Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
42.Podstata 10107
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
Bouldry:
42.F 9228
43.Jeliga 9203
44.Ježek 9200
Hory:
22.Bernard 2632
23.X. 2532
24.Opice 2510

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230968 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Presa do letadla20.09.2016
Cau, mam trochu problem s vahou do letadla, nejtezsi jsou presa a lano.. mate prosim nekdo zkusenost, jestli projdou presa do prirucniho zavazadla na palubu? Aby je nekdo neoznacil za zbran a byl by pruser ☺
Dik K.
 Re: Presa do letadla20.09.2016
Toto je silně individuální. Záleží na koho narazíš na RTG.
 Re: Presa do letadla20.09.2016
Jednou asi před 10 lety mi v Paříži při cestě do Londýna nedovolili vzít do kabiny HMS karabinu s os
 Re: Presa do letadla21.09.2016
U některých společností drobná nadváha (třeba do pěti kg) nevadí - vlastní zkušenost, ale asi to bud
 Re: Presa do letadla21.09.2016
V Drážďanech mě vrátili s lanem v kabinovém zavazadle. Karabiny by se jim asi taky nelíbily.
  Re: Presa do letadla21.09.2016
Mám stejnou zkušenost. Chtěl jsem vzít lano na palubu (ve vaku), ale muselo jít do podpalubí. Bylo t
   Re: Presa do letadla21.09.2016
tak lano už je slušná zbraň.....
 Re: Presa do letadla21.09.2016
Nevim s kym letis, ale podle me se vyplati si proste predem prikoupit nadvahu a soupnout to dolu. Po
 Re: Presa do letadla21.09.2016
Nevím, kam letíš, ale když já letěl na 14 dní do Meteory (v říjnu, takže to už nebyly jen plavky a s
  Re: Presa do letadla21.09.2016
jak může jet někdo bez polštářku nepochopím ...
   Re: Presa do letadla21.09.2016
A bez medvídka už vůbec ne!
    Re: Presa do letadla21.09.2016
já ho beru, to on má problém s nadváhou
     Re: Presa do letadla21.09.2016
Záleží i na tom, co má v bříšku. Hlavně aby nebyl z Bogoty.
 Re: Presa do letadla21.09.2016
než si odbavíš zavazadlo, tak si zajdi přímo na rtg a ukaž jim lano i presa, většinou to povolí do p
  Re: Presa do letadla21.09.2016
Až na to, že na RTG můžeš (většinou) až po odbavení velkého zavazadla, pokud vím.
  Re: Presa do letadla21.09.2016
Až na to, že na RTG můžeš (většinou) až po odbavení velkého zavazadla, pokud vím.
   Re: Presa do letadla21.09.2016
zajeď si na letiště a pak nám dej vědět :-)
 Re: Presa do letadla21.09.2016
Ahoj, resil jsem to několikrát, treba pri letu z Kanday na Hawaii potom na Alasku a zpet do Evropy a
  Re: Presa do letadla22.09.2016
ano presa ani lano nejsou zakazane, ALE!, pokud securitaci vyhodnoti tvoje veci jako security hazard
 Re: Presa do letadla22.09.2016
V Evrope je to nejistý, někde v pohodě někde ne, každá země to má jinak. Jiný je to v americe. Lety
 Re: Presa do letadla22.09.2016
Dle mýho názoru se vyplatí jedno podpalubní pro dvojici. Tam se určitě matroš váhově vejde. Nebo vez
  Re: Presa do letadla22.09.2016
Ještě k tématu: Ve Vídni mě po cestě do Švédska presa na palubu nepustili.
  Re: Presa do letadla22.09.2016
oftopyk, zažili jste někdo problém se společným zavazadlem pro vice lidí, třeba limit patnáct a 42 k
   Re: Presa do letadla22.09.2016
Zkušenost z minulého týdne (Letiště Praha) - 2 lidé, jedno společné zavazadlo 18 kg (limit 15 kg/oso
    Re: Presa do letadla22.09.2016
ono jde jaxi o ty zaměstnance co se s tim pak tahaj a ládujou to do letadla, záda maj jen jedny na x
   Re: Presa do letadla22.09.2016
Všude problém. jedna letenka = jeden kufr.
   Re: Presa do letadla22.09.2016
lezeckej zájezd 15 lidí a k tomu jeden 300 kg kufr? :-)
   Re: Presa do letadla23.09.2016
Podle me je obecna filozofie (obzvlaste u nizkonakladovek), vytriskat na zakaznikovi co nejvic, takz
   Re: Presa do letadla26.09.2016
ted na to koukame v souvislosti s kalymnem. smartwings ma v podminkach ze se zavazadla mohou vahove

 kalymnos logistika 20.09.2016
Mate nekdo nejake tipy ohledne dopravy na Kalymnu?
Je nas 6 - dve deti kolem roku. Je to takovej blbej pocet, ze auta bychom kdyztak museli pujcit dve, stejne jako doprava taxikem nas vyjde draho (z letiste Kos do pristavu na trajekt a na Kalymnu d
 Re: kalymnos logistika 20.09.2016
půjčte si auta dvě. nejmenší co budou mít (kočár stejně nepovezete, což?). protože stejně se rozdělí
  Re: kalymnos logistika 20.09.2016
no takhle - my sehnali letenky docela levne a jedeme tam na tri tydny. tak to uz z te dvacky za den
   Re: kalymnos logistika 20.09.2016
hm, na tři tejdny se to pronese, to jo, to ale na druhou stranu závidím a dobře vám tak.
   Re: kalymnos logistika 20.09.2016
Kde jste koupili letenky, prosím? Taky bych tam chtěl letět levně :-).
    Re: kalymnos logistika 20.09.2016
No kdyz jsem rikala levne, myslela jsem spis prijatelne. Normalne jsou letenky strasne drahy, treba
     Re: kalymnos logistika 20.09.2016
a to leti s air force one? my leteli na kos za celkem cca 7500,- (2xdospely + 2x10kg na palubu + 1x2
      Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Jaká společnost o odkud?
   Re: kalymnos logistika 20.09.2016
O verejne doprave pisou zde:
    Re: kalymnos logistika 20.09.2016
diky, to jsem cetla. ale neni z toho tak uplne jasny, kam vsude s e tim autobusem dostanem no. zkusi
     Re: kalymnos logistika 20.09.2016
s autobusema mam na kalymnosu rozporuplne zkusenosti. podle me se na ne neda spolehnout. v masuri js
      Re: kalymnos logistika 20.09.2016
diky, cenne informace!
   Re: kalymnos logistika 20.09.2016
To s tim kocarem si radeji over. Aby vam neuctovali zavazadlo navic.
   Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Kočár zadarmo do letadla.... mueheheee... :-D Tak to je vtip roku :-D
 Re: kalymnos logistika 20.09.2016
Byli jsme tam v podobny sestave. Auto jsme si pujcili jen na cast pobytu. Holky pak jezdily vzadu a
  Re: kalymnos logistika 20.09.2016
Diky. takze o policii jste se nebali? Ja uz jednou nejakej kratkej prejezd s ditetem v manduce delal
   Re: kalymnos logistika 20.09.2016
obecně čím víc na západ a na sever, tím se to řeší víc. čím dál na jih, tím víc pohoda. čím dál na v
   Re: kalymnos logistika 20.09.2016
Je mi jasne ze to je nahoda ale 2014 jsem pri ceste autobusem z masuri do emporie objizdeli zle vypa
    Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Z Kalymnosu jsem se vrátil před týdnem a používali jsme autobus. Jede jeden ráno do Emporie a odpole
     Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Preprava miestnym busom v pohode. Cestou tam sa nikde nenahlis, nejaky sklz ti je uplne sum a fuk. V
      Re: kalymnos logistika 21.09.2016
tak jasne ze jo ale na sikati nebo secret garden dojdes pesky za x hodin...
      Re: kalymnos logistika 21.09.2016
My jedeme na dlouho a rozhodne nebude jen lezecky program, tak uz i proto to resime. jinak ubytovani
 Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Jestli vás je šest z toho dvě děti, pak jedno auto, děti v mandukách a jízda nikoliv na kokota. Jest
  Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Bych se s tim moc nesral. Deti do kufru, aspon bude na chvili klid, idealne pod batoziny, aby moc ne
 Re: kalymnos logistika 21.09.2016
V řecku obecně, 2 dospělí plus 1 dítě na skutru - no problem, ať už v nosičce v šatku nebo na sedaku
  Re: kalymnos logistika 21.09.2016
Ty jo... nikdy jsem na skutru nejela. Jet s ditetem mi prijde uz i tak jako docela odvazna myslenka.

 Španělská vs. francouzská klasa20.09.2016
Ahoj, jak se liší španělská (používaná v Andalusii - např. El Chorro) a francouzská klasa v lehčím stupni? Šp. používá pro cesty pod 6a označení V+, V, IV+... Existuje nějakej převod jako V+ ~ 5c? Platí vůbec šp.6a ~ fr.6a?

Je mi jasný, že
 Re: Španělská vs. francouzská klasa20.09.2016
Je to stejná klasifikace (samozřejmě oblast od oblasti tvrdší/měkčí...).
Akorát je trochu nej
 Re: Španělská vs. francouzská klasa20.09.2016
Ono těch V a V+ se leckde používá i ve Francii. Potkal jsem to v Jonte a Thauracu. Našli jsme v Jont
  Re: Španělská vs. francouzská klasa20.09.2016
No jo, s tim rimskym cislovanim je to asi od oblasti. Treba v mem pruvodci na Ticino a okoli je na p
   Re: Španělská vs. francouzská klasa20.09.2016
což ovšem není totéž jako V ve španělsé sportovní klase
    Re: Španělská vs. francouzská klasa20.09.2016
To si myslím taky. Každopádně dík za názory.
     Re: Španělská vs. francouzská klasa21.09.2016
Jo a aby to nebylo tak jednoduchý tak mám pocit, že na Tenerife byla někdy římská klasa příznakem to
      Re: Španělská vs. francouzská klasa22.09.2016
No, to jsem chtel rict tim prispevkem vyse...
 Re: Španělská vs. francouzská klasa22.09.2016
Má zkušenost: 5a=5-, 5b=5, 5c=5+, šestky už jsou stejný
  Re: Španělská vs. francouzská klasa22.09.2016
Dík!!! Ať už je to pravda nebo ne, tak je to to, co jsem chtěl slyšet. :-)

 Obrvégry s kočárkem19.09.2016
Ahoj, hledáme nějakou novou bejbyfrendly oblast a napadly mě Obrvégry. Kdysi jsem tam byl, ale už si vůbec nepamatuju, jak to tam vypadá. Momentálně mě nejvíc zajímá, jestli se tam dá nějak rozumně dojít s kočárkem a jestli tam můžeme naše jedno až pětile
 Re: Obrvégry s kočárkem19.09.2016
Obrvegry s kočárem by měly bejt OK. Z oblastí +/- dostupných s půlročním mládencem jsme zkonzumovali
  Re: Obrvégry s kočárkem19.09.2016
obrvégry jsou jen věže, rybaření nepřichází v úvahu. přístup rozbitou úvozovou lesní cestou - kožár
   Re: Obrvégry s kočárkem19.09.2016
jestli je dobrý Malešov, pak teda přichází do úvahy i Pašinka a další milion oblastí, které otevřeli
  Re: Obrvégry s kočárkem19.09.2016
Jestli myslíš Kreutzberk u Litoměřic, tak posledních pár (?deset výškových?) metrů bych nechtěl tlač
   Re: Obrvégry s kočárkem20.09.2016
Tak to halt vezmeš do teplejch. Nebo použiješ chariot.
 Re: Obrvégry s kočárkem19.09.2016
no, obrvégry se mi vždycky zdály pod skálou jako úplná rovina, dokud jsem se teda nerozmnožil. tam j
 Re: Obrvégry s kočárkem19.09.2016
Škrovád je s kočárem úplně v poho. Pak nějaký skály na Vysočině. Dráteníčky dáš s kočárem tak padesá
 Re: Obrvégry s kočárkem20.09.2016
Alkazar,. Srbsko, Stěny za klášterem, akorát nestavet kočár pod stěnu, občas něco spadne. Příjez víc

 zapomenute preso na henryovce18.09.2016
V cestě dejavu, poslední bh. Za popis je u me k vyzvednutí...ozvete se na mail

 Skialpové lyžáky17.09.2016
Ahoj, chtěl bych si koupit nové lyžáky, nějaké lehčí, nyní mám GArmont Radium. Zvažuji Dynafit TLT 6 (7) , LA Sportiva Sideral 2, nebo Scarpa F1. Máte k tomu někdo nějaký poznatek či doporučení :-) , nebo i jinou možnost kolem těch 1000-1200g na botu aby
 Re: Skialpové lyžáky17.09.2016
Scarpa F1 mi přijde jako závodní bota a na sjezd moc nevypadá. Kouknul bych se, zda něco nepíšou na
  Re: Skialpové lyžáky17.09.2016
TLT ničím netrpěj
   Re: Skialpové lyžáky19.09.2016
Ahoj máš TLT 6 ? které, klasika, nebo ty karbonové? jaké je to na sjezd podrží to ?
    Re: Skialpové lyžáky19.09.2016
A jak je to s tím jazykem používáš ho nebo to k ničemu není. Pokud je to nutné ke sjezdu , tak to mě
   Re: Skialpové lyžáky19.09.2016
Ahoj máš TLT 6 ? které, klasika, nebo ty karbonové? jaké je to na sjezd podrží to ?
    Re: Skialpové lyžáky21.09.2016
Mám jednu sezónu odjazdené TLT6 s karbonovým komínom. Nechávam si tam jazyky, kratší výšlap je s nim
     Re: Skialpové lyžáky07.10.2016
Moc děkuji za vyčerpávající info :-)
 Re: Skialpové lyžáky08.10.2016
TLT6 velice dobrá volba, je na užší nohu. Na širší bych ti doporučil Scarpa F1. Nejsou to závodní bo

 Euroblbost17.09.2016
Ano je to v duchu Euroblbosti...Oni přece mají právo si to vylézt, na co by se něco učili? A chtějí se"cítit bezpečně" a přitom zažít "adrenalinové dobrodružství" A to organizuje ČHS FUJ!

 Rekordy na pisek nepatri!16.09.2016
http://www.horosvaz.cz/alpinismus/broumovsko-pozvanka/
 Re: Rekordy na pisek nepatri!16.09.2016
další z řady důkazů, jaká je Erasmus hovadina
  Re: Rekordy na pisek nepatri!16.09.2016
je to hnus velebnosti
   Re: Rekordy na pisek nepatri!16.09.2016
Presne! Skaly zavrit a vubec NIKOHO tam nepoustet. Teda ne nikoho, me ano, ale ty ostatni ne, ty to
    Re: Rekordy na pisek nepatri!16.09.2016
Naopak, pustit tam každého, kdo tam chce jít lézt, ale zároveň nedělat masovku v chráněném území a n
     Re: Rekordy na pisek nepatri!16.09.2016
Souhlas. Představa, že rozhodnutí, kterým Správa CHKO vyhradila místa pro lezení v Broumovkách zahrn
      Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Moc nechápu co tam chtějí dělat. V Třešňovce si člověk zaleze pořádně jen pokud leze aspoň VIIIa. Na
       Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Tak to už je moc! Tohle Bloudek vážně přehnal! Poslední opravdu klidné místo na Broumovsku a on tam
        Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Už to tu bylo řečeno mnohokrát - ČHS ve formě, v jaké byl v letech minulých, nemůže přežít. Svaz neb
         Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Když už chtějí dělat rekordy na Broumovským písku, tak ať je dělají třeba na Tvrzi na Křižáku, tam u
          Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
To je jen otázka času. Nezapomeň, že pokud se někde udělá nájezd hobíků na skálu, tak se to za chvíl
           Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
Křižák ještě není zas až tak šíleně zpustošenej a navíc Křížácké díry toho vydrží mnohem víc než kyz
         Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Zkus se na to zeptat výše diskutujícího JH, s kým by tak ochranáři asi tak jednali...
          Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Nepochopil jsi :-(
         Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
Stalo by se to, že by se lezci postupně začali ocitat v ilegalitě, což by mělo za následek vznik něj
          Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
Né nutně, není důvod, aby nová servisní organizace s sebou táhla zatížení ve smyslu profesionalizace
           Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
Ti jedni zli preklizkari! Zavrit je je malo! .... A nebo taky zacit trenovat, no ...
 Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Není náhodou v pravidlech lezení na pískovcových skalách pravidlo, že prvolezec má právo dobrat maxi
  Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
dobrý postřeh, ale bohužel tohle už v pravidlech nějakou dobu není. Aspoň já to tam teď nenašel. Ale
   Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
Mimochodem ty pravidla si projďete, ať máte pevnou půdu pro argumentaci. Oproti létům minulým jsou p
   Re: Rekordy na pisek nepatri!18.09.2016
    Re: Rekordy na pisek nepatri!19.09.2016
2) Lezci jsou povinni informovat se o případných omezeních platných pro danou skalní oblast či lezec
     Re: Rekordy na pisek nepatri!19.09.2016
Takže jestli něco podobného existuje i na Broumovsku, tak to omezené stále je ;)
 Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Co to je za hovadinu? Ten kdo si vymyslel ten nesmyslený rekord, by zasloužil doživotní zákaz lezení
  Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Snad bude pršet,doufám
   Re: Rekordy na pisek nepatri!17.09.2016
Snad jo :) To by me zajimalo jestli se neco takoveho deje i na nemecke strane v Sasku... A proc je S
    Re: Rekordy Ne - Action Direct ANO!!!!17.09.2016
Mám návrh - V Broumovkách jsem nikdy nelezl, jenom procházel v létě i v zimě.
Zvedněme zadek
     Re: Rekordy Ne - Action Direct ANO!!!!18.09.2016
PRO Ležáky, SitDowny i Akčnáky
začít můžeme i mlácením do klávesnice zasíláním důvěrných ego
     Re: Rekordy Ne - Action Direct ANO!!!!18.09.2016
My do toho jdeme. Jsme dva. Můžem se sejít třeba na tom parkovišti na Slavným v osm?
      Action Direct ANO!!!!18.09.2016
Jste celkem hysteričtí a bez základní znalosti místopisu. Action direct je v německé oblasti Franken
       Re: Action Direct ANO!!!!18.09.2016
Nejsme hysteričtí, jelikož tady jde opravdu o životnost lezeckých skvostů (v Třešňovce je údajně nej
        Re: Action Direct ANO!!!!18.09.2016
Steve nepochopil,že Action Directe znamená PŘÍMÁ AKCE!:-)))
         Re: Action Direct ANO!!!!18.09.2016
Stejně se jednoho dne všechny Ádry,Broumovy,Labáky budou drtit pro Číňany na jejich dětská hřiště!:-
          Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!18.09.2016
Děkuji všem, i provokatérům, za po malý zájem, který jsem vyvolal od rána mým nočním zápisem.
           Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Hele podle zde dostupných informací se mě akce taky nezdála a měl sem strach o nenávratné zničení mí
            Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
i kdyby tomu tak bylo, znas co tam je za dvojky a trojky? a na kerypak veze to je? asi nebudou moc k
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Co ti na to říct? Já měl strach o konkrétní cesty u kterých jsem vyjádřil obavy a poprosil aby se ne
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Ty dvojky trojky tam nějaký jsou a více či méně tam není moc co zničit, ale pokud by tam měli lízt &
              Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Jasne tak sem to taky videl, proto sem jim psal. Se tam kluci primo od nas a i z okoli pred lety hod
               Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Zas kdyz budou mit informace, tak nebudou moc nadavat na netu ;). Navic, shaneni informaci - bolest,
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Pojdme Libore do zbrane! Toto si prece nenechame libit, nikdo nam nebude nicit nase skaly. Navrhuji
            Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
V Třešňovce nejsou cesty v obtížnosti II-III na větší věže. Pokud je mi známo, tak nejlehčí cesta na
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Me by stejne prislo nejlepsi, kdyby se na pisku nelezlo vubec. Prirode by to jen prospelo.
              Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!20.09.2016
To jsem nenapsal a ty to moc dobře víš.
               Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!20.09.2016
Ne, to jsem napsal ja jak taky sam dobre vis.
             Re: Rekordy na Písek NE - MANIFESTO - Action Direct ANO!!!!19.09.2016
Tak zrovna na Lucifera je těch (relativně) lehčích cest do VI víc. Něco na Belzebuba a jedna pěkná 5
 Re: Rekordy na pisek nepatri!-jak to je20.09.2016
 Ubytovani Kalymnos15.09.2016
Ahoj, rad bych se optal, jestli neporadite, jak je to na Kalymnosu s ubytovanim. Da se najit ubytko primo na miste v privatu, nebo je lepsi zarezervovat nejakej mistni hotel predem? Predem moc dik za radu.
 Re: Ubytovani Kalymnos15.09.2016
Lepší je si najít bydlení předem, protože ubytovacích studií je tam mraky, ale budeš běhat od jednoh
  Re: Ubytovani Kalymnos17.09.2016
Bivak na Kalymnosu fakt nedoporučuji, vlastní špatná zkušenost...
 Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
Najdi si raději ofiko ubytování bud po internetu nebo na místě.Určitě nezkoušej spaní na divoko nebo
  Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
My jsme mimo prvni navstevu hledali ubytovani vzdy az na miste. Na internetu se prezentuje jen pomer
   Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
Ubytování na divoko rozhodně provozovat nehodláme, už nejsme žádní študáci a máme rádi na dovolence
    Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
Zdravím,
mi byli zde:
     Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
S těmi prázdnými domy to byl jen vtip .-) Panormitis v zásadě dobrý, ale Wifina jen nahoře u bazénu.
    Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
Zdravím,
mi byli zde:
    Re: Ubytovani Kalymnos16.09.2016
Zdravím,
mi byli zde:
 Re: Ubytovani Kalymnos17.09.2016
Dal by někdo tip na to, jak se tam levně dostat? Nebijte mě, nemám moc zkušeností s hledáním letenek

 Boulder Modřany15.09.2016
Ahoj,
v Praze Modřanech probíhá jednání s developerem, jak přizpůsobit projekt tak, aby "vyhovoval všem". Jedná se o 8 hektarů, takže určitě tam budou nějaké zelené plochy se sportovišti.

Napadlo mě tam procpat BOULDROVKU
 Re: Boulder Modřany15.09.2016
nezapomeň na patníky pro kotvení šlaklajny (beze srandy, to stojí pár korun, jednoduše se okolo toho
 Re: Boulder Modřany15.09.2016
Super napad! Diky, ze se o to snazis. Beton, kterej by umoznoval i nejakej rajbasek, by byl fajn. Po
  Re: Boulder Modřany15.09.2016
nějaké základní info a představy už jsem nabral: beton alá gutoffka je prý jedno z nejdražších řešen
   Re: Boulder Modřany15.09.2016
Jo, na Gutovce provařilo Bémovo vedení pěkných pár milionů, pak dalo stěnu skoro zdarma k používání
    Re: Boulder Modřany16.09.2016
Kolik znamená "pěkných pár"?
     Re: Boulder Modřany18.09.2016
5000 Kc ty anonymní hlupáčku ze základní školy.
      Re: Boulder Modřany19.09.2016
Nejsem ten, co se ptal na to kolik...a spíš se zeptám ostatních: taky už jste si zvykli na to, jak č
    Re: Boulder Modřany16.09.2016
Problém? Co je to za nesmysl? Podobný areál nemůže být ziskový už z principu a dotace z města je pod
     Re: Boulder Modřany16.09.2016
Souhlasim. Vsechno zadarmo a pro vsechny! Jako uroven pak mozna bude trosku pokulhavat, ale coz hlav
      Re: Boulder Modřany16.09.2016
Ale oni to nedělají zadarmo, je to placeno z veřejných peněz, tedy i peněz mých. A co se týká mě, ta
       Re: Boulder Modřany16.09.2016
Ten prispevek nad tebou jsem napsal trosku neuvazene.. Co pises je urcite dobrej pristup. A vlastne
     Re: Boulder Modřany18.09.2016
Bez se tam nekdy podivat na ceny a kolik je tam lidi. Jestli jsou v minusu a nesplacej obri uver za
      Re: Boulder Modřany19.09.2016
náklady mnohonásobně převyšují zisk...tak to je a jiné to nebude v dohledné době ;-)
 Re: Boulder Modřany19.09.2016
A co tak neco jako tohle:
  Re: Boulder Modřany19.09.2016
to jove: lezení na přírodním je sice nejvíc, ale tomu řešení bych se chtěl vyhnout. Lomový kámen asi
   Re: Boulder Modřany19.09.2016
pozri to video v druhom odkaze, zula z lomu to je, len ten transport bol asi drahy jak svina (i kdyz
    Re: Boulder Modřany19.09.2016
    Re: Boulder Modřany19.09.2016
Jeden takovej sutrik s bouldrikama, ktere budou vyzvou (6C - 7C) by se krasne vyjimal i u betenove n

1   ...   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   279   280   281   282   283   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Presa do letadla
Cau, mam trochu problem s vahou do letadla, nejtezsi jsou presa a lano.. mate prosim nekdo zkusenost, jestli projdou presa do prirucniho zavazadla na palubu? Aby je nekdo neoznacil za zbran a byl by pruser ☺
Dik K.
Karlos17:11:13 20.09.2016
odpovědět 
 Re: Presa do letadla
Toto je silně individuální. Záleží na koho narazíš na RTG.
20:37:45 20.09.2016
odpovědět 
 Re: Presa do letadla
Jednou asi před 10 lety mi v Paříži při cestě do Londýna nedovolili vzít do kabiny HMS karabinu s osmou. Musel jsem příruční baťůžek nechat odbavit jako velké zavazadlo.
 Standa23:12:05 20.09.2016
odpovědět 
 Re: Presa do letadla
U některých společností drobná nadváha (třeba do pěti kg) nevadí - vlastní zkušenost, ale asi to bude taky individuální a ještě stát od státu, někde na to kašlou snad úplně...
fl05:14:17 21.09.2016
odpovědět 
 Re: Presa do letadla
V Drážďanech mě vrátili s lanem v kabinovém zavazadle. Karabiny by se jim asi taky nelíbily.
 jirkas08:23:51 21.09.2016
odpovědět 
  Re: Presa do letadla
Mám stejnou zkušenost. Chtěl jsem vzít lano na palubu (ve vaku), ale muselo jít do podpalubí. Bylo to někde v jižní Evropě. Koukali na rentgen celkem vyjeveně, co tam mám za hada:-)
jm10:19:10 21.09.2016
odpovědět 
   Re: Presa do letadla
tak lano už je slušná zbraň.....
13:51:31 21.09.2016
odpovědět 
 Re: Presa do letadla
Nevim s kym letis, ale podle me se vyplati si proste predem prikoupit nadvahu a soupnout to dolu. Pokud to poneses sebou nahoru, tak klidne muzes mit stesti a pusti te a usetris, nebo taky ne a budes muset prikoupit nadvahu na miste za mnohem vetsi cenu. Tak ja bych zvolil zlatou stredni cestu.
Radek10:48:44 21.09.2016
odpovědět 
 Re: Presa do letadla
Nevím, kam letíš, ale když já letěl na 14 dní do Meteory (v říjnu, takže to už nebyly jen plavky a sandále), měli jsme i stan, dvojčata, sadu frendů a čoků a váha batohu byla 18 kilo.

Nech doma polštář a medvídka (jako beze srandy, i to už jsem na lezeckém výletu viděl) a projdeš.
11:53:24 21.09.2016
odpovědět 
  Re: Presa do letadla
jak může jet někdo bez polštářku nepochopím ...
13:19:16 21.09.2016
odpovědět 
   Re: Presa do letadla
A bez medvídka už vůbec ne!
Bída14:10:42 21.09.2016
odpovědět 
    Re: Presa do letadla
já ho beru, to on má problém s nadváhou
14:26:56 21.09.2016
odpovědět 
     Re: Presa do letadla
Záleží i na tom, co má v bříšku. Hlavně aby nebyl z Bogoty.
14:29:51 21.09.2016
odpovědět 
 Re: Presa do letadla
než si odbavíš zavazadlo, tak si zajdi přímo na rtg a ukaž jim lano i presa, většinou to povolí do příručního.
petr vašek14:28:12 21.09.2016
odpovědět 
  Re: Presa do letadla
Až na to, že na RTG můžeš (většinou) až po odbavení velkého zavazadla, pokud vím.
:)16:13:22 21.09.2016
odpovědět 
  Re: Presa do letadla
Až na to, že na RTG můžeš (většinou) až po odbavení velkého zavazadla, pokud vím.
:)16:13:25 21.09.2016
odpovědět 
   Re: Presa do letadla
zajeď si na letiště a pak nám dej vědět :-)
petr w19:01:12 21.09.2016
odpovědět 
 Re: Presa do letadla
Ahoj, resil jsem to několikrát, treba pri letu z Kanday na Hawaii potom na Alasku a zpet do Evropy a vzdycky mi je vzali, kdyz jsem je na to predem upozornil. Ani lano ani presa nejsou ostre, tekute ani krehke tak, ze by se z nich dala zbran udelat. V prepravnich podminkach mas vetsinou tuto definici veci, ktere nesmi na palubu.
Zdaru zdar
Standa21:01:41 21.09.2016
odpovědět 
  Re: Presa do letadla
ano presa ani lano nejsou zakazane, ALE!, pokud securitaci vyhodnoti tvoje veci jako security hazard tak mas smulu, ani maji pravo odmitnot to o cem si nejsou jisti a stezovat si muzes, to jo, ale az potom a je to ti je k hounu a akorat zaplatis za extra odbaveni dalsich veci...
12:13:16 22.09.2016
odpovědět 
 Re: Presa do letadla
V Evrope je to nejistý, někde v pohodě někde ne, každá země to má jinak. Jiný je to v americe. Lety po a z ameriky nejsou problém. Amíci mají jasná pravidla a ty říkají že lezecké vybavení krom šťáradla a cepínů není zbraň.
Pásovec00:36:37 22.09.2016
odpovědět 
 Re: Presa do letadla
Dle mýho názoru se vyplatí jedno podpalubní pro dvojici. Tam se určitě matroš váhově vejde. Nebo vezeš ještě něco speciálního. Nebo harampádí. Znám holku co si vezla několik PET vody a konzervy a divila se, že se nevejdou presa.
DavidD08:58:16 22.09.2016
odpovědět 
  Re: Presa do letadla
Ještě k tématu: Ve Vídni mě po cestě do Švédska presa na palubu nepustili.
DavidD09:00:01 22.09.2016
odpovědět 
  Re: Presa do letadla
oftopyk, zažili jste někdo problém se společným zavazadlem pro vice lidí, třeba limit patnáct a 42 kg svině kufr pro tři lidi? nebo je to všude ok?
Lukas B.10:08:30 22.09.2016
odpovědět 
   Re: Presa do letadla
Zkušenost z minulého týdne (Letiště Praha) - 2 lidé, jedno společné zavazadlo 18 kg (limit 15 kg/osoba) - museli doplácet, nezajímalo, že ten druhý nemá nic...
Rencoš10:20:09 22.09.2016
odpovědět 
    Re: Presa do letadla
ono jde jaxi o ty zaměstnance co se s tim pak tahaj a ládujou to do letadla, záda maj jen jedny na x tisíc kufrů denně...
21:14:20 22.09.2016
odpovědět 
   Re: Presa do letadla
Všude problém. jedna letenka = jeden kufr.
d23:34:27 22.09.2016
odpovědět 
   Re: Presa do letadla
lezeckej zájezd 15 lidí a k tomu jeden 300 kg kufr? :-)
23:36:15 22.09.2016
odpovědět 
   Re: Presa do letadla
Podle me je obecna filozofie (obzvlaste u nizkonakladovek), vytriskat na zakaznikovi co nejvic, takze bych se bal ze to tak nepude. Oni musej nejak zaplatitdohnat ty ztraty za levne letenky, takze nakonec maji podstatnou cast prijmu zalozenou na neznalosti cestujicich, kteri soli prachy za dodatecne sluzby. Dva roky jsem letal pravidelne se Swissair a kdyz jsem pak poprve letel s Ryanem, tak jsem netusil ze checkin musim udelat pres PC, takze jsem na letisti platil 40eur navic za pitomy checkin... Takze vic nez za celou zpatecni letenku :D
Radek10:52:14 23.09.2016
odpovědět 
   Re: Presa do letadla
ted na to koukame v souvislosti s kalymnem. smartwings ma v podminkach ze se zavazadla mohou vahove scitat, limit na osobu je 15 kg, takze lze mit 30 kg zavazadlo, pokud se vejde do povolenych rozmeru. ale zadne zavazadlo nikdy nesmi prekrocit 32 kg.
feu17:44:00 26.09.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1454 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi