Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 34.Kubíček 10215 35.Chejn 10208 36.Jeřábek 10200 Bouldry: 34.Stribrny 9534 35.Kollár 9503 36.Zímová 9428 Hory: 28.Trkal 2410 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lezení strba, tatranská lomnica 26.09.2016 Ahoj, nemáte někdo tip na sportovnější lezení kolem Štrby nebo Tatranské Lomnice nad Slovensku? Hledame něco kolem 6uiaa, jednodelky,jisteni možno smycemi i vklinenci..
Díky moc za rady!
  Re: Lezení strba, tatranská lomnica 26.09.2016 Vapencove skalky v lese nekde u Svitu, lom na konci Tatranske Kotliny, Biela dolinka u Liptovského J
        Re: Lezení strba, tatranská lomnica 27.09.2016 Díky dík.. Nakonec se nám nejvíce zamlouvá Biela Dolinka.
Ostrvu si ponecháme na příští rok.
          Re: Lezení strba, tatranská lomnica 27.09.2016 Ale bacha, není to jednak uplne verejna oblast a pak klasa je tam pekne tvrda...však třeba potom na
Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Lezli jste někdo cestu Modří vědí na Jižní stěnu v Labáku (nejhornější patro)? Za VII? Jako vážně? :) A btw koukám, že spousta cest z Jižní stěny není na skalních oblastech ani v databázi skal na horosvazu - nemají tam být náhodou všechny cesty?
  Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Ahoj, za sebe:
tuhle cestu jsem nelezl, ale slyšel jsem o ní, že to není úplně lehké. Něco od
    Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Jo, lehký to nebylo :D My tam dolezli, viděli cesty ve třetím patře, tak jsme je zkusili, všechny tř
      Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Prvovýstupce by měl podle pravidel předat protokol oblastní vrcholové komisi (OVK). Nikde není zakot
      Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Myslím, že Jeník Pleticha se teď snaží na horosvaz zadávat celkem důsledně všechny nové prvovýstupy,
        Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Díky vám oběma za info :) A jo, v průvodci jsou, průvodce je boží a nemůžu si ho vynachválit :)
          Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Klasa v Labáku je občas dost relativní. Asi záleží jak se autor ten den vyspal. Například Termitiště
            Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Samozřejmě záleží v první řadě na tom, jak se autor vyspal. To je jasný.
Klasifikace je relat
              Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Ono je taky ještě ve hře to, že cesta je za VII, tj. ne za VIIa, VIIb nebo VIIc a tím pádem je rozpě
                Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Adikeite nebo jak se jmenuješ Ty jsi také bozi, napr. 7 je bud 7 nebo 7a ale ne 7c. Jinak odpovednos
                  Re: Modří vědí - Jižní stěna 27.09.2016 Dobře, tak jakej funguje klasifikace cest v Labáku? Když je tam číslo s písmenkem (VIIa, VIIIa apod.
                    Re: Modří vědí - Jižní stěna 27.09.2016 Je česká stupnice, která písmenko a nepoužívá, takže je VII, VIIb, VIIc, VIII, VIIIb, VIIIc atd.
                      Re: Modří vědí - Jižní stěna 27.09.2016 No a v průvodci je psaná pískovcová (labská) stupnice číslovaná VII, VIIb, VIIc atd., a pak UIAA, kt
                        Re: Modří vědí - Jižní stěna 29.09.2016 Přesně. Prostě si pamatuj VII=VIIa s tím, že se v této klasifikaci může potkat leccos, ale to je věc
                          Re: Modří vědí - Jižní stěna 29.09.2016 Díky za ujasnění :)
                            Re: Modří vědí - Jižní stěna 29.09.2016 VII jako VIIa platí v Ráji (někdo výš psal, že to je česká stupnice, ale v Labských i na Broumovsku
                  Re: Modří vědí - Jižní stěna 29.09.2016 Martas, ty me taky bavis. Vcelku by mne zajimal nazor psychologa na tenhle tvuj komentar ... asi spa
                    Re: Modří vědí - Jižní stěna 29.09.2016 OK, tak Ti davam svoleni mu to dat na rozbor, pak mi Klado posli výsledky, také mne to zajima...kont
  Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 K tomu zapisování: V databázi Skály ČR na webu ČHS je u každé skály možno vložit prvovýstup, který s
    Re: Modří vědí - Jižní stěna 27.09.2016 Ok, díky za info. Nevěděla jsem, jak to funguje.
spaní slovinsko 25.09.2016 Ahoj, nevíte někdo o nějakém dobrém místě na spaní, ideálně mimo kemp, ve slovinsku v NP Triglav??
  Re: spaní slovinsko 26.09.2016 nedělal bych to. Slovinci velmi rádi udávají.
Nahoře na Mangartu se dá spát na tý točce
  Re: spaní slovinsko 26.09.2016 1. nespat v parku.
2. ani v dodávce nebo kombíku. zvlášť ne u aljaževa nebo podobných lokací
    Re: spaní slovinsko 28.09.2016 Obecně souhlas, jen dodatek - na Aljaževu bych to asi neviděl jako problém, byl jsem tam letos v srp
      Re: spaní slovinsko 28.09.2016 no, popravdě, nějaký čas jsem tam nebyl, ono to julské lezení pocuchá nervy a nějaký čas pak není ná
  Re: spaní slovinsko 27.09.2016 Ve Slovinsku bych do toho fakt nešla, ceny jsou tam příznivé a domluvila bych si nějaké levné ubytko
  Re: spaní slovinsko 27.09.2016 snad na tom nejsi tak špatně aby sis nedal kemp a 8€...v NP můžeš dostat pěknej flastr, nebo až tam
    Re: spaní slovinsko 27.09.2016 Jezdím často na Soču. Asi v r. 2010 jsme přijeli ve 4.00 hodin ráno na parkoviště do Čezsoči s autob
kemp hollental 23.09.2016 Ahoj,nemate nekdo aktualni info o kempu v hollentalu?diky za zpravu.723444554
kemping Siurana 23.09.2016 Ahoj, je třeba rezervovat ubytování v kempu v Siuraně na listopad nebo to bude stačit řešit na místě? Dík za info.
  Re: kemping Siurana 24.09.2016 Jestli chceš chatku tak, i když má docela velkou kapacitu, bych radši zkusil dopředu napsat.
Tip na roztazeni lezecek II 23.09.2016 Tedy moc děkuji neznámému dobrodinci za radu! Valil jsem očka, jak zabrala čočka!!!Všechny ostatní rady byly snad taky dobré, ale pořád to bylo neúnosné trápení pro mne, pak jsem koupil čočku za 50 Kč, vyplnil botky, zašněroval, zalil vodou a počkal půl d
  Re: Tip na roztazeni lezecek II 23.09.2016 ale to víš, že jdou koupit pohodlne :-) je cca 40 firem sijicich lezecky. s portfoliem 3 až cca 20 m
  Re: Tip na roztazeni lezecek II 23.09.2016 Ty jo, ja mel Miury za pohodlny model :D Zkus nasadit Diamondy od Ocunu, to je teprv maso :D Obecne
  Re: Tip na roztazeni lezecek II 23.09.2016 To zni zajimave, zrovna letos uz od jara jedny lezecky roztahuju. Zkousel jsem nahrivani fenem, nama
  Re: Tip na roztazeni lezecek II 23.09.2016 Prosím zkus trochu vic popsat návod. Jak zabráníš aby čočka nevalila zbylým otvorem pro nohu? A koli
  Re: Tip na roztazeni lezecek II 23.09.2016 Já to nevymyslel. Jen jsem kdysi dávno četl, že to používali dragouni na vytvarování holinek a už to
    Re: Tip na roztazeni lezecek II 24.09.2016 Jo Jardo, pomohlo. Navod je jednoduchy, zasypal jsem cockou az po vrch a stredne zasneroval, cocka p
Ron Kauk 23.09.2016 Dnes slaví 59.narozeniny legenda amerického sportovního lezení Ron Kauk.Což ho příští rok pozvat na filmový festival do Teplic?...
  Re: Ron Kauk 23.09.2016 https//vimeo.com/136645447...toto je pan lezec a skutečná legenda!
    Re: Ron Kauk 23.09.2016 Pěkné! Bože ten zestárnul od dob, kdy ho znám z filmů. A ty pohyby jsou i před šedesátkou stále ladn
      Re: Ron Kauk 24.09.2016 Hergot,já bych chtěl mít v jeho věku taky takový háro!:-)
  Re: Kaca na Anici 22.09.2016 lezl sem 5let zpet, jen s balickem expressek a pekne sem se vybal... ale jde to.
Nic
  Re: Kaca na Anici 22.09.2016 lezl jsem pred par lety a nic jsme neodjistovali a ani se mi nezdalo, ze by tam byly extra odlezy.
    Re: Kaca na Anici 22.09.2016 Sviznejsi :-), jako ze "zajimavejsi". Ted jsem videl jeste jedno jine topo a tam pisou, ze
      Re: Kaca na Anici 23.09.2016 Toho se neboj. Horni delky jdou i po tme, a jo, rek bych ze ty nejtezsi mista jsou fakt dost kratky
        Re: Kaca na Anici 23.09.2016 ne, ze by se mi to uplne vybavovalo (je to prece uz nejakej rok) ale tezky mista jsou v podstate dve
          Re: Kaca na Anici 24.09.2016 hehe :)) Ten kout je hodne zabavnej :) Asi sem to taky lezl blbe :)
A zrovna z toho k
      Re: Kaca na Anici 25.09.2016 Kaca je asi tezsi nez vsechny, co jsi zminoval (nebo me to aspon tak prijde). Ty dve klicovy sedmy s
Hroší Lázně 22.09.2016 Ahoj, strašně rád bych si vylezl hroší lázně, zní mi to jako dobrá sranda. Láká mě to už pár let, ale z různejch důvodů (nežil jsem v CZ) to nešlo. Nevíte někdo v jakym stavu je slaňák a ty navrtaný nýty co tam dali prvovýstupci? Díky! :)
  Re: Hroší Lázně 22.09.2016 By mohl vědět prvovýstupce LukasB :-)
    Re: Hroší Lázně 22.09.2016 mohl by to vědět, ale neví, páč tam už nějakou chvíli nebyl. předpokládá ovšem, že se na tom moc nem
  Re: Hroší Lázně 22.09.2016 Lezl jsem to cca před pěti lety a vše vypadalo celkem dobře. Rozhodně líp než např. rezatice a ohnil
  Re: Hroší Lázně 22.09.2016 Lezl jsem to ted v zimě a všechno drží, v každem nýtu jsem visel jak pytel hraček a cajk. Možná jen
Král 21.09.2016 Ahoj, nedávno jsem lezl na krále, starou cestu (chtěl jsem..). Ale po pár metrech jsem se vydal vyslapáným terénem ven z komína (jakoby do údola..) a do komína se vrátil až před posledním kruhem. Je to nějaká cesta nebo je to únikovka pro sraby, jako jsem
  Re: Král 21.09.2016 pro sraby při prvním pokusu - ani únikovka to není, prakticky ve stejné výšce (cca o metr, dva výš)
1
...
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
...
2263
Ron Kauk Dnes slaví 59.narozeniny legenda amerického sportovního lezení Ron Kauk.Což ho příští rok pozvat na filmový festival do Teplic?... 05:05:01 23.09.2016odpovědět
  Re: Ron Kauk https//vimeo.com/136645447...toto je pan lezec a skutečná legenda! 19:22:51 23.09.2016odpovědět
    Re: Ron Kauk Pěkné! Bože ten zestárnul od dob, kdy ho znám z filmů. A ty pohyby jsou i před šedesátkou stále ladné! m. 20:09:02 23.09.2016odpovědět
      Re: Ron Kauk Hergot,já bych chtěl mít v jeho věku taky takový háro!:-) 11:29:25 24.09.2016odpovědět
  Re: Ron Kauk Nápad to je zajímavej, ale spíš by to chtělo ho adresovat organizátorům MHFF (kontakty na www.horolezeckyfestival.cz ), než psát do diskuse na Lezci. Pochybuju, že si to tady přečtou. 10:20:58 25.09.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: