Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230732 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
KLAJDA - lezecké centrum Brno - Brno - Maloměřice
Lezecké centrum Ruzyně - Praha 6

Prodejny
Green sport - Brno
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Lezli jste někdo cestu Modří vědí na Jižní stěnu v Labáku (nejhornější patro)? Za VII? Jako vážně? :) A btw koukám, že spousta cest z Jižní stěny není na skalních oblastech ani v databázi skal na horosvazu - nemají tam být náhodou všechny cesty?
 Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Ahoj, za sebe:
tuhle cestu jsem nelezl, ale slyšel jsem o ní, že to není úplně lehké. Něco od
  Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Jo, lehký to nebylo :D My tam dolezli, viděli cesty ve třetím patře, tak jsme je zkusili, všechny tř
   Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Prvovýstupce by měl podle pravidel předat protokol oblastní vrcholové komisi (OVK). Nikde není zakot
   Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Myslím, že Jeník Pleticha se teď snaží na horosvaz zadávat celkem důsledně všechny nové prvovýstupy,
    Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Díky vám oběma za info :) A jo, v průvodci jsou, průvodce je boží a nemůžu si ho vynachválit :)
     Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Klasa v Labáku je občas dost relativní. Asi záleží jak se autor ten den vyspal. Například Termitiště
      Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Samozřejmě záleží v první řadě na tom, jak se autor vyspal. To je jasný.
Klasifikace je relat
       Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Ono je taky ještě ve hře to, že cesta je za VII, tj. ne za VIIa, VIIb nebo VIIc a tím pádem je rozpě
        Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Adikeite nebo jak se jmenuješ Ty jsi také bozi, napr. 7 je bud 7 nebo 7a ale ne 7c. Jinak odpovednos
         Re: Modří vědí - Jižní stěna27.09.2016
Dobře, tak jakej funguje klasifikace cest v Labáku? Když je tam číslo s písmenkem (VIIa, VIIIa apod.
          Re: Modří vědí - Jižní stěna27.09.2016
Je česká stupnice, která písmenko a nepoužívá, takže je VII, VIIb, VIIc, VIII, VIIIb, VIIIc atd.
           Re: Modří vědí - Jižní stěna27.09.2016
No a v průvodci je psaná pískovcová (labská) stupnice číslovaná VII, VIIb, VIIc atd., a pak UIAA, kt
            Re: Modří vědí - Jižní stěna29.09.2016
Přesně. Prostě si pamatuj VII=VIIa s tím, že se v této klasifikaci může potkat leccos, ale to je věc
             Re: Modří vědí - Jižní stěna29.09.2016
Díky za ujasnění :)
              Re: Modří vědí - Jižní stěna29.09.2016
VII jako VIIa platí v Ráji (někdo výš psal, že to je česká stupnice, ale v Labských i na Broumovsku
         Re: Modří vědí - Jižní stěna29.09.2016
Martas, ty me taky bavis. Vcelku by mne zajimal nazor psychologa na tenhle tvuj komentar ... asi spa
          Re: Modří vědí - Jižní stěna29.09.2016
OK, tak Ti davam svoleni mu to dat na rozbor, pak mi Klado posli výsledky, také mne to zajima...kont
 Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
K tomu zapisování: V databázi Skály ČR na webu ČHS je u každé skály možno vložit prvovýstup, který s
  Re: Modří vědí - Jižní stěna27.09.2016
Ok, díky za info. Nevěděla jsem, jak to funguje.

 spaní slovinsko25.09.2016
Ahoj, nevíte někdo o nějakém dobrém místě na spaní, ideálně mimo kemp, ve slovinsku v NP Triglav??
 Re: spaní slovinsko26.09.2016
nedělal bych to. Slovinci velmi rádi udávají.
Nahoře na Mangartu se dá spát na tý točce
 Re: spaní slovinsko26.09.2016
1. nespat v parku.
2. ani v dodávce nebo kombíku. zvlášť ne u aljaževa nebo podobných lokací
  Re: spaní slovinsko28.09.2016
Obecně souhlas, jen dodatek - na Aljaževu bych to asi neviděl jako problém, byl jsem tam letos v srp
   Re: spaní slovinsko28.09.2016
no, popravdě, nějaký čas jsem tam nebyl, ono to julské lezení pocuchá nervy a nějaký čas pak není ná
 Re: spaní slovinsko27.09.2016
Ve Slovinsku bych do toho fakt nešla, ceny jsou tam příznivé a domluvila bych si nějaké levné ubytko
 Re: spaní slovinsko27.09.2016
snad na tom nejsi tak špatně aby sis nedal kemp a 8€...v NP můžeš dostat pěknej flastr, nebo až tam
  Re: spaní slovinsko27.09.2016
Jezdím často na Soču. Asi v r. 2010 jsme přijeli ve 4.00 hodin ráno na parkoviště do Čezsoči s autob

 kemp hollental23.09.2016
Ahoj,nemate nekdo aktualni info o kempu v hollentalu?diky za zpravu.723444554

 kemping Siurana23.09.2016
Ahoj, je třeba rezervovat ubytování v kempu v Siuraně na listopad nebo to bude stačit řešit na místě? Dík za info.
 Re: kemping Siurana24.09.2016
Jestli chceš chatku tak, i když má docela velkou kapacitu, bych radši zkusil dopředu napsat.

 Tip na roztazeni lezecek II23.09.2016
Tedy moc děkuji neznámému dobrodinci za radu! Valil jsem očka, jak zabrala čočka!!!Všechny ostatní rady byly snad taky dobré, ale pořád to bylo neúnosné trápení pro mne, pak jsem koupil čočku za 50 Kč, vyplnil botky, zašněroval, zalil vodou a počkal půl d
 Re: Tip na roztazeni lezecek II23.09.2016
ale to víš, že jdou koupit pohodlne :-) je cca 40 firem sijicich lezecky. s portfoliem 3 až cca 20 m
 Re: Tip na roztazeni lezecek II23.09.2016
Ty jo, ja mel Miury za pohodlny model :D Zkus nasadit Diamondy od Ocunu, to je teprv maso :D Obecne
 Re: Tip na roztazeni lezecek II23.09.2016
To zni zajimave, zrovna letos uz od jara jedny lezecky roztahuju. Zkousel jsem nahrivani fenem, nama
 Re: Tip na roztazeni lezecek II23.09.2016
Prosím zkus trochu vic popsat návod. Jak zabráníš aby čočka nevalila zbylým otvorem pro nohu? A koli
 Re: Tip na roztazeni lezecek II23.09.2016
Já to nevymyslel. Jen jsem kdysi dávno četl, že to používali dragouni na vytvarování holinek a už to
  Re: Tip na roztazeni lezecek II24.09.2016
Jo Jardo, pomohlo. Navod je jednoduchy, zasypal jsem cockou az po vrch a stredne zasneroval, cocka p

 Ron Kauk23.09.2016
Dnes slaví 59.narozeniny legenda amerického sportovního lezení Ron Kauk.Což ho příští rok pozvat na filmový festival do Teplic?...
 Re: Ron Kauk23.09.2016
https//vimeo.com/136645447...toto je pan lezec a skutečná legenda!
  Re: Ron Kauk23.09.2016
Pěkné! Bože ten zestárnul od dob, kdy ho znám z filmů. A ty pohyby jsou i před šedesátkou stále ladn
   Re: Ron Kauk24.09.2016
Hergot,já bych chtěl mít v jeho věku taky takový háro!:-)
 Re: Ron Kauk25.09.2016
Nápad to je zajímavej, ale spíš by to chtělo ho adresovat organizátorům MHFF (kontakty na
 Kaca na Anici22.09.2016
Ahoj, nelezl nekdo cestu Kaca na Anica Kuk? Jak je to s jistenim v tezsich delkach. V pruvodci toho moc nepisou, jen ze je potreba dojistovat. V lehkych delkach by nemel byt problem, ale v tech tezsich jsem trosku na vazkach, jestli do toho jit. Diky
 Re: Kaca na Anici22.09.2016
lezl sem 5let zpet, jen s balickem expressek a pekne sem se vybal... ale jde to.

Nic
 Re: Kaca na Anici22.09.2016
lezl jsem pred par lety a nic jsme neodjistovali a ani se mi nezdalo, ze by tam byly extra odlezy.
  Re: Kaca na Anici22.09.2016
Sviznejsi :-), jako ze "zajimavejsi". Ted jsem videl jeste jedno jine topo a tam pisou, ze
   Re: Kaca na Anici23.09.2016
Toho se neboj. Horni delky jdou i po tme, a jo, rek bych ze ty nejtezsi mista jsou fakt dost kratky
    Re: Kaca na Anici23.09.2016
ne, ze by se mi to uplne vybavovalo (je to prece uz nejakej rok) ale tezky mista jsou v podstate dve
     Re: Kaca na Anici24.09.2016
hehe :)) Ten kout je hodne zabavnej :) Asi sem to taky lezl blbe :)

A zrovna z toho k
   Re: Kaca na Anici25.09.2016
Kaca je asi tezsi nez vsechny, co jsi zminoval (nebo me to aspon tak prijde). Ty dve klicovy sedmy s

 Hroší Lázně22.09.2016
Ahoj, strašně rád bych si vylezl hroší lázně, zní mi to jako dobrá sranda. Láká mě to už pár let, ale z různejch důvodů (nežil jsem v CZ) to nešlo. Nevíte někdo v jakym stavu je slaňák a ty navrtaný nýty co tam dali prvovýstupci? Díky! :)
 Re: Hroší Lázně22.09.2016
By mohl vědět prvovýstupce LukasB :-)
  Re: Hroší Lázně22.09.2016
mohl by to vědět, ale neví, páč tam už nějakou chvíli nebyl. předpokládá ovšem, že se na tom moc nem
 Re: Hroší Lázně22.09.2016
Lezl jsem to cca před pěti lety a vše vypadalo celkem dobře. Rozhodně líp než např. rezatice a ohnil
 Re: Hroší Lázně22.09.2016
Lezl jsem to ted v zimě a všechno drží, v každem nýtu jsem visel jak pytel hraček a cajk. Možná jen

 Král21.09.2016
Ahoj, nedávno jsem lezl na krále, starou cestu (chtěl jsem..). Ale po pár metrech jsem se vydal vyslapáným terénem ven z komína (jakoby do údola..) a do komína se vrátil až před posledním kruhem. Je to nějaká cesta nebo je to únikovka pro sraby, jako jsem
 Re: Král21.09.2016
pro sraby při prvním pokusu - ani únikovka to není, prakticky ve stejné výšce (cca o metr, dva výš)

 Presa do letadla20.09.2016
Cau, mam trochu problem s vahou do letadla, nejtezsi jsou presa a lano.. mate prosim nekdo zkusenost, jestli projdou presa do prirucniho zavazadla na palubu? Aby je nekdo neoznacil za zbran a byl by pruser ☺
Dik K.
 Re: Presa do letadla20.09.2016
Toto je silně individuální. Záleží na koho narazíš na RTG.
 Re: Presa do letadla20.09.2016
Jednou asi před 10 lety mi v Paříži při cestě do Londýna nedovolili vzít do kabiny HMS karabinu s os
 Re: Presa do letadla21.09.2016
U některých společností drobná nadváha (třeba do pěti kg) nevadí - vlastní zkušenost, ale asi to bud
 Re: Presa do letadla21.09.2016
V Drážďanech mě vrátili s lanem v kabinovém zavazadle. Karabiny by se jim asi taky nelíbily.
  Re: Presa do letadla21.09.2016
Mám stejnou zkušenost. Chtěl jsem vzít lano na palubu (ve vaku), ale muselo jít do podpalubí. Bylo t
   Re: Presa do letadla21.09.2016
tak lano už je slušná zbraň.....
 Re: Presa do letadla21.09.2016
Nevim s kym letis, ale podle me se vyplati si proste predem prikoupit nadvahu a soupnout to dolu. Po
 Re: Presa do letadla21.09.2016
Nevím, kam letíš, ale když já letěl na 14 dní do Meteory (v říjnu, takže to už nebyly jen plavky a s
  Re: Presa do letadla21.09.2016
jak může jet někdo bez polštářku nepochopím ...
   Re: Presa do letadla21.09.2016
A bez medvídka už vůbec ne!
    Re: Presa do letadla21.09.2016
já ho beru, to on má problém s nadváhou
     Re: Presa do letadla21.09.2016
Záleží i na tom, co má v bříšku. Hlavně aby nebyl z Bogoty.
 Re: Presa do letadla21.09.2016
než si odbavíš zavazadlo, tak si zajdi přímo na rtg a ukaž jim lano i presa, většinou to povolí do p
  Re: Presa do letadla21.09.2016
Až na to, že na RTG můžeš (většinou) až po odbavení velkého zavazadla, pokud vím.
  Re: Presa do letadla21.09.2016
Až na to, že na RTG můžeš (většinou) až po odbavení velkého zavazadla, pokud vím.
   Re: Presa do letadla21.09.2016
zajeď si na letiště a pak nám dej vědět :-)
 Re: Presa do letadla21.09.2016
Ahoj, resil jsem to několikrát, treba pri letu z Kanday na Hawaii potom na Alasku a zpet do Evropy a
  Re: Presa do letadla22.09.2016
ano presa ani lano nejsou zakazane, ALE!, pokud securitaci vyhodnoti tvoje veci jako security hazard
 Re: Presa do letadla22.09.2016
V Evrope je to nejistý, někde v pohodě někde ne, každá země to má jinak. Jiný je to v americe. Lety
 Re: Presa do letadla22.09.2016
Dle mýho názoru se vyplatí jedno podpalubní pro dvojici. Tam se určitě matroš váhově vejde. Nebo vez
  Re: Presa do letadla22.09.2016
Ještě k tématu: Ve Vídni mě po cestě do Švédska presa na palubu nepustili.
  Re: Presa do letadla22.09.2016
oftopyk, zažili jste někdo problém se společným zavazadlem pro vice lidí, třeba limit patnáct a 42 k
   Re: Presa do letadla22.09.2016
Zkušenost z minulého týdne (Letiště Praha) - 2 lidé, jedno společné zavazadlo 18 kg (limit 15 kg/oso
    Re: Presa do letadla22.09.2016
ono jde jaxi o ty zaměstnance co se s tim pak tahaj a ládujou to do letadla, záda maj jen jedny na x
   Re: Presa do letadla22.09.2016
Všude problém. jedna letenka = jeden kufr.
   Re: Presa do letadla22.09.2016
lezeckej zájezd 15 lidí a k tomu jeden 300 kg kufr? :-)
   Re: Presa do letadla23.09.2016
Podle me je obecna filozofie (obzvlaste u nizkonakladovek), vytriskat na zakaznikovi co nejvic, takz
   Re: Presa do letadla26.09.2016
ted na to koukame v souvislosti s kalymnem. smartwings ma v podminkach ze se zavazadla mohou vahove

1   ...   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   279   280   281   282   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 kemp hollental
Ahoj,nemate nekdo aktualni info o kempu v hollentalu?diky za zpravu.723444554
ruby14:54:24 23.09.2016
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1146 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi