Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Lezli jste někdo cestu Modří vědí na Jižní stěnu v Labáku (nejhornější patro)? Za VII? Jako vážně? :) A btw koukám, že spousta cest z Jižní stěny není na skalních oblastech ani v databázi skal na horosvazu - nemají tam být náhodou všechny cesty?
  Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Ahoj, za sebe:
tuhle cestu jsem nelezl, ale slyšel jsem o ní, že to není úplně lehké. Něco od
    Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Jo, lehký to nebylo :D My tam dolezli, viděli cesty ve třetím patře, tak jsme je zkusili, všechny tř
      Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Prvovýstupce by měl podle pravidel předat protokol oblastní vrcholové komisi (OVK). Nikde není zakot
      Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Myslím, že Jeník Pleticha se teď snaží na horosvaz zadávat celkem důsledně všechny nové prvovýstupy,
        Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Díky vám oběma za info :) A jo, v průvodci jsou, průvodce je boží a nemůžu si ho vynachválit :)
          Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Klasa v Labáku je občas dost relativní. Asi záleží jak se autor ten den vyspal. Například Termitiště
            Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Samozřejmě záleží v první řadě na tom, jak se autor vyspal. To je jasný.
Klasifikace je relat
              Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Ono je taky ještě ve hře to, že cesta je za VII, tj. ne za VIIa, VIIb nebo VIIc a tím pádem je rozpě
                Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 Adikeite nebo jak se jmenuješ Ty jsi také bozi, napr. 7 je bud 7 nebo 7a ale ne 7c. Jinak odpovednos
                  Re: Modří vědí - Jižní stěna 27.09.2016 Dobře, tak jakej funguje klasifikace cest v Labáku? Když je tam číslo s písmenkem (VIIa, VIIIa apod.
                    Re: Modří vědí - Jižní stěna 27.09.2016 Je česká stupnice, která písmenko a nepoužívá, takže je VII, VIIb, VIIc, VIII, VIIIb, VIIIc atd.
                      Re: Modří vědí - Jižní stěna 27.09.2016 No a v průvodci je psaná pískovcová (labská) stupnice číslovaná VII, VIIb, VIIc atd., a pak UIAA, kt
                        Re: Modří vědí - Jižní stěna 29.09.2016 Přesně. Prostě si pamatuj VII=VIIa s tím, že se v této klasifikaci může potkat leccos, ale to je věc
                          Re: Modří vědí - Jižní stěna 29.09.2016 Díky za ujasnění :)
                            Re: Modří vědí - Jižní stěna 29.09.2016 VII jako VIIa platí v Ráji (někdo výš psal, že to je česká stupnice, ale v Labských i na Broumovsku
                  Re: Modří vědí - Jižní stěna 29.09.2016 Martas, ty me taky bavis. Vcelku by mne zajimal nazor psychologa na tenhle tvuj komentar ... asi spa
                    Re: Modří vědí - Jižní stěna 29.09.2016 OK, tak Ti davam svoleni mu to dat na rozbor, pak mi Klado posli výsledky, také mne to zajima...kont
  Re: Modří vědí - Jižní stěna 26.09.2016 K tomu zapisování: V databázi Skály ČR na webu ČHS je u každé skály možno vložit prvovýstup, který s
    Re: Modří vědí - Jižní stěna 27.09.2016 Ok, díky za info. Nevěděla jsem, jak to funguje.
spaní slovinsko 25.09.2016 Ahoj, nevíte někdo o nějakém dobrém místě na spaní, ideálně mimo kemp, ve slovinsku v NP Triglav??
  Re: spaní slovinsko 26.09.2016 nedělal bych to. Slovinci velmi rádi udávají.
Nahoře na Mangartu se dá spát na tý točce
  Re: spaní slovinsko 26.09.2016 1. nespat v parku.
2. ani v dodávce nebo kombíku. zvlášť ne u aljaževa nebo podobných lokací
    Re: spaní slovinsko 28.09.2016 Obecně souhlas, jen dodatek - na Aljaževu bych to asi neviděl jako problém, byl jsem tam letos v srp
      Re: spaní slovinsko 28.09.2016 no, popravdě, nějaký čas jsem tam nebyl, ono to julské lezení pocuchá nervy a nějaký čas pak není ná
  Re: spaní slovinsko 27.09.2016 Ve Slovinsku bych do toho fakt nešla, ceny jsou tam příznivé a domluvila bych si nějaké levné ubytko
  Re: spaní slovinsko 27.09.2016 snad na tom nejsi tak špatně aby sis nedal kemp a 8€...v NP můžeš dostat pěknej flastr, nebo až tam
    Re: spaní slovinsko 27.09.2016 Jezdím často na Soču. Asi v r. 2010 jsme přijeli ve 4.00 hodin ráno na parkoviště do Čezsoči s autob
kemp hollental 23.09.2016 Ahoj,nemate nekdo aktualni info o kempu v hollentalu?diky za zpravu.723444554
kemping Siurana 23.09.2016 Ahoj, je třeba rezervovat ubytování v kempu v Siuraně na listopad nebo to bude stačit řešit na místě? Dík za info.
  Re: kemping Siurana 24.09.2016 Jestli chceš chatku tak, i když má docela velkou kapacitu, bych radši zkusil dopředu napsat.
Tip na roztazeni lezecek II 23.09.2016 Tedy moc děkuji neznámému dobrodinci za radu! Valil jsem očka, jak zabrala čočka!!!Všechny ostatní rady byly snad taky dobré, ale pořád to bylo neúnosné trápení pro mne, pak jsem koupil čočku za 50 Kč, vyplnil botky, zašněroval, zalil vodou a počkal půl d
  Re: Tip na roztazeni lezecek II 23.09.2016 ale to víš, že jdou koupit pohodlne :-) je cca 40 firem sijicich lezecky. s portfoliem 3 až cca 20 m
  Re: Tip na roztazeni lezecek II 23.09.2016 Ty jo, ja mel Miury za pohodlny model :D Zkus nasadit Diamondy od Ocunu, to je teprv maso :D Obecne
  Re: Tip na roztazeni lezecek II 23.09.2016 To zni zajimave, zrovna letos uz od jara jedny lezecky roztahuju. Zkousel jsem nahrivani fenem, nama
  Re: Tip na roztazeni lezecek II 23.09.2016 Prosím zkus trochu vic popsat návod. Jak zabráníš aby čočka nevalila zbylým otvorem pro nohu? A koli
  Re: Tip na roztazeni lezecek II 23.09.2016 Já to nevymyslel. Jen jsem kdysi dávno četl, že to používali dragouni na vytvarování holinek a už to
    Re: Tip na roztazeni lezecek II 24.09.2016 Jo Jardo, pomohlo. Navod je jednoduchy, zasypal jsem cockou az po vrch a stredne zasneroval, cocka p
Ron Kauk 23.09.2016 Dnes slaví 59.narozeniny legenda amerického sportovního lezení Ron Kauk.Což ho příští rok pozvat na filmový festival do Teplic?...
  Re: Ron Kauk 23.09.2016 https//vimeo.com/136645447...toto je pan lezec a skutečná legenda!
    Re: Ron Kauk 23.09.2016 Pěkné! Bože ten zestárnul od dob, kdy ho znám z filmů. A ty pohyby jsou i před šedesátkou stále ladn
      Re: Ron Kauk 24.09.2016 Hergot,já bych chtěl mít v jeho věku taky takový háro!:-)
  Re: Kaca na Anici 22.09.2016 lezl sem 5let zpet, jen s balickem expressek a pekne sem se vybal... ale jde to.
Nic
  Re: Kaca na Anici 22.09.2016 lezl jsem pred par lety a nic jsme neodjistovali a ani se mi nezdalo, ze by tam byly extra odlezy.
    Re: Kaca na Anici 22.09.2016 Sviznejsi :-), jako ze "zajimavejsi". Ted jsem videl jeste jedno jine topo a tam pisou, ze
      Re: Kaca na Anici 23.09.2016 Toho se neboj. Horni delky jdou i po tme, a jo, rek bych ze ty nejtezsi mista jsou fakt dost kratky
        Re: Kaca na Anici 23.09.2016 ne, ze by se mi to uplne vybavovalo (je to prece uz nejakej rok) ale tezky mista jsou v podstate dve
          Re: Kaca na Anici 24.09.2016 hehe :)) Ten kout je hodne zabavnej :) Asi sem to taky lezl blbe :)
A zrovna z toho k
      Re: Kaca na Anici 25.09.2016 Kaca je asi tezsi nez vsechny, co jsi zminoval (nebo me to aspon tak prijde). Ty dve klicovy sedmy s
Hroší Lázně 22.09.2016 Ahoj, strašně rád bych si vylezl hroší lázně, zní mi to jako dobrá sranda. Láká mě to už pár let, ale z různejch důvodů (nežil jsem v CZ) to nešlo. Nevíte někdo v jakym stavu je slaňák a ty navrtaný nýty co tam dali prvovýstupci? Díky! :)
  Re: Hroší Lázně 22.09.2016 By mohl vědět prvovýstupce LukasB :-)
    Re: Hroší Lázně 22.09.2016 mohl by to vědět, ale neví, páč tam už nějakou chvíli nebyl. předpokládá ovšem, že se na tom moc nem
  Re: Hroší Lázně 22.09.2016 Lezl jsem to cca před pěti lety a vše vypadalo celkem dobře. Rozhodně líp než např. rezatice a ohnil
  Re: Hroší Lázně 22.09.2016 Lezl jsem to ted v zimě a všechno drží, v každem nýtu jsem visel jak pytel hraček a cajk. Možná jen
Král 21.09.2016 Ahoj, nedávno jsem lezl na krále, starou cestu (chtěl jsem..). Ale po pár metrech jsem se vydal vyslapáným terénem ven z komína (jakoby do údola..) a do komína se vrátil až před posledním kruhem. Je to nějaká cesta nebo je to únikovka pro sraby, jako jsem
  Re: Král 21.09.2016 pro sraby při prvním pokusu - ani únikovka to není, prakticky ve stejné výšce (cca o metr, dva výš)
Presa do letadla 20.09.2016 Cau, mam trochu problem s vahou do letadla, nejtezsi jsou presa a lano.. mate prosim nekdo zkusenost, jestli projdou presa do prirucniho zavazadla na palubu? Aby je nekdo neoznacil za zbran a byl by pruser ☺
Dik K.
  Re: Presa do letadla 20.09.2016 Toto je silně individuální. Záleží na koho narazíš na RTG.
  Re: Presa do letadla 20.09.2016 Jednou asi před 10 lety mi v Paříži při cestě do Londýna nedovolili vzít do kabiny HMS karabinu s os
  Re: Presa do letadla 21.09.2016 U některých společností drobná nadváha (třeba do pěti kg) nevadí - vlastní zkušenost, ale asi to bud
  Re: Presa do letadla 21.09.2016 V Drážďanech mě vrátili s lanem v kabinovém zavazadle. Karabiny by se jim asi taky nelíbily.
    Re: Presa do letadla 21.09.2016 Mám stejnou zkušenost. Chtěl jsem vzít lano na palubu (ve vaku), ale muselo jít do podpalubí. Bylo t
      Re: Presa do letadla 21.09.2016 tak lano už je slušná zbraň.....
  Re: Presa do letadla 21.09.2016 Nevim s kym letis, ale podle me se vyplati si proste predem prikoupit nadvahu a soupnout to dolu. Po
  Re: Presa do letadla 21.09.2016 Nevím, kam letíš, ale když já letěl na 14 dní do Meteory (v říjnu, takže to už nebyly jen plavky a s
    Re: Presa do letadla 21.09.2016 jak může jet někdo bez polštářku nepochopím ...
      Re: Presa do letadla 21.09.2016 A bez medvídka už vůbec ne!
        Re: Presa do letadla 21.09.2016 já ho beru, to on má problém s nadváhou
          Re: Presa do letadla 21.09.2016 Záleží i na tom, co má v bříšku. Hlavně aby nebyl z Bogoty.
  Re: Presa do letadla 21.09.2016 než si odbavíš zavazadlo, tak si zajdi přímo na rtg a ukaž jim lano i presa, většinou to povolí do p
    Re: Presa do letadla 21.09.2016 Až na to, že na RTG můžeš (většinou) až po odbavení velkého zavazadla, pokud vím.
    Re: Presa do letadla 21.09.2016 Až na to, že na RTG můžeš (většinou) až po odbavení velkého zavazadla, pokud vím.
      Re: Presa do letadla 21.09.2016 zajeď si na letiště a pak nám dej vědět :-)
  Re: Presa do letadla 21.09.2016 Ahoj, resil jsem to několikrát, treba pri letu z Kanday na Hawaii potom na Alasku a zpet do Evropy a
    Re: Presa do letadla 22.09.2016 ano presa ani lano nejsou zakazane, ALE!, pokud securitaci vyhodnoti tvoje veci jako security hazard
  Re: Presa do letadla 22.09.2016 V Evrope je to nejistý, někde v pohodě někde ne, každá země to má jinak. Jiný je to v americe. Lety
  Re: Presa do letadla 22.09.2016 Dle mýho názoru se vyplatí jedno podpalubní pro dvojici. Tam se určitě matroš váhově vejde. Nebo vez
    Re: Presa do letadla 22.09.2016 Ještě k tématu: Ve Vídni mě po cestě do Švédska presa na palubu nepustili.
    Re: Presa do letadla 22.09.2016 oftopyk, zažili jste někdo problém se společným zavazadlem pro vice lidí, třeba limit patnáct a 42 k
      Re: Presa do letadla 22.09.2016 Zkušenost z minulého týdne (Letiště Praha) - 2 lidé, jedno společné zavazadlo 18 kg (limit 15 kg/oso
        Re: Presa do letadla 22.09.2016 ono jde jaxi o ty zaměstnance co se s tim pak tahaj a ládujou to do letadla, záda maj jen jedny na x
      Re: Presa do letadla 22.09.2016 Všude problém. jedna letenka = jeden kufr.
      Re: Presa do letadla 22.09.2016 lezeckej zájezd 15 lidí a k tomu jeden 300 kg kufr? :-)
      Re: Presa do letadla 23.09.2016 Podle me je obecna filozofie (obzvlaste u nizkonakladovek), vytriskat na zakaznikovi co nejvic, takz
      Re: Presa do letadla 26.09.2016 ted na to koukame v souvislosti s kalymnem. smartwings ma v podminkach ze se zavazadla mohou vahove
1
...
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
...
2263
kemp hollental Ahoj,nemate nekdo aktualni info o kempu v hollentalu?diky za zpravu.723444554 ruby 14:54:24 23.09.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: