Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
5. 11697
6.Stribrny 11506
7.Nespoutaný 11494
Bouldry:
5.Mokroluský 10950
6.Kopecký 10675
7.Popovský 10475
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230798 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Spolkový dům - Vlašim
Žlutá Kobra - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Havířov
Husky Outdoor Shop - Plzeň
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Lezli jste někdo cestu Modří vědí na Jižní stěnu v Labáku (nejhornější patro)? Za VII? Jako vážně? :) A btw koukám, že spousta cest z Jižní stěny není na skalních oblastech ani v databázi skal na horosvazu - nemají tam být náhodou všechny cesty?
 Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Ahoj, za sebe:
tuhle cestu jsem nelezl, ale slyšel jsem o ní, že to není úplně lehké. Něco od
  Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Jo, lehký to nebylo :D My tam dolezli, viděli cesty ve třetím patře, tak jsme je zkusili, všechny tř
   Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Prvovýstupce by měl podle pravidel předat protokol oblastní vrcholové komisi (OVK). Nikde není zakot
   Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Myslím, že Jeník Pleticha se teď snaží na horosvaz zadávat celkem důsledně všechny nové prvovýstupy,
    Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Díky vám oběma za info :) A jo, v průvodci jsou, průvodce je boží a nemůžu si ho vynachválit :)
     Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Klasa v Labáku je občas dost relativní. Asi záleží jak se autor ten den vyspal. Například Termitiště
      Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Samozřejmě záleží v první řadě na tom, jak se autor vyspal. To je jasný.
Klasifikace je relat
       Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Ono je taky ještě ve hře to, že cesta je za VII, tj. ne za VIIa, VIIb nebo VIIc a tím pádem je rozpě
        Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
Adikeite nebo jak se jmenuješ Ty jsi také bozi, napr. 7 je bud 7 nebo 7a ale ne 7c. Jinak odpovednos
         Re: Modří vědí - Jižní stěna27.09.2016
Dobře, tak jakej funguje klasifikace cest v Labáku? Když je tam číslo s písmenkem (VIIa, VIIIa apod.
          Re: Modří vědí - Jižní stěna27.09.2016
Je česká stupnice, která písmenko a nepoužívá, takže je VII, VIIb, VIIc, VIII, VIIIb, VIIIc atd.
           Re: Modří vědí - Jižní stěna27.09.2016
No a v průvodci je psaná pískovcová (labská) stupnice číslovaná VII, VIIb, VIIc atd., a pak UIAA, kt
            Re: Modří vědí - Jižní stěna29.09.2016
Přesně. Prostě si pamatuj VII=VIIa s tím, že se v této klasifikaci může potkat leccos, ale to je věc
             Re: Modří vědí - Jižní stěna29.09.2016
Díky za ujasnění :)
              Re: Modří vědí - Jižní stěna29.09.2016
VII jako VIIa platí v Ráji (někdo výš psal, že to je česká stupnice, ale v Labských i na Broumovsku
         Re: Modří vědí - Jižní stěna29.09.2016
Martas, ty me taky bavis. Vcelku by mne zajimal nazor psychologa na tenhle tvuj komentar ... asi spa
          Re: Modří vědí - Jižní stěna29.09.2016
OK, tak Ti davam svoleni mu to dat na rozbor, pak mi Klado posli výsledky, také mne to zajima...kont
 Re: Modří vědí - Jižní stěna26.09.2016
K tomu zapisování: V databázi Skály ČR na webu ČHS je u každé skály možno vložit prvovýstup, který s
  Re: Modří vědí - Jižní stěna27.09.2016
Ok, díky za info. Nevěděla jsem, jak to funguje.

 spaní slovinsko25.09.2016
Ahoj, nevíte někdo o nějakém dobrém místě na spaní, ideálně mimo kemp, ve slovinsku v NP Triglav??
 Re: spaní slovinsko26.09.2016
nedělal bych to. Slovinci velmi rádi udávají.
Nahoře na Mangartu se dá spát na tý točce
 Re: spaní slovinsko26.09.2016
1. nespat v parku.
2. ani v dodávce nebo kombíku. zvlášť ne u aljaževa nebo podobných lokací
  Re: spaní slovinsko28.09.2016
Obecně souhlas, jen dodatek - na Aljaževu bych to asi neviděl jako problém, byl jsem tam letos v srp
   Re: spaní slovinsko28.09.2016
no, popravdě, nějaký čas jsem tam nebyl, ono to julské lezení pocuchá nervy a nějaký čas pak není ná
 Re: spaní slovinsko27.09.2016
Ve Slovinsku bych do toho fakt nešla, ceny jsou tam příznivé a domluvila bych si nějaké levné ubytko
 Re: spaní slovinsko27.09.2016
snad na tom nejsi tak špatně aby sis nedal kemp a 8€...v NP můžeš dostat pěknej flastr, nebo až tam
  Re: spaní slovinsko27.09.2016
Jezdím často na Soču. Asi v r. 2010 jsme přijeli ve 4.00 hodin ráno na parkoviště do Čezsoči s autob

 kemp hollental23.09.2016
Ahoj,nemate nekdo aktualni info o kempu v hollentalu?diky za zpravu.723444554

 kemping Siurana23.09.2016
Ahoj, je třeba rezervovat ubytování v kempu v Siuraně na listopad nebo to bude stačit řešit na místě? Dík za info.
 Re: kemping Siurana24.09.2016
Jestli chceš chatku tak, i když má docela velkou kapacitu, bych radši zkusil dopředu napsat.

 Tip na roztazeni lezecek II23.09.2016
Tedy moc děkuji neznámému dobrodinci za radu! Valil jsem očka, jak zabrala čočka!!!Všechny ostatní rady byly snad taky dobré, ale pořád to bylo neúnosné trápení pro mne, pak jsem koupil čočku za 50 Kč, vyplnil botky, zašněroval, zalil vodou a počkal půl d
 Re: Tip na roztazeni lezecek II23.09.2016
ale to víš, že jdou koupit pohodlne :-) je cca 40 firem sijicich lezecky. s portfoliem 3 až cca 20 m
 Re: Tip na roztazeni lezecek II23.09.2016
Ty jo, ja mel Miury za pohodlny model :D Zkus nasadit Diamondy od Ocunu, to je teprv maso :D Obecne
 Re: Tip na roztazeni lezecek II23.09.2016
To zni zajimave, zrovna letos uz od jara jedny lezecky roztahuju. Zkousel jsem nahrivani fenem, nama
 Re: Tip na roztazeni lezecek II23.09.2016
Prosím zkus trochu vic popsat návod. Jak zabráníš aby čočka nevalila zbylým otvorem pro nohu? A koli
 Re: Tip na roztazeni lezecek II23.09.2016
Já to nevymyslel. Jen jsem kdysi dávno četl, že to používali dragouni na vytvarování holinek a už to
  Re: Tip na roztazeni lezecek II24.09.2016
Jo Jardo, pomohlo. Navod je jednoduchy, zasypal jsem cockou az po vrch a stredne zasneroval, cocka p

 Ron Kauk23.09.2016
Dnes slaví 59.narozeniny legenda amerického sportovního lezení Ron Kauk.Což ho příští rok pozvat na filmový festival do Teplic?...
 Re: Ron Kauk23.09.2016
https//vimeo.com/136645447...toto je pan lezec a skutečná legenda!
  Re: Ron Kauk23.09.2016
Pěkné! Bože ten zestárnul od dob, kdy ho znám z filmů. A ty pohyby jsou i před šedesátkou stále ladn
   Re: Ron Kauk24.09.2016
Hergot,já bych chtěl mít v jeho věku taky takový háro!:-)
 Re: Ron Kauk25.09.2016
Nápad to je zajímavej, ale spíš by to chtělo ho adresovat organizátorům MHFF (kontakty na
 Kaca na Anici22.09.2016
Ahoj, nelezl nekdo cestu Kaca na Anica Kuk? Jak je to s jistenim v tezsich delkach. V pruvodci toho moc nepisou, jen ze je potreba dojistovat. V lehkych delkach by nemel byt problem, ale v tech tezsich jsem trosku na vazkach, jestli do toho jit. Diky
 Re: Kaca na Anici22.09.2016
lezl sem 5let zpet, jen s balickem expressek a pekne sem se vybal... ale jde to.

Nic
 Re: Kaca na Anici22.09.2016
lezl jsem pred par lety a nic jsme neodjistovali a ani se mi nezdalo, ze by tam byly extra odlezy.
  Re: Kaca na Anici22.09.2016
Sviznejsi :-), jako ze "zajimavejsi". Ted jsem videl jeste jedno jine topo a tam pisou, ze
   Re: Kaca na Anici23.09.2016
Toho se neboj. Horni delky jdou i po tme, a jo, rek bych ze ty nejtezsi mista jsou fakt dost kratky
    Re: Kaca na Anici23.09.2016
ne, ze by se mi to uplne vybavovalo (je to prece uz nejakej rok) ale tezky mista jsou v podstate dve
     Re: Kaca na Anici24.09.2016
hehe :)) Ten kout je hodne zabavnej :) Asi sem to taky lezl blbe :)

A zrovna z toho k
   Re: Kaca na Anici25.09.2016
Kaca je asi tezsi nez vsechny, co jsi zminoval (nebo me to aspon tak prijde). Ty dve klicovy sedmy s

 Hroší Lázně22.09.2016
Ahoj, strašně rád bych si vylezl hroší lázně, zní mi to jako dobrá sranda. Láká mě to už pár let, ale z různejch důvodů (nežil jsem v CZ) to nešlo. Nevíte někdo v jakym stavu je slaňák a ty navrtaný nýty co tam dali prvovýstupci? Díky! :)
 Re: Hroší Lázně22.09.2016
By mohl vědět prvovýstupce LukasB :-)
  Re: Hroší Lázně22.09.2016
mohl by to vědět, ale neví, páč tam už nějakou chvíli nebyl. předpokládá ovšem, že se na tom moc nem
 Re: Hroší Lázně22.09.2016
Lezl jsem to cca před pěti lety a vše vypadalo celkem dobře. Rozhodně líp než např. rezatice a ohnil
 Re: Hroší Lázně22.09.2016
Lezl jsem to ted v zimě a všechno drží, v každem nýtu jsem visel jak pytel hraček a cajk. Možná jen

 Král21.09.2016
Ahoj, nedávno jsem lezl na krále, starou cestu (chtěl jsem..). Ale po pár metrech jsem se vydal vyslapáným terénem ven z komína (jakoby do údola..) a do komína se vrátil až před posledním kruhem. Je to nějaká cesta nebo je to únikovka pro sraby, jako jsem
 Re: Král21.09.2016
pro sraby při prvním pokusu - ani únikovka to není, prakticky ve stejné výšce (cca o metr, dva výš)

 Presa do letadla20.09.2016
Cau, mam trochu problem s vahou do letadla, nejtezsi jsou presa a lano.. mate prosim nekdo zkusenost, jestli projdou presa do prirucniho zavazadla na palubu? Aby je nekdo neoznacil za zbran a byl by pruser ☺
Dik K.
 Re: Presa do letadla20.09.2016
Toto je silně individuální. Záleží na koho narazíš na RTG.
 Re: Presa do letadla20.09.2016
Jednou asi před 10 lety mi v Paříži při cestě do Londýna nedovolili vzít do kabiny HMS karabinu s os
 Re: Presa do letadla21.09.2016
U některých společností drobná nadváha (třeba do pěti kg) nevadí - vlastní zkušenost, ale asi to bud
 Re: Presa do letadla21.09.2016
V Drážďanech mě vrátili s lanem v kabinovém zavazadle. Karabiny by se jim asi taky nelíbily.
  Re: Presa do letadla21.09.2016
Mám stejnou zkušenost. Chtěl jsem vzít lano na palubu (ve vaku), ale muselo jít do podpalubí. Bylo t
   Re: Presa do letadla21.09.2016
tak lano už je slušná zbraň.....
 Re: Presa do letadla21.09.2016
Nevim s kym letis, ale podle me se vyplati si proste predem prikoupit nadvahu a soupnout to dolu. Po
 Re: Presa do letadla21.09.2016
Nevím, kam letíš, ale když já letěl na 14 dní do Meteory (v říjnu, takže to už nebyly jen plavky a s
  Re: Presa do letadla21.09.2016
jak může jet někdo bez polštářku nepochopím ...
   Re: Presa do letadla21.09.2016
A bez medvídka už vůbec ne!
    Re: Presa do letadla21.09.2016
já ho beru, to on má problém s nadváhou
     Re: Presa do letadla21.09.2016
Záleží i na tom, co má v bříšku. Hlavně aby nebyl z Bogoty.
 Re: Presa do letadla21.09.2016
než si odbavíš zavazadlo, tak si zajdi přímo na rtg a ukaž jim lano i presa, většinou to povolí do p
  Re: Presa do letadla21.09.2016
Až na to, že na RTG můžeš (většinou) až po odbavení velkého zavazadla, pokud vím.
  Re: Presa do letadla21.09.2016
Až na to, že na RTG můžeš (většinou) až po odbavení velkého zavazadla, pokud vím.
   Re: Presa do letadla21.09.2016
zajeď si na letiště a pak nám dej vědět :-)
 Re: Presa do letadla21.09.2016
Ahoj, resil jsem to několikrát, treba pri letu z Kanday na Hawaii potom na Alasku a zpet do Evropy a
  Re: Presa do letadla22.09.2016
ano presa ani lano nejsou zakazane, ALE!, pokud securitaci vyhodnoti tvoje veci jako security hazard
 Re: Presa do letadla22.09.2016
V Evrope je to nejistý, někde v pohodě někde ne, každá země to má jinak. Jiný je to v americe. Lety
 Re: Presa do letadla22.09.2016
Dle mýho názoru se vyplatí jedno podpalubní pro dvojici. Tam se určitě matroš váhově vejde. Nebo vez
  Re: Presa do letadla22.09.2016
Ještě k tématu: Ve Vídni mě po cestě do Švédska presa na palubu nepustili.
  Re: Presa do letadla22.09.2016
oftopyk, zažili jste někdo problém se společným zavazadlem pro vice lidí, třeba limit patnáct a 42 k
   Re: Presa do letadla22.09.2016
Zkušenost z minulého týdne (Letiště Praha) - 2 lidé, jedno společné zavazadlo 18 kg (limit 15 kg/oso
    Re: Presa do letadla22.09.2016
ono jde jaxi o ty zaměstnance co se s tim pak tahaj a ládujou to do letadla, záda maj jen jedny na x
   Re: Presa do letadla22.09.2016
Všude problém. jedna letenka = jeden kufr.
   Re: Presa do letadla22.09.2016
lezeckej zájezd 15 lidí a k tomu jeden 300 kg kufr? :-)
   Re: Presa do letadla23.09.2016
Podle me je obecna filozofie (obzvlaste u nizkonakladovek), vytriskat na zakaznikovi co nejvic, takz
   Re: Presa do letadla26.09.2016
ted na to koukame v souvislosti s kalymnem. smartwings ma v podminkach ze se zavazadla mohou vahove

1   ...   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   279   280   281   282   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Modří vědí - Jižní stěna
Lezli jste někdo cestu Modří vědí na Jižní stěnu v Labáku (nejhornější patro)? Za VII? Jako vážně? :) A btw koukám, že spousta cest z Jižní stěny není na skalních oblastech ani v databázi skal na horosvazu - nemají tam být náhodou všechny cesty?
Adikeite09:09:43 26.09.2016
odpovědět 
 Re: Modří vědí - Jižní stěna
Ahoj, za sebe:
tuhle cestu jsem nelezl, ale slyšel jsem o ní, že to není úplně lehké. Něco od Pepise jsem na Jižní stěně přelézal a většinou se to pak po dohodě s ním tak o stupeň v průvodci zvedlo. Ale není v silách jednoho člověka přelézt v krátké době všechno. A není možné zdvihat cesty paušálně od počítače. Kromě toho, tvrdé VII jsou často i různé staré cesty od Běliny, Šlégla... Sedmička prostě nemusí být jen tak. Obecně Pepisova klasifikace nepatří k těm lehkým, je dobré s tím počítat.
To, jestli někde (SO, horosvaz) všechny cesty mají nebo nemají být, má víc rozměrů:
Proč by tam měly být? Kdo to řekl? Z jaké pozice? A kdo je tam bude zadávat? Odkud? Jak rychle? ...
P.10:22:13 26.09.2016
odpovědět 
  Re: Modří vědí - Jižní stěna
Jo, lehký to nebylo :D My tam dolezli, viděli cesty ve třetím patře, tak jsme je zkusili, všechny tři, aniž bychom věděli obtížnost. A já se na týhle dost natrápila a pak jsem byla dost překvapená, že jen za sedm. No mluví ze mě pochroumané sebevědomí :D Ale spíš prostě když to srovnám s těmi ostatními sedmičkami tam, tak to úplně nesedí... Jinak já jsem si myslela, že se prvovýstupy dávají do databáze v rámci nějakýho procesu zaznamenání prvovýstupu, ale rozhodně se v tomhle vůbec neorientuju, nikdy jsem žádný nedělala ani jsem nebyla u toho, když někdo nějaký dělal a jak vlastně funguje ta "administrativa" kolem toho. A obecně mi přijde, že tam bývá většina cest, takže proto mě to překvapilo.
Adikeite10:51:59 26.09.2016
odpovědět 
   Re: Modří vědí - Jižní stěna
Prvovýstupce by měl podle pravidel předat protokol oblastní vrcholové komisi (OVK). Nikde není zakotvena povinnost zapisovat ji do nějaké elektronické databáze. Jen některá OVK-áčka akceptují protokoly i v elektronické formě nebo přímo evidenci v některé z databází. Prvovýstupci zapisující do databází to dělají dobrovolně a vybírají si mezi svazovou oficiální a bývalou svazovou oficiální databází. Někteří to píšou do obou ale těch je titěrná menšina.
moták10:58:16 26.09.2016
odpovědět 
   Re: Modří vědí - Jižní stěna
Myslím, že Jeník Pleticha se teď snaží na horosvaz zadávat celkem důsledně všechny nové prvovýstupy, které autoři v Labáku nahlásí (pokud je tam nezadají sami). Zdá se mi, že to dělá dost vzorně.
Starší cesty tam zdaleka všechny nejsou a dokud je tam někdo nezadá, ani nebudou. Ale tam by to neměl být zas takový problém, pokud už jsou aspoň v tištěném průvodci - prostě někde jsou k dispozici, i když třeba ne na webu.
P.11:21:44 26.09.2016
odpovědět 
    Re: Modří vědí - Jižní stěna
Díky vám oběma za info :) A jo, v průvodci jsou, průvodce je boží a nemůžu si ho vynachválit :)
Adikeite13:26:07 26.09.2016
odpovědět 
     Re: Modří vědí - Jižní stěna
Klasa v Labáku je občas dost relativní. Asi záleží jak se autor ten den vyspal. Například Termitiště na Blueberry hill je sice za VIIIb, ale lezl jsem spoustu lehčích devítek. To samé Pátek třináctého na Smolaře nebo třeba nástupový boulder v Bílé magii na Černého petra taky nebude za VIIc :)
 JaraK13:38:17 26.09.2016
odpovědět 
      Re: Modří vědí - Jižní stěna
Samozřejmě záleží v první řadě na tom, jak se autor vyspal. To je jasný.
Klasifikace je relativní. Existují 2 koncepty:
1) Autor klasifikaci navrhuje, přelezce pak potvrzuje (tzn. autorská klasifikace je návrh, který pak může doznat posunů na základě hodnocení přelezců).
2) Autor je zodpovědný za svou klasifikaci a má v ní poslední slovo.
První koncept se mi zdá lepší, právě kvůli té subjektivnosti klasifikace. Ale předpokládá ty přelezce (ideálně v nějaké nepříliš vzdálené době po přelezu; po 10 letech už je to přeci jen trochu pozdě), kteří se ke klasifikaci nějak rozumně vyjadřují, že se to někde diskutuje...
Jenže myslím, že zrovna v Labáku bylo před časem vyhlášeno, že za klasifikaci je zodpovědný prvovýstupce a je to jeho vizitka. Takže tam byla víceméně "ofiko" vyhlášena druhá alternativa. Ale přesto tam, kde se hodně přelezců vyjadřuje kriticky, dochází časem ke klasifikačním úpravám. Většina autorů bývá svolná k nějaké změně, pokud je těch hlasů víc a jsou trochu zodpovědné.
Takže je dobré, když se ty kritické poznámky někde objevují. Lezec a jeho databáze (+ komentáře) není špatné místo (myslím).
P.13:54:32 26.09.2016
odpovědět 
       Re: Modří vědí - Jižní stěna
Ono je taky ještě ve hře to, že cesta je za VII, tj. ne za VIIa, VIIb nebo VIIc a tím pádem je rozpětí obtížnosti mnohem větší.
Adikeite14:20:26 26.09.2016
odpovědět 
        Re: Modří vědí - Jižní stěna
Adikeite nebo jak se jmenuješ Ty jsi také bozi, napr. 7 je bud 7 nebo 7a ale ne 7c. Jinak odpovednost autora za klasu jim udelane cesty je fakt bordel a chápu Piskotovy postřehy, ale stejne. A to vzhledem k vzorku prvovystupcu jez odpovida pomerne stejne i vyskytu sebecentriku v populaci coz je jako treba u ridicu, kdy by taky mohlo pak platit ze odpovědnost za rizeni je na kazdem ridicovi jak uzna za vhodne. Jenze cesta je pak uvedena v pruvodci a je to tedy uz verejna informace a ta by mela byt minimalne trosku aspoň odpovedna.
Martas.19:44:20 26.09.2016
odpovědět 
         Re: Modří vědí - Jižní stěna
Dobře, tak jakej funguje klasifikace cest v Labáku? Když je tam číslo s písmenkem (VIIa, VIIIa apod.) a číslo bez písmenka (VII, VIII apod.)?
Adikeite08:33:26 27.09.2016
odpovědět 
          Re: Modří vědí - Jižní stěna
Je česká stupnice, která písmenko a nepoužívá, takže je VII, VIIb, VIIc, VIII, VIIIb, VIIIc atd.
Pak je saská stupnice VIIa, VIIb, VIIc, VIIIa, VIIIb atd. Takže pokud písmenko není, je to základní stupeň v české pískovcové stupnici.
Jiná věc je tvrdost klasifikace. V Labáku je to oproti Sasku průměrně posazené tak, že VIIa v Sasku je tak za VI v Labáku a VII (nebo VIIa) v Labáku je na neměcké straně kolem VIIb, pokud nepočítám různé náhodné výkyvy na obě strany.
10:57:06 27.09.2016
odpovědět 
           Re: Modří vědí - Jižní stěna
No a v průvodci je psaná pískovcová (labská) stupnice číslovaná VII, VIIb, VIIc atd., a pak UIAA, která je psaná taky římskými číslicemi. Takže VII je tedy VII labské (tj. české a ne saské) stupnice a znamená to prostě VII? Protože v novém průvodci je taky v přepočtové tabulce psaná UIAA klasifikace, která je taky psaná římskými čísly.
Adikeite12:46:17 27.09.2016
odpovědět 
            Re: Modří vědí - Jižní stěna
Přesně. Prostě si pamatuj VII=VIIa s tím, že se v této klasifikaci může potkat leccos, ale to je věcí autora.
H.08:05:13 29.09.2016
odpovědět 
             Re: Modří vědí - Jižní stěna
Díky za ujasnění :)
Adikeite09:37:24 29.09.2016
odpovědět 
              Re: Modří vědí - Jižní stěna
VII jako VIIa platí v Ráji (někdo výš psal, že to je česká stupnice, ale v Labských i na Broumovsku se důsledně píše to áčko), ale důsledně to dodržuje Pepis Koudelka i v nerájských oblastech.
Co mě nicméně udivuje je to, jak jsou jeho sedmy tvrdé s výjimkou jeho cest v Adršpachu. Tam jsou spíše doporučitelné pro nakouknutí do sedmičkové klasy, někdy bych klidně kasal dolů.
11:24:01 29.09.2016
odpovědět 
         Re: Modří vědí - Jižní stěna
Martas, ty me taky bavis. Vcelku by mne zajimal nazor psychologa na tenhle tvuj komentar ... asi spatny rano ...
J. Klada08:19:12 29.09.2016
odpovědět 
          Re: Modří vědí - Jižní stěna
OK, tak Ti davam svoleni mu to dat na rozbor, pak mi Klado posli výsledky, také mne to zajima...kontakt mas.Diky.
Martas.18:34:53 29.09.2016
odpovědět 
 Re: Modří vědí - Jižní stěna
K tomu zapisování: V databázi Skály ČR na webu ČHS je u každé skály možno vložit prvovýstup, který se po zadání automaticky uloží do databáze a současně odešle mailem autorovi, správci skal a předsedovi OVK, takže pak už se o to prvovýstupce nemusí dál starat ani se bát, že se jeho papír s protokolem někde ztratí nebo skončí na dně šuplíku. S pilnějšími prvovýstupci spolupracujeme a jejich výstupy zadáváme podle jejich podkldadů. Jedním z nich je Pepis.
Petr Jandík17:50:00 26.09.2016
odpovědět 
  Re: Modří vědí - Jižní stěna
Ok, díky za info. Nevěděla jsem, jak to funguje.
Adikeite08:36:56 27.09.2016
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192340)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Averno 7b+ Aixorta
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi