Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231160 cest
Nové přelezy:
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9

Stěny
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták
Eliass - Ostrava

Prodejny
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Boty dotaz06.10.2016
Zdravim vsechny. Rad bych se informoval jake dle vasich nazoru vyhovuji boty na Pik Lenin? La Sport. Nepal Evo GTX, nebo neco jineho? Ice cube?

 Mejcup 201606.10.2016
Víte někdo něco o Mejcupu, bude letos?
 Re: Mejcup 201606.10.2016
Pochybuji. Ani loni nebyl. Světu mír!
 Re: Mejcup 201606.10.2016
Jasně že bude!
  Re: Mejcup 201606.10.2016
A kde bude?
   Re: Mejcup 201606.10.2016
Navždy v našich srdcích...a játrech :-).

 Bolest v krizi po lezeni05.10.2016
Prosim o radu. Po intenzivnim lezeckem dnu, kdy to konecne padalo mne ale az druhy den chytly zada, bolest v krizi a moc to po tydnu neustupuje. Beru Dorsiflex. Asi to budou oslabene brisni svaly, které pretizenim z lezeni sly do krece. Jestli někdo vi, j
 Re: Bolest v krizi po lezeni05.10.2016
Kolik ti je? Zvykej si!
 Re: Bolest v krizi po lezeni05.10.2016
Zajdi k doktorovi nebo k fyzioterapeutovi - zjistí příčinu, srovná tě a poradí. Může to být SI kloub
  Re: Bolest v krizi po lezeni06.10.2016
nejspis mas souply vobratle, nebo jen vysouple plotynky, oboji pak pri namaze tlaci na nervy, jak p
   Re: Bolest v krizi po lezeni06.10.2016
nebo má některou z jiných asi dvaceti věcí :-)
ale nejspíš nemá žádnou a je jen lokálně slabe
 Re: Bolest v krizi po lezeni05.10.2016
Krize po lezeni je fakt peklo. Ale i lezecka krize je naprd..
 Re: Bolest v krizi po lezeni06.10.2016
kdyz lezes strechovy previsy tak se nediv, zalomeni v zadech v pravym uhlu dozadu proste pateri nepr
 Re: Bolest v krizi po lezeni06.10.2016
Hlavně prosímtě neber myorelaxancia. Tím těžko něco vyřešíš. Takhle od klavesnice ti těžko někdo por
 Re: Bolest v krizi po lezeni06.10.2016
Problém nemusí být jen jeden, může to bejt víc věcí dohromady. Za mě to tipuju na oslabení některých
  Re: Bolest v krizi po lezeni06.10.2016
jo, aby bylo jasno, po úspěšný fyzioterapii jsem lezl dál a zároveň dvakrát týdně cvičil pár chytře
   Re: Bolest v krizi po lezeni06.10.2016
Diky za rady i vtipne.Jo k neurologovi a posleze fyzioterapeutovi se chystam. Bolely mne také mezilo
    Re: Bolest v krizi po lezeni06.10.2016
za minutku máš mail
 Re: Bolest v krizi po lezeni06.10.2016
z dlouhodobého pohledu se určitě vyplatí posilovat hluboký stabilizační systém páteře. google řekne
  Re: Bolest v krizi po lezeni06.10.2016
ještě jsem chtěl doplnit: není špatný si něco přečíst o: googli "horní a dolní zkřížený syndrom
   Re: Bolest v krizi po lezeni14.10.2016
Moc diky vsem, příčina uz je jasna, pretazeni zadovych a slabe brisni....Staci asi zase delat leh-se

 Adam Ondra Yosemite05.10.2016
nevie niekto, či už je v usa? alebo kedy sa tam chystá?
 Re: Adam Ondra Yosemite05.10.2016
zdá sa mi, že je teraz na alternatívke :-)
  Re: Adam Ondra Yosemite05.10.2016
Myslim, ze odleta koncem tohoto tydne

 Kežmarský štít02.10.2016
Zdar, nevíte někdo o podrobnějším nákresu jižní stěny Kežmaráku než je na Tatry.nfo? Nějak jsme uhnuli z Birkenmajera doleva a po 2 délkách jsme narazili na štand že 2 vrtaných skob, který podle nákresu nesedí na žádnou cestu. Rád bych věděl, co jsme to p
 Re: Kežmarský štít02.10.2016
Tam je to dost komplikované. My tam lezli také rovně a zřejmě to byla nějaká z více variant Birkenma
  Re: Kežmarský štít02.10.2016
Ty vole, one se neptá kdes lezl ty, ale po nějakým jiným plánku...je to tak těžký tomu porozumnět?
   Re: Kežmarský štít02.10.2016
Ty vole P., plánek nemám, ale snažil jsem se mu popsat, že jsme asi lezli to, co on (případně si to
    Re: Kežmarský štít02.10.2016
Ještě ke k dispozici starší nákres Puškáš: tinyurl.com/kezmarak
     Re: Kežmarský štít03.10.2016
Poliaci vydali plagát Kežmaráku, je to aktuálne asi najpodrobnejší nákres:
      Re: Kežmarský štít03.10.2016
Jiná verze
      Re: Kežmarský štít04.10.2016
nejde z toho nic přečíst..chtělo by to ve fullHD
       Re: Kežmarský štít04.10.2016
FullHD je oldschool.. Dnes frci 4K!
 Re: Kežmarský štít04.10.2016
Ahoj. Planek ti neposlu, ale zato ti ukazi obrazky roztomilych kotatek:
  Re: Kežmarský štít04.10.2016
ty seš vocas...pošli aspon dvounohý koťátka!
   Re: Kežmarský štít04.10.2016
To snad zvládneš sám. Kapišto?
    Re: Kežmarský štít04.10.2016
nedělejte si z mýho kamaráda prdel. Lezl Birkenmajera po vrtaných skobách podél kolmých skal. Nebo s
     Re: Kežmarský štít04.10.2016
Píšeš tu voloviny. Vrať se na základku ty anonymní hlupáčku. A zamysli se. Nad vším.
     Re: Kežmarský štít05.10.2016
tak vrtana skoba je sice nie casto pouzivany, ale normalny nazov pre nity/borhaky atd.

 Foto dne - Cukrovarák02.10.2016
Spíš Cukrovarský komín, žejo:-)
 Re: Foto dne - Cukrovarák02.10.2016
Pivovarský komín, Sládek a Sládková, Opilci a Opilecká hora, Velký a Malý pingl...
  Re: Foto dne - Cukrovarák03.10.2016
Co se divíte, dyk v Plzni znaj jenom pivovary :-D
  Re: Foto dne - Cukrovarák03.10.2016
Do záběru se mi už nevešel Pivolec a Pivolíček.

 Kemp Finale Ligure02.10.2016
Ahoj, od pondělí 3.10 je v kempu ve Finale zavřená voda, bourají starý záchody a celý kemp se přestavuje, v listopadu mají prý zase otvírat, více bude na
 Re: Kemp Finale Ligure08.02.2017
Ahoj,nevíte někdo, jaká je aktuálně situace s kempem ve Finále? Případně nějaké další novinky? Díky.

 Radyně - Ještěrčí cesta30.09.2016
Ahoj,
má někdo nějaké info o Ještěrčí cestě na Radyni?
Díky.

 Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...29.09.2016
Ahoj všem. Příští rok chci vyrazit na libovolně dlouhý trek do některé v nadpisu uvedené oblasti. Budu rád za pár typů od těch, co už tam něco prošli. Co zvládne člověk sám nebo třeba ve dvou a co lépe ( nebo pouze ) s místním průvodcem. Díky.
 Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...29.09.2016
Ahoj, Karákoram (z PAK strany) sám určitě ne - je to chráněné vojenské pásmo s velice omezeným příst
  Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...29.09.2016
Zatím bych se to snažil vyřešit bez cestovky. S ní to má samozřejmě své výhody, ale nebýt vázaný něk
   Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...29.09.2016
S Patagonií nemám zkušenost. Ale s tou Asií: Ve dvou: ledovce. S místním průvodcem: to, co se s míst
    Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...30.09.2016
Obecnej dotaz s zrovna sem jsem formuloval právě jako to "pídění se" po tom, co se v průvo
     Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...01.10.2016
Průvodců a informací na netu se neboj, to ještě nutně neznamená že tam budou davy. Klidně bych koupi
  Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...30.09.2016
Tak ti nevím, jestli jsi tam někdy byl, ale to co píšeš je pěkná blbnost. Přiletíš do Islamabádu, na
   Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...30.09.2016
A kdy jste tam takhle byli - jak o se týká ročního období tak toho, jak stará je tahle informace?
    Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...30.09.2016
Tři roky stará informace (tedy 2013) a Centrální Karakoram rozhodně v létě, tedy červenec-srpen. A s
   Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...30.09.2016
Budeš se divit, ale ano. Je pravda, že jsem cestoval letadlem, ale před odbavením i hned po příletu
   Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...30.09.2016
Je to tak... Když si přečteš papíry na Check postech na KKH tak můžeš zjistit, že už tam před Tebou
    Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...04.10.2016
OK, uznávám, že cesta letadlem a po silnici se může lišit. Nevím, jakým způsobem jsi tam byl Ty, ale
     Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...04.10.2016
ten typek si tam pak ale guida nehleda a jde sam... jit s guidem a nosici tak to radsi vubec, to je
      Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...04.10.2016
No tak presne tak jsme jeli my. V Isl. jsme nasedli na "mistnak", dojeli do Skardu, najali
       Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...04.10.2016
Tak ono ani tak nejde o tu "nebezpečnost" jako o složky, snažící se zajistit "bezpečn
   Re: Trek Himálaj, Karákóram, Patagonie...30.09.2016
Je to tak... Když si přečteš papíry na Check postech na KKH tak můžeš zjistit, že už tam před Tebou

  Prachov legálně a zadarmo29.09.2016
Dá se někde na Prachově nebo v jeho blízkém okolí lízt bez placení za vstup do skal a přitom legálně (jsem člen ČHS)? Znáte tam někdo něco pěkného?
E
 Re: Prachov legálně a zadarmo29.09.2016
po předložení členské karty ČHS tě pustí zadarmo
  Re: Prachov legálně a zadarmo29.09.2016
Pokud není mokro tak ano. Viz výše.
  Re: Prachov legálně a zadarmo29.09.2016
Ted mi rikal kamarad ze je tam vstupenka i pro cleny CHS tedy netusim zda ti ji daji zdarma po predl
 Re: Prachov legálně a zadarmo29.09.2016
Zadarmo na ČHS už to není druhý rok. My jsme lezli na prachovskou Kobylu - tuto cestu
  Re: Prachov legálně a zadarmo29.09.2016
Tam se jde z parkoviště u turistické chaty směrem k čajovému altánu, kolem nádrže - z průvodce by to
 Re: Prachov legálně a zadarmo29.09.2016
Letos jsem se na Prachov nedostal, ale pokud se nic nezměnilo, tak do Prachovských skal byly pouze 2
  Re: Prachov legálně a zadarmo29.09.2016
Jak definuješ to "legálně", když se tam platí vstupný a ty obejedeš hlavní vchod, abys nep
   Re: Prachov legálně a zadarmo30.09.2016
Trestny cin za obejiti vstupneho ve vysce cca 50,-? Lol
    Re: Prachov legálně a zadarmo30.09.2016
Jojo, za to je aspon 20 let natvrdo.....
    Re: Prachov legálně a zadarmo30.09.2016
no, že to někomu stojí za to hledat někde díru v plotě, kvůli padesáti kačkám,
el Ó el
     Cena04.10.2016
Je to 70 Kč a to je dost, když do loňska to bylo s ČHS zdarma.
      Re: Cena04.10.2016
No pozor, pokud by si někdo by "přisvojil cizí věc tím, že se jí zmocnil, a byl za takový čin v
       Re: Cena04.10.2016
To mělo být k Tomovi níže a jeho bagatelním krádežím.
     Re: Prachov legálně a zadarmo04.10.2016
on už je Prachov oplocený? komu to patří? kolik stojí permice?
     Re: Prachov legálně a zadarmo04.10.2016
O ty prachy mi až tak nejde (za stěnu dá člověk víc), spíš bych se chtěl nejdřív podívat někde po ok
      Re: Prachov legálně a zadarmo05.10.2016
A když to vlastní hraběnka, tak platit je nefér. A co kdyby to patřilo nějakýmu bolševikovi?
      Re: Prachov legálně a zadarmo05.10.2016
ty vole hraběnko, Prachov patří Šlikům, ty tady byly už před bílou horou, kde vidíš jakej byznys? kd
       Re: Prachov legálně a zadarmo05.10.2016
Ale tihle jsou potomci kolaborantské větve, jak známo Joachim Andreas jako jeden ze tří pánů přišel
    Re: Prachov legálně a zadarmo04.10.2016
Prislo mi to tak dobre, ze budu jeste pokracovat:
LOL trestny cin za kradez 2 tabulek cokolad
   Re: Prachov legálně a zadarmo30.09.2016
Koukni se prosím na mapu jak Prachov vypadá, a jaké tam vedou značené turistické stezky. Opakuji, pl
    Re: Prachov legálně a zadarmo30.09.2016
Berte to jako odpověď na původní dotaz. Jestli je vhodné jít např od Ervínova hradu, to je volba kaž
     Re: Prachov legálně a zadarmo04.10.2016
Jedna se o prispevek na udrzbu stezek, uklid atd. Samozrejme je na kazdem z nas jaky pristup k zivot
      Re: Prachov legálně a zadarmo04.10.2016
Příspěvek na údržbu jo ? To taky, ale hlavne kšeft.
jako všude ve skalách je to kšeft, ale v
       Re: Prachov legálně a zadarmo04.10.2016
Kseft? Kdo, co, kolik, komu?
        Re: Prachov legálně a zadarmo05.10.2016
70 K za vstup a 100 K za parkáč s prakticky nulovými náklady podle tebe není kšeft jak víno?
         Ceny05.10.2016
70 Kč/d vstup, 60 Kč/d parkovné u Turistické chaty, permanentka (i na parkování, s fotkou) 300 Kč/ro
 Re: Prachov legálně a zadarmo04.10.2016
ty seš vážně kopyto...lidstvu degeneruje mozek
 Re: Prachov legálně a zadarmo04.10.2016
Upřímně placení mi ani tak nes... Spíše mně tento víkend zarazilo, kam se celý Prachov posouvá. Ve s
  Re: Prachov legálně a zadarmo04.10.2016
S parkovanim to mas tezke. Skoro vsechno nekomu patri. Taky bys asi nechtel, aby ti lidi parkovali n
   Re: Prachov legálně a zadarmo05.10.2016
to jsme měli tuhle asi před dvěmi lety takovou diskusi. dvě rodinky s dětmi jsme si dali sraz někde
    Re: Prachov legálně a zadarmo05.10.2016
Hm. Sory, to parkování k mému zděšení z vývoje některých oblastí patří jen okrajově. Spíše jsme měl
     Re: Prachov legálně a zadarmo05.10.2016
doporučuju jako odstrašující případ "údržby" za kterou se platí mrknout 20 metrů za libovo
  Re: Prachov legálně a zadarmo05.10.2016
mě tam ten víkend asi nejvíc sraly rodinky, narvaný pod nástupama že neni kam šlápnput a když už tak
   Re: Prachov legálně a zadarmo05.10.2016
Asi tak. Ale zkus tady v týhle žumpě něco zmínit o tom, že pískovcový tradice nejsou pro nic za nic,

1   ...   262   263   264   265   266   267   268   269   270   271   272   273   274   275   276   277   278   279   280   281   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Adam Ondra Yosemite
nevie niekto, či už je v usa? alebo kedy sa tam chystá?
16:54:40 05.10.2016
odpovědět 
 Re: Adam Ondra Yosemite
zdá sa mi, že je teraz na alternatívke :-)
17:41:35 05.10.2016
odpovědět 
  Re: Adam Ondra Yosemite
Myslim, ze odleta koncem tohoto tydne
22:14:14 05.10.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192413)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Vesnická památková zona VI Skály u Kamenického šenova
Olympijská vesnice VIIc Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (19)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (14)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi