těch 1000-1200g na botu aby
 Re: Skialpové lyžáky17.09.2016
Scarpa F1 mi přijde jako závodní bota a na sjezd moc nevypadá. Kouknul bych se, zda něco nepíšou na
  Re: Skialpové lyžáky17.09.2016
TLT ničím netrpěj
   Re: Skialpové lyžáky19.09.2016
Ahoj máš TLT 6 ? které, klasika, nebo ty karbonové? jaké je to na sjezd podrží to ?
    Re: Skialpové lyžáky19.09.2016
A jak je to s tím jazykem používáš ho nebo to k ničemu není. Pokud je to nutné ke sjezdu , tak to mě
   Re: Skialpové lyžáky19.09.2016
Ahoj máš TLT 6 ? které, klasika, nebo ty karbonové? jaké je to na sjezd podrží to ?
    Re: Skialpové lyžáky21.09.2016
Mám jednu sezónu odjazdené TLT6 s karbonovým komínom. Nechávam si tam jazyky, kratší výšlap je s nim
     Re: Skialpové lyžáky07.10.2016
Moc děkuji za vyčerpávající info :-)
 Re: Skialpové lyžáky08.10.2016
TLT6 velice dobrá volba, je na užší nohu. Na širší bych ti doporučil Scarpa F1. Nejsou to závodní bo

 Euroblbost17.09.2016
Ano je to v duchu Euroblbosti...Oni přece mají právo si to vylézt, na co by se něco učili? A chtějí se"cítit bezpečně" a přitom zažít "adrenalinové dobrodružství" A to organizuje ČHS FUJ!

 Rekordy na pisek nepatri!16.09.2016
http://www.horosvaz.cz/alpinismus/broumovsko-pozvanka/
 Re: Rekordy na pisek nepatri!16.09.2016
další z řady důkazů, jaká je Erasmus hovadina
  Re: Rekordy na pisek nepatri!16.09.2016
je to hnus velebnosti
   Re: Rekordy na pisek nepatri!16.09.2016
Presne! Skaly zavrit a vubec NIKOHO tam nepoustet. Teda ne nikoho, me ano, ale ty ostatni ne, ty to
    Re: Rekordy na pisek nepatri!16.09.2016
Naopak, pustit tam každého, kdo tam chce jít lézt, ale zároveň nedělat masovku v chráněném území a n
     Re: Rekordy na pisek nepatri!16.09.2016
Souhlas. Představa, že rozhodnutí, kterým Správa CHKO vyhradila místa pro lezení v Broumovkách zahrn
      Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Moc nechápu co tam chtějí dělat. V Třešňovce si člověk zaleze pořádně jen pokud leze aspoň VIIIa. Na
       Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Tak to už je moc! Tohle Bloudek vážně přehnal! Poslední opravdu klidné místo na Broumovsku a on tam
        Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Už to tu bylo řečeno mnohokrát - ČHS ve formě, v jaké byl v letech minulých, nemůže přežít. Svaz neb
         Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Když už chtějí dělat rekordy na Broumovským písku, tak ať je dělají třeba na Tvrzi na Křižáku, tam u
          Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
To je jen otázka času. Nezapomeň, že pokud se někde udělá nájezd hobíků na skálu, tak se to za chvíl
           Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
Křižák ještě není zas až tak šíleně zpustošenej a navíc Křížácké díry toho vydrží mnohem víc než kyz
         Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Zkus se na to zeptat výše diskutujícího JH, s kým by tak ochranáři asi tak jednali...
          Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Nepochopil jsi :-(
         Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
Stalo by se to, že by se lezci postupně začali ocitat v ilegalitě, což by mělo za následek vznik něj
          Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
Né nutně, není důvod, aby nová servisní organizace s sebou táhla zatížení ve smyslu profesionalizace
           Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
Ti jedni zli preklizkari! Zavrit je je malo! .... A nebo taky zacit trenovat, no ...
 Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Není náhodou v pravidlech lezení na pískovcových skalách pravidlo, že prvolezec má právo dobrat maxi
  Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
dobrý postřeh, ale bohužel tohle už v pravidlech nějakou dobu není. Aspoň já to tam teď nenašel. Ale
   Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
Mimochodem ty pravidla si projďete, ať máte pevnou půdu pro argumentaci. Oproti létům minulým jsou p
   Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
    Re: Rekordy na pisek nepatri!19.09.2016
2) Lezci jsou povinni informovat se o případných omezeních platných pro danou skalní oblast či lezec
     Re: Rekordy na pisek nepatri!19.09.2016
Takže jestli něco podobného existuje i na Broumovsku, tak to omezené stále je ;)
 Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Co to je za hovadinu? Ten kdo si vymyslel ten nesmyslený rekord, by zasloužil doživotní zákaz lezení
  Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Snad bude pršet,doufám
   Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Snad jo :) To by me zajimalo jestli se neco takoveho deje i na nemecke strane v Sasku... A proc je S
    Re: Rekordy Ne - Action Direct ANO!!!!17.09.2016
Mám návrh - V Broumovkách jsem nikdy nelezl, jenom procházel v létě i v zimě.
Zvedněme zadek
     Re: Rekordy Ne - Action Direct ANO!!!!18.09.2016
PRO Ležáky, SitDowny i Akčnáky
začít můžeme i mlácením do klávesnice zasíláním důvěrných ego
     Re: Rekordy Ne - Action Direct ANO!!!!18.09.2016
My do toho jdeme. Jsme dva. Můžem se sejít třeba na tom parkovišti na Slavným v osm?
      Action Direct ANO!!!!18.09.2016
Jste celkem hysteričtí a bez základní znalosti místopisu. Action direct je v německé oblasti Franken
       Re: Action Direct ANO!!!!18.09.2016
Nejsme hysteričtí, jelikož tady jde opravdu o životnost lezeckých skvostů (v Třešňovce je údajně nej
        Re: Action Direct ANO!!!!18.09.2016
Steve nepochopil,že Action Directe znamená PŘÍMÁ AKCE!:-)))
         Re: Action Direct ANO!!!!18.09.2016
Stejně se jednoho dne všechny Ádry,Broumovy,Labáky budou drtit pro Číňany na jejich dětská hřiště!:-
          Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!18.09.2016
Děkuji všem, i provokatérům, za po malý zájem, který jsem vyvolal od rána mým nočním zápisem.
           Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Hele podle zde dostupných informací se mě akce taky nezdála a měl sem strach o nenávratné zničení mí
            Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
i kdyby tomu tak bylo, znas co tam je za dvojky a trojky? a na kerypak veze to je? asi nebudou moc k
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Co ti na to říct? Já měl strach o konkrétní cesty u kterých jsem vyjádřil obavy a poprosil aby se ne
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Ty dvojky trojky tam nějaký jsou a více či méně tam není moc co zničit, ale pokud by tam měli lízt &
              Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Jasne tak sem to taky videl, proto sem jim psal. Se tam kluci primo od nas a i z okoli pred lety hod
               Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Zas kdyz budou mit informace, tak nebudou moc nadavat na netu ;). Navic, shaneni informaci - bolest,
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Pojdme Libore do zbrane! Toto si prece nenechame libit, nikdo nam nebude nicit nase skaly. Navrhuji
            Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
V Třešňovce nejsou cesty v obtížnosti II-III na větší věže. Pokud je mi známo, tak nejlehčí cesta na
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Me by stejne prislo nejlepsi, kdyby se na pisku nelezlo vubec. Prirode by to jen prospelo.
              Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!20.09.2016
To jsem nenapsal a ty to moc dobře víš.
               Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!20.09.2016
Ne, to jsem napsal ja jak taky sam dobre vis.
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Tak zrovna na Lucifera je těch (relativně) lehčích cest do VI víc. Něco na Belzebuba a jedna pěkná 5
 Re: Rekordy na pisek nepatri!-jak to je20.09.2016
 Ubytovani Kalymnos15.09.2016
Ahoj, rad bych se optal, jestli neporadite, jak je to na Kalymnosu s ubytovanim. Da se najit ubytko primo na miste v privatu, nebo je lepsi zarezervovat nejakej mistni hotel predem? Predem moc dik za radu.
 Re: Ubytovani Kalymnos15.09.2016
Lepší je si najít bydlení předem, protože ubytovacích studií je tam mraky, ale budeš běhat od jednoh
  Re: Ubytovani Kalymnos17.09.2016
Bivak na Kalymnosu fakt nedoporučuji, vlastní špatná zkušenost...
 Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
Najdi si raději ofiko ubytování bud po internetu nebo na místě.Určitě nezkoušej spaní na divoko nebo
  Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
My jsme mimo prvni navstevu hledali ubytovani vzdy az na miste. Na internetu se prezentuje jen pomer
   Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
Ubytování na divoko rozhodně provozovat nehodláme, už nejsme žádní študáci a máme rádi na dovolence
    Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
Zdravím,
mi byli zde:
     Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
S těmi prázdnými domy to byl jen vtip .-) Panormitis v zásadě dobrý, ale Wifina jen nahoře u bazénu.
    Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
Zdravím,
mi byli zde:
    Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
Zdravím,
mi byli zde:
 Re: Ubytovani Kalymnos17.09.2016
Dal by někdo tip na to, jak se tam levně dostat? Nebijte mě, nemám moc zkušeností s hledáním letenek

 Boulder Modřany15.09.2016
Ahoj,
v Praze Modřanech probíhá jednání s developerem, jak přizpůsobit projekt tak, aby "vyhovoval všem". Jedná se o 8 hektarů, takže určitě tam budou nějaké zelené plochy se sportovišti.

Napadlo mě tam procpat BOULDROVKU
 Re: Boulder Modřany15.09.2016
nezapomeň na patníky pro kotvení šlaklajny (beze srandy, to stojí pár korun, jednoduše se okolo toho
 Re: Boulder Modřany15.09.2016
Super napad! Diky, ze se o to snazis. Beton, kterej by umoznoval i nejakej rajbasek, by byl fajn. Po
  Re: Boulder Modřany15.09.2016
nějaké základní info a představy už jsem nabral: beton alá gutoffka je prý jedno z nejdražších řešen
   Re: Boulder Modřany15.09.2016
Jo, na Gutovce provařilo Bémovo vedení pěkných pár milionů, pak dalo stěnu skoro zdarma k používání
    Re: Boulder Modřany16.09.2016
Kolik znamená "pěkných pár"?
     Re: Boulder Modřany18.09.2016
5000 Kc ty anonymní hlupáčku ze základní školy.
      Re: Boulder Modřany19.09.2016
Nejsem ten, co se ptal na to kolik...a spíš se zeptám ostatních: taky už jste si zvykli na to, jak č
    Re: Boulder Modřany16.09.2016
Problém? Co je to za nesmysl? Podobný areál nemůže být ziskový už z principu a dotace z města je pod
     Re: Boulder Modřany16.09.2016
Souhlasim. Vsechno zadarmo a pro vsechny! Jako uroven pak mozna bude trosku pokulhavat, ale coz hlav
      Re: Boulder Modřany16.09.2016
Ale oni to nedělají zadarmo, je to placeno z veřejných peněz, tedy i peněz mých. A co se týká mě, ta
       Re: Boulder Modřany16.09.2016
Ten prispevek nad tebou jsem napsal trosku neuvazene.. Co pises je urcite dobrej pristup. A vlastne
     Re: Boulder Modřany18.09.2016
Bez se tam nekdy podivat na ceny a kolik je tam lidi. Jestli jsou v minusu a nesplacej obri uver za
      Re: Boulder Modřany19.09.2016
náklady mnohonásobně převyšují zisk...tak to je a jiné to nebude v dohledné době ;-)
 Re: Boulder Modřany19.09.2016
A co tak neco jako tohle:
  Re: Boulder Modřany19.09.2016
to jove: lezení na přírodním je sice nejvíc, ale tomu řešení bych se chtěl vyhnout. Lomový kámen asi
   Re: Boulder Modřany19.09.2016
pozri to video v druhom odkaze, zula z lomu to je, len ten transport bol asi drahy jak svina (i kdyz
    Re: Boulder Modřany19.09.2016
    Re: Boulder Modřany19.09.2016
Jeden takovej sutrik s bouldrikama, ktere budou vyzvou (6C - 7C) by se krasne vyjimal i u betenove n

 pěkné spárové vícedélky Val di Mello14.09.2016
Dovedete někdo doporučit pěkné spárové, plotnové vícedélky ve Val di Mello? Tak okolo 6a max. 6b. Lezl jsem tam zatím  kdysi dávno jenom Luna Nascente a Oceano Irrazionale a potom dvě lehčí cesty na Qualidu (artemisia, Magic line). Klidně beru i tipy
 Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello14.09.2016
Kromě Luny a Oceano, lezl jsem kdysi ještě Kundalini, cestu pod Lunou. To můžu doporučit.
  Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello15.09.2016
Moc sparova ale neni.
   Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello17.09.2016
V titulku je sice spárové, ale v popisu je i plotnové. Což tahle cesta splňuje beze zbytku.Jsou tam
 Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello15.09.2016
Nic doporučit nemůžu, pač jsem lezl jen ve val Porcelizzu a ještě k tomu cesty, který se lezou jako
  Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello16.09.2016
To by me take zajimalo, ale vypada to tezce (z meho pohledu), tak za 6c :)
 Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello15.09.2016
běž údolím nahoru do Val Torrone, nabažíš se.
  Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello16.09.2016
njn jenže nahoře nad 2700m už sněží :(
   Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello16.09.2016
Vrátili jsme se od riff. Gianetti v pátek a bylo tam teplo. Pravda, Když jsme byli okolo 2800 mnm, t
    Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello17.09.2016
Podle me je lezeni nad 2000 letos uz zabity, konkretne ta chata Gianeti bude ted uz pase vzhledem k
     Re: pěkné spárové vícedélky Val di Mello27.09.2016
1   ...   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   279   280   281   282   283   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Rekordy na pisek nepatri!
http://www.horosvaz.cz/alpinismus/broumovsko-pozvanka/
b12:55:45 16.09.2016
odpovědět 
 Re: Rekordy na pisek nepatri!
další z řady důkazů, jaká je Erasmus hovadina
13:22:16 16.09.2016
odpovědět 
  Re: Rekordy na pisek nepatri!
je to hnus velebnosti
13:27:34 16.09.2016
odpovědět 
   Re: Rekordy na pisek nepatri!
Presne! Skaly zavrit a vubec NIKOHO tam nepoustet. Teda ne nikoho, me ano, ale ty ostatni ne, ty to delaji cele blbe.
14:24:58 16.09.2016
odpovědět 
    Re: Rekordy na pisek nepatri!
Naopak, pustit tam každého, kdo tam chce jít lézt, ale zároveň nedělat masovku v chráněném území a na písku už vůbec ne.
Bída15:35:41 16.09.2016
odpovědět 
     Re: Rekordy na pisek nepatri!
Souhlas. Představa, že rozhodnutí, kterým Správa CHKO vyhradila místa pro lezení v Broumovkách zahrnuje i hromadné akce tohoto typu, je velmi odvážná. Kromě toho je to nevkusné a pískařská etika pod praporem ČHS dostává na prdel :-(
JH23:26:07 16.09.2016
odpovědět 
      Re: Rekordy na pisek nepatri!
Moc nechápu co tam chtějí dělat. V Třešňovce si člověk zaleze pořádně jen pokud leze aspoň VIIIa. Navíc mě trochu štve, že takovýhle masovky tahají zrovna do míst, o kterých se zas tak moc neví a nechápu důvod, proč to chce ČHS takhle násilně měnit. Vždyť Křižáků, Tisých a Panťáků, tedy venkovních "překlišek z písku" (Nic proti nim, podle mě je dobře, že existují i oblasti, kde se to vydalo trochu jiným směrem. Když jsem na písku začínal, byl jsem za Křižák rád) už tu máme dost, tak proč vytvářet další???
08:20:16 17.09.2016
odpovědět 
       Re: Rekordy na pisek nepatri!
Tak to už je moc! Tohle Bloudek vážně přehnal! Poslední opravdu klidné místo na Broumovsku a on tam udělá masovku! BTW: Tohle jste viděli? http://1url.cz/Otoz8
Martin09:43:57 17.09.2016
odpovědět 
        Re: Rekordy na pisek nepatri!
Už to tu bylo řečeno mnohokrát - ČHS ve formě, v jaké byl v letech minulých, nemůže přežít. Svaz nebyl nic jiného, než skupinka amatérů, která... hm, co vlastně? Nebýt domluvy s ochranáři, tak organizace zcela zbytečná. Si to vezmi sám. Kdyby ČHS teď okamžitě byl zrušen, co by se stalo? Nic. Lezení na písku by si domluvili místní, závodní lezení, které by zastřešilo i veškerou komerci, by se vyřešilo celkem jednoduše samo také. Skalní lezci by si masovku do skal nepustili, o závodním lezení a komerci by si rozhodovali sportovci sami, a byl by klid. Takto máte, co jste chtěli. Když se svaz nerozdělí, skončí to zánikem skalního lezení ve formě, kterou známe. Nový ČHS je komerční organizace, pro kterou je prvořadým cílem generování peněz a rozšiřování členské základny za kažou cenu. Pokud tedy nedojde k rozdělení, během následující doby dojde k tomu, že že ta část, která by se po lezení zabývala skalami, zanikne, komerční a závodní část bude tak agresivní, že vše potlačí, včetně hodnot, které někteří skalní lezci vyznávají. To je nevyhnutelný vývoj. Vím, že se to asi nebude jako názor líbit, ale dosavadní dění v ČHS tomu plně nasvědčuje - od pořádání závodů v nákupním centru přes "černé duše" až po čím dál více komerčních akcí pořádaných ČHS právě na písku. Ono když bude někdo chtít udělat nějakou lezeckou akci, tak kde jinde? Srbsko a Roviště jsou nevhodné, písek je jediná možnost. A bude čím dál více využívaná, ČHS nemá jinou alternativu.
10:36:16 17.09.2016
odpovědět 
         Re: Rekordy na pisek nepatri!
Když už chtějí dělat rekordy na Broumovským písku, tak ať je dělají třeba na Tvrzi na Křižáku, tam už není moc co pokazit.
11:05:29 17.09.2016
odpovědět 
          Re: Rekordy na pisek nepatri!
To je jen otázka času. Nezapomeň, že pokud se někde udělá nájezd hobíků na skálu, tak se to za chvíli oláme/ošlape až do nelezitelnosti. Jsou pak tedy jen dvě možnosti. Buď zpustošenou oblast nechat být a přestěhovat se do jiné, nebo jednou za čas chyty a stupy přiškrábnout. A pak tu máš ještě lidské myšlení - ty bys zůstal v poničené oblasti, když hned vedle máš oblast neponičenou? A nepoleze se na neponičené lépe? Pokud ano, kam orgainzátoři naženou kurzisty? Tam, kde to bude těžké, olámané a oklouzané, nebo do míst nových, kde bude překližkář spokojen, jak to hezky bere a stojí???
11:29:30 17.09.2016
odpovědět 
           Re: Rekordy na pisek nepatri!
Křižák ještě není zas až tak šíleně zpustošenej a navíc Křížácké díry toho vydrží mnohem víc než kyzy v Třešňovce a jsou mnohem vhodnější pro začátečníky. Líp berou, můžeš za ně zatáhnout většinou jakoukoli silou. Složení cest, ohledně obtížnosti je taky mnohem přívětivější, teda aspoň pokud bereš věže 20 metrů a víc. V týdle výšce v Třešňovce fakt skoro nic pod VIIIa není a k většině těm vyhlášeným kyzovým stěnám, který jsou jako z překližky se často dostaneš až po pěkný spáře nebo komínu, který ti pěkně sežerou kůži (jako třeba vyhlášená Plajznerčina stěna). Člověka todle jednání s prominutím fakt nasere, když se kouká na ty devítky třeba na Káče Máše a říká si, že do toho půjde, až na to bude mít, a pak vidí, jak si tam někdo hodí lano a rybaří tam půl dne. Vždyť z toho ani nemůže mít radost. Ale cestu olezl jako deset prvolezců, kteří by si ji užili desetkrát víc.
11:57:32 18.09.2016
odpovědět 
         Re: Rekordy na pisek nepatri!
Zkus se na to zeptat výše diskutujícího JH, s kým by tak ochranáři asi tak jednali...
Kuba Turek13:21:37 17.09.2016
odpovědět 
          Re: Rekordy na pisek nepatri!
Nepochopil jsi :-(
13:33:57 17.09.2016
odpovědět 
         Re: Rekordy na pisek nepatri!
Stalo by se to, že by se lezci postupně začali ocitat v ilegalitě, což by mělo za následek vznik nějaký servisní organizace, která by se postupem času opět přetavila do podoby blízké té dnešní.
honza08:43:21 18.09.2016
odpovědět 
          Re: Rekordy na pisek nepatri!
Né nutně, není důvod, aby nová servisní organizace s sebou táhla zatížení ve smyslu profesionalizace a komerčního/závodního lezení, zejména pokud by ta nová organizace začala rozvojem místních ovk. Jenže toho se ČHS také bojí, protože by si pak sami nemohli rozhodovat právě o podobných akcích. Proto to současné vedení nedopustí. Pokud by se svaz rozpadl na dvě organizace a nová vznikla z místních OVK, současní lidé by byli odstaveni. A v závodním lezení by si sportovci a překližkáři také asi Resche a Bintera neponechali.
09:03:08 18.09.2016
odpovědět 
           Re: Rekordy na pisek nepatri!
Ti jedni zli preklizkari! Zavrit je je malo! .... A nebo taky zacit trenovat, no ...
09:44:03 18.09.2016
odpovědět 
 Re: Rekordy na pisek nepatri!
Není náhodou v pravidlech lezení na pískovcových skalách pravidlo, že prvolezec má právo dobrat maximálně dva druholezce? Pokud ne, tak by to docela mělo logiku, jelikož kyzy v Třešňovce nevydrží vše a už vůbec ne nájezd někoho, kdo toho nejspíš venku moc nenalezl a bere chyty jako by byly z umělky.
10:55:24 17.09.2016
odpovědět 
  Re: Rekordy na pisek nepatri!
dobrý postřeh, ale bohužel tohle už v pravidlech nějakou dobu není. Aspoň já to tam teď nenašel. Ale budu rád když mě opravíš...
Akce je humáč, trochu mi to připomíná před cca 5 lety pořádanou akci od salewy na chrámovkách, kde se lezlo po dešti a s magnéziem. Tenkrát to taky zaštiťoval ČHS, osobně na místě byl tuším Jandík, ale zodpovědnost se přehazovala na firmu a tam se to zas přehodilo na někoho, jehož působnost ve firmě zrovna končila...prostě absurdistán typicky český.
Doufám že bude pršet, a to hezky hustě.
T.23:22:14 18.09.2016
odpovědět 
   Re: Rekordy na pisek nepatri!
Mimochodem ty pravidla si projďete, ať máte pevnou půdu pro argumentaci. Oproti létům minulým jsou pěkně skrouhnutý...namá smysl tvořit dohady proč tomu tak je, prostě je to tak.
Držim palce.
T.23:25:04 18.09.2016
odpovědět 
   Re: Rekordy na pisek nepatri!
http://www.horosvaz.cz/pravidla-lezeni/
T.23:25:31 18.09.2016
odpovědět 
    Re: Rekordy na pisek nepatri!
2) Lezci jsou povinni informovat se o případných omezeních platných pro danou skalní oblast či lezecký objekt a řídit se jimi. Zároveň jsou všichni povinni řídit se obecně závaznými předpisy
Povolení pro Český ráj (jestli pořád plati?): http://www.lkp.cz/vrcholova-komise/dokumenty
11:26:30 19.09.2016
odpovědět 
     Re: Rekordy na pisek nepatri!
Takže jestli něco podobného existuje i na Broumovsku, tak to omezené stále je ;)
11:27:44 19.09.2016
odpovědět 
 Re: Rekordy na pisek nepatri!
Co to je za hovadinu? Ten kdo si vymyslel ten nesmyslený rekord, by zasloužil doživotní zákaz lezení na písku (což bohužel nejde). ČHS si přece nemůže dělat, co si usmyslí. A Bloudku, jestli občas čteš komentáře tady na lezci, zamysli se trochu.
Éfa13:10:40 17.09.2016
odpovědět 
  Re: Rekordy na pisek nepatri!
Snad bude pršet,doufám
14:09:04 17.09.2016
odpovědět 
   Re: Rekordy na pisek nepatri!
Snad jo :) To by me zajimalo jestli se neco takoveho deje i na nemecke strane v Sasku... A proc je Srbac na tohle nevhodny? Kdyby tam CHS vytahlo na Homoli bandu turistu, pres Hare Krisnu, tak se urcite nikdo zlobit nebude, ale tohle... Chce se mi blejt velebnosti.
Radek15:28:32 17.09.2016
odpovědět 
    Re: Rekordy Ne - Action Direct ANO!!!!
Mám návrh - V Broumovkách jsem nikdy nelezl, jenom procházel v létě i v zimě.
Zvedněme zadek od počítače a přejděme k PŘÍMÉ AKCI.

Pojďme tuto zhovadilost bojkotovat vlastním lezením v Broumovkách - obsadit cesty které budou zvoleny k lezení tohoto davu EURODORISTůů

Sám tam nepojedu - skupina tak deseti lezců, by už konání této EVROPSKÉ MEGAAKCE mohla zablokovat.

Já to mám na Broumovky daleko, ale pojedu.
Místní domácí lezci by měli jít lézt jako první.

Samotná hrozba bojkotu může ZBLOUDILĚHO BLOUDKA přimět přenést ZHOVADILOST na odpovídající místo konání.

Pravdů mají, kteří dějí:" také ČHS nám netřeba " však třeba nám AKCE.

14 dní je dlouhá doba se zorganizovat, někdo z místních může navrhnout místo a čas setkání ODHODLANÝCH, odkud již společně vydají se NA POCHOD z horizontu NAHORU na VERTIKÁLU.

MÍSTNÍ i PŘESPOLNÍ hlavně že z rodu SKALNÍHO PLEMENE mohou zabránít spolu ZBLOUDKOVÓVI konat dobro.

Pokud nás VELKÝ CENZOR Lezec.cz nevyzmizíkuje, můžeme k sebeorganizaci použít místní DISKUSNÍ FORUM.
V případě, že budeme terorem a ditkátem donucení migrovat s naším VELKÝM PŘÍKOŘÍM, najdeme vstřícnější postoj na jiném PLAZA FORUM z nejmenovaných TERRA ROCA webech, kde nás INTEGRUJÍ s OTEVŘENOU NÁRUČÍ.

Já jsem začal lézt dost dávno, ale více nelezu než lezu, spíše skalní než pískař, vyvedu UIAA do 7+/8-, v Broumovkách nebudu mít problém se nechat vodit za lano. Býval jsem platící člen ČHS mnoga leta, nyní jsem již dlouho ilegál.

KDO SE MNOU?!

KDO PROTI NÁM JIŽ VÍME.
Teaser23:49:15 17.09.2016
odpovědět 
     Re: Rekordy Ne - Action Direct ANO!!!!
PRO Ležáky, SitDowny i Akčnáky
začít můžeme i mlácením do klávesnice zasíláním důvěrných egoeko MANIFESTů na adresy uvedené na této kompadorské adrese:

http://www.naep.cz/index. php?a=view-project-folder&project_folder_id=34& view_type_code=program&#record_67

mizerné mezery prosím zrušit.

UPOZORNĚNÍ!!!

na Erasmus.cz nic nezasílat, jedná s o obyčejné nevinné MEDIÁLNÍ SOUKROMNÍKY.
00:13:06 18.09.2016
odpovědět 
     Re: Rekordy Ne - Action Direct ANO!!!!
My do toho jdeme. Jsme dva. Můžem se sejít třeba na tom parkovišti na Slavným v osm?
v.10:10:40 18.09.2016
odpovědět 
      Action Direct ANO!!!!
Jste celkem hysteričtí a bez základní znalosti místopisu. Action direct je v německé oblasti Frankenjura na stěně Waldkopf.
Steve12:27:26 18.09.2016
odpovědět 
       Re: Action Direct ANO!!!!
Nejsme hysteričtí, jelikož tady jde opravdu o životnost lezeckých skvostů (v Třešňovce je údajně nejkrásnější VIIIa), který navíc tito lidé při rybaření ani nedocení a zeměpisnou znalost máme, zato ty nechápeš využití názvu známé cesty jako trefného sloganu, nebo ji aspoň nechceš chápat a proto jsi buďto hloupý a nebo šťoural (předpokládám, že si dokážeš přeložit název slavné cesty jako přímá akce, což fakt celkem trefný)
12:50:04 18.09.2016
odpovědět 
        Re: Action Direct ANO!!!!
Steve nepochopil,že Action Directe znamená PŘÍMÁ AKCE!:-)))
13:02:27 18.09.2016
odpovědět 
         Re: Action Direct ANO!!!!
Stejně se jednoho dne všechny Ádry,Broumovy,Labáky budou drtit pro Číňany na jejich dětská hřiště!:-D
13:07:16 18.09.2016
odpovědět 
          Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
Děkuji všem, i provokatérům, za po malý zájem, který jsem vyvolal od rána mým nočním zápisem.
/zapsal jsem i příspěvek Ležákům, Sitdownům.../

Jako první:

Děkuji za vyjádření podpory PRVNÍCH DVOU ODHODLANÝCH vystoupit společně z HORIZONTU poutí NAHORU do výšek VERTIKÁLY.

Dále to vezmu bod po bodu:

O co NÁM jde?
zabránit konání kontroverzní akce připravované ČHS
viz.
http:// www.horosvaz.cz/
alpinismus/ broumovsko -pozvanka/

mizerné mezery zrušit

jejím odvoláním nebo přenesením jejího konaní do jiné lokality, vhodnější z EKOLEZECKÉHO hlediska

Jak toho dosáhnout?

Nejlépe před datem konání SILOU DISKUSE s pořadatelem, aby sám svůj záměr včas změnil.

Kdo by měl být tou SILOU DISKUSE?

LEZCI s rozumnými argumenty co nemají vše
NA HÁKU.

A když DISKUSNÍ SÍLA selže?

Zajet na místo a vlastním lezením zabránit konání
uvedené kontroverzní akce.

Co očekávám?

Že bude dostatečná konkrétní podpora lezců ARGUMENTOVAT v DISKUSI s pořadatelem nebo, že se alespoň najde skupina ODHODLANÝCH zajet do ROKLE LVOVÉ.

Vaše názory, nápady a podporu můžete vyjádřit zde na FORUMU / poděkujme Lezci.cz /
nebo je můžete zaslat na email:

resaet@post.cz

s pozdravem NAŠE VĚŽE NEDÁME
k tomu nám dopomáhej BORIŠ

za PŘÍMOU AKCI
Teaser

P.S. zítra zvěřejním další


Teaser21:07:51 18.09.2016
odpovědět 
           Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
Hele podle zde dostupných informací se mě akce taky nezdála a měl sem strach o nenávratné zničení místních perel. Tak sem si napsal pořadatelům a byl jsem ujištěn, že to neohrozí cesty o které mám já a pravděpodobně i vy strach, polezou prý dojky, trojky...
Dája09:56:58 19.09.2016
odpovědět 
            Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
i kdyby tomu tak bylo, znas co tam je za dvojky a trojky? a na kerypak veze to je? asi nebudou moc kuul, vid, takze skutecne to tak bude? a jako co dvojky, trojky, to nejsou cesty? co pocet lidi? Hovadsky marketing CHS...
libor10:05:47 19.09.2016
odpovědět 
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
Co ti na to říct? Já měl strach o konkrétní cesty u kterých jsem vyjádřil obavy a poprosil aby se nelezly, byl jsem ubezpečen, že se o ty cesty bát nemusím a že to je celé po dohodě s CHKO a vrcholovkou...
Dája10:28:35 19.09.2016
odpovědět 
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
Ty dvojky trojky tam nějaký jsou a více či méně tam není moc co zničit, ale pokud by tam měli lízt "nelezci" na laně sedmy, potažmo osmy, tak ty cesty dostanou řádně na prdel. Chápu trochu, že se jim to z centrály v Praze zdá jako super nápad, ale je to pěkná kokotina. Zrovna do tak klidný pěkný rokle jako je třešňovka tahat davy lidí. Snad jim aspoň někdo na místě řekne, jak se maj v přírodě chovat.
george-jp10:39:53 19.09.2016
odpovědět 
              Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
Jasne tak sem to taky videl, proto sem jim psal. Se tam kluci primo od nas a i z okoli pred lety hodne angazovali.. urceni mista bylo po kozultaci s odpovednejma mistnakama jak lezeckejma tak ochranarskejma, me odpoved uklidnila... psal sem to sem, jen aby kdo chce tu informaci mit at ji ma a kdo ne at si dela co chce...
Daja11:08:10 19.09.2016
odpovědět 
               Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
Zas kdyz budou mit informace, tak nebudou moc nadavat na netu ;). Navic, shaneni informaci - bolest, ach ta bolest, kterou to privozuje.
13:13:55 19.09.2016
odpovědět 
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
Pojdme Libore do zbrane! Toto si prece nenechame libit, nikdo nam nebude nicit nase skaly. Navrhuji se tam vypravit s bejsbolovymi palkami, retezi, tycemi, boxery, nozi - proste vsim co ma kazdy spravny Cech doma. A dohledneme na to, zda tam nedelaji neco nekaleho. Takova lezecka domobrana. Mohu pomoci - mam uz mnoho zkusenosti s takovouto domobranou proti tem spinavejm smejdum co k nam prisli delat bordel a brat nase penize. Jsem totiz Cech!
Przneni skal tady nechceme!13:11:41 19.09.2016
odpovědět 
            Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
V Třešňovce nejsou cesty v obtížnosti II-III na větší věže. Pokud je mi známo, tak nejlehčí cesta na nějakou větší věž je Mezivěžní na Lucifera za VI a pak tam je jen pár cest za VIIb-c a pak spoustu VIIIa a výš, většinou co cesta, to šperk, který by se měl lézt s citem. Tudíž jestli nepolezou ty těžký, tak nechápu, co tam budou dělat, leda že by dali tu Mezivěžní a pak celej den baštili špekáčky pod Káčou Mášou, ale o tom tam nic nepíšou. Kdyby šli do Zaječí, tak si dejme tomu dokážu představit, že tam budou mít co dělat a přitom to po nich zůstane stejný.
vašek k.19:53:06 19.09.2016
odpovědět 
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
Me by stejne prislo nejlepsi, kdyby se na pisku nelezlo vubec. Prirode by to jen prospelo.
20:45:16 19.09.2016
odpovědět 
              Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
To jsem nenapsal a ty to moc dobře víš.
vašek k.13:51:07 20.09.2016
odpovědět 
               Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
Ne, to jsem napsal ja jak taky sam dobre vis.
14:40:40 20.09.2016
odpovědět 
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!
Tak zrovna na Lucifera je těch (relativně) lehčích cest do VI víc. Něco na Belzebuba a jedna pěkná 5+ taky na Trepifaixl. Dovedu si (i když nerad) představit, že výběr padne na ni. Mělo by se tomu zabránit. Je jedno jestli je to VIIIa nebo za III. Lámat rekordy můžou na umělce nebo tam, kde to přírodě vadit nebude. Nevěřím, že by formát takové akce ochranáři povolili.
Éfa22:53:14 19.09.2016
odpovědět 
 Re: Rekordy na pisek nepatri!-jak to je
https://goo.gl/08QBVH
19:03:29 20.09.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (53)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1148 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz